Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Drakmusz válasza Bossi (#73597) üzenetére


Drakmusz
őstag

Osztom az előttem szóló véleményét,nem fogsz lényegi előrelépést tapasztalni.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#73602) S e t h válasza Bossi (#73597) üzenetére


S e t h
nagyúr

X-et le ne cseréld Note-ra !

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#73603) ShadowLac válasza Bossi (#73597) üzenetére


ShadowLac
addikt

Kevés a X kép és az összehasonlitás. Volt ahol az x gyengébnek tünt mint az s8. Az U11 nagyon jó. Note 8? Lehet kicsit elmarad az u11 és pixel mellett de a kijelzőjén visszanézni a legjobb!! Ha melléteszed a többit azok fognak gyengének tünni. És gyors a fókusza. Egyébként ha az x csere felvetődött benbed valszeg valamiért nem vagy elégedett vele. Mert hogy nem rég vetted.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#73604) kali válasza natë (#73600) üzenetére


kali
legenda

Ááá, nem szabad ilyet írni, mert Aryon87 megy a Dunának... :( :DDD

Bossi: Ne cserélj (szerintem sem), ha csak és kizárólag a kamera miatt tennéd azt, akkora különbségek nincsenek, hogy összességében megérje.

(#73605) Bossi válasza ShadowLac (#73603) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

A kamera ami miatt cserélnék ennyi...

(#73606) spawn21 válasza Bossi (#73605) üzenetére


spawn21
veterán

Ha természetes fotót szeretnél akkor pixel vagy u11 plusz. Valamiért kicsivel jobb mint a sima 11.

iPhone 13p

(#73607) natë válasza kali (#73604) üzenetére


natë
nagyúr

Elhiszem, hogy szeretné néhány kolléga azt hallani, hogy a Samsungok kamerája numero uno, de a kegyetlen igazság az, hogy egyrészt szinte semmit nem változott az S7 óta, másrészt az U11 + körberöhögi. Némely esetekben még a Honor 8 is..

Én kamera miatt nem adnék ki 200-300 ezret mobilra, főleg, hogy harmadannyiba kerülő mobilok hozzák ugyanazt manuálban és raw-ban.

[ Szerkesztve ]

(#73608) kali válasza natë (#73607) üzenetére


kali
legenda

Persze, poénból írtam csak, de igaz.
Elhiszem ugyan, hogy valakinek nagyon fontos a kamera, de egy mobiltelefon, illetve okostelefon esetén nem venném csak és kizárólag azt szempontnak, hiszen sok más dologra is használom a készüléket és nem érne számomra annyit, hogy más tulajdonságok meg amiatt szenvedjenek csorbát, amik mérvadóbbak, mint a minimális eltérés a kamerák tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#73609) Aryon87 válasza natë (#73607) üzenetére


Aryon87
félisten

De nem mindenki szorakozik a manual es raw modokkal. A legtobbje az automatat hasznalja...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73610) natë válasza Aryon87 (#73609) üzenetére


natë
nagyúr

Hát pedig megéri a "szórakozás" azt a plusz 20 mp-et utólag, mert a futószalagon gyártott ugyanolyan automata fotók minősége nem mindig adja vissza a látottakat (ugye itt a sw dönt). Mondjuk kinek mi az igénye és mit akar bizonyítani magának...DE ha már az automatikát preferáljuk, U11+ és a Pixelek ;]

(#73608) kali : nagy igazság

[ Szerkesztve ]

(#73611) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Havazás:
[link]

[link]

[link]

Láthatók a képek? Ha nem itt a mappa linkje: [link]

Samsung A3 2017 HDR

[ Szerkesztve ]

(#73612) natë válasza ToniSoprano (#73611) üzenetére


natë
nagyúr

Tessék, mintha Note-tal készült volna, harmad (?) annyi áron.

(#73613) Aryon87 válasza natë (#73610) üzenetére


Aryon87
félisten

Valoban igaz, de ne feledjuk, az atlag nem buveszkedik ezekkel a modokkal, ennek a topiknak meg amugy is az (lenne) a lenyege hogy a kamera mit tud a hetkoznapokban. Csak az utobbi evben ment at a profi minosegi szintet akarunk igenyre.
Mikor a pillanatot akarod elkapni, nincs arra ido hogy manualoz (pl gyermek, haziallat, vagy mint ahogy nekem is volt egy olyan szitu, ahol telo elkap es katt - sarkanyrepulos naplemente.)
Es aki a kamera miatt szeretne telefont venni, annak megteveszto a manual es raw kepek, mert megveszi mondjuk a szifon se-t, elkezd kattintgatni vele, es csalodni fog, mert nem azt kapja a telefontol, amit altalad lat itt, hiaba tudja hogy rawbol dolgozol.
A H9 es U11 topikban pl sokan azert vettek a telot, mert lattak milyen kepeket csinalok automataban. Es elegedettek is vele.

Amugy meg igen, +1 a Pixel es U11 parosra.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73614) natë válasza Aryon87 (#73613) üzenetére


natë
nagyúr

Nem fog, mert automatában sem rossz. Raw-ban még nem fotóztál látom. Előkapom, widgetben kinn a LR, elindítom, lekapom, utólag optimalizálom, amikor kedvem tartja, ha egyáltalán szükséges. Az pedig gyakorlattal alig több, mint 20 mp (mobilon).

(#73615) ToniSoprano válasza natë (#73612) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nagyon jó kis teló egyébként az A3 2017, cégesként kaptam, nagyon szeretem az Amoled kijelzőt, hiába csak HD. A fotó HDR-ben egész okés pedig 16:9-ben fotóztam, én rájöttem ezt szeretem mert képernyőn ez a legoptimálisabb, meg pl. Whatsappon is sokkal jobban látható.
Szerintem ár érték arányban az "A" középkategória a legjobb, van benne minden ami kell pl. ujjlenyomatolvasó, akkuidőben meg alázza az S szériát nagyon. Ja és az "A" középkategória elég jól kap frissítést.

(#73616) psajti


psajti
aktív tag

Én már mondhatni megbántam, hogy anno S8-at vettem. Mármint nagyon jó telefon csak vannak nála a kategóriában sokkal szimpatikusabbak is, pl Hauwei készülékei. Ha találnék a környékemen Mate 10 prot zokszó nélkül cserélnék de úgy tűnik Kaposváron nem nagyon akarják eladni őket a tulajok... pár hete volt egy arról lemaradtam azóta is verem a fejem a falba. :W

(#73617) Tybike81


Tybike81
őstag

Egyre jobban kezdem megkedvelni a Mate 10 Prot.
Studio körülmények között elég jó lett szerintem :)
[L:https://www.kephost.com/images/2018/01/21/IMG_20180120_101831.jpg][link][/L]
[link]
Huawei Mate 10 Pro

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#73618) Sgarrista


Sgarrista
tag

Sziasztok!

Előre is bocsi ha valakit meg bántok , lehet ki tiltani is nem nagyon érdekel, de komolyan kezd ez a topik arra szintre menni hogy "top fotók".

Igaza van Aryon87-nek, meg mindenkinek aki egyetért nem mindeki ért hozzá ,lehet nem is akar , igenis az átlag felhasználó annyit csinál hogy elő kap - > fényképez -> örül az eredménynek.

Nem úgy mint Ti hogy manuál,raw,dng meg egyéb varázs dolgok ,beállít stb., aztán be nagyítás 120.000x nagyítás után közlítek hogy ez egy f@s

pl nekem is van két kutyám , meg jön a gyerek nem tudok beállított képet majd lőnni mert nem lehet , egyik sem fog úgy marad ha meg feszülök akkorsem,nekem bővel elég az ha fényképként ki van nyomtatva albumba és tetszik a családnak.

Bocsi a kirohanásért de már nagyon ért bennen.

(#73619) #16514048 válasza Sgarrista (#73618) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Nem úgy mint Ti hogy manuál,raw,dng meg egyéb varázs dolgok ,beállít stb., aztán be nagyítás 120.000x nagyítás után közlítek hogy ez egy f@s"

Senki nem nagyít bele 120 000-szeresen, csak teljes méretben nézi.

"nekem bővel elég az ha fényképként ki van nyomtatva albumba és tetszik a családnak."

Ez remek, de attól még mások törekedhetnek a minőségre?
Nem mintha vala is arról szólt volna topik, hogy ki tudd művészibb fotót készíteni, a telefonok képminőségének összehasonlítása a cél és volt mindig is.

(#73620) natë válasza Sgarrista (#73618) üzenetére


natë
nagyúr

Nem úgy mint Ti hogy manuál,raw,dng meg egyéb varázs dolgok ,beállít stb., aztán be nagyítás 120.000x nagyítás után közlítek hogy ez egy f@s
Picit túltoltad. :D

Más :

[link]

Quickshot app - AUTOMATA HDR+ iPhone SE -szőnyegrázás közben előkaptam, lőttem behúnyott szemmel ;]

[ Szerkesztve ]

(#73621) spawn21 válasza Sgarrista (#73618) üzenetére


spawn21
veterán

Csak javaslom olvasd el a topik nevét. De tényleg.

Nincs itt semmi gond, neked nem megfelelő. Nekünk igen, engem érdekel mire képes egy mobiltelefon. Neked pedig jó lekapni a kutyust meg a közelgő csöppséget. (Gratulálok :) )
De had ne legyen másmilyen a topik mint amilyen

iPhone 13p

(#73622) Sgarrista válasza spawn21 (#73621) üzenetére


Sgarrista
tag

Szia!

Csak javaslom olvasd el a topik nevét. De tényleg

Köszi a gartulációt!

Igen elolvastam , tudom miről szól a topik, sőt a topik összefoglalot is elovastam amikor ide jöttem ,van amikor vissza olvasom hátha történt valami.

Moz

Igen túl toltam de így van. ( kaptam ilyen választ , vissza kérdeztem hogy miben változtasak , nem kaptam választ , írtam pm is másik tagnak Ő sem válaszolt )

kdavid94

Nincs azzal baj hogy minőségre mentek , nem úgy értettem , sőt tényleg szép képek vannak.
De egy kis segítség pl soknak jó lenne hogy van egy adott kép -> csináld ezt , vagy aztán , próba és tényleg jobb lett.
Tudod lehet hogy sokan járnak ide , de nem kérdeznek mert ki lesznek osztva.

(#73623) natë válasza natë (#73620) üzenetére


natë
nagyúr

Teljesen automata a DSLR Camera appal. Úgy gondolom abszolút vállalható ilyen szar időben a pörformansz.

[link]

iPhone SE

[ Szerkesztve ]

(#73624) Quqesz válasza natë (#73612) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ettől meg w333 fog a dunának menni ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#73625) w333 válasza Quqesz (#73624) üzenetére


w333
félisten

Dehogy megyek ... azért ne hasonlítsuk már Note 8 -hoz :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73626) natë válasza w333 (#73625) üzenetére


natë
nagyúr

Pedig kamerában szinte zéró a difi. Le kell venni néha a szemellenzőt...és most hagyjuk a száraz spec adatokat, meg a marketing bullshitet.

[ Szerkesztve ]

(#73627) w333 válasza natë (#73626) üzenetére


w333
félisten

Majd csinálok tesztet ... S8 vs A3 2017 (nagyon nem ugyan az) :N

Sőt tegnap fogtam a Galaxy A8 (2018) és még az is gyengébb (pedig idei modell)

Samu sem h*lye hogy az olcsóbb telefonba ugyan azt a kameramodult tegye bele !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73628) natë válasza w333 (#73627) üzenetére


natë
nagyúr

Minden Samsung ugyanaz ;] A kameramodul egy dolog, ha az eredmény a sw miatt szinte egál.
(mint ahogy a Huaweiek is)

[ Szerkesztve ]

(#73629) novinyul


novinyul
veterán

Egy kis tél :)
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#73630) #16514048 válasza natë (#73626) üzenetére


#16514048
törölt tag

Valóban, megnéztem a mobilarénás teszteket, a nappali képeken alig van különbség. Rossz fényviszonyoknál azért már más a helyzet.

(#73631) Drakmusz válasza Sgarrista (#73618) üzenetére


Drakmusz
őstag

Érdekes dolgot hoztál fel,leírnám én is a véleményemet.
Nagyon sokszor visszatérő téma,hogy tulajdonképpen milyen fotók is kerüljenek fel ide.Az elsődlegesen kitűzött célt a topik maradéktalanul ellátja.Időközben persze megjelentek olyan kollégák is,akik inkább a téma oldaláról próbálják megközelíteni a dolgot.
Ez a két tábor szerintem gond nélkül megfér egymás mellett.
Én például szándékosan nem hozok raw képeket,mert nem látom értelmét.
Az én telefonomon egyébként az égvilágon semmit nem lehet állítani,mint ahogyan az elődjén (5X) sem.
Ha viszont valakit szigorúan csak a képminőség érdekel,akkor bátran ajánlhatom kipróbálásra.
Viszont itt máris megbotlott a történet,mert éppenséggel a fotóhoz pontosan a téma az,ami hozzáteszi azt a bizonyos plusszt.
Már szinte becsukott szemmel is megmondom,hogy melyik fotó kihez tartozik....
Felesleges ezen rágódni,már 324 kört megfutottunk ebben a témakörben.
Ha egyébként írsz egy privátot,nagyon szívesen segítek bármiben!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#73632) konci79 válasza Sgarrista (#73622) üzenetére


konci79
őstag

Sziasztok.
Igazat adok neked,kb.80-90 %-ban a top mobilok képei vannak itt,amivel sokan nem tudnak mit kezdeni.
Tényleg jó lenne ha alsóbb kategóriás képek is lennének, és az is hogy milyen beállításokkal készültek,hogy az átlag,nem 2-300 ezres telefonnal rendelkező felhasználók is okuljanak.

(#73633) natë válasza Drakmusz (#73631) üzenetére


natë
nagyúr

Én például szándékosan nem hozok raw képeket,mert nem látom értelmét.

Nexusokkal nincs is, ellenben ha egy készülék család default elbaxott automatikával bír, s igényesek vagyunk arra, hogy a fotón látszódjon már minden részlet ha lehet, akkor úgy vélem van értelme. Kb. olyan, mintha egy sportoló tudná, hogy egy konkurrens cég tápkiegje jobb, de azért is a szponzorét tolná, pedig tudja fingik a fehérjéjétől feszt. Mert csak. Könnyebb megenni, mert az arcunkba tolják free.

(#73634) Aryon87 válasza konci79 (#73632) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt korabban en is irtam. Regen en is a kozepkategoriaban keztem, eleg nyogvelos, szenvedos uton jottem fel a jelenlegi szintre (aminmeg most se eleg). Kb 2 eve vagyok jelen ebben a topikban. A regi tagok durvan 80%-a eltunt. Miert?
1 nekem is van hozzajarulasom a szenvedos uttal (ezt most nem fejtenem ki), de a fo okozat a tavaly Samsung onkielegitos korszak volt, amikor minden mas kep kaki volt majdnem, es #csakasamsung fotok a legjobbak.. na itt mentek vilagga a tagok...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73635) w333 válasza natë (#73628) üzenetére


w333
félisten

Ezért kell használni a Google HDR+ és nem a gyári alkalmazást :D

Itt van aki tesztelte és ugyan az mint a Nexus 6P ... parancsolj ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73636) Drakmusz válasza natë (#73633) üzenetére


Drakmusz
őstag

Kicsit félreérthető voltam.Nálam ez azért marad ki,mert akkor már inkább átmegyek szerkesztésbe.
Amikor fotózok már látom,hogy mit is akarok elérni később.
Mondjuk ebből egy ilyet.
Szóval a hatás miatt fényképezek,ezt keresem.
A képeidet pedig örömmel nézegetem!Ez még rímelt is.:D
(#73634) Aryon87 Viszont nem azért leszel jobb,mert állandóan lecserélsz mindent ami a kezed ügyébe akad....

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#73637) natë válasza w333 (#73635) üzenetére


natë
nagyúr

Majd ha hozol ugyanolyat, mint a 6P Note-tal, beismerem. Eddig nem láttam ilyet. :N

(#73638) Aryon87 válasza Drakmusz (#73636) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom :K
En egy mas tortenet vagyok :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73639) tomboy0013 válasza konci79 (#73632) üzenetére


tomboy0013
veterán

Itt az az alapvető probléma hogy mindenki dicséretre vágyik és ha nem kapja meg akkor tovább áll. Ez nem egy Facebook csoport azt nem értik meg sokan. Én is kb nulla reakciót kapok a G6-tal készült képeimre mert a jobb telefonnal rendelkezők kb rá se bagóznak. De nem is ezért szoktam alkalmanként feltölteni hanem azért hogyha valaki kifejezetten ennek a modellnek a képalkotására kíváncsi akkor direkt kereséssel ráakadjon erre is.

(#73640) natë válasza tomboy0013 (#73639) üzenetére


natë
nagyúr

Pedig a G6 tényleg jó a Google kamerával.

(#73641) w333 válasza natë (#73637) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73642) konci79


konci79
őstag

[link]
[link]
[link]
Csak próbálkozom,Moto G5plus.
A 2 fás kép automata és felhős beállítás.
Általában a gyereket próbálom fotózni,de egy másodpercre sem áll meg...
Témát ne nézzetek,nem az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#73643) Aryon87


Aryon87
félisten

Facebook fotós csoport egyik tagjának képe. Megtetszett, elkértem a képet, és az engedélyével teszem közzé

[link]

Huawei Mate10Pro

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73644) *RLaci* válasza Aryon87 (#73643) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szóval nem elég,hogy rogyásig hozod a képeket,most már más fotóit is ide hordod ! ;] :DDD

(#73645) Aryon87 Ez legyen a legnagyobb bajod ;)

[ Szerkesztve ]

(#73645) Aryon87 válasza *RLaci* (#73644) üzenetére


Aryon87
félisten

:DD
Én már ilyen maradok szerintem. ;]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73646) natë válasza konci79 (#73642) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos nem túl acélos a mobil kamera terén :(

(#73647) w333


w333
félisten

Nyár vs Tél ... Galaxy S8 ! :)

[link]
...
[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73648) Aryon87 válasza w333 (#73647) üzenetére


Aryon87
félisten

Mennyivel másabbak a színek is. Nyár szebb, a tél úgy ahogy a képeden van nem, csak fehérben :)

kamera sokat javult minőségben, viszont kapott egy "hibát" is cserébe: dőlnek az épületek a télin, míg a nyárin ilyennek nyoma sincs.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73649) Sgarrista válasza konci79 (#73632) üzenetére


Sgarrista
tag

Szia!

Köszi válaszod!

hogy milyen beállításokkal készültek erre szerintem lenne igény minden téren.

Amúgy Én már el engedtem ezt a történetett.
Amúgy iPhone 8-as telelom van , tudom hogy rossz nektek ,de amire nekem kell tökéletes.

(#73650) Drakmusz válasza tomboy0013 (#73639) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az a vonal sem túl mérvadó,ha már itt tartunk.
Minden felület felhígul egy idő után,és akkor a lájkok nagyon félrevezetőek tudnak lenni.
A többség minden hülyeségre rányom.
De ez minden fotós csoportban így van.
Amúgy pont azt akartam írni mint Moz.
Amióta létezik portolt Google Cam,a legjobb eredményt eddig a G6-nál láttam.
Nagyon közel áll az eredeti Nexus/Pixel készülékekhez.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.