Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) Bazsi84 válasza natë (#73250) üzenetére


Bazsi84
tag

Tudom,ha hallgattam volna.. 😁 De ilyen vagyok,ha gondolok vmit,kimondom.Inkabb ugy kell ezt erteni,h a kulteri kepek hangulata,szine,temaja pazar,ez pedig nem. 😁 En pl sosem azt nezem a kepen,h milyen a vonalelesseg,a technikai resz,stb.Hanem,h mi jon at,mit akart a keszito megmutatni.Es vhol ez a lenyeg.A tobbit hagyom a szakertoknek.

(#73252) natë válasza Bazsi84 (#73251) üzenetére


natë
nagyúr

Én ezzel semmit nem akartam téma szintjén megmutatni, hogy az utánam postoló kolléga sem, ez nem az a topik. A beltéri minőséget mutattuk be, nem túl acélos fényben. :K

(#73253) Quqesz válasza natë (#73244) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Elég maszatos az alma, a fókusz nem az igazi, max a szára éles......:(

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#73254) natë válasza Quqesz (#73253) üzenetére


natë
nagyúr

Jah szar helyre löktem a fókuszt manuálban.

(#73255) Sgarrista


Sgarrista
tag

[link]

iPhone 8 auto

Ne csak nézek Tőletek képeket, így küldök már Én is képet remélem tetszeni fog ,jöhet a hideg-meleg :)

[ Szerkesztve ]

(#73256) Ricardo


Ricardo
félisten

Száz.

[link]

Xiaomi Mi A1

(#73257) Quqesz válasza Sgarrista (#73255) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó ez. Ha belenagyítasz azért itt ott vannak hibák, de nem vészesek és éles/kontrasztos kép.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#73258) Aryon87


Aryon87
félisten

Rég hoztam fotócsomagot. Pláne nappalit :D Gondolom hiányoltátok, így ki is használom ezt a pangást ;]

[link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link]

Note 8

Próbálom kiaknázni a N8 egyik képességét, az úgynevezett élő fókuszt. Hát.. A Huawei-féle széles rekesz mód sokkal jobbnak tartom használat szempontjából. Notikánál nem úgy van hogy akkor készül el a kép mikor én akarom. Hanem az akkor készül el ha az automata is úgy akarja, ugyanis vagy a körülmények miatt nem aktív (és a legtöbbször ezzel vinnyog), vagy messze van a téma, vagy épp kevés a fény. És ez baromira kiidegel. Ja, a másik.. Igen, ahogy némelyik képen is látni, hajlamos csúúúnyán kiégetni a hátteret..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73259) akooos válasza Aryon87 (#73258) üzenetére


akooos
veterán

Kiég a háttér. Elég sok dslr esetében is kiég a háttér az ilyen képeknél. Ez így működik. Elvégre miért használod ezt a funkciót? El akarod választani az előtérben fókuszban lévő *bármit* a mosott háttértől. Akkor tökmindegy, hogy ki van-e égve :D

(#73260) no more válasza akooos (#73259) üzenetére


no more
addikt

Valaki cserélje már el vele a Note-ot egy Mate 10-re! :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#73261) hitchins


hitchins
őstag

Regota be-benezek a topicba es tok jo kepeket talalok. Sajnos nekem sem idom sem energiam vagy affinitasom nincs hogy elmelyedjek a fotozasban. Egyenkent is elsosorban gyerek fotozasara hasznalom a telefont azaz gyorsan elokapom es lovok allitgatas nelkul automata modban..

Sajnos tesztekben es itt sem nagyon latok ilyen temaju kepeket leginkabb tajkepeket kajat azaz leginkabb allo kepek vannak, portret, gyerek csalad stb fotokat mozgo emberekrol targyakrol keszult kepeket nagyon keveset talalok. Ilyeneket nem szoktatok fotozni vagy csak nem publikus? :)

Illetve egy + kerdesem is lenne ezzel kapcsolatban.

Iphone 6 telefont levaltottam egy huawei p10 plus-ra. Nemi elorelepest erzek de nem az igazi.Valahogy nagyobb minosegbeli ugrasra szamitottam. Neha sikerul elkapni a pillanatot de lehetne gyorsabb a fokusz mert sokszor homalyos kepek keszulnek belterben pedig meg rosszabb a helyzet.

Tudnatok ajanlani valami telefont ami az en felhasznalasi szokasaimmnak jobban megfelelhet? Vagy nyugodjak bele hogy egy telefon kb ennyit tud?
Gondolkodtam mar valami fenykepezogepen is de egyreszt az nincs mindig keznel masreszt gondolom normalis kephez dragabb gep kell es ott meginkabb szukseg van nemi fotos tudasra.

[ Szerkesztve ]

(#73262) Ricardo válasza hitchins (#73261) üzenetére


Ricardo
félisten

A Samsung telefonoknak elég gyors a fókuszuk. Az S6-tal elég jó százalékban tudtam elkapni a pillanatokat.

(#73263) silentkiller válasza HUTCHDB (#73202) üzenetére


silentkiller
senior tag

Mi a véleményed a Mix 2-ről? Csak én látom úgy, hogy "megfogja" az N8-at? Milyen a fókuszálási sebessége? Van annyira gyors, mint a Samsungé?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#73264) Aryon87 válasza akooos (#73259) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert szerintem mast is bosszantana ez, mert nem kellene ilyen legyen. Legalabb a fenymerest lehetne hasznalni.

no more: nem mondtam hogy le akarom cserelni :P

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73265) akooos válasza Aryon87 (#73264) üzenetére


akooos
veterán

De, ilyen kell, hogy legyen. Ez így működik. :D mutass olyan igazi bokeh képet, ahol nem ég ki a háttér.

(#73266) leslien válasza no more (#73260) üzenetére


leslien
nagyúr

ha csak a kép miatt akkor Pixel 2 XL....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#73267) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

Sziasztok,

kíváncsi vagyok a véleményekre

Huawei Mate 10 Pro

[ Szerkesztve ]

(#73268) zozzzzzzzzzz válasza zozzzzzzzzzz (#73267) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

na akkor még egyszer:

Mate 10 Pro

(#73269) Quqesz válasza hitchins (#73261) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A samsung csúcsok dual pixel fókusza a leggyorsabb, de még ez sem garancia egy kis fénynél mozgó gyerekhez. Viszont használhatsz kézi fókuszt v fixfókuszt is manuális módban. Itt viszont egy gyengébb f értékű kamera nagyobb mélységélességet tud biztosítani(nagyobb mozgásteret enged). Szóval próbáld azt ki, hogy pro módban belövöd a fókuszt fixre a csúszkán, teszteled mekkora távon éles még a kép és fotózáskor ebben a tartományban közelíted meg a gyereket. Használhatod még az érintő v objektumkövető fókuszt is(beállban kapcsolhatod be) akár auto módban is.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#73270) Helltak


Helltak
őstag

Egy gyors kamera tesztre kölcsön kértem, kollégám iPhone X-ét:

[link]

Oneplus 12 Green

(#73271) novinyul


novinyul
veterán

Meló közben egy kis nosztalgia :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#73272) Gabesz77 válasza hitchins (#73261) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Samsung S7 Edge-et használok pontosan ugyanilyen felhasználási szokásokkal (5 és 3,5 éves rohangáló kis nőstényördögök), nyilván nem sikerül mindig minden kép, de többségében meg vagyok elégedve az eredménnyel.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#73273) Ricardo


Ricardo
félisten

Bár az ünnepek elmúltak, de van még itthon csillagszóró :D

[link]

Xiaomi Mi A1

(#73274) w333 válasza Bossi (#73243) üzenetére


w333
félisten

Háztető jobb sarkát nézd ... szifon kiégett, de az S8 nem ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73275) no more válasza hitchins (#73261) üzenetére


no more
addikt

A Samsungok tudnak tárgy követő autófókuszt, külön be kell állítani. Azzal - elvileg- lehet mozgó tárgyat fotózni.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#73276) natë válasza no more (#73275) üzenetére


natë
nagyúr

Más típusok is tudják

(#73277) no more válasza natë (#73276) üzenetére


no more
addikt

Pl. az iPhone-ok? ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#73278) natë válasza no more (#73277) üzenetére


natë
nagyúr

Huaweiek.

(#73279) ShadowLac válasza w333 (#73274) üzenetére


ShadowLac
addikt

És Bossi.
Az Iphone 8 plusznál tetszett hogy az árnyékos részeket jobban világosítsa .Többször beéget mint a samu és jobban.Mintha élesítene is.Egy kicsit több szint is ad rá világosabb is tetszetős, de szerintem a samu a valós.Ahol a nap sütött valamit az sárgás narancsos lett a i8 plusznál. Van ahol a samu van ahol a i8 plus a részletesebb.
De azt hozzá kel tenni hogy a samunak sokkal nagyobb a látószöge!!!!.//tehát kevésbé nagyit a lencséje//
Pl: Ha egy 10 méter széles épületet akarok lefotózni akkor a samuval mondjuk 8 méterre kellene legyek az épülettől. Ugyan ez az épület lefotózásához az i8 plusznál lehet hogy 11-13 méterre is kellene hátráljak hogy beleférjen a képbe.Ekkor vajon melyik lenne a részletesebb? Mert a kép akkor lenne egyenlő. 1 darab ház a képen bal oldalon kezdődik jobb oldalon végződik.??

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#73280) Ricardo


Ricardo
félisten

Egy "éjszakai" kép

[link]

Xiaomi Mi A1

(#73281) Inczke


Inczke
tag

A flick-re valo feltotles megorzi a kep minoseget?

(#73282) no more válasza natë (#73278) üzenetére


no more
addikt

Tudom, Huawei, Sonyk is tudják, gondolom LG-k is. Egy márka máris kilőve! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#73283) Quqesz válasza novinyul (#73271) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó darab, egyszer kifognám és tudnék rajta utazni....🤤

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#73284) ShadowLac válasza Ricardo (#73280) üzenetére


ShadowLac
addikt

Amúgy érdekes.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#73285) Bossi válasza ShadowLac (#73279) üzenetére


Bossi
őstag

Na csak hogy tisztázzuk....én csak erre reagáltam :"S8 képei sokkal jobbak !" mert ez azért nem igaz, lássuk be. :)

[ Szerkesztve ]

(#73286) Viktor0610 válasza Bossi (#73285) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kiegyezhetnétek abban, hogy mindkettő elég jó, hol egyik jobb, hol másik. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#73287) ShadowLac válasza Bossi (#73285) üzenetére


ShadowLac
addikt

Amúgy egy kicsit a i8 plusz jobban tetszik.
Egyszer kipróbálnám az általam leirt szerint is

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#73288) w333 válasza ShadowLac (#73287) üzenetére


w333
félisten

Különben miért nem a 5.1.014 (V1.3) verziót használod ? sokkal jobb ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73289) ShadowLac válasza w333 (#73288) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nem tudom. Próbáltam mind a kettőt,de nem hasonlitottam össze.Ez maradt rajta.Ez kevesebb mega.Te összehasonlitottad a képminőséget?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#73290) w333 válasza ShadowLac (#73289) üzenetére


w333
félisten

Igen annyit tudok hogy ezzel a verzióval 10-12MB -s képeket lehet lőni ! :)

És valamivel jobb a képminőség is :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73291) leslien válasza w333 (#73290) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem kb 3,5mb is jó képeket csinál.... ;] :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#73292) w333 válasza leslien (#73291) üzenetére


w333
félisten

Kevés ... különben jöhetne egy pár tesztkép tőled ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73293) leslien válasza w333 (#73292) üzenetére


leslien
nagyúr

elvileg holnap megyünk... tesztetelni... Note 8, Pixel 2 XL, Huawei mate 10 pro... sztem tudom h kikkel megyek.. :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#73294) w333 válasza leslien (#73293) üzenetére


w333
félisten

Várom a tesztet ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73295) Bossi


Bossi
őstag

iPhone X

(#73296) natë válasza leslien (#73293) üzenetére


natë
nagyúr

Automatában első a Pixel, második a topik fele szerint Samsung (w333 az élen ;] ), a másik fele szerint a Mate 10 Pro. 15 hsz után egy utolsó Samsung fan beírja majd, hogy "szerintem a Samsung lett a legjobb, nézd csak meg a közlekedési táblán lévő légyxar görbületét".

;]

(#73297) Aryon87 válasza natë (#73296) üzenetére


Aryon87
félisten

Masodik az U11, utana jon a tobbi :))

Minap visszaneztem a gorogorszagi kepeimet, es hat igen...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73298) leslien válasza natë (#73296) üzenetére


leslien
nagyúr

Aryon87 fogja csinálni a képeket én csak nezem majd.. tehát ha nem stimmel a Pixel és jobb a Note 8 akkor haza dolgozik.. :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#73299) *RLaci* válasza leslien (#73298) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nagyon figyeld majd,hogy mit csinál.Tuti zsírozni fogja a Mate meg a Pixel lencséjét. :DDD

(#73300) Drakmusz válasza Aryon87 (#73297) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az egész jelenlegi mezőnyt figyelembe véve az U11-et simán a Pixelek mellé tenném.
Ráadásul a képalkotásuk is egészen hasonló.
Az én szememnek legalábbis.
Olyan HDR+-os,HDR+ nélkül.:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.