Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) akooos válasza hitchins (#44250) üzenetére


akooos
veterán

Megint az LG mellett tudok érvelni. Lézeres autófókusz van benne, ami miatt megfelelő fényviszonyok mellett gyorsan tud fókuszálni és lőni persze.

Én a helyedben adnék egy esélyt az LG-nek, nem hiszem, hogy csalódnál a G4-ben :)

Viszont van személyes tapasztalatom egy gyorstüzelővel. Huawei Mate 7 lezárt kijelzőtől 0,7-1,2 mp alatt csinál egy képet a hangerőgomb dupla megnyomásával. Ha van elég stabil kezed, akkor még a minősége sem lesz rossz. Ha nincs elképzelésed, hogy mire is van szükséged, akkor azt javaslom szabadulj be egy Media Marktba és nyomkodj meg pár telefont :)

Most mid van egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#44252) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!

Újdonsült tulajdonosa lettem egy gyönyörű 808 PV-nek. Próbálkozom már a fotózással. De még csak most kezdem kiismerni. Korábban már megosztottam N8-al és C7-el készült képeket. [link]

(#44253) hitchins válasza akooos (#44251) üzenetére


hitchins
őstag

S4 lte
sajnos kicsit lassan all fel a kamera.
Jo fenyviszonyok kozt eleg jo kepeket is lehet csinalni belterben vagy mozgasnal megall a tudomany..

(#44254) BigBlackDog válasza hitchins (#44253) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szifon esetleg? :)

(#44255) #76385920 válasza BigBlackDog (#44254) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ez nekem is eszembe jutott. Egy 5S-el már tisztességes képeket lehet lőni, de újonnan nem hiszem, hogy belefér a 100K-s keretbe.

(#44256) kali válasza #76385920 (#44255) üzenetére


kali
legenda

azzal sem sokkal lenne előrébb, mint az s4-gyel.

(#44257) Vikooo válasza akooos (#44251) üzenetére


Vikooo
addikt

A gyorstuzelest a G4 nel is be lehet allitani, dupla katt a hangero le gombra kesz a kep.

Ha meg nem akarsz varazsolni a beallitasokkal akkor egyszeru mod, bokogeted a kepernyot:)

(#44258) hitchins válasza BigBlackDog (#44254) üzenetére


hitchins
őstag

Mindenkepp android.
Ha mar valtanek akkor nagyon max windowsra...kepernyo meret miatt egyebken sem ok az i5.
Koszonom a valaszokat infokat mindenkinek. Meg ragodok egy kicsit aztan meglatjuk..

[ Szerkesztve ]

(#44259) Valaki87 válasza hitchins (#44250) üzenetére


Valaki87
senior tag

vegyél egy galaxy k zoom-ot ! attól gyorsabb nincs beltérben... míg a sok hókuszpók lg G3 fókuszál és keresi a témát addigra már a k zoom rég ellőtte a képet, és a xenon nagyon jó dolog... ismerősnek G3 van és nekem mikor k zoom volt direkt tesztelgettük ilyen félhomályban/beltrében meg szürkületben és a k zoom gyorsabb volt...illetve ott mozoghat a gyerkőc nem lesz elmosódva a kép !

(#44260) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Mazdás-fás - Direkt

Honor 7

Legközelebb linkeld direktbe (is) a képet légyszíves! :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#44261) akooos válasza Smuky23 (#44260) üzenetére


akooos
veterán

Azért a Honor szerintem tud ennél jobb képet is csinálni :U

(#44262) Smuky23 válasza akooos (#44261) üzenetére


Smuky23
csendes tag

Gondolom igen, első képek egyike. Még gyakorlok ;)

(#44263) hitchins válasza Valaki87 (#44259) üzenetére


hitchins
őstag

Most nézegettem ezt
[link]

Sony telefonok tényleg ennyivel "gyengébbek" kamera tekintetében?
DXOmark-on z5 lett a legjobb, a valóságban tényleg ennyivel gyengébb?

Sajnos régi beidegződés nálam ez a sony mánia, de egyre jobban úgy tűnik, hogy le kell szoknom róla :(

[ Szerkesztve ]

(#44264) Valaki87 válasza hitchins (#44263) üzenetére


Valaki87
senior tag

Hát szerintem ha pont a kamera a fontos akkor felejtős a sony :K

(#44265) Quasi_modo válasza hitchins (#44263) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Keress a felhasználók által lőtt képeket Sonyval, akkor el tudod dönteni.

valami

(#44266) stefyY


stefyY
őstag

[link]

Lumia 640 XL

[ Módosította: BigBlackDog ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44267) pikszel


pikszel
őstag

Lumia 735

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#44268) ADAM1337 válasza pikszel (#44267) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezek nagyon jók lettek téma is rendben van mindegyiknél.

(#44269) legiaap válasza pikszel (#44267) üzenetére


legiaap
nagyúr

A masodiknal nem ertem azt a csikban valo eles reszt. Inkabb hagytad volna meg a kepet elmosas nelkul. Ugyanez vonatkozik a teknocosre is. Nem kellett volna a homalyositas.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44270) BigBlackDog válasza legiaap (#44269) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek nem szerkesztett képek. A viszonylag kisebb élességtartomány inkább a mélységélesség miatt van.

(#44271) Vikooo válasza legiaap (#44269) üzenetére


Vikooo
addikt

Az en kepeimmel is hasonlo gondod volt, ugylatszik nem szereted a makrokat.
Szerintem kivalo kep lett az osszes, imadom az ilyeneket!

(#44272) legiaap válasza BigBlackDog (#44270) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne mond már. A levélnél tökre látszik a ferde line blur effekt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44273) BigBlackDog válasza legiaap (#44272) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem teljesen egyenes a homály határolóvonala szerintem. Nagyjából az azonos távolságra lévő részek élesek, amik messzebb, vagy közelebb vannak, azok homályosak. Viszont, ha mégis effekt lenne rajta, akkor nem érteném, hogy miért is került ebbe a topikba. :U De, ugye pikszel kollégánál, mint a kép alkotójánál biztosabbat nem tud senki sem mondani a témában. :)

[ Szerkesztve ]

(#44274) Bibby válasza BigBlackDog (#44273) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem is vannak kétségeim, hogy egy lumia 735 ilyen mélységélességet tud gyárilag.

Ελευθερια η θανατος

(#44275) pikszel


pikszel
őstag

:R
A képek nem szerkesztettek, viszont van amelyiknél előtét lencsét használtam, ahogy szoktam...

Úgy gondolom, hogy a kamera képalkotó képességeit alapvetően nem befolyásolja, viszont az tény, hogy megtéveszthet egyeseket. Elnézést.

Itt lesz még egy kétkedésre okot adható.

Flickr album »

Üdv,
p

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#44276) Danny365


Danny365
őstag

Tudom, hogy tök zajos, de direkt ilyen. Én jobb szeretem a zajt, mint a mosodát; emberi méretben meg amúgy sem látni annyira.

edge+

(#44277) BigBlackDog válasza Danny365 (#44276) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez rawból lett visszahúzva? Hol van a helyszín pontosan, ha szabad kérdezni (gondolnám, hogy valahol Pécstől keletre esetleg itt)? :)

[ Szerkesztve ]

(#44278) Danny365 válasza BigBlackDog (#44277) üzenetére


Danny365
őstag

Igen, a gyári jpeg nekem sokszor nem tetszik annyira. Persze ez sem lett tökéletes, de egynek jó, telefonon meg tök jól néz ki. Tényleg, ezeket a rawból kalapált képeket nem is ebbe a topikba kéne? Értelemszerűen szerkesztett, de nekem ez mégsem az a kategória, minthogy snapseedben ráhúzok egy effektet, meg elmosást, stb.

Hehe, a helyszín majdnem jó, legalábbis a bányaépület külseje stimmel, bár a linkelt képeden úgy látom el van kerítve a dolog, így azt még nem lopkodták szét. Én István-aknán lőttem a képet. Itt már a gerendáktól kezdve a téglákig mindent elhordtak már az ott lakók... Egyszer majd kicsit belül is körbenézek, csak félek, hogy rám omlik. Van egy másik torony, ami a képen nem látszik, onnan is lehetne jó képeket lőni, csak szintén életveszélyes.

(#44279) psajti válasza stefyY (#44266) üzenetére


psajti
aktív tag

Nem vagyok sem fotós, sem műértő de engem ez a kép nagyon megfogott, tetszik :)

(#44280) BigBlackDog válasza Danny365 (#44278) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rawok is jöhetnek szerintem, ha valami alapszintű feldolgozás van csak rajtuk. De oda kéne írni mindenképpen, hogy nem a gyári jpeg. Mindenesetre a kép is tetszik, jó az idő, szépek a fények és a helyszín is érdekes. :)

(#44281) Zaji


Zaji
őstag

G4

Állványt szeretnék venni. Ki milyet ajánl/használ? G4-hez szeretném, de örülnék neki, ha a DSLR vázhoz is tudnám használni.

(#44282) ADAM1337 válasza Zaji (#44281) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A téma jó lenne, de eléggé zajos lett, gondolom ezért is kérdezted a vázat.
Hát ami dslr-hez jó inkább ahhoz nézz, és van pár száz forintért telefonrögzítő ami ugyanolyan menetes.

(#44283) Zaji válasza ADAM1337 (#44282) üzenetére


Zaji
őstag

Igen ezért. Sok képet csináltam, de zöme bemozdult zajos lett. A DSLR-hez csak nagy állványom van. Én egy olyan tripodra gondoltam, ami mindkettőhöz jó lenne. Ebay-en és az Ali-n számtalan tripod van, de minőségre nem tudom melyik lenne elfogadható, hogy megtartsa a DSLR gépet is. :U

(#44284) BigBlackDog válasza Zaji (#44283) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#44285) Zaji válasza BigBlackDog (#44284) üzenetére


Zaji
őstag

Valami ilyesmire gondoltam.

(#44286) ADAM1337 válasza Zaji (#44285) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én ilyesmit használok, ebay 800ft volt, már amikor nálam van:

[ Szerkesztve ]

(#44287) BigBlackDog válasza ADAM1337 (#44286) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy ilyen van nekem is. Telefonhoz teljesen korrekt, viszont DSLR géphez bőven kevés lenne szerintem. :D

(#44288) ADAM1337 válasza BigBlackDog (#44287) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen ez tény, azért is írtam hogy ink dslr-hez kéne venni, és csak egy adapter kellene hozzá ami a telohoz jó.

(#44289) zahi07


zahi07
csendes tag

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni , hogy milyen telefonokon nem recseg a videófelvétel ha hangos zenét veszel fel pl.koncer vagy buli. Köszönöm szépen.

(#44290) ADAM1337 válasza zahi07 (#44289) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hú ez több mindentől függ.
Pl hasonló kérdés a télen melyik autó nem csúszik meg a jégen.

(#44291) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

E30ba technika

Note 3 még

(#44292) Zaji


Zaji
őstag

Első körben ezt találtam. Az 1100d 495g kit obi 200 g azt szerintem elbírja.

[ Szerkesztve ]

(#44293) TTommi válasza hitchins (#44263) üzenetére


TTommi
aktív tag

Nagyon, de nagyon és rendkívül szubjektív! Én Sony Z2-t használok, és tudok vele jó képeket csinálni. Más meg a G4-gyel sem tud. A Sony Z2-Z3 mal lehet jól fotózni, de ahhoz állítgatni kell, ezt tapasztalatból mondom. Ha úgy akarod használni, hogy csak előkapod és "tüzelsz", akkor ne a Sony-t válaszd. Ezt szerintem az iphonok tudják talán a legjobban, de az említett G4, vagy S6, illetvea Honor v. Huawei készülékek is elég jók. Más kérdés, hogy a kamerán túl az egyéb dolgok mennyire fontosak, de ez itt egy fotós-kamerás topic:)

SXZ2 és SXZ5c

(#44294) Valaki87 válasza zahi07 (#44289) üzenetére


Valaki87
senior tag

Lumia 1020 és 808 illetve Iphone 6 az tuti oké, ez tapasztalat ! Samsungok annyira nem szerepelnek ebben fényesen, Galaxy S6-om nem volt arról nem tudok nyilatkozni, de S4-S5 kaka ebből a szempontból !

(#44295) kali válasza Valaki87 (#44294) üzenetére


kali
legenda

note 4, s6 és felette már nagyon jók úgy is.

(#44296) kmóricka válasza pikszel (#44275) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Nagyon tuti az a béka:)) :D
Milyen előtétlencse ez?

(#44297) TTommi válasza zahi07 (#44289) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ebben Hito a szakértő. Mindenesetre a Sony Z2-Z3 nem recseg, szépen szól, a video kép is rendben van, az iphone6 -ról is csak jókat tudok mondani, a többiről nincs tapasztalatom.

SXZ2 és SXZ5c

(#44298) kmóricka válasza kmóricka (#44296) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Ja megvan, en is rendeltem anno az ebayrol..de nem hasznaltam, most kiprobaltam..:D
Kiraly...majd elszorakozom vele a szabadban..ez csak egy reszlet vmi fem darabbol az ablakban
[link] :D

Iphone6

[ Szerkesztve ]

(#44299) pikszel válasza kmóricka (#44298) üzenetére


pikszel
őstag

Nem teljesen. Ezt a lencsét egy döglött Canon A75-ből műtöttem ki. A rögzítés minden esetben blutack. :DDD

Az olcsó ipari hulladékok pont olyan képet alkotnak, mint amit linkeltél. Egy merő szférikus aberráció az egész kép olyan semmilyen mélységgel. Van bőven az én képeimen lencsehiba, de talán nem az a jellemző.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#44300) Vikooo válasza TTommi (#44293) üzenetére


Vikooo
addikt

Mas a kepminoseg es a tema valasztas, beallitasa a temanak.

Sony -n sokmindent nem tudsz beallitani, feheregyensuly, erzekenyseg, expozicio kompenzacio. Ez edeskeves a jo kepminoseg eleresehez nehezebb korulmenyek kozott.
A brutalis lencsetrozitasrol nem is beszelve.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.