Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) L_ajos


L_ajos
őstag

Samsung Camera App - default

[táj]

Auto - ellenfény - javítás eltiltva

[panel]

Még jövök :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44852) BigBlackDog válasza L_ajos (#44851) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na ezek már jobbak lettek szerintem.

Legközelebb majd képként csak miniatűröket (max. 500 pixel legyen a hosszabbik oldal) illessz be kérlek, mert nagyon lassan töltődik be az oldal, ha tele van tűzdelve nagyméretű képekkel, nem beszélve a mobilneteseket ért hátrányról.

(#44853) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Nem effektelt rawból kihozott képek jöhetnek ide?, vagy az már a másik fórumba való?

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#44854) BigBlackDog válasza Csarli85 (#44853) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Minimális utómunkával általában nem szokott probléma lenni, de a rawból kihozott csodákat én már a másik topikba dobtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#44855) jacis válasza ForRedGlory (#44799) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez tényleg nagyon jó lett.
Láttam megy vissza a Lumia a feladónak....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44856) w333 válasza L_ajos (#44851) üzenetére


w333
félisten

Na ez igen ... ezek már szerintem nagyon jók lettek :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44857) L_ajos válasza w333 (#44856) üzenetére


L_ajos
őstag

nem túl régi, de a fények tökéletesebbek voltak :)

[pohár]

[csengő]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44858) ittakary válasza L_ajos (#44851) üzenetére


ittakary
nagyúr

lemaradt még hogy milyen telefonnal csináltad!

aláírásodban ott a teló, de ugye az aláírás nem örökre szól, mint ahogy nem fogsz életed végéig note 4en élni

(#44859) gulb válasza akooos (#44826) üzenetére


gulb
senior tag

;) neha benezek azert;) ez a 6P most tenyleg mindent visz amit eddig hasznaltam.ne gondolkodj sokat.

(#44860) gulb


gulb
senior tag

Ez pedig egy 120fps video. Nexus 6P

link

[ Szerkesztve ]

(#44861) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

(#44862) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Lumia 950 XL

Nem lettek tökéletesek, elég nehéz éjszaka a manuális fókuszt jól belőni. Automatán eléggé felejtős. Azért nem lettek vészesek. A szobor például szerintem komoly lett.

(#44855) jacis: Igen, megy vissza, de szereznem kell helyette gyorsan egy Nexus 6P-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44863) w333 válasza ForRedGlory (#44862) üzenetére


w333
félisten

Teljesen korrekt ... egy kicsit a fehéregyensúlyon majd állíts :K

LOL, most nézem a kép jobb alsó sarkát, a bicikli ugyan ott van :DDD

[link] és [link]

Természetesen a Lumia 950XL sokkal részletgazdagabb, de szvsz. az i6 -nak sincs semmi szégyenkezni valója, de javítsatok ki ha tévedek :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44864) Lacy6 válasza w333 (#44863) üzenetére


Lacy6
senior tag

Jó kép lett.
Fehéregyensúlyt nem találta el a Nokia.
Én ennyit tudtam javítani rajta ,de abszolút kezdő vagyok ilyen képszerkesztő programok használatába.
A látószög olyan mintha kisebb lenne az I6-nál, vagy csak én látom így?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#44865) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szép időnk van volt Lillafüreden. :)


Flickr
raw


Flickr
raw


Flickr
raw

LG G4

(#44866) klz80 válasza Lacy6 (#44864) üzenetére


klz80
tag

Jó lett a javított is, életszerűbb nekem. Környéken lakom ezért van hasonlítási alapom :).
Ja, amúgy nem a Nokia hibája a fehéregyensúly. Tegnap tőlem is megkérdezték milyen új telefonom van, és kapásból azt mondtam, hogy Nokia Lumia 950. :) Bár a PureView kamerarendszert ők kezdték el fejleszteni igaz?

[ Szerkesztve ]

(#44867) L_ajos válasza ittakary (#44858) üzenetére


L_ajos
őstag

Igaz. De Notebook 4 és egy darabig az marad. ☺

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44868) L_ajos


L_ajos
őstag

Nem túl régen volt :)

[Jó idő]

Félgőzön, 8Mpix

[Nice]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44869) legiaap válasza L_ajos (#44868) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy miért nem írsz a hozzászólásodban sosem készülék típust? Így nehéz lesz majd visszakeresni.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44870) Quasi_modo válasza legiaap (#44869) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majd ezt is elrendezi a topikgazda. :W

[ Szerkesztve ]

valami

(#44871) ForRedGlory válasza legiaap (#44869) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amúgy miért nem írsz a hozzászólásodban sosem készülék típust?

De hiszen írt, itt van-e:

Félgőzön, 8Mpix

;]

(#44872) L_ajos válasza legiaap (#44869) üzenetére


L_ajos
őstag

Talán nem látszik az aláírásomban? Samsung Galaxy Note 4

És már 2szer írtam is. nem látom értelmét mindig kiírni. - jó, mindig kiírom

[ Szerkesztve ]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44873) L_ajos


L_ajos
őstag

letöltöttem pár plug-int.

Ma az utolsó :)

[cseppes, virágos]

Note4

[ Szerkesztve ]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44874) HardRic válasza L_ajos (#44872) üzenetére


HardRic
addikt

Kereső nem látja az aláírásodat. Jövőre lehet más lesz az aláírásod, de a képeid maradnak.

(#44875) L_ajos válasza HardRic (#44874) üzenetére


L_ajos
őstag

Megbeszéltük :K

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#44876) korcsillio


korcsillio
őstag

Lumia 930

(#44877) Rob700 válasza ForRedGlory (#44862) üzenetére


Rob700
senior tag

Meglepően jók amennyiben ezek kézből lettek fotózva.

iPhone 12 128GB Black 

(#44878) jacis válasza ForRedGlory (#44862) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha megvan az új nexus majd írok. Kiváncsi vagyok mit mondasz róla. Én is olyat akarok tavasszal.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44879) BigBlackDog válasza korcsillio (#44876) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép táj! Csak valami sz@r belelóg... ;]

(#44880) Quasi_modo válasza L_ajos (#44872) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azért csak írd ki. Mondták már miért. Meg hát ennek a topiknak (is) vannak stabályai.

valami

(#44881) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Találtam egy kis videót, mivel lehet makró képeket csinálni, olcsón.
Hátha még nem volt itt nálatok. Már régen jártam erre. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#44882) w333


w333
félisten

Újabb kamera teszt ... Xperia Z5 vs iPhone 6S vs Note 5 :))

Sony csúnyán leszerepelt :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44883) Zsoltika11 válasza BigBlackDog (#44879) üzenetére


Zsoltika11
tag

:DDD

(#44884) Ágógreen válasza w333 (#44882) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ránézésre az összkép alapján nálam a képek 90%-ánál a apple a legjobb és legtermészetesebb.
a 6S Plus optikai stabilizátora képkészítéskor is előnyt jelent vagy csak videóknál ?
vannak olyan vélemények hogy a sima 6 jobb (élesebb) képeket lú mint a 6S ! erről tud valaki valamit ?

(#44885) Bozek válasza w333 (#44882) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én nem hiszek ezeknek a teszteknek. Ha azt akarom, hogy leszerepeljen egy mobil, azt el is érem.

(#44886) w333 válasza Ágógreen (#44884) üzenetére


w333
félisten

Igen az iPhone képei sokkal természetesebbek szerintem is, az optika képstabilizátor a videóknál van jelen de iPhone -ban olyan jól megvan ez oldva szoftveresen hogy ezzel sincs szvsz. semmi gond :N

Volt S6 telefonom amiben ugye van OiS, i6 -ban nincs de nem érzem hiányát !

Tessék itt egy videó tőlem, szerintem nem remeg a kép :))

És igen egyesek szerint és jómagam is úgy gondolom hogy jelenleg a sima i6 valamivel jobb kamerában, én elégedett vagyok vele, szerintem elég jó :K

(#44885) Bozek

A képek full automata módban készültek amiről tudjuk hogy iPhone automatikája valami zseniális, Note 5 is viszonylag jó, viszont a Sony egyenesen rossz auto módban, ezért érzed azt hogy nem hiteles a teszt, viszont manuális módban biztos vagyok benne hogy többet is ki lehet belőlük hozni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44887) Ágógreen válasza w333 (#44886) üzenetére


Ágógreen
senior tag

tököm kivan a manuáltól, erre realworld nincs idő... még sok esetben beállított képek esetén sincs erre lehetőség. egyszerűen pillanatokat akarunk megörökíteni. számomra a manuál mód hasznos lehet, de az esetek kb. 5%-ában lehet értelme egy átlag felhasználónak. felőlem legyen benne, de ha egy automata módot elcsesznek akkor a gyártó az esetek 90-95%-ában szarik a user felhasználói szokásaira. egyedül az iphone tudja ezt. engem nem érdekel h 10 vagy 20 megapixel, de legyenek már élethűek azok a fránya színek.

(#44888) legiaap válasza w333 (#44882) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor most már biztos, hogy a DXOMark csalt azzal a teszttel. Szívem szerint írnék nekik egy levelet azt elküldeném őket a sunyiba...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44889) w333 válasza Ágógreen (#44887) üzenetére


w333
félisten

tököm kivan a manuáltól, erre realworld nincs idő...

+1 főleg ilyen hidegben, még a sima kép készítéskor is lefagynak az ujjaim, hát akkor mi lenne ha manuálisan mindent beállítanék 2-3 perc alatt ? :DDD

Stauffenberg kollégát tudom csak idézni ...

Az iPhone 6 kamerája nem gyengébb a G4 vagy S6-tól. Alacsonyabb felbontású, de ez egyáltalán nem baj. Az iPhone a mobilkamerák Leicája, lehet tőle technikailag fejlettebbet találni, lehet nála összetettebbet találni, de attól még teszi a dolgát tisztességgel és nem akar cserben hagyni.

Szóval az iPhone tipikusan az a telefon amit előveszel és lövöd a képet, ennyi !

(#44888) legiaap

Számomra is hihetetlennek tűnik hogy a Z5 legyen a Top 1 helyen ... :U

(#44890) Bozek

Pedig hidd el hogy az átlag userek 90% -a autó módban lövi a képeket ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44890) Bozek válasza w333 (#44886) üzenetére


Bozek
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy melyik az első és melyik a harmadik, akkor sem hiteles. Ugyanezt írnám, ha fordított lenne a sorrend. Automatikus módban fotózni egy tesztben!? Ezért keresztre kellene feszíteni őket. :)

(#44891) Sn00k válasza legiaap (#44888) üzenetére


Sn00k
veterán

Nem hinnem csaltak, csak lehet ők manualba hasznaltak a kamerat:)

3njoy the Lif3

(#44892) w333 válasza Sn00k (#44891) üzenetére


w333
félisten

Ez az opció sincs kizárva, bár sem cáfolni sem megerősíteni nem tudom, mert nem láttam a képek minőségét amikor teszteltek a Z5 -t :))

Amiket eddig láttam tesztképeket a Z5 -ről nekem nem nagyon jönnek be !

Arról nem is beszélve hogy túl digitálisnak tűnnek a Z5 képei, messze de nagyon messze a valóságtól ... és nekem ez a legnagyobbik bajom vele ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44893) kali válasza legiaap (#44888) üzenetére


kali
legenda

nem csaltak, de ők nem csak ilyen vagy olyan egyszerű (kérdéses) módon készített képek alapján tesztelnek, hanem profi módon, műszeres beállításokkal és mérésekkel is.
olvasd el a tesztjüket, illetve a módszereiket, mielőtt ilyeneket leírsz.

w333; azért ha azonos feltételekkel készítenél videót 6s és 6s plus telefonnal kézből, problémásabb téna kapcsán, úgy szépen kijönne a plus oldalán az ois munkája.
a sony is próbált a maga módján szoftveresen (is) stabilizálni, mégis húzós különbség van a z5 kontra 6s plus tesztben ilyen téren, látványos a z5 által készített videón a remegés.

[ Szerkesztve ]

(#44894) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

sokan elfelejtik, hogy a manuál mód az egy profiknak szánt 'tool' profi gépekbe !!! ...és baromira nem szaros telefonokba (legalábbis egyenlőre). ez csak egy további ál-"feature", hogy húúú de profi még manuál is van benne. közben meg azért van benne sok gyártó esetében mert ezzel burkoltan elismerik,h gyenge az automata módjuk és inkább azt üzeni ezzel a gyártó neked h do-it-yourself csicska, mert nekünk nem sikerült a tervezés.
...lényeg hogy az automata mód egy őrülten nagy kihívás a mérnökök számára és a szifon nagyon tudja a dolgát. automata mód hitelessége mellett az automata sebességéről sem szabad megfeledkezni... kettő együtt adja a telefonkamera használhatóságát. dxomark eddig is sok hülyeséget írt, de a z5-el végleg leírta magát a szememben. sony az egy katasztrófa, főleg ennyié.

[ Szerkesztve ]

(#44895) w333 válasza kali (#44893) üzenetére


w333
félisten

i6S Plushoz sajnos nincs viszonyítási alapom ... viszont S6 -hoz igen amiben van OIS mégis jobban remeg mint az i6 és ezt nem csak én látom így, Youtube -ra felpakolt videókra a Youtube egyből vinnyogott hogy "remegést észleltünk, szeretnéd ezt javítani ?" míg i6 esetében soha nem találkoztam még ilyen kérdéssel ... szóval nem tudom pedig hidd el hogy az S6 -t is stabilan tartottam :D

(#44894) Ágógreen

Semmi baj nincs a manuális móddal akinek erre van igénye és türelme (el lehet vele játszani) pl. i6 -ra is van milliónyi manuális kamera alkalmazás amivel sokkal jobb képek is kihozható vele ráadásúl durván le lehet vele menni 1/2 (fél másodperces) záridővel itt egy jó példa és sőt le lehet vele menni brutálisan kicsi iSO "4" -re is másik példa :))

De mi értelme van ha autó módban ilyen képeket lehet vele lőni ? :D

Szóval főleg idő és kényelem miatt használom én is az auto módot, na és azért mert nagyon profi (eddigi legjobb amit én eddig láttam és használtam) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44896) kali válasza w333 (#44895) üzenetére


kali
legenda

az iphone 6/6s nem rendelkezik optikai képstabilizátorral, így nem is kérdez rá, ha egyszer nem tud tenni ellene.
az s6 nem remeghet jobban, ha engedélyezve van a stabilizálás, az viszont legalább rákérdez, ha nem jó a beállítás...stb., mert tud tenni ellene.
itt nézz rá, ha már muszáj ilyen felhasználói teszteket viszonyítási alapul venni; link (0:55 - 1:22 és 6:51 - 7:01)
közel ilyet látnál a sima és plus iphone verziók között is, de az iphone 6 és pláne 6s plus esetén az ois más ois képes telefonokhoz képest is nagyon jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#44897) w333 válasza kali (#44896) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom ... itt egy S6 -al készült videóm és jó látszik hogy remeg, akadozik, és a fókusz is összevissza ugrál szóval nem az igazi, minden elfogultság nélkül mondom hogy i6 videóban optikai stabilizátor nélkül is sokkal jobb az S6 -tól (de ez csak az én véleményem) ! :R

Persze ettől még simán jobb az i6 Plus OIS ott nagyon jó megvan ez oldva, viszont S6 -nál én több hátrányát éreztem mint az előnyét, (ennyit az S6 -ról) :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44898) Quasi_modo válasza w333 (#44882) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez a teszt is pont annyit ér mint a többi. Ez egyiknél ez nyer, a másiknál az. Mindenki hagyakozzon inkább a saját szemére.

valami

(#44899) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

bárki tudja-e é,h iphone6C-ben lesz e valamilyen stabilizátor ? köszönöm szépen

(#44900) kali válasza w333 (#44897) üzenetére


kali
legenda

nekem úgy tűnik, mintha ezen a videón nem lenne bekapcsolva a stabilizálás.

Ágógreen; a 6/6s plus kapta csak meg, a 6/6s nem, így szinte semmi reményt nem lehet fűzni ahhoz, hogy 6c-ben lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.