Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) akooos válasza jacis (#43500) üzenetére


akooos
veterán

[link]

"Rövid példa a linkelésre (természetesen nem kötelező pontosan követni, csak egy lehetőséget mutat be):

1. Töltsük fel a képet a Flickr oldalunkra.

2. Ezt követőn másoljuk ki a kép kicsinyített változatának linkjét.
• A képet megnyitva Flickr-ön, a jobb alsó sarokban kattintsunk a lefelé mutató nyílra!
• A megjelenő menüben kattintsunk a "View all sizes" elemre!
• Az oldal betöltését követően kattintsunk a fenti listában a "Medium 500" linkre!
• Ezt követően jobb klikk a megjelenő képen és válasszuk a "Kép URL-jének másolása" lehetőséget (amennyiben nem Chrome-ot használunk, itt apró eltérések lehetnek)!

3. A hozzászólás írásánál kattintsunk alul a "Kép" gombra és illesszük be az előzőleg kimásolt linket!

4. Ezt követően másoljuk ki az eredeti kép linkjét!
• Menjünk vissza az előző oldalra, ahonnét kimásoltuk a 500 pixel széles kép linkjét!
• Kattintsunk a fenti listában az "Original" linkre!
• Ezt követően jobb klikk a megjelenő képen és válasszuk a "Kép URL-jének másolása" lehetőséget (amennyiben nem Chrome-ot használunk, itt apró eltérések lehetnek)!

5. Az előzőleg elkezdett hozzászólásnál jelöljük ki a beszúrt képet ('[IMG'-vel kezdődően '/IMG]'-ig bezárólag)!

6. Ezt követően kattintsunk alul a 'Link' gombra és illesszük be az előzőleg kimásolt linkelt, ami a teljes felbontású képre mutat!

7. Így a hozzászólásban megjelenik a kép kicsinyített változata, rákattintva pedig megtekinthető a teljes méretű kép."

(#43502) jacis válasza akooos (#43501) üzenetére


jacis
nagyúr

Gáz de nem tudom megcsinálni. :)
Mind1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43504) jacis válasza Keepo (#43503) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez kicsit azért parasztra sikerült....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43505) legiaap válasza jacis (#43502) üzenetére


legiaap
nagyúr

Majd a topikgazda megoldja nyugi.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#43506) TTommi válasza legiaap (#43505) üzenetére


TTommi
aktív tag

Na igen, megoldja, azzal az üzenettel, hogy "legközelebb direkt linket is tegyél", mert neki sincs annyi ideje, hogy folyton folyvást megoldja:) Én pl. korábban teljesen mást gondoltam "direct link" alatt, aztán BBD felhomályosított. Mondjuk azóta nem is töltöttem fel egy képet sem:), úgyhogy a korábbi procedúra leírást elég hasznosnak értékelem.

SXZ2 és SXZ5c

(#43507) maximilian4 válasza Keepo (#43503) üzenetére


maximilian4
addikt

Inkább ez a stílus a gáz. Nem kell ezért sem lenézni, sem elküldeni senkit. Én is béna vagyok ezekben.

Maxi

(#43508) Valaki87 válasza maximilian4 (#43507) üzenetére


Valaki87
senior tag

"Én is béna vagyok ezekben." ---- vigyázz mert akkor, te is koccoltatva leszel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43509) jacis válasza Valaki87 (#43508) üzenetére


jacis
nagyúr

:K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43510) BigBlackDog válasza jacis (#43509) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Dobjad be a képet most az egyszer valahogy (azért működjön a link :) ), ha hazaértem, javítom.

[ Szerkesztve ]

(#43511) Viper26 válasza Keepo (#43503) üzenetére


Viper26
nagyúr

Találó avatar egyébként, passzol a stílusodhoz. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#43512) jacis válasza BigBlackDog (#43510) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszönöm :)
kép 1 - Direkt

kép 2 - Direkt

HTC One M9

[ Módosította: BigBlackDog ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43513) irgum


irgum
addikt

the web iPhone 6 Plus

(#43514) w333 válasza jacis (#43512) üzenetére


w333
félisten

Full szellemképes mind a kettő kép ... ez most mi ? :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43515) Quasi_modo válasza w333 (#43514) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem szellemképes, inkább túl van élesítve.

valami

(#43516) jacis válasza w333 (#43514) üzenetére


jacis
nagyúr

Tényleg azok most látom :(
Mind a kettő panoráma meg tényleg túl vannak élesítve is...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43517) w333 válasza Quasi_modo (#43515) üzenetére


w333
félisten

Sokkal nagyobb ott a baj ... ez nem lehet élesítés Link :Y

(#43516) jacis

Ilyen kicsi panoráma ? ez talán egy sima képbe is belefért volna :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43518) jacis válasza w333 (#43517) üzenetére


jacis
nagyúr

A fent lévő "lepedők" nem fértek volna bele ezért lett álló panoráma.
Be kell látnom gyengusz a kamerája a One-nak így egyelőre nem erőltetem a képek feltöltését :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43519) BigBlackDog válasza jacis (#43518) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem gyengusz szerintem minden téren. A színei és a dinamikatartománya nekem tetszik, más készülékeknél ez a kettő kicsit másabb a saját meglátásom szerint, viszont az élesítés-zaj-zajmosás témakörben nem nagyon van otthon véleményem szerint. :(

(#43520) Sn00k válasza jacis (#43518) üzenetére


Sn00k
veterán

Horvatban keszultek a kepek? Melyik resze?

3njoy the Lif3

(#43521) jacis válasza Sn00k (#43520) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez Zakynthos Görögországban

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43522) BigBlackDog válasza TTommi (#43484) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez a topik véleményem szerint első sorban a mobilos kamerák minőségéről, képességeiről, lehetőségeiről kell szóljon. Ezért is elvárás a nyers kép. Ennek ellenére, ha valaki emellett is tud "művészkedni" én kifejezetten örülök neki, szerintem mindenki számára kellemesebb eredmény eshet ki ily módon a mobilból. A szerkesztett topikban pedig elég tág a lehetőségek tárháza, ott mindenki kiélheti a vágyait utólagos eszközök segítségével, ha esetleg nem volt lehetséges csak a telefon kamerájának használatával. Persze ez ismételten csak egy saját vélemény. :)

(#43523) Viper26 válasza helixP (#43499) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ment PÜ. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#43524) lorcsi


lorcsi
veterán

[link] - Direkt

[link] - Direkt

[link] - Direkt

[link] - Direkt

L735

Legközelebb majd direktbe (is) linkeld kérlek! :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#43525) Sn00k válasza jacis (#43521) üzenetére


Sn00k
veterán

Akkor majdnem eltalaltam :DDD Ott en is voltam eleg pazar hely...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#43526) jacis válasza Sn00k (#43525) üzenetére


jacis
nagyúr

nagyon szép - Direkt

HTC One M9

[ Módosította: BigBlackDog ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43527) BigBlackDog válasza jacis (#43526) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valóban, nagyon szép! :K Csak belenagyítva kicsit megijedtem. :DDD Biztos minden rendben azzal a kamerával? Nem volt melege (szokásos szélhomályosodás mániámmal jövök)?

Elsőre azért valami kis öbölre gondoltam, de azért a hajó méretéhez viszonyítva nem is lehetett annyira kicsi.

Akkor Flickr kép direkt linkelés gyorstalpaló, csakhogy ne életem végéig kárhozzak :);
1. Flickr oldal megnyit, katt a kép jobb alsó sarkának közelében lévő lefelé mutató nyíl ikonra!
2. A felugró menüből katt a 'View all sizes' opcióra!
3. A megnyíló oldalon a kép feletti méretek közül keresd meg az 'Original' megnevezésűt és katt rá!
4. A betöltött képen jobb klikk és válasz a kép url-jének másolása -vagy valami hasonló- lehetőséget!
5. A vágólapon lévő linket pedig illeszd be a hozzászólásba normál linkként, úgy ahogy szoktad eddig is!

[ Szerkesztve ]

(#43528) legiaap válasza jacis (#43526) üzenetére


legiaap
nagyúr

Egy fejest remélem ugrottál.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#43529) BigBlackDog válasza lorcsi (#43524) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az első és a harmadik kompozíciója tetszik, de a kivitelezés nem lett az igazi véleményem szerint. Eléggé homályos az összes kép, az a 735 tud jobbakat is szerintem! :K Legközelebb a felbontás is mehet nyugodtan feljebb, ne sajnáld!

(#43530) TTommi válasza jacis (#43526) üzenetére


TTommi
aktív tag

Tényleg nagyon szép, akarom mondani nagyon szépek a színek! Ez az a hely, ahol az a hajó roncs van ugye?
A műanyag poharat benne kis kaviccsal sikerült felfedezni a bokorban, de úgy összességében valamiért nagyon életlen. Pedig a záridő biztosan jó. Nincs valami szennyeződés a kamera üvegén, ami esetleg bezavar?

SXZ2 és SXZ5c

(#43531) Sn00k válasza TTommi (#43530) üzenetére


Sn00k
veterán

Ahogy nezem ez nem az a hely, de hasonlo obolben van az is. Nekem volt szerencsem megcsodalni es eletem legszebb, legjobb nyaralasa volt zakynthos. Aki teheti nezze , latogassa meg a szigetett. :K

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#43532) ADAM1337 válasza jacis (#43526) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kár hogy ez is iszonyú szellem képes, amúgy gyönyörű hely lehet.

(#43533) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Kicsit olyan érzésem van ,hogy vendetta indult jacis m9 e ellen.
Szerintem nincs olyan telefon aminek tökéletes a kamera része,az m9 átlagos ,vállalható képeket készít, de itt már szellemképekröl is beszélnek azért ez már röhejes. :K

(#43534) jacis válasza ADAM1337 (#43532) üzenetére


jacis
nagyúr

Valami nincs rendben vele az biztos, de nem igazán tudom mi lehet. Az biztos, hogy a teló állatira melegszik ha használva va és lehet ez az oka. Lehet csökkentett proci teljesítménnyel is használni, de azt kikapcsoltam mert akkor nincs értelme a snapi 810-nek. Így viszont olyan 60 fok körül mozog ha keményen van nyúzva főleg ha nap is éri... (Mért hőmérséklet).
Jah és ez az az öböl ahol a roncs hajó is van. Voltam lent az öbőlben is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43535) ADAM1337 válasza jacis (#43534) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kár, hogy egy ilyen értékű telefonnal nem lehet egy nyaralásról egy jó képet lőni, engem enne a düh az biztos.
Valami gebasz lesz a kamerával, ami egyedi hiba, mert láttam már m9-től fotóstól irtó jó képet.

(#43536) novinyul


novinyul
veterán

Pár kèp Meizu M2 Note telóval
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#43537) akooos válasza novinyul (#43536) üzenetére


akooos
veterán

Ez csak egy és nem túl jó, szerintem :(
Pedig erősen gondolkodom, hogy a céges telómat lecseréljem egy ilyenre.

(#43538) csadi0011


csadi0011
őstag

Bejött a szunyoghálón - Direkt

Bicikli zárral - Direkt

Xperia Z1C

[ Szerkesztve ]

(#43539) Bozek válasza csadi0011 (#43538) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#43540) hito válasza jacis (#43534) üzenetére


hito
nagyúr

Nem lehet, hogy inkább be van kapcsolva az auto HDR?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43541) Ricardo válasza hito (#43540) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is arra tippeltem. Ez a jelenség HDr képek készítésekor szokott előfordulni, ha bemozdul a telefon, vagy a fotóalany.

[ Szerkesztve ]

(#43542) csadi0011 válasza Bozek (#43539) üzenetére


csadi0011
őstag

Bocsi! Köszi! Elfér azért itt? Meg nincs kedvem újra linkelni ott. :D

(#43543) irgum


irgum
addikt

Szigligeti várból a kilátás.

kép1
kép2

és panoráma

iPhone 6 Plus

(#43544) Joker88


Joker88
őstag

amolyan fuss és lőjj kép.. Amerikai katonai konvoj

Lumia 735

Direkt link

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43545) TTommi válasza csadi0011 (#43538) üzenetére


TTommi
aktív tag

Jó nagy szúnyogok járnak felétek:) Egyébként egész jól lekaptad!

SXZ2 és SXZ5c

(#43546) ittakary


ittakary
nagyúr

Ha jól látom lekéstem arról, hogy elsőként szolgáljak OnePlus 2 képekkel a topikba. Marad a második hely... :B

Remegős kezemmel, mozgó villamosról, mozgó járműveket... not bad!!

Saját vélemény: az Oxygen kamera algoritmusa még sok finomhangolásra szorul... utolsó képen középen a fa lombja egy tökéletes OLAJFESTMÉNY :) egy hozzáértő műbecsüs még az évszázadot is megmondja mikor festették...
Amit kiemeltem, középen valahol a mozgó járműről készített kép kinyújtott karral, remegős kézzel: még a Gellért szálló bejáratánál lévő emberek arca is látszik kb. A OIS csinálja amit kell! :K :K
Az ékszereknél látszik még nagyon a túlhúzott zajszűrés...

Szóval összességében: nem rossz! de borítékolom nektek, hogy lesz ez még jobb is, ha kicsit rágyúrnak a ferdeszeműek! :R

[ Szerkesztve ]

(#43547) Zaji válasza Joker88 (#43544) üzenetére


Zaji
őstag

Ebbe ültem.:-)

(#43548) csadi0011 válasza TTommi (#43545) üzenetére


csadi0011
őstag

:D Köszi. Bár a Sony automata módja + a kellemetlen fényviszonyok kicsit megcsúfították a képet.

(#43549) cigam


cigam
félisten

Fura barack
Lumia735

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43550) SOAD19 válasza cigam (#43549) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem ok-s a link, csekkold le. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.