Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24951) TESCO-Zsömle válasza Flashcash (#24944) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is csak erre tudok gondolni. A motort nem foghatják fogyókúrára, mert a motorerő kell, és a puffert se nagyon bolygathatják.

Utóbbival még talán annyit lehet mahinálni, hogy kevésbé ellenállóbbat alkalmaznak. Értem ez alatt, hogy ha csak a rajtnál akarják használni, akkor nem kell "állandó igénybevételre" méretezni. Azért ezeket a cuccokat a többi csapat állandóan tölti-meríti-tölti-meríti, ami nem kis munkát jelent. Ezt pedig a tárolónak is bírnia kell.

De a generátor méretének csökkentése egyértelmű nyereség, több fronton is.

És nem úgy tűnt reggel, hogy olyan nagyon hiányolnák a KERS-t. Bár, ha Webber idejét vesszük mérvadónak, annyira nem is jó a szekér.

Majd holnap elválik. Tavaly is elhozták a Pole-ok zömét, mégse szerepeltek olyan fényesen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24952) válasza JColee (#24949) üzenetére



addikt

A szabálykönyvben én ennyit találtam, ami a KERS-re vonatkozik.

1.20 Kinetic Energy Recovery System (KERS) :
A system that is designed to recover kinetic energy from the car during braking, store that energy and make it available to propel the car.

5.2 Other means of propulsion:
5.2.1 The use of any device, other than the 2.4 litre, four stroke engine described in 5.1 above and one KERS, to power the car, is not permitted.
5.2.2 With the exception of one fully charged KERS, the total amount of recoverable energy stored on the car must not exceed 300kJ. Any which may be recovered at a rate greater than 2kW must not exceed 20kJ.
5.2.3 The maximum power, in or out, of any KERS must not exceed 60kW.
Energy released from the KERS may not exceed 400kJ in any one lap.
Measurements will be taken at the connection to the rear wheel drivetrain.
5.2.4 The amount of stored energy in any KERS may not be increased whilst the car is stationary during a race pit stop.
Release of power from any such system must remain under the complete control of the driver at all times the car is on the track.
5.2.5 Cars must be fitted with homologated sensors which provide all necessary signals to the SDR in order to verify the requirements above are being respected.

A vastaggal szedett részbe köthetnek esetleg bele, a többivel kompatibilis a red bull rendszere.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#24953) Oliverda


Oliverda
félisten

Most nézem újra bemelegítés gyanánt a 2003as Ausztrál nagydíjat.:))

mod: Bari már kiesett, és ebben a pillanatban Webber is. :D

Palik: "Ez az A.S.SZ. Ez az anti-Schumacher szisztéma egyik megfelelője."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24954) Motion_Blur válasza Oliverda (#24953) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én a 2007-essel :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24955) kpal válasza Motion_Blur (#24840) üzenetére


kpal
veterán

A piciny részletek :K

(#24956) Male válasza Flashcash (#24946) üzenetére


Male
nagyúr

Az egyik szabadedzésen szóltak Vettelnek, hogy túl magas a KERS töltöttsége, használja... már ha jól értettem :) ..ha igen, akkor tölthetőnek kell lennie menet közben az övéknek is.

(#24957) Motion_Blur válasza Male (#24956) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem szabad elfelejteni hogy ez a csepptöltéses, egyszer használatos KERS egyelőre csak egy paddock legend, nem tény.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24958) prmcsk


prmcsk
addikt

A KERS szabadon fogalmazva "áram visszanyeréses fékezést, fékeződést" jelent...

A töltő generátornak mozgási ellenállása van, mintha motorféket alkalmaznánk, amire a versenyző a lassuláskor még + kellően ráfékez, ha kell. Én így értelmezem.

Ha a "vörös bulák" nem a lassuláskor nyernek töltést, szerintem szabálytalanok.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#24959) Oliverda


Oliverda
félisten

Sutil szvsz Mansell-t másolta ma. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24960) Male válasza Motion_Blur (#24957) üzenetére


Male
nagyúr

Igen... gyorsak voltak, aztán mindenki találgat ott is, hogy mi lehet az oka.

/Felmerült itt, hogy egyáltalán nem tölthető, azért írtam be az előzőt... bár lehet nem a megfelelő hsz-re nyomtam válasz gombot :D/

(#24961) JColee válasza Male (#24960) üzenetére


JColee
őstag

Tavaly is ugyanez ment, akkor a hasmagasság állításra ment a mutogatás.

Kösz az infót, ezek szerint rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#24962) hunnylander válasza Oliverda (#24948) üzenetére


hunnylander
őstag

Ha igazak a találgatások, lehet belőle még vita.

Elveiben a KERS, kinetikus energia-visszanyerő rendszer. Mit nyer vissza a Red Bull, ha van egy cseppfeltöltéses kompakt rendszere a rajtokhoz? Semmit! Elektromossággal megtámogatott motorja lenne, és a rendszer nem gyűjt semmit, és így nem is bolygatja meg a fékegyensúlyt. Hűtési igényében kicsi, ez kedvező aerodinamikai és méreti megoldásokat enged meg, szóval nem értek egyet azon szakértőkkel, hogy a Red Bull 3-4 tizeddel is gyorsabb lehet, ha KERS-szet használ, mert ha ilyen 'KERS-e' van, akkor azért használja ezt, vagyis nem használja a normális KERS-t, mert ebben látnak előnyt és így gyorsabb az autó.

Ha Vettelnek nem lesz a második körre 'nitrója', a Pitbull levadássza.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#24963) Oliverda válasza hunnylander (#24962) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyetértek.

Erre valami?

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ennek valami köze van a KERS-es témához.

Kerestem az FIA honlapján a report-ot, de még nincs fent.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24964) Peat;) válasza hunnylander (#24962) üzenetére


Peat;)
veterán

Az idei évben verseny közben viszont mindenképp hátrány ha igazak a hírek, nem csak előnye van az is tény. Idén nem arról van szó hogy csak lekörözés lesz, hanem rengeteg pozíciót kell majd visszavenni a boxkiállások után, ezek alapján már nem is véletlen hogy pont Vettel emelte fel a szavát a túl rövid előzési zóna miatt. Csak a szárnyállítással valóban túl kevés lehet pl hogy elmenjen egy Schumi mellett a Renault motoros autóval. Pont ezért várható káosz, az időmérő csak azt mutatja meg hogy steril pályán verhetetlen a Red Bull..remélem csak ott :)

[ Szerkesztve ]

(#24965) hunnylander válasza JColee (#24961) üzenetére


hunnylander
őstag

A Red Bull a 3. szektorban szedte össze a domináns előnyének oroszlánrészét.

Ezzel.

Az még hagyján, hogy hajlik a szárny oldalrésze, no de a neutrális közép abnormálisan lent van annak számára, aki tisztában van vele, hogy mi a fene az a bib.

A bibje a McLarennek is ugyanúgy súrolja az aszfaltot és ügyelniük kell az engedélyezett kopási tartományban maradásra, mint a Red Bull bibje. A neutrális zónának közel azonos magasságban kellene lennie, akkor is, ha a szárnyoldalak durván dörgölnék az aszfaltot.

A splitterrel van turpisság és legjobb tudomásom szerint csak a jövőévi szabálytervezetben lesznek olyan technikai változtatások, amelyek végre letörik a hajlékony splitter/bib-bel való trükközést.

www.HunnyF1.com

(#24966) hunnylander válasza Oliverda (#24963) üzenetére


hunnylander
őstag

Szerintem kijavíthatják. Nem úgy tűnt a nyilatkozatokból, hogy valami komoly vagy megoldhatatlan probléma volt. Átmeneti hűtési elégtelenség volt és a KERS ilyenkor kikapcsolja magát az akkumulátorok nem-felrobbantására.

A McLaren sokat játszadozik a hűtéssel. Ausztráliai képeken is láttam, hogy sokat kitakartak a kivezetőnyílásból, majd módosítanak, ha nagyobb hűtőkapacitásra lesz szükség.

www.HunnyF1.com

(#24967) válasza Oliverda (#24963) üzenetére



addikt

Kéne tudni pontosan mi a baja a Meki KERS-ének, de valószínűleg meg lehet javítani.

34) POST QUALIFYING PARC FERME
34.1 Each car will be deemed to be in parc ferme from the time at which it leaves the pit lane for the first time during qualifying practice until the start of the race. Any car which fails to leave the pit lane during qualifying practice will be deemed to be in parc ferme at the end of Q1.
Between these times, other than when cars are returned to the parc ferme overnight, the following work may be carried out :
- [...]
- a jump battery may be connected and on board electrical units may be freely accessed via a physical connection to the car ;
- charging and / or discharging of the KERS energy storage devices ;
- removal of the KERS energy storage devices which, once marked by the FIA technical delegate, may be retained overnight by the team ;
- the main electrical battery and radio batteries may be changed ;
- the brake system may be bled ;
- [...]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#24968) zuchy válasza Oliverda (#24963) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem jó dolog ha egész körben lehet használni időmérőn. Én élveztem, amikor a merict mutatták ahogyan száguld és működik egész körben. Hasznos dolog, mint látványelem és technikai elem szempontjából is. Persze vigyázni kell vele, mert kigyorsításoknál könnyebb így megpördülni, ha picit is hamarabb emeli fel.
Ez az első szárnyas dolog is érdekes, már nem a szárny hajlik, hanem a kocsi orra. :N
Nem tudom, az FIA tesztnél az csak a szárnyat terhelik, vagy az orrkúppal együtt?

PC-STYLE.hu

(#24969) mephi666


mephi666
nagyúr

én vagyok az első koránkelő? már végülis 1.5órája ébren vagyok :B (régi időszámítás szerint 23:30 körül aludtam el) be kellett dobnom 2 vodkát, hogy helyretegye a fejem az esti szeszelés után...

futammal kapcsolatban van olyan érzésem, hogy valamelyik redbullnál műszaki hiba lesz és nem ér célba... webber-re tippelnék...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24970) Miv válasza mephi666 (#24969) üzenetére


Miv
tag

Nem te vagy az egyetlen... én konzervatívabb vagyok, maradok a kávénál így reggel. :)

(#24971) Sanya595 válasza mephi666 (#24969) üzenetére


Sanya595
senior tag

Én meg még el is b@szt@m,mert anyira nem akarok lemaradni,hogy manuálisan átállitottam a telóm az este....Persze a teló meg magátol is átállt,szóval 1 órával korrábban keltem fel,mint a tervezett. :B

[ Szerkesztve ]

(#24972) vans?


vans?
őstag

Jelentem en is elbaszarintottam az atallitast, igy tobb, mint egy oraja felkeltem sajnos. :( No de lassan mar kezdodik.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#24973) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24974) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Jó reggelt jó szurkolást,végre verseny :C

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#24975) mephi666


mephi666
nagyúr

és lelt már valaki aranyat a koránkelők közül? ;] vagy ki fogja meglelni: vettel, webber, hamilton, alonso? :D alonso+hamilton-nak szurkolok inkább... meg "kóbászjancsinak"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24976) boba6


boba6
aktív tag

még mindig jobb korábban mint lekésni :K
LOL, pont a Red Bullal demózzák a KERS-t ;]
futam után remélem kiderül mit is agyaltak ki

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#24977) Oliverda


Oliverda
félisten

Walter... :((

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24978) kisza25


kisza25
félisten

jó reggelt uraim tőlem kezdhetjük :DD
én meg annyira féltem, hogy elalszom, hogy már fél hétkor fent voltam új idő szerint+Red boba6: "Bullal demózzák a KERS-t " ez tényleg lol :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24979) Sanya595 válasza Oliverda (#24977) üzenetére


Sanya595
senior tag

+1
Walter.......rosszabb,mint Palik.... :W

(#24980) kisza25 válasza Oliverda (#24977) üzenetére


kisza25
félisten

akkor ezek szerint örülhetek, hogy az osztrákon nézem :P
és elkezdődik :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24981) blazsey2


blazsey2
senior tag

Na végre kezdődik :)

PSN ID:blazseydr

(#24982) kisza25


kisza25
félisten

hú mennyivel gyorsabb a meki a ferrárinál :Y
suminak meg nincs ki egy kereke :P
Buttont rég láttam ilyen agresszívnek ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24983) Csabee. válasza kisza25 (#24982) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaja Sokkal gyorsabb.... Sajnos Sumi most se
Fog sokat mutatni:(

Üdv: Csabee.

(#24984) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

áááá Sumi :O

(#24985) kisza25


kisza25
félisten

na nem lennék most Massa helyében :D
Button rendesen nyomás alatt tartja,
csak nekem tűnik úgy, hogy mindenki csúszkál ezekkel az új gumikkal(leszámítva a bikákat)
Webber már a boxban :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24986) venember83


venember83
nagyúr

McLaren szendvics Ferrari köretben. Volt.

[ Szerkesztve ]

(#24987) DopeBob


DopeBob
addikt

Hát ne vonjunk le messzemenő következtetéseket tíz kör alapján, de eddig nagy úgy tűnik, sok hűhó semmiért...

MZ/X

(#24988) Oliverda


Oliverda
félisten

Hamilton alatt nem nagyon akar fogyni a gumi. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24989) IreN!CuS válasza Oliverda (#24988) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Jónak tűnik eddig :K

Na gombos :(

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#24990) brownus válasza Oliverda (#24988) üzenetére


brownus
veterán

Mit csinalt gombos ?? Kavet foztem epp...

(#24991) darál0w


darál0w
Jómunkásember

joreggelt :)

Massa - Button párossal mi lesz? :)

#24990) brownus Massa "kiszorította" és levágott egy kanyart Button. visont nem tudta visszaengedni maga elé, mert közbel Alonso is megelőzte Massát :D

Button kapta is a büntit.

24992) kisza25 válaszoltam magamnak :D:D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#24992) kisza25 válasza darál0w (#24991) üzenetére


kisza25
félisten

ebből bünti lesz :N
hú Vettel....
Petrov vezeti a mezőnyt :)

azt látom :DDD

a lotus meg elment füvet nyírni, hát igen itt a tavasz :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24993) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Lemaradtam a rajtról, mert a digitális adás éppen elment az eső miatt... :W A régi analóg sugárzás sokkal jobb volt, mert még szarul is bejött, de ezzel a digitálissal vagy tökéletes az adás vagy kifagy a kép.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#24994) prmcsk


prmcsk
addikt

Micsoda "izgalmak"? :DDD Sok píár hűhó a semmiért...

Mutassák már a redbullok kers kijelzőjét, hogy működtetik e ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#24995) darál0w válasza prmcsk (#24994) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha nincs, akkor nehéz :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#24996) viharhozo


viharhozo
addikt

Nalatok megy a LT?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24997) DopeBob válasza prmcsk (#24994) üzenetére


DopeBob
addikt

adtak a sz@rnak egy pofont...

MZ/X

(#24998) kisza25 válasza Paarthurnax (#24993) üzenetére


kisza25
félisten

Vettel simán eljött, Hami Webber bökdösődtek kicsit
Alonso ráfázott, Petrovnak jól jött ki Sumi defektet kapott kb. ennyi

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24999) brownus válasza darál0w (#24991) üzenetére


brownus
veterán

Hat ez igy latatlanban jogtalan sztem...

Barikello, LOL. Omg

[ Szerkesztve ]

(#25000) qfm


qfm
senior tag

MSC mit csinál ott "egy helyben"? Senkit nem előz meg.

Már le is parkolt, most már tényleg egy helyben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.