Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29451) proof88 válasza Gyusz (#29446) üzenetére


proof88
addikt

Én most azért védeném meg Kimi 3. helyét, szemben azzal, hogy 2. is lehetett volna, hogy ha valóban érdemi sérülés érte a keréknél a hűtőt és nem volt rendes fékhűtés, akkor főleg ha Kubica szélárnyékában megy a célegyenesben, nem hűl le eléggé a fék, vagy nagyon felmelegszik fékezésnél és köv kanyarnál nem lesz elég jó a fékhatás, arról nem is beszélve, hogy mennyire kopik el a fék, ha túl nagy a hőmérséklete.
Továbbá, Kiminek most már úgysem az a feladata, hogy jól megverje Kubicát, hanem hogy biztosan hozzon pontot a Ferrarinak.
Szingapúrban is a végén baltázta el a dolgot. Szerintem ezen a versenyen nem kell leírni Kimit.

(#29452) Superman válasza 7Heads Drago (#29450) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen, így van. Csak Sato nem nyert egy versenyt sem. Hamilton az összes versenyét véletrlenül nyerte meg, mert csalt az ebadta. 1200 lóerős motort használt, nitrot, sőt, még eljárta az esőtáncot is a verseny előtt, hogy megbabonázza az időjárást. Az apja vudu pap és ha még ez sem lenne elég, akkor leírom: ****

Mi kell még ahhoz, hogy a filmekbeli főgonoszt lássuk benne? Megmondom: idióta, az autósportokhoz semmit nem értő fórumozók.

----
Értem én, hogy cinikus próbáltál lenni, de azért annak is van egy határa, a továbbiakban finomabban, ha kérhetném.

[ Módosította: 7 ]

(#29453) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Végeredmény:

És egy kis érdekesség. Massa és Heidfeld közt a gépek nem tudtak idő különbséget ki mérni a célegyenesben:

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29454) !Overdose! válasza proof88 (#29451) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyik versenyen sem kell leírni. Azért, mert volt pár rossz futama még bármikor számolni kell vele. Aki leírja az nem normális.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29455) PazsitZ válasza Superman (#29452) üzenetére


PazsitZ
addikt

Többek között... ;]

- http://pazsitz.hu -

(#29456) !Overdose! válasza Superman (#29452) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönjük Emese!

Ennek a topiknak nincs szüksége a felesleges feszültség keltésre!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29457) Gyusz válasza proof88 (#29451) üzenetére


Gyusz
őstag

Persze, én is megértem, hogy a konstruktőri VB-hez kellenek a pontok. Nem is tűnt Kimi igazán lassúnak, meg nem is nagyon láttam hibázni, jó volt a rajt, Trullit szépen előzte és Kubicával is próbálkozott. De úgy gondolom, hogy a Ferrari más taktikával talán előrébb tudta volna őt hozni. Szóval nem Kimit akartam ostorozni, csak nem tudom, hogy a vezetőnél, a csapatnál, vagy kinél keressem a hibát, mert szerintem több volt ebben a futamban, mint amit sikerült kihozni belőle. Mondjuk ha tényleg gondok voltak az autóval az megint más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#29458) venember83 válasza Superman (#29452) üzenetére


venember83
nagyúr

Te aztán most bizonyítottad, hogy nem vagy "idióta, az autósportokhoz semmit nem értő fórumozó".

Heidfeld nagyon lágy teljesítményt nyújt, ideje lenne a BMW-nek a lengyel fiú mögé állni s támogatni mindenben!

(#29459) #70869248 válasza Markgx10 (#29447) üzenetére


#70869248
törölt tag

mii? :)
Hamilton rajtjára büntetést adni??! mi ez már?

Aztán meg ha lehet kicsit visszakanyarodni Kubica nyilatkozatára...miszerint Hamilton hogyan is vezet.
Mert Massa milyen sportszerű meg hű meg ha volt...meg Robrt csak kikisérte a fűre Kimi-t szintén nagy tempónál Glock Monza-ban mi? röhej.
Webber-t ne is említsem....pedig egyébként nálam Webber védekezése sem volt kifogásolható, max necces. De ha Hamilton csinálta volna akkor már le lenne bunkózva a sárga földig, mert milyen veszélyesen vezet.

Ezért a rajtért büntetést adni? Hamilton elrontotta Kimi pedig okos volt....Spa detto, Barcelona első kanyar detto...büntetés sehol.
Csak néztem...
Olyan érzésem volt, hogy ilyenkor fel kéne adnia a futam, mert még a követező futamra is megbüntetik.
Elengedte a jövő hetet is az elrontott rajt után, különben nem került volna elé Kova' és Kimi sem.
Nem volt elég....Trulli-nál már inkább visszahozta a csapat mögé, nehogy megbüntessék..pff

Alonso-nak Grat! szép versenyt futott.

[ Szerkesztve ]

(#29460) bajuszati válasza !Overdose! (#29456) üzenetére


bajuszati
tag

Nemértem miért kell minden hozzászolásra ami Hamiltont kritizálja niggerezve reagálni.
Ezen a futamon ő volt a "fekete bárány"

(#29461) proof88 válasza !Overdose! (#29454) üzenetére


proof88
addikt

Nem szoktam leírni. Csak picit, ha úgy ítélem meg, hogy nem kellett volna erőlködnie, mint múltkor.

(#29462) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Leggyorsabb körök - Japán GP

Statisztikák - 2008 Japán GP

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29463) #70869248 válasza bajuszati (#29460) üzenetére


#70869248
törölt tag

? tényleg.
Akkor biztos nem Massa, vagy az hogy rajtnál hideg gumikon elfékezem magam az súlyosabb eset mint oldalról fellökni a másikat..Bourdais-t egyenlőre nem említem.
éérdekes.

(#29464) !Overdose! válasza bajuszati (#29460) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ezt én sem értem! :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29465) proof88 válasza #70869248 (#29459) üzenetére


proof88
addikt

Igen mondjuk Spa is érdekes. Én már nem értem az egészet. Látni kéne Hamilton belső kamerás felvételét, meg telemetriát nézni, hogy tuti csak elfékezés volt-e.

(#29466) Atlantis


Atlantis
veterán

Szép menet volt, grat Alonsonak. Remélem, nem hagyja ott a Renault-t a Hondáért. A BMW-ben viszont szívesen láttam volna... :)

Heidfeld bánhatja az időmérőt, ha előbbről indul, nem kell ezt az elcseszett taktikát választani. Talán SC-re játszottak, vagy nem tudom, miért ezt választották. Nem hiszem el, hogy a teszteken nem látták, hogy gumigyilkos pálya ez. Kubica jól ment, szerintem Nick sem lett volna elmaradva tőle, ha az időmérő...dehát nincsen ha.

Hamilton büntetése nem tűnik megalapozottnak(bár kissé merész volt, dehát ez a sport igyényli is az ilyent, különben vonatozhatsz valaki mögött), Massáé már inkább. Kovalainent sajnálom, bár túl jó eredménye nem lett volna szerintem. A finnek alszanak idén, kissé "latymatag" mindkettő. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29467) bajuszati válasza #70869248 (#29463) üzenetére


bajuszati
tag

saját ferraris vélemény...
Massa húzása sem volt szép, de az eleje indította a lavinát.
Én nem pocskondiázom Hamiltont, de nem is bírom.
Azért is írtam off-ba.

(#29468) Shabranigdo válasza bajuszati (#29460) üzenetére


Shabranigdo
tag

mert őt TILOS kritizálni. ezt csak olyanok teszik,akik rasszista, hozzánemértő, dilettáns barmok. :((( Hamilton SOHA nem hibázik :((

[ Szerkesztve ]

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#29469) venember83 válasza #70869248 (#29463) üzenetére


venember83
nagyúr

Massát jobban meg kellett volna büntetni. Mondjuk azt nem találod furának, hogy az esetek nagy részében Hamilton teszi ki az ellenfeleit a fűre, ő fékezi el magát véletlenül stb. ?

(#29470) bajuszati válasza Shabranigdo (#29468) üzenetére


bajuszati
tag

ezt a böszme hozzászolást az öszödi mindenit :C

(#29471) 7Heads Drago válasza Superman (#29452) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én nem írtam egyiket se jelen fórumon.
Mi kell még ahhoz, hogy a filmekbeli főgonoszt lássuk benne?
El rontja rajtot és ezek után mit sem törödve verseny társaival már az első a kanyarban vissza akar vágni. És miért nem sikerült? Mert esszement tempóban érkezett meg oda, ahova nem lehetett volna. Ez nem aggresziv vezetés, hanem forrófejűség és hülyesség.
Mi lett volna most ha teszem azt a 2.-ik helyen fejezzi be ezt a versenyt? Növelte volna simán az előnyét Massa-val szemben. De ő nem tud engedni egy kicsit sem. És tavaly is pont ugyanezen bukta a VB címet. De év végén ha tényleg bukja, akkor pesze megint az lesz, hogy azért bukta mert olyanért kapott büntit, amiért más nem is kap. Pedig ha csak simán hozná az ilyen futamokat, amikor a Ferrarisok bénáznak, már rég VB volna.
Megmondom: idióta, az autósportokhoz semmit nem értő fórumozók.
Mert ki ért hozzá? Wéber, netán Palik? Vagy Jackie Stewart-t?
Mindannyian mondtak már elég nagy hülyességeket, de ettől még nem biztos hogy idióták.
És itt szerintem mindenki csak a magán véleményét mondja, amihez joga van. Vagy szerinted nincs?
A bőrszínt meg felejtsük már el.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29472) laci666 válasza bajuszati (#29460) üzenetére


laci666
senior tag

Hát igen itt ő bénázta el.Ha az elején nincs az bénázása akkor még talán pontot is szerzet volna,nem beszélve arról hogy Kimi futamát is elintézte.
Kimi helyében rá kellet volna húznia az autót senki se szólta volna meg,ki estek volna mind ketten de legalább egy 10 helyes büntit is kapót volna Hami Kínában.Valszeg Massa akkor az elejébe végez és Kínában is előnyben lenne Hamivel szemben.
Hát de nem így történt.

Grat Alonsonak szépet ment :) .
Kubica is jól védekezett :) .
Kimi is villantott egy kicsit :)
Massa meg próbálta menteni a menthetetlent de legalább 1 pontot kapót(vagy2)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#29473) bajuszati válasza venember83 (#29469) üzenetére


bajuszati
tag

Massát valahogy az utóbbi versenyeken az ág is húzza,Hamiltont csak most kezdte...
Mindekettőjüknek volt hibája, kaptak büntetést is...ennyi...

(#29474) #70869248 válasza bajuszati (#29467) üzenetére


#70869248
törölt tag

Milyen eleje indította a lavinát??! Ja hogy Massa elől Massa mögé került Hamilton, majd amikor teljesen kereken megelőzi Massa-t, akkor beleugrat a rázókőről.
Ennek mi köze az elejéhez.

Teszem hozzá, mindezt azért mert ugye mindenki sportszerűen vezet, csak Hamilton aki keménykedik....

(#29475) PazsitZ válasza venember83 (#29469) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez igaz.
Távol álljon tőlem Hami védelme, de lökni és kényszeríteni még mindig nem ugyanaz.

- http://pazsitz.hu -

(#29476) Shabranigdo válasza venember83 (#29469) üzenetére


Shabranigdo
tag

Massát én is jobban megbüntettem volna.én azt hittem stop&go-t kap.

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#29477) bajuszati válasza laci666 (#29472) üzenetére


bajuszati
tag

Szebb futam lett volna ha nem minden az első kanyarban dőlt volna el..
Pl...Kimi megy elől , Hamilton Massa előzések oda vissza....Alonso is biztosan bekapcsolódott volna a csatába, Kimi védte volna Massát miután a boxban elengedi...
"VOLNA!"

(#29478) Atlantis válasza 7Heads Drago (#29471) üzenetére


Atlantis
veterán

Forrófejű volt igen, de mint írtam, szerintem ez kell is. A mostani autókkal jelentős erőkülönbség kell, hogy erőből előzni tudj vele, vagy pedig az a fajta agresszivitás, amit Hamilton csinál. Ezt viszont sajnos sem a pályák, sem a versenybírók nem tolerálják; a pályák szűkek, a versenybírók meg nem hagyják kibontakozni a versenyzőket. Jahogy veszélyes? Ugyanmár, ezek a fiúk ezt vállalták, meghalni már úgysem nagyon lehet a mai F1-autókban, tessék már hagyni versenyezni őket. Ezért vannak ilyen alvós versenyek, ha nincs eső, sok pályán nem történik semmi.

Jelentős konstrukciós átalakítás kell, ez a költségcsökkentős, bekorlátozós marhaság, amit mostanában csinálnak, ez öli meg ezt a sportot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29479) copin


copin
őstag

Hol dugdosták ezt a szélcsatornát? Lehet hogy, ha lesz pénzem F1-es csapatra, akkor autó építés előtt egy olyan szélcsatornát kéne felhúzni, amiben egy halom 1:1 arányú gép fér el teszt közben. :))

A futam milyen volt? Japán mindig szuper, Alonso pedig megmutatta hogy mi lenne a normális felállás. ;]

[OFF][/OFF]

Szingapúr: :C
Ojama: :C

[ Szerkesztve ]

(#29480) bajuszati válasza #70869248 (#29474) üzenetére


bajuszati
tag

Elfogult vagy..az eleje az első kanyart jelentette....Hamilton bealudt aztán azt képzelte ő a mezei nyúl és L alakban tud fordulni....
Az tény hogy Massa is forrófejű volt, meg is kapta a büntetést.
Hamilton nem keményen hanem bután vezetett....ez a mai futamra értendő

[ Szerkesztve ]

(#29481) laci666 válasza bajuszati (#29477) üzenetére


laci666
senior tag

Haminek sok volt ez már múltkor a Magyar nagydíjon Massa autózta körbe itt meg Kimi.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#29482) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Alonso megtankolva is ijesztően gyors volt. Le a kalappal előtte, meg a csapata előtt, ezt nem gondoltam volna :R

Összeszámlálná valaki, hogy Hamiltonnak hány büntije van ebben az évben?

ez egy közvetlenül a rajt előtti cikk hmm :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29483) joergie


joergie
őstag

Sokan most ugyanúgy útálják Hamiltont(illetve nem kedvelik), mint anno kezdeti években Schumachert vagy Alonsot. Szerintem ez normális.
Lonzi pártiként én mindig kedveltem a stílusát, akár szemöldök, akár pajesz :DDD
Majd beérik egyszer talán Hamilton is, és kész versenyző lesz.

Massának ilyen szemtakaró kéne mint a lovaknál van. Nem szabad neki megmondani hanyadik helyen van, csak nyomuljon előre.

Raikönnen nagyon jó képességű versenyző lenne, ha nem lenne mindig nála egy ha..., vagy egy csak.... Pl időmérőn mindig fantasztikusan jó kört megy, csak mindig van egy apró hiba.

[ Módosította: Atlantis ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#29484) #70869248 válasza venember83 (#29469) üzenetére


#70869248
törölt tag

Esetek nagy részében? ja mert képernyőn van...és őt meg is büntetik. Első kanyar elfékezés???
Vajon aki elfékezte magát, és Trulli-t meglökte, minek következtében Kimi kisodort a bukótérbe....vajon megbüntették?
..mert nem.

Mindenki kiteszi a fűre a másikat, ...Kubica is kitette Kimi-t..és még csak nem is volt annyval előrébb mint Hamilton Glock-l szemben Monza-ban.

(#29485) wildrain


wildrain
addikt

Ha valaki visszanézné:
A rajt pillanatai
Massa vs Hamilton
A rajt lassítása

Az aláírásomban levő "oldalon" is össze vannak gyűjtve, és valószínű rakok még fel többet is.

(#29486) bajuszati válasza Motion_Blur (#29482) üzenetére


bajuszati
tag

''Hamilton a pályán akar válaszolni.''

-----A válasz------

(#29487) 7Heads Drago válasza Motion_Blur (#29482) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Megelőztek..........
Válaszolt, Kimi vesztére. :((

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29488) Atlantis


Atlantis
veterán

Mindig ide jutunk : akármit csinál Hamilton, annak az az oka, hogy színesbőrű. Nem szeretnék a bőrszínére vonatkozó megjegyzéseket látni, akár virágnyelvű, akár durva, semmilyet. Erre számtalanszor kérve lettetek, tessék már odafigyelni! :(((

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29489) prmcsk


prmcsk
addikt

Az F1 stewrdjait és innen sok embert arra kényszerítenék, hogy az F1.-en kívül minden autóversenyt nézzen, hogy meg tudjon itélni olyan dolgokat, amik más négykerekű sportokban, fel sem merül... :(

Jöttök itt sokan, hogy hiba, előzési kisérlet, elfékezés, veszélyeztetés és egyéb dologgal

Vazz ! Bármely USA autóversenyben, túraautóban, DTM-ben, vagy gokartban felmerülnek ilyen baromságok ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29490) nat


nat
senior tag

Sziasztok.
Megkérnék valakit,hogy írja le pár mondatban,hogy mi történt az elején,mert későn keltem fel.
Kb.a 2/3-nál kezdtem nézni.
Ha lehet elfogultság nélkül.

Köszi.

(#29491) bajuszati válasza Atlantis (#29488) üzenetére


bajuszati
tag

:R
nem fogják megérteni hogy ha valaki kritizálja is Hamiltont azt nem a bőrszíne miatt hanem a pályán mutatott teljesítmény miatt kellene

[ Szerkesztve ]

(#29492) Motion_Blur válasza wildrain (#29485) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép volt, ahogy Hamilton majdnem belerántotta magát Kovalainenbe, mintha ő ott se lenne a pályán. De el kell fogadni, ilyen egy makulátlan versenyző :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29493) #70869248 válasza bajuszati (#29480) üzenetére


#70869248
törölt tag

Elfogult vagyok mi?...:)
ehhh....megint megelőzte Massa-t ahogy kell. Csak ez Massa-nak nem fért bele.
Hamilton buta, Massa forrófejű...értem én.
Gyakorlatilag mikor kiforgatta Hamilton-t, akkor Hamilton mellet az egész mezőny elment...micsoda előnyt is szerzett ezzel Massa?
Mindkettőnek áthajtásos?....oké...forrófejű meg a buta, én meg az elfogult.

(#29494) bajuszati


bajuszati
tag

Gyuluhoz mit szóltok :F
Hozta a szokott formáját, össze viszza beszélt, Wéber nem győzte javítgatni...

Ennyi erővel akár Kiszel művésznő vagy Győző méltóság is közvetíthetne

(#29495) Peat;)


Peat;)
veterán

Alonso nagy ravasz róka, elmegy a gány Renault-hoz erre már majdnem annyi pontja van mint annak Kovalainennek akivel elégedettek Mclarennél :) Grat az egész Renaultnak, motorban lehet le vannak maradva, de minden másban élcsapattá nőtték ki magukat az év eleji Honda szintről.

A vb harc meg no comment, ez az év tipikus esete annak, hogy nem a versenyző nyeri meg a vb-t hanem az hogy az egyik legerősebb autóban ül. Nem kell nagy hozzáértés látni, hogy Kubica mennyivel komolyabb teljesítményt nyújt mint a két élcsapat bármely pilótája. Lehet meredek volt hogy odaszólt Hamiltonnak a futam előtt, de úgy néz ki ha lassú a Bömös kell egy kis más taktika is ami bevált, Massát meg idegesíteni sem kell.

(#29496) #70869248 válasza Motion_Blur (#29492) üzenetére


#70869248
törölt tag

Miért is csodálkozol?...Kovalainen-n Lewis felíratú szponzor sapka volt :D, lehet csak nekem tünt fel.
Teljesértékű 2. versenyző Kova' lehet ezen futtatni egy hozszólást, de nem hiszem hogy valaki is csodálkozik ezen ebben a helyzetben és Kova' idényén.

(#29497) bajuszati válasza #70869248 (#29493) üzenetére


bajuszati
tag

A Buta Hamilton az első kanyarra volt értve.....
Mindenki a saját szempontjából látja...
Én sem tagadom hogy a véleményem szubjektív..
Részemről lezárva, koncentráljunk a következő futamra.

(#29498) nat válasza nat (#29490) üzenetére


nat
senior tag

kaptam választ [link]
Massa-t megbüntizték?

(#29499) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gyula majdnem elsírta magát, hogy Hamilton mellett elment a mezőny. Mindkét kommentárorról lerí, hogy mennyire elfogultak.. csak az a baj, hogy a kedves nézők meg isszák a szavukat és csodálkoznak, hogy egy ilyen manőverért bünti jár, mint amit az első kanyarban bemutatott Hami. Nem volt előzési pozícióban, és ezt egyszerűen nem volt képes elviselni. inkább satu, kirakta Raikkonent, akit még a biztonság kedvéért Kova is megrakott... fair play rulz mi?

Massa-ra ugyanez igaz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29500) bajuszati válasza Motion_Blur (#29499) üzenetére


bajuszati
tag

Hát igen Gyula leggyakrabban használt kifejezése:
"Én ezt nemértem őőő hogy is van ez akkor?"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.