Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#6601) TGWH válasza BÁ Nutrition (#6600) üzenetére


TGWH
őstag

Ó hát amikor a viktorék mentek kordont bontani? Azt sem tudták hogy fogják meg a villáskulcsot :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6602) SirTom válasza zolikaDB (#6575) üzenetére


SirTom
tag

Milyen a vélemény a géppel kapcsolatban? Elég jó, nem?
Itt úgy nézem szépen teszik a dolgukat, bár hetente egy napot vagyok a Fidián, mikor várok az anyagra, akkor adnak ilyen olyan melót. Itt két nagyobb van amibe befér a kocsi váza, meg két kissebb még + 2 Heidenhain, szintén, hogy a váz beférjen + egy Hermle kis darabokhoz, pl a kormány ott készül el.

Nincs más hátra mint előre

(#6603) BÁ Nutrition válasza TGWH (#6601) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én látok azért pozitív példákat is.. politikáról inkább nem beszélnék itt

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6604) Danivagyok válasza SirTom (#6602) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Amúgy mesélj milyen ez a hely, itt is van füvészkert meg az ebédhez Vino da Tavola? Vagy ez már gyárszagúbb?

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6605) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#6604) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

múltkor írta hogy van facebooknak kirakva pc a gépek mellé :)
pedig az telón is van, de előzékenyek :B

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6606) TGWH


TGWH
őstag

Az, facebook kell a termelésbe, jóvanám...
De pont ezért szeretem a szakmám, nagyon laza :D van rádió, és ha megcsinálom amit kell, még szórakozásra is jut idő :) meg ugye ha nincs jobb dolgom, otthagyom a gépet, az dolgozzon, ne én :DD pici gép, pici fogások, azért a modern kis nct-ken nem lehet három-négy mm-eket akasztani, mint a Csepel gépparkon :D úgy vagyok vele, ha már csörög-zörög a modern vívmány, akkor kicsit sok lesz a lendületből :D mondjuk takarítani sokkal könnyebb, és nem úszok olajban műszak végére... meg nyugisabb a kisebb gép, nem kell nehéz cuccokat emelni, és közlekedni is lehet, nem kell megvárni, amíg a bombázást abbahagyja a burkolat nélküli magyar gépcsoda :)

Jó dolog na :C

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6607) Danivagyok válasza BÁ Nutrition (#6605) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez kiváló feature. Asszem bevezetem én is. Igaz per pillanat konkrétan nálunk egy árva FaceUser sincs, de ha majd netán lesz, akkor megszüntetem...:D:D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6608) nchelp válasza Danivagyok (#6607) üzenetére


nchelp
tag

Bátor a vadász, ha messze az oroszlán :DDD :DDD Azt gondolnám, egy ország álmodik ily nagylelkű munkaadókról :DD

nchelp

(#6609) TGWH válasza nchelp (#6608) üzenetére


TGWH
őstag

Tudod a rendes vállalkozó tönkremegy, mert mindig számlát ad, jófej, betart minden törvényt, stb.
A gonosz vállalkozó meg ott csal ahol tud, éhbérért dolgoztat, szarik mindenre, csak a bmw meglegyen. Úgy van ez, mint a szobafestőknél. Egész egyszerűen aki számlát ad, és normális munkát végez, csak akkor tud megélni, ha aranyáron dolgozik...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6610) zolikaDB válasza TGWH (#6606) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagygép, nagy darabok. Aztán hadd verje a plexit.

(#6611) TGWH válasza zolikaDB (#6610) üzenetére


TGWH
őstag

Az addig nem érdekel, amíg van daru... de ha nincs... targoncáról rácsúsztatni az anyagot, neadjIsten négyen emelni 150 kilót annyira nem lehet mókás napi szinten...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6612) zolikaDB válasza TGWH (#6611) üzenetére


zolikaDB
veterán

2 évig targoncáztam. Megfelelt. Ahhoz képest, h más nem mert emelni sem vele, én addigra megfordítottam az 1 tonnás kockát.

(#6613) Danivagyok válasza TGWH (#6609) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Azért a két bemutatott szélsőség között is lézengenek páran, mondjuk úgy kb a hazai vállalkozók 95%-a. ;)

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6614) SirTom válasza Danivagyok (#6604) üzenetére


SirTom
tag

Van jó kantin, elég tiszta is, meg jó munkakörnyezet, a nagy plusz, hogy minden gépnél háttámlás hidraulikus szék :) De itt is csak dolgozni kell mint másutt. Az ebéd számunkra biztosított, ha azt mondom 15 féléből lehet válogatni napi szinten, nem túlzok, meg cola termékek is ebédhez járnak.Nincs miért panaszkodni, munkatársak is jófejek, és magyarok is vannak, ami szintén jó, vagy 6 éve nem volt magyar munkatársam

Nincs más hátra mint előre

(#6615) Danivagyok válasza SirTom (#6614) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Akkor jó hely ez is. Jól képzelem, hogy az olasznál nincs az eu-ban nyugisabb munkakörnyezet?
Mert akkor beajánlom a kedves sógoromnak. Épp most panaszkodott egy sort, két hete a japánban van kiküldetésen. Kapott egy akkora irodát, hogy konkrétan klausztrofóbiája van benne, a japó főnök meg fél óránként ráront, hogy gyerünk, gyerünk, serényebben...
Ja, amúgy fizikus volna a lelkem.. :D:D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6616) blatya


blatya
csendes tag

hali !
a következő hdh progit (kép) kellene valahogyan nct-re átültetnem de,csak halovány elképzelés van. a szerszámnak DR-ben lett paraméter adva ,így nem kell a kontúrt leparaméterezni lusták sportja:))

http://kepfeltoltes.hu/131222/8x45_fok1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#6617) blatya


blatya
csendes tag

az nct -re írt próbálkozásom,tesztelni sajna nem tudom .
O0001(FŐPROGI) MARÓ D12 TÓRUSZ R0.5
G54......
G21 G17
G40 G0 X20 Y-20 S3500 M3...... (technológiai beállítások)
T1M6
G43 G0 H1 Z150 F3000
M98 P0002
G0 Z150
M30
----------------------------------------------------------------------
O0002 (alprogi)
#3=0 z léptetés és változó is egyben
#4=-10 elérendő mélység
G0 Z10
G1 Z#3 F1000
N1 G41 G1 X12 Y-12 F1500
#4120=8+[#3 * TAN 45] TAN 45 =1 elég lenne a 8+#3 is de ha más a szög akkor csak csere a szög érték
G1 X0 Y0 #4120
X-152.4
Y101.6 R12.7
X0 R12.7
Y0
G40 G0 X20 Y20
#3=#3- 0.5
IF[ #3 GE #4]GOTO1
G0 Z150 F3000
M99
ez csak nagyolás lenne a szerszám tórusza nincs kivonva,korrekciózva tehát így nem 45 fok lenne de most nem ez lenne a lényeg.simítás majd a következő dolog. hdh-vezérlőre majd felteszem azt is .
kellemez ünnepeket kívánok mindenkinek!

M99

[ Szerkesztve ]

(#6618) nchelp válasza blatya (#6617) üzenetére


nchelp
tag

Teljesen halott dolog, a 4120-as paraméter az szerszámszám, nem pedig korrekciós mező. Tehát a T1-hez adogatná az az értékeket hozzá, nem pedig a rádiuszértékhez. G10 nélkül szerszámadat amúgy sem írható programból. Ha át lett írva, utána D címet minden kör előtt meg kell hívni. Különben nem fog élni az új fogásban, tehát az eredeti sugár lesz használva. A G41 utáni X0,Y0 mondat a vezérlőnek teljesen értelmezhetetlen, mert nem kapcsoltad a paramétert semmilyen beviteli címhez.

A #4120-ban nyitásnak 1 az érték, hiszen T1-et hívtál. Mivel eleve rossz paramétert számoltatsz, teljesen esélytelen a dolog. ISO vezérlőn ez a legkevésbé célravezető út, ha már paramétereket akarsz használni.

nchelp

(#6619) blatya


blatya
csendes tag

és a #12001 érték a szerszám D kor. értéke ha ennek adom meg
#12001= 8+#3 ??? ez sem vezet célra ??

(#6620) blatya


blatya
csendes tag

sőt nem is találgatok , nem ismerem még úgy az nct mint a hdh-t. szerinted hogyan lehetne megvalósítani nct-re a fent említett dolgot?mindennapos dolgok voltak ezek az előző helyen ,szerszám elparaméterez nem kell további paramétereket bevezetni a kontúrhoz, gyors egyszerű. ezt szeretném valahogyan átültetni.ha lenne valami javaslatod ,azt nagyon megköszönöm neked.

(#6621) zolikaDB válasza blatya (#6620) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tangenssel. Szerintem NCT nem tud DR-t.

(#6622) BÁ Nutrition válasza blatya (#6620) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nyáron csináltam egy hasonlót, lehet lekerekítéssel is, meg bármilyen szögű letöréssel
asszem valami G10 es kód alatt lehet programozni szerszámhosszot, rádiuszt

vissza kell nézni. írtam be programot is ide de abban még volt hiba. (első nap voltam marón ;] )

[link] itt már jó volt

G10 R#1 L13 P1 címen megy

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6623) nchelp válasza blatya (#6620) üzenetére


nchelp
tag

Szükségét érzem a kézzel-lábbal való tiltakozásnak... :DD Az a logika NCT-n életidegen, és túl komplikált, valamint a következő darabok egészségi mutatóját erősen erodálja. A legstabilabb megoldás a több darabparaméteres rendszer. Véletlenül sem szerszámra. A jó CNC-s lusta, de nem a programozáshoz...

nchelp

(#6624) blatya válasza BÁ Nutrition (#6622) üzenetére


blatya
csendes tag

be tudnád tenni ide azt a lekerekítés progit? egyben megvizsgálva talán okosabb leszek :) megnézem a G10 adta lehetőségeket is. köszi és hali

(#6625) BÁ Nutrition válasza blatya (#6624) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nincs meg itthon, és legalább 2 hétig leállás van.
újra kéne írnom valszeg, de lehet nem szemetelném tele a topicot, inkább priviben küldök majd vmit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6626) blatya válasza BÁ Nutrition (#6625) üzenetére


blatya
csendes tag

köszi szépen

(#6627) blatya


blatya
csendes tag

megoldódott :R

http://kepfeltoltes.hu/view/131223/g10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#6628) SirTom válasza Danivagyok (#6615) üzenetére


SirTom
tag

Japánról csak hallottam, hogy munkakezdés előtt a gyári cnc-s melósok 15 percel a munkakezdés előtt frissítő tornában vesznek részt a cég udvarában :)))) Meg van ilyen hely, ahol délutáni 1-2 órás alvásra be lehet fizetni.. Más világ elhiszem!
Biztos jó fizetés van ott, gondolom nem olyan mint olaszban. szállás mennyibe kerül ott?

Azt nem mondom, hogy a legnyugisabb dolgozni Olaszban, nekem ez az eddigi legjobb helyem, és történetesen Olaszban van.

Nincs más hátra mint előre

(#6629) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Boldog Karácsont minden szakinak!

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6630) SirTom válasza BÁ Nutrition (#6629) üzenetére


SirTom
tag

Boldog Karácsonyt sorstársak!!!

Nincs más hátra mint előre

(#6631) TGWH


TGWH
őstag

Utólag is békés ünnepeket, és akkor már előre is szebb jövőt kívánok :D

pár napig nem volt gép, kaptam volna kölcsönbe egy jó vga-t - gtx570 -, a gyártó direkt túlzó adataira fittyet hányva úgy gondoltuk, el fogja bírni a jelenlegi tápom - ctg50080p-, de úgy tűnik, győzött a hivatalos álláspont :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6632) TGWH válasza nchelp (#6623) üzenetére


TGWH
őstag

Tippek vannak, miért döglődik a cncbank?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6633) Phülöp válasza TGWH (#6632) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincsenek latogatok, megalltak a beszelgetesek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6634) TGWH válasza Phülöp (#6633) üzenetére


TGWH
őstag

Hehe :D vaklárma, az opera mostanság bedob egy ablakot hogy néhány script leállt :D menü sem volt :D csak nem vettem észre... Újra kéne telepíteni, mert nem jó ez így :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6635) nchelp válasza TGWH (#6632) üzenetére


nchelp
tag

mert az csak ingyé' kellett mindenkinek.

nchelp

(#6636) TGWH válasza nchelp (#6635) üzenetére


TGWH
őstag

Most nem akarom mondani hogy megmondtam, de megmondtam :D
Ha netán néhány ember kitenné a lelkét, abból sem lenne sok minden, főleg aki szenvedett vele, az nem kapna lófszt sem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6637) nchelp válasza TGWH (#6636) üzenetére


nchelp
tag

Egen, pontosan így jártunk. Igazából, ha jól megnézem, én csak jól jártam vele. A végén már kezdtünk odajutni, hogy "mi az, hogy nem felel ez a nyomorult, amikor ingyé van, márpedig neki kutya kötelessége lenne"... Most felelek, amire akarok, és amikor akarok. Akinek nem tetszik, az meg nem árulom el, mit tehet a bal mogyi jobb szárával... Kényelmes ez így :DD

nchelp

(#6638) TGWH válasza nchelp (#6637) üzenetére


TGWH
őstag

Azért a fanuc változós leckék nem voltak rosszak :D
Most vagyok ott, hogy öntőformákat kéne varázsolni, és azt sem tudom hogy álljak hozzá, csak puskázni tudok :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6639) blatya


blatya
csendes tag

az öntőforma cam-es téma szokott lenni általában .

(#6640) TGWH válasza blatya (#6639) üzenetére


TGWH
őstag

Van cnc-cam téma? Igazából cam nincs. Max v.mi ingyenes itthonra...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6641) nchelp válasza blatya (#6639) üzenetére


nchelp
tag

csak akkor, ha tényleg nagyon elcseszett forma... sok felület lemegy kézből is valójában :DDD

nchelp

(#6642) TGWH válasza nchelp (#6641) üzenetére


TGWH
őstag

Őőő... valójában annyira, hogy a főnök az egyszerűekek programját le sem menti, hanem újból meg kell írni...
Nekem meg minden új :D
Rajzot sem mindig szokás csinálni, mert több időt vesz el, mint ha csak a legfontosabbakról csinálnál egy-két móricka ábrát...
Most szimulátorral próbálkozom összeszervezni a ciklusokat :D
Hát néha nagyon el kell gondolkodni, egy-egy darab hogyan készülhetett :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6643) TGWH


TGWH
őstag

:D de jó fajta :D
http://www.youtube.com/watch?v=CghDhOHLl3I

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6644) Phülöp válasza TGWH (#6643) üzenetére


Phülöp
addikt

?

CNC szaktopik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6645) TGWH válasza Phülöp (#6644) üzenetére


TGWH
őstag

Azaz. Várunk egy jó témára.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6646) d3kk


d3kk
senior tag

Ezt a kérdésem feltettem a CNC beszélgetős topikban is de lehet itt hozzáértőbb topiklakók vannak, szóval:

A segítségeteket szeretném kérni CNC témában.

Édesapámmal CNC-"építésbe" vágunk lassacskán, és az lenne a kérdéssem, hogy tudnátok ajánlani olyan plazmavágó fejet/pisztolyt amit CNC-be lehet befogatni? Illetve ezzel kompatibilis szerszámbefogóra is szükségünk lenne.

60 Ampert elviselő pisztoly elég is, csak google-zás közben nem igazán találtam a megfelelő dolgokat.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeket. :R

(szóljatok ha valamit nem jóll írtam :) )

(#6647) Danivagyok válasza d3kk (#6646) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Javaslom tégy egy látogatást náluk: http://www.powercontrol.hu/
Maximális profizmussal építenek láng, plazma, vizesvágókat.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6648) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

hali
ma voltam egy picit a deckel dialog 12es :F vezérlős marónál
ott úgy csinálták a ciklus ismétlést hogy
Lx N xx Nxx
ismétlések száma, kezdőmondatszám, utsó mondat száma

ilyen van nct-n? vagy más iso alapján írt vezérlőknél is?
mert eddig while-al csináltam azt a párat amit csináltam
hdh-n meg Label call

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6649) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6648) üzenetére


nchelp
tag

Philipsen van (MAHO a fúzió előttről), ott ez:

G14 (ismétlés) N1= (kezdö mondat), N2= (záró mondat), J (ismétlések száma)

A dolog sajátosságából adódóan ugyanígy van HH Millpluson is...

nchelp

(#6650) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6649) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R
köszcsi ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.