Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#6651) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

van valakinek leírása a hypermillhez?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6652) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudom jó helyre írok -e a kérdésemmel
de egy ilyet mennyi lenne újra esztergálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6653) TGWH válasza rii (#6652) üzenetére


TGWH
őstag

Attól függ hová viszed, legolcsóbb; pár liter bor :D fusiban, ha komolyan darálja az illető, nem tart sokáig...
Vagy ugye a másik véglet, hogy tud róla a főnökség is, és komolyan elkéri az árát... az meg passz...
Valószínűleg a végén drágább lesz az érdeklődés és a keresgélés, mint a kész darab maga :)
Ha leírod helyileg melyik környék, talán valaki tud segíteni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6654) T-HR


T-HR
újonc

Kedves Fórumozók!

Az alábbi pozícióba keresek új kollégát. Jelentkezni az önéletrajz elküldésével a thr5@t-hr.hu címen lehet.

HSM (nagy sebességű maró) Programozó - Komárom-Esztergom megye THR2181

Megbízónk: Stabil hátterű, multinacionális nagyvállalat.

Feladatkör: Megmunkálás programozása HSM gépekre. Alkatrészmodellek építése 3D tervező rendszerrel (PTC Creo). Elektródák tervezése.

Munkavégzés helye: Komárom-Esztergom megye

Követelmények:

Végzettség: Közép- vagy felsőfokú műszaki.
Szakmai tapasztalat: Nagy sebességű marásban, keménymarásban, 5 tengelyes megmunkálásban, illetve fröccsszerszám gyártásban szerzett tapasztalat.
Informatika: emelt szintű office ismeretek
Egyéb követelmény: Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek, 3D tervező program ismerete, CAM tapasztalat. Két műszakos munkarend vállalása.
Előny: Angol és/vagy német nyelvtudás. HyperMill program ismerete.Gépészmérnöki végzettség.

(#6655) BÁ Nutrition válasza T-HR (#6654) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

fizu: netto400-tól megegyezés szerint ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6656) Berci1975


Berci1975
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy példát változó menetemelkedésű menet készítésére! (G34)
NCT vezérlésű eszterga.
Konkrétan húsdaráló csigáról volna szó. Komplett program kellene, hogy csak be kelljen pötyögni, mivel én marós vagyok, az eszterga meg nincs üzemben...
(89-es átmérő, 200 hosszon)
Próbálok képet is csatolni

(#6657) Berci1975 válasza Berci1975 (#6656) üzenetére


Berci1975
csendes tag

(#6658) zolikaDB válasza T-HR (#6654) üzenetére


zolikaDB
veterán

HSM = minek a roviditese?
Berezes, ha minden kriterium pipa, akkor??

(#6659) zolikaDB válasza T-HR (#6654) üzenetére


zolikaDB
veterán

HSM = minek a roviditese? Vezerlo?
Berezes, ha minden kriterium pipa, akkor??

(#6660) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#6659) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

high speed milling elvileg
minden 10000el menjen az a lényeg ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6661) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#6660) üzenetére


zolikaDB
veterán

Uram bocsá, HSC-nek ismertem. Hurcon POM-ba hasitottam max munkatolassal (14000 asszem). Meg valami szerszamon volt nagyon idealis lemarni valo, ott acelban 50-es fejjel valami 8000.
Mondjuk ez meg nem HSC :DDD

(#6662) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#6661) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

HR-es hirdetésnél néha találgatni kell :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6663) TGWH válasza BÁ Nutrition (#6662) üzenetére


TGWH
őstag

Végül is nem, mert két különböző néven van nevezve ugyan az a dolog :D
1, a maró nagy sebességű
2, a technológia nagy sebességű

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6664) BÁ Nutrition válasza TGWH (#6663) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg mert odaírta mögé magyarul:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6665) TGWH válasza BÁ Nutrition (#6664) üzenetére


TGWH
őstag

Magyarországon még szerencse, hogy nem héberül van :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6666) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

A Tyco amúgy jó cég, bazi fröccsgéppark, szerszámüzem vadi új 5 tengelyes Deckellel, maxi munka és környezetvédelem, pénz is akad, titta amerika.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6667) zolikaDB válasza Danivagyok (#6666) üzenetére


zolikaDB
veterán

A fenti munkakör bérezése itthoni viszonylatban nyaldossa nettóban a fél miskát szerintem. Olyan madár kevés van, aki mindezt 100%-osan napi szinten leteszi az asztalra. És erre lehet fel is törném a ciánkapszulát.

(#6668) TGWH válasza Danivagyok (#6666) üzenetére


TGWH
őstag

Amerika meg a környezettudatos élet? Két ország nem ,,ratifikálta'' - de szép szó, majdnem mint az útelágazozadódás - alá a kiotói egyezményt, lehet tippelni ki volt az egyik! :D

Nem lehetetlen teljesíteni, mondjuk ha a németektől jöttél vissza, mert sokalltad a bért...
Alkatrészmodellt felépíteni ugyan nem tudok, de legóból jó voltam, az jó pont? Elektródaaa... azt megnézném hogy csinálják.
Poénból fel lehet hívni különböző álláshirdetőket, a kiemelkedő jövedelemre rákérdezve volt aki azt a választ kapta, hogy minimálbér fölött. Visszakérdezés, majd elcsodálkoztak a vonal végén, hogy ,,háát arrafelé ez nem jó bér?'' Na jó, nem kemémymarásra, meg öt tengelyre kerestek embert szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6669) TGWH


TGWH
őstag

Mondjuk infós részem nem érti, hogy függ össze az alap szintű felhasználói ismeret a magas szintű office tudással... tehát a gépet be tudom kapcsolni, tudom használni a google-t, és mellette excelt programozok? Mert kb. nálam ezt jelenti. Amit kb. infós sulikban esetleg tanítanak, főiskolán, egyetemen nem tudom. Vagy az adatbázisfüggvények már elégnek bizonyulnak? Mert ott végződik a könnyű része az excelnek...

Maradjunk annyiban, hogy ha valaki pár évtizeddel a háta mögött megcsípi ezt az állást, és jól fizetnek, nem jár rosszul...
Csak valamit még tisztázzunk. Megépíti a modellt pc-n, majd az legenerálja a programot, vagy ami egyszerűbb, gép mellett megírja? Vagy pc-n txt-ben, és átviszi? Vagy hogy megy ez a multiknál?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6670) Phülöp válasza TGWH (#6669) üzenetére


Phülöp
addikt

CAD, utana CAM.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6671) Danivagyok válasza zolikaDB (#6667) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A Tyconál szerintem egyenlőre nem ismerték fel, hogy a Camre meg a gépkezelésre igazából 2 ember kell. Mondom ezt persze én, aki itt mindent csinál. Havi félmihály? Álmaidban, muhaha.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6672) Phülöp válasza Danivagyok (#6671) üzenetére


Phülöp
addikt

A fel milla valoban eros, de ha valaki innen jelentkezik, csak megirja a valos ajanlatot. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6673) TGWH


TGWH
őstag

Megkérdezni meg lehet. Amúgy attól függ. HA van idő, mert pl. naponta mindig csak kevés szerszám kell, akkor egy ember szép kényelmesen megcsinálhatja a kettőt együtt, kettő már unatkozna. Gondolom, mivel két műszak, lesz egy másik emberke is, tehát négy ember már unatkozna, ha egyet keresnek, és nem egy műszakba a másik cad/cam kolléga mellé egy második emberkét :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6674) zolikaDB válasza Danivagyok (#6671) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem almodok.
A jok kimentek. A hulladek is utanuk - London <3
Szep lassan ott vagyunk, h ha marni kell ember, vagy CAM-re, ott viritani kell a lovet. Plusz: en melozok, lerakom az asztalra, amit kernek, idoben, minosegben, dolgozok az 50 millas gepen, a satu, a befogo, az asztal is olyan, mint az uj gepen. Ezek utan nekem is van elvarasom.
Privatban meseljem el neked is, mint Szabinak, h miert van sirhatnekom minden nap?
Masik kollega: igen, ugy erti, h kapsz egy muanyag kanalat, mekkdonáccost, h stilszeruek maradjunk. Felmodellezed MAGAS SZINTU OFFICE ISMERERTEKET BEVETVE, majd megtervezed hozza a 20 feszkes froccsszerszamot. Ha ez megvan, akkor tulvagy a nehezen :DDD Kiszarsz par rajzot 2D-ben, leslattyogsz a muhelybe, ha szerencsed van, berendeltek az anyagot meg a normaliakat, es megmarogatod amit megalmodtal. Elektrodakat is marsz (tombszikrara szerszam), aztan, amivel kesz vagy, kollega megtomboli neked. Kozben edzegetnek, koszorulgetnek, meg te marogatsz jo kemenyen a modelleid alapjan generalt CAM programmal, amit szukseges. Es ezt is te csinalod.
Ha kesz minden, szerszamkeszitok osszerakjak, johet a proba, es ha minden klappol, nyertetek.
Sejtem, h amig megy a gep, te addig foglalkozhatsz a szellemi reszevel a dolognak, h koltseghatekony legyen a dolog.
Legalabbis nekem ez jon le a hirdetesbol...

(#6675) TGWH válasza zolikaDB (#6674) üzenetére


TGWH
őstag

Leedzeni, hát ez nem is hülyeség... ja bocs, csak elgondolkodtam.
Tehát a jók kimentek. És ki fog itthon dolgozni? És ami fontosabb, ki tanítja be az utánpótlást?

ui.: közben még mindig röhögök, hogy a nagy Haladást megverte egy szlovén csapat 5-0-ra :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6676) zolikaDB válasza TGWH (#6675) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom, szakmailag milyen szinten vagy es milyen szinvonalat kepviselsz!
Amit irtam, az egy froccsszerszam legyartasanak par mozzanata.
A kerdeseid engem is erdekelknek.
Akinek nem inge, ne vegye magara.
Teny, h kozel nincs mar annyi jo szakember, mint 10 eve.
Eleve: milyen tanulo az, aki semmit nem kerdez? (Megtortent esemenyen alapul, barmi egyezes a valosaggal a veletlen muve)

(#6677) TGWH válasza zolikaDB (#6676) üzenetére


TGWH
őstag

Amikor meg visszahallja az ember, hogy a gyerek mennyit kérdez, az azért kissé irritáló... még cnc-s életem előttről...
Olyan magas szinteket nem verdesek, a legnagyobb gond, hogy nincs kitől tanulni, nincs olyan, aki évtizedek óta benne van, és sok tapasztalt kollégával futott össze.

De ez bármire elmondható. Kőműves meg ács sincs elég, akik meg vannak, többségében olcsó munkát végző kontárok. A zemberek meg persze hogy az olcsó választják. Úgy kell az építőiparban is összefogdosni a mestereket, persze egy évre már betelt a naptáruk...

És a röhej az egészben, hogy az osztrák ide hozza a szemetet, mert vagy hülye hozzá, vagy nem kérhet kint érte annyit, mint itt... magasak az adók, ez nem kedvez a magyar vállalkozásoknak, a munkabérek meg alacsonyak, ez meg a melóst szivatja... a kettő együtt meg pont kellemes elegy a multiknak, főleg ha adókedvezmény is van...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6678) zolikaDB válasza TGWH (#6677) üzenetére


zolikaDB
veterán

A nem kerdez az nalam furcsa...
Marcsak azert is, mert teszem a dolgom, nezi-nezi, befejezem, megkerdezem, h na? Semmi... Mi, mi, tessek? Utanam nem csinalja.
Budos nagy tevhit, h elvegzi ja zókájét, oszt utana tele lesz loveval, a tudas meg a fejibe szall. Osztan csak annyit lat, h en nyomkodom, az meg megy mindenkinek, höhö, hat egesz nap aztat csinajjom feszbukkon.

(#6679) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#6678) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minden szinten igaz hogy nem egyformák az emberek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6680) Phülöp válasza zolikaDB (#6674) üzenetére


Phülöp
addikt

Azert ne keverd az igenyt a valosaggal. Magyarorszagrol beszelunk, a havi fel milla nettot nem szokas csak ugy az ember utan dobalni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6681) zolikaDB válasza Phülöp (#6680) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bizony, h nem. De aki ezt a melot harmadannyiert elvegzi, az meg is erdemli.

(#6682) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#6680) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lehet hogy nem szokás, de nem is kapnak olyan munkást aki olyan szinten dolgozik mondjuk mint te

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6683) TGWH


TGWH
őstag

Viszont az is igaz, hogy munkabért emelni csak munkahely váltással lehet. Nagyon ritka, hogy egy munkáltató infláción túli fizetésemelést ad, sokszor még azt sem.
DE! A napokban volt a híradóban egy zalaegerszegi üzem, autóiparba szállítanak. Azt mondta az igazgató, hogy ők mindig adnak fizetésemelést, mert a dolgozók jól végzik a munkájukat, keresik a szakképzetteket, és szerinte ez jár a jó munkáért. Hát én seggreültem... ilyet a legritkább esetben hallani.
Aztán van az a főnök, hogy majd majd. Őt az sem zavarja, ha a fél brigád felmondd, mert nem adott fizetésemelést. Nem százezreket, pár tízezret nettó. Utána meg csodálkozik, hogy a szemét munkások mindig lelépnek tőle.
Harmadik típusú az a főnök, aki megmondja, hogy ennél többet nem tud adni, mert nincs.

Az azért röhej, hogy bruttó 250 ezernél 160 nettót keres a munkavállaló, ha nem jogosult családi kedvezményre, amit ugye valószínűleg el is fognak törölni, ha nem nyer újra a fityesz, de lehet még ők is eltörlik, nem lepődnék meg. Szóval 250 bruttónál álambácsi kap 157 ezret... majdnem annyit, mint a melós...
És azért nettó 130-140 simán elérhető gyártósor mellett, vagy targoncán... jobb helyeken...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6684) Phülöp válasza Berci1975 (#6656) üzenetére


Phülöp
addikt

Az finom lesz...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6685) golyani válasza Berci1975 (#6657) üzenetére


golyani
addikt

én ezt inkább marnám. feltéve ha van az esztergán hajtott szerszám.

(#6686) zolikaDB válasza Phülöp (#6684) üzenetére


zolikaDB
veterán

Emelkedesnek megfeleloen valtozontolassal, alakkessel menne talan, nem?!
Ezeket amugy ontik.

(#6687) TGWH


TGWH
őstag

Idéznék:

,,G34 v F Q K
változó emelkedésű menet vágása.''
Elvileg nct vezérlés tudja. Minden megegyezik a G33-al, a K értéke, ami a menetemelkedés fordulatonkénti csökkenése, vagy növelése. K értéke 0.001-től 500-ig terjedhet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6688) DarthRoni


DarthRoni
tag

Érdekes témát feszegettek, igazából kicsit ehhez kapcsolódik az én történetem is, azért szeretném leírni, mert nem nagyon tudom hogy mihez kezdjek ez ügyben.
Egyedi gyártásban szerszámkészítőként dolgozom, két évig diák gyakornok voltam, de iskola után szerencsére fel is vettek. Azóta eltelt két év. 2 műszakos munkarend, ketten vagyunk marósok, tehát 1 ember visz 1 műszakot. 2 gépen általában szerszámokat újítunk fel, CAM programokkal, 1 gépen pedig "kézi" meló megy (van amikor 2 gépen megy kézi meló, na az még egy jó dolog). Elég pörgős munka, de egyben élvezetes is (sokszor szopós is), és mindennap tanul valamit az ember.
A cégünk is támogatja a munkaerő kölcsönzést, engem is így vettek fel, a közel két év alatt sikerült a fizumat feltornázni 90 ezerről 120 környékére. Szerencsés voltam, mert volt egy "mentorom", aki kente-vágta a gépeket, a programozást és segített is, így egész jól megtanultam az alapokat, és úgy érzem most már elég jól tudok haladni a munkával.
Az év végén a mentoromat felvitték a mérnökségre (aki azóta kezdi elfelejteni, hogy honnan indult), így én léptem a helyére, ennek a pozitívuma, hogy a cég saját munkaerő állományába vettek át, tehát egy jobban fizető biztosabb munkahelyem van most már, és abban reménykedtem, hogy ez talán kicsit több elismeréssel/megbecsüléssel is jár, de úgy érzem nagyon naív voltam...

Eddig is eléggé lekezelőek voltak velem, de azóta hogy átvettek, különösen azt akarják éreztetni, hogy egy rühes kutya vagyok aki örüljön hogy kapott lehetőséget, Nem tudom mi indokolja ezt a bánásmódot, minden munkát megcsinálok amit kérnek, bármikor szóltak hogy maradjak tovább, vagy délutánból forduljak vissza délelőttbe, szó nélkül megtettem, bármit kértek megtettem, és mégis azt hallom vissza a hátam mögött hogy szar vagyok és nem érek semmit se, és mostmár szemtől szembe is egyre jobban hangoztatják, nem igazán értem ennek a célját, ez máshol is természetes? hogy amikor már valaki jól végzi a munkáját, akkor elkezdjük b@szogatni?

Ráadásul a másik műszakba hoztak egy srácot, aki papíron tanulta a szakmát, de a gép bekapcsolása is komoly gondokat jelent, nem ő tehet róla, de vele akarnak gyártatni több százezres alkatrészeket...
Ez végett pedig felhalmozódnak a munkák is, mert 2 műszakra való melót kéne megcsinálnom a saját műszakomban, mert ő még kb. a kocka körbe marásán kívül másra nem alkalmas.
De ez miatt megint nekem kell a szőnyeg szélére állni, hogy rosszul haladunk a melókkal, de nem azzal indokolják hogy még be kell tanulnia a srácnak, hanem én vagyok a lassú szar aki szarik bele a melóba. Holott mostanság egyre többet voltam bent reggeltől estig, mert péntek délután kitalálják, hogy hétfő délelőtt már ki akarják szállítani az árut, amin még 2 napnyi marás lenne. Munkatársam annyit mondott erre: Mindig azt a lovat ütik, amelyik húzza a szekeret.

Bocsánat a regényért, de nem nagyon tudom hogy mit tehetnék, mert bármit csinálok, mindig én vagyok a szar a végén, és hátha ti tapasztaltabb szakik, tudnátok valami tanácsot adni hogy miként kezeljem ezt a helyzetet. Meg az is érdekelne, hogy máshol hogyan működnek a dolgok.

(#6689) BÁ Nutrition válasza DarthRoni (#6688) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minden rajtad múlik
ha jó vagy a szakmában akkor nyugodtan pofázz vissza ha basztatnak
aztán vagy leszoknak róla, vagy találsz 2x jobb helyet.

de ezt csak te tudod megítélni hol tartasz, alapból ugye normálisan kell viselkedni, viszont ha fiatal vagy akkor előfordul hogy az idősebbek belédállnak. ez szakmától független

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6690) TGWH válasza DarthRoni (#6688) üzenetére


TGWH
őstag

Az igazság az, hogy aki megcsinál mindent becsülettel és jól, gyorsan, azt mindenhol basztatják, aki meg szarik az egészbe és nem ért hozzá, az mindenhol fasza gyerek... Ennek egyetlen egy oka van, a pofája. Sajnos ott tartunk, hogy aki nyal vagy pofázik, az jó munkaerő.
A gond ezzel csak az, hogy te szívod meg. Ha már kened-vágod a dolgokat, akkor meg lehet csinálni, hogy felhívod a főnökség szíves figyelmét, hogy egyedül csinálod azt, amit eddig ketten csináltatok. Vagy felfogják, vagy nem. Az új kolléga vagy beletanul, vagy nem. Ha nem tanul bele, a te hibád lesz, ezt most borítékolom :D
Ha van hasonlóan jó munkahely, esetleg jobb fizetés, nyugodtan meg lehet csinálni, amit egyik kollégám. Fogta magát, és hazament :D valószínűleg le fog esni a főnökségben is, hogy ekkor nincs aki dolgozzon... vagy kirúgnak...
Ha így folytatod, még egy ember melóját rád fogják sózni. Én nem akarlak semmire rábeszélni, de egyszerűen le fogsz fáradni pár hónapon belül. Voltam így én is, fél év alatt ki lehet készülni. Valamit csökkenteni kell... a túlórát, főleg ha jó a pénz, nem érdemes :)
Vagy megcsinálsz lazán, túlórában amennyit tudsz, a maradékra meg ha rákérdeznek, akkor őszintén mondhatod, hogy ennél többet nem lehet megcsinálni.
Hatásos tud lenni egy hét szabadság is :D
A fő gond, hogy nem tudják mihez mérni a munkát. Ha visszatérő szériák vannak, akkor látják, hogy gyorsabban, vagy lassabban csinálod meg. Jellemzően csak azért szólnak, ha lassabban :D
Egyediben nem tudsz mást csinálni, csak jó színben feltüntetni magad :P pl. ha egy fogás 4 perc, és van még 4, akkor ha a főnök kérdezi, nem negyed óra múlva lesz kész, hanem 25 perc múlva :D és te leszel a fsza gyerek, mert előbb lett kész, így megy ez sok helyen...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6691) Berci1975 válasza TGWH (#6687) üzenetére


Berci1975
csendes tag

Köszi, hogy utánanéztetek! A melót ejtettük, mert -hajtott szerszám hiányában- olyan sok lenne a macera, hogy kevés lenne a nagy szatyor felvágott, amit adna érte...
Lehet rendelni pótalkatrészként, csak skót a faszi...
Egyébként ipari húsüzemi cucc és nem öntve, hanem forgácsolva van! Ez egyértelműen látszik rajta. Bizonyára azért nem, mert nem annyira tömegcikk, hogy fröccsszerszámot készítsenek hozzá.

(#6692) DarthRoni válasza TGWH (#6690) üzenetére


DarthRoni
tag

Hát én is attól tartok, hogy munkatársam nem fog betanulni, mert egyszerűen nem érdekli.
Sajnos nem tehetem meg hogy ugrálok, és netán még haza is megyek :D mert itt a hierarchiát annyira komolyan veszik, hogy inkább kirúgnának, és felvennének egy amatőrt, mintsem hogy visszahívjanak elnézést kérve... :D
És teljesen igazad van, még csak most kezdődött az év, de már most érzem hogy nem bírom magam kipihenni meg teljesen elfáradok, meg sajnos az otthoni hangulatomra is átragadnak a munkahelyi problémák.
Azt hiszem el sem engednének most szabadságra, új srác egymaga még nem vinné sokra. Egyébként tőle is mit várnak el? Előtte 3 hónapig dolgozott egy ződ gombos esztergán, után egyből bepakolják 3 marógép közé, hogy nesze termejjééé", persze hogy nem képes megoldani, és így én se bírom a saját dolgomat csinálni, mert utána kell javítanom a munkadarabokat.
Egyszer egy ingerültebb pillanatomban kifakadtam a főnöknek, hogy ez így nem megy, mert nem képes csinálni, és két ember munkáját kell csinálnom, erre rávágott a hátamra, hogy nemsokára betanul, csináld csak tovább... nem nyugodtam meg xD
A darabidő túlbecslés pedig már mindennapos, nem is tudom mit kapnék, ha véletlen valós percet mernék megadni, sokkal hamarabb elkészülök mint amit megbeszélünk, mégis túl lassú vagyok nekik :D

BÁ Nutrition: Természetesen bőven van még mit fejlődnöm, de már bízok magamban és tudok annyit, hogy a munkákat, amiket rám bíznak, pontosan és reális időn belül meg tudom csinálni. Tehát nem érzem indokoltnak ezt a fajta támadásokat, amiket felém intéznek.
Egyértelmű hogy fiatal vagyok, természetesen tisztelettel viselkedek az idősebbek felé, de ők viszont egyáltalán nem tisztelik fiatalabb munkatársaikat, csak azt nézném meg, hogy ők anno ennyi idősen milyen "képzett" szakemberek voltak, szerintem kicsit elfelejtették, hogy honnan indultak.

Mostmár azért eltelt 2 év, úgy érzem ha most nem nyitom ki a számat, örökre a kutyájuk maradok, talán most kell lefektetni a szabályokat, mert a marós részlegért már én felelek egymagam, amit mondjuk élvezek is, hogy kicsit a saját elképzeléseim szerint alakíthatom :D
Meg az a fura, hogy ez egy olyan szép szakma, és teljesen úgy kezelik, mintha a legalja putri munka lenne, mintha szükséges rossz lenne, talán ezért is vagyok én a fekete bárány...

(#6693) TGWH válasza Berci1975 (#6691) üzenetére


TGWH
őstag

Őőő... már ne haragudj, de ha leírod, hogy tud változó menetet az eszterga, meg én is leírom, hogy van ilyen, és úgy működik, mint a g33, csak van még egy bötű, akkor miért nem elég egy darab menetvágó lapka? :D

Annyira nem vagyok esztergás, mi g76-tal vágtunk menetet, az pl. nem hiszem hogy változó menetemelkedésűnek jó lenne... de azt írják, hogy g33 marógépen is működik... de csak furatra írt példát...

Marón biztos meg lehetne oldani valahogy, de esztergán is, szerintem nem baj, ha az a csiga nem pont ugyan olyan, műanyagnak tűnik, és nincs éle, gondolom csak tolja előre a húscafatkákat :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6694) TGWH válasza DarthRoni (#6692) üzenetére


TGWH
őstag

Veregesd meg te is a főnök hátát, hogy ,,majd készen lesz valamikor'' :D
Én ott tartottam két év alatt, hogy sorozatgyártás ment többségében, és volt vagy 5 meló, amit egyedül kellett csinálnom... technológia passz, próbálgatom, most mást nem tudok... de javul a helyzet, néha még időm is van egyszerűbb dolgokra, pl. satupofát marni :D komolyabb projectek is vannak, még tanulgatom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6695) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Sziszatok.
Gildemeister-en dolgozó szakitól érdeklődnék hogy a csap és a zseb közötti helyre felkerülő alkatrésznek mi a szerepe?

VDI 30 L100 D32 Furatkéstartó.

https://lh3.googleusercontent.com/-UltWHVmtBeY/UuLCJbwnMnI/AAAAAAAAACE/BfprmRiTC4I/w1456-h823-no/IMAG0048.jpg

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6696) zolikaDB válasza DarthRoni (#6692) üzenetére


zolikaDB
veterán

"Mindig azt a lovat ütik, amelyik húzza a szekeret." Nos, mi egyebet akarsz hallani?
Első helyemen mondta egy rendes/okos művezető srác, h ahol kezdesz, sosem lehetsz király...
Tény, h vagy 5 év után arrafelé jártam és nagyon szívesen alkalmaztak volna újra, ha jól számolom 2.5x annyi bérért, amennyiért anno el kellett viselnem a hasonszőrű főnököt...

(#6697) TGWH válasza zolikaDB (#6696) üzenetére


TGWH
őstag

Így van, mindig elszégyellem magam, miket nem tudtam 3 éve :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6698) DarthRoni válasza zolikaDB (#6696) üzenetére


DarthRoni
tag

Akkor lehet hogy én se tudok majd itt beilleszkedni. Mindenesetre képzem magam és ha eljön az ideje, vagy megváltozik a bánásmód, vagy találok egy jobb helyet, tanulni mindenesetre tökéletes hely, addig meg küzdök mint disznó a jégen :D

Érdekelt nagyon a véleményetek, köszi a segítő hsz-eket :)

(#6699) zolikaDB válasza DarthRoni (#6698) üzenetére


zolikaDB
veterán

Előbb utóbb megtörik mindenki - vagy a főnököd vagy te. De az előbbi is simán lehetséges, hidd el.

(#6700) kpityu2 válasza zolikaDB (#6699) üzenetére


kpityu2
őstag

Így van. Lassú víz partot mos. Ha bepróbálkoznak és eltűri az ember, vagy kénytelen eltűrni, akkor annyi. Az ilyen helyen nem lesz jobb.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.