Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#7751) zolikaDB válasza nchelp (#7750) üzenetére


zolikaDB
veterán

Herr T-t ket embertarsunk hagyja el a bajor tamaszpontrol, az idosebbik mondta nekem most par hete, h soha tobbet... Vett egy centit is, h legyen mit vagni.
Pedig csak "geprakas jo penzert".
Mivel ok nem maradnak, a 3.-at meg hazahajtjak.

(#7752) blasko92 válasza nchelp (#7750) üzenetére


blasko92
őstag

Ó, hozzánk is jött egy srác, "marón és esztergán dolgoztam egyszerre önállóan", ahhoz képest egy beszúrás megírásához segítség kell neki. "Ilyen vezérlőjű gépen dolgoztam", "itt akkor most A35.-öt kell írni, vagy A-35.-öt?". Megfogja a D90X120-as amőba alakú, ferdén vágott nyersanyagot 20 hosszan, és csak néz amikor kifordul a darab, és törik a kés. Mondom tegyél fel egy hosszabb pofát, á jó ez...

(#7753) zolikaDB válasza blasko92 (#7752) üzenetére


zolikaDB
veterán

En az ilyet neman, szo nelkul, fulig ero szajjal nezem mindig. Na jo, a 2. alkalomtol tuti, amikor meg az illetekesek nem dontottek, hogyan s tovabb az uj kollegaval :D

(#7754) TGWH


TGWH
őstag

Na jó, mindenki volt kezdő... :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7755) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#7752) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

fel kell tolni jósok bárra, meg kisebb fogás és simán megy :)
de attól is függ felütközteti-e a homlokát

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7756) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#7755) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem szabad utkoztetni, mer akkor meg a tokmanybanmaradas eselye no.
Volt egy taplo a Hurcon mig "odavoltam" anno, es fogott vagy 10mm-t a csigafurobol, meg kilogott vagy 100mm, es hogy miert? "Hogy jobban erje a hutes"...
Nem, kozel sem kellett 100mm melyen furni.

(#7757) nchelp válasza nchelp (#7748) üzenetére


nchelp
tag

Nos urak és hölgyek (vagy fordítva, kinek hogy tetszik), farokságot írtam villanypostához. A helyes megfejtés az emilre a jelentkezés sikeres leadásához: b.schneider@onjobs.com

nchelp

(#7758) Danivagyok válasza nchelp (#7757) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez tényleg elég kedélyborzoló kis fizu, gyakorlatilag kitermelhetetlen. Hacsak nem ez egy Teamleiter pozíció 50 géphez. Itthoni viszonylatban szerintem csak egy fajta munka van amivel melósként ez a szint elérhető, de annak nincs köze a forgácsoláshoz.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7759) nchelp válasza Danivagyok (#7758) üzenetére


nchelp
tag

Nem kitermelhetetlen, ha figyelembe veszed, hogy az itteni kisebb cégek is 50-60 eurós óradíjjal dolgoznak. 2 éve én is voltam ezzel az ügynökséggel egy nagyobb osztrák cégnél. A 2 gép alap, nagy darabok, programozásra nincs gond, jön az irodáról, "csak" beállítás van. Komolyabb nehézség nélkül lehet hozni pár túlórával egy embernek 320-330 gépórát havonta. De akkora cégek, mint ahova bajorba is keresnek, főleg repülőgépiparban, már simán alsó hangon is 80-100 ojrót számláznak óránként. 1 ember-1 műszak - 2 gép napi szinten letermel 1200-1600 ojró számlaösszeget. Számolj csak 20 nappal...

nchelp

(#7760) Danivagyok válasza nchelp (#7759) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Akkor valószínűleg ott a probléma, hogy hiába igyekszem, mindig hazai viszonylatban, aprópénzben gondolkodom. Másrészről ez is lehet az oka, hogy itt a környezetemben kb mindenkinek befulladásig van melója. A legjobb az egészben, hogy van itt egy rakás olyan sufniműhely, akiknek én vagyok a "német repűlőgépbeszállító". Igaz ezek többnyire apeh bújócskát játszanak. Itt keletebbre az 50-es óradíjért már nagyon kell kaparni, a 100 meg teljesen kizárt.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7761) nchelp válasza Danivagyok (#7760) üzenetére


nchelp
tag

Igen, tudom. Van otthon ismerősöm, saját, nem kicsi műhellyel, ami pörög is szépen, a német piacra dolgozik ö is, (Kelet-Magyarország), és 25 ojrós óradíjjal kénytelen számolni, mert a 30-ra már azt mondják neki, hogy akkor inkább megcsináltatják a szőröstalpúaknál. Viszont próbáltam érzékeltetni, hogy abban a gyártási szegmensben már azok az alacsony árfekvésű cégek itt kint, akik százas körül számláznak. A "nagygépes" gyártásra, cnc-horizontos munkákra 160-180 pénzt simán lehet kérni óránként. Amennyire tudom (de ez nem a ciános kategória) ott meg ez az eléggé alsó határt közelítő árfekvés.

nchelp

(#7762) zolikaDB válasza nchelp (#7761) üzenetére


zolikaDB
veterán

Herr T-nél az X4000-es lineáros DMG-n is 7-ért volt az emberke... :DDD

(#7763) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#7758) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem kitermelhetetlen. max otthon
olyan kis fityfax melokra mint amit csinaltam tegnap meg ma kiszamlaznak annyit h csak lesek:D
otthoni szint kb a tegnapinal 16dbx600ft->9000ft
mai 12x300-3600ft

itt meg a tegnapi 1600font
a mai meg 680
szal mondjuk 2300font az kozel 850k asszem

raadasul csak tokolodunk egesz nap. kb 20%at nem csinalom meg annak mint otthon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7764) nchelp válasza BÁ Nutrition (#7763) üzenetére


nchelp
tag

na, ezt nem hitték el nekem sokan otthon. Hogy kijöttem a német műhelybe, és azt hittem, hogy szanatórium. Meg állandóan csesztettek, hogy "nem kell az a méret olyan pontosra, a lőtéri kutyát nem érdekli, mekkora, csak szép legyen!" :DDD Nehéz volt elhinnem, hogy a majd fél mm szórású darabokat átvették, de ami otthonról van rendelve, az H7 legyen vazze...

nchelp

(#7765) zolikaDB válasza nchelp (#7764) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk utolsó bajor műhelyben állandóan b.sztattak, h minden darab minden méretét mérni kell... Egész nap, mint a mérgezett egér...

(#7766) nchelp válasza zolikaDB (#7765) üzenetére


nchelp
tag

A bugris nem német. Valami sokkal rosszabb néha. Ők nem is nagyon erőltették anno a csatlakozást a Bundeslandok közé, Bismarcknak volt dolga velük elég... Mostanra meg ők tartják össze a nagynémet birodalmat...

nchelp

(#7767) BÁ Nutrition válasza nchelp (#7764) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt mondjuk olyanokba belekötnek hogy a 0,5ös letörés miért 0,47
:)

de ezt írtam már korábban is h van olyan h akkor is kibaxuk a darabot ha benne van a méretben csak felső határhoz közeli :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7768) TGWH válasza BÁ Nutrition (#7767) üzenetére


TGWH
őstag

Itthon ezt simán bbszod a többi közé, ,,mérjék meg'' alapon :D hidd el, a többség inkább elfogadja hogy jó :D
Legjobb meló azon a cuccon volt, amit még több tíz év tapasztalattal bíró kolléga sem tudott megmérni :) ment oda minden, ha meg tudják mérni, megérdemlik :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7769) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#7767) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

VDI csap felől letörés 0,3-1,5-ig terjed, rajz válogatja. Ezt mind 0,8-ra gyártjuk lassan 2 éve, kutyát nem érdekli, amíg nem vág addig minden rendben. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7770) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#7769) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt sok olyan mérőszobás van aki nem szakmabeli szerintem. de igazából nem érdekel túl sokat se.
ha ki tudja mérni a firstoff-ra a letörési hibát akkor nyugodtan szóljon aztán állítok rajta :)
amennyikért dolgozunk abból kijönnek az ilyen "selejtek" is
esztergán rúdanyagból amúgy se téma :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7771) kpityu2


kpityu2
őstag

Mióta boldog boldogtalannak mérőgépe van, azóta csak hibás darabok készülnek. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7772) blasko92 válasza kpityu2 (#7771) üzenetére


blasko92
őstag

Ez kb. tényleg így is van. Volt, hogy azért kidobták a darabot, mert állítólag a két tűrt méretnek nagy volt a koncenrtikussága, közben csak ferdén állt a darab a mérőgépen, ezért mérték az ütést. Kivittük, gépben kiállítottuk, ráóráztunk mindkét méretre, egy századon belül volt.

(#7773) kpityu2 válasza blasko92 (#7772) üzenetére


kpityu2
őstag

Hasonló eset nálam is előfordult: nem volt beállás meghatározva, a bemérős máshol bázisolt mint a marós és máris hibás a darab. A bázist átrakva a darab tökéletes volt.

Máskor meg reklamáltak, hogy az automatához általunk készített fazonos beszúrókés nem jó. Befogjuk az átkosból megmaradt rozzant masinába, beszúrunk: a darab tökéletes. Kiderült, hogy a szaki csak úgy szemre befogta a csúcstechnikába, majd megmagyarázta, hogy a kés szar. :C

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7774) Klaus Duran válasza kpityu2 (#7773) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

MEO költözésnél leejtették a készüléket és 10 órába telet mire rájöttek hogy nem a gép a szar hanem a készülék. :W :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7775) SirTom válasza BÁ Nutrition (#7763) üzenetére


SirTom
tag

jó de otthon utángyártott Suzuki Swift gömbfejet csinálsz, aminek a piaci értéke messze alul marad egy Airbus 320-as szárnymozgató mechanizmusának karjaitól.
Innen a nagy külömbség, meg a letörések századra való beállítása mert ott számít ez is, nem véletlen biztonságosak azok a gépek

Nincs más hátra mint előre

(#7776) BÁ Nutrition válasza SirTom (#7775) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem mindegy, az a lényeg h a béremnek legyen nagy a piaci értéke :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7777) TGWH válasza BÁ Nutrition (#7776) üzenetére


TGWH
őstag

A béred vagy a munkád sosem lesz elég jó :D nem mennék el dolgozni több pénzért, max. ha muszáj, mert a magyar bérekből nagyon nehéz megélni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7778) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Ha valaki esetleg:
Egy diósdi partnerem gépkezelőt keres SOS jelleggel HDH 430 vezérlőre. Alapvetően szerszámos-helyzetfúrós munkákhoz. Nagy cég, korrekt fizu és körülmények. Minden további: attilapronaikukackerox.net, tel.: 06 23-382006/250

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7779) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ilyet a világba nem láttam még: DMG DMU 50 VL, 5 szimultán vezérelt, tengelyes, kétasztalos,függöleges megmunkálóközpont
1x5 tengely
1x3 tengely
Millplus.

(#7780) TGWH válasza zolikaDB (#7779) üzenetére


TGWH
őstag

Hogy ne legyen gond a munkadarab csere sorozatgyártásnál :D lényegében nincs időkiesés. Én olyant láttam, hogy két főorsója volt, az sem kutya.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7781) zolikaDB válasza TGWH (#7780) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igazából szériánál a paletta ezt szolgálná.
Mondjuk osztrákban volt egy osztott munkaterű gép, az asztal feléd eső része le volt választva, szerelhettél rajta, hátul meg dolgozott a gép, majd megfordult az asztal, a kész termék esett feléd, és hátul csinálta azt amit szereltél. De ez nem körasztal volt.

(#7782) TGWH válasza zolikaDB (#7781) üzenetére


TGWH
őstag

Sokmindent kitalálnak, pl. fúrógép, ami egyszerre 7-8 darabot fúr...
Ráadásul itt az egyiknek több tengelye van... végül is úgy variálod ahogy akarod, van ahol egyszerűen három gépen megy át a darab mire kész lesz, holott egy is meg tudná csinálni. Nagyon szeretnek azzal számolni, hogy a szerszámcsere sok időt vesz el...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7783) kpityu2 válasza TGWH (#7782) üzenetére


kpityu2
őstag

"Nagyon szeretnek azzal számolni, hogy a szerszámcsere sok időt vesz el..."

Reklámfogás. Jön a díler, és előadja, hogy egy milyen fantasztikus, mennyi időt lehet megspórolni vele... Nekünk is van palettánk, de soha nem használjuk, mert egydarabos munkáink vannak. Egyszerűen a díler rádumálta a tulajra.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7784) nchelp válasza kpityu2 (#7783) üzenetére


nchelp
tag

Nem feltétlenül és mindig reklámfogás. Csak a darabszámon múlik, hogy számít-e. Az esztergapadjaim igen öregek, a revolver még csak előre keres, így egy szerszámváltás eltarthat (retesz old-forog-retesz zár) 3-4 mp-ig. Ha épp a közvetlenül előtte lévő szerszám kell, ez lehet 6 mp is. Na most: van futó megrendelésem, amiből a 6000-ik darabot csinálom. Ha a kisgépen 4 mp-et tudnék spórolni minden szerszámcserén, (a darabhoz megfogásonként 3 szerszám kell, váltásra össz. kb 7 mp megy el) azért az már jelentős időspórolás lenne. kerek 400 perc. Az meg közel 6 óra. Teljes hónapra vetítve 12-14 óra lehetne megspórolható, egy műszakkal számolva. Éves szinten ez már 3 teljes munkahetet jelent legalább. ~120-140 óra. Akkor azt szorozd fel 50 ojróval. Ennyi a kiesés a hosszú szerszámcserék miatt.

Marógépen ez lehet még durvább, ha ott kell 5 szerszám/db, és a csere eltart 6-8 mp-ig, (pl a 2 helyett), egy 10000 db-os széria már komolyan tud fájni. Darabonként fél perced ugrott, a szérián magán egy teljes műszak.

nchelp

(#7785) zolikaDB válasza nchelp (#7784) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, a chip to chip fontos adat.
Nalunk a Mazak a leggyorsabb. De pl a VMX84 is gyors, de ott ido kell, mire 500-600mm-t megy Z-ben a darabig. Pedig mindig bekesziti automatikusan a kovetkezo szerszamot es csak cserel.
De a Fanucos gep hiaba karos, ott valtasnal kiveszi a szerszamot, visszateszi, kikeresi a kovetkezot, be az orsoba es utana mar...

(#7786) TGWH válasza kpityu2 (#7783) üzenetére


TGWH
őstag

Nem a palettára mondtam. A palettán pont hogy a mdb cserét lehet megspórolni.
Az is röhej egyébként, amikor a zsugori főnök nem képes normális satut venni, mert drága. Aztán fél percet dolgozik a gép, fél percet meg az ember, amíg darabot cserél :D sokszor a sűrített levegőt is tiltják a munkatérben. Na azoknak adnék a kezébe ecsetet, hogy fel lehet nyalni az egész műhelyt :D
Persze ahol a víz leviszi a forgácsot, meg nem szériára vannak ráállva, ott nem gond ilyesmi.
Az nct-nek van jó esztergagépe szériamunkára, nincs rev. fej, helyette az x tengely egy asztal, amire csavarozhatod a késtartókat. G0-al közlekedve azért elég gyors a szerszámcsere ilyen gépen :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7787) blasko92


blasko92
őstag

Srácok!

Budapesten a Ritman kft-t ismeri valaki? Lehet róluk valamit tudni?

(#7788) kpityu2 válasza TGWH (#7786) üzenetére


kpityu2
őstag

"sokszor a sűrített levegőt is tiltják a munkatérben"

Hááát, nekem van a szememben valami morzsa már éve. A levegőpisztoly lőtte bele, pedig szemüveges vagyok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7789) TGWH válasza kpityu2 (#7788) üzenetére


TGWH
őstag

Kórházban kiszedik. Nekem a combomba vágódott egy fémdarab még otthon, sztem még bent van :D mondtam faternak ne üsse a fém éket fém kalapáccsal :D mondjuk a fejsze is viszi ám a fát, csak nem képes meglátni hol kell eltalálni, hogy hasadjon is :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7790) zolikaDB válasza TGWH (#7786) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egyedizek, de 7x2.2m hornyot kipucolni sűrített levegő nélkül... Meg törölgetni ronggyal... Elég egy nap 1x is.
Meg amúgyis az a jó, ha a gép jár, nem az ecset :D

Ja, más: mérés.
Adott egy csapágyház, a két vége cirka 160mm átmérő, és belül van egy 230 J7-es beszúrás, ami 40 "vastag". Ezt kint esztergagépen mivel lehet mérni? Elméleti síkon megy még a dolog, de érdekelne.
Szerintem intoval nem menne...
Meg van egy ilyenünk is: Tesa Micro Hite 3D

[ Szerkesztve ]

(#7791) nchelp válasza zolikaDB (#7790) üzenetére


nchelp
tag

íme

Nekem 160-ig van. De összecsavarozható botmikró is jó

nchelp

(#7792) zolikaDB válasza nchelp (#7791) üzenetére


zolikaDB
veterán

A 230-ra kirakott into nem tudom, h beferne-e a 160-as furaton.
Jonak kell lennie, meg ha nem is meri az ugyfel, mert bolti csapagy megy bele, meg amugyis, ez evidens :)
Ilyenre gondolsz? [link]
Botmikroval meg nem mertem... :)

(#7793) nchelp válasza zolikaDB (#7792) üzenetére


nchelp
tag

Befér az, ha addig bedöntöd...

Igen, olyanra gondolok, van 2 szettem is. Egyébként néha elég orálos dolog vele mérni...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7794) Danivagyok válasza zolikaDB (#7792) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Szerintem biztos ami sicher szuszakold be a Tesa-t. :DDD

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7795) nchelp


nchelp
tag

A Takinak 150l-es víztartálya van. Tegnapelőtt színig raktam... Azóta érdekes tejfehér köd úszik a műhelyben, a 150l-nek alig a fele maradt a tartályban, a maradék pedig melegebb, mint amiben zuhanyozni szoktam :DDD Ha kinyitom a gépajtót, brutális forró pára és füst csap ki rajta :DD

nchelp

(#7796) zolikaDB válasza nchelp (#7795) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyolgaccc?

(#7797) blasko92 válasza nchelp (#7795) üzenetére


blasko92
őstag

Ismerős. Az új takiknak se nagyobb a tartálya, a víznyomás meg olyan, mint az akadozó vizelet. Mi is ezzel szoktunk szívni, főleg így nyáron elég kellemes.

(#7798) Klaus Duran válasza nchelp (#7795) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kicsit meg kell buherálni a masinát. :DD
Cryogenic

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7799) nchelp válasza blasko92 (#7797) üzenetére


nchelp
tag

A víznyomás itt elmegy, tolja orrán-száján. De a darab egy-egy fogás után 6 miskával lesz kisebb (mégiscsak 270-röl kell leszedni 165/110-re), és fél milla az előtolásom. 180-as vágóval nemesített 42CrMo-ban. Futásidő bőven óra felett :DD Amolyan "vállakozó kedvence" munka, hosszú tiszta gépidővel.

Megjegyzem, egy időben nekem is olyan volt a hűtésem. Aztán megtaláltam alul a revolver mögött a csapot, ami félig el volt zárva...

nchelp

(#7800) blasko92 válasza nchelp (#7799) üzenetére


blasko92
őstag

Az olyan melót én szeretem, ahol egy darabról lejön egy kocsi forgács. Én 826M40-ben inkább nagyobb fogást adok, 3.5mm, 3.7mm, és kisebb tolást, max 0.35-öt 160, 170 vágó mellett. Olyankor olyan, mintha géppuskával soroznák az ajtót. :D

A csap az nincs elzárva, mindegyik takink csak pisilget. Sajna csak 5-6 barra képes a szivattyú, az meg bőven kevés, főleg a gyorsfúróknak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.