Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#6151) zolikaDB válasza aram01 (#6150) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kis Pitagorasz?

(#6152) aram01 válasza zolikaDB (#6151) üzenetére


aram01
nagyúr

tudom, de mindig más jön ki, lehet lassítanom kéne a sörrel

20 fok 44 %? számoljatok utánam légyszi

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6153) Trub válasza aram01 (#6152) üzenetére


Trub
tag

tan(20°)=0,36 => 0,36*100=36 => 36%
vagyis 1000 mm-n 360 mm-t emelkedik.

[ Szerkesztve ]

(#6154) aram01 válasza Trub (#6153) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi szépen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6155) nrvn válasza BÁ Nutrition (#6149) üzenetére


nrvn
csendes tag

Tény, hogy ezt a fizetés dolgot ki-ki hogy látja, de ott olyan 200k körül illetve jóval fölötte, ha túlóra is volt. Elég kevés multi van ami meg is fizeti az embert gépkezelői pozícióba, de azok alapján amit ők elmondtak ott azért jócskán lehet fizetést kapni.

(#6156) BÁ Nutrition válasza nrvn (#6155) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a gépkezelő a zöldgombost jelenti vagy önálló programozás, beállítás, gyártás, meo?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6157) nrvn válasza BÁ Nutrition (#6156) üzenetére


nrvn
csendes tag

Erre kifejezetten nem tudok választ adni. Programozást nem ők csinálták, maximum felrakták gépre, de legtöbbször azt is más csinálta. Kevés mérés volt - esetleg sorjázás ha olyan terméket csináltak - meg szerszámcsere, de bemérést az nem tudom hogy tartalmazott-e függetlenül attól, hogy tudták-e hogy kell csinálni vagy sem.

(#6158) fighter87


fighter87
újonc

Sziasztok lenne egy két kérdésem fanuc 21i mb vezérléshez !
Aki betanított rá azt mondta hogy nem lehet a vezérlővel teraszolgatni , ez így van ?
Meg hogy lehet át állítani a vezérlőt magyarra?

(#6159) zolikaDB válasza fighter87 (#6158) üzenetére


zolikaDB
veterán

nchelp jársz még erre?

[ Szerkesztve ]

(#6160) nchelp válasza fighter87 (#6158) üzenetére


nchelp
tag

Hmm.. Ha ő nem tud vele teraszolni, az egy dolog. A magyar nyelv pedig erősen kiadásfüggő, a 30-as szériák előtti verziók is tudják, csak kettős zár alatt vannak... de mindegyikben benne van.

nchelp

(#6161) fighter87 válasza nchelp (#6160) üzenetére


fighter87
újonc

Hogy lehet előhozni a magyar nyelvet?

(#6162) nchelp válasza fighter87 (#6161) üzenetére


nchelp
tag

#3190 bit3 és #9936 bit3 felel érte. Ha ez utóbbi írásvédett, akkor onnan nincs ötletem...

nchelp

(#6163) fighter87 válasza nchelp (#6162) üzenetére


fighter87
újonc

köszönöm szépen !

(#6164) kpityu2


kpityu2
őstag

[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6165) Spawn


Spawn
csendes tag

Sziasztok! Grd4 Grd5 nem tud valaki ajánlani szerszámot ami megtöri a forgácsot?

(#6166) BÁ Nutrition válasza kpityu2 (#6164) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

holnap olyan darabot fogok csinálni megtámasztás nélkül hogy 184 hosszú és 10et fogok puha pofában :B
és legalább nincs is komoly tűrés csak 40H6 16 ezred ha jól emlékszem

az az állítható gyűrű tetszik csak nem nagyon lehet vele szorítani

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6167) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6166) üzenetére


nchelp
tag

és, végrendelkeztél már? :D

nchelp

(#6168) kpityu2


kpityu2
őstag

Itt a folytatás: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6169) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6167) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

merhogy? :F

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6170) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

nct marógépen be lehet állítani valahogy hogy a grafikus tesztnél ne a szerszám középpontjának útját mutassa hanem a forgácsolási pályát?
asszem 104es verzió

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6171) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6170) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, bekapcsolhato a szerszamkovetes, de csak akkor fogod latni, ha programoztad is (logikusan).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6172) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#6171) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

és hogy?
mert nekem figyelembeveszi a szerszám sugarát és annyival távolabb rajzolja a kontúrt amekkora a szerszámrádiusz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6173) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6172) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs elottem az okossag, de a grafikus teszt beallitasainal kell keresni a G41/G42 kikapcsolasat. Ez a programfuttatast nem befolyasolja termeszetesen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6174) Trub válasza BÁ Nutrition (#6172) üzenetére


Trub
tag

Grafikus beállításnál kell keresni a "G40" kapcsolót. Teszt üzemmódban lehet kapcsolni.

(#6175) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

én nem láttam ott ilyet
a sík nézetei vannak, a színek beállításai
meg még pár dolog
holnap meglesem megint, de ilyesmire nem emlékszek hogy lenne

másik kérdés hogy olyan progit hogy lehet írni hogy mondjuk egy 100*100as hasábra körbe rakjon 10es rádiuszú éllekerekítést?
vmi makróval kell vhogy de még gondolkoznom kell rajta picit
első marós napon nem mehet minden egyszerre :D
pedig elég fasza ki progikat csináltam ma, aztán bedobták ezt a tesztet is végül :)

ja és 10es rádiuszmaró nem ér, hanem progiból kell megcsinálnom.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6176) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#6175) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt nchelp vágja, talán szinusz, de ő okosabb ebben!

(#6177) Trub válasza BÁ Nutrition (#6175) üzenetére


Trub
tag

104-es kezelési leírás 48-49-es oldal.

Sima ,R10 nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#6178) BÁ Nutrition válasza Trub (#6177) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem saroklekerekítésről van szó.

amit most néztem ki az a G10 RLP
hosszot meg sugárkorrekciót ráraknám paraméterre, aztán végigtolatnám ugyanazt a kontúrt. az jó lehet?
vagy ez még csak letörés lenne :F :U

hdh 4-5 értékből szedik ki. sin, cos használt a srác
az nct-s példatárban félgömböt mutatnak csak. ott meg gyökvonásos móccerrel hozzák ki az ívet
a kettőt kéne szerintem kombinálnom

asszem a sugár négyzetéből kell kivonni a változók négyzetének összegét amíg nulláról indulva el nem érik a sugárnégyzetet és az egészet gyök alatt ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6179) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6178) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem kell gyokolni, eleg egy szogggveny. Kicsit bonyolitja a dolgot a szerszamvegi radiusz, de kozelebb lesz a korivhez, mintha sarkos maroval csinalnad.
Szerintem akkor jarsz a legjobban, ha lerajzolod magadnak legalabb 3 ponton erintve a korivet, es magadtol jossz ra a matematikajara. Haromszogeket rajzolhatsz mindenhova, a fuggvenyeket meg ismered hozza. Jobban megragad igy, mintha kesz fuggvenyt kapnal a kezedbe. Ha gondod van az elindulassal, szolj, segitek a rajzokkal.
Lehet meg olyat is, hogy a szerszamradiuszt gepi valtozoba rakod, es azt modositod fuggveny szerint, de nem ajanlom, mert a belso parameterek gepspecifikusak, mas vezerlon nem fog mukodni a program. Ultimate megoldast keresnek a helyedben.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6180) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6178) üzenetére


Phülöp
addikt

Csinaltam valamit, de azert ne futtasd vakon az erre epitett progidat. :U
[link]

A parametereket persze ossze lehet vonni (pl. a #2+#3 mehet egy kulon valtozoba), hogy a vegso keplet egyszerubb legyen, de igy szerintem erthetobb a megoldas menete.

Ha nagy fassag van benne, nchelp majd kijavit (igy megy ez mar evek ota). :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6181) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#6180) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én is most csináltam egy progit, de ez még csak zöldgombos ésszel készült és már most látom hogy van benne hiba, de gondolkodok még rajta, priviben azért elküldöm :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6182) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

T1
G54 G0 X0 Y0
G43 Z100 H1
M3 M8 S1000
G0 X30 Y-30 Z00

#1=0
#2=10
#3=0
WHILE[#3LE10]DO1

G0 Z0
G0 Y0
#1=SQRT[100-[#2*#2]]
#3=10-#1

G10 R#3 L11 P1
G10 R#1 L13 P1

G41 X0 F50 D1
G1 X-100 ,R10
G1 Y100 ,R10
G1 X0 ,R10
G1 Y0 ,R10
G1 X-21 ,R10
G1 Y-11
G0 Z50

#2=#2-0,1

END1
N30
G0 Z150
M5M9
M30
majd holnap meglesem csinál-e ez vmit
de az iguánás verzió profibb nyilván :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6183) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6182) üzenetére


Phülöp
addikt

Az biztos, hogy nem ugyanazt. :)
Az enyem (elvileg) ilyet csinal:

[link]

Merthogy: olyan progit hogy lehet írni hogy mondjuk egy 100*100as hasábra körbe rakjon 10es rádiuszú éllekerekítést?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6184) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#6182) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

#3=SQRT[100-[#2*#2]]
#1=10-#2

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6185) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6170) üzenetére


nchelp
tag

a nagyon újakén talán látni olyant, de olyan kiadásról én még nem tudok...

nchelp

(#6186) nchelp válasza zolikaDB (#6176) üzenetére


nchelp
tag

Ha körbe keretre kell, és a sarkok is rádiuszolva vannak, akkor a kolléga programozhat eleget :C

De eldönthető szabadon, hogy Pitagoraszt használ, vagy szögfüggvényt. Szögfüggvény szebb felületet ad.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6187) Phülöp válasza nchelp (#6186) üzenetére


Phülöp
addikt

Igy tanul a dolgozo, nem az iskolapadban. :DDD

Egyebkent ha ,R-t hasznal a sarkoknal, akkor csak egy uj parametert kell szamoltatni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6188) Phülöp válasza nchelp (#6185) üzenetére


Phülöp
addikt

Mar az NCT 90M is tudta, az meg nem mai gyerek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6189) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6186) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

amit beírtam tegnap este az full nem jó, az első graf teszt mutatta is

aztán csupán annyit kellett csinálnom hogy 1 db változót növelgettem ami a szög értéke volt
ezt kellett sin ill cos értékkel szorozni a sugárral
ebből két értéket kaptam ugye egyik a magasságot adta Zben a másik pedig a szerszámsugárkorrekciót
csináltam képet is róla majd felteszem ha megjöttem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6190) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
sarkok is jók
és legalább meg lettem dícsérve :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6191) kovimoto


kovimoto
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
Új vagyok és még nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, de remélem így is választ kapok a kérdésemre. Tanácsra lenne szükségem a Vincotte iskolával valamint a Gransol Kft által nyújtott képzésekkel kapcsolatban. Jelen pillanatban a családi vállalkozásunkban vagyok CNC gépkezelő, de nem értek hozzá és éppen ezért szeretném kitanulni a szakmát. Ennek köszönhetően szeretnék elvégezni egy CNC forgácsoló képzést okj-s rendszerben, majd CNC programozást szeretném elsajátítani és végül feltenni az i-re a pontot a CAD/CAM tanulással. Tisztában vagyok vele, hogy holtig tanul az ember és nem lesz rövid idő, de szeretnék minőségi tudásra szert tenni. Debrecen valamint Nyíregyháza vonzáskörzete érdekelne mivel Hajdúnánáson lakom(körülbelül mind a két város ugyanolyan közelségben található). Nyíregyen a Gransol Kft kínál egy 9 hónapos képzést heti 1 napos felnőttképzésben és Heidenhain valamint NCT vezérlésen folyna az oktatás. Debrecenben ezzel szemben körülbelül ugyanazon az áron heti 2 nap oktatás egy éven keresztül és Heidenhain, Siemens és NCT vezérléssel oktatnak. Itthon Heidenhain valamint Siemens vezérlésű megmunkálóközpont és eszterga van így releváns lenne eme két vezérlés tanulása valamint annak is fent áll a "veszélye", hogy külföldön dolgoznék egy rövidebb ideig és ott tudtommal nem használt az NCT. Lényegében arra szeretném kérni az illetékest személyt, hogy amennyiben van tapasztalata a két iskola valamelyikében akkor legyen szíves megosztani velem az információkat, hogy megéri-e a nyiregyi vagy semmiféleképpen, mivel túl szépnek tűnik az nekem, hogy ők képesek heti 1 nap 9hónap alatt leadni ugyanazt a tudást mint a debreceni képzés egy év alatt. Más fórumon felmerült az a kérdés, hogy miért nem tanulok itthon hiszen minden adott hozzá. Ez valóban így tűnik, de sajnos mégsincs így mivel édesapám is "belerázódott" a szakmába, igaz középiskolában forgácsolni tanult, de a CNC területén autodidakta módon fejlődik. Alapoktól szeretném felépíteni a tudásom és rengeteg olyan dolog van amiben ha türelme lenne is édesapámnak akkor sem tudna tanítani mivel még ő sincs mindennel tisztában. Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok és előre is köszönöm a válaszaitokat!!! :R :R :R

(#6192) BÁ Nutrition válasza kovimoto (#6191) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szal ezt most úgy kell elképzelni hogy vettél cnc esztergát és marót hogy dolgozni fogysz rajta majd, csak előbb meg kéne tanulni hogy hogy kell kezelni, programozni a gépet? :F
és még azok is csak az alapok lennének..
hogy működik így a vállalkozás? vagy csak próbálkozol rajta egyenlőre?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6193) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#6192) üzenetére


blasko92
őstag

" Vincotte iskolával valamint a Gransol Kft által nyújtott képzésekkel kapcsolatban. Jelen pillanatban a családi vállalkozásunkban vagyok CNC gépkezelő, de nem értek hozzá és éppen ezért szeretném kitanulni a szakmát"

"Alapoktól szeretném felépíteni a tudásom és rengeteg olyan dolog van amiben ha türelme lenne is édesapámnak akkor sem tudna tanítani mivel még ő sincs mindennel tisztában."

Ezekből nem úgy veszem ki, hogy atért vett gépeket, hogy azokon tanuljon.....

Ha saját vállalkozásod van, és nem értesz hozzá tuti nem leszel gépkezelő. Max berendelsz minden szar melót, a hülyék meg majd megoldják, ahogy tudják

[ Szerkesztve ]

(#6194) kovimoto


kovimoto
csendes tag

Ezek szerint félreérthetően fogalmaztam. Nem én vettem. Édesapám élete munkája van benne és Ő szakember és jólmenő vállalkozás van rá felépítve. Én gépkezelő vagyok, de azért, hogy majd idővel át tudjam venni a vállakozást és, hogy elmondhassam, hogy hozzáértő vagyok szeretnék iskolát végezni...

(#6195) BÁ Nutrition válasza kovimoto (#6194) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

iskolával csak betekintést nyersz a szakmába, de valahol el kell kezdeni.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6196) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

marószerszámoknál a tolást mi alapján határozzam meg? mert elvileg van egy csomó szerszám/eset aminél az Sx0,1xélek száma nem működik
vagy mindenképp össze kell törnöm párat mire kitapasztalom?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6197) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6196) üzenetére


Phülöp
addikt

szerszamkatalogus jo kiindulasi alap

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6198) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#6197) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

osztva 2vel? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6199) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#6198) üzenetére


Phülöp
addikt

még mindig jobb kozelites, mint a 0.1/fog :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6200) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#6198) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagosebesseg es fogankenti jol jon, furoknal fordulatonkenti tolas. D*pi*n/1000
Ford*fogankenti*fogak
De pl amikor 90 melyen simitottam acelban a 6 elu 20-assal, kurvara nem mukodott a WNT katalogus...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.