Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#6451) SirTom válasza nchelp (#6449) üzenetére


SirTom
tag

Mikor a menetfúró beletörik a 100,000 euros nyersdarabba az új munkahelyen, ahol három hete vagyok...Csak nyugodtan folytattam a többi programmal, mi sem természetesebb. Még itt vagyok, nem az én saram egyelőre betanulok, elnézték a fúrási mélységet, mélyebbre ment a menetelés mint illene :U :U

NcHelp, inkább vállald be a munkát, hogy megcsinálod nekik :)

Nincs más hátra mint előre

(#6452) BÁ Nutrition válasza SirTom (#6451) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tényleg menetfúrásról már többször akartam kérdezni, nálunk mindig csak belekezdenek kb 5 mm-t és kézzel hajtják bele, mert azt mondják hogy különben a fúró beletörik
miktől függ ez? gondolom méret, mélység, átmenő vagy sem, anyag mennyire kemény stb :F

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6453) csiziktomi válasza nchelp (#6450) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Az lehet de nincs más megoldás furatot kell készíteni ha törik ha szakad:) A másik amim van az egy 63-as sikmaró.Ennyi. Nagy a lexarom faktor a vezetésnél :W

(#6454) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#6452) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kell a melo a lakatosoknak is...
Mobilrol vagyok, nem megyek bele. De. Menetformazo = nincs forgacs... Gyakorlatilag palyafutasom alatt meg nem tortem ilyet. Tartosabb, mint a menetfuras, es ertelemszeruen ha jol szamolsz a melysegekkel, mindegy, h fenekes v atmeno...

[ Szerkesztve ]

(#6455) nchelp válasza csiziktomi (#6453) üzenetére


nchelp
tag

Nem érted: kiesztergálófej NEM MARÁSRA való. Arra a terhelésfajtára nagyon hamar az érzékeny részek felmondással fognak reagálni, és elfelejtheted vele a pontos megmunkálást. Mi több, ha szerencséd van, talán csak a fejed mellett fog a betét elszállni... Annak előfúrsz/előmarsz, 20-as/25-ös/32-es (ki tudja, mekkora likat kell varázsolnod) lapkás maróval, és utána a maradék pár tizedet szépen kiesztergálod. Ettől kiesztergáló.

nchelp

(#6456) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6452) üzenetére


nchelp
tag

Legtöbbször a nem megfelelő magfurat okozza a törést, de ezer meg egy oka lehet még. Legjellemzőbb a magfurat-hiba. Ez főként a rendkívül idejétmúlt szakmai ismeretekből, valamint ezek hiányából eredeztethető...

nchelp

(#6457) nchelp válasza SirTom (#6451) üzenetére


nchelp
tag

Nemrég olyan melóra kaptam ajánlatkérőt, ahol az anyag KILÓS ára volt 90 ojró.

Nem tudom elvállalni, nincs akkora esztergám.

nchelp

(#6458) DarthRoni válasza BÁ Nutrition (#6452) üzenetére


DarthRoni
tag

Nálunk is így csináljuk a menetfúrást, gépben csak bekezdjük, aztán kézzel fejezzük be, próbáltam különféle paraméterekkel csinálni gépben, mindig csúnya vége lett, így inkább bele törődtem a sorsomba hogy kézzel kell befejeznem,
Ennek apropóján: a héten hoztak egy alkatrészt (60 HRC), és adtak 1 db M5-ös menetfúrót, ami kemény anyagokhoz lett kitalálva, hogy varázsoljak bele 3 db M5-ös furatot, és nekik ez fél órán belül kell... :F Mondhatni nem jártunk sok sikerrel... :)

(#6459) BÁ Nutrition válasza DarthRoni (#6458) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a formázás tényleg jó alternatíva, ha van hozzá szerszám

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6460) DarthRoni válasza BÁ Nutrition (#6459) üzenetére


DarthRoni
tag

Majd föncinél megpróbálok kisírni egyet tesztelni :))

[ Szerkesztve ]

(#6461) BÁ Nutrition válasza DarthRoni (#6460) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én már feladtam ezirányban minden ilyen törekvést, most is olyan késsel kell dolgoznom hogy két darabból van összehegesztve ;]
már immunis vagyok, majd a következő helyet jobban megválasztom

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6462) csiziktomi válasza nchelp (#6455) üzenetére


csiziktomi
senior tag

köszi akkor így lesz ,legalább már ezt is megértettem:) :C

(#6463) DarthRoni válasza BÁ Nutrition (#6461) üzenetére


DarthRoni
tag

Én is kíváncsi leszek mit szólnak hozzá, bár mivel eddig is valahogy elkészültek a menetek, nem hiszem hogy támogatnák a kezdeményezést :)
Igen, igazából az a vicces hogy a te munkahelyeden ilyen körülmények vannak, lehet hogy az út másik oldalán meg csúcstechnikával dolgoznak :D Elég komoly különbségek vannak itthon.

(#6464) BÁ Nutrition válasza DarthRoni (#6463) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nálunk is vannak jó dolgok, komolyabb gépek is, csak szerszámból sosem elég, nem optimális felszereléstől meg nem lehet annyit várni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6465) DarthRoni válasza BÁ Nutrition (#6464) üzenetére


DarthRoni
tag

Lényegében nálunk is hasonló a helyzet, néha kicsit szűkös a szerszám készlet, de szerencsére még mindig megoldottuk valahogy :)

(#6466) SirTom válasza BÁ Nutrition (#6464) üzenetére


SirTom
tag

Kicsit lemaradtam, Az történt hogy technológia belőve, csak aki betanít, az ilyen leköszörült végű menetfúrót rakott be a gépbe, ami egyenes hornyos volt(maga előtt tolja a forgácsot, átmenőfurathoz való,v biztosítani kell a forgácsnak a helyet megfelelő mélységű magfurattal).
Szal én csak futtatom a gépet, és nyekk, 2mm-el fúrt csak mélyebbre a fúróval, így fel is feküdt a menetfúró a furat aljában, és ott fejeződött be a pályafutása.
Alunál Tapmatic Alufluid-ot használunk, ami kenést ad, és nem ragad rá a szerszámra. A gép száraz, nincs hűtőrendszer, gyakorlatilag minden furatba rakunk folyadékot, és az elég, hogy ne ragadjon rá. Szárazon esély nem lenne rá,csak a jól bevált módszerrel 10mm-et nenetelés a maradék meg kézzel, de így nem kell, viszont ellenőrizzük szigorúan, és ha kopott, csere.

Nincs más hátra mint előre

(#6467) SirTom válasza SirTom (#6466) üzenetére


SirTom
tag

a 145.00 euros M10x1.25 Helioid menetfúró vajon mennyivel tud többet mint a 12.00 eurós...

Mai nap minden zsákfuratba fúró menetfúro kicservélve spirálhornyosra :R

Nincs más hátra mint előre

(#6468) nchelp válasza SirTom (#6467) üzenetére


nchelp
tag

Tessék??? eddig egyenes/előretolóval nyomtátok a zsákmenetet????? :O :O :O

nchelp

(#6469) zolikaDB válasza nchelp (#6468) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jo az, ha nem vesznek masikat... :D Es tudod te is, hol dolgozik Tomi... :DDD
Gondolom mondtak neki, h "Thomas, only cheap tool, only cheap!! :D

(#6470) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6468) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem nem, csak benézték azt a szerszámot, legalábbis mintha így írta volna

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6471) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6470) üzenetére


nchelp
tag

Mit lehet benézni egy ZSÁKMENETEN???

nchelp

(#6472) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6471) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lehet már 30 órája melózott :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6473) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6472) üzenetére


nchelp
tag

Én nemrég lehúztam egyszerre 32, majd rá pár napra 36 órát... Nem merült fel ehhez hasonló probléma...

nchelp

(#6474) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6473) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

te egy sztár vagy :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6475) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6474) üzenetére


nchelp
tag

Nem, én egy idióta barom vagyok, akinek ha szól az ügyfél, hogy egy héttel korábban kéri a dolgokat, akkor félredob mindent. Egy olyan ügyfélnek, aki eddig majd 8000 euróval sáros...

nchelp

(#6476) SirTom válasza nchelp (#6471) üzenetére


SirTom
tag

Milyen órákat dolgozol?!! Én össze is esnék,aztán meghalnék.. Vigyázz magadra!!

Zoli, ez most ilyen munka,de amúgy nagyon jó hely melózni. Van egy rakat nő is...:))
Három hét után megpróbálom úgy csinálni, ahogy mondják, ha nem jó, úgyis beletörik/elmozdul/beragad/felizzik, aztán lehet változtatni. De mostmár berendelték a menetfúrókat, sinen van minden. :R

Most 3D-s CNC mérőprogramot tanulok, elég jó, berakjuk a darabot, lemérünk 8 koordinátát a tasterral, és számítógépen kiszámoltatjuk az alaperforgatást+nullapont A,B,C tengelyre, ahogy a darab le lett fogva,nulla órázás. Kommunikál a HDH vezérlővel, és beállítja az értékeket. Utánna ellenörzés, és mehet a darab

Nincs más hátra mint előre

(#6477) Danivagyok válasza SirTom (#6476) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Na ez kellene nekem is. El vagyok átkozva ezzel az indikálással. A héten küldtem haza egy pontosabbnak szánt melót, mert a 2ezredes mitut. órám átment csalósba. Ki is kukáztam a darabbal együtt. Kár, hogy a kedves megrendelőt ez valamiért egy cseppet sem vigasztalta.
Szabolcs, legutóbb, amikor ilyen maratonra akartak rávenni, merthogy az univerzum forog kockán és bla bla, hát hozzáírtam az ajánlathoz 2 db nullát. Persze jött a kérdés, mi ez a pofátlan felár, de csak annyit mondtam, hogy drága a válóper. Végül jó volt nekik cucc normál határidőre is.
Igaz én már elég rezisztens vagyok ezekre a most, azonnal, tegnapra, gyerünk, gyerünk dolgokra, és ha még ajánlatot is adtam rá hetekkel korábban, akkor meg pláne.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6478) SirTom válasza Danivagyok (#6477) üzenetére


SirTom
tag

Vasárnap fogom az első darabom csinálni a szoftverrel önállóan.
Ilyen

Három hét után, már beinvitáltak vasárnapra..

Én is inkább a nyugodt munkatempó híve vagyok,de alapból bennem van a tettvágy.. És én is szeretem mikor jól elfáradok este :)

Nincs más hátra mint előre

(#6479) nchelp válasza SirTom (#6478) üzenetére


nchelp
tag

Tom: igen vazze, de nem MÁSNAP este :W :O :DDD

Dani, én ahhoz még nagyon új vagyok a piacon egy nem elég stabil ügyfélkörrel...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6480) SirTom válasza nchelp (#6479) üzenetére


SirTom
tag

Igen, még aznap estére gondoltam :F :R :R Remélem hamar meglesz az ügyfélkör is, hogy ne kelljen ennyire nyomni.

Bár tavaly volt olyan, hogy egy éjszakai alvás kimaradt a görbe este miatt.. De az nem ua mint melózni folyamatosan

Itt is találtam ukrán nőt, ráadásul a kávégép mellett, ott zajlik az élet olaszosan, az a meeting point :U :U

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#6481) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
[link]

találtam pár hejdenhejn feladatot az mtanyán, és vagy hibás vagy nem értek valamit :B
nálam az elforgatási szög úgy jönne ki hogy mondjuk a 128 fokos szögnél, kivonom a 180ból ami 52 és hozzáadom az előtte lévő szöghöz ami 54 volt, ez így 106 fok, a megoldás meg 102-t ír
az elsőnél a 180-134+8 az kijön 54re
ill a 103->274 is kijön ezzel a módszerrel, viszont ha végigszámolom az összeset akkor nálam már ez az érték másra jött ki
hol baxom el? :F

ill annyi még hogy a legtöbb esetben ha jól tudom pont ellenkező irányba kell haladni a darabon, a feladatok meg szinte mindig így vannak :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6482) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6481) üzenetére


nchelp
tag

Ott, hogy nem érted a vezérlés logikáját, de ez még korántsem akkora baj (végtére is most ismerkednél vele), mint az, hogy aki ezeket a feladatokat összeállította, annak fingja nincs sem műszaki rajzról, sem CNC-programozásról, sem technológiáról. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de balf@sz "mesterek" futószalagon gyártják a hasznavehetetlen "munkaerőt", akiknek az iskola után igen komoly belső "utóképzésen" kell részt venniük. Ami irgalmatlan bevételkiesést okoz, az olyan "kicsiknek" mint én is, ez egyszerűen megfizethetetlen.

A feladat megértéséhez a kulcs: a vezérlés abszolút programozás esetén a szögeket mindig X+ tengelyhez méri. Itt polárszöget és polárhosszot kell megadni. A feladat elkészítője meg nem véletlenül tanít: ha egy ilyen méretezést megpróbálna az iparban kiadni, az simán felmondási ok lenne. Én legalábbis biztos kiszórnám a laptopjával együtt, hogy Kamcsatkáig szállna, de előtte feltolnám neki a műszaki bizonyítványát.

Igen, te gondolod jól: normál szerszámmal épeszű ember a másik oldalról követné a kontúrt.

Műszaki rajz: 1-es...
Forgácsolási technológiai ismeretek: 1-es...
CNC-programozás: 3-as alá...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6483) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6482) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt én értem, én is x tengelyhez képest adtam meg de az 54+52 nálam továbbra is 106 :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6484) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6483) üzenetére


nchelp
tag

A szögállás stimmel :D A 8 fokra állíts merőlegest, akkor 98 fokon fog állni, a tényleges, a belső 90. Ám a belső szöged 44 fokkal több a merőlegesnél, azaz 98-hoz képest ennyivel kevesebb. 98-44=54, ha nem történt némi változás a 10-es alapú matek szabályaiban péntek óta :D

nchelp

(#6485) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6484) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:U
utánna lévőnél volt a probléma
az 54 nálam is annyi
a következőnél ugyanígy 52 jön ki, a programban meg 102 szerepel, ami az 54+52ből nem jön ki

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6486) zolikaDB válasza nchelp (#6482) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szabolcs ez szentimentalis lesz, mondjuk az esti palesz/Jäger utan is olvasd el! Mi igy szeretunk! Olyan fajdalmasan igaz ez, h konnyeket csal a szemembe! De pofan kene b.szni par "szakit", aki oktatokent fizetest vesz fel azert az okorhugyozasert, amit tanmuhelyben lead/osszehazudik.
Mondjuk az en "mesterem" legalabb azt szajkozta gyakorlaton, olyan 3-4x/alkalom, h maguk szarok, ugyse viszik semmire... Meg jo, h nem ez motivalt, de buszke vagyok, h amit elertem, azt szivesen az o tudasa melle tennem, nem azert mert melto ra, hanem hogy egyszer az eletben lathassa, h letezik ez a szakma az o gyoker kis kepzelt vilagan tul is.

(#6487) zolikaDB válasza nchelp (#6484) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tegyuk fel az IPA52 nem jo?
Aki rajzolta: egy budos f.sz.
Aki programozta: egy kocsog f.sz. RR? Alapbol az RL-t tanitsa mar meg, ne abba az iranyba menjen, ami nem kell a 0 kilometeres emberkenek.

[ Szerkesztve ]

(#6488) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6485) üzenetére


nchelp
tag

Nálad a pont valóban, a teljes zárási szög a másodiknál 106 fok

nchelp

(#6489) nchelp válasza zolikaDB (#6487) üzenetére


nchelp
tag

Jó lenne... Csak ha én odaállítok valakit egy géphez egy rajzzal, annak nehogy az legyen már a dolga, hogy előbb 3/4 órán keresztül számolja vissza a rajzot! Annak az a dolga, hogy olvasható, ÁTTEKINTHETŐ rajz alapján elvégezze a beállítást, a rajzi adatokat felprogramozza, és gyártsa le. Föleg ne (mint látjuk) f@szságok alapján... Ez már kimeríti a szándékos károkozás fogalmát, mert ez nekem is kiesés, meg a marósomnak is, mert ha ezzel megy el az idő, a fizetése helyett csak a középső ujjam tudom emelni. De ha ennek a rajzolónak azt mondanám, hogy öreg, minden a hülyeségedből fakadó fél-3/4 óra kiesést a gépen kifizetsz, nagyon félre állna a szája?

nchelp

(#6490) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6488) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor rendben, mégsem én vagyok a fax ;]
úgyis ezért kérdeztem mert ez egy kisujjas dolog számolás szempontjából és nem értettem hogy miért jön ki más mint amit leírtak, akkor majd így kezelem a többi 30 feladat áttekintését is ;)

amúgy az egésznek valszeg az a koncepciója oktatás terén hogy így egybesűrítettek egy csomó hasonló számítást hogy tudjál gyakorolni, és nem az hogy ez így normális az életben. ott max egy vagy két eset fordul elő így ha tudod hogy kezeld a gépet akkor fel tudod használni.
de ott valszeg egy sima FL vonallal is tovább tudnám vinni a kontúrt. ez meg egy másik lehetőség amit nem árt ha ismersz és begyakorolsz

ami viszont beteg hogy oktatási anyagot hibásan, elszámolva adnak ki..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6491) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6489) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"De ha ennek a rajzolónak azt mondanám, hogy öreg, minden a hülyeségedből fakadó fél-3/4 óra kiesést a gépen kifizetsz, nagyon félre állna a szája? "igazi maszekká váltál ;]

tudnák idézni egy alírást: a hiányzó méretek a 3d modellen :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6492) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6490) üzenetére


nchelp
tag

A gyakorlásból rutin lesz. Pont az a lényege, hogy reflexszerűvé váljon a dolog. Ha technikai baromságokból lesznek a készségszintű dolgok, annál rosszabb, mert utána gyötrelem kiverni valakinek a fejéből. Akkor már nem ki-, hanem átképezni kell. Ezért nem mindegy, hogy mit szoksz meg. Ehhez képest ez a hiba még nem veszélyes, inkább csak elégtétel, hogy még maga a készítője is beszopta a saját teljes inkompetenciájának a következményét.

A képzésnek pont az lenne a célja, hogy minél jobban felkészítsen a rád váró dolgokra. Most képzeld el, ha a tűzoltók kiképzése abból állna, hogy "állítson fel egy ketteslétrát", majd utána fakultatív foglalkozásként "háztűznéző", videók az elmúlt 20 év legsúlyosabb lakástüzeiből, gyakorlati foglalkozásként kirándulás Krasznahorka falaihoz, mesélje el a helyszínen, hogyan keletkezett a tűz (plusz pontokért rekonstruálhatja), szemléltesse egy kerti slaggal (csap elzárva, drága a víz, és nemzetközi papírmunka lenne, apropó, ugye slagot hozott?), hogyan fojtotta el a tót tűzoltóparancsnok a tűz fészkét. A legjobb végzősök önköltségi alapon részt vehetnek szemlélőként a következő V. kerületi 4 emeleti lakástűznél tartandó oltáson. Sikeres szó- és írásbeli vizsga esetén a képző központ nemzetközi álláslehetőségeket biztosít, és 40% kedvezményt ad a munkaruha árából.

Régi kedvencem, részben idevág:

Mi a különbség pedagógus és pedofil között?
Az utóbbi tényleg SZERETI a gyerekeket...

A hozzáértés szükségességét még VICC szintjén sem említjük...

Igen, maszekká lettem... Még nem csinálom egy éve, de már eddig nem fizettek ki a nyár végétől idáig terjedő időszakból 11 ezer eurót. Nekem viszont mostanra 5500-at tegnapra kéne letennem, mint bérleti díj, áfa, munkabér, betegbiztosítás könyvelő... és csutka üres a számlám. Arról egyelőre ábrándozni sem merek, hogy valamikor majd magamnak is veszek ki belőle egy százast. Ezek után ilyen nyomoroncok felsőfokú műszaki végzettséggel oktatnak? Mit fog az az ember veszteségen kívül termelni, akinek évekig vérdrágán ökörségekkel tömték a fejét?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6493) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6492) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

értem én, de tanműhelyek gyakorlatilag nincsenek. a kezdő az kezdő lesz tanfolyam után.
nem csak ebben a szakmában, mindegyik így működik
szal valszeg első hónapban nem fog neked 10 milliót termelni.
szaki mellé se rakják oda, mert azt meg feltartja a termelésben
úgyhogy maradunk hiányszakma továbbra is. a kedző meg megy sorjázni vagy tanul mást.

persze pár százaléknak sikerül majd, de annyi
előző helyemen a rendes szakmunkástanuló 3 év alatt 1szer találkozott a hagyományos esztergával, akkor is csak megmutatták neki hogy melyik "kallanytú meg kurbli" mire való, de azt is csak nézhette.
összes többi időben pöckölte a letörési csonkokat vagy sorjázott...

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6494) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6493) üzenetére


nchelp
tag

Egen, ezt ecsetelgettem a tűzoltós példámmal :D

nchelp

(#6495) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!

Pár hete érdeklődtem itt a fórumon egy ilyen masináról.
Nchelp által linkelt oldalon találtam is jó dolgokat és sokat segített. :R

Ma kezdtem a munkát a fenti gépen és koppantam ezerrel, mert ez a CNC 234-e vezérlő nem G kódos, hanem olyan menüből lehet választani hogy mit akarok.
Tudnátok esetleg segíteni, hogy hol találok hozzá szakirodalmat?
Vagy hogy mi micsodát jelent?

Amiket én találtam több órás keresgélés után abba nincs a programozásáról szó.

üdv: Sh@dowMAN007

(#6496) nchelp válasza Sh@dowMAN007 (#6495) üzenetére


nchelp
tag

nem G-kódos... hmmm... Bár 432. Tudnál egy fényképet fellőni?

nchelp

(#6497) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

(Előre is elnézést kérek ha nem ide kellene írom ez ügyben... )

Jelenleg szerszámkészítőnek tanulok .(Jövőre fogom befejezni , nyár eleje fele ).
Ez két éves képzés és a második évbe betettek két új modult az egyik a cnc forgácsolás és a másik a cnc programozás .

Sajnos a cnc programozásról illetve forgácsolásról papírom nem lesz.

Jelenleg heti 4x vagyok gyakorlaton egy cégnél ,ahol cnc megmunkáló termek vannak . "Dolgoztam" tömbszikrán ,huzalszikrán ,cnc marón, cnc esztergán ,cnc köszörűn . Mivel szerszámkészítő vagyok (leszek) ezért a gyakorlatom során volt szerencsém a szerszámkészítőknél is gyakorlatoznom ahol fröccs szerszámokat kellett szétszerelni, betéteket tisztítani , cserélni ,javítani.

Lényeg a lényeg szeretnék még 1 szakmát letenni .

Utánna néztem és találtam Cnc programozói illetve Cnc programozói ( Cad Cam Informatikus)-i képzést.
Na most ez a két okj-s tanfolyam miben tér el egymástól ?
Melyiket érdemes letenni ?

Cnc forgácsolóit feleslegesnek tartom letenni mivel megnéztem a modulrendszerét és egy 1modullal tér el a szerszámkészítői oktatástól.
Azért feleslegesnek tartom kiperkálni 300ezer Ft-ot hogy kapjak róla papírt de tudást nem nagyon.
Ezért kezdtem nézegetni a cnc programozóit de kisebb bonyodalmakba ütköztem avégett ,hogy két féle cnc programozóit ajánlott a fel a google :) .

Előre is köszönöm segítségeiteket ,válaszaitokat!

Üdv.: AsusBoy

(#6498) Sh@dowMAN007 válasza nchelp (#6496) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Remélem ilyesmi képre gondoltál.
kép

[ Szerkesztve ]

(#6499) TGWH válasza AsusBoy (#6497) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv. Ne nézegesd, a cnc prrogramozó, mint önálló okj-s szakma megszűnt. Nincsen. Egyedül cnc forgácsoló van, ami gépkezelés + programozás + pár ez meg az.
CAD/CAM az lényegében számítógépes tervezés. Ami ugye olyan esetben megint bukta, ha a programnak kéne cnc programot generálnia, és nem tudod értelmezni, mert nincs cnc programozói okj-s ág :D De ha benne van, amit kétlek, me akkor miért lenne két külön ág, akkor jó :D azaz nem kettő, mert mint írtam, megszűnt a cnc programozó :D

Nem értek hozzá, ezért kérdezném, hogy a 6367-11 Szerszám- és készülékgyártás részt mivel oldjátok meg? Főleg a ,,cnc gépeket kezel'' részt. Két év hosszú idő, milyen szinten mélyedtek bele a cnc-s részbe?
Mert ha lényegében azt is tanuljátok, mint a cnc forgácsolók, akkor papír nem is kell. Ha kevesebbet, onnan még mindig tovább tudsz lépni, és ehhez papír szintén nem kell a legtöbb esetben.

Elolvastam a többi hsz-t.
Képzés. Na igen, az valami fenomenális...

nchelp, lépj a tökükre, ne légy ilyen kedves. Sajnos itthon is vannak külföldi tulajdonban lévő olyan cégek, ahol nagy ívben tojnak mindenre, elsősorban a biztonságra. Szakmán kívül is, most Salgótarjánban volt egy csúnya baleset, rosszak voltak az érzékelők, és a csigasor bedarálta a melós lábát...

Menetfúrás tényleg vicces. Főleg úgy, hogy adnak öt szerszámot - nem csak menetfúrót, másnál is így van -, és azok kb. - hasracsapok - 500-1000 furat között valameddig bírják... jó, vannak ajánlások, mennyivel pörgesd milyen anyagban, aztán volt hogy egy furatot sem élt meg az ajánlott technológiával...

Menetfúrásnál álltalában szerintem csak imádkozni kell! :D ha olyan anyag, egyet-kettőt még kipiszkálsz valahogy, vagy félredobod, vagy több menetfúróval dolgozol, de akkor még mindig megvan az esély, hogy megnyekken. Általában amikor már hangja alapján minden baja van, akkor vége :D szerszámcsere, utána meg szépen viszi, fele annyit kifúrsz, mint az előző szerszámmal, aztán minden előjel nélkül megnyekken a második menetfúró is...
Ko-s anyagnál meg ha lehetséges, nagyobb fúróval kell előfúrni, semmi baja nem lesz...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6500) TGWH válasza Sh@dowMAN007 (#6498) üzenetére


TGWH
őstag

Jesszusomviddinnen :Y ennél már csak a mazatrol t1 a durvább :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.