Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#6751) nchelp


nchelp
tag

Urak, ha ez sokáig így megy tovább, ahogy most, hamarosan szükségem lesz egy rutinos CNC-esztergályosra, Fanuc vezérlésismerettel, egyedi és kisszériás gyártásra. (ahogy kinéz, kb 5-500 db megrendelésnagyságig.) Lehet hogy 2-3 hét, lehet, hogy csak a nyáron, ez még nem tiszta.

Akit érdekel, kérdéseket, önéletrajzokat küldhet ide: sabjan.cnc.technik@gmail.com. Most szólok, ez Pesttől kb 1300 km, tehát mindenki jól gondolja meg...

nchelp

(#6752) nchelp válasza nchelp (#6751) üzenetére


nchelp
tag

Mármint 2-3 héten belül, vagy csak a nyártól lesz kezdés, nem pedig az időtartam...

nchelp

(#6753) BÁ Nutrition válasza nchelp (#6751) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a rutinosnak mi számít?
hozzád képest mondjuk százalékban 20-30 körül? :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6754) nchelp válasza BÁ Nutrition (#6753) üzenetére


nchelp
tag

Alapvetően nincsenek bonyolult darabok, sokszor inkább a tűrések/túlméret okoz kihívást. Elvárás, hogy a kezelőfelület ne legyen őserdő, és az alapvető megmunkálóciklusok használata okvetlenül tiszta kell legyen, bár ezekről van egy kis magyar nyelvű kéziratom. Végszükség esetén megmutatom. De a pácienset hadd ne kelljen esztergálni tanítanom, azért az legyen tiszta, hogy melyik megmunkáláshoz milyen szerszám kell, és tudjon technológiát számolni. Az sem hátrány, ha egy Ra1.2-es felületet nem keménypofával (fokozzuk: a körmössel) akar szorítani... Paraméteres tudás nem kell. Mivel sok az egyedi darab, és némely ügyfél eszelős rajzokat ad, némi türelem sem árt. Kicsit bonyolultabb formákat már a FAPT nagyon szépen kiropogtat.

A vezérlés és a gép Noé korabeli, (Takisawa TS30/1000 Fanuc 3T-vel ellátva) viszont ahhoz igen jó állapotban van, én a k6-os tűréseket gond nélkül csinálom vele

Előnyös tulajdonsághoz van sorolva: némi nyelvtudás, az élet nem csak a műhelyből áll.

Az sem volna hátrányos, ha nem gondolnál rólam túl sokat, főleg nem esztergálás terén. Nekem szimplán a szakmám volt sokáig a hobbym is, most már inkább átoknak tartom...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6755) BÁ Nutrition válasza golyani (#6749) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csúszóorsós gépeken szokták az ilyesmi darabokat csinálni. ott van megtámasztás a kés előtt és szinte végig azonos mérett tud produkálni
vagy jó éles késsel megcsinálod úgy hogy mondjuk 20 milinként leszedegeted a tokmány mellett majd kijjebb húzod.
nálunk van egy olyan visszatérő termék ahol ezt kb 600 mm hosszan kell megcsinálni, legutóbb azt találták ki hogy 2 mm átmérős kikönnyítéseket is kell bele rakni ;] aztán akkor fellázadtunk és felvitték 3ra :DDD

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6756) TGWH válasza golyani (#6749) üzenetére


TGWH
őstag

Két csúcs között megfog, végeit utána leesztergál? :D
54 mm nem a világ vége, egy jobb gépen azt simán tokmányból meg lehet fogni. Móricz-ábra van róla?
Viszont a c45 az szar anyag :) ,,ótómata'' acél nem lenne jobb?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6757) golyani


golyani
addikt

nem tom megbökni csúccsal, mert egyrészt nincs csúcsom a cnc-hez, másrészt van a két tokmány között kicsi geometria a hiba, amit a legutóbbi szerviznél nem igazán sikerült eszközölni. de időközben aktualitását vesztette a dolog. azért köszi a tippeket.

(#6758) zolikaDB válasza nchelp (#6728) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kollega, megnezed nekem ezt a parametert, ui nalam nincs engedelyezve! Koszi!

(#6759) nchelp válasza zolikaDB (#6758) üzenetére


nchelp
tag

itt

A 6005-ös paramétersorban (ha van olyan a gépben) bit SQC-t kell átütni

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#6760) zolikaDB válasza nchelp (#6759) üzenetére


zolikaDB
veterán

Holnap ránézek! (magyar nyelv nem volt benne, úh sanszos!)

(#6761) nchelp válasza zolikaDB (#6760) üzenetére


nchelp
tag

Magyar kell, hogy legyen. Max a kontrollbit is le van zárva...

nchelp

(#6762) zolikaDB válasza nchelp (#6761) üzenetére


zolikaDB
veterán

Így vagy úgy, de amit kellett, átírtam, és nem váltott át. Na, holnap kipróbálom!

(#6763) Muszy


Muszy
újonc

Sziasztok,
a véleményetekre lennék kíváncsi.
Vennék egy EEN-320-as cnc esztergát sinumerik vezérléssel, jó állapotban.
A tokmánya hagyományos, nem hidraulikus, illetve a szegnyereg is hagyományos.
Ezek termelékenység szempontjából mennyire ütnek vissza.
Érdemes lecserélni a tokmányt, esetleg venni hozzá rúdadagolót?

Üdv.: Muszy

(#6764) BÁ Nutrition válasza Muszy (#6763) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

gondolom nem mindegy hogy milyen melóid lennének rá

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6765) Muszy


Muszy
újonc

Tengely jellegű alkatész 300 hosszú, 48-as menettel, néhány beszúrással, 200 darabos szériákban.
Tudom, hogy nem fér át a főorsón, de volt már 3000 darab csapszeg 35-ös fejátmérővel, 120 mm hosszú.

Tudnál segíteni, hogy ezeknél mennyit számíthatnak időben ezek a dolgok?

Üdv.: Muszy

(#6766) Phülöp


Phülöp
addikt

Esztergalyos kapacitasa akad valakinek?
D70, L95, 40db, kellemesen alakos felulet, mugyanta szeru anyagbol.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6767) nchelp válasza Phülöp (#6766) üzenetére


nchelp
tag

Akad. Talán nem is lennél messze

nchelp

(#6768) nchelp válasza Muszy (#6765) üzenetére


nchelp
tag

ennél a darabszámnál már komoly ezreseket számít egy-egy tételnél.

nchelp

(#6769) Phülöp válasza nchelp (#6767) üzenetére


Phülöp
addikt

En nem, de a cucc Pesten kellene... Raadasul az emberunknek nyersanyaga sincs, annak a beszerzese is a kivitelezo feladata lenne. Plusz info: kiserleti gyartasrol van szo, szoval az elso nehany darab kiprobalasa utan lehet, hogy valtoztatnak par dolgot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6770) nchelp válasza Phülöp (#6769) üzenetére


nchelp
tag

ez eddig önmagában nem akadály...

nchelp

(#6771) Phülöp válasza nchelp (#6770) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor este megy egy privat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6772) Muszy


Muszy
újonc

Valakinek van tapasztalata ezzel a típussal?
EEN 320, Sinumerik vezérlés.

Üdv.: Muszy

(#6773) Petie válasza zolikaDB (#6748) üzenetére


Petie
veterán

Nya szóval. beszéltem vele, és kb olyasmi szinten vagyunk véleményileg, de nekem a Hurco gyorsasága programozásban még mindig jobban bejön, de viszont ha megszokod a Mazatrol-t akkor több dolgot lehet megcsinálni vele, jobban lehet finomítani a dolgokat. meg most ugye van a Hurco 3 tengelyes maró ultimax-al, meg egy sokkal komolyabb gép a VTC 5 tengellyel, más kategória :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6774) zolikaDB válasza Petie (#6773) üzenetére


zolikaDB
veterán

Meg van meg a Winmax :D

(#6775) Petie válasza zolikaDB (#6774) üzenetére


Petie
veterán

nálunk nincs winmax ;) arról nem tudok nyilatkozni :))

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6776) zolikaDB válasza Petie (#6775) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én asszem fogok :B

(#6777) Petie válasza zolikaDB (#6776) üzenetére


Petie
veterán

kíváncsian várom az élménybeszámolót :K

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6778) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

duplázott hsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6779) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Mától tanulmányozom a DMC 63V és 635V, valamint a Siemens 810D és 840D közti különbségeket. Az már most látszik, hogy teljesen más koncepció, szerkezetileg egy közös alkatrészük sincs.
Ugyanitt 63V eladó :D:D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6780) nchelp válasza Danivagyok (#6779) üzenetére


nchelp
tag

Jól értem, Sinumerik vezérlővel van az eladó gép is?

nchelp

(#6781) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#6779) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nálunk ilyen van 530itnc-vel

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6782) Danivagyok válasza nchelp (#6780) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Igen az 810D/Shopmill. Itt nincs sok idő programozni, úgyhogy nekem jól bevált a Sinumerik...

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6783) Phülöp válasza Danivagyok (#6782) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, qrva gyorsan lehet vele megoldani a dolgokat, nekem csak az a bajom, hogy lustul tole az ember agya.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6784) nchelp válasza Danivagyok (#6782) üzenetére


nchelp
tag

Akkor tárgytalan, kösz :)

nchelp

(#6785) zolikaDB válasza Danivagyok (#6782) üzenetére


zolikaDB
veterán

???
A Siemens gyors? Gyorsabb, mint pl egy HDH?

(#6786) Danivagyok válasza zolikaDB (#6785) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez izlés dolga, egyik sem nyújt többet a másiknál, de szerintem a Siemens sokkal felhasználóbarátabb. Igaz, hogy HDH-al eddig csak szimulátoron ismerkedtem. Ott viszont komolyabban, mert tervben volt egy ilyen gép is. Aztán úgy döntöttem, hogy marad a Siemens.
Iguana, ellustul mellette az ember? Hát hmm, hogy mondjam, annyi más tennivaló van, hogy ezt azt az egész marás dolgot a lehető legkevesebb energiabefektetéssel próbálom leküzdeni. Egyébként ez is emberfüggő. Az egyik partnernél (szerszámüzem) komoly programozói támogatással futnak a gépek. Épp bent ültem az irodában, amikor feljött a "szaki", hogy kellene egy program lap síkoláshoz.... HDH gépek vannak, de ez mellékes.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6787) nchelp válasza Danivagyok (#6786) üzenetére


nchelp
tag

nadeazémosmáNAAAAA!!! Síkoláshoz??? Felsírok itt helyben, hirtelen nem is tudom, melyik oldalon vannak nagyobb problémák, az oktatásban, vagy az oktatottaknál...

Igaz, ilyen cégnél én is jártam, és mai napig nem értem, miért nem cserélik le azt az embert.

Azzal indokolták, hogy "jó marós", a programokat meg akkor inkább megcsinálja neki a cam-részleg. Mondjuk, láttam, mit csinál, és a "jó marós" részhez is lett volna némi kommentem, de nem azért hívtak oda...

Na mindegy, kívánok jó zsíros megrendeléseket az új géphez :) A régit miért adod el, véres a torka?

nchelp

(#6788) Danivagyok válasza nchelp (#6787) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Konkrétan ez az ember úgy került a céghez, hogy tudott marni, programozni. De mivel folyamatosan tolták alá a Cam cuccokat a négyszögzsebtől a furatolásig mindenhez, egész egyszerűen ellustult.
A régi gépnek nincs igazán baja, üzemóra is csak 6000 van benne. Az újhoz viszont a 840D mellett van HDH szerszám és mdb bemérő, 30-as tár, 12000-es fordulat, és nálam korántsem mellékes szempontként kisebb helyet foglal, mert nincs az a bazi 500L hőkompenzációs tartály+forgácskihordó. Van viszont olajos ágyhűtés és szoftveres hőkompenzáció.
Ha a régit sikerül eladnom visszaépíthetem az elbontott irodámat :D:D.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6789) zolikaDB válasza Danivagyok (#6788) üzenetére


zolikaDB
veterán

Napi 12-14-et nyomtam, h megtanuljam az Ultimaxot. Amikor felmondtam 1 het alatt, tudtak potolni.
Az uj sracoknak (merthogy rogton 2 emberre lett szukseg) a programozo srac a fonok keresere/utasitasara furasra is irt programot. Felrakta a gyoker a szerszamot a gepre megmarni, majd ment be az irodaba, h szar a program... A f.szod szar, csak nem ugy raktad fel, ahogy a beallasi rajzon van, forgasd el a programot. Azt o nem tudja. (G52) Akkor a darabot. Azt meg nem fogja, mert 1.5 oraig indikalta... (Volt a kozepen egy furat, ott lefogta 1 spanajzlival es hajra...)
Na, ilyen "marosok" is vannak.

(#6790) bandi777 válasza Danivagyok (#6788) üzenetére


bandi777
csendes tag

Pontos tipust , évjáratot , képet , méreteket , árat tudsz küldeni ?

(#6791) Danivagyok válasza bandi777 (#6790) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Küldök szivesen, csak adj egy emilcímet privátban.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#6792) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok, kicsit kezdő kérdésem lesz, de a jobbaktól sosem gáz tanulni :)
Van egy DMG DMU 50-es marógépünk Siemens 810D-vel, a mai nap folyamán át kellett telepíteni az új helyére, viszont a műveletet végző kollégák nem rögzítették a tengelyeket, mert azt gondolták úgyse fog elmozdulni...
Emelés közben az egyik emelő talpat rossz helyre tették, megborult a gép 15-20 fokban... persze a tengelyek életre keltek.

A karbantartási útmutató külön leírta, hogy rögzítve legyenek a tengelyek, de elmozdultak, ez milyen problémát okozhat? Ilyennel még nem találkoztam, csak kíváncsi lennék mi bajt okozhatott ez és mit lehet tenni ilyenkor.

(#6793) Phülöp válasza Danivagyok (#6786) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugy ertem, az ember agya lustul el (direkt igy irtam fentebb is), mert a programozasi metodus sokkal egyszerubb, nem sokat kell gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6794) TGWH válasza DarthRoni (#6792) üzenetére


TGWH
őstag

Hát max be kell őket állítani, ha nem talál vissza. Nekem pl. belevágódott x tengely mentén az ajtóba :D az érzékelő ázott meg, nulla karbantartás mellett nem csoda...
Esetleg megfogsz egy jóképű villáskulcsot, vagy rongyot, és kézzel visszahajtod, nchelp megmondja, ő talán jobban ismeri ezeket a gépeket.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6795) TGWH


TGWH
őstag

Gyerekek, egy ötpontos kérdés. Sima egyszerű marógép esetén, tehát nem forog segédtengely, mi van akkor, ha elforgatom az xy síkon mart alakzatot egy másik sík mentén, térben? Tehát hogy a már leírt alakzat ne z irányban vegyen fogásokat és xy tengelyek mentén mozogjon, hanem pl. x és z mentén - szögben - ismételje a kívánt alakzatot valahány alkalommal?
Mi lesz az eredmény, nem lesznek egyenlő nagyságú fogások, azon kívül. Lehet nem kéne mélységben ismételni, csak simítóra kéne elforgatni, gömbmarónak úgyis mindegy, nem?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#6796) nchelp válasza DarthRoni (#6792) üzenetére


nchelp
tag

Vagy nem megy el ref-pontig, vagy túl akar futni, de üvegléces gépnél ez elvileg nem gond, csak forgójeladósnál, ott is csak akkor, ha nem megy el odáig. Ugye, hogy melyik verzió áll be, az attól függ, hogy merre csúsztak meg a tengelyek. Ha nem talál vissza, mert túl messze van, akkor fogsz egy 30-as köracélt, legalább méteres hosszban, áramtalanítod a gépet, és szépen minden irányban elkezded visszatologatni. Tolsz rajta, bekapcs, refpont. Mindezt egészen addig, amíg egyszer csak meglesz. Én legutóbb ezt decemberben játszottam el a Morival, ott a daruzást nem igazán jól oldották meg, és a kötél tolta el a revolverfejet a kikapcsolási állapotból.

nchelp

(#6797) nchelp válasza TGWH (#6795) üzenetére


nchelp
tag

Azt javasolnám, előbb próbáld ki, egyáltalán sikerül-e. Én régebben próbáltam Fanucon a mutatványt, nem eszi meg a vezérlés... Csak szerszámtengely körül. Sejtem, mit szeretnél, de annak nem ez a megoldása. A kulcs a fősíkváltás lesz

nchelp

(#6798) Petie


Petie
veterán

Aprótalpú

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6799) nchelp válasza Petie (#6798) üzenetére


nchelp
tag

Szeretnék egy ilyen gépet, rogyásig megrendelésekkel... :DDD

nchelp

(#6800) zolikaDB válasza Petie (#6798) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jujj, tudnank szeretni egymast!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.