Hirdetés
- weiss: Autó költségek
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás – Bors
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Klaus Duran: Minden drágul. Vajon a fizetések 2026-ban követi minimálisan?
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Aktív témák
-
BiP
nagyúr
válasz
zjuhasz
#33781
üzenetére
Függ attól, hogy mennyi programot használsz, és mennyire váltogatod.
Mert itt ugye az SSD+vinyó tartalmából kell nézni a gyakran használtakat, nem csak az oprendszerből.
Ha viszonylag állandó a kör - amit használsz - és jelentősen nem nagyobb 64gigánál (nyilván itt nem az adott program teljes telepítési méretét kell nézni, hanem amit használsz is belőle), akkor totál nincs izgulni való.
Szóval egy MLC-t is elég jól meg lehet kímélni. -
BiP
nagyúr
válasz
zjuhasz
#33777
üzenetére
Úgy tudom egyik sem. Az a hátránya, hogy az SLC-s jóval drágább, előnye, hogy többször írható.
De persze ha nincs lehetőség rá, ugyanúgy jó az MLC is, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ha vinyócache-nek használod, akkor nagyobb mennyiségű írás lesz rajta, mint pl.sima oprendszer-használatnál. (így nem 10, hanem csak 7évig bírja csak
) -
BiP
nagyúr
válasz
nemdan
#33657
üzenetére
(#33657) nemdan: Vertex Plust én is kerülném.
(#33654) zjuhasz: Arra viszont figyelj, hogy ha SRT-vel akarod gyorsítani a vinyót SSD társításával, akkor célszerűbb SLC-s ssd-t venni, mivel azok jóval több írást elviselnek.
(ami fontos, hiszen gyakorlatilag cachenek használja az SSD-t a vinyó mellé) -
BiP
nagyúr
válasz
jim_raynor70
#33397
üzenetére
Ilyen célra nem kell semmi extra tuningram. Még a kiselejtezett DDR2 is gyorsabb lenne bármilyen SSD-nél. Igaz, azokból nincsenek akkora modulok.
És hogy bootolható is legyen, a Gigabyte próbálkozott ilyennel (i-ram), de drága, és kicsi a kapacitása. -
BiP
nagyúr
válasz
zetecR
#32608
üzenetére
Sajnos így van. De hogy is jönnek ide? Ő egy régi kingstonról akar váltani egy Samu 830-ra. Nincs itt se V200, se SLC samu.
(amúgy nekem az az első ssd lagolt rendesen, ezért is csalódtam, és cseréltem le hamar.)Gyanítom, hogy nála az a 10megás 4K érték sem egy szélvész, szóval lenne hova gyorsulni. Persze a legjobb az lenne, ha ki tudná próbálni valahogy vásárlás előtt a kiszemeltet, és maga győződne meg róla, hogy a tesztekben szereplő nagy gyorsulás mennyi érzetet jelent a gyakorlatban.
De persze azt tudjuk, hogy a nagy ugrás a HDD->SSD váltásnál van (ha nem szar típusra vált az ember), és nem az SSD-SSD váltásnál. -
BiP
nagyúr
válasz
Silentfrog
#32587
üzenetére
Nekem a legelső SSD-m kb. hasonló képességekkel rendelkezett (4k írás lassabb volt azért), és csalódtam is benne, mert gyakorlatilag nem volt gyorsabb a vinyómnál. Ezt lecseréltem egy Kingston V-seriesre, majd egy V+100-ra. De így már érezhető volt a javulás, nagyon is. Ha azt nézem, hogy a Samu 830 sokkal gyorsabb a V+100-asomnál, tuti éreznéd Te is a gyorsulást.
-
BiP
nagyúr
válasz
vilmoskorte1
#32576
üzenetére
OFF: Végre valaki csak az adott programablakot linkeli be. Már kezdett elegem lenni a 200x200-as lényeg helyett FullHD-s desktop screenshotokból.
ON: Érdekes, hogy ebben van NCQ, az én v+100-asomban meg nincs

-
BiP
nagyúr
válasz
szeva000
#32199
üzenetére
Azért ez az 5Tera elég egyedi eset. Még az elsőgenerációs ssd-k idején uralkodó pesszimista sztereotípiáknál (az ssd szar, mert keveset írható) is rosszabb eredmény sajna.
Ebben a fórumban folyamatos írási tesztnek vannak kitéve ssd-k, lehet szemezgetni, melyik típus mit bír. Bőven 5tera felett vannak.
Más: Nekem az SSDLife nem írja ki az írási, olvasási mennyiséget (Kingston V+100 96gb)

Ennek van valami oka, vagy csak beállítás kérdése? -
BiP
nagyúr
válasz
Kolondrum
#30439
üzenetére
Én innen szedtem, a station-drivers-ről. Több helyen is erre hivatkoznak, máshol nem találtam.
Persze a biztonság kedvéért én is megvárom, míg felkerül az intel oldalára. Az a biztos.szerk: látom, közben Bodor is linkelte.
-
BiP
nagyúr
válasz
kabanka
#30212
üzenetére
Menni fog, ne aggódj annyit
(másfél óra alatt 14 hsz. Ja, és használd a szerkesztés gombot, ha 5percen belül újra hozzá akarsz szólni)
Nálam is így van, SSD mellett Raid0, biosban raid módra van állítva, Win alatt legújabb intel RST feltelepítve, ssd megy szépen, trim is. No para. -
BiP
nagyúr
válasz
szeva000
#29996
üzenetére
Persze, de azért reménykedni csak lehet, nem?

Most minden rohadt drága (még szerencse, hogy nyáron vettem vinyókat
, ssd-m is van már), az ember néha azt gondolja, rosszabb már nem lehet, meg még csak most kezdődött az új év, aztán az ember még bizakodó, hogy az összegyűlt árra negatív hatások ebben az évben enyhülnek, esetleg pozitívba csap át.
Az árvíz árfelhajtó hatása biztos hogy enyhülni fog, a hardverek "értéktelenedése" szinte konstans tényező, már csak a 3. (nembeszélünkróla) elem az, ami bármilyen irányba elmehet. -
BiP
nagyúr
válasz
ricshard444
#29983
üzenetére
OFF: Csatlakozom. Nekem sem tetszik. No meg lassú is.
-
BiP
nagyúr
válasz
wutuka
#29956
üzenetére
1 aktuálpolitikai mondat, és már megy is a fejdöntögetés ...
Akármennyire is nem akarunk politizálni, sajnos ami ma történik körülöttünk, annak hatása van az árakra. (és most itt ugye ez volt a kérdés). Politikamentesen megfogalmazva: Ha más nem, azon keresztül, hogy most drága az euró és a dollár. Szóval hiába csökkennek a hardverek árai, ahogy ez a törvényszerűsége, sajnos az nálunk most épp kevésbé látszik.
Meg ugye most az árvíz is közrejátszik. -
BiP
nagyúr
válasz
Jack@l
#29786
üzenetére
"Ramokat már régóta gyártanak, és jókat is, de SSD területén talán az egyik legfrissebb gyártó (ha a cimkézőket nem számítjuk) Ezt azért nem illik elfelejteni, majd az idő megmondja mennyire jók, még kb egy éve vannak a piacon a 470-essel, ha jól emlékszek."
Desktop piacon. Amúgy SSD-jük már volt korábbról, pl. a PM800-as, oem-ként. (a 470-es a pm810). Előtte nem tudom. -
BiP
nagyúr
Én a JBOD-ra értettem, hogy nem tudom, hogy lehet előcsalni. Raid0 az nem ördöngősség.
A különböző méret azt jelenti, hogy a kisebb méret fogja meghatározni a tömb méretét, 2x60 lenne. Az eltérő vezérlés/sebesség _szerintem_ nem okozna különösebb gondot, max. annyit, hogy talán kevésbé lenne kiszámítható a sebessége. (azon túl, hogy a raid miatt úgyis rohadt gyors lenne), de talán jobban ingadozna, mint 1db esetén, a sandforce miatt.
Egy próbát megérne, én legalábbis kíváncsi lennék rá
-
BiP
nagyúr
Nem megoldhatatlan. Vagy Raid0 - de itt a méretben a kisebb bekorlátoz,
vagy van a JBOD (SPAN/BIG), ami csak simán összefűzi a meghajtókat egy partícióvá. Hogy ezt hogyan lehet előcsalogatni, meg nem mondom, sosem próbáltam, de elvileg van ilyen, ha jól tudom, a raid vezérlőnek kéne ismernie. -
BiP
nagyúr
válasz
Darkrage
#29543
üzenetére
Szerintem ez sem teljesen igaz. Ajánlom figyelmedbe ezt: #29418
Fire/SOUL/CD kolléga már kifejtette, hogy amit megadnak, az az elméleti maximum, amit pedig Te említesz (as-ssd), az -ahogy a lábjegyzetből is kiderül- a tömöríthetetlen adatokkal mért sebesség, ami pedig az elméleti minimum.
A gyakorlatban pedig valahol a kettő között van, az aktuális adat tömöríthetőségétől függően.
Szóval nem olyan drámai a helyzet, mint ahogy lefested.CrystalDiskMarkban állítsd át az adattípus 0x00Fillre (asszem ez a neve, nincs most fent CDM a gépemen), és mérd le úgy. Akkor majd Te is megkaphatod a szép 500-as értékeket.
-
BiP
nagyúr
válasz
fr3dd1k
#29526
üzenetére
Mert nem volt egy szerencsés választás. Korábban leírták már, miket érdemes választani.
Nem tudom, mennyiért rendelted, de pl. egy Samsung 830 vagy egy Crucial M4 jobban megéri. (jobb, és árban minimális a különbség. Ez a Kingston típus a tudásához képest drága - amúgy jó a Kingston, csak nem a V200). -
BiP
nagyúr
válasz
ricshard444
#29491
üzenetére
Igazából bármi, ami az e-pénisz összehasonlítgatására alkalmas
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
BiP
nagyúr
válasz
Balage76
#29482
üzenetére
Tudom, hogy így megy ez, csak hát a mindennapokban mégiscsak vásárlói szemmel gondolkodom. Ha meg bemegyek a boltba, pláne

Végülis én megtaláltam a jó arányt/kombinációt a gépembe, tehát jó ideig nem lesz új ssd-re szükségem, de azért vevőként mindig jó érzés, ha valami már olcsóbban is elérhető. -
BiP
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD
#29418
üzenetére
"(feltételezve 20%-os átlagos tömörítési rátát), egy 60G-s SSD máris 72G-re növekszik, ezt hajlamosak páran elfelejteni."
Biztos? Én úgy tudtam, hogy a vezérlő úgy csinálja a tömörítést, hogy kevesebbet ír ki, de ugyanúgy lefoglalja az egészet, az oprendszer számára láthatatlan a dolog. Pl. 10gigás file esetén (20%-ot feltételezve) csak 8-at ír ki a cellákba, de lefoglalja mind a 10-et. -
BiP
nagyúr
válasz
h1ght3chzor
#29137
üzenetére
Természetesen. Ment is privát.
-
BiP
nagyúr
válasz
h1ght3chzor
#29089
üzenetére
Ez jó. Ha hazaérek, én is megadom az enyémet, bár már van ilyen ssd a táblázatban. (Kingston 96GB)
-
BiP
nagyúr
válasz
IreN!CuS
#28523
üzenetére
(#28523) IreN!CuS: én is úgy voltam vele (még a 2-es sorozat idejében), hogy a vertex a király. De azóta a versenytársak szépen feljöttek, és én már simán mást választanék.
(#28522) Gabóka: A felhasználást tekintve mindkét cucc ágyúval verébre. A szülők nem tudják, mi számít gyorsnak, mi lassú, meg ők még türelmesebbek

Szóval nekik kb. mindegy. Én SSD párti vagyok, rengeteg előnye van a HDD-vel szemben, még a Raptornhoz képest is, de véleményem szerint ide mindkét cucc sok. Ha mindenképp e kettő közül választasz, én azt mondom, válaszd az ssd-t. Azt még egy szülőknek való nettop/htpc méretű kisgépbe is kényelmesen be tudod rakni. -
BiP
nagyúr
válasz
IreN!CuS
#28513
üzenetére
Mármint Samsung vagy Crucial? Egyikkel sem lőnél mellé, az biztos. (vertex3-at inkább hanyagolnám)
De most jött ki a ph! teszt, olvasgasd. -
BiP
nagyúr
válasz
suti237
#28458
üzenetére
(#28458) suti237: Nekem Kingston van (96gb), meg is vagyok vele elégedve, ill. mindennapi használat során szinte nincs különbség az SSD-k között, mégis rádobnék még
+2ezret, és a samsungot venném a helyedben. (sőt, iponban csak 48e)(#28482) IreN!CuS: Jó drágán mérik ezt a Vertex3-at.
Ennyi pénzért egy Samsung 830-cal vagy egy Crucial M4-gyel jobban járnál szerintem. (és még maradna is)(#28486) Bodor: grat. Én is 23-án tudtam meg, kb. kihagyhatatlan ajánlat, csak mivel már van SSD-m, mégsem csaptam le rá. Meg ugye jönne mellé a Chip magazin, ami szintén nem rossz, de most már mindegy.
-
BiP
nagyúr
válasz
BekkNekker
#27785
üzenetére
Ha semmiképp sem szeretnéd látni, egyszerűen kisebb partíciót csinálj, a maradékot pedig hagyd üresen.
A wear leveling tudja használni a particionálatlan területet. -
BiP
nagyúr
Irigyellek... (hogy ilyen sokat tudsz ssd-re áldozni.
)
Ha csak tárolod rajta a játékokat, akkor felesleges az SSD. Csak érződik az előnye, ha játszol is vele. És ha nem egyszerre 5-10 játékot használsz egyszerre, akkor el kell, hogy férj a 120-ason is.
Ha nem lennének ilyen brutálak a vinyóárak, azt mondtam volna, hogy akkor a játékoknak inkább 2db WD black-ből csinálj egy raid-et, és gyors lesz mint állat, nagyobb, és olcsóbb.Személyes tapasztalatom nincs az ügyben, de én azt szűrtem le, hogy az ocz nem a legmegbízhatóbb típus. Igaz, olcsóbb is, mint a sata3-as konkurrensek.
Ill. a tömörítős Sandforce vezérlő miatt a teljesítménye adatfüggő. Mondjuk rendszernek jónak kéne lennie, az jól tömöríthető. -
BiP
nagyúr
Ámbár nekem Kingstonom van (nem konkrétan ez, 96gb), de ha egy árban van a kettő, amit vennél, akkor a Samsung 830-ast ajánlanám. Úgy tudom, gyorsabb. Igaz, hogy az alaplapoddal még nem tudod kihasználni a Sata3-at, de később -egy esetleges alaplapcsere után- még lesz rá lehetőség.
-
BiP
nagyúr
Szerintem semmivel nem lesz lassabb. A HDD-k nem érik el a Sata2 határait sem, nem fogja belassítani. Inkább az SSD legyen a sata3-on, mindenképp.
Hogy konkrétan melyik Marvel vezérlőről vannak rossz tapasztalatok, nem tudom, de általánosan nem szokták dícsérni. Én kerülném mindenképp.
Szóval ssd sata3, raid0 sata2, a plusz hdd-t meg amire akarod, elfér a 2. sata3-on. -
BiP
nagyúr
Ahogy nézem, az alaplapodon van 4db inteles sata2, 2db inteles sata3, meg 4db marvell sata3 port.
Én ezek közül a marvellest alapból elfelejteném,
az ssd-t dugnám az intel sata3-ra,
+ vagy mind a 3 vinyót intel sata2-re,
vagy a raid0 a sata2-re, a különálló meg az ssd mellé.Gyanítom 1 intel vezérlőn lóg a 4+2 port, tedd nyugodtan raidbe.
(nekem asrock p67pro3 van, a marvell vezérlő nincs rajta, azon kívül ugyanígy 1 intel vezérlő 4+2 felállásban, és raid módban megy.)
Előző alaplapomon volt marvell vezérlő, hááááát. -
BiP
nagyúr
Nekem pont ugyanígy megy, csak samsunggal (2x2TB raid0+2TB + rendszer SSD). Ne aggódj, jó az raidben is. Tedd fel a legújabb intel RST-t (10.8.0.1003), és nem lesz gond, kezeli szépen. Csomag, ill. csak driver.
Én a Marvell vezérlőt nem erőltetném. Lassabb, mint az Intel.
OFF: ui. Jeee, ma vagyok 10 éves.
-
BiP
nagyúr
Az biztos, hogy nagy különbség lesz. Haverom is 64gigás 470-est vett.
Nekem addigra már volt ssd-m, tehát már nem hdd után néztem, de így is leesett az állam. Szóval HDD után meg kész megváltás lesz.
Én akkor éreztem először, hogy fellélegzett a gép, és végre ki tudja futni magát a proci.
Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG B550 R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RX 9070 XT 16GB NZXT H440 fehér GIGABYTE 750W
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Xiaomi Redmi Pad 2 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 i7-1165G7 32 GB Ram 512 GB SSD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
)

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Brutál nagyon. 

