Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, az alábbi eredménytáblát létre lehet hozni valahogy excelben az alaptáblából?Excelben kerül rögzítésre (alaptábla) egy étterem menü rendelései azonban ezt szükséges lenne összegezni az eredménytáblához hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#43802) Fferi50 válasza RedHarlow (#43801) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Létrehoztam három nevet (Képletek - Névkezelő, új név):
AdagA =INDEX(Munka1!$A$1:$V$6;HOL.VAN(Munka1!$A10;Munka1!$A$1:$A$6;0);HOL.VAN(Munka1!B$9;Munka1!$A$1:$V$1;0))
AdagB
=INDEX(Munka1!$A$1:$V$6;HOL.VAN(Munka1!$A10;Munka1!$A$1:$A$6;0);HOL.VAN(Munka1!B$9;Munka1!$A$1:$V$1;0)+1)
AdagC
=INDEX(Munka1!$A$1:$V$6;HOL.VAN(Munka1!$A10;Munka1!$A$1:$A$6;0);HOL.VAN(Munka1!B$9;Munka1!$A$1:$V$1;0)+2)
Ezek megkeresik a táblázat 3 oszlopában a naphoz tartozó adagokat.
Az INDEX függvény első paramétere legyen a teljes rendelős táblázatod. Az első HOL.VAN függvény 2. paramétere a rendelős táblázat első oszlopa (a nevek), a második HOL.VAN függvény 2. paramétere a rendelős táblázat első sora (a napok).
A HOL.VAN függvények első paramétere az eredménytábla első oszlopa, illetve az eredménytábla következő oszlopai.
Kérlek, figyelj a $ jelekre, mert ez határozza meg a cellákat.
Ezek után az eredménytábla első cellájának (B10) képlete:
=HA(AdagA>0;AdagA & "A";"") & HA(AdagB>0;KARAKTER(10)  & AdagB & "B";"") & HA(AdagC>0;KARAKTER(10) & AdagC  & "C";"")
Ez a képlet jobbra és lefelé is húzható!
Az eredménytábla celláinak formázásában állítsd be a sortöréssel több sorba opciót a képletek lehúzása után.
Mutatom az eredményt:

Remélem sikerül.
Üdv.

(#43803) Mutt válasza RedHarlow (#43801) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha tömbfüggvény is játszik, akkor SZORZATÖSSZEG is tud segíteni.

O3-ban a képlet:
=HAHIBA((SZORZATÖSSZEG(($B$2:$M$2=O$2)*($B3:$M3>0)*($B3:$M3))/SZORZATÖSSZEG(($B$2:$M$2=O$2)*($B3:$M3>0))&O$2);0)

B-től M-ig terjedő oszlopokat nézi csak, ezt majd bővítened kell.

A végét pedig egy Excel 2016-ban lévő függvény, a SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS adja meg.
=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS (KARAKTER(10);IGAZ;HA(O3:Q3>0;O3:Q3;""))

Ezt Ctrl+Shift+Enter-el kell majd bevinni.

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#43804) tomek017 válasza Fferi50 (#43794) üzenetére


tomek017
tag

Próbáltam, így lesz ez jó.
Köszi a gyors segítséget! :R

Üdv

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43805) RedHarlow válasza Fferi50 (#43802) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Szuperek vagytok! Tesztelem! És köszönöm! :)

(#43806) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Egy egyszerű(en használható) árajánlat-készítő táblázatot csinálok.
Meg lehet-e azt csinálni, hogy ha van egy pl. =sum(a1:a10) függvény az a11 cellában és én beszúrok egy sort az a11-es sor fölé, akkor a sum függvény frissítse magát =sum(a1:a11)-re?

(#43807) Delila_1 válasza Nixon18 (#43806) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 10-es sor fölé szúrd be azt a sort, akkor változik a függvény tartománya.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43808) Nixon18 válasza Delila_1 (#43807) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, de akkor változik a bevitt adatok sorrendje is. Ez problémás lehet ha az árajánlatban szereplő tételek termékcsoportonként vannak megadva.

De ha nincs más megoldás, akkor a sum függvény feletti sor mindig üres lesz lezárva és akkor nem gond, ha afölé kell beszúrni a sort.

(#43809) Delila_1 válasza Nixon18 (#43808) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:DD
Tedd valahova felülre a szum függvényt, ami további sorok összegzésére is alkalmas.
=szum(a1:A50)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43810) chopin42


chopin42
őstag

Üdvözletem!
Ismét jelentkeznék egy kérdéssel, ami talán nem annyira egyértelmű:
Olyat szeretnék, hogy bizonyos képletekkel az excel automatikusan kalibráljon.
Értem ez alatt, hogy van pl 10 mért érték, amiből tudom, hogy az első 14%-al nagyobb kell, hogy legyen, az utolsó pedig pont jó. Tehát folyamatosan változtassa a 2-9 értékeket ennek megfelelően, arányos csökkenéssel. Illetve azt is jó lenne, ha meg tudnám így oldani, hogy a 10. érték után negatívan kalibráljon, kvázi fordítva. Tehát ha van 19 érték, amiből az első 14%al kisebb, mint kellene, az utolsó pedig 14%-al nagyobb kettő közepén pont nulla (illetve ahova én adom meg a nullát, onnan kalibráljon pozitív és negatív irányba).
Tudom, hogy egy sima sum vagy akármi nem oldja meg, de lehetséges ez?
(Hogy konkrét legyek, van egy anemométerem, ami 1.23 m/s után leesik 1.10re, és onnan rosszul mér kb 2,1-ig, onnan pedig fokozatosan túl mér, még nem teljesen tudom, mennyivel, de kb 35 mérés után már elég világos, hogy nem az én eddigi kalkulációim, hanem a mérő tévedett, de sajna nem konstans).
Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43811) Delila_1 válasza chopin42 (#43810) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43812) csferke válasza Nixon18 (#43806) üzenetére


csferke
senior tag

=sum(a1:a10) => =sum(a1:a11)
Jelöl ki a 11-es sort, amelyben a képlet van és Insert. Abban a pillanatban nem változik meg a képlet, de amikor kitöltöd az új a11-est akkor megváltozik a képlet a12-ben =sum(a1:a12)-re és jó lesz az eredmény

[ Szerkesztve ]

(#43813) chopin42 válasza Delila_1 (#43811) üzenetére


chopin42
őstag

Szuper, köszönöm! Itt ha jól értem, a A oszloppal kalibrálok. Viszont mi a helyzet akkor, ha tudom az A értékeket, és azt az egyet, ami abból jó, vagy legalább a két végpontot. Ki tudom-e íratni a százalékkülönbségeket? Pl 50 cella, az első 14, az utolsó 0. Ki tudja számolni az arányokat, ami megadja a százalékaimat? (Sajna nagyon kezdő vagyok :( )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43814) Delila_1 válasza chopin42 (#43813) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43815) chopin42 válasza Delila_1 (#43814) üzenetére


chopin42
őstag

Ezer hála, ez alapján remélem menni fog :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43816) Delila_1 válasza chopin42 (#43815) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak remélem, hogy jól értettem a kérdésedet. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43817) chopin42 válasza Delila_1 (#43816) üzenetére


chopin42
őstag

Ha nem tudom megcsinálni, majd esetleg írok még, köszönöm előre is :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43819) Fferi50 válasza #05304832 (#43818) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Egyrészt nem világos, hogy melyik oszloppal mit szeretnél.
Másrészt a harmadik oszlopban biztosan nem dátum van, hanem szövegek, hiszen február 30 ugyebár nem létező dátum. És kérdés a második oszlop is. A szöveget pedig másképpen rendezi az Excel mint a számokat.
Üdv.

(#43821) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Egy kerdesem lenne:

Adott egy szorzas: 370 x 2,5510 = 943,87
amit ha felkerekitek 944 es megszorzom 3-al = 2832
viszont, ha ezt tovabb szorzom 1,27-el az 3596 lesz.

Ha szimplan az eredmenyt (2832) szorzom meg 1,27-el az pedig 3597 lesz.

Hogyan tudnam megoldani, hogyha nem latszik a kerekites akkor ne vegye figyelembe a tort szamokat. Mert igy tok felrevezeto osszegeket fogok kapni.

Koszike.

(#43822) Nixon18 válasza csferke (#43812) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm szépen! Így valóban működik.

Még lenne egy kérdésem. Ha van két táblázatom, amihez van két legördülő listát tartalmazó cella. Az egyikben mértékegységek a másikban Ft/mértékegységek vannak.
Hogyan lehet azt megoldani, hogyha az első legördülő listából kiválasztok egy mértékegységet, két cellával arréb beírja automatikusan a hozzá tartozó Ft/mértékegységet?

(#43823) Fferi50 válasza swoody (#43821) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
1. Használd a kerekítés függvényt.
2. File - Beállítások - Speciális - E munkafüzet számításakor - megjelenés szerinti pontosság beállítása

Üdv.

(#43824) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Windows szerveren fut egy VBA makró, az alábbiak szerint:

Private Sub Worksheet_Calculate()
For i=9 to 69 step 2
...
next
End Sub

A probléma az, hogy egyszer lefut indulásnál, utána abba hagyja. Mitől lehet?

(#43825) Fferi50 válasza RAiN91 (#43824) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"egyszer lefut indulásnál, utána abba hagyja."
Ez mit jelent? A ciklusból egyet megcsinál és kilép hibával? Amikor megnyitod a munkafüzetet egyszer lefut és utána többet nem?
Ez egy eseménykezelő, ami akkor indul el, ha a munkalapot újraszámolják. Ha nincs újraszámolás, akkor nem fog lefutni.
Az ujraszámolást kiválthatod pl. a Sheets("Munka1").Calculate utasítással.
Üdv.

(#43826) swoody válasza Fferi50 (#43823) üzenetére


swoody
senior tag

Fuuu hat nem tudom.

Ez megoldja a problemat igaz, viszont torli az adatok pontossagat.

Mindenestre koszonom szepen a segitseget, ez at kell gondolni.

(#43827) Fferi50 válasza swoody (#43826) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azt neked kell eldöntened, milyen pontosságot követelsz meg a számításoknál. Az Excel 15 számjegyig ad pontos eredményt (ebbe beletartoznak a tizedes előtt és utáni számok is), ami a belső számábrázolás miatt van.
Üdv.

(#43828) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Van egy napi táblázatom, amibe mindig bemásolásra kerülnek ugyan ennek a táblának az előző napi verzióból bizonyos adatok, egy makró által, az "A" oszlop egyedi azonosítói alapján. Most jött egy olyan kérés, hogy a V oszlopba egy lista kellene. Kérdés, milyen makró részlettel lehet ezt úgy megoldani, hogy az előző napi táblában már a listából kiválasztott érték is átmenjen, de továbbra is listaként működjön az oszlop, azaz lehessen változtatni, ha kell. Remélem érthető, mit szeretnék :).
Office 365

(#43829) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, adott kb. 2000 szám egymás alatt 2000 sorban/cellában ugyanazon oszlopban , pl. 0212941, ezeket szeretném felosztani szóközökkel, hogy így nézzen ki: 02 12 941, hogyan tudom ezt a legkönnyebben megtenni?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.
:R

(#43830) Delila_1 válasza Willie (#43829) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=BAL(A1;2) & " " & KÖZÉP(A1;3;2) & " " & JOBB(A1;3)

A képen nem látszik hogy a 12 és a 941 el van-e választva szóközzel. A fenti képlet elválasztja, a lenti nem

=BAL(A1;2) & " " & JOBB(A1;5)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43831) oke válasza oke (#43828) üzenetére


oke
senior tag

Kiegészítés, vannak olyan sorok, amik újak, így ott is meg kellene jelennie a választó listának. A lista értékei az érvényesítés/lista alatt vannak beírva, nem táblázatból.

Ha manuálisan szeretném ugyan ezt, azaz a lista elemet tartalmazó cellát másolni, a lista eredeti értékével, azt hogyan lehetne kivitelezni? FKERES-el csak az értéket viszi át.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#43832) Willie válasza Delila_1 (#43830) üzenetére


Willie
őstag

Szuper, köszi! :) Az első lesz az.
Most meg olyan problémám adódott, hogy entert nyomok és csak a képletet látom. Nem látom a képlet által létrehozott sort. :D Mentettem, bezártam az excelt és akkor is ez a helyzet. :D Mit kapcsoltam be?

(#43833) lappy válasza Willie (#43832) üzenetére


lappy
őstag

Képlet előtt van = jel?
Vagy bekapcsoltad hogy a képletet mutassa csak

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#43834) Willie válasza lappy (#43833) üzenetére


Willie
őstag

Igen, így néz ki, akármit írok be:

Hogyan tudom kikapcsolni?

szerk.:
Érdekes...csak a B oszlopban csinálja...látott már valaki ilyet? :D

A többi cellába is annyit írtam be, hogy =A2, de ott normálisan kiírja az értéket...

[ Szerkesztve ]

(#43835) ace05


ace05
senior tag

Helló !

Van egy táblázatom amiben a tanárok összegezhetik, hogy melyik gyerek milyen címszó alatt kaphat jutalom könyvet. Címszó oszlopban van ott egy x. pl:

Ha összegezni szeretném, hogy Jó magatartás címszó alatt ki kapott könyvet, azt milyen függvénnyel csinálhatom?

[ Szerkesztve ]

(#43836) Willie válasza ace05 (#43835) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Szerintem a legegyszerűbb, hogyha szűrőt állítasz be az 1. sorra és az adott oszlopban kikapcsolod az üres cellák megjelenítését, így csak azok a sorok fognak megjelenni, ahol adat szerepel.

szerk.: Függvényben biztosan tudnak itt a szakik segíteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#43837) commanDOS válasza Fferi50 (#43781) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szia!

Megnéztem, de a hasonlóság ellenére eléggé eltérő a probléma.
Arról van szó, hogy bizonyos elemeket gyártunk lemezből. Ezek téridomok.
Van 6 db ilyen idom. Ezek lemezfelhasználását, meg egyéb járulékos számításait 1-1 munkalapon lehet elvégezni. Legyenek mondjuk a munkalapok: Alkatrész_1, Alkatrész_2 ....Alkatrész_6.
Egy munkánál megnyitjuk a táblázatot és elkezdjük feltölteni a szükséges munkalapok sorait adatokkal. A végén kellene egy összegző munkalap, ahová a munkalap adatokkal feltöltött sorait egymás alá bemásolná és ott még összegezném, meg egyebek. Nyilván ez manuálisan egyszerű, mert csak a teli sorokat jelölöm ki, átmásolom az összegző munkalapra, kihagyok egy sort, bemásolom a 2. munkalap adatokkal feltöltött sorait és így tovább. Ezt szeretném automatikussá tenni. Azaz másolja a megfelelő sorokat és pozícionálja a különböző munkalapokból származó sorokat, hogy azok ne csússzanak egymásra.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#43838) Delila_1 válasza Willie (#43834) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az az oszlopod szöveg formátumra van beállítva. legyen szám, vagy általános.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43839) Delila_1 válasza ace05 (#43835) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a DARABTELI függvényt, az kell ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43840) Willie válasza Delila_1 (#43838) üzenetére


Willie
őstag

Szuper, nagyon köszönöm! :) :R Nem tudtam, hogy a függvényeket is szöveggé alakítja át. Nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű... :B

(#43841) Delila_1 válasza commanDOS (#43837) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írtam hozzá egy makrót. A 6 lap az első helyen legyen, és vegyél fel egy új lapot Összegző névvel, vagy írd át a makróban ezt a nevet.
Ha az egyes lapokon foglalt az AA oszlop, akkor a makróban 3 helyen (csillagokkal jelöltem) írd át az oszlop betűjelét olyanra, ahol biztosan nincs egyik lapodon sem adat.

Az egyes lapokról az Összegző lapra egymás alá másolja a tartalmukat, közöttük egy sorral, ahol az első, A oszlop annak a lapnak a nevét tartalmazza, ahonnan az adatok származnak. Üres sorok itt már nem lesznek.

Sub Osszegzes()
Dim lap As Integer, ide As Long, usor As Long, sor As Long

Sheets("Összegző").Cells = ""
Sheets(1).Rows(1).Copy Sheets("Összegző").Range("A1")

For lap = 1 To 6
ide = Sheets("Összegző").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
usor = Sheets(lap).Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Sheets(lap).Rows("2:" & usor).Copy Sheets("Összegző").Range("A" & ide)
Sheets("Összegző").Cells(ide, "AA") = Sheets(lap).Name '***
Next

With Sheets("Összegző")
usor = .Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
For sor = usor To 2 Step -1
If Application.WorksheetFunction.CountA(.Rows(sor)) = 0 Then .Rows(sor & ":" & sor).Delete
If .Cells(sor, "AA") > "" Then '***
Rows(sor).Insert
.Cells(sor, 1) = Cells(sor + 1, "AA") '***
End If
Next
.Columns("AA").Delete
End With
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43842) Delila_1 válasza Willie (#43840) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43843) commanDOS válasza Delila_1 (#43841) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szia!

Hűha, amint otthon leszek ki is próbálom. Hálásan köszönöm! :)
Elkezdtem belemélyedni a makróba és kezd érdekelni, találtam oktató anyagot is, de ez kezdésnek túl erősnek tűnt, viszont szeretném megoldani.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#43844) Delila_1 válasza commanDOS (#43843) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hajrá!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43845) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!

Adott egy táblázat amiben az oszlopokban az év hónapjai lennének évenkénti megjelöléssel. (év alatta pedig a hónapok). A sorokban pedig bevitt adatok. Amit szeretnék az az, hogy ha az adott év szerint annyiszor legyen 12 hónap ahány év eltelt egy adott dátumtól. De a megjelenítés csak a naptári év 12 hónapja legyen.
Példa:
Legyen a kiinduló év 2018 és most 2020 van, így a 3x12 hónap azaz 36 oszlopban látom januáról- decemberig a hónapokat. A utolsó oszlop utáni oszlopot mindig tolja el 12 oszloppal mert ott egy összegzés lenne.
Valószínű hogy vba kell hozzá, igen de hogyan?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#43846) commanDOS válasza Delila_1 (#43844) üzenetére


commanDOS
senior tag

Tökéletesen működik. Kis finomhangolást még próbálok rajta eszközölni, de a feladatát teljesen jól megoldja. Köszönöm mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#43847) Fferi50 válasza lappy (#43845) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Némi ellentmondást érzek:
"De a megjelenítés csak a naptári év 12 hónapja legyen."
Később pedig:
" így a 3x12 hónap azaz 36 oszlopban látom januáról- decemberig a hónapokat."
Most akkor 12 hónapot vagy 3x12 hónapot (amiből a tárgyévi egy része még üres) szeretnél láthatónak?
Ha jól gondolom, akkor évente egyszer kell ehhez hozzányúlni, akkor, amikor évváltás van. Akkor pedig:
1. kijelölöd a "felesleges" 12 hónapot és elrejted.
2. az összegző oszlopod elé beszúrsz 12 új oszlopot és megcsinálod a fejlécét.
Ez kb. 5 perces munka.
Üdv.

(#43848) Delila_1 válasza lappy (#43845) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makró bekéri a kezdő évet, majd ennek megfelelően az első sorba beírja az éveket, a másodikba a hónapokat. Az évek a hozzájuk tartozó 12 hónap közepén látszanak, bár mindig az első hónap fölötti cellában vannak.

Sub Ev_Elrendezes()
Dim evek As Integer, honapok As Integer, ev As Integer, honap As Integer
Dim kezdoev As Integer, oszlop As Integer

kezdoev = Application.InputBox("Add meg a kezdő évet", "Év bekérése", , , , , , 2)
evek = Year(Date) - kezdoev + 1
oszlop = 1
For ev = 1 To evek
Cells(1, oszlop) = kezdoev
Range(Cells(1, oszlop), Cells(1, oszlop + 11)).HorizontalAlignment = xlCenterAcrossSelection
For honap = 1 To 12
Cells(2, oszlop) = honap
oszlop = oszlop + 1
Next
kezdoev = kezdoev + 1
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#43849) lappy válasza Fferi50 (#43847) üzenetére


lappy
őstag

Igazad van nem kell nagyon túlgondolni :DD
viszont egy másik kérdés van.
Van egy táblázat ami tartalmazza az autók tankolási dátumait. ezt kellene havi szinten összegezni egy másik táblázatba, mert többször is tankolhat egy hónapban. így többszörös feltétel alapján lehet csak összegezni. A dátum formája pl.: 2019.05.22 21:21:00
rendszám első oszlop
második oszlop a dátum
harmadik oszlop tankolt mennyiség

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#43850) Delila_1 válasza Delila_1 (#43848) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hopsza! Kimaradt az évenkénti összegző oszlop.

Sub Ev_Elrendezes()
Dim evek As Integer, honapok As Integer, ev As Integer, honap As Integer
Dim kezdoev As Integer, oszlop As Integer

kezdoev = Application.InputBox("Add meg a kezdő évet", "Év bekérése", , , , , , 2)
evek = Year(Date) - kezdoev + 1
oszlop = 1
For ev = 1 To evek
Cells(1, oszlop) = kezdoev
Range(Cells(1, oszlop), Cells(1, oszlop + 11)).HorizontalAlignment = xlCenterAcrossSelection
For honap = 1 To 12
Cells(2, oszlop) = honap
oszlop = oszlop + 1
Next
Cells(1, oszlop) = kezdoev & Chr(10) & "Összesen"
kezdoev = kezdoev + 1
oszlop = oszlop + 1
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.