Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) Findzs válasza Kiscsőke (#9383) üzenetére


Findzs
addikt

Persze azt az extol industrialt csak példának írtam.
Ezt is írni akartam példának csak lejárt a szerkesztési idő:
Milwaukee

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9402) Kiscsőke válasza Kiscsőke (#9383) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Amit linkeltem abban van egy gyöngyszem: Flex csavarozó nem tudom mennyire reális az ára, vagy a bolt kamu-e?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#9403) Findzs válasza Kiscsőke (#9402) üzenetére


Findzs
addikt

Akár igaz is lehet.
Meg kell rendelni csomagbontással utánvétel és kiderül :)

#9399 csudri:
Vigyázz vele mert a 6mm -es szárak kipotyognak belőle. 6.35mm es való bele a kommentek szerint.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9404) wep válasza Kiscsőke (#9402) üzenetére


wep
tag

sajnos 2013-ban felvásárolták a csíkszeműek a Flex-et is..
nekem nem érne ennyit a Brand...Milwaukee, Makita, DeWalt stb. valószínűleg pont ugyan ilyen minőség..

(#9405) jeni válasza Kiscsőke (#9402) üzenetére


jeni
félisten

Az OLCSÓS BOLT valami piros utazó bőröndben adja fel,szállíttatja.
Az mellett a Flex képe a külső borítása teljesen más a kinézete!
A markolatnál az eredetin van piros csikk,a felső részénél az eredetin szélesebben van a fekete színezés. A hamisított, olcsó verzión meg mása kép.
Ellenben a többi rendes bolt meg műanyag kofferben adja.

[ Szerkesztve ]

(#9406) Jabby válasza flash- (#9394) üzenetére


Jabby
őstag

Többen írták, hogy jó gép, nincs vele semmi gond.
Nekem két éve van meg, semmi gondom nem volt vele.
Tud ütve is fúrni, falba, téglába, 6-os, 8-as tipliket furkálok vele.
Csavarozásnál hátrány a súlya és a kisebb helyekre nehéz hozzáférni vele, mert nem kicsi darab.

(#9407) stratova válasza jeni (#9405) üzenetére


stratova
veterán

Úgy látom különböző modellek:
DD 2G 10.8-LD Promotion
vs
DD 2G 10.8-EC/4.0 Set

[ Szerkesztve ]

(#9408) hzsolee válasza csudri (#9396) üzenetére


hzsolee
őstag

Pont ezeket nézegettem mostanában. A Bosch volt szimpibb, és az Ediginél 21 körül volt. Szállítás se lenne, mert boltban ingyen tudom átvenni. Egyik este nézem, levették kerek 19-re. Na mondom, ennél olcsóbban sehol sincs, megveszem. Aztán másnapra maradt a dolog de akkor meg már 22-re felment. Gondolom mert jött a blekkfrájdéj. Szóval most megint jegelem a dolgot... Amúgy a maki nem tudom milyen, de sok videó van róla, elég elterjedt/bevált típusnak gondolom. A bosch annyiban tetszik, hogy ami komolyabb gépem van az bosch, meg a kékek általában 3év garisak.
Szerk: most 21-re írja a 31-ről. Sosem volt annyi... :U

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9409) wep válasza hzsolee (#9408) üzenetére


wep
tag

Makitához rengeteg kiegészítőt tudsz venni gombokért, tudni meg ugyan azt tudja..
pl. : [link] [link]

(#9410) hzsolee válasza wep (#9409) üzenetére


hzsolee
őstag

Ezek a kiegészítők szerintem bármilyenhez jók, nem makita specifikussak. Az alis rendeléseimet szinte nullára redukáltam az áfás mizéria miatt, de ezzel a 9 ezres cseh maróval szöget ütöttél a fejembe... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9411) Kiscsőke válasza csudri (#9399) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Nézz rá erre Anesty R0700 szerintem, az asztalos klub-ban többen is vettek belőle és azt írják passzolnak hozzá a makita kiegészítői, valamint még működik is

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#9412) wep válasza hzsolee (#9410) üzenetére


wep
tag

a talp furatainak távolsága nem minden marónál azonos, csekkold le, mielőtt rendelsz valamit
Makitához pl. biztosan lesz utángyártott talp, Bosch-hoz nem biztos

[ Szerkesztve ]

(#9413) wep válasza Kiscsőke (#9411) üzenetére


wep
tag

ez mintha ugyan ez lenne, más márkával, nem? [link]
mert akkor itthonról jobban megéri, a garancia miatt.

(#9414) csudri válasza Kiscsőke (#9411) üzenetére


csudri
őstag

Néztem már (asszem Katsu néven is fut), de az a bajon vele, hogy ez is 6,35-is, mint a hazai Haina. A fejek miatt lehet mégis megéri megvenni a Makit és akkor könnyebb vadászni hozza cuccokat, mint arra vadászni melyik fej 6-os es melyik 6,35-os? :F

(#9415) wep válasza csudri (#9414) üzenetére


wep
tag

Az biztos, hogy 6mm szárral itthon sokkal nagyobb lesz a választék.

(#9416) hzsolee válasza wep (#9412) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ja, a furatok... Körültekintően kell választani az biztos. A hazai 9 ezresnél azért vannak az értékelésnél furcsaságok. Colos patron, reszelgetni itt-ott. Szerintem alis is hasonló minőség. Akkor inkább itthoni maki vagy bosch, dupla áron de rendes garival, normális minőségben....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9417) wep válasza hzsolee (#9416) üzenetére


wep
tag

pont ezért vettem Makita 3709-et...az ennél olcsóbbak között az első bizalomgerjesztő darab az Extol 17-18 ezer körül..akkor meg hozzáteszem azt az ötöt..

(#9418) hzsolee válasza wep (#9417) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ja. Mire elég az a bő 500 watt? Láttam olyan videót elég nagyot fogott a késsel. Mondjuk van egy rendes felsőmaróm, ezzel csak kisebb dolgok lennének marva. Sarokletörés, élzáró...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9419) wep válasza hzsolee (#9418) üzenetére


wep
tag

pont ezekre, mióta megvan, a nagyot alig vettem elő..a melóim többségét lefedi..sokkal kényelmesebb, hogy nem kell a nagy 4 kilós döggel bűvészkedni..ha nútot marsz, akkor persze ésszel kell fogást venni, meg ugye nagyobb marófejek felejtősek.

[ Szerkesztve ]

(#9420) pilu85


pilu85
őstag

Hello. A torziós bitek valóban olyan jók, ahogyan a gyártól írják? Vagy érdemes maradni egy sima, de titán nitrid bevonatú bitnéé? A hosszú élettartam a cél.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9421) Findzs válasza pilu85 (#9420) üzenetére


Findzs
addikt

A torzios biteket az ütvecsavarozokhoz találták ki.
A sime bitek merevek könnyebben eltörnek.
Persze ettől még a torzios biteket lehet használni sima csavarozokba vagy kézi szerszámokkal is.

A bitek fogyó eszközök. Érdemes inkább a méretpontosságra rámenni mint az egyébb hokusz- pokuszokra.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9422) Vesa válasza Findzs (#9421) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Simán szét lehet ütni mindet, inkább több kell, minden csavarhoz megfelelő méretű. Leginkább attól megy tönkre, ha nem jó a méret és mozog a csavarban.

A tudomány a valóság költészete!

(#9423) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Aki pont most akar venni valamit, praktikernél black friday van, -30% sok mindenre, többek között a stanley gépekre is.

pl: STANLEY FATMAX FMEH850K-QS 25.193 Ft

Leginkább személyes átvétellel éri meg, Posta pl nekem drága lett volna.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#9424) jeni válasza zoleeno1 (#9423) üzenetére


jeni
félisten

pont korábban a fémburkolattal volt a nyerőbb fúró,és azon van sebesség váltási lehetőség
Stanley FatMax FME142K-QS

[ Szerkesztve ]

(#9425) Morris


Morris
veterán

Üdv urak!

Létezik olyan átalakító ami sima hatszögletű befogásos és sds-plus szárat lehet belerakni?

Van egy akkus fúró normál tokmánnyal. És van egy csomó sds plus-os fúrószáram. Ezeket szeretném használni az akkus fúróba.
Nem vennék azért külön normál fúrószárakat.

[ Szerkesztve ]

(#9426) hzsolee válasza Morris (#9425) üzenetére


hzsolee
őstag

Minden létezik....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9427) Morris válasza hzsolee (#9426) üzenetére


Morris
veterán

Királyság. Köszi :R

(#9428) f4lcon válasza pilu85 (#9420) üzenetére


f4lcon
őstag

attól, hogy valami torziós, még nem biztos, hogy jó is, lásd teszt: [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#9429) zoleeno1 válasza jeni (#9424) üzenetére


zoleeno1
addikt

Igen, de kifutó és cirka 8-10k-val drágább, ahol lehet kapni, úgy voltam vele elég nekem ez amire kell :)
Praktikerben az is volt ilyen áron, de elfogyott, már nem forgalmazzák sajna...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#9430) jeni


jeni
félisten

ha 15-20 évre kell akkor nekem nem drága a +10000Ft felár.
BOSCH PROFESSIONAL GSB 18-2 RE Ütvefúró -t vettem közel 3éve,és csak a márka hűség miatt és az is vagy 32000Ft volt akciósan.
összehasonlítva a Stanley jobb vétel lenne.
akkor még más gépet direkt nem kukkantottam meg,így utólag a Stanley Fatmax FME142K-QS venném.

(#9431) jeni


jeni
félisten

Multifunkciós gépekhez vannak most akciós betétek,kések,csiszolók,fürászlapok,stb...?
Makita van nekem

#akció
árban nem rossz ez a gép.
Skil 1470 AA

[ Szerkesztve ]

(#9432) csudri


csudri
őstag

Betevedtem ma a budaorsi Tescoba, ledobbentem hogy mik futnak Reikel márkanév alatt. Egyengeto-vastagolo 80 Mátyásért! :Y
Elektromos gyalu, asztali körfűrész, volt minden, mint a búcsúban. Ezeket amúgy ki veszi meg? Jobban mint a fos Hyundai?

(#9433) stratova válasza csudri (#9432) üzenetére


stratova
veterán

Passzolom, Reikelből nekem csak egy 44 db-os csavarhúzókészéet van (4-5 körül vehettem), mert éppen ahol és amikor voltam kellett, de a későbbi powerfix profi+ dugókulcskészéletemet sokkal jobban szeretem :) azt tán 10-ért akciózta a Lidl.
Gépet nem hiszem, hogy mernék ebből a márkából venni. Kicsit megütköztem azon, hogy árulnak még Ni-Cd akkus gépet.
Náluk talán a B&D, PowerPlus a plafon, és létezik még a Reikel alatt Tesco basic. :U

[ Szerkesztve ]

(#9434) hzsolee válasza csudri (#9432) üzenetére


hzsolee
őstag

Régen csak a teszkó gazdaságos flex volt. ( Kollegának egyszer cseréltem ilyenben csapágyat, de el volt hűlve, hogy a csapágyak többe voltak mint a komplett gép) Kitalálták ezt a brendet hátha jobban veszi a nép. Nem tudom létezik-e még a Praktikerben a TIP márka, na abból vettem hajdanán vagy 3 fúrót. A harmadikat mikkor vittem a szervízbe, mondták, hogy örülnek, hogy ismét látnak, de tegyek már hozzá pár ezret aztán vegyek már valami normális márkát. Ezt meg dobjam oda a többihez a kupacra, ameddig megírják a cserepapírt. Na, akkor visszakértem az árát, és vettem egy jobbat...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9435) hzsolee


hzsolee
őstag

Erről tud valaki valamit?

Egy körfűrész jól esne, de csak regionálisban láttam utoljára Keszthely, Paks viszonylatban. Szerintem már nem is nagyon lesz. Kiadhatnák az újabb akkuverzióval....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9436) hzsolee válasza hzsolee (#9435) üzenetére


hzsolee
őstag

Valszeg az lesz mint sk-ban...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9437) csucsotke válasza csudri (#9432) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem ütvefúró is volt, meg építettem olyan masszív darabolót, zártszelvényt vágni, abba tettem nagy 230-as ilyen Reikelt sarokcsiszolót, 10 000 volt. Hobbi szinten vágok vele, és rendszeresen, mindig elgondolkodok közben meddig fogja bírni, meg mi lehet a baj vele :), ha simán használnám lehet már nem működne, a lágy indítást saccolom hogy az esetleg hamarabb tönkremegy, meg erőben lehet elmaradva egy rendestől de akkor meg a lapot koptatná, még az első vágólap van benne de már cserélni fogom, de erőben mindenképp érezni hogy kevésbé izmos mint egy profi, pedig amúgy k.. nagy.

(#9438) dellfanboy válasza hzsolee (#9436) üzenetére


dellfanboy
senior tag

idaig nekem csak szenkefes gepeim voltak. ezekben a szenkefe nelkuli eszkozokban mi kophat el/mehet tonkre? most nem atokmanyra gondolok ami ugye mindkettoben van hanem pl a motorra. erzekenyebb az alacsonyabb akku toltottsegre/feszultsegingadozasra? ha nincs a motorban kopo alkatresz kell-e vmit cserelni benne/karbantartani

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#9439) st6969 válasza dellfanboy (#9438) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem átlag ember számára a brushless kéziszerszám nem azért lehet csábító, mert nem kell benne szénkefét cserélgetni. Úgy gondolom, ez elég ritkán történik meg ház körül. Én aránylag sokat barkácsolok úgy 10 éve, de szénkefét még semmiben nem kellett cserélnem.
Ezek a Performance szerszámok inkább a nagyobb nyomaték, robusztusabb felépítés miatt lehetnek jó vételek. Én is várom, mivel zöld Parkside-ra már rá sem nézek.

hzsolee:
Úgy látszik, ez átlagkeresettel fordítottan arányos. Ausztriában ezt sikerült összehozni:

Nálunk számítok a régióban a legmagasabb árakra. Kíváncsi leszek, hamarosan kiderül. :K

(#9440) csapee válasza dellfanboy (#9438) üzenetére


csapee
senior tag

Egyszerűen jobb, ellenben itt nincs házi javítás. Ha valami elszáll az az elektronika amit csak cserélsz.
Kisebb súly nagyobb teljesítmény hosszabb üzemidő.

Csapee

(#9441) Morris válasza csapee (#9440) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk a parkside performance akkus csavarozó hőmérsékleti korlátozója nálam nem nyert díjat.

(#9442) varsam válasza hzsolee (#9435) üzenetére


varsam
őstag

szia,

ezt hol láttad?
Én nagyon szeretnék egy fúró-csavarozó gépet, most keresek valakit nagy erőkkel, hogy hozzon nekem ausztriából hétfőn, de ha lesz itthon is lehet megvárom.

(#9443) Ferike81 válasza st6969 (#9439) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nincs ott a szénkefésekkel sem semmi gond otthoni barkácsolásnál. Nekem van Parside 230-as bontókalapács, csiszoló, a 20V szériából ütvecsavarozó, csavarbehajtó, ütvefúró, de azért most vettem a 11111Ft-os csavarbehajtóból is egyet a Lidl-ben. Kíváncsi leszek mi a különbség az eddigiekkel. Ez az első amit itthon vettem, a többi némethonból van. A régiek már 4 évesek.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#9444) csapee válasza Morris (#9441) üzenetére


csapee
senior tag

Szerszámokról beszéltem ;]
Ez a probléma nem is ismerős, Metabo van.

Csapee

(#9445) hzsolee válasza st6969 (#9439) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen, néztem az osztrákot is. A kettő lapból valamelyik. Mondjuk a kettőn rajta is van kb az egész paletta. Performance-ból egyedül a tavalyi BF edisön furó csavarozó van. 22-ért szerintem nagyon megérte, főleg, hogy előtte sikerült eladni a zöld verzióst. A mostani 11ezrest még ingyen sem hoztam volna el, főleg, hogy a fészen írják, hogy elég füstös verzió :D Rettenet lett a minőség sajnos.... A performance azért jobb minőség, 5 év gari, a kefementesség másodlagos. Inkább bukta lehet a bonyolult elektronika...
Az árképzés érdekes, mondjuk az osztrák fizuk a fasorban sincsenek a magyarhoz képest... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9446) Morris válasza hzsolee (#9445) üzenetére


Morris
veterán

Arra a zöldre is van 3 év gari. Én vettem egyet, pedig van itthon fekete performace is.
11k-ért ajándék.

(#9447) hzsolee válasza varsam (#9442) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez a szlovák szórólap. Nem tudom a ki/be utazás most hogyan van a virus miatt...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9448) hzsolee válasza Morris (#9446) üzenetére


hzsolee
őstag

Ajándéknak esetleg, sajátnak inkább nem :D . Már volt belőle, de a tokmány miatt teleszaladt vele a tök...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#9449) Morris válasza hzsolee (#9448) üzenetére


Morris
veterán

Én ma dolgoztam vele kicst, és teljesen jó!

(#9450) hzsolee válasza Morris (#9449) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkó' szuper.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.