Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) zebulon007 válasza BrandonXXV (#6966) üzenetére


zebulon007
tag

Én vettem tavaly akkus fűnyírót és alapvetően nem lett volna vele probléma, de sajnos max. 20-25 percig volt alkalmas vágásra, azután az akku lemerült.

Ma tovább tesztelgettem a szegélynyírót, itt is az akkuk elég hamar beadják a kulcsot, pedig van kettő. A "késekre" hímestojásként kell vigyázni, talán még annál is jobban, rögtön egymás után elnyaltam 3-at (kavicsok, kövek, kerítés drót). Tegnap pedig berendeltem hozzá 200 db-ot, de megmondom őszintén még nem tudom, hogy mi legyen a sorsa. A szegélynyírás veszélyes üzem neki így, rendes fűnyíráshoz pedig ugye alkalmatlan.. :-)

(#7002) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok.

Venni szeretnék egy szegélyvágót, kb 400m2 a széleinek a levágására.
Ki mit ajánlana?

Ha lehet akkor inkább damilosat vennék.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#7003) veze válasza kisfer (#7002) üzenetére


veze
őstag

Kasza :D

(#7004) st6969 válasza veze (#7003) üzenetére


st6969
őstag

400m2 terület széleihez én sem biztos, hogy vennék gépet. A benzines "sok" oda (felesleges, meg karbantartós...), az elektromos kábelével bírkózni kell. Akksisról írtak most. Én tavaly előtt vettem mini akksis fűnyírót (ilyesmit), de lassan haladok vele, gyenge. Sima konyhai ollóval gyorsabb. A Lidl-ben van most kézi fűnyíró olló, 1500FT, na ezzel "hasítani" fogok a széleken, pedig nekem van 600m2 gyep. Ezt másfél óra alatt letolom benzinessel, a szélek még kb. 15 perc (de ezt sokszor meg sem csinálom, csak amikor már vállalhatatlan) :D

[ Szerkesztve ]

(#7005) Vesa válasza kisfer (#7002) üzenetére


Vesa
veterán

Ez elektromos, 10 éve egy hasonlót használok, kb. kinyírhatatlan. Ha nem nagy a kert, a kábel sem probléma. Nekem 1800nm-en sem okoz gondot "huzigálni" a kábelt, cserébe erős, damilos, a márka pedig megbízható!

A tudomány a valóság költészete!

(#7006) kisfer válasza Vesa (#7005) üzenetére


kisfer
aktív tag

Köszi mindenkinek. :)

Ezt a Bosch-t találtam ami nem túl drága.

Van valakinek tapasztalata vele, esetleg hol lehetne venni hozzá damil-t olcsón?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#7007) jeriko2 válasza kisfer (#7006) üzenetére


jeriko2
tag

Ilyenem (is) van, szeretem, ha kell, ezt szoktam elővenni (akksis gyenge és mindig akkor merül le, amikor szükség lenne rá, a vezetéket pedig megszoktam). Damilt bárhol kapsz hozzá, ha hajlandó vagy belefűzni, és nem orsóstól akarod cserélni, annyira kell figyelni, hogy férjen be a lyukba.

(#7008) jamike


jamike
csendes tag

https://szorolap.aldi.hu/emag/hu_HU/print/Online_katalogus_05_16/#16

(#7009) Vesa válasza jamike (#7008) üzenetére


Vesa
veterán

Ha jól látom, külön kell venni akkut és töltőt: 15k egy akku, 5,5k egy töltő. Egy gép vásárlásánál nem nagy deal.
De egyébként sincs jó véleményem az akkus szerszámokról, bármilyen akku hamar megadja magát. Csavarbehajtónál még elmegy, de komolyabb gépeknél szerintem felejtős.

A tudomány a valóság költészete!

(#7010) Myers válasza jamike (#7008) üzenetére


Myers
senior tag

Ezek szerint megszüntetik a Workzone márkanevet?

Vagy ezek az akksik jók lesznek az eddigi Wz akksis szerszámokhoz? Feltéve, hogy azok 20 voltosak.

Mondjuk úgy emlékszem, hogy az Aldinak eddig nem volt semmiféle akksi gépparkja, mint pl a Lidlnek.

http://www.muszaj.hu/

(#7011) zoli03 válasza Vesa (#7009) üzenetére


zoli03
őstag

7e az akku, 20V/5Ah akku nem szabvány akku, ne annak az árát nézd.

(#7012) san2000


san2000
tag

Otthoni barkácsra szeretnék lamelázót és felsőmarót vásárolni.
Nem minden napos,tehát ritka otthoni használatra kellene.
Találtam egy helyett ahol ez a két szerszám összesen kb.20.000 kijönne.
Nagy elvárásaim nincsenek.
Mindkét eszköz kb.1000 W-os.
Mennyire válalható ez a Straus márka?
Köszi a válaszokat.

(#7013) zoli03 válasza san2000 (#7012) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt nem a Tescoban árulják/árulták? Nagyon gagyi márka, nem érdemes vele foglalkozni. Lamellázónál nagyon fontos a pontosság, amit ez a gép szerintem hírből sem ismer. Felsőmaróból sincs ennyiért normális (10e Ft-osat a saját testi épségem miatt sem használnék).

(#7014) san2000 válasza zoli03 (#7013) üzenetére


san2000
tag

Értem.Köszi a választ.
Sejtetem ,hogy ez a vélemény,de azért biztosra akartam menni.
A következő lépcső az Einhell lenne de már 40.000 Huf lenne.
Gondolom ez már azért használható kategoria?


(#7015) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Nézem az új aldis katalógust és a megzsokott workzone
márka helyett valami Ferrex et látok,
Erről tudunk valami ? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7016) hzsolee válasza san2000 (#7014) üzenetére


hzsolee
őstag

Einhell -mint márka- nem annyira rossz, de volt egy ilyen lamellózóm és elég rossz tapasztalataim voltak vele. Kimondottan nem ez a piros, hanem régen még volt sárgában bavaria fedőnéven, de kb tök ugyanez a csúszkás megoldás. Kotyogott, lötyögött vagy ha úgy sikerült kihézagolni szorult. A talp nem zárt derékszöget a homlokkal. A vége az lett, hogy eltört a csúszkában az a műanyag izé ami az egész lelke. Vettem egy másik gagyit, de itt már tudatos vásárlóként egy bosch koppintást kerestem. Ez sem az a német precizitás, de nekem hobbira megteszi. Kicsit igazítani kellett ezt-azt, de ez a tengelyes megoldás sokkal jobb.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7017) Kiscsőke válasza DonThomasino (#7015) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hát én csak annyit tudok, hogy a Workzone nagy része Einhell gyártmány volt, erről a Ferrex-ről még nem találtam semmit.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#7018) Vesa válasza DonThomasino (#7015) üzenetére


Vesa
veterán

Vélhetően ugyanaz a kínai OEM, csak más néven, tehát tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#7019) st6969 válasza jamike (#7008) üzenetére


st6969
őstag

Biztos paranoiás vagyok, de nekem rögtön az jutott eszembe, hogy meg fognak szaporodni a bicikli lopások (legalábbis vidéken...most, hogy fillérekért kapható akksis flex) :((

(#7020) san2000 válasza hzsolee (#7016) üzenetére


san2000
tag

Köszi a válaszodat.

Az Einhellt jegeltem.
Nem tetszik a bekapcsoló gombja.
Nem áll kézre amire többen is panaszkodtak.

Ezt [PowerPlust néztem.]

Ez szimpatikus az ára sem vészes.

Ismeri/használja valaki?
Vélemény róla?

[ Szerkesztve ]

(#7021) misike68


misike68
újonc

sziasztok

van bosch hammer ütvefurom ki fojt belöle az olaj menyit tölcsek bele vagy csak zsirozam be.

(#7022) st6969


st6969
őstag

Vett valaki az Aldiban akksis szettet? Főleg a sarokcsiszolóval szemezek, mi az első benyomás róla? Fordulatszám gondolom nem változtatható...

(#7023) hzsolee válasza misike68 (#7021) üzenetére


hzsolee
őstag

Bocs, de: ütvefúró, folyt, belőle, mennyit, töltsek, zsírozam... :W

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7024) lacib válasza hzsolee (#7023) üzenetére


lacib
tag

zsírozzam

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#7025) YAS-dude válasza misike68 (#7021) üzenetére


YAS-dude
őstag

Fúrókalapács lesz az, a zsír folyt ki belőle. Vagy túl volt töltve, vagy nem elég hőálló ami van benne. Nem tudom hogy gondoltad "bezsírozni", de inkább ne piszkáld.

(#7026) hzsolee válasza lacib (#7024) üzenetére


hzsolee
őstag

Ott a pont :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7027) stratova válasza emre (#6969) üzenetére


stratova
veterán

A Hecht modelljei között pedig rendre fellelni olyanokat amiket korábban már láttam Aldiban :D
De Yato-ból is akad.

(#7028) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Nem értek a láncfűrészekhez de ez a márka miatt megütötte a szememet! Szerintetek megéri? Vagy amúgy is ennyibe kerülnek? [link]

(#7029) csanady97 válasza csanady97 (#7028) üzenetére


csanady97
tag

Bocs mégse. Elnéztem :W :W

(#7030) stratova


stratova
veterán

Korábbi Aldi Workzone eszközök egy része egyébként Trotec néven is fut.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Vesa válasza stratova (#7030) üzenetére


Vesa
veterán

Mivel mind Kínai OEM gyártótól jön, csak a címke meg a szín más.

A tudomány a valóság költészete!

(#7032) f4lcon


f4lcon
őstag

a 20v-os Parkside akku kiderült már, hogy mivel kompatibilis még? (más gyártók egyéb eszközei)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7033) stratova válasza f4lcon (#7032) üzenetére


stratova
veterán

Hiába túrtam kicsit a netet és találtam már 4-5 Workzone klónt, de talán még Parkside Performance klón-t is.
X20V akkuval kompatibilis eszközöket vagy magát az akkut más néven sajnos nem. Még a töltő hátoldalán lévő www.grizzly-service.eu cím helyett a http://grizzly.biz/shop érhető el, ahol pl lehet venni tokmányt. A Grizzly-Pro pedig nálunk pl a Yato néven futó eszközökkel rokon, de nem a Parkside-dal.
Pedig nekem is akad egy akkus porszívóm, mert 20*V 4 Ah akkuval 9kPa szívóerő 25-ért simán ajándék volt és eredetileg valamilyen picit komolyabb de még nem profi szinten. Ahol a Parkside Performance már érdekes is lehetne, csak az meg más akku, abból meg porszívó nem volt.

Kicsit sajnálom, hogy anno nem vettem Einhell TE-CD 18 Li BL klón Workzone Titanium Plust, mert az azért a Bauforum24 tesztje alapján nem volt rossz 2+5 Ah akkuval töltővel 5 év garanciával. (most akciós csomagban is 2 év garra 3+2-es akkuval ~45e EInhellként viszont a Bauforum24-en kicsit sztárolt Bosch 70-75e ára nekem otthonra már sok :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#7034) stratova válasza stratova (#7033) üzenetére


stratova
veterán

A StromForce B20LISF akku hasonló.

(#7035) jeriko2 válasza stratova (#7034) üzenetére


jeriko2
tag

(#7036) stratova válasza jeriko2 (#7035) üzenetére


stratova
veterán

Igen, csak a Parkside kínálata nagyobb. Az egyes Draper Storm Force akkus gépek pedig látszólag csak árnyalatnyit jobbak (nomeg UK csatlakozósak, nem láttam még ezt a modellcsaládot més néven)
Cordless Combi Drill 90403 (ebay UK)
A Hecht 1279-en volt még ilyen akku, de azt nem kapni itthon.
PSBSA-20 Li A2
PSBSA-20 Li B2 (fém tokmány)

Viszont ez az egy fajta akkuval használható kínálat Drapernél kisebb is mint a Parksidenál.

[ Szerkesztve ]

(#7037) emre


emre
veterán

Benzines szegélynyírót vett valaki az Aldiban?

Érdekelne hasonló, Tesco-ban is most akcióznak egy fajtát, illetve a Hyundai Hyd-415A érdekes lehet.

A tescósra gondolom egy év gari van és nem vagyok biztos benne hogy lesz hozzá alkatrész, ami elmondható az aldisról is, de arra legalább 3 évet adnak.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7038) stratova válasza emre (#7037) üzenetére


stratova
veterán

Kibic vagyok én a fűkaszához. De ha ez az Aldi oldalán ez a termék, akkor a szerviz éppen az Einhell-hez tartozik és talán ez lehet az ikertestvére.

(#7039) emre válasza stratova (#7038) üzenetére


emre
veterán

Nincs pontos Einhell megfelelője, GLBC 43/1 AS, de lehet csak a színében tér el, meg az Aldiban 3 év garit adnak, ami miatt kiemelten megéri.

Valószínűleg beruházok egyre. Csak szerettem volna tudni belefér-e eggyel vastagabb damil.
Eddig egy kölcsönkapott Stihl FS55-öt használtam, amihez (ugyan úgy mit ehhez) 2,4-es damilt ajánl, de a 2,7-essel szerintem jobban dolgozik, és az aldis erősebb is egy kicsit. Meg a Stihl-hez késem sem volt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7040) emre válasza emre (#7039) üzenetére


emre
veterán

közben a fűnyíró topikban jött válasz, mert azért sejtettem, hogy ez nem teljesen idevaló. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7041) stratova válasza emre (#7040) üzenetére


stratova
veterán

Az oldalon írja is, hogy a GC/TC hobbi/otthoni szintű eszközök a GE/TE (Expert) félprofi, viszont GE-ből magasabb kategóriás van, de nagyobb teljesítményű benzines nincs csak szolidabb GC-BC 52 AS, de ahogy a fórumtárs írta, lehet, hogy ez bütykölősebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7042) f4lcon válasza stratova (#7036) üzenetére


f4lcon
őstag

ennek a draper-nek ugyan az a lábkiosztása a töltőn, szóval jónak tűnik
más hasonló akkut nagyon sokat láttam, de több helyen a kisztás más volt, annak ellenére, hogy felment volna a dokkolóra

a 20v-os Parkside multi szerszám mennyi szokott lenni, ha éppen van? PAMFW 20Li-A1

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7043) aboutterms válasza f4lcon (#7042) üzenetére


aboutterms
csendes tag

17-18000. Legalábbis én ennyiért vettem télen.

(#7044) stratova válasza aboutterms (#7043) üzenetére


stratova
veterán

Parkside X-20V-team-es tényleg annyi.
A Parkside Performance emlékeim szerint 30 körül ment, csak ahhoz más akku kell (sajnos) ebből a sorozatból én még erősen hiányolom az akkus ütvefúró csavarozót (mert a fúró-csavarozóért a normál 35e kissé sok az akciós 20e jó vétel lenne, csak nem tudom mennyire bír a téglafallal).

Lehet kicsi túlbuzgó a performance sorozat motorvédelme, vagy csak hibás példányba szaladt bele valaki:

Hübsches Gerät und liegt auch gut in der Hand .Es schaltet aber bei Belastung zu schnell ab und wurde deshalb wieder zurück geschickt. Das andere Gerät aus dem 20-Volt-Team ist in dieser Beziehung nicht so empfindlich und wird ach täglich verwendet.

Csinos szerszám jó a fogása is, de terhelés alatt túl hamar lekapcsol, emiatt lett visszaküldve. A másik 20-Volt-Team sorozatú eszköz ebben a vonatkozásban nem ilyen érzékeny napi használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#7045) stratova válasza stratova (#7044) üzenetére


stratova
veterán

Micsoda másolatok :DDD
Ez a Dewalt Adidosa.

(#7046) stratova válasza stratova (#7045) üzenetére


stratova
veterán

Parkside Performance PABSP 20 Li A1 vs Teccpo TDHD02P: szétszerelve, tesztelve (francia, automatikus felirattal).

Érdekes, hogy komolyabbnak tűnik a Parkside belbecs mégis tovább bírja a Teccpo a 2 Ah vs 2 Ah esetén és jobban melegszik a Parkside akku, amelyből viszont van 4 Ah kivitel is.

[ Szerkesztve ]

(#7047) Kiscsőke válasza stratova (#7045) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A makita kezdőbetűjével! :DDD

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#7048) stratova válasza Kiscsőke (#7047) üzenetére


stratova
veterán

Ott a pont :DDD

Bosch GSR 18-2-Li-Plus fúró-csavarozó (18V 3 Ah + 1,5 Ah, 12V 2 Ah akkuval lámpával bitkészlettel, töltővel) a pécsi Tüzér utcai Aldiban 69.990 helyett 59.990 bár a kiírás szerint csak 2 év garanciával. 2 koffer volt még. Nálam az ütvefúró képesség hiánya miatt OFF.

[ Szerkesztve ]

(#7049) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,
racsnis csillag villáskulcs készletet keresek. Semmiképp sem profit, nem vagyok autószerelő. Egyenlőre ezt néztem ki: Extol Premium racsnis csillag villáskulcs készlet 7 db (8816105)
Szabad e venni? Feltétel az lenne, hogy jó legyen a racsni. Ebben 72 fogas.
Van más amit ebben az ár/katergóriában tudtok ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7050) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Megdöklött az akkupakk a Lidl-ös csavarozómban így 5 év után. Pár bútort raktam össze, utána töltőre tettem, majd feltöltés után kihúzta az asszony és elpakolta, úgy hogy rajta volt a töltőn napokig, valószínű ettől merült le. 2 cella 0V 1 cella 0,3V 1 cella 4,2V. Adnék még egy esélyt a gépnek, szeretném a cellákat kicserélni, de sajnos túl sok adat nem derül ki róluk, valami kínai 1500 mAh darabok. Milyen akkut érdemes beletenni? Forrfülezést meg tudom oldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.