Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Sterilzona válasza Kiscsőke (#6000) üzenetére


Sterilzona
senior tag

125 az már a nagyobbik gép nem ?
Vagy akkor mi a különbség?
Legalább is én úgy tudom. Itthonra, barkácsolás stb. Apum mondta vegyek valami tescosat, egy osanos már volt, tönkre is ment már, szal gondoltam 6-7khoz hozzáteszek én is egy kicsit, és akkor van egy normálisabb talán.

[ Szerkesztve ]

(#6002) Kiscsőke válasza Sterilzona (#6001) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az a korongátmérő: 115mm-es 125mm-es 150mm-es 180mm-es 230mm-es!
Igazság szerint a 115-és a 125-ös egy árban van nagyjából nincs különbség.
Mennyit szánsz rá összesen?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6003) Sterilzona válasza Kiscsőke (#6002) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Ahogy nézegetem, van az alja kategória 6k körül, és ami ami nevesebb 14től.
Én 10k gondoltam, kijön abból valami ?
Fontos lenne, hogy kényelmes legyen egy kézben, meg hát a koffer, de a koffer már lehet luxus ezen a szinten?!

(#6004) bajnokpityu válasza Kiscsőke (#6002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

115 meg 125 között százalékosan sztem pont, h nagy a difi. 180 és 230között van kisebb difi.
ezzel együtt 115 nagyon lájtos melóhoz való, betonacél vágásra pl nem oké, mert gyakran kell pengét cserélni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6005) Sterilzona válasza bajnokpityu (#6004) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Na ilyesmi pont egy csaladi haznal szempont. Zartszelveny vagas, beton vas stb. Persze nem folyamatosan, alkalmakkent.
Tehat akkor 125 inkabb? Nagyobb loero es fordulat miatt ?

(#6006) bajnokpityu válasza Sterilzona (#6005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

penge miatt 125öt vennék.nyomaték,fordulat nyilván több kell a 125öt meghajtani, mitn a 115öst.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6007) zoli03 válasza bajnokpityu (#6006) üzenetére


zoli03
őstag

Sarokcsiszolóba korong kell, nem penge. Azonos kerületi sebességhez a nagyobb koronghoz kisebb fordulatszám kell, nem nagyobb (amúgy ugyanannyival szokott forogni egy 110 mm-es és egy 125 mm-es sarokcsiszoló is).

(#6008) bajnokpityu válasza zoli03 (#6007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fordulatszámot elirtam. vasat vékony koronggal szoktunk vágni, ezt felénk pengének hivják. a korong már 4-5mm vtg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6009) ecaddsell válasza Sterilzona (#6005) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

125. Haladósabb vele a munka, mert mint írták a kisebb sem forog többet ill. vastagabb csövet ill. zártszelvényt is könnyebben át lehet vele érni.
115 inkább az akkus gépekre jellemző ahol hiányzik a kraft. Egyébként a 125-ös korong is gyorsan le tud kopni 115-re...

Más, de még mindig témában:
A vékonyabb (1mm körüli) korongoknál mennyire általános az, hogy bármilyen kis használat után nem tudom kivenni a flexből úgy, hogy ne tapadjon bele a flex fém rögzítő tárcsára a korong belső alu része? (A flex egy jobb Makita, szóval ne itt keressük a hibát).

Szóval az a gondom, hogy ha korongot kell cseréljek akkor jó eséllyel kuka a vágó korong, noha még messze nem kopott el (csak 1 flexem van, szóval sajnos gyakran kell cseréljek és nem igazán jó dolog, hogy arra kell optimalizáljak, hogy minél kevesebb legyen a korong csere).
Van olyan vékony korong ami nem ilyen vagy ez szándékosan ilyen mindegyiknél?

(#6010) st6969 válasza ecaddsell (#6009) üzenetére


st6969
őstag

1 flexem van nekem is (8 éves Skil, szóval alsó kategória). Gyakran cserélek korongot benne, fel-le rakom az 1mm-est, de nálam nem jelentkezik ez a hiba, könnyedén tudom levenni.

(#6011) ecaddsell válasza st6969 (#6010) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Milyen korongot használsz?
(Mondjuk lehet a flex teljesítménye sok a koronghoz és a betapadás oka a korong felhevülése, mindenesetre mivel van ahol meg jól jön, nem vennék kisebb flexet).

Szóval átfogalmazva a kérdést akinek nagyobb teljesítményű 125-ös flexe van (mondjuk >1200W) tapasztalta ezt a betapadást, ha nem, milyen korongot használsz?

(#6012) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Ahogy latom, a neve sincs gepek sokkal nagyobb W ertekkel birnak mig egy neves gyarto gepe.
Gondolom ez nem jo dontesi szempont...

(#6013) Kiscsőke válasza bajnokpityu (#6004) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Százalékosan miben van nagy különbség a 115 és 125-között?
Párat gyártót összeszedtem, ugyanaz a gép csak más korongátmérővel. Árban pár száz forintos különbség van általában. A korong csere meg nagyban függ a korong minőségétől, valamint a felhasználó kézremegésétől. Ha én vennék biztos a 125-öst választanám mivel 10mm vágási vastagságot kapunk plusszba, és van ahol olcsóbban mint a 115-ös. Nekem jelenleg 3 kisflexem is van. Van egy 1250W-os Parkside azon vastag csiszoló korong van(nem egykezes kategória), van egy régi kék Bosch lágyindítású azt használom mindenesnek, és van egy 115-ös Black&Decker (ez már tizenéves nem mostani!) 1mm-es koronggal fémvágásra.

ecaddsell
Nem tapasztaltam a beszorulást vékony korongnál, csak akkor ha túlhúztam, vagy vágás közben megszorult a korong. Attól, hogy Makita géped van még lehet, hogy pár tizeddel nagyobb a korongrögzítő pereme és amikor ráhúzod az anyát akkor beszorulhat.Többfajta korongot használok a teljesség igénye nélkül: Yato, Makita, noname piaci, Parkside

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6014) ecaddsell válasza Sterilzona (#6012) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ja, egyébként bevezethetnék már, hogy kötelező legyen csak a leadott teljesítményt feltüntetni a paraméterek közt, az, hogy sokat fogyaszt inkább negatívum, ami igazán érdekes, hogy mi az amit ebből le tud adni.

Kiscsőke
Lehet tényleg túlságosan meghúzom, bár azt a szerszámot használom használom erre amit a géppel adtak.

[ Szerkesztve ]

(#6015) Sterilzona válasza ecaddsell (#6014) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Tehat akkor ugy szempont, hogy ha kevesebb akkor az nehe tobb.
Egyebkent szin alapjan ryobi es a hitachik tetszenek :)

(#6016) ecaddsell válasza Sterilzona (#6015) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Lehet elektromos kéziszerszámot nem szín alapján kellene választani, hanem van-e szervizháttere (egyszer minden elromlik és nem mindegy, hogy kidobod, vagy mondjuk pl. az új árának a harmadáért megjavítják és érdemes is javítani) vagy flex esetében mennyire bírja a port (beton vágásnál vagy marásnál azért masszív por keletkezik).
Nem azért írom, hogy tudok neked konkrét típust ajánlani, de tényleg legalább tudd mit kellene nézni.

(#6017) bajnokpityu válasza ecaddsell (#6014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szerintem nem tudod túlzottan meghúzni. nekem olyankor szorult bele korong, tárcsa, amikor nem volt túlzottan meghúzva, és első hazsnálatnál magát húzta meg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6018) ecaddsell válasza bajnokpityu (#6017) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nekem inkább a túlhúzom verzió a hihetőbb, mert nem szoktam finomkodni a meghúzásnál.
De pont tegnap vágtam egy halom vasat, szóval egy jó darabig nem kell használjam azaz nem tudom kipróbálni.

Ja egyébként meg nincs olyan, hogy vágásnál megszorul, ilyet akkus gépnél tapasztaltam. Vágásnál ha megszorul akkor letépi addig a mélységig ami szorul és megy tovább. Durvább esetben széttépi az egész korongot. Ilyen akkor fordult elő amikor nem fértem oda a vágandó dologhoz rendesen vagy hülye helyen kellett tartani ahol nem tudtam stabilan megtartani (pl. fej felett oldalra).

(#6019) Ferike81 válasza ecaddsell (#6016) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem is van Makita 125-ös sarokcsiszolóm. Nem kell meghúzni, csak érzéssel. Elég kézzel, úgyis a forgásirány miatt ráhúzza magát. A kulcs a levételhez kell inkább. Nekem a gyors indítású gépeknél fordult elő, hogy alig bírtam levenni az anyát.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#6020) Sterilzona válasza ecaddsell (#6016) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Persze tudom
Azert tettem a vegere a mosolyt, mert nem komolyan gondoltam ;)

(#6021) Kiscsőke válasza Ferike81 (#6019) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ha rájön az ember fia, hogy milyen erővel kell meghúzni a kulccsal akkor nem történik meg, hogy alig bírod levenni. Nem elég kézzel meghúzni, és ha elszáll a korong és megnézi a verőeredet? Akkor vakarhatod a fejed, hogy jobb lett volna kulcsot használni!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6022) Ferike81 válasza Kiscsőke (#6021) üzenetére


Ferike81
senior tag

Na ezért mondtam, hogy érzéssel meghúzni, nem úgy mint egy pótkocsin a kerékanyát. :) Egyébként a korongelszállások legritkább esete, hogy nem kulccsal húzzák meg. Nagyobb baj mikor burkolat nélkül használják, rosszabb esetben lekopott 230-as koronggal. De a biztonság az első, ezért legyen a folyamat a te leírásod alapján kulccsal. Csak nem kell megtépni. Vagy itt egy másik megoldás.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#6023) zsolt0638


zsolt0638
tag

Nem tudom ki hogy teszi fel a korongot, nekem kb. 30 éve inas koromban a mesterem azt mondta úgy tegyem fel a korongot hogy a fémes része lefelé, tehát ne az anya felé nézzen. Húzzam meg kézzel, szerszám nélkül, lelazulni nem fog és így könnyű lesz levenni is, általában megy szerszám nélkül az is. Azóta így csinálom, az évek alatt talán egyszer kétszer fordult elő hogy lelazult, szerintem az is az én hibám volt, levételhez csak akkor kell szerszám ha csúnyán megszorult. 230 as gépet nem használok, arról nincs tapasztalat, de így csinálnám azt is.

(#6024) 7Sony7 válasza ecaddsell (#6009) üzenetére


7Sony7
addikt

A korongon a fém gyűrűnek kell lennie kívül, az anya felé. Mikor eleinte fordítva raktam fel, alig bírtam leszedni néha.

-

(#6025) Myers válasza zsolt0638 (#6023) üzenetére


Myers
senior tag

Én az írással kifelé módszert alkalmazom. :D

http://www.muszaj.hu/

(#6026) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen akkutöltőm. Szükség lett volna rá beindítani az autót, de sajnos se kép, se hang, pedig előtte párszor kisegített :(

Másnak is romlott el? Most kénytelen vagyok másikat venni, de mondjuk továbbra is vennék aldiból, senkit nem akarok lebeszélni. A Bárdiból is volt töltőm az tényleg gagyi volt.

(#6027) ecaddsell válasza 7Sony7 (#6024) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Tuti, hogy így rakom fel, mert ha nem így lenne akkor a korongra írt forgásiránnyal szembe raknám fel.
Eddigiek alapján simán túlhúztam.

(#6028) Kiscsőke válasza Ferike81 (#6022) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Bátyámnak szokása a kézzel meghúzás. Ő már többször járt úgy hogy elszállt a korong, de nem azért mert egyben leesett hanem mert vágás közben a laza korong megszorult az anyagban és széttört. A lerepülő darabok pedig szépen operálnak. A burkolat csak a korong felét takarja egyszerre, a többi irányba bármi repülhet.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6029) st6969 válasza Myers (#6025) üzenetére


st6969
őstag

Ugyanígy :K :DDD

(#6030) veze válasza jézusom (#6026) üzenetére


veze
őstag

Ha túlmerül az akksi akkor nem ismeri fel, az előfordulhat.
Ki tudod próbálni egy olyanon, amiről tudod, van 12 volt biztosan?
meg ellenőrizni kéne meg van e törve a veteték esetleg. akár a 230 akár a tőlés felőli oldal

(#6031) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy akkus szegélynyírót, de egyrészt elég drágák, másrészt nem tudom milyet lenne érdemes beszerezni. Kb 200 nm-nyi füves terep széleit szeretném vele rendben tartani, amihez nem fér hozzá a fűnyíró. Tavaly is néztem a gépeket, de nincs vele tapasztalatom. A legtöbb akkus műanyag késes, és nem damilos. Ez mennyire jó/rossz? Az aldiban, lidlben azóta nem láttam ilyet, de a 3 év gari miatt bevállalnám.
Tudnátok ajánlani ilyen gépet?
Esetleg fűnyíró olló?

(#6032) kurtuzov válasza ALI_G (#6031) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én ezt használom: Bosch AdvancedGrassCut 36
Nem dobtam magam hanyatt.
Saját damilját hamar megette, utána egy alukeverékes damilt raktam bele, az kicsit jobb.
Az akku 2,0Ah, kb 15-20 perc nyírásra elég. Mellé kompatibilis Bosch 43cm-es fűnyírót akartam, de azt nagyon ritkán akciózták, így Makita rendszerre álltam át.
A fenti Bosch 64eFt volt akciósan Primaneten tavaly ősszel.

[ Szerkesztve ]

(#6033) ALI_G válasza kurtuzov (#6032) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi. A boscht néztem én is, de az egyel kisebbet (ART 23-18). Amit te kuldtel az lehet nekem 'nagy', de leginkább drága :)

(#6034) canniball válasza ALI_G (#6031) üzenetére


canniball
nagyúr

200m²-re én kábeleset vennék. Egyszerűbb, stabilabb, olcsóbb...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6035) kurtuzov válasza canniball (#6034) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Stimmt. Én kb 2-3x nagyobb területre használom és szívtam a fogamat az árak miatt, de vezetékezni nem akartam. Inkább vadásztam az érdemi akciókra.
A Makita 1x vagy2x18V megoldásai sem elvetendők.
A fűnyíró, szegélynyíró, fúró, dekopír.
És az akkuk jók mindbe.

(#6036) zoli03 válasza canniball (#6034) üzenetére


zoli03
őstag

A 200 négyzetméter széleire akarja használni csak.

(#6037) jézusom válasza veze (#6030) üzenetére


jézusom
addikt

Bedugom konnektorba seképsehang. De mindegy mert már visszakértem az árát :)

(#6038) canniball válasza zoli03 (#6036) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez egyértelmű. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6039) Findzs válasza jézusom (#6026) üzenetére


Findzs
addikt

Van ilyen aldis töltőm eddig semmi baja sokszor használtam már motor és autó akksikhoz is.

Kicsit félreérthetően fogalmaztál. Remélem nem ezzel akartad beindítani a kocsit mert azt nem bírja :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6040) Wajk


Wajk
addikt

sziasztok, szeretnék Sarokcsiszolót venni. Ház körülre, fát csiszolni, csövet vágni ami éppen adódik...
Most láttam, hogy a Lidlben lesz ez a sarokcsiszoló, az árakban nem vagyok egészen otthon, de mintha jó vétel lenne. (230mm korong, 2000W) 16K

Van hasonló korongméret/erősségben jobb választás 1-2 héten belül?

Előre is köszönet!!

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#6041) Kiscsőke válasza Wajk (#6040) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ennyiért még kicsit se nagyon kapsz máshol. Vedd és vidd, reggel nyitás előtt legyél ott ha akarsz egyet!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6042) jeriko2 válasza Kiscsőke (#6041) üzenetére


jeriko2
tag

Hát fát csiszolni nem biztos hogy nagyflexet vennék - persze kérdés, hogy mennyire precíz dolgokról van szó. De a csiszoló tárcsák inkább 125mm-esek.

(#6043) Robi81


Robi81
tag

Sziasztok
Tavaly vásároltam a lidl-be egy horonymarót ki is bírt úgy 10lakást a múltkor leégett.
Hívtam a lidl-t felvették az adatokat.Kapcsolták a szervizt másnap jött érte a futár, most pedig visszaírtak,hogy nem javítják kapok ujjat majd futárral küldik de előtte küldenek emailt.
Le a kalappal a LIDL és a szerviz előtt.

[ Szerkesztve ]

(#6044) ALI_G válasza zoli03 (#6036) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem kérek vezetéket. A fűnyíróm is vezetékes. Hát nyírjon vele füvet akinek két..... van.
Lidlben nem szokott lenni ilyen? Ágvágót sűrűn látni pl.

[ Szerkesztve ]

(#6045) kurtuzov válasza ALI_G (#6044) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem kb 400 m2 füvet kell karbantartanom és nagyon bejött az akkus fűnyíró/szegélynyíró.
Fű nagyság függő, de kb 3-4 töltés kell a 3.0Ah akkukba.
A maradékot szépen rendezi a szegélynyíró.

Azonban a Fiskars Quikfit cuccaiban nagyot csalódtam.
Gyűjtőgereblye második használat után a vékony fém ami tartja a fejet elrepedt.

Fűlevegőztető gereblye első használat után az egyik oldalsó fog egyszerűen leesett, mert csak az oldalsó csavar rögzítette a fejhez.

(#6046) st6969 válasza kurtuzov (#6045) üzenetére


st6969
őstag

Most ezt hogy érted? 400m2-re van egy akkus fűnyíród meg egy akkus szegélyvágód? És mire a füvet lenyírod 3-4x megszakítod a munkát, amíg töltődik az akku a fűnyíróhoz? Vagy több akksi van? :F

(#6047) ecaddsell válasza ALI_G (#6044) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Aldiban tavaly valamikor nyár elején pont láttam 1 ilyen akkus szegélynyírót, de nem különösebben érdekelt a dolog (így részletekre nem is emlékszem) mivel nekem benzines fűkaszám van azzal meg nem 1 ligában játszanak az akkus cuccok (jóval nagyobb területet kell elsősorban gazmentesítenem minimális időráfordítással).
Vsz. idén is lesz és nekem úgy tűnt tavaly sem kapkodták el mert annyira nem volt olcsó.
Mondjuk 200 nm szélének én még kézi ollóval is neki mernék menni (hacsak nem valami nagyon cikcakkos területről van szó).

(#6048) canniball válasza ALI_G (#6044) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért a fűnyíró (abból nekem sem kéne kábeles) amit ide-oda tologatsz, meg a szegélynyíró amivel egyszer körbejársz szvsz közel sem ugyanaz ami a macerát illeti...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6049) ALI_G válasza canniball (#6048) üzenetére


ALI_G
veterán

kábeles fűnyíró jó ötletnek tűnt ekkora területre. A karbantartással nem akartam szenvedni, ez volt a döntő érv. Egyszer majd tönkremegy és akkor vehetek benzineset a szomszédok örömére :D

(#6050) Findzs


Findzs
addikt

Ilyen fűnyírót kell venni és nem kell benzin, akksi, meg hosszabbító.

[link]

Azt írják hosszabb fűhöz nem jó de ez a videó mást mutat:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.