Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#10900) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Kipróbáltam ezt a tárcsát. Bizony támasztótányérral nem lehet befogatni. Vagy valami más méretű, kialakítású tányér kell hozzá. Ellenben tányér nélkül befogatva lehet vele dolgozni. Nem nyomtam erősen, csak enyhén nyomtam, mert nem akartam sokat lecsiszolni. Egyébként sem a sok anyageltávolításra van szerintem.

Szóval arra jutottam, hogy elírás az a weboldalon, hogy támasztótányér kell hozzá. Magán a csiszolókorongon sincs ilyen piktogram és más weboldalon sem láttam ilyen írást ilyen korongnál.
Egy fém anyagú vékony vágókorongot mögé rakva szerintem fel lehet fogatni ezt a csiszolókorongot, az ad neki támasztást.

(#10902) csucsotke válasza Rodzser Mór (#10900) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Miért nem lehet befogni? Nem hajlik bele a tányérba? A közepén azoknak a háromszögeknek bele kéne.

[ Szerkesztve ]

(#10903) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#10893) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Na, hát jóval gyengébbre számítottam én.
Súlyra könnyebb, mint a 10.8v-os parkside-om. Rövidebb is, átmérőben egyforma.

Erőben pedig erősebb, mint a 24V-os Bosch fúróm. Annak az akksilya 14db LG HE4

(#10904) csudri válasza gyenesmartin (#10903) üzenetére


csudri
őstag

De kis csecse! Hogyért volt egy ilyen?

(#10905) gyenesmartin válasza csudri (#10904) üzenetére


gyenesmartin
őstag

48 600 Ft.
Gondolkodtam még mielőtt megjött ez, hogy kellene hozzá az 5Ah-s akksi is mellé. De szerintem nem fog az már kelleni :) .

(#10906) Rodzser Mór válasza csucsotke (#10902) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem tudtam a támasztótányért a flex tengelyére rátenni. A tányér hüvelyének átmérője kisebb, mint a flex tengelyén a menetes rész alatti nagyobb átmérőjű rész. Ezzel nem számoltam, amikor vettem a támasztótányért, hogy lehet ilyen eltérés. Nem tudom, milyen sarokcsiszolóhoz van akkor. Mert ha csak a menetes részre húzom a tányért, akkor a menetes vég nem nyúlik ki eléggé, hogy az ellendarabját rá leherssen csavarni. Így persze nemcsak a fent nevezett csiszolókorongot nem tudom rátenni, hanem semmit sem. Korong nélkül sem ér be a mentes ellendarab a menetes tengelyig.

(#10907) csucsotke válasza gyenesmartin (#10903) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Egy 2ah-s akkuval elvagyok, pedig mindig elfelejtem tölteni de olyan gyorsan tölti hogy még nem volt gond, 2 akku az meg már ipari használatra megfelel. Barón néz ki, a mérete is ideális, én az ergonómiáját is nagyon szeretem a DeWalt-nak.

(#10908) csucsotke válasza Rodzser Mór (#10906) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Ez hihetetlen, azt hittem csak én szívtam ezzel. 10 év különbséggel kettőt vettem és mindkettővel ugyanez volt. Az elsőnek kiköszörültem nagy nehezen a belső peremét és a külsőbe meg már belement a flexnek a nagyobb átmérőjű része a másodikon már nem érdekelt, ráerőszakolom a csiszolópapíros tárcsát, azok vékonyak épphogy elkapja a menet ha nyomom, de hát ilyet. Ezek szerint úgy gyártják már évszázadok óta hogy aki tervezte , egyetlenegy alkalommal se próbálta ki.

(#10909) csapee válasza Rodzser Mór (#10906) üzenetére


csapee
senior tag

(#10910) Rodzser Mór válasza csapee (#10909) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. A videó szerint van támasztótányér.

Az egyetlen komment is azt kérdezi, hogy mégis milyen sarokcsiszoló kell hozzá, megfelelő legyen (a hossza) a tengelykialakítás a tányért és a korong felfogatásához.

"Can you recommend an angle grinder with a spindle long enough to fit this disc and a backing pad?"

(#10911) Rodzser Mór válasza csucsotke (#10908) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem semmi. Nekem is 2 támasztótányérom van, 2 külön gyártmány (egyik Extol ha jól emlékszem). Én kb 1 héten belül vettem, 2 külön boltban még kb tavasszal. Az a baj, hogy már nem tudom, hogy hol vettem és valószínűleg a blokkja sincs már meg. Mert visszavinném. Ha csak 1000-1500 Ft darabja, akkor is csak kidobott pénz. Vagy ugyan mutassák meg a boltban, hogy mihez, hogyan lehet felfogatni.

(#10912) Findzs válasza gyenesmartin (#10903) üzenetére


Findzs
addikt

Én is használtam már ilyen kis dewaltot.
Tényleg nehezen rakja le az ember és ez után gagyinak hat a parkside performancom is :)

Egészséggel használd! :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10913) gyenesmartin válasza csucsotke (#10907) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Most már kíváncsivá tett a Dewalt ezzel az új powerstack akkumulátorával. Többek közt az volt a másik előnye is ennek a márkának a többi gyártóval szemben.
Akkora akksi méretre, mint a mostani 12V-os. Cserébe akkor áramokra képes, mint a 6Ah flexvolt. Otthonra meg elég az 1,7Ah.

[ Szerkesztve ]

(#10914) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szerszám, de tudok olyan szortimentert, ami nagyobb fajta (min 30-35 cm széles), jól variálható, egymásba csatolható és nem 10e Ft, hanem olcsóbb?

(#10915) jeni válasza zoli03 (#10914) üzenetére


jeni
félisten

hello
keresőben keress vagy az Alin
gepdepo oldalán több fajta van.
egymásba csatolható

[ Szerkesztve ]

(#10916) zoli03 válasza jeni (#10915) üzenetére


zoli03
őstag

Amit linkeltél Stanleyt, azt ismerem, de kisebb, mint amit írtam. A nagyobbik verziója meg nem eléggé variálható nekem, fix a közepe.

(#10917) jeni


jeni
félisten

Egy ilyen mennyire tudná helyettesíteni a DREMEL-t?
Tudom ehhez nincs plusz készletek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10918) YAS-dude válasza jeni (#10917) üzenetére


YAS-dude
őstag

Teljesen. Nekem is valami hasonló gagyi van, működik. Belemennek a dremelbe való szerszámok.

(#10919) jeni válasza YAS-dude (#10918) üzenetére


jeni
félisten

Mert majdnem ezen az áron egy Black&Decker -m van ami 4 elemes és nem nagyon van benne erő. Jó pofa cucc de ha azt értékelni kell teljesítményben 1-10-ig akkor kb.3-s kapna.
Hasonló a Lidl -ben volt kapható közel ugyan annyi 170W értékkel.

(#10920) csucsotke válasza jeni (#10917) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem az a másik fordulatkapcsós van, ami a gépen keresztben...na annak elromlott a kapcsolója ,5$ volt a másik kapcsoló Kínából, azóta a 220-as kábelre közbeiktattam egy lámpakapcsolót így nem használom annyit a fordulatosat. Mivel hogy 220V nak is a méretéhez képest van csak "ereje" 12V-s nem tudom ,de sztem az is gyöngébb az elemes meg már nagyon rosszul hangzik. De bevált. Zártszelvénybe is vágtam vele, türelemmel nagy segítség tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10921) st6969 válasza YAS-dude (#10918) üzenetére


st6969
őstag

Én is pont mostanában nézegettem ilyen Dremel klónokat. Nem tudom, hogy ez a 170W mire lehet elég.
Én az Alin láttam 50-60$ körül 400W-os Hilda márkájút. Az a teljesítmény már egész jól hangzik.
Használ valaki netán pont ilyet (vagy másmilyen kínai klónt)?

(#10922) csucsotke válasza st6969 (#10921) üzenetére


csucsotke
aktív tag

[link] Erről írtam , KedvesMei márkájú :)) pár éve megvan de csak alkalmanként használom, egyszer használtam 8 órás munkaidő alatt masszívan. De szinte mindig valami fémet izélek vele, még finom dolgokra nem használtam, amire való. A Hildát szokják ajánlgatni de az ára...az nem Dremel ár már?

(#10923) Viktoár válasza st6969 (#10921) üzenetére


Viktoár
addikt

"Én is pont mostanában nézegettem ilyen Dremel klónokat. Nem tudom, hogy ez a 170W mire lehet elég."

Egy 170W körüli Dremel már karcolja az 50k-t, vajon mire elég? :) A Dremel 3000 pedig csak 130W-os mégis elég népszerű.

Üdv:Viktor

(#10924) f4lcon


f4lcon
őstag

nekem 125w Skil van és meg vagyok vele elégedve, bár kisebb munkákra használom - gravírozás, apró tárgyak polírozása, nagyon vékony felületen történő vágás

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#10925) st6969 válasza f4lcon (#10924) üzenetére


st6969
őstag

+ Viktoár
Igazatok lehet, száz pár watt elképzelhető, hogy elég. Csak azért mozdultam rá a nagyobb teljesítményre, mert egyszer vettem egy Parkside-ot. Nem emlékszem, hány watt volt, de szó szerint semmit nem tudtam vele csinálni. Fából dekopírral kivágott tárgyak, díszek éleit csiszolnám vele, és gravíroznék bele. Csempe szélét próbáltam volna csiszolni a Parkside-dal, de nem történt semmi...

(#10926) Findzs válasza jeni (#10917) üzenetére


Findzs
addikt

4 éve van egy ilyenem teljesen jó, meg vagyok vele elégedve azóta is.
Itt írtam is róla. [link]
Egy dremel gyors cserélős szárra meg hozzávalókra fáj a fogam egy ideje.
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10927) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Ezt a feher belső részt ki lehet venni?Ha festek vele akkor folyik belőle a festék.Gondolom el lehet dugulva.Nem nagyon merem csavargatni nehogy eltörjön.

(#10928) jeriko2 válasza psion2101 (#10927) üzenetére


jeriko2
tag

Esetleg a másik oldaláról?

(#10929) psion2101 válasza jeriko2 (#10928) üzenetére


psion2101
tag

Ott zárt a vége

(#10930) stratova


stratova
veterán

Szép estét!.
Röpke kérdés, ha ablakkeret feletti feltehetően bemtonacél acél részét szeretném megfúrni, elegendő lehet a célra a Yato HHS-Co 2-8 mm-es fúrószár szett?

(#10931) Gyarmati_ válasza stratova (#10930) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ha csak acél amit fúrsz akkor egy jó minőségű fém fúró elég lesz. A yato-t nem ismerem hogy milyen minőségű. Ha vasbeton szerkezetbe szeretnél fúrni ahhoz fúró kalapács kell sds plus fúrószárral, olyan ami lehetőleg 4 élű.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10932) stratova válasza Gyarmati_ (#10931) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm. A "kőzet" részt annak megfelelő Parkside szárral megfúrtam, ahol (1,5 cm mélyen) az megállt s csak forgott váltottam szárat. Csillár helyett tennék fel egy ledes lámpát s itt szembesültem ezzel 3 ponton kb. 30 cm sugarú körben (a ház többi villamos doboza gondolom a felújítás miatt műanyag, itt még alu vezetékek futnak a plafonban).
Egészen pici tiplinek kellett volna fúrnom a 3-as Parkside HSS szárat erősebben nyomtam rá a kelleténél eltört mint a ropi (a tokmány meg simán beleszaladt a plafon max glettelnek tűnő (téglánál puhább) szakaszába, a 4-eset direkt nem feszítettem túl de kb nem vitt semmit, lehet érdemes rögtön eg Makita B-58992 nemesissel nekimenni (6-7e).

[ Szerkesztve ]

(#10933) Gyarmati_ válasza stratova (#10932) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ezek a sds szárak vasbeton szerkezethez valók, a betonvasat is át lehet velük fúrni. Figyelni kell mikor a vasat elérte akkor sima fúrásra kell váltani, utána vissza kalapácsfúrásra.
Ha acélgerenda, vastagabb lemez van bent, akkor kell a fémfúró, ahhoz érdemes megfelelő kenőanyagot alkalmazni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10934) stratova válasza Gyarmati_ (#10933) üzenetére


stratova
veterán

Rendben, lehet egyből HSSE/HSS-Co fémfúrót keresek, ez a Parkside PBH 1500 F6 azért nem a pontosság mintaképe, mentségére legyen mondva, hogy 20-ért nem volt az miközben a 42-47e Scheppach tokmánya kb. ugyanannyira üthet (videók alapján).
Ha nem is sebészi pontosságú, de mindkettőnél pontosabb az akkus Einhellem, amihez hengeres befogás kell. Maga a ház alapvetően tégla, de lehetnek vasbeton/acél elemek az ablakkeret és a födém környékén.

(#10935) stratova


stratova
veterán

A Parkside fúrókalapáccsal kapcsolatban pontosítanék: SDS-Plus befogással és Makita B-58992 szettel sem látszólag sem furatot nézve sem üt vagy pontatlan a PBH 1500 F6 tokmánya, eddig kellemes csalódás. 5-ös szárral szépen pontosan került a helyére a dűbel.

(#10936) emre válasza stratova (#10935) üzenetére


emre
veterán

Az ilyen nagy gépek előbb-utóbb elgörbítik a kis méretű fúrószárakat (és attól fog úgy kinézni mintha ütne a tokmány).
5J energiájú gépben nem használnék Ø10mm alatti szárat.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10937) stratova válasza emre (#10936) üzenetére


stratova
veterán

Köszi igyekszem majd kímélni őket, nem fúrok napi szinten. Eleve szinte csak tartottam a fúrókalapácsot, persze előtte az ütvefúrót ráfeszítettem (az olcsóbb és egyszerűbb hengeres parkside szárral).
Ezen kívül itthon max a hengeres befogású WZT+ ba tudnám befogni, aminek meg a körmös tárcsáját lenne kár nyírni az itt-ott fellelhető betonnal (födém), amellett hogy nem is abba való.
Hasonló jellegű szárat nem láttam ilyen áron hengeres kivitelben. Kifejezetten a szárak kímélése miatt nekem még egy gépet venni jelenleg luxus (legfeljebb a Bosch-klón Hyundai vagy hasonló gépek jönnének szóba).

[ Szerkesztve ]

(#10938) Findzs


Findzs
addikt

Parkside felső maró mikor és mennyiért volt legutoljára?
Nem emlékszik valaki?

Köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10939) wep válasza Findzs (#10938) üzenetére


wep
tag

Szerintem ne vegyél olyat...nekem volt, kb. 10 perc próba után ment is vissza. Nehezen beállítható, a tengely pedig ütött és a megvezetése is pontatlan volt.
Nem tudom, mit szeretnél vele csinálni, de precíz munkákhoz nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#10940) Findzs válasza wep (#10939) üzenetére


Findzs
addikt

Csak barkácsoláshoz kellene semmi extra.
Sokat nem szánnék rá. Egy Triton erős túlzás lenne :)
Ezt a steinhaus nevű kínai csodát sokan veszik. Lehet ez is megtenné.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10941) dellfanboy


dellfanboy
őstag

erdekelne a velemenyetek: van egy regi kis sarokcsiszolom stayer sa 107
nincs vele gond jon/megy teszi a dolgat, bar hasznalat soran eleg erdekes hangokat hallatt, nahmeg ha belenezek szikrazik ezerrel.
itt a tel felujitanam kapna uj szenkefet, ha talalok olyan boltot ahol arulnak.
viszont elso korben szetszednem majd tisztitas-zsirzas. a kerdesem hogy a rez forgoreszt ti mivel tisztitanatok? hallottam olyat hogy csiszolopapir/denaturalt szesz. mit alkalmazzak?
ill. a szenkefe pontos meretet honnan tudhatnam meg? marmint akkorat veszek mint a mostani de honnan tudhatnam, hogy az eredeti 4mm hosszu volt nem pedig 4.5mm? oke nyilvan ha nagyon hosszu akkor nem fer bele.. vagy ezek ilyen standard meretek?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#10942) wep válasza Findzs (#10940) üzenetére


wep
tag

ha apróbb, finomabb munkákhoz keresel univerzális gépet, akkor ajánlom ezt: [link]
Nekem van egy 1600 Wattos nagy Black+Decker, egy kis Makita élmaró, meg a linkelt Makita klón.
Mióta ez utóbbi megvan, a többit nem nagyon veszem elő.

(#10943) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok, AEG PS 216 L gérvágóval van valakinek tapasztalata? Főleg a pontosság használhatóság érdekel. Aeg gépem meg sosem volt, gondolom ez is jó minőségű.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10944) stratova válasza wep (#10942) üzenetére


stratova
veterán

Ha jól látom itthon Extolként árulják, szépen felment az ára.

(#10945) Gyarmati_ válasza Gyarmati_ (#10943) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Tegnap késő este megvettem, még "akciós" volt. Ha valakit érdekel mit tud, kipróbálása után leírom / elmondom a véleményem.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10946) Gyarmati_ válasza Gyarmati_ (#10945) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ma megjött a fűrész. Egyenlőre csak kicsomagoltam, összeraktam, felpörgettem. Hétvégén megnézem milyen pontos, hogy vág. Elsőre nagyon masszív, jó, kényelmes a fogása.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10947) Findzs válasza wep (#10942) üzenetére


Findzs
addikt

Én is gondolkodtam ilyen kis gépben. Mintha a parkside nak is lenne ilyenje.
Szimpatikus kis gép jónak néz ki és biztató amit írtál róla.
Csak nekem sajnos kicsit drága :(

Néztem ezt az extolt is de már alig kapható.
De akkor már ez a makita nem sokkal drágább.
1-2 hete ez a gép 10 ezer körül volt. Már kicsit bánom, hogy akkor nem vettem meg mégha noname is.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10948) wep válasza Findzs (#10947) üzenetére


wep
tag

a Makita 3709 (ilyenem van, ahogy írtam is) élmarónak egy baja van: nem állítható a fordulatszáma..illetve ugye csak 6-os patron van hozzá. Ha sokat használnád, megéri a linkelt kis gép. Aliexpress-ről még olcsóbban beszerezhető, akár darabonként is.

(#10949) wep válasza Findzs (#10947) üzenetére


wep
tag

[link]

európai webshop, 30 EUR környéki ár...kísérletezni, tanulni jó lesz

(#10950) Findzs válasza wep (#10949) üzenetére


Findzs
addikt

Nem is rossz. Mondjuk a 2300w az kicsit erős túlzás :)
A 6,35 ös marókat is nehezebb beszerezni hozzá.

Szerintem rendelek egy ilyet most megint 9500 ért lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.