Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) canniball


canniball
nagyúr

Nem elektromos, ezért offban kérdezem, talán így elfér itt: falicsap szereléséhez van valami spéci szerszám/trükk? Akármilyen eszközzel/módszerrel csináltam eddig sosem sikerült megoldani, hogy teljesen karcmentesen megússza az anya. :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11452) jeni válasza canniball (#11451) üzenetére


jeni
félisten

műanyagot vagy rongyot teszel oda

(#11453) stratova válasza loncsika (#11442) üzenetére


stratova
veterán

Évekkel ezelőtt, amikor a Lidl a Parkside-on még 18V-t tűntette fel, az Aldi meg éppen rákapott a Workzone-nal a 20 V-hype-ra, akkoriban kerestem, lesz-e pót akku a fúrójukhoz, ha WZ-t veszek. Ekkor kötöttem ki a Trotecnél, szóval ők is kínai termékeket címkéznek, ami nem feltétlenül baj, csak nem érdemes többet adni érte, mint a Parkside/Workzome/Ferrex-ért.
Annyira német ez, mint amennyire Japán a Yato elektromos gépcsaládja (aminek egyes példányait felfedezhetted WZ, a szomszédban Womax vagy éppen márkajelzés nélkül az Auchanban nívó néven) az már más kérdés, hogy a kínálatnak ki-ki melyik részéből rendel párezres tételben, gombokért, egyedi színben.

[ Szerkesztve ]

(#11454) stratova válasza stratova (#11453) üzenetére


stratova
veterán

Valamivel drágábban kapod, mintha szinte csak gépként Tuson néven és olcsóbban mintha Poweplus vagy Graphiteként veszed feltehetően ezt a gépet. De ezek a cégek eltérő garanciát is vállalnak és tartozékokat kínálnak.
Powerplusnál ez sárga gép, azaz már nem a kínálat abszolút alja. Náluk szürke/sárga/zöld a sorrend lentról felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#11455) Jaded válasza Findzs (#11448) üzenetére


Jaded
senior tag

Tegnap megvettem, de még nem üzemeltem be. Ma lesz egy kis próba vele, nem lesz vele gond szerintem :)

Renault Megane IV Limited

(#11456) zoli03 válasza canniball (#11451) üzenetére


zoli03
őstag

A Knipex fogókulcsot részben erre találták ki. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor betétet is kapsz a pofára, de nekem anélkül sem karcolta meg a krómozott anyát. Nem olcsó, de nagyon hasznos szerszám.

(#11457) Utka


Utka
tag

Üdv!
Akkus sarokcsiszoló / flex :
Szerényebb kategóriában mi ajánlott, mi nem ajánlott?
(Nem, még nincs semmilyen akkus készülék.)

Köszönöm.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#11458) f4lcon válasza Utka (#11457) üzenetére


f4lcon
őstag

bármit veszel arra készülj, hogy 4Ah akku alatt a kisebbekkel szinte egyáltalán nem lehet értelmezhető ideig dolgozni
egy szögvasat még elvágsz egy akkuval, de ne tervezz 20 percnél hosszabb munkameneteket.
Parkside most van a Lidl-ben, a fekete brushless motoros Premium széria, plusz a 4Ah akku plusz a töltő, nagyjából 40 ezerből megvan. ez alá nem mennék.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11459) Utka válasza f4lcon (#11458) üzenetére


Utka
tag

Köszönöm!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#11460) zoli03 válasza f4lcon (#11458) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem csak volt, mindenhol azt írják, hogy nagyon hamar elfogyott, már első nap a legtöbb helyen.

(#11461) Golota válasza zoli03 (#11460) üzenetére


Golota
aktív tag

Debrecenben 2 Lidlben is láttam még, illetve Miskolcon is. Viszont vissza szokták küldeni a megmaradó készletet, szóval sietnék a helyedben.

(#11462) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A Stenley FME360-QE és a Bosch PSA 700 E orrfűrészek közül, ablakcsere, othoni barkácsolás, stb. feladatokra, ti melyiket ajánlanátok?
Az áruk, súlyuk kb. egyforma, 30 000 Ft., 3.1/3 kg. A Stanley kicsit erősebbnek tűnik. 900 w szemben a 710w-al. Ezt ellensúlyozza a Bosch márkába vetett bizalom, márka megbízhatóság?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11463) dellfanboy válasza macera2 (#11462) üzenetére


dellfanboy
őstag

azert a lokethosszba is van 8mm elteres.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11464) jeni válasza macera2 (#11462) üzenetére


jeni
félisten

Stanley ipari kat. elvileg

(#11465) Findzs válasza macera2 (#11462) üzenetére


Findzs
addikt

Szerintem az a bosch túlárazott.
Akkor már inkább ez a skil 3év cseregaranciával.

A stanley ről meg az kell tudni hogy b&d amit a kínaiak vettek meg.
Sajna ez a makita a legolcsóbb neves gyártóé.
De itt a fűrészlap csere szerszámmal történik.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11466) dellfanboy válasza Findzs (#11465) üzenetére


dellfanboy
őstag

nem art utanaolvasni a cseregarancia reszleteire, mert jartam mar porul amikor kitalaltak, hogy a garancia csak akkor ervenyes ha evente markaszerviz atnezi/javitja stb.. :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11467) wep válasza Findzs (#11465) üzenetére


wep
tag

A Stanley, Black&Decker, Dewalt, stb nem kínai..ellentétben a Skil-el, ami a Chervon csoporthoz tartozik. Nekem a linkelt Stanley orrfűrész van, semmi baj vele. A zöld Bosch másik ligában játszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11468) macera2 válasza wep (#11467) üzenetére


macera2
aktív tag

Mindenkinek köszönet az infókért. Inkább a Stanley felé hajlok. Teljesítmény, néhány plusz funkció, remélem megbízhatóság szempontjából van olyan jó, mint a zöld Bosch.

Szablyafűrészlapot is kinéztem, „BOSCH S 611 DF Heavy for Wood and Metal”. Ott akadtam el, hogy a forgalmazó kiírja: „Minden S befogószárú szablyafűrészhez használható”. A Stanley speckójánál meg nem szerepel, hogy milyen befogószárakat tud fogadni. Biztos ami biztos, majd hétfőn pontosítok a forgalmazónál.

Egyébként Findzs, az általad belinkelt Skill adatlapján a fűrészlap sebesség adatnál lehagytak egy 0-t. „Fűrészlap sebessége: 0-300 löket/perc” De gondolom mindenki tudja, hogy ez elírás.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11469) JóGéza válasza macera2 (#11468) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Jó lesz hozzá a lap. Youtube-on keress rá a típusra, ott látszik, hogy ilyen befogójú lapot adnak hozzá.

(#11470) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Lesz a lidl-ben 50l-es álló kompresszor 55000-ért. 10 bar, azt sejteti erősebbek közül van, de alighanem nincs a kimenetén szabályzó. Azt nem tudom mennyire tartós megoldás az olaj nélküli, illetve melyek a hátrányai. Az ára is csak korrekt, nem egy nagy vétel. Tetszik hogy nem fekvő de amúgy...

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#11471) dellfanboy


dellfanboy
őstag

ti lattatok olyan tesztet/videot ahol az utvecsavarozo vs human szerepel? vagyis mivel tudok nagyobb erot kifejteni egy csavar ki/be hajtasakor? egy utvecsavarozoval ami tud kb 500 nm, vagy ha veszek egy 2m erokart es 'izombol' rahuzom a csavart?? raadasul latok 1-2 noname szerszamgepet ami tud a doboza szerint 600nm-t es kerul 50ezerbe, mig egy 200nm-es makita akksi nelkul szinte 50.. itt megint azt irnak a dobozra amit akarnak?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11472) kopepe válasza dellfanboy (#11471) üzenetére


kopepe
aktív tag

Az az érdekes,hogy a bal oldali gép 360 nm-el nem mindíg bírja betekerni a 30 centi hosszú szerkezetépítő csavart, a jobb oldali 60 nm-el viszont bármikor !!!

(#11473) dellfanboy válasza kopepe (#11472) üzenetére


dellfanboy
őstag

nekem a baloldali utvecsavarozonak tunik, jobb oldali sima furo? igy tokmany alapjan? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11474) f4lcon válasza kopepe (#11472) üzenetére


f4lcon
őstag

az ütvecsavarozó egészen máshogy fejti ki a newtonmétereket, ezért lehet

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11475) Findzs válasza wep (#11467) üzenetére


Findzs
addikt

Nem írtam olyat, hogy a Dewalt kínai :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11476) gyenesmartin válasza Findzs (#11475) üzenetére


gyenesmartin
őstag

De a Stanley-re igen.
A kettő meg kb egy és ugyanaz. Hordozótáskájuk még kompatibilis is (tstak).

[ Szerkesztve ]

(#11477) Tasunkó válasza gyenesmartin (#11476) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Az jó lenne, mert lamentálok egy Stanley sarokcsiszolón, de például leoldódó szénkefékről nincs szó, pedig az nagyon hasznos, mert teljesen megáll ha elkopnak a szénkefék...meg egyebek, lágyindítás. Amelyik részt olcsó legyártani illetve drágább lenne módosítani a gyártósort, azt benne hagyják, legjobb esetben egy lebutított dewalt.

Kérek egy számot a jútútú

(#11478) kopepe válasza dellfanboy (#11473) üzenetére


kopepe
aktív tag

Igen, jól látod...

(#11479) kopepe válasza f4lcon (#11474) üzenetére


kopepe
aktív tag

Erről kifejthetnéd bővebben a véleményedet,mert komolyan érdekel ! Miért van ez így? A közvetlen áttétel miatt ?

(#11480) f4lcon válasza kopepe (#11479) üzenetére


f4lcon
őstag

nem vagyok biztos, hogy az áttétel miatt, az ütve csavarozó ütőművön keresztül fejti ki az erejét, ami nem állandóan áll rendelkezésre, hanem minden ütéskor. ez lehet egy körbefordulás alatt 4 vagy 400 (két random számot mondtam, hogy érzékeljük a különbségeket). az ütve csavarozóban van ugye egy ütőmű amiben van üllő és kalapács (2/3 kalapács van gépenként általában, de itt is van kivétel). a gép motorja közvetlenül forgatja a kimenő tengelyt, az üllőt egy rugós mechanizmussal kioldódó kalapács üt meg, és az elfordítja a csavart, így ebben a térben a kalapács és az üllő csak átjutnak egymáson, hogy aztán teljes erővel összezárják a rugót.
ez nagy nyomatékot (és egy kicsi lefelé irányuló erőt) eredményez, a kulcs belsejében az erőátvivő rész felütközik a kulcs házára, így tulajdonképpen nem forgatónyomatékot fejt ki a gép a csavarra, hanem az arra átvitt impulzus fordítja el a csavart. az ütve csavarozó gyorsan ismételgeti ezt a folyamatot.

a csavarozó meg ugye folyamatosan, a körfordulat egésze alatt egyforma nyomatékot fejt ki

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11481) kopepe válasza f4lcon (#11480) üzenetére


kopepe
aktív tag

Szóval nincs igazság :)
Az ütvecsavarozó csuklókímélő,a másikat meg mindenki markolja meg izomból,különben nézelődhet az eset után,hogy mi történt... :)))))))))

(#11482) f4lcon válasza kopepe (#11481) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, egy 60 Nm-es gépet azért markolni kell rendesen, sőt néha nem árt egy extra markolat rá

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11483) wep válasza Findzs (#11475) üzenetére


wep
tag

Egy cégcsoporthoz tartoznak, azért raktam be a linket.

(#11484) headhunter


headhunter
addikt

Adott egy Parkside fúró-csavarozó. PABS 20 Li-C3

Hogyan lehet "kiszűrni", melyik tartozék adta meg magát? (Akku vagy töltő)
Töltő nem tölti az akkumulátort, mind a kettő led villog a töltőn. (Zöld és piros)

(#11485) gyenesmartin válasza wep (#11467) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kár, hogy ezeknek nincs közös akksi platformjuk, mint a Metabonál.
Csak MAG tools-al kompatibilis a dewalt akksi, ha jól tudom.

(#11486) Findzs válasza gyenesmartin (#11476) üzenetére


Findzs
addikt

Ez szomorú :(
Akkor dewaltot se veszek már :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11487) gyenesmartin válasza Findzs (#11486) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én is csak DeWalt-ot vennék már így hogy van itthon néhány akkus gépük. Nem azért mert máshoz nem jók az akksik, hanem mert jók a gépei. :)

(#11488) kenand válasza headhunter (#11484) üzenetére


kenand
veterán

Szia!
Csak 1 aksid van hozzá?
Ki tudod mérni a 1865-öa cellakat ha szétcsavarozod a házat. 5 dbnak kell benn lenni. Ha mar nem garis. Ha az meg vidd vissza.
Töltöt is mmérhetedvadve le 18v-ot.

András

(#11489) headhunter válasza kenand (#11488) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Elvittem egy ismerőshöz ő is ezt a hibát említette (Akku), hétfőn megyek érte, remélem sikerül "újra éleszteni".

(#11490) San398 válasza headhunter (#11484) üzenetére


San398
őstag

Töltő hiba is lehet e szerint: [link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#11491) domerator


domerator
veterán

Makita csavarozó PA09-es NiCd akkujában (12V 1300mAh, nem mai darab) ha kicserélem a cellákat NiMh cellákra, akkor ugyanazzal a töltővel tölthető?
Sub-C cellák vannak benne, itthon hol a legjobb ezeknek az ára?

Illetve még egy dolog: Parkside fúró 1500mAh Li-Ion celláit (zöld színű) kicserélhetem powerbankból származó, lila színű 2000mAh Li-Ion cellákra?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11492) YAS-dude válasza domerator (#11491) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerintem a nicd-nimh váltással nem lehet gond, de a li-ion 18650-es celláknál nem mindegy, mekkora maximális áramot képes leadni. A szerszámgépek 20-30 ampert simán felvesznek adott esetben, de egy powerbankba biztosan nem ilyen terhelésre választották ki a felhasznált cellatípust.

(#11493) f4lcon válasza domerator (#11491) üzenetére


f4lcon
őstag

1) igen
2) ha lehet ne, mert ahogy YAS-dude írta, oda 20 de inkább 25C-s cella kell

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11494) domerator válasza YAS-dude (#11492) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, épp ezért kérdeztem, mert tartok tőle, hogy nem egyforma fajta a két színű 18650-es... van ezeknek "színkódja"? Mert a rajta levő írás nem sok mindent mond el a fajtájáról.

f4lcon: neked is köszi a választ.

Sub-C cellát hol a legolcsóbb vásárolni?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11495) gyenesmartin válasza domerator (#11494) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A rajta lévő írás mond el minden információt a típusáról.

(#11496) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Lakásfelújításhoz keresek (ütve)fúró/vésőgépet 3J ütésenergiájú környékit, ami nem túl nehéz, amivel folyamatosan lehet dolgozni, nem forrósodik fel 10 perc vésés után.
Egyenlőre ezt találtam, ismeri valaki?

(#11497) kopepe válasza Jabby (#11496) üzenetére


kopepe
aktív tag

Teljesen jó ! Forrósodás ellen pedig ott van az ajándék védőkesztyű :))

(#11498) gyenesmartin válasza Jabby (#11496) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez nem tud vésni.
Ez tud, de drágább is.

(#11499) csapee válasza gyenesmartin (#11498) üzenetére


csapee
senior tag

Csak ez még nem szereti ha folyamatosan vesnek vele.
A legjobb ha kölcsönzőből 1-2 nap alatt kivésed az egészet. Nem véletlenül az 500e-s gépeket tartják ők is.

Csapee

(#11500) gyenesmartin válasza csapee (#11499) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem kell otthonra még egy lakásfelújítás miatt sem 500K-s gép. Egy Makita, Dewalt, Milwaukee 100 alatt is bőven sok lenne. Azok is foglyák bírni, ha tudja az ember kezelni. Ahogyan ezt a Hikoki-t is. Nem kell kell otthonra megvenni a legdrágábbat.
Kölcsönzőből már vett ki bátyjám Hilti koronafúrót. Na az úgy le volt strapálva, hogy nála adta meg. A kölcsönző cég pedig elvárta volna, hogy kifizessük annak az árát. Kölcsön gépeket nem kímélik az emberek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.