Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Morris válasza csapee (#11499) üzenetére


Morris
veterán

Én a 15k-s parkside-al egy komplett ház felújítást csináltam meg. Mindent kibírt. Igaz, az még az első szériás fúrókalapács, de a mai napig patent. Pedig megkínoztam rendesen.

(#11502) csapee válasza Morris (#11501) üzenetére


csapee
senior tag

Látom mindenki meg akarja magyarázni hogy a diszkontáruházas gép mindenre jó és 3 év gar meg bla-bla. Igen meg lehet vele csinálni ha vigyázol rá 3x annyi munkával. Én inkább kikölcsönzöm a Bosch ütvefúró/ véső gépet 5e-ért (pedig van egy linkelt Hitachim is) és nem vigyázom rá, de végzek egy nap alatt.

Csapee

(#11503) headhunter válasza San398 (#11490) üzenetére


headhunter
addikt

Töltő javítás már kicsit "komplikáltabbnak" tűnik.

(#11504) Morris válasza csapee (#11502) üzenetére


Morris
veterán

Nem. Semmiképpen sem ajánlom megvenni a mostani PS cuccokat. Már koránt sem bírnak annyit mint az első széria.
Sajnos nagyon gyér lett a minősége.
Viszont a linkelt Hikoki fúró és véső kalapács jó. Simán vehető.
Én a 70k-s Bosch-t venném amúgy.
2.9 J ütőerővel.

[ Szerkesztve ]

(#11505) Jabby válasza gyenesmartin (#11498) üzenetére


Jabby
őstag

Először is köszönöm mindenkinek a válaszát!
Igen, ezt tényleg benéztem, köszönöm, hogy észre vetted!
Már meg is rendeltem a DH26PC2-t.

(#11506) jeriko2 válasza f4lcon (#11480) üzenetére


jeriko2
tag

Az ütvecsavarozó forgás irányú ütögetést végez a tengelyen (kalapál), a másik pedig "izomból" teker. Hol az egyik jobb, hol a másik. Az ütvecsavarozóhoz kell a merevség, hogy a végén le tudja adni az ütést a csavarnak. Ha a csavar hosszú, nem elég merev, esetleg lötyög a fej a szerszámon, akkor ütés jelentős része kárba vész (kb. mintha úgy próbálnál beverni egy szeget egy kalapáccsal, hogy a kettő közé teszel egy vastag gumilapot, vagy a szeg tetejére egy rugót). Minél hosszabb (és vékonyabb) egy csavar, annál jobban 'rugózik' is forgás irányban, azaz a fej elcsavarodik, miközben a hegy még ugyanúgy áll - mintha egy rugót kalapálnál. Ilyenkor jobb az az eszköz, ami folyamatos nyomatékot biztosít. Rövid, vastag csavaroknál viszont sokkal nagyobb erő/nyomaték megy át.

(#11507) sanzi89


sanzi89
addikt

Lesz 06.09.-től a Lidl-be akkumulátoros kompresszor és levegőpumpa 13.990Ft-ért.

Ezek vajon jók lennének arra, hogy szerszámokról lefújjam a forgácsot, port, munka közben keletkezett koszt? Jó lenne, ha nem kéne mindig elővenni a nagy kompesszort. Van valakinek esetleg ezzel tapasztalata?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11508) jeriko2 válasza sanzi89 (#11507) üzenetére


jeriko2
tag

nekem nem pont ez van, hanem a kettő "egybeépítése", de ugyanígy két külön pumpás verzió. Az egyik nagy levegő mennyiséget szállít, de minimális nyomással (matracot, gyerekjátékot felfújni teljesen jó, de kb. mint egy hőlégfúvó, nyomása nincs), a másik meg nagy nyomású, de kis légszállítású, azzal bikcikli vagy autó kerekét tudod felfújni. Port kifújni szerintem egyik se jó sajnos

[ Szerkesztve ]

(#11509) headhunter válasza sanzi89 (#11507) üzenetére


headhunter
addikt

Akkunál, mennyi garanciát vállal a LIDL? (Ott is érvényes a 3év?) [link]

(#11510) jeni válasza headhunter (#11509) üzenetére


jeni
félisten

számlával 3 év.
a dobozon is rajta van.

(#11511) st6969 válasza sanzi89 (#11507) üzenetére


st6969
őstag

Nekem ilyen van, ahogy jeriko2 írja, kerékpárgumihoz, matrachoz remek, nagyon szeretem. De másra nem jó szerintem sem. Port fújni még nem próbáltam, de ha szeretnéd, tehetek egy próbát.

(#11512) sanzi89 válasza st6969 (#11511) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha nem nagy fáradtság kérlek nézd meg. Jelenleg ott tartok, hogy nem fogom megvenni, pedig hasznos lenne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11513) Findzs válasza sanzi89 (#11507) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem van.
A kompresszor bicajhoz, robogóhoz, labdákhoz jó, kocsihoz gyenge, használhatatlan kínlódás szerintem.
A légfúvó a szűkítővel alkalmas számítógépek, kocsi levegőszűrő, műhelybe fűrészpor forgács stb. kifújásához de nem olyan erős mint egy kompresszor, de használható.
Ritkán használom lehet, hogy még egyszer nem venném meg.
Teszt

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11514) Gyarmati_ válasza headhunter (#11509) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem akkura 1 év, azoknál nem láttam az ajánlatokban hogy 3 illetve 5 év garancia van. De biztosan akkor tudod meg ha megkérdezed tőlük.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#11515) f4lcon


f4lcon
őstag

valaki próbálta már a 18v Black&Decker akkut a mai 20v B&D gépekben? (igen, tudom, ugyan azt jelenti a kettő, a kérdés arról szól, hogy a valóságban működnek-e)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11516) f4lcon


f4lcon
őstag

másik kérdés, nem igazán elektromos, de nem találtam jobbat: ki milyen 120-as satut venne? mondjuk úgy 30 ezerig
York és Brockhaus most kiesik :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11517) jeni válasza f4lcon (#11516) üzenetére


jeni
félisten

én valami Kádár időszakából való satut vennék
ez olcsó de jó-e?
ez is?

[ Szerkesztve ]

(#11518) hzsolee válasza f4lcon (#11516) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát nálam a satu az ilyesmi... lehet én vagyok rosszul szocializálódva, de ezek a szirszar 10 ezres valamik nem satuk.

Nyilván kell vele foglalkozni, de ha nincs az orsó, prizma megölve akkor örök élet meg egy nap...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#11519) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok!
Létezik normális adapter arra hogy Parkside akkut tegyek Makita gépre?
Én mindenhol csak a "gagyi" 3D nyomtatottat találok horror áron.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#11520) f4lcon válasza hzsolee (#11518) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, de itt elég sok a lutri
nincs kedvem órákat autózni azért, hogy kiderüljön lóg...
szóval valami out-of-the-box kellene
Stanley-t néztem, de fázok a forgózsámolytól, BGS Technic-et meg Fortum-ot

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11521) jeni válasza f4lcon (#11520) üzenetére


jeni
félisten

ez is forgós (ez fajta forgós nem tudom mikor terjedt el? ipari tanulóként nem volt még olyan satunk-1981-84 közt)
teszt:
nem nyekereg,nem szorul (bizonyos értelemben) nem kacsingál jobb-ra bal-ra ki be tekerésnél,nincs kotyogása és súlya is van az szerintem már vehető.

[ Szerkesztve ]

(#11522) jeni válasza f4lcon (#11520) üzenetére


jeni
félisten

(#11523) hzsolee válasza f4lcon (#11520) üzenetére


hzsolee
őstag

Jogos...
Hát a Stanley nem rossz, de nekem sem tetszik satu ügyileg. Talán a Fortum... :U Kulcsokkal, fogókkal találkoztam ebben a márkában a satu sem néz ki rosszul. Ha rám hallgatsz azt veszel amit akarsz... :D
Amúgy korábban nagyot csalódtam az Unior márkában... pozitívan. Volt egy kollégám az nagyon nagy Beta hívő volt, de nálam nagyon bejött az Unior. Kulcsok, fogók, csavarhúzók, imbusz stb... Kézreállók, jó anyagból. Na, ezt csak azért írom, mert most ránéztem mennyi is egy Unior satu... még a hatása alatt vagyok... inkább lefekszem aludni :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#11524) f4lcon válasza jeni (#11522) üzenetére


f4lcon
őstag

100-ért* van Brockhaus Heuer, és az mindent IS kibír ;)
(igazából 83 ezerért)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11525) jeni válasza f4lcon (#11524) üzenetére


jeni
félisten

Conrad mindent drágán ad és több esetben nem minőségi cuccok azok.
korábbi linkeltek elég lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#11526) f4lcon válasza jeni (#11525) üzenetére


f4lcon
őstag

€180 az ára amazonon is (és €200 felett kiskerben), szóval ez esetben olyan nagy eltérést nem látok. és abban biztos vagyok, hogy a Brockhaus az egyik legjobb kapható satu, nyugodtan keress rá review-t, mindenhol topkategóriának írják, de ott a videó is...
a Fortumra rámegyek akkor, öcsémnek lesz ajándékba :)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11527) dellfanboy válasza f4lcon (#11526) üzenetére


dellfanboy
őstag

ne sajnald a pöcsköstol a cuccot, kapjon csak egy brockhaus-t :C

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11528) headhunter válasza jeni (#11510) üzenetére


headhunter
addikt

+#11514Gyarmati

Dobozon 3év szerepel, a dobozban található kézikönyvben viszont 1év, melyik lehet a valós? :F

(#11529) headhunter


headhunter
addikt

Akkus fűnyíró "gyengébb", mint az elektromos?

Elektromos fűnyíró PRM 1800 A1...(39.999Ft)
Akkus fűnyíró...(39.999Ft, akku és töltő nélkül)

(#11530) jeni válasza headhunter (#11529) üzenetére


jeni
félisten

szerintem gyengébb,de viszont praktikumos,hogy semmi kábeles akadály nincs vele

(#11531) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Akksis ütvecsavarozót szeretnék venni otthoni használatra.
Ritkán használnám, akkor is főleg autó kerékhez, esetleg futóműhöz, ezért a strapabíróság nem elsődleges.

Szeretném, hogy akár kézzel erősebben meghúzott (160-180 nM) anyákat is leszedjen, viszont természetesen azt nem várom el, hogy a gumisok által légkulcsal ráheggesztett csavarokkal is boldoguljon.

Keret úgy kb. 40-45k lenne akksival-töltővel együtt.

Esetleg tudnátok ajánlani pár gépet (már ha van a feltételeknek adott)?

Előre is köszönöm!

(#11532) dellfanboy válasza Balcsix (#11531) üzenetére


dellfanboy
őstag

akarmilyen berohadt/legkulcsal meghuzott csavar leszedesere en ezt hasznalom [link]

ha nagyon villogni akarsz akkor en egy Makita DTD152Z, bar ilyen felhasznalasra halal felesleges

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11533) Balcsix válasza dellfanboy (#11532) üzenetére


Balcsix
senior tag

Köszönöm, de elsődleges cél a rendesen nyomatékra húzott anyák levétele lenne. Amik meg vannak tépve azokat úgy is kézzel lazítom meg.

Néztem a szóbanforgó Makitát, illetve a DTW190Z-t is, az talán még erősebb, meg ugye alapból 1/2-es, de teszteket nézve ezek már eléggé megküzdenek a 130-140-re húzott anyákkal is.

Pont most volt a Lidl-ben Parkside PASSK 20-Li "akció". 30k-ért elég jó deal lett volna akksival és töltővel együtt, de már sajnos elfogyott amikor megláttam hogy pont lenne.
Erről esetleg van tapasztalata valakinek, vagy inkább engedjem el a Parkside-os vonalat?

A DTW190Z-től kicsivel erősebb, cserébe jóval olcsóbb.
Olyan 38k körül lenne a szett, szerintem még így sem túl vészes az ára.

(#11534) dellfanboy válasza Balcsix (#11533) üzenetére


dellfanboy
őstag

ize, a parkside-rol itt is van velemeny ha hasznalod a keresot. amit en olvastam roluk iden hogy eleg nagy a szoras, mar nem feltetlen olyan jo ar/ertek aranyba mint amikor bevezetesre kerultek a termekek..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11535) zoli03 válasza Balcsix (#11531) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyen felhasználásra 1/2" kell neked, és ne 200 Nm-es modelleket nézegess. Parksideon kívül csak noname modelleket kapsz ennyiért, vagy inkább azt sem. Plusz kéne gépi dugókulcs is hozzá. Inkább vennék egy vezetékest a helyedben.

(#11536) Balcsix válasza dellfanboy (#11534) üzenetére


Balcsix
senior tag

Igen, közben végigfutottam az előző hsz-okon. Igazából még a jelenlegi ár sem túl vészes ha azt nézzük, hogy egy nevesebb gyártó még ettől is drágábban adja jóval.

#11535zoli03
Bocsánat azt nem írtam, hogy nem az 1/4-es 180 nM-es, hanem az 1/2-es 400 nM-es (persze ez a valóságban jó ha a fele) verzióra gondoltam.
Tesztek alapján ezzel már lehet valamit kezdeni a jobban ráhúzott anyákkal is, viszont mindenképpen kellenek hozzá CR-MO krovafejek.

Ja meg persze szerzek be hozzá dugókulcs készletet is.

Igazából ár/érték arányban talán a Parkside lenne a megfelelőbb jobban végignézve. Ilyesmi ársávban csak eléggé noname gépek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#11537) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Megjött a legújabb Dewalt DCD800-as fúró és csavarozóm.
Nagyon jó kis könnyű és erős gép.

De fúrószáraim hamar elkopnak (olcsó bosch készlet).
Melyik típus az ajánlott?
Ruko hss co5 szériákat nézegettem eddig.

(#11538) Findzs


Findzs
addikt

Úgy látom a lidl követi az inflációt (mondjuk érthető):

Én még azt a fúrót ha jól emlékszem tavaly vettem 19990 ért. A duplacsiszolót (köszörűt) meg 9990 ért.
De 2 hete mikor vettem az akkus sarokcsiszolót az is olcsóbb volt régebben kb 2 ezerrel.
Csak a fizetés nem követi ezt a borzalmas áremelkedést. :(

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11539) Gyarmati_ válasza gyenesmartin (#11537) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Jó a ruko, veheted nyugodtan

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#11540) f4lcon válasza gyenesmartin (#11537) üzenetére


f4lcon
őstag

azért attól is függ mit akarsz fúrni velük
ha csak egy jó "általános" szett kell, akkor a Millwaukee környékén is nézz szét.
jó HSS összehasonlító leírás [link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11541) sanzi89 válasza gyenesmartin (#11537) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem egy ilyen készletem van: Metabo HSS-CO fúró Kazetta (19 részes) (627157000), fém fúrásra hibátlan, árban kb. a fent linkelt Millwaukee fele.
A vékony méretekből meg amit véletlenül eltörtem, azt sima Makita HSS-CO-val pótoltam, ezeket lehetett darabra is venni. Ezek is teljesen rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11542) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kéziszerszám gépekből csak vezetékeseim vannak, és minden kicsit is komolyabb munkára vezetékest vennék.

Egyedül csavarozásra tudok magamnak akkus készüléket elképzelni, de azt is ritkábban használnám, kisebb (konyha)szekrény, 1-2 Ikeás bútor összeszerelésére.
Ilyen intenzitású feladatra elég lehet, illetve ajánlott lehet a LIDL Parkside gépparkja?

Mert ha igen, akkor a következő akcióban lecsapnék mondjuk egy ilyenre:
ParkSide PDSSA 20-Li A1 + akku + töltő
Itt olcsó lenne az aksik pótlása is...
Esetleg ParkSide PABSP 20-Li C2 Performance?

Illetve fenti használatra mennyire ajánlottak az akkus mini csavarozók?
Megoldják a feladatot, és használható az akkujuk, vagy felejtős az egész koncepció?
ParkSide PAS D5 cseretartozékokkal

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11543) f4lcon válasza AxBattler (#11542) üzenetére


f4lcon
őstag

a mini csavarozók közül alig van 1-2 aminek szabályozható a fordulatszáma a "ravasz" mozgatásával, a többiek fix fordulatszámúak, ami óvatos munkánál kifejezett hátrány
bútor összeszerelésre és általános csavarozásra 12v-os rendszereket vennék, a Parkside-nak is van fekete Premium verziója, vagy kék Bosch GSR, M12-es Millwaukee, stb.
jó fél kilóval könnyebbek és kisebbek, SOKKAL egyszerűbb velük dolgozni, és több helyre oda férnek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11544) tyielow válasza AxBattler (#11542) üzenetére


tyielow
aktív tag

Szerintem ilyen intenzitású munkára a Black&Decker 5V-os Micro-USB-s, egynyomatákos gépe is elég... 10e Ft össz-vissz. A parkside ennél többre is használható, az ütvecsavarozó meg főleg. Nekem mindkettő van (5V-os meg sima PS behajtó):) Tipp: ne emagról rendeld, túl drága. FB marketplacen van egy csávó aki LIDL-s digitális nyugtákkal adja tovább. Érdemes körülnézni.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#11545) AxBattler válasza f4lcon (#11543) üzenetére


AxBattler
félisten

ParkSide PBSA 12 D2
Jobbnak tűnik, de a levehető fúrófej nekem kicsit gagyinak tűnik, nem használnám.

#11544 tyielow
Nyilván, eMAG-on a legdrágább, máshonnan fogom rendelni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11546) Tasunkó válasza AxBattler (#11542) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nekem az a fekete Parkside van. Szekrénybe becsavarod még az ikeás kávéhabosítóval is, oda nem kell erő, általános felhasználásra a csavarbehajtó nem jó, a másikkal tudsz fúrni is, illetve a benyomásra változtatható fordulatszám nélküli az teljesen haszontalan, szóval a fekete lidl-s az jó 35-ig olyat nem találsz, de ha utána keresel a topikban ajánlják a kék bosch-t ,metabo-ban is van olyan kisebb, azok is jók , a 12V azért kell általánosra, mert fúrni is akarsz majd vele. A 12V ParkSide jó mert olcsó, működik, de a levehető fej kicsit ingatag attól nem vagyok oda, a fekete lidl-s stabilabb cucc de nagyobb is, de ritkán jut eszembe olyan helyre fúrni ahová nem fér be, és kaphatóak rövid furoszárak is.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#11547) f4lcon válasza AxBattler (#11545) üzenetére


f4lcon
őstag

én erre gondoltam: [link] PBSPA 12V (a második P a cikkszámban a Premium jelzése, fekete burkolat, kefe nélküli Brushless motor, de sima 12v-osokkal kompatibilis akku)
van olcsóbban amúgy nem leszedhető fejű gép, az is jó, főleg ha fontos az ár: [link] PABS 12V B2
nézni kell az akciós újságokat, hogy mikor kerülnek ki
a fekete Premium az 25 volt tavaly, de 2 akkuval meg kofferral
a sima az 12.9 volt ha jól emlékszem, meg volt 20-ért kompletten mindenféle haszontalan bitekkel meg fúrókkal

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11548) gyenesmartin válasza sanzi89 (#11541) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Sajnos csak 10mm-ig vannak ezek a készletek.

(#11549) AxBattler válasza Tasunkó (#11546) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak csavarbe-/-kihajtásra kellene, fúrásra ott van a vezetékes fúrógépem.

#11547 f4lcon
Ha jól látom, ez megy most jófogáson 24k HUF-ért, két akkuval 25 35k HUF... mondjuk a bitfejek nem kellenének: PBSPA 12 A1

Ja, akciós LIDL újságokat figyelem hétről hétre...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11550) f4lcon válasza AxBattler (#11549) üzenetére


f4lcon
őstag

35-ért elég drága, mert annyiért van kék Bosch vagy olcsóbban Metabo mindkettőhöz kettő akkut adnak meg műanyag koffert
a fekete Parkside valahol 25 környékén éri csak meg
igaz, hogy a Parkside "Brushless" azaz szénkefe mentes, de teljesítményben valahol a Metabo és a Bosch szintjén van.
megjegyzés: a kék Bosch-nál szokott probléma lenni, hogy üt a tokmány, Metabo-ról még nem olvastam ilyet

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.