Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) djculture válasza DarknessHope (#8250) üzenetére


djculture
félisten

Hitachi-Lg összes drivejának hl-dt-st a gyártó megjelölése vagy 10+ éve. Nem kell hozzá nagyon gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#8252) DarknessHope válasza djculture (#8251) üzenetére


DarknessHope
senior tag

igen aki jártas ebben annak tuti nem.... most már én is tudom hogy mondod :)

az oktatási reform jó lenne ha kiterjedne az informatika ezen részére is... csak mostanában kezdtem rájönni erre azért is írtam.. hogy a hardveres dolgokról rémisztően keveset tudok.... közben meg arcview Autocad photoshop és még rakatnyi szoftvert tudok kezelni... tök durva belegondolni hogy ha a szofveres oldalt nézzük nyugodt szivvel rábólinthatok hogy igen értek hozzá.. de ha valami a hardverrel van akkor max egy szerelőt tudok hívni...
(itt most persze nem a DVD- típusának megállapítására gondolok, hanem valami durvább hibára)
kár hogy nincs rá időm hogy elmélyedjek ebben.. de ami késik nem múlik... na de enyi elég már az Off-om ból. :U

no visszatérve a DVD-re
ezt a rétegváltás dolog most elgondolkodtatott..
mivel még sose használtam ilyen 8,5 Gb os dula Layer lemezt.. egy tipust sem...
a biztonság kedvéért felteszem a kérdést.. ha én nagy méretü mkv-s 7-8 gigás filmek kiírására használom akkor ugye fogja tudni olvasni rendesen? tehát ez a rétegváltás nem fogja megakasztani a filmet? tehát nem kell két részre tördelnem a filmet? googleba most keresgélek... de egyelőre még nem találtam rendesen választ, szóval a biztonság kedvéért rákérdezek, még ha hülye kérdés is.... de mondom még nem használtam ilyen dvd-t. és nem is írtam ki még sok filmet... általában inkább vinyókon tároltam mindent.. csak most kicsit túl drága lett egy újabb vinyó... nekem meg túl kevés lett a pénzem, és 8gigás filmet máshogy nem tudok kiírni csak ha ilyen DL DVD-t veszek.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#8253) M107 válasza DarknessHope (#8250) üzenetére


M107
addikt

:N

Bár én nem komálom az Lg optikai termékeit de függetlenül utánna néztem firmware frissítésnek:
A1R1 29th April, 2008 GSA-T21N_A1R1 firmwarét találtam s hátnem egy mai író.

Ezzel a lemezzel próbálkoznék 6X írás mellett.

Verbatim 8X DVD+R DL

- Vagy cseréld ki az írót (Sony, Liteon, ha maradsz a márkánál akkor Lg)

LG SATA LightScribe DVD Író, Fekete, Bulk (GH22LS50RBB) SuperMulti, SecurDisc

Technikai jellemzõk: S-ATA SecurDisc, SuperMulti DVD-író, Lightscribe, 12x DVD-RAM, 20x DVD?R, 8x DVD+RW, 6x DVD-RW, 8x DL DVD?R, fekete Technikai jellemzõk: S-ATA SecurDisc, SuperMulti DVD-író, Lightscribe, 12x DVD-RAM, 20x DVD?R, 8x DVD+RW, 6x DVD-R

Továbi szép napot

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8254) djculture válasza DarknessHope (#8252) üzenetére


djculture
félisten

Már miért ne tudnád kiírni, vagy rarba tárolod el én így szoktam vagy a filmet eldarabolod. Egyébként hd filmet pláne ha nagyobb bitrátával rendelkezik nem érdemes lemezröl nézni. Akadni is fog meg beterheli a rendszert is. Úgyhogy nyugodtan kilehet rarba irni úgy hogy split volume size-nek a dvd méretét adja meg az ember. Utána bármikor kilehet csomagolni több dvd röl .

[ Szerkesztve ]

(#8255) M107 válasza DarknessHope (#8250) üzenetére


M107
addikt

:P

Mennyire laksz pesttől? ha gondolod néz fel ha pénzed s időd engedi.

Személy szerint 2 havonta járok fel s ott vásárolok mondjuk általában sima dvd +-r lemezeket néha egy kis csemegét ha van valami über király lemez havernak .
(Music Audio vagy más prémium lemez) mondjuk ők nem 60-90 ft közt vannak.

TDK Audio CD-R, Ricoh Gold 16X DVD+R stb

Szolnoki vagyok s itt nincs olyan hely ahol jó lemezeket tudnák szerezni sajnos, meg egy kis kocsmázás a BP-i hawerokkal és utánna haza a kellemeset a hasznossal

Ilyenkor csak az ut és a lemez vásárlásra kb 20000- 35000Ft költök.
De szeretek 20000Ft alatt maradni :)

Az akácfa jó hely sokak szerint drága de megbízható anno itt ajánlották amit ezuttal is köszönök mégegyszer.

További szép napot

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8256) djculture válasza M107 (#8255) üzenetére


djculture
félisten

Én meg megrendelem és 1500ft ért kihozza a futár, pesti út minimum 5 rugó volt 1-2 éve is. Most meg már kész ráfizetés.

(#8257) DarknessHope válasza M107 (#8255) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi... de Somogyi vagyok... és a 10db dvd ért tuti nem mennék fel.... vaterás vásárlás tűnik a legjobbnak egy már sok "+"-os vevőtől. azt-hiszem ricoh lesz első körben a legtöbben ezt az olcsó és még jó kategóriába sorolják... kb 2-3 ezerből meglesz postával együtt

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#8258) M107 válasza djculture (#8256) üzenetére


M107
addikt

:K

Az Akácfa utcából bármilyen súlyban?

Vannak pesti haverok ezért írtam, hogy a a kellemeset a hasznossal összekötöm 2 havonta.

Mondjuk a nyugatitól kb 20-25 perc gyalog nincs messze szeretek gyalogolni, csak a vonat oda vissza 2X 1860 :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8259) djculture válasza M107 (#8258) üzenetére


djculture
félisten

3 kg ig 1520ft 200lemezt szoktam rendelni az simán belefér ebbe.. 10kilónál meg 1800ft abba 500 lemez is belefér simán Amúgy goldtól vagy gigaplaza. Hülyeség 2x 1860 at kifizetni, olcsóbb a futár jóval.

[ Szerkesztve ]

(#8260) M107 válasza DarknessHope (#8257) üzenetére


M107
addikt

:)

Természetesen válaszd azt ami neked a jó és ami neked megéri.

Mondjuk én nem szeretek vaterázni meg ilyesmi oda megyek vagy csomagküldő átvesz kézbe megnéz s fizet.

1 hete amikor néztem csak a Tescoban Sima Verba vagy Sony +-r 25 pakk 2700-3450 Ft közt voltak az árak.
A Média Markt az horibilis anno 2.5 éve 50 Philips cd -r 50 henger maricázva 15000Ft :Y :C gratulálok nekik.

Inkább akkor rászánom azt a kis 1-2 óra időt s barangolást és saját kezüleg megveszem.
Meg 1-2-3 óra hawerokkal s Du-tán otthon, Szolnokon a szekrénytetején díszelegnek a szép hengerek.
s áltlában 2-2.5 hónaponként fent vagyok Bp-n s akkor intézem a lemez bevásárlást

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8261) M107 válasza djculture (#8259) üzenetére


M107
addikt

THX

"Hülyeség 2x 1860 at kifizetni, olcsóbb a futár jóval."

Csak mint írtam ha fenn vagyok akkor a hawerokkal is talizok kellemeset a hasznossal.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8262) djculture válasza M107 (#8261) üzenetére


djculture
félisten

Úgy oké ha van más cél is de csak lemezekért felmenni nem éri meg:) :R Én is szolnok környékén vagyok, valamikor még én is jártam pestre de most már szolnokra ami 15km re van innen majd 800ft a retúr jegy.

[ Szerkesztve ]

(#8263) Flashget válasza M107 (#8249) üzenetére


Flashget
félisten

drága az a akácfa utcai bolt..

tessék jóval olcsóbb itt.
vagy itt

Realme GT Master Edition

(#8264) lorcsi válasza M107 (#8260) üzenetére


lorcsi
veterán

vagy 3-4 éve volt egy fickó szolnokon aki nagyon jó áron adta a lemezeket..intermedia vagy myilen néven...panasonicit vettem tőle 100-as hengerekben :)
ő nincs már meg rég :(

(#8265) M107 válasza lorcsi (#8264) üzenetére


M107
addikt

:(

Sajnos megyeszékhelyként ebben sem büszkélkedhetünk

2 Panascodik dvd ram lemezem van egy 4.7 és egy 9.4 Gb kb 3-3.5 évesek s párszor volt már rá írva (egyetlen hibájuk hogy teljes törléskor a végén kiírja, hogy ne fejezhető be a teljes format, de megcsinálja) /Plex880sa - Samu 222A Plex Px-760 író/ mind a mai napig bírják a szuflát. :K

Anoo láttam én is Panasonic lemezeket sima dvd-r 70-75 ft áron bár az nem most volt olyan 2-2.5 éve, bár azt nem tudom milyen mid volt rajta. Mindenesetre külföldi fórumok csak jókat írnak róla

UI:

PANASONIC DVD-R 16x SPEED (LM-RS120NE1H) Pod of 100 BRANDED

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8266) kali válasza M107 (#8265) üzenetére


kali
legenda

esetleg ez a panasonic lemez; link
illetve régebbről a 8x verzió; link

(#8267) verybigboy


verybigboy
senior tag

Ha már Panasonic lemezekről volt szó, íme: [link]

(#8268) M107 válasza verybigboy (#8267) üzenetére


M107
addikt

A héten megyek pestre
Mennyi az ára Keleti - Vagy Nyugatinál találkozzunk?

komolyan érdekel kézpénzzel fizetek...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8269) verybigboy válasza M107 (#8268) üzenetére


verybigboy
senior tag

PÜ-ben lebeszéljük, ne offoljuk a társaságot!!! Köszi!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8270) Daywalkerke válasza verybigboy (#8269) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

én is küldtem neked pm-et ezzel kapcsolatban

(#8271) M107 válasza Daywalkerke (#8270) üzenetére


M107
addikt

megnézem

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8272) M107


M107
addikt

:C

Holnap estére visszaírok most sajnos nincs idő sok a feladat további szép napot :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8273) Daywalkerke válasza M107 (#8272) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Én nem neked írtam pm-et

(#8274) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Philips DVD-R 50+10-es pack

Egyre jobb tesztek jönnek az 50+10-es Philips DVD-R gold media-s lemezekből, ajánlom mindenkinek és csak 65 Ft

[ Szerkesztve ]

(#8275) feco100 válasza Daywalkerke (#8274) üzenetére


feco100
tag

Akkor mégiscsak érdemes volt ezt a lemezt választani? :)

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#8276) Flashget válasza feco100 (#8275) üzenetére


Flashget
félisten

meg a goldot? :p

Realme GT Master Edition

(#8277) Flashget válasza Daywalkerke (#8274) üzenetére


Flashget
félisten

úgy tesztelünk INFOME és INFOMEDIA mides lemezt, hogy megadjuk a sorozatszámát. Ehhez kell egy nagyító (legalábbis nekem) és a lemez középső részén ahol áttetsző a műanyag leolvassuk a számokat és megadjuk verybigboynak. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8278) verybigboy válasza Flashget (#8277) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D ... de szóról-szóra így igaz ahogy leírtad!!! :R

(#8279) Flashget válasza verybigboy (#8278) üzenetére


Flashget
félisten

Majd megtanulja ő is most már :D

Most írtam Pio215L 8x írás tavaly nyári beszerzés.
05JG0417 34041

Realme GT Master Edition

(#8280) verybigboy válasza Flashget (#8279) üzenetére


verybigboy
senior tag

DVD+R -ből nincs igazán jó sorozatom :(

Köszi a szériaszámot!!! :R

(#8281) Daywalkerke válasza Flashget (#8277) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Azért nem írtam mert ugyanaz mint amit Goodspeed kapott hiszen ez is gold media, de akkor beírom: 08IH2305 31077

(#8282) verybigboy válasza Daywalkerke (#8281) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

(#8283) Flashget válasza verybigboy (#8280) üzenetére


Flashget
félisten

nálam is a DVD-R jobban szerepel a philipsből.
ebből a fajtából vettem és itt a teszt róla.

Realme GT Master Edition

(#8284) AtG


AtG
aktív tag

Basszus, Made in India-s Verbatim DL-es lemezeket kaptam a mostani rendelésemmel. 200-as PIF a rétegváltáskor. Döbbenet. Egy hulladék, kukába való az összes. :W

(#8285) verybigboy válasza AtG (#8284) üzenetére


verybigboy
senior tag

... ezért nincs nekem Verbatim DL-ből Made in India lemezeim!!!

[ Szerkesztve ]

(#8286) djculture


djculture
félisten

Majd lesz, valamelyik külföldi fórumon olvastam hogy év eleje óta minden márkát ott gyártanak már, Kína túl drága már. Újabban vietnam meg india kezd központ lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8287) Flashget válasza AtG (#8284) üzenetére


Flashget
félisten

Én írtam valakinek..mielött rendel kérdezze meg hol gyártották...
verba DL-ből csak a singapurit szabad venni.

Realme GT Master Edition

(#8288) verybigboy válasza Flashget (#8287) üzenetére


verybigboy
senior tag

... sokan azt hiszik mindegyik DL lemez ugyanolyan ... hát nem, és mint előzőleg erről hosszabban is írtam, főleg a DL lemezeknél nem mindegy melyik és hol gyártott verziót veszünk!!!

(#8289) Flashget válasza verybigboy (#8288) üzenetére


Flashget
félisten

viszont ha nem lesz gyártás szingapuron a jövőben? :)

Realme GT Master Edition

(#8290) verybigboy válasza Flashget (#8289) üzenetére


verybigboy
senior tag

... akkor sz.p.s van!!!

(#8291) Visormail


Visormail
addikt

Nekem azt írja a nero disc speed ha bármelyik tesztet el akarom kezdeni hogy a meghajtó lefoglalása sajnos sikertelen volt, lehetséges hogy egy másik alkalmazás használja éppen. Pedig nincs megnyitva semmi aminek köze lenne a meghajtóhoz. Nálatok nem szokott ilyen lenni?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#8292) grabber


grabber
addikt

Hello!

Szeretnék venni dvd-t és cd-t,de igazából Lightscribe-os érdekelne.Kapható minőségi darab(nem csúcs,csak normálisan meg lehessen írni)belőle vagy erről ne is álmodjak?
Vagy csak sima dvd-t vegyek?
Benq 1655 dvd íróm van,passzolom mit szeret,mert már rég nem írtam vele :O

Visszaolvastam,de mindenki mást mond."JVC nem biztos,hogy jó,ricoh se a régi,verbatim se biztos...".Akkor mit kéne vennem?

(#8293) zoli03


zoli03
őstag

Erről a lemezről mi a véleményetek? Tudom, hogy az 50+10-es carry packet ajánljátok, de ezt személyesen át tudnám venni (3888 Ft-ért nem akarok még 1500 Ft szállítást fizetni).
Biztonsági mentésre lenne, de azért örülnék, ha valami történne az eredeti adattal, és még 2-3 év múlva vissza tudnám olvasni. Utána már annyira nem fontos, hogy olvasható-e.

[ Szerkesztve ]

(#8294) djculture válasza grabber (#8292) üzenetére


djculture
félisten

Ha minőségre vágysz vegyél dvd-ram lemezt, igaz nem 5ft és lassú de örök meg egy élet pláne ha panasonic vagy verbatimot veszel. Én mondjuk maxelt vettem arra mentem a fontos cuccokat. Egy ment tönkre eddig de azt a dvd lemez hajnalán 2003 körül kaptam még az lg iróhoz. Az se ment volna tönkre ha nem egy olyan srácnak adom kölcsön, ahol a gyerekek a lemezekkel dobálják egymást meg fociznak vele. :K

(#8295) Flashget válasza zoli03 (#8293) üzenetére


Flashget
félisten

erről az, hogy nem adnék érte pénzt, mert CMC MAG M01 mides lehet.
ez nem INFOMEDIA R30 mides lemez már pedig Philipsből vagy ez vagy az INFOME R30 midest ajánljuk.
25+5 vagy 50+10 csomagolás.

Realme GT Master Edition

(#8296) zoli03 válasza Flashget (#8295) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor ez már jó lenne?

(#8297) td


td
senior tag

Sziasztok!

RW lemezeket írtatok mostanában? Boltban -RW-t láttam TDK-t és Verbatimot, illetve +RW-t Maxellt, ezeknek lennék kíváncsi a minőségére.

Biztos kapni mást is, de most nem emlékszem, volt-e. Ha van tuti vétel, az persze jobban érdekel. :)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8298) djculture válasza td (#8297) üzenetére


djculture
félisten

tdk hulladék indiai sajnos, ha esetleg még van olyan elfekvőben aminél piros színű a lemez az jó még. Vagy a régi kék borítós. Verbatim jó még. Én már többet veszek rw lemezt mint simát.

[ Szerkesztve ]

(#8299) Flashget válasza zoli03 (#8296) üzenetére


Flashget
félisten

Jó lehet...

Realme GT Master Edition

(#8300) M107


M107
addikt

Tesco Fuji dvd-r és +r 90 Ft vékony tokkal s 1 db matricával
Ritek F1 média code. ismerős vette mondta írjak ki neki pár dolgot.
Meglátjuk milyen lesz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.