Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) verybigboy


verybigboy
senior tag

Pénteki írás!

Maxell Xtreme Protek DVD-R, 2-es számú Pioneer 212D , fw. 1.28, 8x :R

(#8802) Joltee válasza verybigboy (#8801) üzenetére


Joltee
aktív tag

Jó ez az író: nekem mostanában a 112L jön be! Régi 4x Verba pluszos lemezt (MCC-002) sem a 7200A (!) sem a 4167B nem írta meg szépen, bezzeg a 112L gyönyörűen. :K Az INFOME R30-as Philipseknél a 112L ér el a legkisebb jittert, átlag kb. 8,3%, max. 9,5%.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#8803) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!
Samsung SH-S222L íróm van. Lemezt akarok venni.
Egy éve vettem 100 db. Verbatim DVD+R-t. (Mostanra fogytak el.) Talán egyet rontott el az íróm. Viszont azt látom, gyengének találjátok a jelenlegi Verbatimokat. Akkor inkább vegyek mondjuk Philipset? Ahogy visszaolvastam, azt nagyrészt dicsérik itt. Vagy inkább maradjak a Verbatimnál? (Tudom, ilyen Firmware-dolgok is közrejátszhatnak, hogy mit eszik meg az író...) Nem tudok dönteni... :U

[ Szerkesztve ]

(#8804) verybigboy válasza supertrezi (#8803) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az biztos hogy az alap íród az nagyon jó, nagyon jó választás volt ezt venned :R (nekem 4 is van belőle ... gondolva a karcsú/karcsúbb napokra is!)

(#8805) slaci007 válasza gothic20 (#8783) üzenetére


slaci007
senior tag

Verbatim lemez akciós taiwani Pio 205BDR FW 1.12 6x írva

Tungsram 1896-2022

(#8806) supertrezi válasza verybigboy (#8804) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Kösz, mikor vettem, elég jól utánanéztem, hogy milyet érdemes venni. Már csak a lemezmárka kérdéses tehát.

(#8807) jeffo


jeffo
tag

Az lenne a kérdésem, hogy más írókkal szerintetek megírhatóak lennének az alábbi lemez mid-ek:
- CMC-MAG-M01 (Philips DVD+R)
- YUDEN-000-T03 (JVC DVD+R)

A saját íróim (Pioneer DVR-215L, Plextor PX-880SA) nem tudnak vele semmit kezdeni, A Pioneer szinte az összest kidobálja Power Calibration Area Error (Internal Target Failure) hibával, a Plextor az ImgBurn programban az elején az OPC-nél nem akad le, és megírja végig, de az ellenőrzésnél a lemez közepe fele L-EC Uncorrectable Error jön.
A JVC-k közül volt 1 db, amit megírt rendesen a Pioneer, a PIE/PIF teszt is tökéletes, és 1 db, amit szintén megírt/visszaolvasott rendesen, ám ennél a PIE/PIF tesztnél a lemez közepénél PIF csomó látható, PIF Max 4, Total 10122, a PIE és a Jitter is ezzel szemben normális.

A Philips lemezeket még évelején rendeltem 10-es hengeresben, de mivel nem a kívánt mid-et, Infome-set kaptam, így utána rendeltem másik féle lemezt, ezekből 3-4 henger már áll itt hónapok óta felbontva, csak néha használgattam belőlük kevésbé fontos adatokhoz. Néhány 10-es henger RITEK-F16 mides volt, de azokkal nem is volt gond.

A JVC lemezek elvileg a japán földrengés előtti beszerzésből származnak, ám ezt egy ismerősnek adtam el, mert keresett jó minőségű lemezt. Azonban közben kapott Verbatimot, és így nem használta el, nem is bontotta fel. Szóval közel 1 évet állt ez a 25-ös henger, szerintem nem érte közvetlen fény, nem közvetlenül ablak mellett volt, de egy irodában volt letéve a polcra, mondjuk attól az iroda még fényes helyen volt, ill. nappal fel volt húzva a roló. Kb. másfél hónapja hoztam el, de csak most értem rá, hogy kiírjam neki, amiket kért, aztán ez a durva helyzet fogadott, hogy szinte az összes lemez rossz lehet?
Na meg ugye nekem is kellemetlen, mert akkor így saját pénzem bánja, hozhatok neki csere lemezt valami más félét.

Ha valakinek van ötlete, hogy milyen íróval lehetne megírni őket, kérem ossza meg velem. Mondjuk ismerősnek itt közelben nincs Sony-NEC írója, max. LG vagy egy valami új Pioneer típus jöhet szóba. 2 db-ot a Plextorom elrontott, de a maradékkal talán lehet valamit kezdeni.

A Pioneer íróm biztosan nem romlott el, mert simán viszi a Philips Infome lemezt, meg a Falconmedia Pro TTH02-est. Habár már elég régi író. A JVC-ből is ami egyetlent sikerült megírnia az éjjel, azt is szépen megírta.

[ Szerkesztve ]

(#8808) jeffo válasza jeffo (#8807) üzenetére


jeffo
tag

Nagyon fura, hogy az előbb említett másodjára megírt JVC lemezt a Pioneer íróm újbóli betételre már nem ismeri fel, azonban a Plextor igen. Akkor nem is tudom mennyire érdemes egy ilyen lemezt asztal lejátszóba beletenni. Szerintetek tönkreteheti, vagy ez olvasótól függ, hogy látja-e vagy nem?

A gyengébb mid-es Philips-eknél is tapasztaltam ilyet a Pioneer íróm esetében, hogy nem látta a lemezt.

(#8809) slaci007 válasza jeffo (#8808) üzenetére


slaci007
senior tag

Plextoron milyen firmware van?

Tungsram 1896-2022

(#8810) djculture


djculture
félisten

Mindig megfogadom hogy nem veszek hulladék verbát de ma egyik áruházban láttam madein uae verbát. 10 pack legalsó lemez eldobandó, a fszok beraktak ilyen fekete műanyagot az aljára az átlátszó műanyag helyett ami olyan mint egy dörzspapír.

(#8811) honda23 válasza djculture (#8810) üzenetére


honda23
aktív tag

Melyik áruházban?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#8812) Flashget válasza djculture (#8810) üzenetére


Flashget
félisten

melyik áruház, mennyiért?

Realme GT Master Edition

(#8813) verybigboy


verybigboy
senior tag

Csillognak a szemek látom :DD kimondták a varázsszót :K

(#8814) djculture válasza Flashget (#8812) üzenetére


djculture
félisten

szolnok MM 1950ft nem olcsó

(#8815) jeffo válasza slaci007 (#8809) üzenetére


jeffo
tag

A Plextor PX-880SA írómon 1.13-as firmware van.
Speciális beállítások (ImgBurn - Lite-On):
Force HyperTuning enabled, SmartBurn enabled, a többi disabled.

Pioneer 215-nél lehetne állítani az Optimal Writing Speed-et, de disabled-en van.

Esetleg valami tipp, hogy megírhatóak-e más beállítással ezek a JVC lemezek? Próbáljam az Online HyperTuning-ot bekapcsolni az FHT helyett, vagy együtt a kettő?

(#8816) Joltee válasza djculture (#8814) üzenetére


Joltee
aktív tag

Valahogy mindig Szolnokon bukkan fel UAE Verba? Tavaly is írt vki, hogy ott látott, de kiderült, hogy (már) nincs ott sem...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#8817) Joltee válasza djculture (#8810) üzenetére


Joltee
aktív tag

A legalsótól eltekintve rakjál fel tesztet, kíváncsi vagyok, valszeg nem csak én. ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#8818) djculture válasza Joltee (#8816) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom ez biztos hogy az de ritka fos csomagolás mint irtam. 1950ft vettem 9db lemezt mert az alján lévő az horror ahogy kinézett.
Az nemfog menni már ismertek hogy én nem tesztelgetek, irtam már párszor. Iróm is 5 féle van de egyik se teszt képes.
Eleve nem vettem még rá magam hogy vegyek egy fos irót csak azért mert tesztelni lehet vele de írni gagyin ír.
Az ilyen tesztelgetéseket meghagyom a topik teszt szakiknak:) :R
Ráadásul tartom magam ahoz hogy ez is ugyanolyan fos mint a többi verba. 6-7 éve hol lett volna ilyen verbatim hogy beraknak az aljára egy műanyag lapot amin kitüremkedések vannak. Gagyi nyavaják ezek a verbák bárhol gyártották őket.

[ Szerkesztve ]

(#8819) Nor- válasza djculture (#8818) üzenetére


Nor-
tag

Valoszinu ez egy olyan lemez amit mar visszaruztak tobb boltbol, es most epp oda kerult, vagy ott all mar polcon evek ota, es rakosgatjak, stb.
Nem tesz jot egyik lemeznek sem ha sokat mozgatjak, foleg az nem ha olyan emberek akiket hidegen hagy hogy mi lesz a sorsa ...

http://itmedia.sk/

(#8820) verybigboy


verybigboy
senior tag

Mai írás!

Philips DVD-R 16x (Sorszám: 11JF2701 44299), 1-es számú Pioneer 212D , fw. 1.28, 4x

Az írás maga nagyon szép lenne, ha a végére az a PIF "csomag" oda nem biggyesztődött volna :K

Jitter tekintetében viszont azt hozza amit elvárok egy ilyen lemeztől ... és ráadásúl 624B-vel volt tesztelve ami rendre kb. 0.5%-al magasabb jitter értéket mér mint az 524A íróm!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#8821) slaci007 válasza jeffo (#8815) üzenetére


slaci007
senior tag

OHT beállítással jobb eredményt adott 6x írva
Firmware-ből a módosított 1.13-t használom,itt[link]megtalálod.
Plextor PX-880SA 1.13 FR DL16 EOS SCR

Tungsram 1896-2022

(#8822) Flashget válasza djculture (#8814) üzenetére


Flashget
félisten

akkor a Bp-i MM boltokat kell néznem ;)

Realme GT Master Edition

(#8823) laceeeboy


laceeeboy
tag

Üdv!

Valakit nem érdekel esetleg egy Plextor író? :)

(#8824) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

ritekg05 elég régi irás remélem még 5 évet kibir. :)

(#8825) M107


M107
addikt

Stop a filmhamisítóknak!

A Web-oldalon található cikkek és fotók ingyenesen és szabadon felhasználhatók, de kizárólag az Objektív Hírügynökség, mint hírforrás feltüntetésével.

[link]

A jéghegy csúcsa Budapesti piac, nem írják ki de lehet tudni.
A cikk első részéhez valaki feldobta, csak úgy nem jelenek meg a NAV-osok meg a többi hatóság. Egy bukik, s 3 jön a helyére, idáig ez volt s ez lesz a jövőben is.

UI: Adják olcsóban a lemezeket és akkor vissza szorulna valamennyire ez az un üzletág.
De erre 10 éven belül se mód se akarat nincs sajtoljuk addig a magyart ameddig.....

"Üdv!

Valakit nem érdekel esetleg egy Plextor író? :) "

1 ilyen típus van nekem is kiváló író listát vezetek mennyit írtam vele : 5458 dvd meg 1589 cd 2 év alatt. megbízható de engem régebbi modell érdekel 720-740-760 px model.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8826) M107 válasza zsolesz84 (#8824) üzenetére


M107
addikt

:C

Lemez márka?

Gratula

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8827) djculture válasza M107 (#8825) üzenetére


djculture
félisten

dvd lemez vásárlás amúgy is haldoklik, haverok közül is jóformán már senki se vesz üres dvd lemezt... Legtöbb ismerős már az új gépét optikai nélkül rendelte meg/rakatta össze.

(#8828) M107 válasza djculture (#8827) üzenetére


M107
addikt

Van benne valami, de az optikai lemezek nem fognak olyan gyorsan kihalni a piacról, elég sokan használják még s használni is fogják.
Nehéz megjósolni mikor, de a mai merevlemez árak mellett, bár most csökkent kb 10%-al
+ nehéz lesz minden egyes optikai lemezt használó ember akiknek gyűjteményei vannak hogy backup-pold már le mert a lemez mint olyan halott. Értve ide az egész világon élő IT tudással nem rendelkező átlag embereket.
Az optikai lemez akkor fog kihalni ha radikálisan leállítják a gyártást s a terjesztést és ez vagy egy drága vagy egy közepes árfekvésű médiára teszik át. (de ez nem várható mostanság)

UI:

Bár mostanság semmi sem tart örökké, s soha nem lesz semmi 100% biztonságú.
kitalálhatnának már egy gyors és olcsó médiát amit könnyű gyűjteni, s nem kallódik el s mindenki számára elérhető olcsón.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8829) M107


M107
addikt

A Dvd Halála:

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8830) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Erről a dualos Kodak lemezről vélemény? esetleg volt már valakinek? Ezen kívül a Philips, TDK és Traxdata dual lemezek milyenek, melyiket érdemes ezek közül választani? Ja és egyébként akik kaptak az itmedia-tól ezekből az általuk promóba ajánlott FTI dual lemezekből azok, hogy teljesítettek? Mert itt fórumba nem sok tesztet rakta be róluk.

Legfrissebb tesztem erről a JVC DVD+R taiyo lemezről

[ Szerkesztve ]

(#8831) djculture válasza Daywalkerke (#8830) üzenetére


djculture
félisten

MBIPG101-R10-65 a memorexek is ilyen media kóddal készülnek, sokat nem lehet tőle várni. Adatot érdemes max rá írni, indiai szemét.

[ Szerkesztve ]

(#8832) kali válasza djculture (#8827) üzenetére


kali
legenda

én még a cd lemezt nem/sem tudom nélkülözni, mi lesz velem? :)
bizonyos okok miatt, a speciális/célirányos áttérés húzós összegbe kerülne... :(

[ Szerkesztve ]

(#8833) djculture válasza kali (#8832) üzenetére


djculture
félisten

Milenne nem mostanában fog olyan lenni hogy nem fogsz kapni sehol üres lemezt.
De már csak gyatra minőségű lemezt fognak gyártani. Ugyanaz lejátszódik most is szépen lassan mint a magnó kazettázás idején. A végén már abból is csak vasoxidos leggagyibb volt a boltokba. A végén alig birtam őket eltakarítani a háztól. Nekem is van rengeteg lemezem , így ha arra fordul a helyzet vagy kettő zsír új optikait betárolok az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8834) kali válasza djculture (#8833) üzenetére


kali
legenda

egyelőre csak költői kérdés volt - legalább is remélem! :)
jelenleg *.mp3 alá keresek jó cd-r lemezt, most fogok betárazni, ha találok valami jó típust!
ja, jöhetenek ám a cd-r tippek - amennyiben ír még valaki ilyet! :)

[ Szerkesztve ]

(#8835) King Unique válasza Daywalkerke (#8830) üzenetére


King Unique
titán

MBI szemét, FTI mides jó :K és nem is sokkal kerül többe,v Verba (Singapore),a többi többnyire ráb@szás... :D

(#8829) M107: hát ez van... :( ,bár egyetértek (#8828) -ban veled,aki eddig is használta filmekhez,archiválásra,csak azért mert az Apple (meg egyesek) már száműzik az almás vackaikból,nem fognak csak úgy "leszokni róla",másrészt hdd mellé bizt mentésnak jól jön DVD-re,BD-re is tolni,ill. nem mindenkinél van több 10 Mb/s-es net minden HD filmet könnyedén letöltögetni,streamelni. Azért a nagy kihalás még odébb van...

[ Szerkesztve ]

(#8836) djculture válasza kali (#8834) üzenetére


djculture
félisten

cd böl csak is a verbatim extra protection. Az érdekes mai napig normális minőségű.

(#8837) zsolesz84 válasza M107 (#8826) üzenetére


zsolesz84
csendes tag

hát azt már nemtudom de úgy rémlik mintha traxdata lett volna.

(#8838) Daywalkerke válasza King Unique (#8835) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ezek szerint te már írtál ebből az FTI mides dual lemezből? ha igen milyen eredményeket adott? rétegváltásnál nem volt vele gond? Verba dual lemezt valahogy nem igazán vennék 4-500Ft-ért mert sokallom.

(#8839) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Mostmár minden lemezt henger nélkül adnak, csak sima fóliába? Vagy ezek a "szemét" lemezek?

(#8840) qnadam válasza KaiotEch (#8839) üzenetére


qnadam
veterán

van henger is, fóliás is, mindenféle tokos is...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8841) KaiotEch válasza qnadam (#8840) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem. Minőségbeli különbségek is vannak?

(#8842) King Unique válasza Daywalkerke (#8838) üzenetére


King Unique
titán

Nem még nem vettem,korábban egyrétegűbe használtam FTI mideset,az nagyon jó volt ;) ,ez se lehet rossz,főleg,h "made in UAE", mostanság nincs annyira szükségem dual-ra,ott van több külső vinyóm,meg BD írásba is belekezdtem... :)
Viszont pár itteni teszteredmény: # 8743 , # 8630 , # 8755 alapján egész jó :K ,ilyen jól,v ennél jobban MKM-es Verbát lehet megírni,többi MBI,RITEK mides TDK,Maxell és társai silányabb eredményt adnak,kerülendők. Verba se kerül 4-500 -ba,max ha külön db-onként veszed normál tokban,10 henferben 300 körül (+-pár 10),de te tudod,ha kísérletezgetni,szívni akarsz olcsó sz@rokkal,csak tessék... :D

[ Szerkesztve ]

(#8843) kali válasza KaiotEch (#8841) üzenetére


kali
legenda

vannak/lehetnek, de azt nem feltétlenül a kiszerelés milyensége határozza meg!

(#8844) qnadam válasza KaiotEch (#8841) üzenetére


qnadam
veterán

kali jól mondja, lehetnek különbségek, de nem ezen múlik.

én pl nem hosszú távra veszek dvd-t hanem max pár hétre (egy-két hónap múlva aktualitását veszti ami rajta van, az újraírhatót meg úgyis csak elkevernék), egyszerűbb bedobni egy papírtokba egy középkategóriás lemezt, nem kell a tok. hengerem is maradt régebbről, az eláll, így most már az is felesleges, bőven elég nekem ha fóliában van, kibontom, átpakolom régi gurigába.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8845) KaiotEch válasza qnadam (#8844) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham hát eddig nekem nem volt bajom nagyon Maxell-al, bár azt sem tom mennyi ideig tartja meg, de ugye az írótól is függ. Azért jó lenne ha működőképes lenne 1-2 évig.

(#8846) Nor- válasza KaiotEch (#8845) üzenetére


Nor-
tag

A maxell nem biztos hogy megéri az 1 évet ...

http://itmedia.sk/

(#8847) djculture válasza Nor- (#8846) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 5 éves maxelek is vannak, persze még taiwainak. Kínai az tényleg horror, és kitudja épp melyik jön ezért én azt nem is veszek.

(#8848) kali válasza Nor- (#8846) üzenetére


kali
legenda

jobb/normális esetben a többszörösét is simán, médiakódja, írója, és tárolási módja válogatja...

(#8849) KaiotEch válasza Nor- (#8846) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De Verbatimot nem kapok 320Ft alatt :(

(#8850) Nor- válasza KaiotEch (#8849) üzenetére


Nor-
tag

Konkretan 275 Ft-ert van nalunk verbatim ...
[link]

http://itmedia.sk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.