Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) fer


fer
őstag

Egy kis érdekesség, nem tudom linkelte-e már be valaki!
[link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5552) verybigboy válasza fer (#5550) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez szép eredmény tényleg, na meg hát persze a Pio 215L :R

(#5553) Flashget válasza fer (#5548) üzenetére


Flashget
félisten

kár, hogy nincs elég lemezem már ebből kisérletezni melyik a legjobb írás vele.
Még1 8x írásra futja ;)

Realme GT Master Edition

(#5554) Flashget válasza fer (#5550) üzenetére


Flashget
félisten

ez is szép
hülye Pio, hogy nem gyárt már írót csak BD-ben ;)

Realme GT Master Edition

(#5555) Flashget válasza Flashget (#5553) üzenetére


Flashget
félisten

Pio215L 8x
Verbatim DVD-R Made in India
Igaz 12 lett a PI viszont az össz hiba kevesebb.

Realme GT Master Edition

(#5556) fer


fer
őstag

Ezekre tudnátok valami megnyugtatót mondani? Mert nagyon tanácstalan vagyok!
#5541
#5549

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5557) kicsirigó7 válasza fer (#5556) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Jitter érték, video és hang fájloknál számít a legjobban. Az asztali lejátszóban,pl azon a helyen, lehetséges hogy késni / csúszni fog a hang. Vagy ép kimarad pár képkocka. Főleg egy agyonhasznált régebbi típusnál.
Tehát ha nem video fájl van rajta, akkor semmi probléma nem lesz ezekkel az írásokkal.
Ha játék vagy adatot tartalmaz, akkor az sokáig gond nélkül visszaolvasható lesz.
Mert egy PC DVD író/olvasó, kevésbé érzékeny az ilyen jellegű hibára.

Szk:
Mivel csak egy helyen ugrik fel, az nem olyan nagy gáz. Tehát megnyugodhatsz. :)
Az lenne a nagyobb gond, ha végig magas lenne a Jitter érték.

[ Szerkesztve ]

(#5558) fer válasza kicsirigó7 (#5557) üzenetére


fer
őstag

Köszi a megnyugtatást, ennek örülök! Mellesleg mkv file van rajta, ha meg akarom nézni akkor fel szoktam pc-n másolni egy külső eszközre és usb-n be a tv-be! Majd esetleg később akarok egy asztali Blu-Ray playát, kíváncsi leszek az mit kezd vele!
Még1x köszi!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5559) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Megkaptuk hétvégén a fiam ballagásáról készült videófelvételt a fotóstúdiótól.Csak úgy kíváncsiságból megnéztem az írás minőségét, bár ne tettem volna:

Azért joggal hihetné az ember, hogy erre odafigyelnek és nem adnak ki ilyen munkát a kezükből.

(#5560) kicsirigó7 válasza smiti (#5559) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mit is várnánk egy külső slim írótól.
Azért ezt a mid-et, szebben lehet pörkölni. Nálam 4-5 év után is szebb a PIF Maximum érték.

Szerintem jó hogy megnézted. Gondolom már átmentetted másik lemezre.

Ez a RitekF1 mid, milyen márkát takar? Maxell, Memorex,TDK,Platinum,esetleg Traxdata nyomtatható kivitel?

[ Szerkesztve ]

(#5561) smiti válasza kicsirigó7 (#5560) üzenetére


smiti
addikt

Természetesen már át van mentve egy JVC DVD+R lemezre, ez a borzalom meg egy Maxell DVD-R lemezen található.

(#5562) kicsirigó7 válasza smiti (#5561) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez a borzalom, biztos már a kínai gyártású Maxell 16x DVD-R lemezre készült.

(#5563) Flashget válasza smiti (#5559) üzenetére


Flashget
félisten

Gondolom úgy vannak vele, hogy az user úgy sem ellenőrzi az írást vagy a lemezt. lehet ők maguk sem ismerik ezt a tesztelési lehetőséget.

Ezt a Maxell lemezt a Pio-val sem tudom normálisan megírni annyira rossz.

Realme GT Master Edition

(#5564) kicsirigó7 válasza Flashget (#5563) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez a legújabb másolásvédelem!
1-2 megnézés után, másolhatatlan a lemez. Pár hónap után, már nézhetetlen.
Önmegsemmisítő adatvédelem. Szabadalmaztatni kellene. :DDD

Hozzávalók:
Kínai gyártású maxell vagy verbatim lemez.
Esetleg fake mid-es nonem márka.
Végy egy külső slim USB-s írót. Azon hagyd rajta a gyári fw-t.
Esetleg lg pio mostani belső íróit.
Szerezz be, nero 5 íróprogit. Azt állítsd max 8x írási sebességre.
Miután végzett az író a pörköléssel, már kész is a frissen sült késztermék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5565) King Unique válasza smiti (#5559) üzenetére


King Unique
titán

Te adtad nekik a lemezt,h erre írják,v ők maguk írták ilyenre,mert ez volt náluk?
Ez a 7700s noti író ugye (nemtum milyen notiban van ez a szar :F ),de nem egy nagy szám... :D persze lemez se,bár ahogy említették mások, írható lett volna jobban is.De legalább cuccok rajta voltak,biztonsági másolat van már róla,az a lényeg. :K

Valszeg nem is ismerték a tesztelés lehetőségét... :N (ha már megírta,csak jó a lemez alapon),sok helyen,attól,h xy tevékenységgel foglalkozó cég,számtech vmi szaküzlet stb.,csomó dologhoz nem értenek-nem is tudják,h ezt-azt is lehet...,sík hülyék hozzá. :D
Az ember ilyen forumban,mint ez, sokkal több hasznos infót összeszed,mint amit holmi tájékozatlan eladó tudna mondani... :K

[ Szerkesztve ]

(#5566) King Unique válasza kicsirigó7 (#5560) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem belső noti író? :F Amúgy jónak számít az író,jó lemezzel jól ír,v alapból ilyen sz@r?
Külső íróknál a slimek gyengébben írnak,ez korábban is említve lett már,de a normál 5,25" külsők,v külső rack+odd megoldás írásminősége az majdnem (szinte) az,mint a belsőké,ha jól tudom. :F

[ Szerkesztve ]

(#5567) honda23 válasza Flashget (#5555) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez nagyon jó eredmény. Mostani szállítmány vagy régebbi lemez?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#5568) Flashget válasza kicsirigó7 (#5564) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

Realme GT Master Edition

(#5569) Flashget válasza honda23 (#5567) üzenetére


Flashget
félisten

(#5547)

"bő két éve vettem"

Realme GT Master Edition

(#5570) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Lefrissítettem a Pioneer 115D firmware-t a legújabbra (1.22), és leteszteltem különböző sebességeknél (4-6-8-12x) mit produkál.
Egy 25-ös hengerből vannak a JVC mínuszos lemezek.
Észrevételként, a JVC lemezek írható fele kicsit poros, míg a Verbatim-nál nem volt ez jellemző.
Pioneer 115D (fw1.22) 4-6-8-12x - JVC (Japán) (TYG03)

[ Szerkesztve ]

(#5571) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Asus-al is csináltam egy 8x-os írást.
Asus DRW-22B3S 8x fw1.00 - JVC (Japán) (TYG03)

(#5572) kicsirigó7 válasza King Unique (#5566) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen az, :K belső noti író [link]
Nem ismerem különösebben. De ne várjunk kiváló írásminőséget, se belső se külső slim írótól.
Az biztos hogy normális jó minőségű lemezre ezek is szebben pörkölnek.
De ez nem sok lemez midet/márkát takar.

Nekem is van egy LG-T40L a notimban, de csak olvasásra használom.
5,25" külsők,v külső rack+odd megoldás írásminősége az majdnem (szinte) az,mint a belsőké :K

[ Szerkesztve ]

(#5573) smiti válasza King Unique (#5565) üzenetére


smiti
addikt

Nem én adtam nekik a lemezt , de már többen panaszkodtak erre a cégre, hogy a tőlük rendelt DVD-t jó ha kétszer meg tudták nézni. Majd elkérem tőlük és megnézem azokat is.

Egyébként én is szoktam ilyen Maxell lemezre írni ( amikor idehozzák hogy erre kell ) és az nem szokott ilyen k@k@ lenni. :(

(#5574) King Unique válasza smiti (#5573) üzenetére


King Unique
titán

Szal igénytelen egy bagázs,legalábbis ezen a téren! :D Lemez se egy nagy szám,író se,v úgy-ahogy...,ezek meg úgy vannak vele vesznek vmi olcsóbb dvd,azt ha megírja az író,akkor biztos jó... :N Melyik ez a cég,ha nem titok,csak,h nehogy beléjük fussak/fussunk? :F

Ennyi erővel inkább adjon nekik vmi pendrivot az ember,v ez vmi spec előre összeszerkeztett video-dvd gondolom,akkor meg tegyék be iso-ba, azt azt másolják rá,v adják oda csak nyersen a video anyagot,azt otthon is simán összapakolja magának manapság az ember,de,h ilyen tré minőségbe odavágják az embernek,az nagyon gáz... :N :U

[ Szerkesztve ]

(#5575) smiti


smiti
addikt

Ma esti írás a fimware frissítés után.1.03-->1.05-re. A lemez még mindíg a JVC DVD+R 6X sebességgel írva:

Lehet meg kellene próbálnom 12X sebességgel írni? Sajnos a 4X -t nem engedi már.

(#5576) kicsirigó7 válasza smiti (#5575) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S223L SB03
JVC 16x DVD+R 50-es henger, 8x tempón pörkölve.

[ Szerkesztve ]

(#5577) fer válasza Kam1kaze (#5570) üzenetére


fer
őstag

Nem olyan rossz eredmény, de a JVC+R-el jobb eredményt elértél volna el! Én pio215L-el írtam, ami ua. mint a tiéd!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5578) verybigboy válasza fer (#5577) üzenetére


verybigboy
senior tag

Kérdés ki melyik fw-t használja, az is befolyásolhatja az eredményt!!!

(#5579) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

1.06 fw volt nekem, pár napja frissítettem 1.22-re, de 4x írásnál (ezelőtt csak 4x-en írtam, ezért csak ahhoz tudok hasonlítani) az 1.06 fw jobb eredményt hozott. Lehet csak véletlen, mert hiába egy hengerből van a lemez, lehet eltérés.
L-re meg nem mertem CrossFlashelni, lehet akkor nekem is jobb lenne az írás eredménye.

Mennyire jelentősek ezek a "kis" eltérések?
Meg ezek az adatok mennyire számítanak? gondolok itt arra, hogy a jobb értéket elért lemezek, pl. valóban hosszabb élettartalommal bírnak...

(#5580) Johnny001 válasza fer (#5577) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát ez hihetetlen, ugyanaz az író, meg a lemez (csak nálam 100-as henger) és ég és föld :N

Mit lehet még beállítani? A rendszer Win XP sp3, AHCI mód bekapcsolva, ImgBurn legfrissebbel írva. (Másik OP rendszer Win7, másik winchesteren).

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5581) Flashget válasza Johnny001 (#5580) üzenetére


Flashget
félisten

A lemez lehet másik gyártásból származik. és akkor már nem ugyanaz.
Az is bebizonyosodott, hogy még egy hengeren belül is eltérnek a lemezek..szóval 100%-ban nincs ugyanaz a mid.

Realme GT Master Edition

(#5582) Johnny001 válasza Flashget (#5581) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez akkor elég szomorú, majd veszek másik kiszerelést (másik javasolt fajtát) arról is beszámolok!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5583) Flashget válasza Johnny001 (#5582) üzenetére


Flashget
félisten

Sajna tiszta lutri lett milyen lemezt kap az ember..ami régen volt, hogy xy gyártó lemezei mindig ugyanazt a mínőséget hozták, el kell felejteni.

Realme GT Master Edition

(#5584) King Unique válasza kicsirigó7 (#5576) üzenetére


King Unique
titán

50-es henger,egész jó :C ,v csak samu ír ilyen jó :F ,korábban pont azt témáztuk,h JVC+ba az 50-es gyengébb,mint pl. a 25-ös,de úgy látszik csak én,meg páran fogtunk ki rosszat,tiszta lutri az egész... :(( :N

Amúgy hol adnak ilyen jó 50-es JVC-t?

(#5585) Johnny001 válasza King Unique (#5584) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Én meg a 100-as hengert fogtam ki a tutiból (JVC+ TY00stb.) :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5586) Flashget


Flashget
félisten

Vajon a kisebb kiszerelés miért drágább mint a nagyobb?

ez a 30-as

ez a 50-es

Realme GT Master Edition

(#5587) Flashget válasza King Unique (#5584) üzenetére


Flashget
félisten

talán itt?

Realme GT Master Edition

(#5588) King Unique válasza Flashget (#5587) üzenetére


King Unique
titán

Na ez jó... :Y ami 50-es pocsék hengert korábban kifogtam,az pont innen volt... :F
Ez tényleg tiszta lutri,v inkább szerencsekerék,hiába TY ... :W :N

[ Szerkesztve ]

(#5589) Flashget válasza King Unique (#5588) üzenetére


Flashget
félisten

Nem biztos, hogy onnan van neki :) Én csak tippeltem.

Itt vettem és nem volt pocsék, de nem is űber mínőség.
Mondjuk a Philips INFOMEDIAR30 szintjét nem érte el.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5590) Johnny001 válasza King Unique (#5588) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Ha 25-ös hengert veszek és jó, soha többet nem lehet majd kapni :P

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5591) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Szereztem ma JVC + (50-es henger), és Philips-et, de azt nem tudom, hogy InfomediaR30-e, nem volt időm megnézni. Most meg utazok el, így majd jövőhét második felébe letesztelem, kíváncsi vagyok milyen eredményük lesz. :)

(#5592) sti10p válasza Racecam (#1) üzenetére


sti10p
senior tag

Hi!

Ezt a topikot találtam erre a legmegfelelőbbnek:

Nagy DVD adat archiválás előtt állok, olyan kicsi (pár megás), de sok file-ról lenne szó amik lehet csak évek mulva kellenek megint, viszont számuk folyamatosan bővül, de biztonsági okokból erre a DVD-t tartom a legalkalmasabbnak, nomost ezt hogyan lehetne áthidalni?!
Szerintem: újraírható DVD-vel, csakhogy e téren még nincs nagy tapasztalatom, hogy így lehet e hosszútávon kezelni egy DVD lemezt, pl. ha minden 2. hónapban írnék még rá valamit a mellé amit már ki írtam rá. Nem romlik ettől a lemez?
Azért is aggódom ennyire mert a mostani DVD íróm (ASUS) még a CD-ket is csak akkor írja meg ha kedve van, ill. azt hiszem azért mert nagyon kényes rájuk (rontott már Verbatimot és TDK-t is, a Sony-t eddig még bevette). Firmware frissítés segítene ezen?

Vagy inkább hadjam a DVD-t és tároljam őket pendrive-on, az van olyan biztonságos (attól is félek, hogy elhagyom)?!

XY

(#5593) djculture válasza sti10p (#5592) üzenetére


djculture
félisten

dvd-ram ot ajánlom persze ha kezeli az iród.A megfelelő driverrel arról akár törölhetsz is fileokat a teljes lemez újrairása nélkül.Irást is jobban viseli,a sokszoros irásra fejlesztették ki cserébe a hátránya az hogy lassú.

[ Szerkesztve ]

(#5594) Johnny001 válasza sti10p (#5592) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Én azt csinálom, hogy kiírom az egészet újra szőröstűl-bőröstül, ami fontos adat, nálam is csak pár fájl változik, pár weboldal bővül, pár táblázat, néhány kép stb. Esetleges visszaállításnál, így biztosabban megvan minden. Szóba jöhet még teljes partíció biztonsági másolat?

Mentésre szerintem nem szabad sajnálni a DVD-t!!! Inkább legyen meg ötször!
Pendrive szerintem nem megbízható, jópárat láttam már elromlani.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5595) verybigboy válasza Johnny001 (#5594) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én is így látom, pendrive szerintem sem annyira biztonságos ... legyen meg 2-3 DVD-n az adott adat ha nagyon fontos adatokról van szó, ha gond is van, egyszerre mindhármon igen kicsi a valószínűsége hogy gond lenne.

(#5596) Johnny001 válasza verybigboy (#5595) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Próbáltam én is a RAM-os megoldást, de mindig bizonytalan voltam, hogy a jóra cseréltem-e ki, már elmentettem-e, minden megvan-e. Most egy kupacban van az összes táblázat stb. aztán mind megy DVD-re, ha kell ha nem :)) Ezért van általában 2 DVD író a gépemben, ha az egyik elromlik, nem olvas valamit legyen tartalék!

Ez is egy megoldás.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5597) smiti


smiti
addikt

Ma néztem egy filmet és gondoltam ha már előkerült gyorsan le is tesztelem a lemezt. Egy BenQ DW1655 -ös íróval készült anno, azt hiszem egy pár év távlatából nem is rossz:

mod: a lemez egy Verbatim DVD+R 16X MCC 004

[ Szerkesztve ]

(#5598) King Unique válasza smiti (#5597) üzenetére


King Unique
titán

Nem bizony,sőt! :C
A régebbi lemezek minőségibbek voltak,Verba is,nem,mint a mostani szórás. :N Írók,a BenQ (Liteon belső azt hiszem) is ott voltak... :K

(#5599) honda23


honda23
aktív tag

6x-os írás indiai verba, lite-on sb on

8x-os írás indiai verba lite-on sb on

8x os írás jvc+ lite on sb on mindkettő lemez

Lite-on ihas 524 volt az író, Verbatim nálam végleg leszerepelt, sokkal jobb a JVC+, mindig hozza ezt a minőséget.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#5600) fgordon


fgordon
senior tag

Adat archiválásra melyik Taiyo Yuden vagy egyéb megbízhatót ajánlatok?

JVC 16X DVD-R
JVC 16X DVD+R

Én a DVD+R-t választanám.
Jobbak ezek, mint a most kapható Verbatim-ok, TDK-k?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.