Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) djculture


djculture
félisten

nekem dl böl a rendes tokos philips vált be.Verbatimok semmit se érnek jó ideje,ugyanott gyártják mint a többit: taiwan/ami szintén kína ugye/ meg a kínai népköztársaságba néha meg hong kong ami szintén kína:)

[ Szerkesztve ]

(#5652) Crytek válasza djculture (#5651) üzenetére


Crytek
veterán

LOL,már bocs.Szerintem 3 milliárd emberből 3 milliárd azt mondja a verba a legjobb.
De ha neked a philips jó akkor oké.

Next PC Upgrade: 2022

(#5653) Flashget válasza Crytek (#5652) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell 3 milliárd ember véleménye, elég a keresőbe beírni a média tipust és az utóbbi fél évet megnézni mit ad ki rá. ;)

Realme GT Master Edition

(#5654) djculture válasza Flashget (#5653) üzenetére


djculture
félisten

verbára csak azt hogy error burning meg calibration error..Hulladék minőségű egy ideje az összes verba.Nem kell messzire menni elég itt a topikból idézni.Na meg elég megnézni azt hogy shrinkbe árulják már azokat is.Az olcsóbbítás mindenek felett.Hol volt pár éve fóliába árult verbatim?Akkoriba ilyet hozott valaki egyből tudtuk hogy hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#5655) IRON STORM válasza djculture (#5651) üzenetére


IRON STORM
őstag

Taiwani egész jó még.. legalábbis eddig. Indiai, kínai kuka.

Csak a TDi!

(#5656) verybigboy válasza IRON STORM (#5655) üzenetére


verybigboy
senior tag

Érdekes nekem az Indiai jött még be a legjobban. Taiwaniból jót nem fogtam ki, viszont amiben tuti egyetértünk az az hogy a kínai az kuka!!!

A Verbatim lemezeket/lemezekben csak azért tudok még bízni, mert azok azért azt már bizonyították hogy azért több év múlva is olvashatók! Ennél több érvet viszont nem igazán tudok felhozni mellettük ... ez van, ide jutottak! 1-2 jó szérián kívül jót nem tudok felhozni mellettük ... (igaz ugyanez érvényes a mai Taiyo Yuden lemezekre is, a 16x-os sorozatnál is 1-2 jó szériától eltekintve lásd pl. Panasonic lemezeket kimagasló eredményeket nem igazán láttam ... sajnos!)

(#5657) verybigboy válasza verybigboy (#5656) üzenetére


verybigboy
senior tag

Upsz, az imént említetteket DVD-5 re mondtam, nem DVD-9 re (a félreértés elkerülése végett!!!)

(#5658) csibe1


csibe1
addikt

Láttam nem igazán jön be a JVC.Mi a médiakódja annak amit ennyire szidtok?

Most tervezem,hogy ilyen JVC lemezt rendelek.Ezek megfelelő minőségűek?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5659) fer


fer
őstag

És mik a tapasztalatok a JVC DL lemezekkel?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5660) honda23


honda23
aktív tag

Szeretnék a satás íróimnál firmware-t frissíteni jobb írásminőség miatt.
Kérdésem: itt is masterbe kell lennie az íróknak?
Vagy itt már csak elindítom az exe fájlt, azt kész.
Kell valamire figyelni?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#5661) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

Omega Freestyle DVD-R 16x FullPrint (22mm) 6x irás

[ Szerkesztve ]

(#5662) gg72 válasza zsolesz84 (#5661) üzenetére


gg72
veterán

Hú, de szép fake Verbatim! (Nem mintha az eredeti kínai sokkal jobb lenne...) :(

(#5663) verybigboy válasza zsolesz84 (#5661) üzenetére


verybigboy
senior tag

Uh, ez nagyon gyatra egy írásnak sikeredett ... azért ennél a kínai Verbatim jobb (persze az is szörnyű, dehát ez ...)

(#5664) zsolesz84 válasza gg72 (#5662) üzenetére


zsolesz84
csendes tag

Kidobtam 4800ft-tot azt gondoltam hogy nem lessz a legjobb de enyire sz...! azért mutatom meg hogy kerülendö ez a lemez! :(

(#5665) verybigboy válasza zsolesz84 (#5664) üzenetére


verybigboy
senior tag

... hát igen, itt már csak ezt tudtad tenni, megosztod velünk eme "nagyszerű" eredményt, és mindannyian kik ezt a forumot látogatjuk levonhatjuk a következtetést, ilyet nem venni!!!

A 4800 pénzt sajnálom (gondolom Te mégjobban)!

(#5666) honda23 válasza zsolesz84 (#5661) üzenetére


honda23
aktív tag

Pár munkatársam e remek lemezre ír...
Mondtam nekik, ne tegyék, nekik hiába magyarázom a teszt eredményeket.
Egyszer teszteltem én is egy omegát talán 2 éve, kb ilyen eredménnyel.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#5667) kicsirigó7 válasza honda23 (#5666) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem mindegyik Omega lemez ennyire rossz.
Az Omega Frestyle lemezek már valamennyire jobb minőséget képviselnek mint a régebbi sima Omega. De ezzel nem védeni akarom. De annyi tény hogy ennél a márkánál is beleakadhatunk jóba is, de akár fake lemezekbe is. Lehet a munkatársai más mid-el szerezték be. Ezt meg kellene kérdezni. Ugyan ez a nyomtatható Omega kapható Sony és CMC mid-el is. Koránt sem ennyire rossz minőségben írhatóak.

Azt is mondhatnám hogy az olcsó lemezek ismérve ez. Hogy akadhat köztük fake mides.
De ma már márkásabb drágább lemezeknél is belefuthatunk pocsék vagy jobb minőségbe is.

Platinum 16x DVD+R

TDK MBI lemeze.

(#5668) kicsirigó7 válasza zsolesz84 (#5661) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Talán ugyan az a gyártó terméke.

Mediarange 16x DVD-R
(Made in china)
Pioneer 112D 6x pörkölve:

(#5669) kicsirigó7 válasza honda23 (#5660) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Csak az a meghajtó legyen csatlakoztatva amin fw-t akarsz frissíteni.
Arra azért ügyelj hogy ne legyen bent lemez. Érdemes és ajánlott, az emuláló progikat és víruskergetőt a flash idejére kikapcsolni. Ja és nem árt egy ima, hogy ne legyen közben áramszünet. :)

(#5670) Flashget válasza djculture (#5654) üzenetére


Flashget
félisten

Én csak ennek a topicnak a keresőjére gondoltam.

Realme GT Master Edition

(#5671) slaci007 válasza fer (#5659) üzenetére


slaci007
senior tag

Plex880SA 1.13 firmware 4x írás

Plex880SA 1.12 firmware 4x írás

Tungsram 1896-2022

(#5672) csibe1 válasza csibe1 (#5658) üzenetére


csibe1
addikt

Valaki?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5673) gg72 válasza csibe1 (#5672) üzenetére


gg72
veterán

Mindegyik JVC Taiyo Yuden gyártmány, a mínuszosakat én kerülném, a pluszos nem rossz.

(#5674) kicsirigó7 válasza csibe1 (#5672) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én inkább ebből rendelnék.

(#5675) Kcsabi válasza csibe1 (#5672) üzenetére


Kcsabi
tag

Én meg ebből.[link]
Ennek igen jó eredményei voltak a teszt során .[link]
De érdeklődni kell, hogy ez a Mid-es lemezük va-e raktáron.

(#5676) Johnny001 válasza gg72 (#5673) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Itt egy JVC+-os teszt (TY 100-as henger), Neroval írtam 12x-esen, csak adat, iHas624, 27-es firm

:Y

Valamit rosszul csinálok??????????? AHCI mód bekapcsolva! WinXP - Win7 hasonló

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5677) jeffo


jeffo
tag

Hát lehet, hogy ma vennem kell drágábban valahol itt egy helyi boltban valami írható dvd lemezt, mert kell sürgősben, és a tegnap rendelt itmedia csomagot nem biztos, hogy kiszállítják, ugyanis nem jött róla reggel sms értesítés. Pedig direkt korán, még bőven időben, rendeltem tegnap délelőtt, erre mégsem képesek másnapra kiküldeni? Lehet, hogy ha előző nap este rendelem, akkor előrébb sorolnak? Máskor általában küldték másnapra, talán most ennyi csomagjuk van? Vagy mondanom kellett volna nekik, hogy sürgős? Bár mindig jönnek az 5 munkanapon belül szövegükkel...
Nagyon kellett volna, mert mostanában a gépen helyhiány miatt gyakran veszek direktben +R lemezre a dvd felvevővel, és így simán lefogy akár 5-10 lemez is 1-2 nap alatt, na meg ha még számítógépről is akarnék kiírni, és sajnos már csak pár darab JVC DVD+R lemezem van.

Gondolom jobb valami pluszosat vennem, pl. Verbatim, Philips, ezekről láttam valamennyire jó véleményt itt, vagy Philips-ből jó a minuszos is?

(#5678) gg72 válasza Johnny001 (#5676) üzenetére


gg72
veterán

Egyértleműen a lemez vége felé van valamilyen felületi hiba, nem látsz a lemezen semmit, karc, por, stb.?
Próbáld meg 8X, vagy 6X megírni őket és ImgBurn-nel.

(#5679) jeffo


jeffo
tag

Próbaképp leteszteltem ugyanazzal a lemeztípussal a számítógépben és 2 féle asztali dvd felvevőben az írást. Annyira nem rossz az eredmény, valószínűleg a nem merevlemezes dvd felvevős teszt azért lett gyengébb, mert lassabban írja, 1-2x-es sebességgel, vagyis valós időben.

Pioneer DVR-215L 1.22 / JVC DVD+R / 8x-os írás

Panasonic DMR-EH68 merevlemezes asztali dvd felvevő / JVC DVD+R / kimásolás gyorsmásolással

Panasonic DMR-ES15 sima lemezes asztali dvd felvevő / JVC DVD+R / direkt felvétel lemezre

[ Szerkesztve ]

(#5680) kicsirigó7 válasza Johnny001 (#5676) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én is arra tippelek hogy alacsonyabb sebességen nem volnának ezek a nagy PIF felugrások.
De legalább is, mérséklődnének.
Sajna ez a tégely JVC lemez ennyit bír. Az az a 12x sebesség már sok.
Érdemes minden tégely lemezt, pár írási sebességen kipróbálni miután kibontod.
Aztán a legjobbnak ígérkező sebességen pörkölni a többit.
De arra is volt már példa hogy egy tégelyen belül is változott a minőség. Ha jól emlékszem a JVC +R lemeznél is írta itt már valaki.
Az (A) grade lemezek között is lehet 1db selejtesebb. De sajnos manapság már kevés márka lemeze nevezhető annak. :( Tiszta lutri hogy mit kap az ember.

(#5681) Johnny001 válasza gg72 (#5678) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Ezen a lemezen, jobban megnézve tényleg van fizikai sérülés (karc), majd próbálok lassabban írni és joól megvizsgálom a lemez felületét :)) is. ImgBurn-el fogok írni.

Egy kis türelem aztán jövök!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5682) jeffo válasza jeffo (#5677) üzenetére


jeffo
tag

Elképesztő. itt a helyi (úgymond kisvárosi) boltokban alig lehet minőségi dvd lemezt kapni. Csak TDK-k vannak pl. a számtech boltban. Mire jó, hogy a legolcsóbbat tartják? Vagy úgyse viszik, mert a többség már rákapott a netről rendelősdire?
Végül egy fotós boltban sikerült venni Verbatim DVD+R 16x 10-es hengerest (Made in Taiwan). Ára: 1700 Ft. Legalább hozzájárultam így a jogdíjas rendszerhez.
Ez is jobb, mint a semmi, majd tesztelem, és ha gyengébb minőségű, mint a JVC +R, akkor átírom később.
A fotós boltban talán tudnak hozni rendelésre más típust is, mert járnak fel áruért hetente. Most nem én voltam a lemezért, ezért nem is tudtam rákérdezni, csak úgy rémlik régebben ajánlották.

(#5683) kicsirigó7 válasza jeffo (#5682) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Azért kapsz csak TDK-t a helyi számtech boltokban, mert még mindig jól hangzó márka.
Mivel még mindig keresik, így a legtöbb helyen ez kapható.
Pedig hol vannak már ennek márkának a saját gyártású TTH mid-es lemezei, sehol. :(
Saját gyártással már jó pár éve leálltak, inkább legyártassák máshol. Pl mostanság az MBI-nél. Szépen rászítázzák hogy TDK, a sok márka-hű emberke meg megveszi. :D
A poén az egészben hogy valójában már a TDK Record az Imation vállalaté. Akár csak a Memorex.

(#5684) verybigboy válasza kicsirigó7 (#5683) üzenetére


verybigboy
senior tag

... TDK-ról tudod mi jut eszembe, még a CD lemezei amikor anno boltot boltra jártam hogy kapjak Taiyo Yuden alapanyagú CD lemezeket ... még mindig van vagy 50-100 db. lent a telken ... Istenem mennyit mentem azok után is ... még fiatal voltam :) ... de azok nagyon jó lemezek voltak, emlékszem!!!

(#5685) Met válasza verybigboy (#5684) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem a TDK-ról a magnó és VHS kazetták jutnak eszembe :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5686) Johnny001 válasza kicsirigó7 (#5680) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Na írtam mégegyet, most 6x-osan

Ez meg lehet kevés lesz és 8x az igazi, azért sokat javult! Ha az a 3 tüske nem lenne egész elégedett lehetnék! Imgburn-el írva!!!

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5687) djculture válasza Met (#5685) üzenetére


djculture
félisten

ja tdk ról ez jut nekem is eszembe:

(#5688) kicsirigó7 válasza Johnny001 (#5686) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az a 3db PIF:3-as tüskével elégedett lehetsz.
Sokkal jobb ez a 6x pörkölés mint a 12x-es. :K Ennek már jobban lehet bízni, hogy kibír pár évet.
Viszont a Total : 5426 PIF kicsit még mindig sok. Annak egy jó TY lemeznél 1000 alatt kellene lennie. Egy kiválónál 200 körül.
Lehetséges hogy a 8x lesz a nyerő. Ha nem, akkor maradj ezen a sebességen ennél a tégelynél.

(#5689) Johnny001 válasza kicsirigó7 (#5688) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, most legalább kipróbáltam az ImgBurn-t adatírásra is, és akkor nem kuka az összes :))

Írok majd 8x-osan is aztán jelentkezem

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5690) Johnny001 válasza kicsirigó7 (#5688) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Közben kerestem egy idén februárban írottat, jobb mint újkorában, azt hiszem 8x-osan írtam, de már nem vagyok abba se biztos (JVC+ barátunk 100-as henger)

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5691) verybigboy válasza Johnny001 (#5689) üzenetére


verybigboy
senior tag

Johnny001 köszönjük a teszt eredményeket, ezáltal megy előrébb a fórum, meg persze kicsirigó7 által, hogy segít most pl. Neked!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#5692) verybigboy


verybigboy
senior tag

Mai írás, ismét újabb tégelyből való lemez:

AD-7260S, fw. 1.01, írási stratégia váltva OPTODISCR08-ra, 4x, Philips DVD-R

[ Szerkesztve ]

(#5693) kicsirigó7 válasza Johnny001 (#5690) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Na ez már igen, ez már szép pörkölés volt. :C Csak a 11.9% jitter kicsit magas.
De a mai írók többsége alig tud 10% alá menni. A 6x pörkölésnél az is megvolt.
Ebből is látszik, hogy akár tégelyenként is változhat egy adott márka minősége.
Ezért is írtam hogy tégelyenként kell kitapasztani a lemezeket.

verybigboy Vannak itt tőlem hozzáértőbbek is. Akik többet tudnak mint én.
Azért köszönöm a bizalmat. :B

(#5694) csibe1 válasza Kcsabi (#5675) üzenetére


csibe1
addikt

(#5674) kicsirigó7, (#5675) Kcsabi

Üdv!
Köszi a válaszokat. :)
Legközelebb majd rendelek ebből is /Philips DVD+R 16x 25cake (IT5512):IT5512 8710895911795/ egy pakkot.
Kicsirigó linkjére nem jött be semmi,de megnézve a hivatkozást,
szerintem ő is ezt a Philips lemezt ajánlotta.
Egy jó darabig Verbatimet vettem,de aztán a Taiyo Yudenes lemezt nem tudtam felmásolni másfél hónap után akkor kicsit nyűgös lettem.
Utána volt vegyesen Maxell /abból DL is/ meg JVC-R Taiyo,
azzal eddig nem volt gond,de majd kiderül.
Philips-től eddig cd-t szoktam venni,mert legalábbis régen jobban bírta a túlírást,
mint a többi.

Köszi mégegyszer a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5695) kicsirigó7 válasza csibe1 (#5694) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Valóban nem jön be a linkről. :( Csak a hivatkozás látszik. Meg hogy: (A keresett termék nem található!) Szerintem azóta megváltoztatták az elérési címét a lemeznek, ezért a gebasz.
De igen arról a 25cake Philipsről van szó. Csak én a -R változatot linkeltem. Vagy is [ezt].

(#5696) csibe1 válasza kicsirigó7 (#5695) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor most melyiket? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5697) kicsirigó7 válasza csibe1 (#5696) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem mindkettőből rendelj, egy egy tégelyt aztán majd meglátod.
DVD+R INFOME R30
DVD-R INFOMEDIA R30 middel rendelkezik.

(#5698) csibe1 válasza kicsirigó7 (#5697) üzenetére


csibe1
addikt

Oksa,értem.A mid viszont nincs kiírva az oldalon.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5699) kicsirigó7 válasza csibe1 (#5698) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mert a Philips lemezek esetében is változhat a mid. Ezért nem írják ki.
A jelenlegi készlet tudtommal az. A következő már nem biztos. Lehet hogy CMC lesz, vagy akár megint INFOME.
Az aktuális készletről mindig érdeklődni kell. Vagy itt azoktól akik nemrégen vettek onnan.
Vagy mailben az itmediánál.

[ Szerkesztve ]

(#5700) csibe1 válasza kicsirigó7 (#5699) üzenetére


csibe1
addikt

Rendben.Köszi. ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.