Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#5296) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Így van :K Eredetileg PPéter tollából származik. Amit részben pontosítottam kibővítettem.
Hogy relatíve kezdő felhasználók is megértsék, hogy mi benne a lényeg.
PPéter, :R utólagos engedelmeddel.

(#5302) King Unique válasza Egon (#5300) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom... :F
Verba DVD-R gyengébb,mint a +R, Sony-R dicsérték korábban,most azt mondják egyesek gyengült az is,inkább +R.Talán még Philips DVD-R,de csak az,amelyik fix INFOMEDIA mides pl. itt v itt. De függ írótól is milyen minőségben írja INFOMEDIA mides lemezt,visszaolvasol,találsz jó egy-néhány tesztet.

Miért kell mindenáron "-"os,a mai írók jobb írásminőséget produkálnak a "+"osokkal?

(#5303) Egon válasza King Unique (#5302) üzenetére


Egon
nagyúr

Vannak olyan .iso-k, amelyek éppen hogy ráférnek egy dvd-re, és ezek általában a mínuszos méretére vannak kalibrálva, ami ugyebár pár megával nagyobb, mint a pluszos.
Vettem anno pluszos lemezeket, de mindig belefutottam ilyenekbe, úgyhogy azóta inkább a mínuszos lemezeket preferálom.
Azt hiszem, akkor inkább veszek egy pár pluszos lemezt, és a maradék jófajta mínuszos lemezeimet (van cca. 10 db Made in Japan TY Verbám még...) elteszem az ilyen alkalmakra... Köszi a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5304) Flashget válasza Egon (#5303) üzenetére


Flashget
félisten

azokra a lemezekre vigyázzál is mert nem valószínű, hogy valaha lesz TY Verbatim...

mai írók a +os lemezeket jobban írják a régiek meg a -os lemezt.

Realme GT Master Edition

(#5305) Egon válasza Flashget (#5304) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem nem annyira "mai" íróim vannak...:)
Pio 212D + LG GSA-H62NRB
Mondjuk tán ha 100-120 db lemezt írtam velük összesen a 3 év alatt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5306) King Unique válasza Egon (#5303) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy időközben kiderült pár info lentebb,a régebbi írók a minőségi "-"ost a szeretik,v akár jobban,elvileg akkor mehetne Verba, JVC,de előtte kéne vmi teszt,mert így nem tudom én se biztosan,h + v -,csak azt,amit előtte mondtam,h a mostaniak a "+"ost kajálják jobban.

Ilyen "iso problémám" már nekem is volt (bosszantó,h pár MB hílyán nem fér rá a +osra :W ),dvd filmeknél,de nekem csak pár db film volt,azokat Verba DVD-R 8x Medidiscre,ill.8x Verba -R Gold Archivalra írtam,azok jó minőségűek,csak picit drágák. A régi írók meg amúgy is a 8x lemezeket tán jobban is írták. :K

[ Szerkesztve ]

(#5307) fer


fer
őstag

Rendeltem ebből egy nagyobb tételt, remélem ez is lesz olyan jó mint a mostani hengeres!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5308) fer válasza kicsirigó7 (#5293) üzenetére


fer
őstag

Itt a pio beolvasás, valóban nem olyan a görbe mert lassabban olvasta, de a pio nálam minden lemezt lassabban olvas!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5309) kali válasza fer (#5308) üzenetére


kali
legenda

azért - főként a végénél - van némi probléma a görbével...

(#5310) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

milyen teszt programot ajánlotok a most frissen szerzett DL DVD-m teszteléséhez. eddig verbatimot vettem, de most az el volt fogyva, így ricoh-ra kényszerültem. hogyan tudom ellenőrizni a minőségét?
előre is köszönöm a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#5311) fer válasza kali (#5309) üzenetére


fer
őstag

Nem tudom milyen problémáról beszélsz!? A pio nálam mindent így olvas be, még a tökéletesen megírt saját lemezeit is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5312) King Unique válasza piadex2 (#5310) üzenetére


King Unique
titán

Ha az íród tesztképes (pl. Liteon,Asus,Plextor,estleg talán Samsung),akkor másik topicba említették: itt és itt is.

(#5313) kali válasza fer (#5311) üzenetére


kali
legenda

a hullámzásról a görbe felső végénél, ami az olvasási sebesség ingadozását jelenti! az igazi görbe az szépen egyenesen ível felfelé, és nincsenek benne esések a sebesség tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#5314) fer válasza kali (#5313) üzenetére


fer
őstag

Tudom, hogy milyennek kéne lennie a visszaolvasási görbének, de tekintetbe véve a lemez állapotát amiről már fentebb mutattam képet akkor beláthatnád, hogy az a visszaesés nem is olyan jelentős, és csoda, hogy egyáltalán vissza lehet olvasni! Nem tudom, hogy volt-e egyáltalán pio íród, ha igen akkor tudhatnád, hogy nem egy bajnok az olvasás terén!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5315) kali válasza fer (#5314) üzenetére


kali
legenda

problémásabb lemeznél nem is lenne gond, de azt írtad, hogy mindent így olvas be, még a tökéletesen megírt lemezeket is...
volt pioneer íróm, nem is egy típus, és megfelelő minőségű lemeznél aránylag szépen olvastak! mondjuk az igaz, hogy a problémás korongoknál jobban tétováztak, mint néhány más író!
nézz át a dvd írós témába, ott is találsz néhány szép piós görbét, régebbi és újabb szériás íróktól is!
ilyesmire gondolok; link

[ Szerkesztve ]

(#5316) verybigboy válasza King Unique (#5302) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hmmm ... kérdésem honnan tudod hogy az említett kiszerelések (és adott linkek) FIX Infomedia MID-esek?

(#5317) verybigboy válasza fer (#5307) üzenetére


verybigboy
senior tag

Várjuk majd az eredményeket, ha megérkezik légyszi legalább 1-et írj meg hogy tudhassuk mit is vettél, milyen széria. Köszi!!!

(#5318) King Unique válasza verybigboy (#5316) üzenetére


King Unique
titán

IT médiánál "címébe" is ott van,ill IT és Goldnál is korábban írták,akik ott vettek,h INFOMEDIA mides. 100% garancia persze nincs rá :N ,vásárlás előtt érdemes érdeklődni náluk,v itt a többiektől hol-milyen kiszerelésőt vettek,ami az volt,de fenti 2 helyen van ilyen,az 50+10-es "Carry Pack" az pl.az.

[ Szerkesztve ]

(#5319) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

köszönöm segítséget. elővettem a discspeed 5-öt.
sajnos nagy tesztet nem tudok csinálni, csak annyit, hogy milyen lemez van bent:

RICOHJPN D01 067 (43h)

ez mond Nektek valamit? hogy milyen minőség? (mondjuk egy verbatimhoz képest)

kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#5320) King Unique válasza piadex2 (#5319) üzenetére


King Unique
titán

Ugye DL lemezről lévén szó,ez jó mid,ez jó meg az MKM-es Verba! :K

Azonban vannak olyan esetek,h hiába van meg a "jó mides" lemez,lehet vmi lestrapált (stamperes) gyártósoron lett legyártva,ami odavághat a minőségnek.Pl.ilyen middel vettem korábban Emtec+R DL lemezt,Tesco DL is ilyen volt asszem' :D ,nagy rakás szar volt mind2 :W ,viszont Ricoh,Kodak márkájú lemez uilyen middel perfekt volt.

Milyen a lemez pontosan? Ja bocs :U , fentebb írtad,h Ricoh,akkor jó ez. :K

[ Szerkesztve ]

(#5321) verybigboy válasza King Unique (#5318) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én egyik linknl sem látom az INFOMEDIA jelzést, ezért kérdem!

"Régebben" tényleg Infomedia volt ez ill. a 30-as és 25-ös kiszerelés, de most én nem tudom milyenek ezek ... és megjegyzést sem találok egyik oldalon sem erre ... vagy valamit elnézek?

(#5322) King Unique válasza verybigboy (#5321) üzenetére


King Unique
titán

ITMediánál kiírásban is ott van Philips DVD-R ***16x*** 50cake INFO!!! (IT6144).ill a kompatibilitási xls-ben is ott van.h INFOMEDIA R30,továbbá,aki onnan vett mondta az övé olyan volt.

Gold-nál,aki ott vette azt a kiszerelést,amit mondtam,az mondta,h INFOMEDIA volt.
Aztán,h most milyet árulnak Goldnál nem tudom,rá kell kérdezni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5323) fer válasza verybigboy (#5317) üzenetére


fer
őstag

Naná hogy megírom! Nem is azért rendeltem, hogy ne írjam meg!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5324) verybigboy válasza King Unique (#5322) üzenetére


verybigboy
senior tag

Köszi az infot!

Most ebbe nem vagyok érdekelt, csak nem tudtam honnan tudtad hogy Infomediasak a lemezek, ezért érdeklődtem.

... év elején bespájzoltam ebből én is, van vagy 800-1000 ebből a jó szériából ... na meg persze a Verbatim DVD+R made in UAE-ből is 250 ;) ... azóta sem látok sehol ilyet ... sajnos :(

(#5325) King Unique válasza verybigboy (#5324) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen UAE Verbát én is bánom,miért nem vettem belőle nagyobb tételt. :W Szerintem már nem lesz,v ki tudja,talán? :F Esetleg,ha majd megmarad belőle fölös,megvenném...na jól van,vicc volt,gondolom úgyse adnád el,úgy vigyázol rá,mint a ... :)

800-1000 db :Y Philips dvd,azért az nem kevés,ilyen sokat írsz ? (gondolom persze jó előre bespájz,akár évekre)

(#5326) verybigboy válasza King Unique (#5325) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sokat archiválok, régi lemezeimet ha kell újraírom, születnek új lemezek családi felvételek, fényképek, céges adataim ... szóval van mit írni.

A lemezekkel kapcsolatba, vigyázok rájuk mint a szemem fényére, és ha találok tényleg jó lemezt, szériát bespájzolok belőle (ez történt anno a Maxell Xtreme Protek lemezeimmel, most az Infomedias Philips lemezekkel ill. a Made in UAE Verbatim lemezekkel).

Most nem hajt a tatár hogy bármi áron valami szutyok lemezt megvegyek mert írnom kell a lemezeket kifelé és már nincs mire ... ha meg látok időközbe valahol valami jót, azt megveszem, nem kér az enni.

(#5327) verybigboy válasza fer (#5323) üzenetére


verybigboy
senior tag

Várjuk az eredményeket! Köszi!!!

(#5328) Egon válasza verybigboy (#5326) üzenetére


Egon
nagyúr

Én veled ellentétben, már arra készülök, próbálom úgy alakítani a dolgokat, hogy minél kevesebbet kelljen optikai adathordozóra írni. Szerintem a DVD felett eljárt az idő.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5329) verybigboy válasza Egon (#5328) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hmmm ... van abban ráció amit mondasz, és végül is én is osztom ezt a nézetet ... most már inkább a blue-ray lemezek lennének azok amik a kor követelményeinek megfelelnének ... de ott, az még annyit nem bizonyított mint amennyit a DVD lemezek, de az biztos hogy az irány a nagyobb mennyiségű adatok tárolására szolgáló lemezek felé tendál.

(#5330) fer válasza verybigboy (#5327) üzenetére


fer
őstag

Sajna lemondtam azt a rendelést, mert nem volt nekik raktáron, inkább rendeltem máshonnan, igaz az nem slim tokos!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5331) Flashget válasza verybigboy (#5324) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig mikor vettem én is mindkét helyről megirtam a kiszerelést is, és azt is az it-nél oda van írva INFOMEDIAR30 a csomag 50+10 volt
a goldnál meg 25+5

Realme GT Master Edition

(#5332) kicsirigó7 válasza Flashget (#5331) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Oké, de ez már nem ezen a héten történt.
Azóta mindkét helyen körülbelül 4-8 árubeszerzés volt, ha nem több. :D
Az én tegnapi infóm szerint, az it-nél, a 25cake és 50cake INFOMEDIA R30 mid-es. Mármint ami jelenleg van a készletükön.

Mert hát, akár a TDK akár a Philips 4-5 lemezgyártóval áll kapcsolatban. Így egy köv beszerzés az EU-s disztribútortól már lehet hogy CMC-s lesz,vagy Ritek, MBI, de akár MCC is lehet. Aztán a köv,már lehet hogy megint INFOME :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5333) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Sajnos egyéb okokból ilyen Maxell DVD-R 16X lemezt kellett vennem. Le is teszteltem gyorsan a 12X írás milyenre sikeredik:

Így elsőre nem is tűnik olyan rossznak, persze kérdés, hogy az idő múlásával hogyan alakul.

(#5334) kicsirigó7 válasza smiti (#5333) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha már Maxell Ritek lemezt vettél, akkor jobb választás a +R.
Nálam már vannak 3-4 éve megírt RitekF1- RitekF16 lemezek.
Köztük a különbség, hogy az F1 évenként romlik 10-20 PI, 1PIF max értéket.
Míg az F16 minőségromlása elhanyagolható,szinte semmi.
Persze mindegyik DVD tokban függőlegesen van tárolva.

Ettől függetlenül a 4 éve megírt RitekF1 lemezeim is olvashatóak.
Csak már a PI Max nem=11-17, hanem PI Max=70-80-110
Sajnos sok már az olyan, ahol a megírásakor még PIF Max 2 tüske volt, mára már 4-5-6 max.
Majd kíváncsi leszek a kínai verba -R lemezeire. Mert azok már frissen pörkölve elérték a RitekF1 hároméves állapotát. :DDD

(#5335) King Unique válasza kicsirigó7 (#5334) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a "+"os jobb,mondjuk már korábban is írtátok.

Tárolással kapcsolatban,külön tokban kell,azt is olvastam már,én mondjuk sokat hengerben tartok,hosszútávon mi a veszélye,a hordozórétegek "összeragadnak,majd szétválnak",v mi? Illetve mért függőlegesen,vízszintesen nem jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#5336) leslieearth


leslieearth
tag

hello!
mai írás, 3-4 hetes szállításból jvc dvd-r 12x-en sh-s223l-el. nekem ezt jobban írja mint a '+'-t.

kár a végéért... :/

[ Szerkesztve ]

(#5337) kicsirigó7 válasza King Unique (#5335) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A henger azért nem jó, mert vízszintesen vannak benne a lemezek egymás fölött.
Ezáltal ha por kerül két lemez közzé,a lemezek alsó írott/írható része, nagyon könnyen karcolódhat.
Vízszintes elhelyezés azért sem jó, mert a gravitáció/hő hatására a lemez vetemedhet.
Míg függőlegesnél kisebb erre az esély.

Na most biztos az van a fejedben hogy a frissen vásárolt tégelyes kiszerelés, mind vízszintesen van gyárilag. :D
Csak épp míg megveszed. Jobb esetben a lemez légkondicionált raktárban van tárolva.
(Nem a piaci fekete kereskedelemre értem). Légmentesen zsugorfóliázva, hogy ne menjen bele a por. De miután megveszed kibontod-megpörkölöd, máris por kerül a lemezre. Vagy a tégelybe kerül por, mert már nem fóliázott.
Gondolom nem fóliázod vissza? :DDD

Tehát pörkölés után egyesével DVD tokban érdemes tárolni.
Vagy, speciálisan erre a célra gyártott Alu kofferben.

(#5338) King Unique válasza kicsirigó7 (#5337) üzenetére


King Unique
titán

A por az a halálom,vettem is spec törlőkendőt letörölni a fontosabb lemezeket,ill.a hengereket,amelyik fontosabb, fólia zacskóba teszem... :D Tokban függőlegesen tartva is azért beleszáll vmennyire a por...,bár a vetemedés.
Egyesével tokozni az necces lenne azt a sok lemezt :N ,sok helyet foglalna,inkább az alukoffer,bakeliteket is abba tartom,újabban CD-ket is,max akkor veszek még egyet,v egy nagyobb CD táskát.
A hengerben ideális körülmények közt tartott lemezek,akkor mindenképp jóval hamarabb tönkremennek,olvashatalanok lesznek, az ok,ha nem vigyáz rá az ember és tiszta kosz,karc a felülete,de ilyen tárolás is ennyire "kártékony"?

Kösz az infót,tippet! :K Tudtam,h nem jó a sok por,de h ennyire problémás tud lenni,h,csak simán beszívárog és... azt nem gondoltam (sejtettem azért vmit).

[ Szerkesztve ]

(#5339) kicsirigó7 válasza leslieearth (#5336) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Valóban kár a végéért. :K
Rengeteg másik író tulaj örülne, ha ezt a lemezt így megtudná pörkölni. :)
Próbálj meg egy 8x pörkölést. Hátha segít a dolgon. ;)

(#5340) kicsirigó7 válasza King Unique (#5338) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Csak rövid távon tartsd őket tégelyben. Vagy az olyanokat, amikért nem kár.
Hosszú távra mindenképp az alukoffer a megoldás.

A por a meghajtónak sem tesz jót, az is hamarább tönkremehet tőle.
Ne tud meg, hogy nézett ki pár használtan vett íróm belseje.
Nagyrészt biztos hogy a lemezekről került bele. Nem hinném hogy direkt beleöntötték a porszívó tartalmát. :DDD
De nem egy olyant is vettem, ami úgy nézett ki belül, mint ha új lenne.

(#5341) leslieearth válasza kicsirigó7 (#5339) üzenetére


leslieearth
tag

abból is van, igaz még másik henger... itt viszont a pif a magasabb...

(#5342) gg72


gg72
veterán

Erre szerintem érdemes lecsapni, amíg van készleten: [link]
Igaz, hogy csak 8X lemez (mondjuk én úgyis csak max. 6X írok), de egyrészt pofás is, másrészt taiwani és biztosan minőségibb lemez, mint a mostani ömlesztett kínai és indiai Verbatim-ok... :K

(#5343) Egon válasza gg72 (#5342) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez jobb lehet, mint a mínuszos TY JVC?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5344) gg72 válasza Egon (#5343) üzenetére


gg72
veterán

Gyanítom, hogy igen, de ha megkapom a lemezeket, egyből tesztelem őket.

(#5345) Flashget válasza gg72 (#5342) üzenetére


Flashget
félisten

Gondoltam jelzem, de aztán eszembe jutott sokan kapnak hírlevelet tőlük úgyis :)
verba DL 260Ft/db 10-es hengerben.

Realme GT Master Edition

(#5346) King Unique válasza Flashget (#5345) üzenetére


King Unique
titán

Milyen,indiai?

Digitaldepo-nál azt mondták kb.1,5 hete,h van singapúri verba DL. :) ,igaz 336 Ft/db 10-es hengerben. :( ,de az legalább jobb,mint az indiai,igaz az se szar annyira... :D

[ Szerkesztve ]

(#5347) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Szerintetek miért van az,hogy ha kiírok egy iso fájlt, akkor egészen jó értékek jönnek ki teszteléskor,de ha ugyanolyan lemezre, ugyanazzal az íróval(azonos sebességgel) írok ki avi fájlokat, akkor enyhén szólva is katasztrófális eredmények születnek.
Van erre valami megoldás,hogy jobb legyen az írásminőség? Ti, hogyan írtok ki avi fájlokat?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#5348) Flashget válasza King Unique (#5346) üzenetére


Flashget
félisten

Realme GT Master Edition

(#5349) King Unique válasza Flashget (#5348) üzenetére


King Unique
titán

Ez most...? :F

(#5350) verybigboy válasza gg72 (#5344) üzenetére


verybigboy
senior tag

Érdeklődéssel várjuk az eredményeket!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.