Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok. Az alábbiak közül melyik a legjobb , illetve milyen sorrendet állítanátok fel megbízhatóságukkal kapcsolatban?
- Sony AD 7260S
-Samsung sh s223
- NEC ND-4571A
Ezek nagyjából kaphatóak, és nem is drágák, azért esett rájuk a választás.

(#5352) Henicica válasza feco100 (#5347) üzenetére


Henicica
tag

Ez a kérdés engem is érdekelne! :K

(#5353) Patice válasza feco100 (#5347) üzenetére


Patice
nagyúr

Az ISO-t MDF fájlal írod ki? Vagy csak magát az ISO-t?

Ha jól emlékszem az MDF fájl egy kép mellett azért szerepel, mert ez a fájl tartalmazza azt az infót, hogy adott bitnek (pitnek) hol kell lennie a lemezen, ahogy az azon a lemezen szerepelt amiről az ISO-t készítette az ember.

Amikor csak megírsz egy mínuszos lemezt, akkor a program "találja" ki magától hogy hova kell írnia azt a lemezre. Pluszos lemeznél ugye megvan ez az útvonal ("A rács" :DD ) és ezért ad jobb minőséget.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5354) Egon válasza Patice (#5353) üzenetére


Egon
nagyúr

Téves. Az .mdf kiterjesztésű fájlok ugyanúgy image fájlok, mint az .iso kiterjesztésűek, viszont tartozik hozzájuk egy .mds kiterjesztésű ún. katalógus fájl, ami tartalmazza az általad említett infókat (vagy valami hasonlót... :P ). Az iso-k önálló állományok szoktak lenni (a .cue-.bin párossal kevered szerintem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5355) Patice válasza Egon (#5354) üzenetére


Patice
nagyúr

Tényleg, nem MDF, hanem MDS! :)) Köszi a kijavítást!

DVD Decrypter pölö tud ISO mellé MDS-t gyártani.

A CUE + BIN páros inkább audio CD létrehozásakor hasznos, de persze máshol is ugyaníyg használható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5356) Flashget válasza King Unique (#5349) üzenetére


Flashget
félisten

"Milyen,indiai?"

nem tudom

Realme GT Master Edition

(#5357) Flashget válasza Ateszzero (#5351) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung sh s223

ez így nem elég.
milyen betű van a 3-as után? ha C húzd ki a listádból ha L vagy F akkor veheted.

Realme GT Master Edition

(#5358) Flashget válasza Patice (#5355) üzenetére


Flashget
félisten

az ImgBurn pedig a DVD Decrypter utódja

Realme GT Master Edition

(#5359) feco100 válasza Patice (#5353) üzenetére


feco100
tag

Hello!

Csak az ISO-fájlt szoktam kiírni ImgBurn programmal.

De még mindig itt a kérdés!
Hogyan írjak ki AVI-fájlokat, hogy jó minőségű legyen az írás??

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#5360) Egon válasza feco100 (#5359) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha minden ugyanaz (az íróprogram is), akkor ez parajelenség, amire nem igazán fogsz magyarázatot találni (ugyanis nem szabadna eltérésnek mutatkoznia). Próbáld ki másik íróprogrammal, másik lemezzel, esetleg telepítsd újra a Wint; jobb ötletem nincs

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5361) King Unique válasza Flashget (#5356) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom indiai...az van manapság ált.sajna csak Verba DL 10-es hengerből :D ,a taiwani is jobb,de azt se kapni már nagyon hengeresbe,a singapúri korábban a legjobb volt minőségre,csak eltűnt egy ideje,de most megint van,ahol mondtam. :K

Mert ugye DL-be se mindegy milyen gyártású,bár az indiai is megírható azért...

(#5362) IRON STORM válasza feco100 (#5359) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ugyanúgy az ImgBurn-el írd ki a különálló fájlokat. Ha az íróprogram is egyezik illetve a lemez is "ugyanaz" akkor nem szabad eltérésnek lennie.

Csak a TDi!

(#5363) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget nyújtani, aki most vásárolna Philips DVD-R típusú lemezt, ma vásároltam 50+10-es kiszerelésű csomagot a Gold-Medianál, és a mostani dvd lemezek médiakódja: INFOMEDIA R30. A kisebb kiszerelés most nincs készleten nekik.
Köszönöm a segítséget azoknak akik megosztják a tapasztalataikat a lemezekkel kapcsolatosan, sokan tanulunk belőle, ezért is választottam a Philips típusú lemezt, remélem helyesen döntöttem.

Üdvözlettel: guiness

(#5364) gg72 válasza verybigboy (#5350) üzenetére


gg72
veterán

Szóval megírtam egy ilyen Verbatim lemezt 6X az NEC 7203S írómmal és az eredmény szerintem sokkal jobb, mint a mai átlag Verbatim lemezeké. A lemez dizájnja pedig különösen szép szerintem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5365) verybigboy válasza guiness (#5363) üzenetére


verybigboy
senior tag

Köszönjük az információt!!! :R

Esetleg egy tesztet lehetne kérni az adott "új" beszerzésű csomagból, ill. még azt hogy a lemez középső részén található sorozatszámot beírnád? Köszönöm!

... az Infomedia-s lemezeknél is van jobb és kevésbé jobb széria!!! ... persze az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy a "rossz" széria is veri a mostani Verbatim "jó" szériáit!!! ... és ez nem az Infomedia érdeme, ez sajnos a Verbatim szégyene!!!

(#5366) verybigboy válasza gg72 (#5364) üzenetére


verybigboy
senior tag

Köszi Neked is az infot :R

Lehetne egy 8x tesztet is kérni ebből a gurigából?

Köszönjük!!!

(#5367) gg72 válasza verybigboy (#5366) üzenetére


gg72
veterán

Este csinálok egyet, de annyira számít az az 5 perc...? :)

(#5368) verybigboy válasza gg72 (#5367) üzenetére


verybigboy
senior tag

A 8x-os teszteket szokták nézni (ha jól tudom) ... anno én is linkeltem 4x-es teszteket, és akkor mondták nekem is hogy a 8x-os a mérvadó ... csak ezért kellene. Köszi!

(#5369) gg72 válasza verybigboy (#5368) üzenetére


gg72
veterán

Ja, hogy a tesztet futtassam le 8X, azt hittem, hogy az írási sebességre gondolsz. Megcsinálom szívesen, de szerintem a 8X tesztelés nem ad pontos értékeket, ezt pl. a club.myce.com fórumozói is így látják általában.

(#5370) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

A Fortis +DL ami elvileg CMC média menyire írható egy NEC AD7240 vagy 7260 íróval?

koliz

(#5371) verybigboy válasza gg72 (#5369) üzenetére


verybigboy
senior tag

... na akkor most melyik teszt ad rendes eredményt ... 4x-est használtam anno én is, aztán mondták ha jól emlékszem itt hogy az nem jó, a 8x-os az elfogadott ...

Tudsz küldeni itt, vagy ha nem itt priviben egy linket az említett fórumról ahol ezt taglalják (4x-es vagy 8x-os sebesség ajánlott minőségellenőrzésnél)

Más: Mit ajánlanál, ajánlanátok Verbatim DVD+R lemezek írásához (milyen írót, milyen sebességgel) ... (szinte bármilyen író jöhet, van 20-30 a tarsolyomba ... Pioneer, NEC, LG, Samsung)

(#5372) gg72 válasza verybigboy (#5371) üzenetére


gg72
veterán

Itt rengeteg hozzászólás van a témában:

[link]
[link]
[link]

(#5373) King Unique válasza koliz1 (#5370) üzenetére


King Unique
titán

Már nem emlékszem pontosan a teszteredményekre....olvass vissza,találsz.

Azért megírja "vhogy" CMC-t is,de ha normális minőséget akarsz,MKM (Verbatim),v RICOH (Ricoh,Kodak) mides lemezt vegyél,igaz drágább vmivel...

Illetve addig is,ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#5374) King Unique válasza King Unique (#5373) üzenetére


King Unique
titán

+ ezt. PIE még "elmegy",de PIF,Jitter nem a legjobb :D, lehet AD7240/7260 (inkább) jobban írja vmennyivel...,de...

[ Szerkesztve ]

(#5375) Marci79


Marci79
aktív tag

Tesztképes író hiányában benchmark tesztet csináltam.

7260S,Verbatim DVD+R, made in taiwan, 12X írással:

7260S, JVC DVD-R (TY), made in japan, 12X írással:

[ Szerkesztve ]

(#5376) Balulord


Balulord
csendes tag

Szaisztok!

Lehetne egy NEC AD-7173A típusú meghajtóval verbatim DVD+r dl lemezeket írni?

Xelon

(#5377) slaci007


slaci007
senior tag

Verbatim digital movie lemez 6x írva
Plex880SA 1.13 oht on

ugyan ez oht,fht kikapcsolva

Tungsram 1896-2022

(#5378) slaci007 válasza slaci007 (#5377) üzenetére


slaci007
senior tag

Nec7240S 1.04 6x írva

Pio BDR205 1.11 6x írva

Tungsram 1896-2022

(#5379) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Én tegnapelőtt rendeltem a Gold Mediatól Verbatim lemezeket nagy mennyiségben.
Erről lenne szó:
http://www.gold-media.hu/verbatim-dvd-r-25-os-hengerben-47gb-16x
Én úgy tudom, hogy a Taiwanban gyártott a legjobb.
A dobozán viszont az áll, hogy made in China, valamivel lentebb pedig az, hogy Australia Verbatim Pty. Ltd. Melbourne.
Van valakinek ezzel a kiszereléssel tapasztalata?
Illetve rendeltem JVC Archival dvd +r lemezeket ebben a kiszerelésben:
http://www.gold-media.hu/jvc-dvdr-10-es-hengerben-archival-47gb-16x
Ez TY minőség? Mert a dobozán nem látnám ráírva.. Vagy ezt máshonnan tudom meg? :F

(#5380) belinho


belinho
senior tag

Hello!

Szeretnék kiírni egy 6.39gb-os lemezkép fájlt.
Imgburn programot használok.
Mit mire kell állítani, hogy biztosan jó legyen?

Írtam már ilyen duplarétegű lemezt de akkor még nerot használtam ott udf lemez létrehozását kellet választani és automatikusan beállított mindent a nero, de most imgburn van, itt meg lehet választani annyi fájlrendszer között iso9660+joliet+udf, meg ezek kombinációja között.

Félek hogyha konkrétan a lemezkép írása lemezre funkciót választom,akkor rossz fájlrendszert állít be magának és a 2.réteg olvashatatlan lesz, mint a multkor.

Az is mindegy, hogy lemezképként kerül a fájl a dvd-re vagy egyból install dvd lesz belőle, csak működjön.
Szóval mit mire állítsak?

(#5381) verybigboy válasza Henicica (#5379) üzenetére


verybigboy
senior tag

... ne is mond ... szintén sikerült beszereznem made in china lemezeket ... borzasztóak :W ... nem akarlak elkeseríteni, de ha ezekből spájzoltál be akkor sajnállak. Nem tudok rájuk mást mondani mint hogy pocsék lemezek, még az a szerencsém hogy én visszafogottan vettem belőle!

(#5382) Henicica válasza verybigboy (#5381) üzenetére


Henicica
tag

Ez azt jelenti, hogy kuka? :O
Ez szörnyű!!! Abban nyilvánul ez meg, hogy írni sem tudok rájuk vagy elrontja a lemezt az író?
A Jvc archival dvd +r azért jó választás? ( TY minőségű? )

(#5383) gg72 válasza verybigboy (#5381) üzenetére


gg72
veterán

Valóban, a kínai Verbatim nagyon nagy ívben kerülendő, borzalmas lemez. ;]

(#5384) Henicica


Henicica
tag

Esetleg tudna valaki ajánlani megbízható és jó minőségű lemezeket, lehetőleg " - r"-est?
Verbatim dvd -r-ben bíztam, de ez a kínai széria eléggé megviselt... :W
Taiwani gyártásút hol kapni?

(#5385) kicsirigó7 válasza Henicica (#5384) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

[Philips DVD-R 16x 25cake] INFOMEDIA R30 mid.
Talán most ez a legjobb minőségű -R lemez. Kisebb minőségbeli szórással kapható, mint bármely más mid-es lemez.
Viszont vigyázni kell, mert nem mindegyik Philips -R rendelkezik ezzel a mid-el.
A linken található 25 cake és az 50-es cake jelenleg az. Legalábbis az itmedianál.

(#5386) Henicica válasza kicsirigó7 (#5385) üzenetére


Henicica
tag

Köszönöm szépen! :)

(#5387) verybigboy válasza Henicica (#5386) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mint ahogy kicsirigo7 is mondta, jelenleg az említett lemeznél jobbat nem tudok/tudunk ajánlani. Az is igaz hogy ez a lemez is rendelkezik jobb és kevésbé jobb sorozattal (szerencse kérdése hogy mit kapsz), de még a "kevésbé jó széria" is sokkal jobb mint bármely más mai minuszos lemez ... tán a Taiyo Yuden DVD-R 8x-os az ami még ajánlható. Ha biztosra akarsz menni, manapság ez az ami ajánlható és szinte 100% hogy jó lemezt kapsz. A Verbatim lemezek lutrik, ha jó szériát fogsz ki akkor jó, de erre sajnos nem sok esély van mostanság. A kínai lemezek meg - mint ahogy írtam is - szörnyűek, én ezeket nem fogom felhasználni ... igaz "csak" 20 db. van belőle. Nem az a baj hogy nem lehet megírni őket, a baj az hogy nagyon szarul lehet, nagyon szarul. Játékra esetleg jó, amivel mondjuk nem akarsz 1-2 év múlva játszani, de családi fényképeket, videókat SEMMI KÉP NE!!! ments rá (én nem tenném).

(#5388) guiness válasza verybigboy (#5365) üzenetére


guiness
csendes tag

Szia!

A Philips DVD-R Infomediar30 típusú lemezek közepén az alábbi sorozatszám szerepel amit én vettem: TH 000043.

üdv.

(#5389) Henicica válasza verybigboy (#5387) üzenetére


Henicica
tag

Köszi a tippet, akkor bespájzolok az említett lemezből! :) :)
Remélem ez már tényleg jó lesz!

(#5390) verybigboy válasza guiness (#5388) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem erre a sorszámra gondoltam, az kellene ami a lemez közepén az átlátszó részen olvasható ... sokszámjegyű sajnos :(

(#5391) verybigboy válasza Henicica (#5389) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sajnos manapság ennél biztosabb tippet nem igazán tudunk mondani. Én ezekből választanék, vásárolnék.

(#5392) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Tudja vki, h Pécsen hol vagy kitől juthatnék hozzá olcsón TDK lemezekhez hengerben?
Aprók közt nincs kifejezetten pécsi hírdetés. :(
Gúgli sem a barátom.
Köszönöm!

(#5393) tyan válasza Henicica (#5382) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Régebben belefutottam ebbe a kínai Verbatim DVD lemezbe. Nekem iszonyat rosszul írta meg az íróm, ezért azt az egy gurigát, amit vettem visszavittem és kicseréltettem. Mondtam a srácnak, hogy nagyon szar minőségűek a kínai verbák. Erre az volt a válasz, hogy vagy nem jó az íróm, vagy más gond van, mert a kínai verbák jó lemezek. Innentől kezdve nem is vettem tőle többet lemezt...

A kínai verba tényleg kerülendő, sajnos gagyi minőség.

(#5394) verybigboy


verybigboy
senior tag

Pár mostanság megírt lemezem:

Egy "régi" MID, de kimagasló eredmény:

RICOHJPN-R01-02, Optiarc AD-7200S, v1.06, 4x írva

Egy mai lemez, mostanság jól csengő MID-el:

INFOME R30, LG GSA-4163B, vA106, 8x írva

A végére pedig egy "nyálcsorgatós" lemez ... Verbatim DVD+R Made in UAE :K

MCC 004, Pioneer 215D@215L, v1.22, 12x írva

Fontos mit mivel írunk és hogy azt milyen sebességgel tesszük!!! Ugyanarra a lemezre lehet jól is írni, meg kevésbé jól is írni, attól függ milyen íróval, azon belül meg hogy milyen firmware-el párosítjuk az adott lemezt!

(#5395) kicsirigó7 válasza verybigboy (#5394) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Fontos mit mivel írunk és hogy azt milyen sebességgel tesszük!!! Ugyanarra a lemezre lehet jól is írni, meg kevésbé jól is írni, attól függ milyen íróval, azon belül meg hogy milyen firmware-el párosítjuk az adott lemezt!

Optodisc R016

Pioneer 116D 6x pörkölés:
Felajánlott írási sebesség:4-6-8-12-16-18x

LG H10N 4x pörkölés:
Felajánlott írási sebesség:4-8-16x

Azt hiszem ezt nem lehet jobban szemléltetni. :D
De kiegészíteném.
Ugyanarra a lemezre lehet jól is írni, meg kevésbé jól is írni. Sőt akár minősíthetetlenül is pörkölni,ha nem a hozzá megfelelő lemezzel használjuk az írónkat.

[ Szerkesztve ]

(#5396) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Ez a kevésbé jó. :U

Pioneer 112D fw:1.28
4x pörkölés:
Felajánlott írási sebességek: 2-4-6-8-12x

(#5397) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

dvd vagy hdd?
szerintetek melyik tartósabb?
kösz és üdv,

piadex2

ps: abból indulok ki, amikor mind a kettőből a legjobbat választom...

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#5398) fer válasza verybigboy (#5394) üzenetére


fer
őstag

Neked miért nem a GL27-es Fw van az íródon?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5399) fer


fer
őstag

Hogyan lehet +-os lemezen rögzíteni az író típusát?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5400) verybigboy válasza fer (#5398) üzenetére


verybigboy
senior tag

Neked miért nem a GL27-es Fw van az íródon?

Hoppá, tényleg, lemaradtam ... pótlom :K

Hogyan lehet rögzíteni a + os lemeznél az író típúsát?

... ha hazaérek beírom, most csak fejből menne, az meg lehet nem lenne teljesen pontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.