Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Flashget válasza zsolesz84 (#4748) üzenetére


Flashget
félisten

Most akkor van egy LiteOn 624 B íród csak amiért nincs még jobb fw hozzá, venni akarsz egy LiteOn belsővel bíró de drágább írót? Jól értem?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4752) kicsirigó7 válasza Flashget (#4751) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Amihez szintén nincs kiforrott firmware. Ráadásul a 624 B fw szinten, már most jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#4753) rszp


rszp
aktív tag

A Plextorhoz van új firmware.
[link]
Date 2011-01-13

(#4754) kicsirigó7 válasza rszp (#4753) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Van hozzá új fw :K De tuti hogy kiforrott? :DDD

(#4755) rszp válasza kicsirigó7 (#4754) üzenetére


rszp
aktív tag

Valószínűleg jobb mint a GL24.
A Plextor v1.03 januári.

(#4756) perempe


perempe
addikt

Nagybátyámnak küldtem postán egy írott Maxell DVD-R lemezt USA-ba (NJ), de szerinte üres lemezt kapott.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4757) kicsirigó7 válasza rszp (#4755) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Plextor PX-890SA 1.03 fw-vel. Verbatim DVD+R 8x-san írva. [link]
Tehát nem jobb az 1.03, mint a 624B (GL24) alap fw-je. :)

(#4758) zsolesz84 válasza Flashget (#4751) üzenetére


zsolesz84
csendes tag

Nem. 2db dvd iró kell nekem, és nem akartam hogy egyforma legyen a két iró. csak egy kérdés volt felétek.

(#4759) Flashget válasza zsolesz84 (#4758) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor ahhoz jó a LiteOn és kell mellé egy olyan író (optiarc 726x vagy samsung 223L)ami a gyengébb lemezeket is jól írja.
Erről sok tesztet találsz itt vagy a dvd írók topicba.

Realme GT Master Edition

(#4760) rszp válasza kicsirigó7 (#4757) üzenetére


rszp
aktív tag

1 írás nem írás. Ha minden lemez ugyanaz a guriga és a 2., 3. is ilyen akkor már értékelhető. Ha a GL24 más guriga akkor nem összehasonlítható.
A mai gyártás mellett szerencse kell a jó lemezhez.

(#4761) kicsirigó7 válasza rszp (#4760) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

1 írás nem írás ez így van. :K
Különböző sebességeken is meg kellene írni azt a lemezt.
A mai gyártás mellett szerencse kell a jó lemezhez. Ez is igaz, de Verba JVC Sony Philips stb, DVD-R esetében.
De most Verbatim DVD+R lemezről van szó. Ami eddig nem mutatott akkora szórást mint a -R változat.
Szóval kötheted az ebet a karóhoz. Egy verba +R lemeznek nem így kellene teljesítenie, írási sebességtől függetlenül,ha az író firmware-ja rendben volna.
Arról nem beszélve hogy a Plextor PX-890SA, csak egy túlárazott LiteOn 324 B

[ Szerkesztve ]

(#4762) slaci007 válasza kicsirigó7 (#4757) üzenetére


slaci007
senior tag

Sajnos valamit elnéztetek mert ez mínuszos lemez kár rajta agyalni. :DDD

Tungsram 1896-2022

(#4763) kicsirigó7 válasza slaci007 (#4762) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

:Y tényleg. -R verbán valóban kár :DDD

(#4764) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag


Ez szerintem egy kicsit rossz minöség, nem egy ritek G05. Azt gondoltam hogy azér ennél egy kicsit jobb lessz a ritekF1.

[ Szerkesztve ]

(#4765) Flashget válasza zsolesz84 (#4764) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt a médiát ezzel az íróval elkell felejteni. Ráadásul az fw sem kiforrt még hozzá.
Nem lehet normálisan megírni a jelenlegi írókkal már, inkább a régiekkel. Én se tudtam egy jó eredményt elérni pedig zongoráztam a 6-8-12x sebességekkel. Végül a 12x írás tudott elfogadható PI értéket hozni viszont a hibák száma magas.
- maxell 12x írás LiteOn 624 B

-maxell 12x Samsung 223L

viszont a + maxellel ezt értem el 12x LO 624 B

A mínuszos lemezeket hanyagold (a verbatimot is mert teljesen bizonytalana már annak is a mínősége)még ha 20Ft/db lesz az ára akkor se vedd meg..használj csak +os lemezt Verbatim, JVC, Sony fajtából.
DL-ből csak verbatimot esetleg Ricoh lemezt. Bár nekem most 10db Ricoh lemezből 2db használhatatlan lett a teszt eredmény szerint..35 lett a PI érték.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4766) zsolesz84 válasza Flashget (#4765) üzenetére


zsolesz84
csendes tag

ez viszont szerintem elég jó lett, de sajnos nem tudok többet beszerezni.
viszont régi irásom ritek G05
sajnos ez a lemez is megszünt. Köszi a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#4767) Flashget válasza Flashget (#4765) üzenetére


Flashget
félisten

DL-ből csak verbatimot esetleg Ricoh lemezt. Bár nekem most 10db Ricoh lemezből 2db használhatatlan lett a teszt eredmény szerint..35 lett a PIF érték.

Realme GT Master Edition

(#4768) rszp


rszp
aktív tag

Amatőr kérdés. Ezeket a képeket hogyan csináljátok? Mármint hova-hogyan lehet feltölteni.
pl._http://prohardver.hu/dl/upc/2011-01/31/16091_wga0vmdtthxgocbu_lo12x_3.png

(#4769) Flashget válasza rszp (#4768) üzenetére


Flashget
félisten

Mikor írsz egy hsz-t, az ablak alatt van az hogy "új kép feltöltése a szöveghez"
ott kikeresed a képet a gépeden nyomsz utána egy okét majd az újabb előugró ablakban lesz egy link Beillesztés felirattal. Arra rányomsz és már látni fogod a hsz-nél majd OK-t nyomsz és kész.

Realme GT Master Edition

(#4770) rszp válasza Flashget (#4769) üzenetére


rszp
aktív tag

Köszi.
Rá nem jöttem volna, hogy akkor az ázméretezés is megtörténik.

(#4771) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mivel tudom ellenőrizni egy 8 GB DVD -men két 4 GB film van az elsővel semmi gond, de a másik másolásolás közben nagyon gyüszűs, lassúcska. :F Effektív nem tudom lejátszani csak ha lemásolom a helyilemezre a fájlt. Kicsit idegesítő, hogy 10 lemezből 9 kaki. (legújabb firmware fenn, vírus stb nincs, kozisztencia stb rendben természetesen)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4772) gg72 válasza zoltanz (#4771) üzenetére


gg72
veterán

Milyen író, milyen lemez? :F

A minőségellenőrzéshez amúgy egy MTK-chipszetes író (Liteon, Samsung) és megfelelő program (Opti Drive Control, KProbe, Nero CD/DVD Speed) kell.

[ Szerkesztve ]

(#4773) zoltanz válasza gg72 (#4772) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pio DVR-110D író és változó TDK vagy Verba lemezeket írok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4774) gg72 válasza zoltanz (#4773) üzenetére


gg72
veterán

Az író elvileg jó, a TDK lemez viszont kevésbé. A Verbatimon is jelentkezik a hiba? DL-írásra ImgBurn program használata ajánlott.

(#4775) zoltanz válasza gg72 (#4774) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen általában a második réteg írásakor vagy azt írja rosszúl. Én nem tapasztaltam eltérést a ImgBurn/DVDDecrypter és a Nero között bár DL lemezeket ritkábban írok, de simát azt szépszámmal.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4776) zoltanz válasza zoltanz (#4775) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam a DL -esekben a TDK a jobb.

#4777 Kevesebb selejt kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4777) gg72 válasza zoltanz (#4776) üzenetére


gg72
veterán

Miben jobb, mint a Verbatim?

Aztán lehet egy újabb író is kellene már, a Pioneer 110D nem egy mai gyerek...

[ Szerkesztve ]

(#4778) zoltanz válasza gg72 (#4777) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Aztán lehet egy újabb író is kellene már"

Ezzel a hipotézissel csak az a gond, hogy akkor a sima DVD -ket mind miért írja meg jól? :U (4x módban szoktam pörkölni)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4779) kali válasza zoltanz (#4778) üzenetére


kali
legenda

mert régebbi író/firmware, és az egyrétgű dvd lemezek esetén kevesebb az új médiakód, és esetleges írási stratégia hiánykor általános írási stratégiát is egyszerűbb társítani az egyrétegű lemezekhez, kevesebb a hibalehetőség, mint a kétrétegű korongok esetében!
adott régi író/firmware nem ajánlott az újabb szériás kétrétegű lemezek megíráshoz! amennyiben találnál régebbi szériás - alacsonyabb írási sebességű - kétrétegű korongot, úgy azzal esetlegesen több sikerrel járnál! a tdk azért nem/kevésbé ajánlott kategória, mert nagy a szórás médiakód - és ezáltal minőség - tekintetében, nagyobb eséllyel fogsz ki gyengébb minőséget!

(#4780) zoltanz válasza kali (#4779) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megnéztem természetesen DVD Identifier -el támogatja az Firmware -em a lemezt csak x2,4 módban, azon is tettem. Ha a te fikciód igaz lenne akkor nem szabadna tudnom jól megírni, de 10 ből egyszer sikerűl. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4781) kali válasza zoltanz (#4780) üzenetére


kali
legenda

nem fikció amit írtam, mint már említettem, létezik általános írási stratégia is, nem csak adott firmware - mid párosítású, de ott még kérdésesebb az eredmény! az más kérdés, hogy újabb/jobb írók is hajlamosak arra, hogy a kérdéses minőségű kétrétegű lemezből tetszés szerinti arányban rontsanak...
a lényeg; szerezz be normális új írót, meg használj ahhoz megfelelő, minőségű kétrétegű lemezt, és kevesebb gondod lesz! talán az arány is megfordul, és 10 lemezből 9 sikerül majd! :) kétrétegű lemezeknél arra sajnos nincs garancia egyik író/firmware - lemez/mid párosítás esetén sem, hogy 100%-os eredménnyel dolgozzon...

(#4782) zoltanz válasza kali (#4781) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem csak akkor használ a író általános írási stratégiát ha nincs benn a lemez MID -je a Firmware -ben?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4783) zoltanz válasza zoltanz (#4782) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor vagy kockáztatok, esetleg keresek 4x DVD+/-R DL lemezeket vagy kíírom 2 DB DVD5 -re. Vagy veszek új olyan írót ami képes tanulni magától írási stratégiákat.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4784) IRON STORM válasza zoltanz (#4783) üzenetére


IRON STORM
őstag

Csak a Lite-On írók képesek úgymond tanulni a ma kapható írók közül. Illetve a klónjaik.

Csak a TDi!

(#4785) zoltanz válasza IRON STORM (#4784) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Smart-Write és Adapting Recording Technology for burning technológiák igen, és CD -k esetében is működik úgytudom. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4786) verybigboy válasza IRON STORM (#4784) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mit értesz az alatt hogy tanulni? Adott MID-et egyre jobban írják maguktol a "tanulásuk miatt" vagy hogy kell ezt értelmezni?

(#4787) zoltanz válasza verybigboy (#4786) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem elsőre is jól írják, gondolom nem úgy állnak neki az írásnak, hogy gyere babám megtoszlak. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4788) verybigboy válasza zoltanz (#4787) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezt értem, nyílván, de mégis mit takar ez a "tulajdonság"?

(#4789) IRON STORM válasza verybigboy (#4788) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hyper tuning: Az AWS olyan technológia ami automatikusan megtalálja a legjobb irásmódot a médiához.

Force Hyper Tuning: Alapvetően,ha a meghajtó együttműködik a Hyper Tuninggal,akkor ezt fogja használni minden ismeretlen média használatakor.
Ha a gyári stratégia nem megfelelő használd ezt.

Over speed: Ez kell,ha gyorsabban akarsz írni!Ez a funkció elérhető a Hyper Tuning technikával. Légy óvatos,mert az írás minősége nagyon rossz lehet,amikor ezzel a technikával írod

Online Hyper Tuning: Ha ezt használod,akkor írás közbe figyeli a minőséget , illetve írás közben változtatja a stratégiát.
Valószínűleg több időt fog igénybe venni az írás,ha ezt a technikát használod.

Csak a TDi!

(#4790) verybigboy válasza gg72 (#4746) üzenetére


verybigboy
senior tag

Na átvetted a rendelésed, mik jöttek (milyen MID-el) ... és milyen minőségű lemezek (esetleg 1-2 teszt?).

(#4791) bivaly67


bivaly67
csendes tag

Aki akar még tisztességes lemezt venni az mennyen be az Akácfa u.-ba és vegye meg a + os 8X tokos RICOH lemezeket amig még van!!!! Ezekkel nem kell tökölni!!! Ez még lemez!!!
Ebben még lehet bízni!!!
Nekem is van még 30db oprendszernek fontos dolgoknak!!! A mai olcsó lemezekkel nincs értelme szórakozni!
Verbatimnak is romlott a minősége az évek folyamán.Eleinte -R majd +R használtam.Már a + -os is igen változó minőséget hoz úgy 1,5 év óta.Nyomtathatókat használtam kipróbáltam egy 100-as nyomtatható SONY-t is nem jött be!!!Tokos kiszerelésben vettem +SONY-t az még használható!! !Azóta nem is vettem DVD-t!!
Összeségében a VERBATIM A SONY ÉS A JVC is lutri változó minőséggel!!! A +R-sek is!!!
Optikai tárolásnak manapság nincs értelme halott dolog!!!

(#4792) rszp válasza bivaly67 (#4791) üzenetére


rszp
aktív tag

Bocs a műveletlenségért de mi van az Akácfában?
Ha ide nem is de lagalább pm-ben válaszolj!
Köszi.

(#4793) gg72 válasza bivaly67 (#4791) üzenetére


gg72
veterán

Én nemrég voltam ott és nekem már csak 16X Ricoh-t adtak a 8X Gold helyett, ami azért sajnos nem ugyanaz... Nem értem, hogy miért van fent még mindig a 8X Gold az árlistájukban. :U

(#4794) Flashget válasza rszp (#4792) üzenetére


Flashget
félisten

a BKV ahol befizetheted a büntiket :DDD

Realme GT Master Edition

(#4795) rszp


rszp
aktív tag

Nem tudom, hogy :C vagy :W

(#4796) gg72 válasza rszp (#4792) üzenetére


gg72
veterán

[Ők] vannak az Akácfa u. elején.

(#4797) bivaly67 válasza gg72 (#4793) üzenetére


bivaly67
csendes tag

Most néztem már átírták az árlistát!!! Ricoh DVD-R 16x-ra! Hát nem ugyanaz!
Gyengébb minőség. Eddig a Ricoh 52x CD-R is benne volt a listájukban egyszer szerettem
volna venni belöle de azt mondták hogy nincs. Néztem most már kiszedték belöle eddig még mindig benne volt az is!

(#4798) Flashget válasza gg72 (#4796) üzenetére


Flashget
félisten

cím?
régebben néztem már de nem nagyon bízok az ilyesmiben..2 teló szám aztán szevasz

Realme GT Master Edition

(#4799) rszp


rszp
aktív tag

Köszönöm, így már legalább tudom az áraikat amik szerintem nagyon húzósak.

(#4800) gg72 válasza Flashget (#4798) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom a pontos címet, a Blaha felől az utca elején van a jobb oldalon, egy pizzéria melett, az ajtón nem lehet belátni, mert fólia van rajta, amúgy semmi jelzés sincs, hogy ott egy üzlet lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.