Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) aproo válasza IRON STORM (#4349) üzenetére


aproo
tag

lg gh22np20 ata

(#4352) gg72 válasza aproo (#4351) üzenetére


gg72
veterán

Azzal sajnos nem lehet, csak MTK chipsetes írókkal (Liteon, Samsung, Liteon alapú Asus).

(#4353) aproo válasza aproo (#4351) üzenetére


aproo
tag

Kösz az infót. Úgy is csere előtt állok,majd keresek egy jobb írót. :)

[ Szerkesztve ]

(#4354) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Olvasgatom a szólásaitokat, gondoltam előveszek egy pár régi lemezt, régi íróval írva, vajon mi lesz az eredmény?
Íme egy!

Mi a vélemény erről?-(KUKA?)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4355) gg72 válasza Ottó58 (#4354) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez bizony az... :(

(#4356) Multibit válasza Ottó58 (#4354) üzenetére


Multibit
veterán

Mi ez? DVD-video vagy adatlemez? Próbáltad lejátszani/beolvasni?
Az rendben van, hogy az írott adathordozó minőségi mutatói romlanak az évek múlásával. De ennyire azért nem romlik a lemez állapota! Vagyis ez a korong írás után sem mutathatott túl jól...

szerk.: milyen körülmények között tárolod a régi lemezeidet?

[ Szerkesztve ]

(#4357) tyan


tyan
senior tag

Előfordulhat az, hogy a dvd író egy korábbi firmware-el jobban írja a lemezeket, mint a legfrissebb firm-el?
Korábbi firmware-el felülírható a meghajtón lévő legújabb firm?

(#4358) Multibit válasza tyan (#4357) üzenetére


Multibit
veterán

1. előfordulhat
2. felülírható

(#4359) Ottó58 válasza Multibit (#4356) üzenetére


Ottó58
senior tag

DVD video.
A Samsung223Q, Sony7243 és a LiteOn524 simán beolvasta, így már csak a lejátszóban való tesztelés maradt.
Láss csodát-akadásmentesen lejátszotta.
Ottó

Akkor vajon van értelme ezeknek a teszteknek??? Egyébként soha nem teszteltem, ha a gépem beolvasta, a lejátszó játszotta-nekem ez volt a teszt,

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4360) aproo


aproo
tag

Ha már a téma a dvd-k (minősége,írhatósága,médiatípusa) figyelmetekbe ajánlom ezt a "kis" oldalt =>[kat] néhány lemezmellet az író típusát firmware-t is közlik+ tapasztalatokat

[ Szerkesztve ]

(#4361) Multibit válasza Ottó58 (#4359) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor vajon van értelme ezeknek a teszteknek???
Valami hasonló kérdést már én is feltettem itt... :)

(#4362) tyan


tyan
senior tag

Verbatim DVD+R (Madei in India) 8x BLOU firmware:

(#4363) tyan


tyan
senior tag

Verbatim DVD+R (Made in India) 8x BLOP firmware:

(#4364) kicsirigó7 válasza Multibit (#4361) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Multibit és Ottó58
Ha nincs értelme a teszteknek.
Akkor van még a havernak kb 150db Xerox DVD-R lemeze.
Ilyen minőséget tud: :Y

Olcsón megvehető, ha érdekel írjatok rám privit. Ha nem, akkor meg ne kérkedjetek. :D

[ Szerkesztve ]

(#4365) tyan


tyan
senior tag

Vélemény a #4262, 4263-ról?

(#4366) Multibit válasza kicsirigó7 (#4364) üzenetére


Multibit
veterán

Bocsánat Nagyúr, de helyre kell igazítsalak! Mi nem kérkedünk, hanem kételkedünk! Óriási különbség! Ajánlom a Magyar Értelmező Szótár forgatását! :K
Kicsit szájbarágósabban (hátha ez segít): nem tagadom a minőségteszt létjogosultságát am block, csak a mindenhatóságát és kizárólagosságát firtatom! Korábban már leírtam, hogy nem feltétlenül köt mindent az orrunkra, vannak jellemzők, amik legalább olyan fontosak, mint a PI/PIF/jitter mérés, csak nem tudunk róla vagy nem közismertek.
Nagy a mi bűnünk... kételkedni merünk, és nem nyelünk be mindent gondolkodás nélkül :R :DDD
Végtére is a tudományt sem a kételkedés vitte előre...

(#4367) Ottó58 válasza kicsirigó7 (#4364) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szóval nem adtál választ, ha értesz hozzá!
A teszt alapján KUKA lenne a lemez.
Azt magyarázd meg, miért van, hogy minden beolvassa ezt a HIBÁS lemezt!
A lemezt tokban tartom, szobahőmérsékleten.
Nem oly hozzáértő kérdeztem, hogy ha ezt a képet mutatja a teszt, és minden olvassa, lejátsza, akkor van-e értelme ezeknek a teszteknek?
Tehát a kérdésem mégegyszer: hogyan lehet ilyen kép mellett hibátlanul lejátszani?
Egyébként ezen a teszten én is meglepődtem, mert sokkal jobb tesztképre is írtátok, hogy elég gyenge minőségű a lemez.
Úgy gondolom, a fórum azért van, hogy megosszuk a tapasztalatokat, s nem azért, hogy beszólogassunk egymásnak!-Ezért tesz fel az ember olyan kérdést, hogy a tapasztaltabbak véleményt tudjanak mondani.
Ottó

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4368) Ottó58


Ottó58
senior tag

"kicsirigo7"

Éppen a Te teszted mellé állítottam én is egyet.
Azt írtad, nem egy rossz párosítás.#4256
Légyszi okos érvekkel magyarázd el nekem, melyiket tartod jobbnak!
Azért is kérem, mert a három íróból legalább egyet el akarok adni, s ha ez a párosítás jónak bizonyul, a SONY OPTIARC-ot tartanám elsődleges írómnak.(Valószínű, hogy a taivani verbát jobban fogja írni-ha kapok.)
Egyébként a DVD lemez: INDIA-adatlemezként írva.
Köszi: Ottó

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4369) slaci007 válasza Ottó58 (#4367) üzenetére


slaci007
senior tag

Én is találkoztam már sok ilyen rossz teszteredményű lemezzel volt amit lejátszott akadás nélkül volt amit nem.Régebben egy régi Dimarson házimozin teszteltem a lemezeket elég háklis volt minőségre de ha jól ment akkor máshol is működött rendesen.Teszt az egy nagy segítség eldönteni a minőségét a lemezeknek,de a puding próbája az evés mint tudjuk,ezért kell több asztaliba is kipróbálni.Néha én is ránézek a régi lemezekre,ilyen eredménynél nem árt már újra felírni a lemezt,fő a biztonság.Sajnos csak most kezdenek el gyűlni a tapasztalatok a igazán,mert nem olyan régi technológia ez az egész.De ha már eleve jobb eredményeket hoz egy lemez,akkor hosszabb időnek kell eltelni ekkora minőségromláshoz.

Tungsram 1896-2022

(#4370) kicsirigó7 válasza Multibit (#4366) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Soha nem hittem magamat Nagyúr-nak. Vannak itt bőven, akik többet értenek hozzá mint én. Hozzád képest biztos többet. :)
Nem is akarok benyeletni veled-veletek semmit.
Neked is van véleményed, nekem is. Valaki neked hisz, valaki nekem és másoknak.
Ez nem a Magyar Értelmező Szótár fórum, hanem prohardver DVD lemez tapasztalatok
Amit viszont művelsz a hozzászólásaidban, az már kérkedés vagy is ez már inkább kötekedés, nem kételkedés.
Én próbálok segíteni másoknak, ha kérdésük van.
Viszont neked az a fontosabb, ha másokat össze tudsz zavarni a tesztjeiddel kételkedéseiddel.

A Xerox lemezekért senki nem jelentkezett. . :) :F

[ Szerkesztve ]

(#4371) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#4368) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Okos érv az, hogy neked kell eldöntened hogy melyik két írót tartod meg.
Mert eddig még nem láttam együtt, mindhárom íród írástesztjét.
Főleg úgy nem, hogy azonos mid-es lemezre pörkölt tesztet, töltöttél volna fel.
Csinálj egy egy tesztírást mindhárommal,egy adott ISO-ról azonos mid-es lemezre. Amit főként használni fogsz.
Csinál meg a tesztképeket, lehetőleg ugyan azzal a teszt progival.
Amelyik kettő kisebb értékekkel írt, azokat hagyd meg.

[ Szerkesztve ]

(#4372) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#4367) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Tudtommal én nem beszóltam.
Csak a kérdésetekre hogy: van-e értelme ennek a minőség tesztelésnek?
Ajánlottam egy jó vételt. Ha szerintetek nincs értelme, akkor olcsón tudok Xerox DVD lemezt.
Nem kezdek el hetenként ugyan erről a kérdésről vitázni.

Tehát a kérdésem mégegyszer: hogyan lehet ilyen kép mellett hibátlanul lejátszani?
Válasz [link]

Egyébként ezen a teszten én is meglepődtem, mert sokkal jobb tesztképre is írtátok, hogy elég gyenge minőségű a lemez.

Mert azok már közvetlenül pörkölésük után hozták ezt az értéket.
Nem évek múltával, romlottak ennyit.
Tehát már eleve megírásuk után, rosszabb eséllyel indulnak az éveknek.
Mint egy alacsony értékkel pörkölt minőségibb lemez.

(#4373) Ottó58 válasza slaci007 (#4369) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tulajdonképp azért jutott eszembe, hogy régebben írt lemezeket tesztelek, mert ugyebár az írók és a lemezek minőségileg jobbak lettek, (már amelyek) és ha kell újraírom a rosszabbakat.
Az pedig igaz, hogy kb. most kezdenek gyűlni a tapasztalatok, 4-6-7 éve megírt lemezekkel kapcsolatban is, mert eltelt felettük egy pár év, s így látható a minőségromlás.
A 4368-as tesztet azért tettem fel, mert a SamsungS223Q, Sony Optiarc7243S, és a LiteOn524-es közül a legjobb eredményt a Sony hozta erre az indiai verbára írva.
Ha elfogadható az a tesztkép, akkor ez a párosítás marad nekem, mivel ehhez a lemezhez tudok legjobban hozzájutni.

Ottó

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4374) IRON STORM válasza Ottó58 (#4359) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen van értelme a teszteknek. Neves külföldi fórumokon is ezzel a módszerrel tesztelnek, de ritkán látni ilyen eredményeket. Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy még mindig kommersz írókról beszélünk és nem várhatjuk el a teljességgel korrekt eredményt. Azonban a kommersz írók közül a Lite-On írók adják a valósághoz legközelebbi eredményt. A Te esetedben a legésszerűbb magyarázat az abnormális eredményre, egyszerűen a mid támogatásának teljes hiánya. Az adott médiakód nem szerepel az író firmware adatbázisában abszolút. Ez csak az én véleményem, de talán magyarázat.

Csak a TDi!

(#4375) Ottó58


Ottó58
senior tag

Ugyanazzal az íróval két évvel később, VERBATIM lemezre.

Ezeket elteszem, kinyomtatom, és minden évben megnézem, mennyit romlik az állapotuk.
Ezt teszem a legjobb lemezzel is, esetleg az évek múlásával és a minőségromlással következtetni lehet a várható élettartamra.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4376) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Egy Maxell DVD+R, TDK DVD+R és egy Philips DVD+R között milyen (minőségi) különbségek lehetnek?
Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4377) kicsirigó7 válasza Tomi_Sci (#4376) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Maxell DVD+R, lemeznél a mid: RitekF16
Egy mostani ASUS, Samsung, LiteOn, Sony Optiarc íróval, meglepően jó minőségben meg lehet pörkölni.

TDK DVD+R, Philips DVD+R lemezeknél, a mid lehet: CMC MAG M01, DAXON AZ3, INFOME R30, MBIPG101 R05-002, MCC 004, PRODISC R04, de akár Ritek F16 is.
Ha megveszel egy tégelyt, a valódi gyártót csak felbontás után tudod meg.
Van köztük nagyon jó minőségben, de van köztük nagyon sok közepes minőségben pörkölhető is.

[ Szerkesztve ]

(#4378) robag72


robag72
csendes tag

Sziasztok!

Valamelyik szaki mondana véleményt erről a lemezről, az írót tegnap vettem.
Maxell dvd+r

[ Szerkesztve ]

(#4379) Tomi_Sci válasza kicsirigó7 (#4377) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Akkor Maxell lesz, úgyis az a legolcsóbb. Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4380) kicsirigó7 válasza robag72 (#4378) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez Maxell DVD +R DL lemez.
Ahhoz képest hogy Ritek mid, egész jó írás. Ha csak a PIF értéket nézzük akkor, igen csak rossz.
Verba vagy Ricoh DL lemezzel jobb minőséget érhetsz el.
A rétegváltáskor tapasztalható magas 8 PIF csúcsok szerintem egy alacsonyabb sebességen történő pörköléssel csökkenthetőek.
Hányszoros sebességen írtad, és milyen progival?

(#4381) robag72 válasza kicsirigó7 (#4380) üzenetére


robag72
csendes tag

Szia, Ashampoo Burning Studio 10-el írtam 4x sebességgel, esetleg más progi.

(#4382) kicsirigó7 válasza robag72 (#4381) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen van jobb is, talán az ImgBurn a legjobb DL pörköléshez. Ráadásul ingyenes. :) [link]
A 4X-es sebesség maradhat ennél a proginál is DL lemezekhez.
Normál -R +R lemezeknél, inkább 6-8x-os sebességgel pörköltes.

(#4383) robag72 válasza kicsirigó7 (#4382) üzenetére


robag72
csendes tag

Oké, és köszönöm.

(#4384) fer


fer
őstag

Sziasztok! Ezzel lehet hiteles minőség ellenőrzést csinálni?: DH-16AYH

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4385) IRON STORM válasza fer (#4384) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen lehet.

Csak a TDi!

(#4386) fer válasza IRON STORM (#4385) üzenetére


fer
őstag

Köszi, már csináltam is pár tesztet, elég vegyes eredmények születtek, mik a hiba határok amik még elfogadható értéken belül vannak? A tesztet hányszoros sebességen célszerű elvégezni?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4387) fer


fer
őstag

Innen melyik legolcsóbb Lite-On írot ajánlanátok?: [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4388) 590227


590227
aktív tag

Szeretnék JVC+R-es lemezeket venni.60 ft-os helyet találtam.Tudtok segíteni olcsóbb beszerzésben,vagy jobb ajánlatot?Köszönöm a segítséget,jöhet privátban is,ha nem publikus. :R

(#4389) IRON STORM válasza fer (#4387) üzenetére


IRON STORM
őstag

iHAS 624 ajánlott bár nem a legolcsóbb. A teszteket 4x ill 8x sebességgel kell csinálni.

Csak a TDi!

(#4390) kali válasza 590227 (#4388) üzenetére


kali
legenda

nézelődj az apróban, és ahol csak néhány típust/médiakódot írnak ki a sok általaluk beszerezhető lemezről - és ezt említik is -, ott kérdezz rá bátran, akár sikerrel is járhatsz! ;)

(#4391) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok!
Optiarc AD-7241S íróhoz milyen lemezt ajánlanátok?

(#4392) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.

Labelflash vs Lightscribe? Ill. milyen lemezt ajánlotok hozzá?

Realme GT Master Edition

(#4393) belinho


belinho
senior tag

Melyiket vegyem?
50db maxell dvd+r ritek f16
50db tdk dvd+r és nem tudom milyen mid kódja lehet?
Samsung 223c-hez kellene.

(#4394) kali válasza Wayne (#4391) üzenetére


kali
legenda

ha nem az árat nézed, és fontos a minőség, akkor verbatim, taiyo yuden, vagy kicsit olcsóbban, de még megfelelő minőségben sony! olvass vissza/keress rá kicsit, hogy milyen médiakódokkal jók, sokszor leírták már!

Flashget; örök kérdés, és egyén függő... labelflash lemez csak két típus kaphtó - lightscribe jóval több -, és drágább is, mint a lightscribe korongok, de nekem például jobban bejön a labelflash a kékes árnyalatával! író kérdése mostanság már nem lehet, mint a kettőből kapható bőven jó író!

belinho; tudni kellene a tdk korong médiakódját, mert bármilyen meglepő, létezik gyengébb minőségű tdk korong, mint a maxell ritek f16 lemez!

(#4395) Flashget válasza kali (#4394) üzenetére


Flashget
félisten

lightscribe lesz akkor...

Realme GT Master Edition

(#4396) kicsirigó7 válasza belinho (#4393) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Maxell DVD+R , Samsung SH-S223C
12x-es pörkölés ,mid: RitekF16

TDK lemeznél a korong médiakódját, csak akkor tudod meg ha már megvetted és felbontod a hengert. Beleakadhatsz kicsit jobba is mint a RitekF16, de akár sokkal rosszabba is.

[ Szerkesztve ]

(#4397) 590227 válasza kali (#4390) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm a választ.Nem találtam olcsóbban,de lehet,hogy idén már nem is veszek.Karácsonyi árak vannak,amiket nem szeretek.Betettem +500 GB-ot.Meg veszek HDMI kábelt.

(#4398) Wayne válasza kali (#4394) üzenetére


Wayne
aktív tag

Köszi a választ! Elsődleges a minőség lenne. Taiyo Yuden-ből JVC-t találtam plusz ill. minuszosban. Verbatimból is van + és - is. Ezek közül melyiket érdemes? Mennyire megbízható a JVC? A legjobb a TY verba lenne, de olyat már nagyon régen nem láttam a piacon :(

(#4399) kali válasza Wayne (#4398) üzenetére


kali
legenda

a jvc dvd+r tyg03 és a yuden000-t03 lemezek jók, verbatim ritka a tyg/yuden, de az mcc03rg20 (dvd-r) és az mcc004 (dvd+r) is jó, de végszükség esetén a sony 16d01 (dvd-r) és a sony d21 (dvd+r) is simán bevállalható!

(#4400) fgordon


fgordon
senior tag

Félig kapcsolódik ide az összehasonlítás miatt, Blu-ray lemezek mennyire megbízhatóak adatmentésre, élettartamra? Úgy tudom, vékonyabb rajta a védő réteg mint a DVD-n...

DVD lemeznek, 4-6x Verbatim-nak, TDK-nak elvileg mennyi idő az elméleti/gyakorlati élettartama, ha a lemez nem sérült, amíg visszaolvassa a DVD olvasó?

És a CD lemeznek, 1-8x-osan írva, minőségi alapanyagra?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.