Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) IRON STORM válasza VaMik (#4249) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez pont taiwani Verbatim, érdekes hogy a Pio ilyen gyengén írja. Más hengerből származó lemezt szépen írt. A jelenlegi taiwani hengeremből származó Verbatimot toronymagasan a Lite-On írja meg a legjobban.

Csak a TDi!

(#4252) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Sony Optiarc AD-7260S vs Maxell DVD-R mid: RitekF1
Egy kis érdekesség, hogy ne csak verba teszteket lássunk.
Mindhárom lemez 8x-san volt pörkölve.
A lemezek egy cw-ből valók.
Csak a firmware volt cserélgetve, az írón.
Nem egy rossz párosítás. :)

Optiarc fw:1.01

Optiarc fw:1.02

SONY fw:1.06

[ Szerkesztve ]

(#4253) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

SONY fw:1.60
Az előbbi teszteknél tévesen írtam ki, de már nem tudtam javítani.

(#4254) gg72 válasza kicsirigó7 (#4253) üzenetére


gg72
veterán

Nagyon szépen írja ezt a Ritek lemezt az új FW-vel! :K

(#4255) kicsirigó7 válasza gg72 (#4254) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Főleg hogy SONY DVD RW AD-7260S -t csinált az Optiarc-ból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4256) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Maxell DVD+R mid: RITEKF16 (001) vs Sony Optiarc AD-7260S
Írási sebesség 8x-os.
Azonos cw-ből a lemezek.
Itt sem vall szégyent, ez a párosítás.

Optiarc RW AD-7260S fw: 1.01

SONY RW AD-7260S fw: 1.60

(#4257) Crytek


Crytek
veterán

Film írásnál mit számít az ha a Neroban kipipálom az mpeg fájlok normalizálását (nem tudom ez -e a pontos név) vagy nem?

A lightscribe lemezeknek eltér a "minőségük" a sima DVD-től?
Mert amit vettem írót a nullára (azért nullára mert semmit nem tudtam róla mit tud) és kiderült tud ilyen gravírozást.1x megnézném hogy is néz ez ki.

Next PC Upgrade: 2022

(#4258) slaci007


slaci007
senior tag

JVC lemez írása Plex880SA-val új firmwarel,nem mindig a lassabb írás a jobb.
6x írás FHT,OHT off

6x írás FHT off,OHT on

8x írás FHT off,OHT on

12x írás FHT off,OHT on

8x írás FHT on,OHT off

12x írás FHT on,OHT off

Tungsram 1896-2022

(#4259) tyan


tyan
senior tag

Verbatim DVD+R (Made in India) 8x-an írva, all off:
Író LiteOn iHAS124A BL0U firmware

(#4260) Multibit válasza tyan (#4259) üzenetére


Multibit
veterán

Ott valami gubanc lehet! Nekem is ilyen íróm van (igaz, most Asus firm van rajta). Ugyanilyen lemezzel, ugyanilyen beállításokkal igy dolgozik:

(#4261) IRON STORM válasza tyan (#4259) üzenetére


IRON STORM
őstag

all off? SB is ki van kapcsolva? Ha igen kapcsold be.

Csak a TDi!

(#4262) tyan válasza IRON STORM (#4261) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Igen az SB-t is kikapcsoltam, mert kíváncsi voltam, hogy mit produkál az író ezzel a beállítással.
A többi lemezt természetesen már bekapcsolt SB-vel írom. :)

Üdv, tyan

(#4263) Jocik


Jocik
csendes tag

üdv optidrivecontrolhoz kéne serial tudna valaki segíteni?
köszönöm

(#4264) Multibit válasza Jocik (#4263) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem warez oldal!!!

(#4265) honda23


honda23
aktív tag

Pár érdekes dologra lettem figyelmes:
-lite-on ihas-524 íróm egy nagy nudli: csak a pluszos jvc-ket írja meg normálisan, a fizikailag hibátlan pluszos és minuszos verbatimok elejét folyamatosan elrontja magas pie értékkel(min 40) a lemez legelejét smart burnnel vagy nélküle
-optiarc 7240 meg pont a verbákat írja meg jól, viszont a jvct nem
-egy 25-ös pakk pluszos verbatimból minimum 5 db selejt!, a lemez legvége az utolsó szektorban fólia alatt hibás
-csak taiwani verbákat használok, és az írás eredménye katasztrofális
Már azon vagyok, csak pluszos jvct fogok ezek után használni, ugyanis abból még nem írtam meg egy selejtet sem.
Pár képet is rakok be:
lite-on 524 verba+ sb on teszt inkább abbahagyva

lite-on 524 verba+ sb on a lemez vége fizikailag is hibás, egy pakkban volt vagy 5 db min...

nec 7240 meg simán megírja a taiwani pluszos verbát semmi csili vili nélkül,sőt a jitter is tökéletes

Szóval a lite-on író korántsem annyira jó, mint amennyire hirdetve van. Optiarc simán lepipálja, kivéve a jvcket...
Verbatimmal meg lehet befejeztem több év után az együttműködést, ennyi selejtet még maxellből és memorexből sem raktam ki soha, mint verbából az utóbbi időben...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4266) kicsirigó7 válasza honda23 (#4265) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

JVC +R lemeze, talán most a legjobb DVD+R optikai lemez.
A Verbatim -R lemezei nem valami híresek mostanság. Nagy szórást mutatnak, nagyon jó és nagyon rossz között.
A +R lemezivel még nem volt ilyen gond.
Attól hogy most te kifogtál egy általad is hibásnak minősített 25-pakkot. Amiből a NEC megírt egyet kettőt, a Lite-on meg elrontott egyet. Az nem jelenti azt hogy az az író hibája.
Mert lehet olyan hiba is a lemezen, amit szemmel nem látni, csak írás közben derül ki.
Több mint valószínű, hogyha a Lite-on által rontott lemezt a NEC-el pörkölöd akkor is rontás lesz a vége.
Lehet hogy szállítás vagy a tárolás közben sérült meg az a pack.
Vegyél egy másik tégelyt, ha azokat is elrontja. Akkor lehet hogy az egész doboznyi vagy az egész raklapnyi hibás annál a cégnél ahol vetted.
Ezért máshonnan rendelj lemezt, ne az írókat szidd. :)

Vagy próbáld ki a Sony -R+R lemezeit.

[ Szerkesztve ]

(#4267) honda23 válasza kicsirigó7 (#4266) üzenetére


honda23
aktív tag

A gondom az, hogy három pluszos verbát kezdtem fel, meg két minuszosat.
A pluszos lemezt a nec jól megírja, a lite-on meg csak fht-val, ugyanez a helyzet a minuszossal is.
A jvct meg a lite-on írja meg jól...
Biztos valami gond van a verbatimokkal mostanság, mert én életemben ezt a márkát használtam eddig, de ekkora szórást 2009 ősze óta tapasztaltam csak, de most hogy ennyi a selejt benne, az számomra is hihetetlen. JVC 50-es hengerből egy sem volt selejt.
JVC-ből a PIE érték magasabb, mint a pluszos verbánál, PIF értéknél meg fordítva.
Mínuszos verbánál mindkettő érték elég gáz lett...
Lehet, beszállítókat váltok ezek után.
És az a baj, a lite-on nem egyet rontott már el. De a többi típusú lemezt tükörsimán megírja.
SB on-nal, és oht-val sem jó, ha fht-ra állítom, mínuszosnál jó volt, pluszosnál még nem próbáltam.
Lehet, hogy jöhetnek a Sony lemezek ezek után.
A rendelt lemezek egyébként több helyről származnak több hónapos időeltéréssel.
A verba lemezek taiwaniak, egy kínait próbáltam ki, de azt nagyon nem kellett volna.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4268) kicsirigó7 válasza honda23 (#4267) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az egészből nekem az a meglátásom, hogy a verbatim lemezeit pörköld az AD-7240S-el.
A JVC lemezeket az IHAS 524 A-val.

Nekem is van AD-7241S. Ez pont az általam használt a Sony és a Maxell lemezeivel, nincs kibékülve.
Míg a Lite-on 524-esek,Samsung-jaim, Optiarc AD-7260S, AD-5200S simán jó minőségben pörkölik őket.
Tehát, csak azért nem fogok drágább áron, változó minőségű verbákat beszerezni. Hogy az Optiarc AD-7241S írómmal is tudjak, talán jó minőségben pörkölgetni. Inkább eladom ezt az rw-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#4269) djculture válasza honda23 (#4267) üzenetére


djculture
félisten

Ja fóliás verbákat se nagyon látott az ember eddig de az új sorozat már az,lassan már nem lesz mit kispórolni a gyártónak...

(#4270) honda23 válasza kicsirigó7 (#4268) üzenetére


honda23
aktív tag

Az a gond az Optiarccal is, hogy megírja frankón a verbákat(amik nem rosszak utolsó szektorban), de nagyon ingadozik a puffer és csíkozza a lemezeket...
Verbatim lemez pufferingadozást okoz Lite-on-nál és Optiarc-nál is...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4271) Multibit válasza honda23 (#4270) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem minden lemez pufferingadozást okoz a LiteOn-omnál és az Optiarc-omnál is :D

(#4272) honda23 válasza Multibit (#4271) üzenetére


honda23
aktív tag

Közben rájöttem, hogy ez így természetes, írásstratégia váltás meg a lemez minősége miatt van. LG meg ír 98%-os pufferral folyamatosan, el is rontja e lemezeket.
Megoldódott a verba lemez ügy, hatszorosan tökéletesen írja a Lite-on, nyolcszorosan viszont a lemez elején magas PIE értéket okoz, és a jitter is 10 fölött fut végig. Ez a hiba a mostani pakkokkal jött elő. JVC-t nyolcszorosan jobban írja, mint hatszorosan.
Viszont a Verbákkal mostanában valami nincs rendben, sötét folt is lehet írás közben fólia alatt, ott meg a PIF érték 3 vagy 4 is lehet vagy felette, el rontva ezzel a lemezt.
A lemezek mind taiwaniak.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4273) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Miert van az, hogy alig lehet normal tokos irhato DVD-t kapni?? :(((

Mar reg vadaszom erre: Varbatim DVD+R 16x 4.7, normal tok

(#4274) King Unique válasza katalin888 (#4273) üzenetére


King Unique
titán

Számtech üzletekben szokott lenni,meg esetleg Media Markt és társainál (Santurn stb) én láttam/vettem normál,meg slim tokosat is.Próbáld meg,csak ugye úgy db-onként drágább (200-300 Ft),mintha pl. szlovák webshopból rendeled hengerben.

[ Szerkesztve ]

(#4275) King Unique válasza katalin888 (#4273) üzenetére


King Unique
titán

Itt van pl.[link],csak hát ez nem Pesten van.Van futárszolgálat,csak úgy meg + 2000...
De biztos akad Pesten is vmi üzlet,ahol van normál tokos.

[ Szerkesztve ]

(#4276) Anoulou


Anoulou
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy TDK DVD+RW 4x lemezem,amit épp megakartam írni,de közben lefagyott a gépem. Restart után már nem ismeri fel a lemezt,pontosabban nem tudja sem megírni,sem letörölni! Törléskor azt írja ki,hogy egyszer írható lemezt nem lehet letörölni!
Megmenthető még ez a lemez? Vagy kuka,és vegyek másikat? Az íróim: LG GSA 4167B és LG GH22LP20.

Köszi annak aki segít...

[ Szerkesztve ]

(#4277) katalin888 válasza King Unique (#4274) üzenetére


katalin888
aktív tag

Az a bajom, hogy Saturn es tarsaiban nagyon draga.
Es nem ertem, hogy a webshopok miert nem forgalmazzak... :(

A hengerben vett DVDket hogy taroljatok?!

(#4278) gg72 válasza katalin888 (#4277) üzenetére


gg72
veterán

Kiírás után különféle tokokban: slim CD, slim DVD, vagy én pl. mostanában ilyenben: [link]

De ha nagyon ragaszkodsz a gyárilag tokos lemezhez, itt még lehet kapni Ricoh Gold 8X DVD+R normál CD tokban Alapanyag: RICOH Ár: 100 lemezt, ami ráadásul jobb, mint a Verbatim! [link] :K

(#4279) LucaToni


LucaToni
tag

szerintem a Verbatin a legjobbak és még az áruksem olyan vészes

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#4280) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

kicsirigó7 írta hogy 1.6 fw van a sony 7260s-es íróján, azonban én az oldalukon 1.01est találtam legújabbnak, belinkelnétek nekem a legfrissebb fw-t ehhez a típushoz?

[ Szerkesztve ]

(#4281) gg72 válasza syler123 (#4280) üzenetére


gg72
veterán

Itt mindig megtalálod a legújjabbakat: [link]
Szerintem a Liggy's AD-7260S Bitsetting Firmware 1.60 orig-ot érdemes feltenni, ezzel DVD-ROM-nak írja meg a +os lemezeket: [link]

(#4282) katalin888 válasza gg72 (#4278) üzenetére


katalin888
aktív tag

Koszi az infot! Igen ragakszodok az eredeti normal tokoshoz! Slimmeket "utalom".
Szerintem is jobb a Ricoh mint az MCC-s Verbatim!

[ Szerkesztve ]

(#4283) kicsirigó7 válasza gg72 (#4281) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen úgy van, :K A Liggy's AD-7260S Bitsetting Firmware 1.60 orig al. Értem el a legjobb írásminőséget. És változott át Optiarc-ról Sony RW-re.

(#4284) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Srácok, kezdő vagyok a témában, ezért hozzátok fordulok:

Létezik az, hogy egy nagy (2+GB) fájlt nem tudok kiírni DVD-R lemezre, de ki tudom írni DVD+RW-re? (Ez a kétféle volt itthon). Illetve kiírja mindig, de a tartalom beolvasásán túl semmit sem lehet vele kezdeni, ha dvd-R-re írom, és minden OK, ha a +RW-re írom.

A lemez az oka? Az íróm? (kétféle gép, kétféle írója).

Ez a szitu, és szeretnék rájönni, mi ennek az oka. Köszönöm előre is!

(#4285) kicsirigó7 válasza kecskesadam (#4284) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Jó volna tudni, a fájl pontos formátumát.Milyen pörkölő progival hogyan, milyen sebességen akarod kiírni?
Ezen kívül, nem ártana megnézni a DVD -R lemez belső-mid kódját. És a DVD íród pontos típusát, firmware verzióját.

(#4286) syler123


syler123
veterán

Köszi gg72

kicsirigó7: Ezekszerint igazándiból a sony/nec/optiarc között az égvilágon semmi különbség nincs? Nekem eredetileg sony van.
Ezt mondjuk nem értem, hogy mi az hogy dvd-romnak írja meg, ezzel nem fogja elrontani, az xbox 360-hoz írt lemezeket? Meg nekem kicsit fura, hogy 1.01 firmware-el nem ír 4*esnél lassabban.

Meg még egy kérdés, nektek is durva hangja van amikor kinyílik a tálca? Mert nekem ez mellett van 2lg íróm, azok kijönnek szép lágyan, ez meg csak úgy kirobban. Ha van benne lemez akkor kicsit lassít, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

(#4287) syler123


syler123
veterán

Már nem tudtam szerkeszteni, akkor mindegyis, nem teszem fel azt a firmware-t, mert látom hogy a duplarétegű íráson nem változtat, de ezt az írót én csak arra használom, azért köszi.

(#4288) syler123


syler123
veterán

Megkaptam a választ, valamelyik admin legyen szíves törölni az előző 2ő, meg ezt a hozzászólásomat. Előre is köszönöm.

(#4289) kicsirigó7 válasza syler123 (#4286) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A mostani sony/nec/optiarc között az égvilágon semmi különbség nincs? Így van, hardver téren nincs különbség köztük. Legfeljebb a firmware-ban.
Az hogy nem ír lassabban, az természetes jelenség. Már a 24x-es DVD rw-k nél járunk. :)
2MB belső memória véges adatállomány befogadására képes. Ezért a gyárilag kidolgozott írási stratégiáknál meg kell húzni egy határt.Hogy mit rakjanak bele és mit hagyjanak ki.
Amúgy is alig lehet kapni 2,4x-es DL-t, vagy 8x-os DVD-R+R t.
Egyébként se fedi már a valóságot hogy a lassabb írás, jobb tartósabb minőséget ad.
A mai rw-k 6-8-12x-es sebességgel jobb minőségben írnak.

NEC (Sony Optiarc) írói soha nem a csendességükről voltak híresek. Sokkal inkább a gyorsaságukról és az írásminőségükről.

Ha DVD-ROM ként írsz ki egy +R lemezt,az semmit sem fog elrontani.

Az LG íróidat, jobb ha csak olvasásra használod. Kivéve ha még H10N vagy H12N-H20N széria.
Az ezek után készültek, már csak átlagos írók.

(#4290) syler123 válasza kicsirigó7 (#4289) üzenetére


syler123
veterán

Köszönet a válaszokért. :R

(#4291) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

A mostani sony/nec/optiarc között az égvilágon semmi különbség nincs? Így van, hardver téren nincs különbség köztük. Legfeljebb a firmware-ban.

Ez azonos típus számon/sorozaton belül értendő, tehát SONY AD-7260S = Sony Optiarc AD-7260S.
Vagy SONY AD-7261S =Sony Optiarc AD-7261S stb.

[ Szerkesztve ]

(#4292) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, kérlek mondjatok véleményt erről az írásról:

A CD lemezre TDK CD-R80 van írva, 52X, de valamiért Ricoh-t ír. Ez mit jelent?
Ricoh a forrás, vagy hamisított?

Az őskövület Yamaha CD írómmal írtam a lemezt, amit minden megugrás nélkül játszik:

General Information
Drive: ATAPI iHAS524 A
Firmware: BL2U
Disc: Data CD (Ricoh)
Selected speed: 8 X
C1 errors
Maximum: 14
Average: 0.33
Total: 1587
C2 errors
Maximum: 0
Average: 0.00
Total: 0
Jitter: n/a
Scanning Statistics
Elapsed time: 10:07
Number of samples: 4775
Average scanning interval: 1.00 sec
Glitches removed: 0

És még ez:

Ha jól értelmezem, ez jónak számít ugye?
Ti még használnátok CD-t írni ezt az írót?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4293) kecskesadam válasza kicsirigó7 (#4285) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Köszönöm a választ,

a fájl .mkv, 4.560.423 kb méretű, íráshoz UDF formátumban physical 1.02 beállítással Nero Burning Rom Portable v10.0.13100-at használtam, 4x-es sebességen a DVD-R, és 2x-es sebességen a DVD+RW lemez esetében, és két külön gép (egyik vaio laptop, másik asztali gép) kétféle íróján is próbáltam - mindkettő utolsó létező firmware-re frissítve.

(#4294) kicsirigó7 válasza kecskesadam (#4293) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Idézem magamat.
Ezen kívül, nem ártana megnézni a DVD -R lemez belső-mid kódját. És a DVD íród pontos típusát, firmware verzióját. ??

Nero DiscSpeed/CDspeed(Lemez info) fül. Ezzel megtudod nézni a lemez belső MID-jét.
A felső fehér csíknál lesz a meghajtó pontos típusa, fw-verziója. Ezeket írd meg még.
Mindkét író pontos típusa kellene, firmware-val együtt.
Még is, mi a -R lemez márkája? TDK, Philips? :U

[ Szerkesztve ]

(#4295) kecskesadam válasza kicsirigó7 (#4294) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Kösz szépen,

ezeket mindjárt megnézem. A lemez TDK egyébként. Ez hiba? :DDD vagy fícsör? :DD

Update: közben türelmemet vesztve (és reboot után) megpróbáltam a cuccot a darabja 2,5 euróba kerülő Philips dvd+R-re kiírni, és így sikerült (ebben a zországban mindegyik ennyi, vagy több...)! Szóval mostmár csak a tudás miatt érdekel a dolog... Holnap jövök az infókkal. Köszönöm előre is.

(#4296) Anoulou


Anoulou
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem kaptam választ,ezért mégegyszer megkérdezném:
Segítséget szeretnék kérni. Van egy TDK DVD+RW 4x lemezem,amit épp megakartam írni,de közben lefagyott a gépem. Restart után már nem ismeri fel a lemezt,pontosabban nem tudja sem megírni,sem letörölni! Törléskor azt írja ki,hogy egyszer írható lemezt nem lehet letörölni!
Megmenthető még ez a lemez? Vagy kuka,és vegyek másikat? Az íróim: LG GSA 4167B és LG GH22LP20.

Köszi annak aki segít...

(#4297) fgordon válasza Anoulou (#4296) üzenetére


fgordon
senior tag

Én még régen a Yamaha CDRW-vel jártam így újraírható CD lemezzel, és újra tudta formázni, nem volt gond. Ugyanilyen lemezt tökéletesen kezel az íród, mármint újraírja jól, vagy egy darab van ebből a lemezből?

Én vettem már jó drágán Auchan-ban hamis, TDK DVD+RW-t :D
Amit nem írt semmi normálisan... :K Szerencsére csak 1 db-ot...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4298) Multibit


Multibit
veterán

:C

(#4299) Multibit


Multibit
veterán

... az előző sütés után, ugyanazt az ISO-t, ugyanazzal az íróval, ugyanolyan beállításokkal:

Találóskérdés: mi történt? :)

[ Szerkesztve ]

(#4300) kicsirigó7 válasza Multibit (#4299) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az előző egy Kínai verba, vagy fake nonem márka lemeze. Pl : Omega
Az utóbbi egy taiwani verba. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.