Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) gg72 válasza ludsimon (#4097) üzenetére


gg72
veterán

[ITT] holnapig van -10% akció egy hírleveles kuponnal, ha érdekel, pü-ben elküldöm.

(#4102) ludsimon válasza gg72 (#4101) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm, de inkább akkor maradok a lemezboltnál.
Ott személyesen át lehet venni bármely megbeszélt nagyobb csomópontnál.

undefined

(#4103) Tompie


Tompie
őstag

Eddig én is -R-t akartam venni most akkor érdemesebb, mert jobb a +R? :)
Azt, hogy hol azt meg magam sem tudom már :)))
Amúgy egy régi írom van ASUS DRW-0804P.

[ Szerkesztve ]

(#4104) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Maxell DVD+R DL lemezt szeretnék megírni avi filmekkel mezei divixes asztali lejátszóba.
Kérdés rétegváltási pontot meg kell adni az író programnak vagy beállítja automatice.
(bocsi ha túl butát kérdeztem)

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4105) gg72 válasza Zotya984 (#4104) üzenetére


gg72
veterán

Mindenképpen ImgBurn-nel írd meg a lemezeket és egy jó tanács: kerüld a Maxell lemezeket, DL-ből csak Verbatim, meg talán Ricoh! ;)

(#4106) Zotya984 válasza gg72 (#4105) üzenetére


Zotya984
senior tag

Rétegváltási pontot meg kell adni az író programnak vagy beállítja automatice.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4107) gg72 válasza Zotya984 (#4106) üzenetére


gg72
veterán

Én avi-t még nem írtam DL-re, csak DVD-t, ott a program "megkérdezi", hogy hová tegye a rétegváltást, ezt előnézetben meg is lehet nézni. Próbáld ki, hogy avi-nál hogyan működik.

(#4108) Zotya984 válasza gg72 (#4107) üzenetére


Zotya984
senior tag

THX

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4109) menalcas


menalcas
őstag

Tudom hogy ez DVD-s topik de igazán élő cd-set nem találtam így itt teszem fel kérdésem, nyers cd-ből melyik a jobb ? Verbatim Crystal Azo CD-R vagy JVC CD-R 52x Taiyo Yuden

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4110) rumkola válasza menalcas (#4109) üzenetére


rumkola
veterán

A Verbatim, annál jobb nincs, még ha a JVC is TY akkor sem bíznék benne annyira.

[ Szerkesztve ]

(#4111) menalcas válasza rumkola (#4110) üzenetére


menalcas
őstag

Hát nekem DVD-nél más jött le, minőség tesztben TY ráver a verbára, de azért kérdezek hogy más véleményét is halljam :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4112) King Unique


King Unique
titán

Sokan dicsérték már korábban a TY-es Verbatim lemezeket.Valakinek,ha van ilyen régebbről (+os,de ha csak -os az se baj),nem tudna beilleszteni egy tesztet róla,hogy lássam mennyi eltérés van minőségben a JVC-vel összevetve? TY Verbát amúgy már gondolom sehol nem lehet venni,szlovák webshopoban sem,max ázsiai országokban?

Köszönettel!

(#4113) gg72 válasza menalcas (#4109) üzenetére


gg72
veterán

A héten kipróbálom a TY-s JVC CD-R-t, utána írok róla. A Plextor és Verbatim TY-k nálam jobban voltak korábban, mint a Crystal Azo-s Verbatimok, de mondom a JVC-t még nem próbáltam. Pioneer 116D, Optiarc 7203S és Plextor 716A írókat használok.

[ Szerkesztve ]

(#4114) slaci007 válasza King Unique (#4112) üzenetére


slaci007
senior tag

Lite-On 20A1H LLOD 8x írva

PLEXTOR 760A 1.07 8x írva

Tungsram 1896-2022

(#4115) King Unique válasza slaci007 (#4114) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő Verbatim +os TY? Mert akkor,azért összehasonlítva a JVC tesztekkel, picivel jobb minőség. A Verbatim,Plextor TY lemezek megegyező minőségűek az eredeti Taiyo Yuden márkajelzésűekkel,vagy még az se éri el azt a szintet. -osból gondolom a Verba TYG03 is hozza az elvárható szintet,nem úgy,mint a JVC.

Köszönöm a teszteket!

(#4116) tyan


tyan
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nektek milyen tapasztalatotok van a Kínában gyártott Verbatim DVD-R 16x-os lemezekkel (MCC 03RG20) , de nálam eléggé leszerepelt. :(((

LiteOn iHAS124 íróval írok és az eddigi lemezekkel nem volt semmi gond, de a mostani kínai széria iszonyat. Neroval írva adatellenőrzésnél szektorhibákat jelez a program.

Asszem viszem vissza a 25-ből megmaradt 23 db lemezt és kicseréltetem indiai Verbára.

(#4117) Tompie válasza tyan (#4116) üzenetére


Tompie
őstag

indiai az jó? én taiwanit körözök :)

(#4118) tyan válasza Tompie (#4117) üzenetére


tyan
senior tag

Ennél a kínai lemeznél szerintem minden jobb, nekem az indiai bevált.

(#4119) gg72 válasza Tompie (#4117) üzenetére


gg72
veterán

Nekem sem volt még semmi problémám az indai Verbatimokkal.

(#4120) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Jól bírja a téma magát, amikor 2004-ben elindítottam akkor álmomban sem mertem volna gondolni, hogy a téma még ma is élni fog de azt sem hogy maga a DVD formátum 6 évig bírni fogja.

De az is tény hogy bizony még most is vannak problémás lemezek és írók is, pedig mára már ki forrhatta volna magát, de sajnos ez nem következett be.

Jelenleg már ha írok lemezt azt csak Verbatim lemezre teszem az is a +-os verzió vagy TDK abból is a +os verzió ami idáig bevált.

Még valami ma teszteltem vissza a 6 évvel ezelőtt megírt lemezeimet és biza a régi Primko lemezek még mindig tökéletesen olvashatóak, viszont volt néhány Arita lemez azok egy sem volt tökéletesen olvasható.
Szóval a régi több mint 6 éves lemezek még mindig tökéletesen olvashatóak.

Remélem sok jó infót kaptak itt páran és sok jól megírt lemez született ennek a fórumnak a segítségével.

Még egyszer köszönöm mindenkinek hogy építő hozzászólásaival segítenek, mert senki sem hozzáértéssel jön a világra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4121) tyan válasza Tompie (#4117) üzenetére


tyan
senior tag

Próbaképp írtam egyet az indiai Verbatimra is. Adatellenőrzés OK.
Tehát viszem vissza kicseréltetni a kínait.

(#4122) Tompie válasza zsolt501 (#4120) üzenetére


Tompie
őstag

Te is plusszos? már más is mondta, hogy az jobb, miben jobb?
Már kezdek elgondolkodni, hogy akkor nekem is azt kéne venni mínuszos helyett.

(#4123) tyan


tyan
senior tag

Kínai Verba -os 8x-an írva:

Ez gáz...

(#4124) gg72 válasza tyan (#4123) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez borzalmas, kuka. :Y

(#4125) tyan válasza gg72 (#4124) üzenetére


tyan
senior tag

Visszaviszem a lemezt, mert a 25-ből 22 maradt meg, többet nem kísérletezek, mert mind szar ebből a kínai szériából... :(((

(#4126) tyan


tyan
senior tag

Verbatim DVD+R, 8x-an írva:

Ez azért már tűrhető.

(#4127) King Unique


King Unique
titán

Hát a Verbatim-nál is nagy a szórás,attól függően,hogy hol gyártják,meg milyen hengert fog ki az ember. De nálam sajnos a JVC-nél (50-es henger IT Media rendelés) is !!!

25-ös henger +os JVC innen:[link] 12x írás:

50-es henger+-os JVC innen:[link] 12x írás:

Lehet,nem 100%-ig pontos teszt,de viszonyításképp ugyanaz a lemez-író-fileok-program (imgburn) és mégis van egy kis eltérés... Más sebességeken is hasonló :(( :O

(#4128) King Unique


King Unique
titán

De vigaszként a Grundig UHC DVD+R FTI médiakóddal elég jó :C :R
Igaz 1 db-ot rendeltem csak,6x-osan írtam asztaliba,de az eredmény önmagáért beszél:

Kár,hogy hengeres kiszerelésbe nincsen,betáraznék belőle azt hiszem. :K Jobb mint ez a "szar" JVC.

(#4129) Tompie


Tompie
őstag

Egy gyors kérdés. Valaki mondja már meg nekem hogy valóban jobb-e a +os Verbatim DVD mint a -os?! És ha jobb miben/mivel jobb? érdemesebb +ost venni?
köszi

(#4130) slaci007 válasza Tompie (#4129) üzenetére


slaci007
senior tag

Pluszos verbatim sokkal jobb tesztek alapján mint a mínuszos akármilyen íróval megírva.
Kínai verbatim 6x írva,itt látszik a Lite-On és klónjai jobb írásminősége az extra tudás használatával.
Nec 7240S 1.04 firmware

Plextor 880SA 1.12 hack firmware OHT ON

Tungsram 1896-2022

(#4131) slaci007


slaci007
senior tag

Kínai verba folytatás 6x írva
Plextor 880SA minden off

FHT on

Tungsram 1896-2022

(#4132) tyan


tyan
senior tag

Letöltöttem a smart burn alkalmazást, de hiába indítom el nem történik semmi. Olyan, mintha a progi el sem indulna. :F

Mi baja lehet?

(#4133) slaci007 válasza tyan (#4132) üzenetére


slaci007
senior tag

Lehet hogy a te íród nem is Lite-On hanem NEC.[link]Típusszám végén A betű akkor Lite-On ha Y akkor NEC.[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#4134) slaci007 válasza tyan (#4132) üzenetére


slaci007
senior tag

Esetleg próbáld meg ezt a programot is ha A jelű a drive,evvel még a plextort is lehet állítgatni Settings utilities 1.2.1 [link]

Tungsram 1896-2022

(#4135) tyan válasza slaci007 (#4133) üzenetére


tyan
senior tag

Biztosan LiteOn iHAS124A az író belseje, mert ASUS24B1ST-ből lett átalakítva LiteOn firmware-el. Ráadásul az Eszközkezelőben is LiteOn iHAS124A-t ír ki a meghajtó típusának, sőt a post képernyőn is ez a típus jelenik meg.

Kipróbálom a másik progival, amit ajánlottál.

(#4136) tyan válasza slaci007 (#4134) üzenetére


tyan
senior tag

Működik! Köszönöm. :R

(#4137) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen dvd-ét érdemes venni, mert eddig úgy vásároltam, hogy minél olcsóbb legyen, általában meg is szívtam. Most úgy döntöttem, hogy inkább veszem pár forinttal drágábban, de legyen minőségi. Vissza olvasgattam de nem lettem okosabb. Azt sem tudtam, hogy van különbség a más országokban gyártott de ugyanolyan márkájú lemezek közt. Szóval kérnék néhány tippet hogy milyen lemezt ajánlotok, ja és linket kérnék, hogy honnan tudok rendelni olcsón nagyobb tételben. ( Honnan tudom kideríteni, hogy adott lemez hol készült?)

Segítséget előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#4138) gg72 válasza tamas84 (#4137) üzenetére


gg72
veterán

+os JVC (Taiyo Yuden)
-os és +os Verbatim (kínait kerülni)
-os Sony

Azt, hogy a lemez hol készült, valszeg csak személyes vásárlásnál tudod meg, csomagüldők nem hiszem, hogy megnézik neked.

Nekik pl. van boltjuk az Akácfa utcában:
[link]

Vagy megkérdezheted tőle:
[link]
Ezek az árai:
[link]

(#4139) fugo1


fugo1
csendes tag

hellosztok egy dvd müködik ha kint maradt egy éjszakára és párás lett és ezért még nem raktam be hanem megtöröltem de nem tom hogy valamit csinál e a dvd meghajtóval

[ Szerkesztve ]

(#4140) RexpecT válasza fugo1 (#4139) üzenetére


RexpecT
addikt

Semmi baja nem lesz.

(#4141) King Unique


King Unique
titán

# 4127.-re valakinek hasonló tapasztalata?
Grundig-ot 10-25-ös gurigába tud valaki,lehet valahol rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#4142) IRON STORM válasza King Unique (#4141) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valóban van szórás a JVC lemezei között is nem is kicsi. Azonban a rosszabb minőségű lemez is jobb eredményt produkált mint amit Te linkeltél pedig mi 8x sebességgel ellenőrzünk. Ebben közrejátszik az is hogy Samsung íróval tesztelsz, és hiába mondják hogy alkalmas ellenőrzésre, nem az.

Csak a TDi!

(#4143) krystman


krystman
őstag

Nem tudom esetleg újraírható lemezekkel tudtok valami infot adni, hogy mostanában mennyire jók? Mert vettem 7db TDK-RW lemezt, és kb.1 hónap alatt kb.4db ment tönkre. 2-4x írtam rá, aztán amikor letörölte az író utánna már nem tudott rá írni, csak kattogott. De, semmi előjele nem volt, hogy tönkre menne esetleg. És ez mindegyik tönkrement lemezzel így ment. Pioneer A09XLA íróm van, meg egy LG. Mind a kettőben ugyan ezt produkálták. Lehetnek ennyire rossz lemezek? Vagy így tönkre mehet?

(#4144) gg72 válasza krystman (#4143) üzenetére


gg72
veterán

Újraírhatóból szerintem a Verbatim 6X -RW a legjobb lemez:

(#4145) krystman válasza gg72 (#4144) üzenetére


krystman
őstag

Köszi!

(#4146) fgordon


fgordon
senior tag

Adatok archiválására, 2x vagy 4x írással a DVD+R-es lemezek jobbak mint a DVD-R-esek ugye? Pld Verbatim DVD+R -esre gondolok...

Mi a garancia, hogy x év után olvasni fogja bármi is a jól elrakott, karc mentes lemezeket? :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4147) gg72 válasza fgordon (#4146) üzenetére


gg72
veterán

Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy a +osak jobbak lennének, ill. garanciát sem vállal senki az időtállóságra...

Ha mindenképpen egy jó lemez kell fontos adatoknak, akkor én a +os 8X Ricoh lemezt ajánlanám, itt kapható normál CD-tokos kiszerelésben (nagy ritkaság már ez a lemez!):

[link]

Ricoh Gold 8X DVD+R
normál CD tokban
Alapanyag: RICOH
Ár: 100

(#4148) King Unique válasza IRON STORM (#4142) üzenetére


King Unique
titán

Rendben,tudom én is,hogy a Samsung teszt nem pontos,csak a Lite-On(Asus,Benq) meg a Plextor... Legalább,elmondásod szerint,akkor az általam kifogott 50-es henger is,azért nem olyan rossz,mint az én mértem. ;)

(#4149) King Unique válasza gg72 (#4144) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarom itt osztani az észt,de a Verbatim 8x DVD+RW nem jobb? Itt nem érvényes az, mint egyrétegű egyszerírhatónál? Tesztelés után jututtál erre a megállapításra? Csak,mert én RW-ből csak verbát használok és mintha a+os jobban bírná,a -os néha kicsit "akadozik".

(#4150) gg72 válasza King Unique (#4149) üzenetére


gg72
veterán

Nálam a lemezellenőrzési tesztek Plextor és Liteon meghajtókkal kevesebb hibát jeleznek a Verba 6X -RW lemeznél, mint a 8X +RW - nél, de az is nagyon jó. Akadozással én még egyik asztalimban sem találkoztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.