Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Multibit válasza kicsirigó7 (#4300) üzenetére


Multibit
veterán

Mindkettő full print indiai Verba, ugyanabból a gurigából.

(#4302) fgordon válasza fgordon (#4292) üzenetére


fgordon
senior tag

Erre valaki tudna véleményt mondani?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4303) Anoulou válasza fgordon (#4297) üzenetére


Anoulou
csendes tag

Szia!

Öcsémnek is ugyanez a lemeze van,egyszerre vettük,és egy helyen. (Media Markt)
Talán nem hamis.
Többször megírtam már ezt a lemezt,ezt használom a házimozimhoz,s eddig soha nem volt gond vele,ameddig egyszer most meg nem fagyott a gépem,épp írni szerettem volna,törölte írás előtt a lemezt,mikor megállt a rendszer! (proci tuning volt és nem volt 100% stabil a rendszer.)

(#4304) IRON STORM válasza Multibit (#4301) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egy hengeren belül is vannak eltérések, illetve kerülhetett bele máshol gyártott lemez. Ezt soha nem tudjuk meg. :)

Csak a TDi!

(#4305) Multibit


Multibit
veterán

A #4298-ban látható teszt alanyának visszaolvasási görbéje:

Ami még érdekes, hogy asztali játékosokban próbálva a lemez hibátlanul olvasható, gyorsan lehet rajta navigálni! Időnként elgondolkozom, hogy mi a francnak kínlódunk mi ezekkel a hülye tesztekkel :D

(#4306) kicsirigó7 válasza Multibit (#4305) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az A-grade lemezek között is lehet 100 lemezből 1 hibás.
B-grade estén ez a szám, már lehet 3-4 is.

Hogy mért bajlódunk mi ezekkel a hülye tesztekkel?
Mert az írott lemezeknél adott egy hiba tűrési határ, amiben az írás minőségének szabványon belül kell lennie.
Ez PI esetében max 280, PIF értéknél max 4, ez az a határ ami elfogadott értéken belül van.
Ezt a minőségi szabványt nem semmiért találták ki. Mert ez garantálja a lemezek kompatibilitását a lejátszókkal olvasókkal írókkal. Hogy az ODD-k az írott lemezeket, megfelelően tudják kezelni. Ne keljen egy merevlemezre mentéskor, 6-8 perc helyett 2-3 szor több idő. Film nézéskor ne legyenek pixelesedések-lefagyások-fejezet átugrások. Összefoglalva: bármely kompatibilis ODD meghajtó, könnyedén vissza tudja olvasni, az adatokat róla.
Ebből értendően, ami ezen értékek felé nyúlnak tüskék,azok már nem tartoznak bele ebbe a szabványba.

Attól hogy a te asztali játékosod, hibamentesen gyorsan kezelte most azt a szabvány értéken kívül pörkölt lemezt. Ez nem garantálja hogy egy másik asztali játékosnak nem lesz vele gondja. Vagy egy régebbi, vagy új DVD-ROM olvasó boldogulna vele. Arra nincs garancia, hogy egy hónap múlva is le tudja simán játszani.

Példa: Nemrég én is kaptam próbára valamilyen nonem lemezt, hasonlóan magas PI tüskékkel tudtam pörkölni mint te ezt a verbát. Az én asztali játékosom is szépen lejátszotta.
De most jön a lényeg, a srác akitől kaptam. Ő a játékgépébe csinált biztonsági mentéseket erre a lemezre. De a gépe még csak be sem tudta olvasni, ha épp valamelyiket beolvasta, azzal meg szaggatott, időnként megállt a játék. :DDD Mert nem tudta az olvasó folyamatosan ellátni adattal a gépet. Na erre én, amit áthozott pár írott játék lemezt. Szépen átmentettem sárga Maxell lemezre. És lás csodát, mindegyiket beolvasta, gond nélkül kezeli máig a gépe. :D

[ Szerkesztve ]

(#4307) Multibit válasza kicsirigó7 (#4306) üzenetére


Multibit
veterán

Amit leírtál (az elméleti tananyagot) én is ugyanilyen szépen fel tudom mondani :D :R
Éppen ezért ennek a lemeznek meg sem kellett volna nyikkannia semmilyen dvd-játékosban! Nem csak az én Philipsemben és Yamahámban, de a barátaim Panasonic és Grundig készülékeiben sem! Pontosan az elméleti értékeket meghaladó PIE és PIF adatok miatt. Persze az is előfordulhat, hogy ez a négy olcsó gépezet különösen jó - az átlagot meghaladó - hibajavító képességekkel bír, de lássuk be, ez nem túl valószínű (a Philips és a Grundig nagyon gagyi cuccos :B )! Inkább az tűnik valószínűnek, hogy egyéb jellemzők (is) befolyásolják egy lemez lejátszhatóságát, olyanok, amiket a jelenlegi - házi használatra szánt - tesztmódszerek nem jeleznek ki. Ezt látszik megerősíteni az a tény is, hogy gyári lemezeket tesztelve, sokszor borzalmas eredmények születnek, a jobb írható médiákhoz viszonyítva. Hangsúlyozom, az ismert paramétereket nézve! Ezért gondolom azt, hogy a jelenlegi tesztprogramok és az őket támogató hardverek, nem mindent kötnek az orrunkra!
Persze én is igyekszem jobb írásminőségű ODD-t és a lehető legjobb lemezeket vásárolni. Azt is tudom, hogy az általam közölt, extrém rossz teszthez hasonlóakat produkáló lemezeknek a kukában a helyük. De abban "versenyezni", hogy a PIF érték 300 vagy 1300, vagy hogy a PIE száma 8000 vagy 68000, mértéke 6 vagy 26, na ennek nem sok értelme van! Sokkal fontosabb, hogy az átlagosan jól megírt lemezeinken lévő féltett kincseink, több példányban, többféle adathordozó legyenek elmentve, és ezeket lehetőleg különböző helyen tároljuk!
Na ezért érzem úgy, hogy sokszor átesünk a ló túlsó oldalára, amikor szőrszálhasogatás szintjén hangsúlyozzuk ezen tesztek eredményeinek jelentőségét.

(#4308) Multibit


Multibit
veterán

Arra gondoltam, hogy a #4298 post lemezét kivételesen nem küldöm a szemétbe, hanem elrakom :DDD Előveszem fél év, egy év múlva és megpróbálom lejátszani asztali playerekben. Kíváncsi leszek az eredményre...

(#4309) kicsirigó7 válasza Multibit (#4307) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Persze, hogy van benne igazad.
Mert sok múlik a lejátszók hibajavító képességén. De az ODD-k optikájának a minőségén használtságán tisztaságán is.
A gyári lemezeket meg nem érdemes az írható lemezekkel összehasonlítani mert másként készülnek. Ebből adódóan egy gyári préseléssel készült lemez nem romlik az évek alatt olyan mértékben mint írható optikai lemez.
Na ebben van szerepe, az írott lemezeknél a PI-PIF jitter értékeknek.
Mert egy alacsonyabb hiba értekkel készült lemez, jobb alappal indul a várható élettartalmát illetően mint egy alapból magasabb értékekkel induló.
Mert ez utóbbi sokkal érzékenyebb hőre párára karcolódásokra. Vagy is, kisebb mértékű kémiai fizikai változást tud elviselni. Amibe a hibajavító képességnek már beletörik a foga :DDD
A fontos dolgaimat én is háromszorosan mentem. :)

Ha elrakod azt a magas PI-PIF értékkel bíró lemezt. Vele együtt rakj el egy olyat is, ami alacsony értékkel van megírva.
De hogy melyik minőségben pörkölt lemez meddig olvasható vissza? Mennyi behatást bír ki?Az csak akkor derülne ki igazából, ha állandóan használnád mindkettőt.

(#4310) slaci007


slaci007
senior tag

Visszaraktam az előző hackelt firmware,javult az írás nem is kicsit
Jvc dvd-r 8x írva OHT on frissítés után nyomtam egy clear opc historyt is.

Frissítés után
:C

Tungsram 1896-2022

(#4311) Szpisti


Szpisti
addikt

Szevasztok!
Nem nagyon értek ehhez a témához, ezért megkérdezném:
Ezek az értékek mennyire rosszak?
Verbatim 8x DVD+R DL (Made in India) 4-szeresen megírva dvd-képről...
Író: NEC AD-7240S

PI Hiba
Maximum: 178
átlagos: 51.39
Totál: 1536408
PI hibák
Maximum: 23
átlagos: 0.07
Totál: 16588
PO hibák: -
Jitter: -
Szkennelési Statisztika
Eltelt idő: 11:38
Minták száma: 29899
Átlagos szkennelési
intervallum: 8.00 ECC
Tüskék eltávolítva: 0

(#4312) IRON STORM válasza Szpisti (#4311) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha pusztán az adatokat nézem, nem túl jó, sok a PIF hiba bár a max érték elvileg belefér.
Ha nem tesztképes íróval csináltad a tesztet akkor meg semmit sem ér, valószínűleg az eredmény is jobb ennél.

Csak a TDi!

(#4313) Szpisti válasza IRON STORM (#4312) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi, nekem ennyi elég, mert akkor sokkal valószínűbb, hogy a dvd-kép a hibás...

(#4314) IRON STORM válasza Szpisti (#4313) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem nem értettél. Nem tudom milyen dvd képet írtál ki, de nem valószínű hogy az a hibás.
Az NEC írók mindig is jó minőségben vésték a Verba kétrétegű lemezeket.
A kiírt lemezzel van valami gondod?

Csak a TDi!

(#4315) Szpisti válasza IRON STORM (#4314) üzenetére


Szpisti
addikt

Öhöm-köhöm, xbox game van a lemezen, és a boxban akad meg a lemez, még a logonál... Illetve egyszer-kétszer továbbmegy, de inkább nem... Sokat írtam már a fiamnak, eddig sose volt gond... De most ezzel igen... Ezért gondoltam, hogy a lemez a rossz...

(#4316) IRON STORM válasza Szpisti (#4315) üzenetére


IRON STORM
őstag

Értem. Esetleg még azt tudom tanácsolni hogy 2.4x sebességgel vésd a lemezt.

Csak a TDi!

(#4317) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

A DL lemez írásban dicsért Sony Optiarc AD-7240S testvérmodelljével. Én nem igazán vagyok megelégedve. :(

Kíváncsiságból beszereztem egy AD-7241S-t
6x-os pörkölés, SONY16D1 Mid-es lemezre.

Ugyan ez a SONY lemez 12x-sen pörkölve.

Majd még kipróbálom DVD +R DL lemezzel is. De egyelőre az AD-7260S és a régebbi AD-5200S normál -R +R lemezeknél agyonveri az AD-7241S-t.

[ Szerkesztve ]

(#4318) fgordon válasza fgordon (#4292) üzenetére


fgordon
senior tag

#4292 -re, erre valaki írna valamit?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4319) IRON STORM válasza fgordon (#4292) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ricoh a médiakódja, nincs ezzel gond. Teljesen jó eredmény nincs C2 hiba. Nyugodtan írj cd-t a Yamahával.

Csak a TDi!

(#4320) VaMik


VaMik
tag

Leteszteltem gyorsan egy TYG03-as lemezt. LiteON-al írva és tesztelve. Kicsit sok a PI Errors a lemez elején a PI Failures pedig mondjuk, hogy még tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#4321) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

Full kezdő vagyok ebben a témában, ezért szeretném a segítségeteket kérni! Szeretném a kislányomnak a rajzfilmjeit kiírni DVD-re, hogy asztali lejátszón is tudja nézni.
Mivel nem értek a DVD-khez ezért Titeket kérdezlek, hogy milyet ajánlotok! :) Fontos-e hogy "+" vagy "-" a DVD? Ennek akkora jelentősége van egy asztali lejátszón!
Az íróm egyébként egy LG GSA 4082-es.
Olvastam a fórumon, hogy a JVC-t és Verbát dicsérik sokan, de azokat meg honnan érdemes rendelni pl. Szlovákiából?

Előre is köszi a segítségeteket! :R

Üdv: Pite

(#4322) fgordon válasza IRON STORM (#4319) üzenetére


fgordon
senior tag

De 98%-os minőségű lett, lehet 100%-osat is írni? Mire, mivel? :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4323) Multibit válasza pitetomi (#4321) üzenetére


Multibit
veterán

Ez egy ősrégi író (LG GSA-4082)! A ma kapható lemezfajták nem is léteztek, mikor ez a gép lejött a gyártósorról. Még ha nincs is agyonhasználva, akkor sem fogja optimális minőségben írni a mai lemezeket (mindegy, hogy DVD-R vagy DVD+R). Nem is beszélve arról, hogy új korában sem a jó írásminőségéről volt híres! Kevesebb gondod lesz, ha veszel egy új dvd-írót. Nem is kell sokat visszaolvasnod, hogy megtudd, mik az ajánlott típusok manapság.
SZVSZ kisebb kockázatot vállalsz, ha jó minőségű pluszos lemezt vásárolsz.

(#4324) Jocik válasza Multibit (#4264) üzenetére


Jocik
csendes tag

Nem kéne beszolni!!!! én segítséget kértem te meg lehurrogsz h ez nem warez oldal!!!!

Ez nem warez oldal!!!

(#4325) IRON STORM válasza Jocik (#4324) üzenetére


IRON STORM
őstag

A fórumon tiltott ilyen dolgokat kérni. Ha kell valami inkább privátban kérj.

Csak a TDi!

(#4326) kicsirigó7 válasza Multibit (#4323) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A ma kapható lemezfajták nem is léteztek, mikor ez a gép lejött a gyártósorról

Szerintem a ma kapható 16x-os lemez mid-ek nem léteztek még akkor. :)
Vagy ha már egy pár igen, akkor azt nem rakták bele az fw-jába.
A legutolsó kiadott fw-ben sincs egyetlen 16x mid se ,amit meg tudna vele pörkölni.

De ez [link] benne van. CMC MAG AE1

[ Szerkesztve ]

(#4327) kicsirigó7 válasza Multibit (#4323) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nehogy azt írd hogy ez a Philips csak 8x-os. Én is tudom, és pitetomi is tudja.
Szerintem már meg is rendelt belőle egy kisebb mennyiséget. :)

(#4328) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

CMC MAG AE1
LG-H10N- el, 4x-es sebességgel pörkölve.

Azért nem egy rossz mid. :D

(#4329) syler123


syler123
veterán

Bocsi a hülye kérdésért, de nektek hogy fut le a kprobe? Mert nekem nem csinál semmit amikor rámegyek a disc test-re ami ott van az mellett ahol kiválasztom az írót. Csak feljön egy ablak hogy milyen a dvd típusa meg ilyenek. Meg driverből melyiket válasszam? Amióta spti-t választottam már nem engedi aspi-re váltani.

Előre is köszi a választ.

Ezt dobja be:
Date : 2010.11.12. 10:38:24
Model : 3-1-0-0 G:Optiarc DVD RW AD-7260S 1.01
Disc : DVD+R DL , MBIPG101R10 [Moser Baer India Limited]
Speed : Max
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 00:02:00 (0)
Sampling count : 0
Errors : 1
PI Max : 0
PI Average : 0.0
PI Total : 0
PIF Max : 0
PIF Average : 0.0
PIF Total : 0

Van itt valami error.

[ Szerkesztve ]

(#4330) syler123


syler123
veterán

Mindegy, a Nero Disc Speed az lefut.

(#4331) syler123


syler123
veterán

Nah ez milyennek számít szerintetek?

Mert nem tűnik túl jónak a tdk, többet várnék el ettől a sony írótól.

Az lg az csak próbaképpen van itt.

Lg h58n, Maxell dl lemez.

Sony ad-7260s, tdk dl lemez.

[ Szerkesztve ]

(#4332) kicsirigó7 válasza syler123 (#4331) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az egy dolog hogy a nero DiscSpeed elindul vele.
De a Sony AD-7260S által végzet teszt egyenlő a nullával.
Mert ez a párosítás, nem ad valós képet a lemez írási hibáiról.
Erre alkalmas írók a nero vagy a KProbe2 programokhoz, a LiteOn írói, és ezek klónjai. Most kapható ASUS és Plextor RW-k. A legújabbak csak a KProbe-vel működnek.

KProbe-val elindulnak a Samsung MTK chipszettes írói is. Az SH-S223C kivételével.
Még sem elfogadott a Samsungok által végzett teszt. Pedig jóval valósabb képet mutat mint a Sony Optiarc-al készített.

A Maxell, Ritek és a TDK ,MBI mid-es lemezeitől, ne várj csodákat.
Ha DL lemezeket írogatsz, akkor maradj a Verbatim vagy a Ricoh DL +R lemezeinél.
A többi márka felejtős.
Tehát nem az AD-7260S írásminőségével van a baj, hanem a választott lemez márkájával/ minőségével. Már annak is örülj hogy megírta végig. :D

Összehasonlítani két DVD pörkölő írásminőségét, csak azonos márkával és mid-el rendelkező lemezekkel lehet. Lehetőleg egy tégelyből származóakkal.
Nem két különböző márkával és mid-el rendelkezőket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4333) kicsirigó7 válasza syler123 (#4331) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Amúgy a Maxell normál 16x-os DVD-R +R lemezeivel, csodákra képes az AD-7260-as.
Ugyan ez a TDK (MBI)-s normál lemezeivel, már pont fordítva van. Nincs az az író amivel normálisan meg lehetni pörkölni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4334) syler123 válasza kicsirigó7 (#4333) üzenetére


syler123
veterán

Köszi a választ.
Nem akartam a 2őt öszehasonlítani, az lg csak azért került bele, mert pont kéznél volt. Az a bajom a verbával, hogy kb dupla annyiba kerül, mint egy tdk dl. De lehet a maxell se lenne rosszabb minőségű a sony-val megírva. Ricoh lemez meg ritka, mint a fehér holló.
Igazándiból az adott olvasó, szépen olvasta a sony-val megírt tdk-t. Azért írtam csak be ide, hogy ebből a tesztből mi szűrődött le, mennyire kritikus a hibaszint, mert túlságosan nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4335) kicsirigó7 válasza syler123 (#4334) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Jobbnak tűnik a TDK lemez tesztje.
De határozott értékelést, mindenki csak tesztképes íróval végzett teszteredmény alapján fog neked adni.

Inkább verbát vegyél, még ha duplába is kerül.
Mert akkor igazán drága egy DL lemez, ha eltűnnek róla a fontos dolgok.
Vagy ha kicsinálja egy játékgép optikáját.

[ Szerkesztve ]

(#4336) syler123 válasza kicsirigó7 (#4335) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem igazad van, többet ér az hogy ne mennyen tönkre az olvasóm, még annyi kérdésem lenne, hogy Ricoh lemezen belül ugyanúgy van kínai, mint verbába? Mert találtam ezüst ricoh lemezt 180-ért, akkor legközelebb azt vennék. Ugye a ricoh nem sokkal rosszabb a verbánál?

(#4337) syler123


syler123
veterán

Így van az oldalon:

Ricoh Silver 8X DVD+R DL
10-es doboz
Alapanyag: RICOH

(#4338) fgordon válasza fgordon (#4292) üzenetére


fgordon
senior tag

Az, hogy nincsenek C1/C2 vonalak az 1. kép 2. grafikonján, az jót jelent vagy rosszat?

Hogyan kell értékelni ezt az írást?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4339) kicsirigó7 válasza syler123 (#4337) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ricoh Silver 8X DVD+R DL-t nyugodtan veheted. :K
Ezt a márkát soha nem gyártották Kínában. Legutoljára Indiában készítették az MBI-nél bérgyártásban.

(#4340) IRON STORM válasza fgordon (#4338) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mindenképpen jót jelent hogy nincs C2 hiba. Egyértelműen a C1 mezőben is az a jó ha minél kisebb a hibaérték.

Csak a TDi!

(#4341) fgordon válasza IRON STORM (#4340) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Az hogy lehet, hogy mindegyik tesztben vannak legalább C1 hibák amiket beraktok ide a fórumra, kivéve az enyémet, ahol csak alig? Pedig LITEON iHAS-nal végeztem az ellenőrzést, amit nem régen vettem, de nem azzal írtam.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4342) kicsirigó7 válasza fgordon (#4341) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A CD és a DVD optikai lemez formátum nem keverendő.
Nem lehet a kettőt összehasonlítani egymással.

Az még nem tűnt fel neked hogy itt a téma DVD lemez tapasztalatok?
Te viszont CD lemezeket pörkölgetsz és tesztelsz. :DDD
C1-C2 hiba a CD-nél van. De még ezt is kevered.
Mert C1 Errors a te pörköléseidnél is vannak, C2 nincsen.

PI-PIF jelzéssel a DVD-nél jelzi a hibákat.
Mert míg a CD-nél az a jó ha nincs C2, és a C1 minél kisebb értéken legyen.
A DVD-nél a PI 280-ig a PIF 4-es tüskékig elfogadott.

[ Szerkesztve ]

(#4343) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

Sziasztok. Sajnos nem vagyok profi ebben a témában. Eről mi a véleményetek? Ez most jó érték? Vagy nem?

(#4344) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

(#4345) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Honnan lehet tudni, hogy egy DVD milyen íróban volt megírva???

(#4346) fgordon válasza katalin888 (#4345) üzenetére


fgordon
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy egy DVD milyen íróban volt megírva???

Nem tudom, kinek mi a bevált módszere, én úgy szoktam, ha megírok egy DVD-t, alkoholos filctollal ráírom a címke oldalára, hogy mit, miket írtam ki a lemezre, miután kiírtam az adatot, utána az adat oldalára a körző tűs részével belekarcolom a DVD író típusát, hogy hányszoros sebességgel írtam, lehetőleg minél kevesebb részre, hogy tudjam, hogy mivel írtam. :C ( Na jó, nem :P )

Úgy tudom, az ISO, amit kiírsz, abban benne van, hogy milyen szoftveres íróval írtad meg (pld NERO), viszont tudomásom szerint nem tárolódik el az író, és az sem, hogy hányszoros sebességgel írtad a DVD lemezt.

Régebben amikor utána néztem ennek,ezt olvastam, de azóta lehet, hogy változott... Biztos van aki jobban tudja... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4347) katalin888 válasza fgordon (#4346) üzenetére


katalin888
aktív tag

A DVD-R lemezeknel eltarolodik, az iro tipusa, csak azt nem tudom, hogy a DVD+R-nel miert nem? :(

(#4348) aproo


aproo
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogyan tudnék tesztet készíteni az opti drive 1.5 tel ? (disc quality) Mit kell beállítani stb. Sajna az angolom nem az igazi igy kissé nehézkes a dolog.

(#4349) IRON STORM válasza aproo (#4348) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen dvd íród van? Mert nem mindegyikkel lehet tesztelni.

Csak a TDi!

(#4350) Multibit


Multibit
veterán

Egy kis időutazás :)

Fuji DVD-R 4x, 2x sebességgel írva:

Verbatim DVD-R 4x, 2x sebességgel írva:

Verbatim DVD-R 2x, 1x sebességgel írva:

Plextor DVD+R 8x, 4x sebességgel írva (az elkövető egy Pioneer DVR-108):

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.