Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Flashget válasza kicsirigó7 (#4900) üzenetére


Flashget
félisten

Újabb? Milyen az új? C :)

Realme GT Master Edition

(#4902) verybigboy válasza Flashget (#4899) üzenetére


verybigboy
senior tag

:K ... ez sajnos így van. Valószínű különben hogy a fő gond a lemezekkel van. Régi Maxel Xtreme Protec lemezt szinte bármelyik (jó nem bármelyik, de nagyon sok) író jó/igen jó minőségben megtudná írni, csakhát ugye olyan alapanyagot nagyon-nagyon nehéz manapság kapni.

Amit mostanság ajánlani lehet vagy lehetett az a Philips mínuszos (Infomedia) igaz most már GM-nál azt sem lehet beszerezni (kedden rendeltem, ma voltam hogy átvegyem, még mindig nincs leszállítva). Ott sem mindegy ugye a kiszerelés sem, ill. azon belül még a sorozatszám sem, aztán meg jön ugye az író, a firmware ... b.sszus, tiszta tudománnyá vált már manapság a DVD írás!

(#4903) rszp válasza Flashget (#4901) üzenetére


rszp
aktív tag

QSI DDW-242S

(#4904) kicsirigó7 válasza Flashget (#4901) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

PIONEER DVR-219L = (QSI DDW-242S klón) MTK MT1839LN (B)chipset,

[ Szerkesztve ]

(#4905) Flashget válasza kicsirigó7 (#4904) üzenetére


Flashget
félisten

erre voltam kiváncsi mi lehet újabb mint az MTK B chipset de akkor ez nem új csak a QSI-nál.

Realme GT Master Edition

(#4906) kicsirigó7 válasza Flashget (#4905) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Pio 118/218L ben még a régebbi Samsung 222A 223F írókban is használatos chipset van.
Csak a Samsungnál eltalálták a megfelelő beállításokat fw-t, a QSI-nél nem.
Meg azért valószínűleg a Samsung mechanikája optikája is jobb minőségű a QSI-től.
Nem beszélve arról, hogy hiába az újabb chipset a 219L-ben, Írásminőségre a Samsung 223F még mindig jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4907) IRON STORM


IRON STORM
őstag

iHAS 324 B1LP firmware 8x írás taiwani +R Verbatim

12x írás taiwani -R Verbatim:

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4908) IRON STORM


IRON STORM
őstag

324@524 BL2J firmware 12x írás taiwani +R Verbatim:

Csak a TDi!

(#4909) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S223L, 6x-os írás JVC DVD+R lemezre:

(#4910) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

[link] Egy kis érdekesség, lemezekkel kapcsolatban. :U

(#4911) gg72 válasza kicsirigó7 (#4910) üzenetére


gg72
veterán

Pedig én még számlát is kaptam mostanában, mondjuk ez nem jelenti azt, hogy ők aztán ez után adóztak is...

(#4912) kicsirigó7 válasza gg72 (#4911) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez a két oldal eléggé érdekesen jön be. ( burningmedia és az xxldvd) Innen rendeltél?

[ Szerkesztve ]

(#4913) kali válasza kicsirigó7 (#4910) üzenetére


kali
legenda

akkor drágulás várható... :U

(#4914) gg72 válasza kicsirigó7 (#4912) üzenetére


gg72
veterán

Én nem tőlük rendeltem.

(#4915) Flashget válasza kicsirigó7 (#4912) üzenetére


Flashget
félisten

..csak az xxl nem jön be nálam

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4916) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#4909) üzenetére


IRON STORM
őstag

ahhoz képest hogy 6x írás magas a jitter... többi érték az jó.

Csak a TDi!

(#4917) Flashget válasza kicsirigó7 (#4912) üzenetére


Flashget
félisten

burningmedia oldalán:
Tisztelt Ügyfeleink! A csomagszállítás átmentileg szünetel, a megrendeléseiket csak személyes átvétellel tudják átvenni telephelyünkön.

xxl lekapcsolták az oldalt.

Realme GT Master Edition

(#4918) slaci007


slaci007
senior tag

Lemeztesztek Pio bdr205 1.11 firmware
Sony dvd-r 6x írva

JVC dvd-r 6x írva mostani vétel
:( :O
és egy régebben vett hengerből más a szám a lemezen is
:C :R

Tungsram 1896-2022

(#4919) IRON STORM válasza slaci007 (#4918) üzenetére


IRON STORM
őstag

ezek jó eredmények? :)

Csak a TDi!

(#4920) slaci007 válasza IRON STORM (#4919) üzenetére


slaci007
senior tag

A második JVC-re gondoltam az elsőhöz képest hogy jó :DDD ,amúgy jó közepes mind.Látszik hogy a JVC is romlott az újabb gurigákkal.

Tungsram 1896-2022

(#4921) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Sony 16x DVD-R

Pioneer 112D 6x-os pörkölés.

Pioneer 112L 6x-os pörkölés.

LG GSA H55N, 6X-os pörkölés. Maxell RITEKF16

[ Szerkesztve ]

(#4922) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Az előző Maxell +R is 8x-os pörkölés volt.

Ricoh silver 8x DVD+R

Lg GSA-H55N 8x-os pörkölés:

(#4923) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Ricoh silver

Pioneer 112L, 6x-os pörkölés:

(#4924) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.Nem tudjátok hol lehet a legolcsóbban beszerezni Verbatin +DL lemezt?Külföld-Belhon?Cim vagy link.Köszönöm.

WoT:jimmbo

(#4925) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Számomra jól bevált, ezért rég óta keresek "Advanced AZO+"-os VERBATIM DVD-R lemezeket, eddig sajnos sikertelenül.

(Ilyen a lemez. Az ominózus bolt kizárva, mert "pancser".
Rendeltem tőlük, de a narancssárga-kék lemezt hozták. Az eladó elmondása szerint a beszállítójuk a béna, s hiába adja meg a pontos típust a rendelésben, mindig "lutri", hogy a szállítmányban milyen típusú VERBATIM lemezek vannak. :U Vagy kamu, vagy nem.... de nem is érdekel.)

A másik, amit keresek, a VERBATIM "Archival Grade"[/B ]típusú írható DVD lemezei.

Tudtok olyan áruházakat, üzleteket, ahol lehet ilyen lemezeket kapni?

(B)A lényeg, hogy csak és kizárólag jogtiszta forrásból származó, garantáltan nem hamisított lemezek érdekelnek.(/B)

Találtam én is az interneten olyan oldalakat, ahol egy árlista és egy telefonszám, vagy email cím szerepel... Ezeket messziről kerülöm.

Támogatom a hazai kiskereskedelmet. Nem baj, ha a lemezek többe kerülnek.

Szóval legyetek szívesek olyan bejegyzett, hivatalos vállalkozás formájában üzemeltetett webáruházakat, boltokat, amelyek írható lemezeket is forgalmaznak, s ahol esélyem van a fent említett VERBATIM lemezeket megvásárolni!

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#4926) Piftuka válasza Piftuka (#4925) üzenetére


Piftuka
veterán

(Elnézést kérek a hibás "félkövér" kódért!)

"Aquila non captat muscas."

(#4927) laca112 válasza Piftuka (#4926) üzenetére


laca112
tag

Szia.

Sajnos olyan hazai kereskedőt nem ismerek aki az álltalad keresett dvd-t forgalmaz.
Én az itmedia.sk-ról szoktam rendelni,saját tapasztalat alapján megbízhatóak.
Archival grade lemezt is árulnak igaz JVC márkalezéssel van ellátva de alapanyagát tekintve
TAIYO YUDEN.
Minuszos: http://itmedia.sk/showitem.php?item=dvdmr-jvc16cakebox-taiyo_025archival
Plusszos: http://itmedia.sk/showitem.php?item=dvdpr-jvc16cakebox-taiyo_025archival

Remélem tudtam segíteni.

(#4928) Flashget


Flashget
félisten

No csak sikerült a 16x írás a philipsre :)
Másik gépben..

Realme GT Master Edition

(#4929) Piftuka válasza laca112 (#4927) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Köszönöm a választ! Az általad említett JVC lemezeket nem ismerem; megköszönöm, ha kicsit részletesebben ismerteted, hogy mit lehet várni ezektől!

A Taiyo Yuden-t, mint gyártót természetesen ismerem; a régi (6-8-10 éves) CD lemezeim között ezek a lemezek a legjobbak a mai napig.

Azt viszont nem tudom, hogy a JVC "hard coat" bevonata, illetve az egész technológia, amely segítségével tartóssá, "archiválóvá" teszik a lemezeket, mennyiben különbözik a fentebb említett VERBATIM "archival grade" lemezektől!? (Amelyek technológiáját ismerem.) :F

Tudod a választ erre a kérdésre?

A másik kérdésem: mi a garancia arra, hogy az említett szlovák webáruház megbízható és garantáltan jogtiszta, nem hamisított írható lemezeket forgalmaz?

A Prohardver-en is volt hír a hamisított VERBATIM lemezek (s úgy általában az adathordozók hamisítása) témája.

Emellett nemrég lehetett hallani a hasonló szlovák webáruházakat érintő botrányról; (adócsalás, illegális kereskedelem, miegymás)... Ennek függvényében talán nem meglepő, ha bizalmatlan az ember. :U

"Aquila non captat muscas."

(#4930) rszp válasza Piftuka (#4929) üzenetére


rszp
aktív tag

Itt is vehetsz hamisított Verbatimot, ráadésul még a rabló matrica árát is megfizeted. A normál/vékony tokos kiszerelésnál valószínűtlen a hamis. Túl sok munka van vele.
Ha fake Verbatim jelenik meg, azért annak híre megy hamar.

A dual layer amit megéri hamisítani és ezt meg is teszik de ezeket nem a web shopokban árulják.

[ Szerkesztve ]

(#4931) King Unique válasza Piftuka (#4929) üzenetére


King Unique
titán

Most mit kell itt tökölni azon,milyen megbízható webáruház,lemez technológia stb. :N
Én itt veszek, meg mostanában mások is.Hogy mennyire megbízható,ki nem sz**ja le,eddig + tapasztalatom volt velük,jardok sem kerestek fel,kopp-kopp,de azért kutyámat nem bíznám rájuk. :DD
JVC Archival Grade jó,Verbatimba a 8x Gold Archival és 8x Medidisc,továbbá a Kodak Digital Mastering Disc való htávú archiválásra.Azt,h most milyen technológia,mennyire megbízható stb,azt ne kérdezd,ott a net,vagy olvass vissza,de ezek azért jók

(#4932) rszp


rszp
aktív tag

2010. dec. 31-ig érvényes díjak. Újabbat nem találtam.

Ezek nettó összegek, a boltban +25% ÁFA jön még rá.

DVD típusok (pl. DVD-R/+R, DVD-RW/+RW, DVD-RAM)
4,7 GBalatt 16 Ft/db
4,7 GB 75 Ft/db
9,4 GB-ig 180Ft/db

Egyéb nagy kapacitású optikai diszk
4,7 GB 75 Ft/db
9,4 GB-ig 180 Ft/db
15 GB-ig 300 Ft/db
25 GB-ig 400 Ft/db
50 GB-ig 500 Ft/db
100 GB-ig 700 Ft/db
200 GB-ig 800 Ft/db
200 GBfelett 850 Ft/db

[ Szerkesztve ]

(#4933) laca112 válasza Piftuka (#4929) üzenetére


laca112
tag

Szia.

Halványlilagőzőm sincs,hogy ezek a lemezek milyen technológiával készülnek
de szerintem nem ez a lényeg,hanem ,hogy hosszú távon visszanyerhető legyen a rájuk írt adat.Erre pedig garancia (a termékleíráson kívül) nincs,talán csak az említett oldal fórumán olvasható,vásárlói tesztek,vélemények.
Az említett botrány ezt a céget nem érintette,változatlanul működik (már jónéhány éve)
a mai napig.

(#4934) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Megvan!

PX880 Sa val 16X osan irható lemezt 16X an kell írni, úgy hogy közben mást nem csinálsz. Nézzétek meg milyen lesz.

(#4935) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Asus 24B3ST 1.00 firmware 8x írás OHT, FHT on taiwani +R Verbatim

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4936) Flashget


Flashget
félisten

Helyre állt a világ rendje nálam :)

LiteOn 624 B 8x írás Philips DVD-R lemezre

Realme GT Master Edition

(#4937) verybigboy válasza Flashget (#4936) üzenetére


verybigboy
senior tag

Na ez-az!!! :)

Úgylátszik minden jó ha a vége jó!!! Gratula!!!

Ez ugyanaz a guriga Philips lemez mint amit a múltkor gyengébben írt az író, vagy ez már esetleg egy másik széria?

[ Szerkesztve ]

(#4938) Piftuka válasza rszp (#4930) üzenetére


Piftuka
veterán

"Itt is vehetsz hamisított Verbatimot, ráadésul még a rabló matrica árát is megfizeted. A normál/vékony tokos kiszerelésnál valószínűtlen a hamis. [..]"

Köszönöm az információkat! Természetesen "archival grade" DVD-ből normál tokos változatot vásárolnék.

Viszont mellette szeretnék venni egy min. 25-ös henger "Advanced AZO+"-ost is.

(#4931) King Unique válasza Piftuka (#4929) üzenetére
"Most mit kell itt tökölni azon,milyen megbízható webáruház,lemez technológia stb.

Én itt veszek, meg mostanában mások is.Hogy mennyire megbízható,ki nem sz**ja le[..]"

Én például nem sz*rom le. S hogy "mit kell tökölni"?

Ugye azért nem baj, ha számomra fontos, hogy "seftereket", tolvajokat, adócsalókat, hamisítókat stb. ne támogassak semmilyen formában?

Én magyar, kiskereskedelmi vállalkozásoknál szoktam vásárolni. Megbízható forrásból, jogtiszta terméket, legyen szó bármiről.

Tudom, hogy a Prohardver, HWSW, s hasonló IT fórumok "törzsközönsége" furcsának találhatja, hogy valaki nem ÁFA-csalt, "nakkeráras", feketézett, "Józsi bazárja" stb. termékeket vásárol, de nem érdekel.

"Azt,h most milyen technológia,mennyire megbízható stb,azt ne kérdezd,ott a net,vagy olvass vissza,de ezek azért jók"

Természetesen visszaolvasok, s a net-en is szoktam gyűjteni információkat, de ha már itt van ez a fórum, akkor itt kérdezek, bízva abban, hogy valaki segíteni is akar.

(Aki pedig nem akar segíteni, az egyszerűen nem válaszol. Ilyen egyszerű ez.)

A hozzászólásod információkat tartalmazó részét természetesen Neked is nagyon köszönöm! :)

(#4933) laca112 válasza Piftuka (#4929) üzenetére

"Halványlilagőzőm sincs,hogy ezek a lemezek milyen technológiával készülnek
de szerintem nem ez a lényeg,hanem ,hogy hosszú távon visszanyerhető legyen a rájuk írt adat.[..]"

Így igaz. Nem probléma, hogy nem ismered a technológiát.

"Az említett botrány ezt a céget nem érintette,változatlanul működik (már jónéhány éve)
a mai napig."

Köszönöm az újabb info-kat!

Ha valaki tud magyar áruházat, webáruházat, boltot, ahol az általam keresett Verbatim DVD-k (de akár az említett JVC korongok) kaphatóak, azért kérem ne tartsa vissza az információt! :R

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4939) bagci1989


bagci1989
csendes tag

Sziasztok. Abba kérném a segitségeteket.,most ment tönkre az optiarc 7173s irom, és abba kérném a segitségeteket hogy milyen irot vegyek legközelebb. Régen volt nec és sony irom de ez az optiarc alatt egy rakás hulladék lett. Én ahogy olvastam hogy a Samsungból is van jó sorozat vagy még azlg Vagy asus alatt gondolkodtam.

(#4940) King Unique válasza Piftuka (#4938) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit túlbonyolítod ezt a témát szerintem,senki nem akart itt Téged leugatni,mindenki tett a maga legjobb tudása szerint javaslatokat,nem kell itt keménykedni,osztani mkit. (Remélem erre nem idézel) :U

Amit keresel az már szerintem nem kapható nagyon sehol,mivel az a régi fajta -os Verba,az új, az a sárga-kék csomagolású,az is AZO,ha nem is Advanced. Amúgy meg a +os jóval ajánlottabb,jobb írásminőség miatt.Aqua-nál,meg más webáruházakban is csomószor előfordul,hogy a régebbi,már forgalomból kivont termékek képei vannak fent,elfelejtik frissíteni.
Ha itt M.-on akarsz vásárolni,lehet,de a szlovák "sefterektől" jóval drágábban 2-3-4x árakon Pl.Media Markt,Santurn és társai,számtech boltok,esetleg BP. Akácfa utca.
Ha nagyon tartós kell a -os Verba Gold Archival (Media Marktba is van),-os Medidisc (csak szlo webshopba láttam), +os JVC Archival Grade,ezt se láttam máshol,csak szlo wshopokban.
Itt M.-on ilyen spec dvd-t a fenti 1 kivétellel nem nagyon kapsz sehol,mivel nincs rá igény,kommersszé vált az egész,a sok paraszt (tisztelet a kivételnek) csak azt nézi minél o'ccsóbb legyen (jó kis sima Maxell) azt kész és ezen igényekhez igazodnak a kereskedők is. Vagy esetleg vmi ismereősöd a boltból rendel,ha van rá igényed,de vszeg borsos áron.

Azért rendelünk mi itt ált. szovákból,mert jóval olcsóbb a cd,dvd,bd,reálisabbak az árak,meg mostanában nem halottam,hogy volt dolga bárkinek is emiatt a hatóságokkal tőlünk. Nekem + tapasztalataim voltak ezidáig,ÁFA-s számlát is adnak,ügyfélszolgálat is normális volt a fenti helyeken. Negatívum: pár alkalommal - amit mondtam korábban:más kép volt a shopban,mint amit kihoztak,de világos h miért. Továbbá DL-ben befürödtem Maxell és TDK lemezekkel (szar írásminőség) és nem nagyon akarták kicserélni,mivel a lemez megírható és nem gyártási hibás.Azóta veszek DL-ből csakis Verbát,vagy Ricoh-t és nincs gondom,ennyi. Nekem meg fontos az ár,mert pl. a Verba +os DL szlovákba kb 440 Ft/db, 10-es hengerbe 280/db=2800 FT,nem mint itt belföldön,ahol boltban 750-950 Ft/bd körül,aztán semmivel se jobb az itteni,ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#4941) bagci1989


bagci1989
csendes tag

Jah és még valami annyi mindent olvastam a lemezekről.Én szerintem aki jó minőségű lemezt akar venni az vegyen jvct-t vagy sony lemezt ,ezeknél általába mindeig ugyanaz a mid s nem olyanok hogy a márkanévből élnek csak (pl. Philips,Tdk, )

(#4942) Flashget válasza verybigboy (#4937) üzenetére


Flashget
félisten

Jaja!
És akkor a samu is jobban írhat ezután csak nem teszteltem még.

Ugyanaz a guriga..
2 verbát és 1 philipset vettem :W
pont forditva kellett volna :)

Realme GT Master Edition

(#4943) Flashget válasza bagci1989 (#4941) üzenetére


Flashget
félisten

(#4936)
az egy Philips lemez tesztje..
És kilehet fogni rossz +os verbát is...nekem sikerült.
Ha visszaolvasol rengeteg tesztet végeztünk különböző lemezekkel és írókkal.
Ami a tapasztalat a régebbi írók és lemezek jobban írtak/írhatók mint a maiak.
Már nem jelent semmit ha Verbatim a név..tudnak nagyon gyengét kínában, kevésbé rosszat indiában még kevésbé taiwanon. Erre az enyém amit vettem taiwani és nem jobb mint a Maxell+ lemez, viszont drágább.
Viszont gg72 kifogott verbatimból UAE gyártásút..szinte hibátlan a lemez. Vagy a Philips is amire én írtam.
TDK lemez- kerülendő mert nem ők gyártják évek óta csak a nevüket adják hozzá a mínőség gyenge
Pioneer már nem gyárt DVD írót csak BD írót a mostani DVD írói valójában QSI gyártmányok és jó közepes a színvonal.

Realme GT Master Edition

(#4944) Flashget válasza bagci1989 (#4939) üzenetére


Flashget
félisten

ezek közül válassz
Liteon 624 B
samsung 223L vagy 223F (kerüld a 223C tipust)
Optiarc 726x
Asus drw-24b1st vagy 24B3ST

Realme GT Master Edition

(#4945) kicsirigó7 válasza Flashget (#4944) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Samsung SH-S223F helyett SH-S223B verziót keressen. Ugyanis az F szériát a B váltotta. Mint ahogy a B leváltója a C verzió. De L-t inkább kap még mint B-t. :)

(#4946) Flashget válasza kicsirigó7 (#4945) üzenetére


Flashget
félisten

ezek a betűk.. :D
én még mindig keresem az M tipust :DDD

Realme GT Master Edition

(#4947) kicsirigó7 válasza Flashget (#4946) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Na had lám, tudsz ilyen minőséget pörkölni RITEKF16 lemezre, a saját 223L samuddal?
Ne az M tipust keresd. Amúgy is verzió :DDD

Samsung SH-S223L. 8x-os friss pörkölés:

A dátum téves.

[ Szerkesztve ]

(#4948) laca112 válasza kicsirigó7 (#4945) üzenetére


laca112
tag

Sziasztok.

Samsung SH-S223F írót tudtam szerezni,ezzel milyen tapasztalatok vannak?
Kb 2 éves megkímélt.

(#4949) Flashget válasza kicsirigó7 (#4947) üzenetére


Flashget
félisten

8x pörköléssel nem :(
hiába Ritek F16 más gyártású mint a tiéd.

Realme GT Master Edition

(#4950) Flashget válasza kicsirigó7 (#4947) üzenetére


Flashget
félisten

nálam 99%-on megált a teszt a jitter nem futott le..még a progi is kifagyott ettől a lemeztől :DDD

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.