Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) verybigboy válasza Ottó58 (#15100) üzenetére


verybigboy
senior tag

De jó még látni itt 1-2 régi "arcot" ... de sajnálom eme korszak végét ... ejhhh.

7200 NEC író, főleg az IDE verzió nagyon baba egy író volt (7200A ha jól emlékszek), akárcsak a Samsung 222L (úgyszintén IDE író). De volt az LG GSA-4163B vagy LG GSA 4167B ... ejhhh.

Na meg a lemezek császára a régi Taiyo Yuden alapanyag ... a 8x-os, az egy etalon széria volt, a 16x-os az már nem annyira. Akkor a Verbatim DVD+R Made in UAE, emlékszem vadásztam arra a sorozatra. De van, volt még az Infome alapanyagú Philips lemezek, az is egy kimagasló széria volt, még most is van szerintem vagy 400 lemezem ebből a szériából (nyomtatható és gyárilag nyomott felülettel). Hát igen. Manapság meg gondolom az enyészet, igaz nem kísérem szemmel a változásokat eme téren, de gondolom mint mindenhol, az egyre silányabbat akarják ránksózni, nagyon résen kell lennie az embernek.

Bocsánat, idekerültem, előjöttek az emlékek :)

[ Szerkesztve ]

(#15102) Ottó58 válasza verybigboy (#15101) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én még aktív vagyok e téren, a 72xx sorozatból majdnem mindegyik megvan, a jobb Piokkal párhuzamban.
LG is, Taiyo is van, meg több száz jobb minőségű lemez, csak a Philips hiányzik.
Én még használom a DVD-t, egyedivé "varázsolom" őket, archiválás egyik módja ként, de hiszen az idősebbeknek jobb Tv-n látni pl. a nyaralást, mint "okoson", mert még van bőven lejátszó, úgysem megy ki a divatból, csak a fiatal korosztály nem használja (szerintük mindent a teló tud). Videót, audiót, régi bakelitet is használok, szeretem a retró cuccokat.
Videókamerás felvételeim szerkesztett, effektelt, feliratozott Blu-ray is őrzi egyfajta archiválás részeként.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15103) qnadam válasza verybigboy (#15101) üzenetére


qnadam
veterán

azzal együtt, hogy az elmúlt 15 évben már semmit nem archiváltam optikai lemezre, örülök hogy kiment a divatból ez a nyűglődés és szerencsejáték :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15104) verybigboy válasza qnadam (#15103) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezt rossz helyre "címezted" ... persze ez is egy vélemény ... csak nem az amivel én egyetértek.

Nem vagyunk egyformák (s ez így is a jó). Én nagyon sok dolgot "visszasírok" ... azt a korszakot mikor még jót AKARTAK!!! gyártani, s nem a mostani "marketinges" gyártást. Régen termékfejlesztés egy komoly cél volt, most az mellékes, szart is gyárthatunk, de csináljunk köré nagy, főképp idegen szavakkal teli marketing hadjáratot, azt a nép majd "megeszi" a sok "sz@rt" amit legyártunk nekik eladjuk ... hát ez nem az ami a világot jobbá teszi ... de persze ebbe élünk, ebbe kell élnünk, de az nem egyenlő azzal hogy ezzel együtt is értünk (értek).

(#15105) Ottó58 válasza verybigboy (#15104) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tökéletesen egyetértek Veled!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15106) qnadam válasza verybigboy (#15104) üzenetére


qnadam
veterán

miért kellene egyetérteni? :)
nem gondolom, hogy most nincsenek jó termékek, mint ahogy régen is voltak szarok. ha akkor mindenki csak jót akart volna gyártani, nem lenne értelme ennek az egész topiknak :D viszont ha adattárolásról van szó, rég rossz, ha a termékkínálat jó ha negyedét lehet megbízhatónak tekinteni, és fórumokból derül csak ki, melyik lemez melyik íróval lesz jó.

nemrég előtúrtam a régi dvd-imet, és megpróbáltam lementeni a tartalmukat. a nagy részük működött (azért mindig igyekeztem a drágább lemezek felé menni), de a nem működők közt voltak márkás, jónak mondott darabok is.
emellé bejön, hogy a négy és fél gigabájt egy kényelmetlenül kis adatmennyiség. innentől számomra sokkal kényelmesebb egy nas, amit bárhonnan el tudok érni, elfér rajta kb háromezer lemez tartalma, egyszerre kéznél van az egész tartalom, szól ha valami baja van, folyamatosan menti a tartalmát felhőbe, és ha a három hdd-ből az egyik kiesik, még mindig nincs semmi probléma (de ha van, még mindig vissza tudom tölteni).
nem állítom, hogy az egész dvd technológia úgy rossz, ahogy van, csak azt, hogy az én igényeimmel kevéssé találkozott :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15107) Ottó58 válasza qnadam (#15106) üzenetére


Ottó58
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a régi (majd 20 éves! pl. Princo, vagy más lemez, ami nem kimondottan minőségi) a régi írókkal megírva is jó eredménnyel olvasható. több is van a DVD korszakból más-más íróval írva.
Igenis a mostani lemezek író párosítással adnak optimálisabb teljesítményt.
Abban igazad van, hogy kevés adatot tárolnak, de van Blu-ray amit mostanában is szép számmal írogatok.
A nyaralási videót pedig DVD-re írva egyszerűbb tévén megmutatni a 80 évesnek, (még van lejátszója), mint a felhőből telón.
Ez is csak egy vélemény, tükrözi "nem vagyunk egyformák" más az igényünk és a felhasználási mód.
Ezzel párhuzamosan lehet "felhőbe" archiválni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15108) HIGH-END


HIGH-END
csendes tag

Helló adott egy LG házimozi Csak DVD s szuper hang minden tökéletes
Egy DOLOG AMIT NEM ÉRTEK
műsoros lemezeket játsza írottakat is
Egy LEMEZ DVD DE ABBÓL PRÓBÁLTAM TÖBBET VALAMI KÓD VAGY NEM TUDOM WARNER BROS GYÁRI DVD GLADIÁTOR JURASSIC PARK GODZILLA mindegyik kifog rajta hang elindul kép egyhelyben áll vagy szaggat kockázok lemezek SONY DVR íróban mennek mi lehet ez? Csak WARNER BROS KIADÁSÚ GYÁRI LEMEZEKENÉL ?

(#15109) qnadam válasza Ottó58 (#15107) üzenetére


qnadam
veterán

nem azt mondom, hogy minden rossz, közel sem, sőt egy csomó noname lemezem is túlélt ennyi időt, de néhány kifejezetten jónak mondott viszont nem
de ebben egyetértünk, hogy nem vagyunk egyformák, nekem blurayre is macerás lenne archiválni. ha csinálnék nyaralós videót és ha meg akarnám mutatni a nagyszüleimnek, akkor pent dugnék a tévéjükbe :) viszont van egy projektem minden évben, aminél a vevők egyik (egyre kisebb) fele még mindig dvd-n kéri az anyagot, de ott tényleges lemezt nem kell írnom, csak egy isot küldök.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15110) winhate


winhate
őstag

Elövettem a napokban a régi cd imet hogy lemásoljam a gépre és 19 db ból 3 lemez volt csak hibás.
Kb 20 éves lemezek ! (Amiga stuff)
Hatalmas nosztalgia faktor nálam a lemezezés. (főleg ha hibátlan)

Elnezest a cd miatt de sajnos aktiv cd topic szerintem mar nincs :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15111) Doky586 válasza winhate (#15110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

csak..? :Y az 16%

(#15112) winhate válasza Doky586 (#15111) üzenetére


winhate
őstag

Le tudtam mindet masolni.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15113) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok!
Tudom, nem a legjobb helyre írom, de sehol sem találtam hasonló. Lightscribe CD-t keresek. Lenne néhány dolog, amit felírnék CD-re,, s kipingálnám. Sehol sem lehet itthon kapni, de hátha valakinek van elfekvőben. Ha más nincs, ebay, de itthonról egyszerűbb lenne. Szóval aki tud segíteni, megköszönném.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15114) Ottó58 válasza Tex Murphy (#15113) üzenetére


Ottó58
senior tag

Már régen használtam, de áttértem utána a Labelflash lemezre, mivel sokkal szebb képet gravírozott.
Egy idő után már nem lehetett kapni, így áttértem a nyomtatható lemezre, amire bármit "alkothatok".
Ha van olyan nyomtatód, sokkal egyedibbé tudod tenni.15102hsz

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15115) Nor- válasza Tex Murphy (#15113) üzenetére


Nor-
tag

A lightscribe megszűnt, nem gyártják évek óta, tehát már nem fogsz találni sehol.
Az utolsó darabokat úgy hallottam hogy már ezer (!) forint körüli áron adták egyes szlovák/magyar boltok ...

http://itmedia.sk/

(#15116) Tex Murphy válasza Nor- (#15115) üzenetére


Tex Murphy
tag

Szomorú, akkor marad ebay.
Azért köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15117) Nor- válasza Tex Murphy (#15116) üzenetére


Nor-
tag

Ott se nagyon fogsz találni, globálisan nem létezik ez a termék, az ebayes eladók is be kell hogy szerezzék valahonnan ...
A disztributoroknál meg már sok-sok éve megszűnt ez a kategória sajnos.

http://itmedia.sk/

(#15118) Tex Murphy válasza Nor- (#15117) üzenetére


Tex Murphy
tag

Kapásból néhány:
[link]
[link]
[link]

Tetszik, miket ki lehet hozni belőle..

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15119) Ottó58 válasza Tex Murphy (#15118) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sajnos a felület kopik, ellentétben a LabelFlash lemezzel.
A nyomtathatót is le kell fújnom fixálóval.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15120) Tex Murphy válasza Ottó58 (#15119) üzenetére


Tex Murphy
tag

Kopik a gravír?
Még nem hallottam ilyenről....

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15121) Nor- válasza Tex Murphy (#15118) üzenetére


Nor-
tag

Ezek aukciók, most lehet olcsónak látszik, de mire vége az árverésnek, horror áruk lesz ...
És ha kéne belőle 500 darab, nincs, mert 1 hengere van az eladóknak.
Hidd el, ha lehetne szerezni, vettünk volna, de sehol nem lehet már találni európában ...
Az egyik aukció most tart 40 fontnál 50 lemezre, nem nevezném olcsónak, és még 1 nap van hátra ...

http://itmedia.sk/

(#15122) Tex Murphy válasza Nor- (#15121) üzenetére


Tex Murphy
tag

Sajnos húzós lett.
De van máshol 3.5 fontért 1 darab.
az már nem vészes..

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15123) Nor- válasza Tex Murphy (#15122) üzenetére


Nor-
tag

tehát az 1500 forint + szállitás nem sok ? ...
Ugye látod amit mondtam, hogy mire vége az árverésnek, nem annyi lesz mint amennyibe felrakták ...

http://itmedia.sk/

(#15124) Tex Murphy válasza Nor- (#15123) üzenetére


Tex Murphy
tag

Sikerült szereznem 4 bontatlan CD-t 1000 Ft-ért. Darabja 250 Ft volt. Itthon... Majd kipróbálom, s elmondom a tapasztalatot.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15125) winhate válasza Tex Murphy (#15124) üzenetére


winhate
őstag

Mivel irod majd pc vagy amiga ?

Ja oks latom lightscribe akkor az miggy n felejtos.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15126) Tex Murphy válasza winhate (#15125) üzenetére


Tex Murphy
tag

Na, itt a végeredmény, szerintem pöpec lett. :K
Samsung Writemaster-rel írtam a hozzá adott Nero 8 szoftverrel, amiben van Lightscribe opció is. Megveszem a maradék 4 CD-t is :K :K

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15127) winhate válasza Tex Murphy (#15126) üzenetére


winhate
őstag

:Y

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15128) woci


woci
csendes tag

Uraim, ha valaki most szeretne DVD lemezt venni, figyelmébe ajánlom ezt a HA hirdetést:
[link]

(#15129) M.Ildiko


M.Ildiko
tag

Segítséget kérek.
Nem találok olyan megoldást, ahol környezetbarát módra megsemmisíthetném a leselejtezett, évek óta félretett mágneses adathordozókat. Ezek videó és magnó kazetták, cdk és dvdk. A cd, dvd lemezeket le tudom darálni, de így sem szeretném a hulladékba rakni.
Azt is megköszönöm, ha útba igazítotok.
A netet több napja bújom, de csak egy Székesfehérvár melletti településen működő céget találtam. Budapesten kellene valami leadó-átvevő hely. Nem elektromos hulladék,ott nem veszik át, ahol pl. egy külső meghajtót igen.

(#15130) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ezek milyen eredménynek számítanak?

(#15131) gaben22 válasza plevips (#15130) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, régi jegyzeteim között ez szerepel:

according to ECMA standards:
- PI-8 280
- PIF - 4
- POF - 0

and now for the bonus points:
- Jitter dvd-r 8%
- jitter dvd+R 9%
- assymetry -5% and +15%

Jitter magas, de mondjuk hogy elfogadható. Ellenben egy minőségi irásohoz viszonyítva szerintem gyengus, legalábbis az első képen szereplő mindenképp. Nem tudom hányszoroson írtad, viszont a teszt sebességét lehet érdemes lenne 8x-en maximálni.

Ha valami olyat tárolsz rajta, amit sajnálnál ha elveszne, akkor meg tökmindegy milyen az írás tárold duplán egy másik típusú adattárolón is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#15132) plevips válasza gaben22 (#15131) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

köszi, igen nem szeretném ha elvesznének, 3 HDD-n is tárolom őket, meg gondoltam évente kiírom lemezre is vész esetére.

(#15133) Nor- válasza plevips (#15132) üzenetére


Nor-
tag

ruházz be egy raid5 rendszerre és ellenőrizd le havonta, 3 vinyó, abból 2 területét tudod használni, ha egy vinyó döglik, nem veszik el az adatod ...

http://itmedia.sk/

(#15134) M107 válasza plevips (#15130) üzenetére


M107
addikt

:R

A RitekG05 soha nem volt valami hű de jó mid.....
+
Ha a visszaolvasás, vagy az olvasási tesztkor gyors és nincs megakadás akkor jó lesz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15135) Nor- válasza M107 (#15134) üzenetére


Nor-
tag

A ritekek nem rossz lemezek, csak azok voltak kutyavacakok amiket az e-net vásárolt össze annó mindenféle B-C-ZS grade szemetet majd szitáztatott meg, és szórta tele vele európát ...

http://itmedia.sk/

(#15136) Ottó58 válasza Nor- (#15135) üzenetére


Ottó58
senior tag

Csak meg kell találni a "megfelelő" íróját.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15137) M107


M107
addikt

:R

Meg kéne hirdetnem az UAE verba-s +R pakkom felét kb 800 darab lemezt, hisz már csak porfogó.... persze pottom pénzért így is bukok buktam rajta :)
Már csak egy pár darab műanyag pedig régebben mennyit költöttem rá több 100 ezreket

Na majd meg látom még

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15138) Nor- válasza M107 (#15137) üzenetére


Nor-
tag

Ha reális áron adod és nem egy napos polcon volt tárolva akkor privátban keress majd meg.

http://itmedia.sk/

(#15139) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A két teszt 5 év eltéréssel készült. Ritek F16 lemez, ami Pioneer 209D Bluray íróval lett kiírva.
Ennyi a különbség, használva nem volt, sötét helyen volt tárolva.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15140) Ottó58 válasza Moonwolf (#15139) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Én Lite-On íróval ellenőrzök, de azt vettem észre, hogy írás utáni ellenőrzés és mondjuk 10 perc múlva ellenőrizve soha nem ugyanazt az eredményt hozta.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15141) verybigboy


verybigboy
senior tag

Huuu de jó hogy még néha-néha van itt élet :)

Azt a mindenit!

(#15142) Moonwolf válasza verybigboy (#15141) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Van pár dolog még a fiók mélyén. :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15143) Ottó58 válasza verybigboy (#15141) üzenetére


Ottó58
senior tag

Csak-csak "benéznek" ide a régi aktív tagok.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15144) verybigboy válasza Ottó58 (#15143) üzenetére


verybigboy
senior tag

Be ám, s meg-meg dobban az ember szíve mikor idekerül, előjönnek az emlékek :) ... de jó is volt :) ...

Nem mondom hogy nincs még vagy 50 íróm idehaza (lehet van 80 is :D ) de sajnos azok már igazi értéket nem képviselnek, max. csak olyanoknak mint mi itt, "régi öregek", kik még tudjuk értékelni a régi HW-eket. Mennyi jó íróm van még a polcokon, nem is 1 db. ... ez van.
Nem is tudom igazán mikor írtam utoljára velük, talán Verba DL lemezeket, azok voltak az utolsó írásaim ... de az is már vagy 3-5 éve ...

Hátha benéznek ide még a régi "versenyzők" ... lassan mint egy oldies klub :D

(#15145) Ottó58 válasza verybigboy (#15144) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azóta is folyamatosan figyelem a fórumot, nekünk ez volt a digitális korszak, nem az "okos" teló.
Ha jól emlékszem Tőled is van pár íróm, még most is írok lemezeket. DVD-t, főleg BluRay-t, így egyedivé tudom tenni a nyomtatott lemezt. Csakis olyan nyomtatóim vannak.
Nosztalgia, régi emlékek ezek, még videómagnóim is vannak, használom is őket.
(Gyerekek kinevetnek).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15146) winhate válasza verybigboy (#15141) üzenetére


winhate
őstag

Van bizony :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15147) winhate


winhate
őstag

Amúgy ha már nosztalgia itt van mellettem 50cm-re a kis Amiga m.
Jópár Ps1 cd t írtam még vele meg audio cd is ill. adat cd t. (kb 1999-2001 körül)
Még mindig használhatóak.
Tervbe vettem hogy valamelyik cd - dvd írót ismét rápattintom az ide kábelre :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15148) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Az átlagos íratlan dvd lemezek, fénytől mentes helyen mennyi időt bírhatnak ki?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15149) Ottó58 válasza Moonwolf (#15148) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én úgy gondolom, a sokszori hőmérsékletváltozás is befolyásolja.
Abból indulok ki, hogy a tetőtérben a lemezeim többsége hibás lett, míg az
alagsorban (kb 50-70cm-rel szint alatt) állandóbb a hőmérséklet, ott nem volt adatvesztett lemezem, még a rossznak ítélt Princo, rózsaszín Arita közt sem.
Az íratlan, írott lemezeim is ott tárolom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15150) M107 válasza Moonwolf (#15148) üzenetére


M107
addikt

:R

Van még pár régebben írt lemezem 2003-as semmi bajuk. Tetőtér 100-as 50-es hengerben egy pár henger.
Vegyes Arita Princo Ridisc TDK Maxell Verbatim DVD-CD
Sőt rengeteg dula rétegű Maxell dvd sok ilyen

Teli xxx rippekkel :)
Semmi gondjuk bár mostanában egyre kevesebbszer veszem elő lehet hogy kuka út lesz a leközelebbi lomikor.
Ami fontos 4X 6TB HDDken van raidben és még van 2 TB hely lassan kell vegyek 2X 4TB-ot.
Családi és fontos dolgok és nem nagyon fellelhető zenék és videók + mentéseim

Csak minőségi van még írható pár henger (Verba UAE) Verbigboy és most nem ugrik be a neve Kodály köröndnél taliztunk mindig, azt hiszem. Blu-ray és RE, de ebből sincs sok.
Meg pár henger RE + pár henger és tokos bontalan DVD+-RW és +-R.....
Sok lemezem inkább PS4 és PS5 játékokból van már csak + a digitális :)
De az más tészta.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.