Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Most kell 2db CD-t írnom, és látom, hogy már csak 3db Verbatim Crystal maradt itthon...

[link] [link]

Ezek a kínaiak szerintetek érnek egy rendelést? Igazából nekem is max PlayStation-re kell manapság, esetleg egy-két retro OS miatt a retro gépekre. PS-hez meg illik a fekete hátoldalú lemez.

(#15052) Nor- válasza quailstorm (#15051) üzenetére


Nor-
tag

Szerinted hogy fog a lemez kinezni mire ideer a postaval?
meg amugy is noname lemezeket venni ...
ha mindenaron fekete alju lemezt akarsz venni azt itthon is megteheted: [link]

csak nem kell ra varjal 1 honapot es lehet hogy meg egybe is lesz amikor megkapod.

Penteken elvileg erkezik belole keszletre.

http://itmedia.sk/

(#15053) quailstorm válasza Nor- (#15052) üzenetére


quailstorm
nagyúr

90-es évek végét, 2000-es évek elejét leszámítva csak noname van itthon kb. Kivéve a Verbatim Crystalokat, amiről meg nem tudom eredeti-e, mert kínai piacos...

Valószínűleg Crystalból veszek egy 35-öt, az elég lesz egy darabig. PS-nél rájöttem, hogy túl rossz a képminőség már nekem, aztán már inkább emulátor ment helyette, így elfelejtettem, hogy elfogyott a CD...

Tárolás mennyire gáz otthon? Van egy ilyenem bontatlan, de kb. 6 éves lehet. Mennyi a szavatossága? Fiókban volt végig.

Akkoriban álltam le a GC lemezekkel is, mert 8cm-es lemezem nem volt, 12cm-es tetőm sem volt, és normális TV-m se :DDD Szóval tető nélkül hajtva ratyi CRT-n nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#15054) Nor- válasza quailstorm (#15053) üzenetére


Nor-
tag

A verbatim crystal kapható ma is, de nem csak az normális lemez, nem igaz hogy csak noname van.
Ha nem volt napnak vagy hőnek kitéve (nem felejtetted a fiókban amit minden nap melegített a napsugár) akkor elvileg jónak kell még lennie a lemeznek, ha nem karcolódott össze a fiók ki-be nyitogatástól.
a 43522 egy igen jó lemez volt 6 éve, gyári MCC kódos verbatim stamper, nézd meg hogy hol gyártották, a japán az egyik legjobb, de a manapság kapható taiwani vagy nemrégiben még néha fellehlető UAE lemezek is jónak számítanak belőle.

http://itmedia.sk/

(#15055) quailstorm válasza Nor- (#15054) üzenetére


quailstorm
nagyúr

India, MCC 03RG20 és ahogy írod #43522.
CD-ből eddig sima Ultra Protection volt csak, nem Crystal.

Azt tudom, hogy a PS1 nem szerette a Maxell CD-t, a GameCube meg a Memorex DVD-t, ezt a kétféle Verbatimot meg gond nélkül, GC-n még a lézert se kellett erősebbre venni.
Tehát valószínűleg ezek jó lemezek voltak, akkor is ha kínai piacos.

(#15056) Nor- válasza quailstorm (#15055) üzenetére


Nor-
tag

A kinai piacon is ugyanonnan vasarolnak :)
Ha nem hamis es nem kezeltek ugy mint a szemetet akkor az is jo lehet.

http://itmedia.sk/

(#15057) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a dual-os DVD-vel volt már valakinek tapasztalata, esetleg teszt eredménye vagy hallott róla már valamit:

Verbatim DVD+R Double Layer 8x 50cake *FULLPRINT* Life Series (97693) Taiwan (IT7398)

Jelenleg a MID-jéhez CMC MAG-D03-64 van írva és erről a MID-ről dual-os lemezeknél fogalmam sincs, hogy milyen lehet, mert eddig az alábbi Made in UAE-s FTI MID-es lemezt használtam, de sajnos ebből már nincsen:

IT Media DVD+R Double Layer 8x 10cake*FULLPRINT*(FTI) (IT7717)

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#15058) M107 válasza Daywalkerke (#15057) üzenetére


M107
addikt

:R

Első ránézésre sok lemez Dual-os alkalmazza ezt a midet, ez olyan lehet a neten ha rá keresel a mid-re mint az CMCMAG-BA3-000 mid stabil de hullámzó minőség.

Kérdés a időtállóság

UI:

Sok dualos bér gyártott middel láttam már lemezt, az egyik legrizikósabb talán a 2014-15 Liteon írok írják a legszebben és a legjobban, főleg anno Verybigboy által Xbox360 lemezekre felkészített liteon írok .

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15059) verybigboy válasza M107 (#15058) üzenetére


verybigboy
senior tag

@M107: ... mindig fényezve vagyok, köszönöm a szép emlékeket a DVD korszakból.

(#15060) M107 válasza verybigboy (#15059) üzenetére


M107
addikt

:R

Aki tudott az tudott :)

:K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15061) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Itmedias FTI médiakódú lemezre írtam 4x sebességgel, LiteOn iHAS 124 íróval ,és végeztem egy lemez szkennelést NeroDS programmal. 5% jó és 94,8 % hibás szektort mutat,de a lemezről, ettől függetlenül jól beolvashatóak az adatok.

Szerintetek érdemes lenne lementi ?

(#15062) Nor- válasza tomaszka88 (#15061) üzenetére


Nor-
tag

Mikor írtál, mikor ellenőrizted vissza?
Másik, miért 4x-es sebességgel írod amikor 16x-os a lemez?

A DVD lemezeket azon a sebességen kell írni amit a gyártó ráír, ha más tempóval írod simán lehet hibás amiatt.

Hibás szektort mondasz, milyen hiba? ISObol írtad?
Az ISO amit kiírsz az nem hibás? Én már jártam úgy ...

http://itmedia.sk/

(#15063) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Az 16x nem gyors? Még ott vagyok leragadva,hogy 4x sebességgel írjak lemezt. Kb.2 hete írtam ki,tegnap ellenőriztem,és adat lemezt írtam,fotókat. Viszont,ha tesztelem a lemez minőségét 4x sebességnêl 90% ha pedig maximum akkor 0%. Milyen sebessêgen kell mérni?

[ Szerkesztve ]

(#15064) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Közel 14 éves Traxdata lemez Riteg G05! Ez nem egy rossz eredmény ennyi idő után.

(#15065) Nor- válasza tomaszka88 (#15063) üzenetére


Nor-
tag

Nem, nem gyors, ha nem az előírt sebességgel írod akkor nem lesz jó az írás sok esetben mivel nem arra lett a lemez optimalizálva.

Tesztelni -elvben- 4x-es sebességgel kell vagy minél lassabban (ha láthatóan hibázik), viszont ha maxon olvasva nincs olvasási hibád, akkor lehet a meghajtódban van a hiba.
Én kiírnám mégegyszer 16x-osan a teszt kedvéért és azt is visszaolvastatnám hogy lássam a különbséget.

http://itmedia.sk/

(#15066) tomaszka88 válasza Nor- (#15065) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Azt kihagytam,hogy dupla rétegű lemez 8x sebességű. Ha 16x a lemez akkor annyiszorosan is lehet ? Maximális olvasásnál sok hiba jön ki és 0%

(#15067) Nor- válasza tomaszka88 (#15066) üzenetére


Nor-
tag

Ha gyors olvasásnál többet hibáz akkor nem jól van megírva, valami hibás.
nézd meg hogy hogy néz ki az írás, egyenletes-e.

Javaslom próbáld meg a sok adatot kiírni egy ISO-ba és azt kiírni pl. imgburn-el közvetlen a lemezre, mivel így elkerülheted a bufferelési problémákat az esetleges kis fileok miatt.

http://itmedia.sk/

(#15068) tomaszka88 válasza Nor- (#15067) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Ez jó ötlet lehet, eddig Neroval írtam ki, és egyenletes volt az írás egyébként. De lehet jobban járok , ha isoba berakom majd kiírom úgy a képeket/videókat imgburnnal ? megnézem. Nagyon köszönöm. Hány szoros sebességgel ?

(#15069) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

LiteON iHAS 124-s íróm van ,Nerot használtam, 4x sebességgel szoktam írni. Általában dupla rétegű lemezeket. Traxdata Full Print Umedisc mid, ITMedia FTI mid, dvd lemezeket használtam legutóbb.

A NeroDiscSpeed programmal tesztelve minőségileg nem lettek jók. De winchesterre felmásolhatóak a lemez tartalmak. Az IMgburn isos megoldást is kifogom próbálni.

(#15070) Nor- válasza tomaszka88 (#15069) üzenetére


Nor-
tag

Az FTI DL kodot nem minden iro szereti, lehet amugy hogy ott a baj.
Most van keszleten MKM kodos gyari verbatim (FTI gyartmany) amugy.

Az ha ISO-t irsz eloszor, minden esetben ajanlott, egy hibalehetoseggel kevesebb ...

http://itmedia.sk/

(#15071) tomaszka88 válasza Nor- (#15070) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Hamarosan átpártolok végre bluray-re ,és akkor It-ról most már majd Blurayt rendelek. Nem érdemes vesződni ezekkel a Dvd+DL lemezekkel.

(#15072) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Nálam egy ilyen teszt futott le :

DVD+R DL FTI lemez , ezen programok vannak. Az értékekből mit lehet kiolvasni, nem lett valami jó igaz ? Neroval lett írva 4x-en, fél éve. LiteON IHAS124 B AL0S (xbox360 patchelt író)

(#15073) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére


M107
addikt

:R

Rétegváltás előtt szép kis hibák....
Ez még nem jelent semmit rosszabb lemezt is látni több éves és kifogástalanul lehet olvasni róla.
Gondolom nem régi a gép, XP win7 csak natúran író és semmi sallang, nem futott semmi az írás alatt lassan írtad 4X-en sata vezérlők eredeti Micro....t ACHI.
Sokan akik még írnak külön régi gépet ezért tartanak " csak erre "
Csak a win 4GB és lehetőleg IDE (pata csatis lap) 2-4 sata 2.0 hellyel, mondjuk az írónak elég a sata 1.0 is.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15074) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére


M107
addikt

:R

két rétegű lemez DVD-nél amúgy is elég lutri volt már mint minőségre, BD-nél már ekkora baj nem volt, de ott is inkább sokan az egyrétegű lemezt favorizálják.

Inkább vennék újra írható lemezt :

Ilyet egy kazallal :)
Nekem is van még vagy 20-25 ilyen kis hengerrel max évente ha egy "hal meg" közülük intenzív használat haver diszkózik és ott nincs kímélve a lemez.
De ha normálisan használod nem dobálod vigyázol rá, akkor egy két 10 pakk 10-20 évig is elég lehet :)
S akkor hol lesznek már ezek a lemezek ha minőségi ha nem.

UI:
Fontos
Made in Taiwan legyen a China kerülendő :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15075) slaci007


slaci007
senior tag

Minőségi írók egy pár darab[link]

Tungsram 1896-2022

(#15076) tomaszka88 válasza M107 (#15073) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Réteg váltásnál jött ki igazán a hiba,meg főleg Traxdata Umedisc DL-nél. A régi Maxell DL-ek ,mint pl. ami Ritek S04 066(42h) Mid ,ott kevesebb volt a hiba, pedig nem mai darabok. Nem panaszkodni akarok, csak ezt tapasztaltam. :))

Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves

:)

[ Szerkesztve ]

(#15077) M107 válasza tomaszka88 (#15076) üzenetére


M107
addikt

:R

"Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves"

Meg is látszik, még az elején a kezdeteknél volt minőség :))
Ha még gyártanák pl, és megnéznéd fél év múlva, lehet hogy 10X rosszabb minőséget hozna.
Sajnos manapság nem fontos a minőség és a tartósság.
Persze azért ki lehet fogni tartós terméket az esetek 30 % ban.
Ha elromlik cseréld le, ez a mostani mottó

UI :

Persze ezeket a lemezekre értettem.
Tartós fogyasztási cikkeknél más az arány, de ott is u.a ez ha elromlik vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15078) tomaszka88 válasza M107 (#15077) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szép megfogalmazás, teljesen egyetértek. Emlékszem, még egy pc boltos ismerősöm adta az infót, 100 ft volt a lemez. Manapság már haldoklik is ez a technika, nem annyian írnak lemezre, mint akkor. Akkor még 215mb pendrive is nagy szó volt. Az most mindegy mi van a lemezre írva ,milyen márka, a minősége a lényeg, és a tartósság. Nem is tudom ezekből a DVD-R lemezekből mostanság melyik a jó minőség, rég írtam már olyat. :)

(#15079) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Préselt lemezeknek mennyi az élettartama? Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#15080) Multibit válasza Hegyirabló (#15079) üzenetére


Multibit
veterán

Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).
Erősen függ a tárolási körülményektől (tehát, nem csak az írható lemezeknél fontos ez). Aztán az sem mindegy, milyen festék van/volt a tokon belüli címkéken. Mindenesetre nekem vannak 25 évnél régebbi audio CD-im, ma is lejátszhatóak (nyilván, ez statisztikailag nem releváns). Persze nem vizsgáltam egyiket sem mikroszkóp alatt. Talán van 1-2 1990 előtt gyártott album is, majd utánanézek.

(#15081) Hegyirabló válasza Multibit (#15080) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#15082) winhate


winhate
őstag

Hm erősen át kene nézni a cd / dvd imet. Valamelyik mar 22 éves :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15083) BB9000


BB9000
senior tag

Nem DVD , de lemez. BLueRay lemezre archiválás a terv. A Verbatim M-disk technológia nagyon megtetszett. 667 év után 5% körülire becsülik azon lemezek arányát amelyeken bármiféle adatvesztés lesz tapasztalható.
Még a "jól bevált" ITMediás beszerzési forrásnál is olcsóbban lehet kapni az Alzánál. 62, 64 és 66 Ft/GB ra jön ki.
Van-e tapasztalat, vélemény, tanács, vagy olcsóbb, jobb beszerzési forrás?

[ Szerkesztve ]

(#15084) gaben22 válasza BB9000 (#15083) üzenetére


gaben22
senior tag

Van Blu-ray disc topic, ott már ki lett tárgyalva többször. Olvasgass esetleg arrafele. Szerény véleményem szerint senki se tudja, hogy mit is bírnak ezek, szóval csak az ígéret, ami biztos :). Nem beszélve róla, hogy irgalmatlan drága. És ami igazán fontos, azt akkor is duplikálva tárolod, ha tutibiztos, hogy a fő backup forrásod halálbiztos. Én inkább emígyen tárolom a fontos dolgokat: minőségi egyrétegű Blu-ray lemez (Panasonic mid) + HDD fiókban tárolva és elfogadom, hogy 15-20 évente meg kell újítanom a backupot az akkori technológia szerint. Pl. épp most csinálom a migrálást DVD lemezekről blu-ray + HDD-re. Természetesen esetemben csak azoknál csinálom ezt, amit én fontosnak tartok. Ami nem, az jelenleg kétrétegű blu-ray lemezre megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#15085) verybigboy


verybigboy
senior tag

Upsz ... törölve

[ Szerkesztve ]

(#15086) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,
öt éve vettem egy százas henger TY Maxell lemezt, amiből négy és fél éven át elfogyott három darab... majd most hirtelen maradt tizenpár. viszont itmediánál már semmilyen taiyo yuden lemezt nem látok, akkor mit érdemes venni helyette, ami hasonló minőségű?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15087) Ottó58 válasza qnadam (#15086) üzenetére


Ottó58
senior tag

TTH02, vagy mínuszos Verbatim.
Az IDE Pio íróim szépen írják a TDK-t, a Verbatimot pedig az Optiarc (Sony-NEC).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15088) qnadam válasza Ottó58 (#15087) üzenetére


qnadam
veterán

köszi!
mínuszos verbatim melyik? cmc verbatim is van, azt azért lehet, hogy kihagynám.
ide ebben a háztartásban már nincs, és nem is lesz :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15089) Ottó58 válasza qnadam (#15088) üzenetére


Ottó58
senior tag

MCC 03RG20, de a CMC sem volt rossz. Egyedül a +-os Verbatimmal fürödtem be, de lehet, h.szériahibásat fogtam ki, de 100darabot?
Pedig a legjobb írók ott vannak, ezért is van ide-s gépem (XP-vel, 1155 alaplappal).
De van átalakítóm (kétirányú, SATA-s) is és a másik gépemben is tudom használni.
Tesztelni pedig mindkettőben Lite-On 524A és B teszi a dolgát.
Én még írok DVD-re és Blu-rayra is, főleg a kamerás felvételeim.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15090) qnadam válasza Ottó58 (#15089) üzenetére


qnadam
veterán

4-5 éve már, hogy semmilyen szalagos és optikai formátumot nem használok, de most videót is digitalizálok, aztán többen lemezen kérik, én meg igyekszem minél tartósabbat adni. bd olvasót is csak azért tervezek venni, hogy azt a pár lemezemet, ami neten nem elérhető, valahogy tudjam olvasni :) nem is tudom, van-e mivel tesztelnem, a dell precisionben eleve laptopméretű odd van, ezen kívül csak usb külső.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15091) Ottó58 válasza qnadam (#15090) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha csak simán, szerkesztés nélkül kell digitalizálni, asztali DVD íróval teszem.
A laptopméretű ODD még lehet tesztképes, gondolok Lite-On-ra, vagy SAMURA.
Nekem így néz ki pl. egy lemezem: ilyen szerkesztett képet nyomok rá, ettől lesz egyedi, sosem írtam filctollal rá.

Egy tesztkép, ami elég jó. Hirtelen ezt találtam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15092) qnadam válasza Ottó58 (#15091) üzenetére


qnadam
veterán

valami szerkesztés mindenképp van, ha más nem, akkor pontosan levágni elejét-végét.
az usb az kívül samsung, belül nem tudom mi, de holnap megnézegetem a meglevő cuccokat. a taiyoban az volt szép, hogy nagyjából biztos lehettem benne, hogy jó lesz :)
hobbiból nem videózok, de ha mégis, akkor sem írom lemezre. úgy általában semmit nem írok lemezre :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15093) sevorn


sevorn
újonc

Sziasztok!

Hol lehet "archival grade", arany tartalmú DVD-t kapni? Ezek hosszú élettartamú DVD-k. Például a Verbatim UltraLife Gold Archival Grade.

Az itteni helyi üzleteket átnéztem de sehol sincs. Még hagyományos DVD sincs a MediaMarkt-ban és Euronics-ban sem. Csak egy papírboltban volt, ott is csak pár darab hagyományos DVD.

Sok webáruházat átnéztem, de már évek óta nem kaphatóak. Sőt, Európában sehol sem kaphatóak. Az amerikai Amazon-on van, de hihetetlenül drága a szállítás (pár DVD 20 000 forint lenne).

(#15094) qnadam válasza sevorn (#15093) üzenetére


qnadam
veterán

helló,

m-disc nem jó? mondjuk az nem olcsó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15095) sevorn válasza qnadam (#15094) üzenetére


sevorn
újonc

M-disc a legjobb, a tökéletes adattárolási mód. A jövőben erre fogok kiírni mindent. De jelenleg az íróm nem kompatibilis vele. Ezért keresek Archival Grade DVD-t. Szóval hol lehet ilyet kapni? Pár üzletben azt mondták, hogy márt nem gyártják. Nincs más alternatíva?

(#15096) qnadam válasza sevorn (#15095) üzenetére


qnadam
veterán

vegyél egy meghajtót, nem drága :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15097) sevorn válasza qnadam (#15096) üzenetére


sevorn
újonc

Úgy értettem hogy az M-disc-re van-e alternatíva? És valóban nem gyártják már az Archival Grade DVD-ket?

(#15098) Nor- válasza sevorn (#15097) üzenetére


Nor-
tag

Már nagyon régóta nem elérhető, rendelni se tudunk, ha nagyon akarnánk persze FTI legyártaná, de gondolhatod mennyi MOQ mellett, az életben nem adnánk el ...
Úgyhogy szerintem vegyél egy M-disc irót, nem lesz már archival gold lemez.

http://itmedia.sk/

(#15099) 8


8
senior tag

Szerintetek ez milyen minőségű lemez?

http://itmedia.sk/olcso/IT4560/DVD%20lemez/DVD-R%20(m%C3%ADnuszos)/Verbatim_DVD-R_16x_25cake_-Regular-_%2843522%29

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#15100) Ottó58 válasza 8 (#15099) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én általában az alábbit használom, 72xx Sony-Opti íróval!
[link]

A Piok még rosszabbul írják, de az 5280 sem remekel.

Nálam:
Sony=Verbatim lemez
Pio=TDK (TTH02).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.