Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) dane válasza z00mhead (#6600) üzenetére


dane
senior tag

Ok, a rálátás nagyon jó.
Pont a legelső hozzászólásban van, hogy mpeg4-es tuner kell, nekem meg mpeg2-es van ezért bizonytalanodtam el.

(#6602) zhagyma válasza GBogyó (#6599) üzenetére


zhagyma
őstag

Esetleg funkcióbillentyűk?

[ Szerkesztve ]

(#6603) GBogyó válasza zhagyma (#6602) üzenetére


GBogyó
tag

Találtam egy fórumbejegyzést, ami a fel-le nyilakat mondja. Nem hiszem el, hogy ne próbáltam volna ki magamtól, de szeretném megtartani magamnak a hibázás lehetőségét, ezért megnézem újra otthon. ;-)
Egyébként az említett fórumbejegyzés leírja az összes funkciógombot, még egy távirányítóval megpróbálom összekötni, utána akár HTPC építés is jöhet ;-). Persze annyira még nem vagyok lelkes, de eddig tetszik.

(de hülye vagyok, hisz linket is adtál, én meg leírom az egészet elölről ;-) )

[ Szerkesztve ]

(#6604) lorenzen válasza dane (#6601) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Pont a legelső hozzászólásban van, hogy mpeg4-es tuner kell, nekem meg mpeg2-es van ezért bizonytalanodtam el.

Az első hozzászólásban téves az információ. Talán egyszer módosítja egy moderátor.
A DVB kártyák csak egy teljes adatfolyamot továbbítanak a számítógépnek* A DVB program ismeri fel és jeleníti meg a csatornákat.
Ezért az eredeti szoftverével használva lehetséges, hogy adatcsatornaként azonosítja a MindigTV csatornáit.
Ez esetben érdemes alternatív programot haszni. Visszaolvasva találsz használható programokról információt.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6605) zhagyma válasza GBogyó (#6603) üzenetére


zhagyma
őstag

HTPC i3-530 + DH57JG alapon? Ha a fogyasztásra nem vagy érzékeny ... :)

(#6606) zhagyma válasza lorenzen (#6604) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Az első hozzászólásban téves az információ. ..."

Az Én saram: [link]. Lusta disznó vagyok ... :B

[ Szerkesztve ]

(#6607) lorenzen válasza lorenzen (#6604) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Upssz.
Az előző hozzászólásomba betettem egy csillagot, de lemaradt a kiegészítés.

Az első generációs DVB kártyák között, volt valódi mpeg2 hardvertámogatással rendelkező kártya. Például a Technisat SkyStar1, valamint a Hauppauge és a Technotrend premium kártyái.
Nagyon alacsony teljesítményű számítógépben is tudtak üzemelni.
De hátrányuk is volt bőven. Hardveres mpeg2 támogatást, ki lehetett kerülni, de PIP és teljes transport stream operációk szóba sem jöhettek.
Tudomásom szerint DVB-T vevőegység ezzel a technológiával nem készült.
Ha készült, nem alkalmas a Mindig TV vételére, megfelelő driver hiányában. Az újabb programok BDA kompatibilisek, de ezekhez a kártyákhoz általában nem készült BDA driver.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6608) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Megjelent a DVBViewer Pro 4.5.0.0 RC1
(Az utolsó, de javított béta kapta meg az RC jelölést.)
A javítások listája
(A netstream is újra működik, ami az eddigi bétákból kimaradt.)

A program használatához új azonosítót kell igényelni. További információk
A jogtiszta régi programmal rendelkező felhasználók számára, természetesen ingyenes az új program, és a hozzátartozó új azonosító.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6609) mezis válasza nfsu17 (#6593) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem végleges megoldásnak gondoltam az üresen tátongó foglalatokat. Csupán a zavar egy lehetséges okának kiderítésére. Ha 5 percig sem tudod elviselni az ilyen rendetlen állapotot, akkor semmi esetre ne vágj bele. ;]

Pár napja hallottam a rádióban, hogy hiányszakma a villanyszerelő. Azért kitartással, türelemmel meg valamennyi készpénzzel biztosan tudsz találni egyet.

(Barkácsolásba semmiképp ne kezdj, mert igaz az, hogy nem nagy a különbség a gyenge áram és az erős áram között, azért "az erősáramnak egészen más a fogása" ! :D

mezis

(#6610) ati2


ati2
őstag

Lassan kezd alakulni a MPC-HC is, már működik USB-s DVB-T tunerrel.

MPC-HC Build 1.4.2581: nem egy kapkodó idegbeteg, de legalább ingyenes és van DXVA + Pixel Shader is :)

(#6611) ktommy91 válasza ati2 (#6610) üzenetére


ktommy91
addikt

Ezt hogy csinálod? Nálam az istenért sem akar működni.(1.4.2604)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#6612) zhagyma válasza ati2 (#6610) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha jól láttam az MPC-HC (legfrissebb ) DVB alapesetben frekvenciát kér és sávszsélességet (8 MHz). Ez DVB-T esetben rendben is van mert ezután kiolvashatja a vevő a DVB-T jelek közül a TPS vivőből az összes adási paramétert (moduláció, kódarány, stb) és kész. De DVB-C esetben nincs ilyen lehetőség. Végig kell próbálgatni az összes modulációt és szimbólumsebességet. Mivel ezeket nem lehet megadni, ezért feltételezzem, hogy a program elvégzi ezt ... Ennek szellmében ott tartok, ahol Te: Ha DVB-T DirectShow filtert választok ki, akkor megtalálja a kábelen DVB-C jelet (Strength), de értelemszerűen a tuner nem értelmezi. Ha DVB-C DirectShow filtert választok ki, akkor nem történik semmi a keresés alatt, csak lefut. Szóval a DVB-C-re Én is kíváncsi lennék ...

[ Szerkesztve ]

(#6613) csabal válasza Ooooo (#6572) üzenetére


csabal
csendes tag

a homesys megy. próbáltuk, van ilyenem.

(#6614) Ooooo


Ooooo
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Üdv!

(#6615) ati2 válasza zhagyma (#6612) üzenetére


ati2
őstag

Nálam pl a Microsoft DVB-C network nem kompatibilis a tunerrel hibaüzit dob.
Átnéztem a forrást, csak a MHz + Bandwith megy át paraméternek minden esetben.
Gondolom a DVB-C hez a Symbol rate kötelező lenne, meg lehet a QAM is.

Véletlen nem tudod, hogy a DVB-S hez is ezek kellenek, vagy valami más is?

Majd dobok egy ticket-et a MPC-HC fórumba, hogy kéne még + paraméter a scan-nek, hátha nekiesik valaki :)

ktommy91: este csinálok még pár képet a beállításokról és feldobom a linket ide.

(#6616) zhagyma válasza ati2 (#6615) üzenetére


zhagyma
őstag

" ...Gondolom a DVB-C hez a Symbol rate kötelező lenne, meg lehet a QAM is. ..."

Mint írtam nem feltétlenül. Ha program implementátlja a szokásos keresési algoritmust: végig kell próbálni 16QAM, 32QAM, 64QAM, 128 QAM, 256QAM és 6900,6111,6875 KSym/sec szimbólumsebességek kombinációit és a transport stream-ben érkező leírótáblák minimális időintervallumait be kell tartani ahogy a TV-k csinálják teljes keresésé esetén.

" ... Véletlen nem tudod, hogy a DVB-S hez is ezek kellenek, vagy valami más is? ..."

A DVB-S/S2 nem az esetem, de polarítás, frekvencia, moduláció, szimbólumsebesség, kódarány beállítás kellhet. Gondolom erre is van keresési algoritmus, mivel nem "jönnek" az adási paraméterek a jelben ...

[ Szerkesztve ]

(#6617) zhagyma válasza zhagyma (#6616) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha már "nekiesel" az MPC-HC support-nak itt lehet válogatni a BDA driver számára megadható "hangolási" paraméterek között. Na ezeket kell kombinálni DVB-T / DVB-C / DVB-Sx esetekben, persze ezt a MPC-HC-sek biztosan tudják

(#6618) ati2 válasza ktommy91 (#6611) üzenetére


ati2
őstag

Raktam fel egy képet, hogy mit állítok be az MPCHC DVB-T-hez, a 2604-el is működik: [picasaweb]

De rejtélyes, mert idáig nekem se akart találni semmit. Viszont a legfrissebb DX9 is tuti kell hozzá.

(#6619) BeLac válasza ati2 (#6618) üzenetére


BeLac
tag

Nem inkább arról van szó, hogy tényleg DVB-T-ben adnak, kísérleti jelleggel.
Egyébként én nekem sem talál itt Tatabányán semmit.
A DVB-C-ben pedig nem talál eszközt. (Hauppauge HVR 930c)

(#6620) klaczi válasza lorenzen (#6608) üzenetére


klaczi
aktív tag

lorenzen: érdemes lecserélni? Nekem még a 4.2 es van fent és piszok jól működik.
A lista sajnos nekem nem mond sokat. Mi újat fog nyújtani?
Egyébként egy Technotrend DVB-C kártyát használok. A cég már eléggé nemlétező, de ez a kártya kiváló, de csak a DVB Viewer progival együtt.

(#6621) lorenzen válasza klaczi (#6620) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A pixel shader támogatás használata az egyik fontos újdonsága a programnak.
Szerintem látványosan javít a képminőségen. (Vista és Windows 7 esetében)
Rengeteg apró változás van benne. De ezek többsége nem érint a DVB-C vételt, XP-vel.

A végleges programváltozatig nem kell feltétlenül váltani, de az új azonosítót érdemes beszerezni, mert a régi előbb - utóbb használhatatlan lesz a letöltő oldalon.

A programot egyszerűen lehet frissíteni. A beállításokat átemeli a régebbi verzióból, ezzel nem lesz gondod.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6622) ati2 válasza lorenzen (#6621) üzenetére


ati2
őstag

Véletlen nem írták meddig jó a régi? Meg várhatóan kb. mikor lesz végleges 4.5?
Emailt mindenképp váltanom kell, mert a kollegám paypal-os címe lett automatikusan reggelve :B

(#6623) lorenzen válasza ati2 (#6622) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az email csere nem gond.
Én is cseréltem email címet.
A felhasználói névben marad a régi email cím, de már az új címre kapod a váltáshoz szükséges üzeneteket. (A email csere üzenőablakába érdemes legalább annyit beírni, hogy paypalal volt fizetve, a fizetés dátumával. Ez egyértelműen azonosítja a felhasználót.)

A régi időkorlátjáról nincs információ. Az sem biztos, hogy időkorlátot tartalmaz a program. (Bár a béták mindegyike tartalmaz, tehát ez technikailag nem gond. A jogosulatlan felhasználók kiszűrésére viszont kiváló eszköz)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6624) klaczi válasza lorenzen (#6621) üzenetére


klaczi
aktív tag

:R
Már "elintéztem" az új azonosítót. Le is töltöttem az új verziót, de akkor nem sietek használni.

(#6625) nfsu17


nfsu17
veterán

fizetős lesz az rtl klub

Ehhez tud vki valamit, hogy dvb-t-n mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#6626) azbest válasza nfsu17 (#6625) üzenetére


azbest
félisten

Ha 490+áfa a nézőnkénti ár, akkor tuti megy át a fizetős csomagba (a cool mellé, azzal együtt úgyis kedvezményt adnak a közös tulandon miatt).

Az AH igazán átvehetne több külföldi ingyenes adást is, mert azért kéne néhány szabadon fogható csatorna is a dvb-t-re, ami az állami adókon kívül egyre inkább lehetetlennek tűnik.

Kábeltársaságnál dolgozók biztosan többet tudnának mondani arról, hogy mit lehet átvenni és mennyibe kerülhet (CNN, német adók... a britt adók ott sem ingyenesek így lehet az nem átvehető).

[ Szerkesztve ]

(#6627) premete válasza azbest (#6626) üzenetére


premete
veterán

Én szívesen fizetném a korsó sör árát, ha az rtlklub eltűnne a dvb-t-ről. Tényleg jobb lenne a CNN/NTV/ARD/ZDF valamelyike helyette. Persze, a tv2 is mehetne a levesbe ugyanúgy. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6628) klaczi válasza premete (#6627) üzenetére


klaczi
aktív tag

Kevesen gontok rá, de a befizetéseikből tartják el a közszolgáltatási csatornákat.

(#6629) ArGab válasza azbest (#6626) üzenetére


ArGab
őstag

Szerintem Mindigen nem lehet fizetős egyelőre. Úgy emlékszem 2012-ig úgy kapták meg az analóg frekvenciák hosszabbítását, hogy országos kereskedelmiként kötelezően részt vesznek a digitális platformon, és itt ugyanúgy ingyenesnek kell lenniük mint analógon.

(#6630) g0dl válasza nfsu17 (#6625) üzenetére


g0dl
addikt

Csak legyen rtl mentes csomag is, mert én ezért a trágyáért nem fizetek.

(#6631) azbest válasza klaczi (#6628) üzenetére


azbest
félisten

Nem egészen... úgy tudom a közszolgálati adók kemény pénzt fizetnek a sugárzásért, hogy fenn legyenek. Ahogy a tv2 és rtl klub is fizet azért hogy fenn legyen (azért adják ez utóbbiakat a legolcsóbb/legkisebb sávszéllel).

Az analóg módon szabadon fogható adók általában fizettek eddig is azért hogy sugározza őket az AH. A kábeltv és műholdas sugárzásnál viszont pont fordítva megy a dolog, ott a néző fizet a szolgáltatónak, a szolgáltató pedig előfizetőszám alapján fizet az adóknak.

Az rtl klub most átvált egyikről a másikra... eddig ő fizetett, ezután meg gondolom azt szeretné, hogy neki fizessenek... egyszerre nem megy mindként megoldás. (a hírtv és atv esetén lehet ezt látni, ahol a kábeltársaságok azzal fenyegetőztek, hogy nem fizetnek egy vasat sem az adóknak, ha ingyen is bárki foghatja őket a dvb-t-n, ezért mentek azok a kódolt csomagokba).

(#6629) ArGab: na az lehet. Utána viszont nem lesznek ingyen ott sem szerintem. Azért jól látni a különbséget... a hírtv/atv mint egyéni csatorna nem tudott ellenkezni a kábeltársaságok nyomásával... az rtl meg "kedvezményes csomag" köntösben el tudja úgy adni a cool és más csatornáival együtt, hogy nem sok választása marad a kábeleseknek... hiába fogható még ingyenesen is az adás.

[ Szerkesztve ]

(#6632) azbest válasza azbest (#6631) üzenetére


azbest
félisten

most csak ezt találtam az árakról: [link]

"Ebből hárommilliárdot amúgy is az állam fog kifizetni az AH-nak a Duna Televízión és az MTV-n keresztül, hiszen a közszolgálati adóknak mind fent kell lenniük a rendszeren, ráadásul négyből három rögtön HD-minőségben bérelt magának helyet. (A kereskedelmi csatornák azért fizetnek keveset, mert az AH csak hagyományos felbontásban, tömörítve továbbítja műsorukat, ami körülbelül négyszer kevesebb sávszélességet foglal el, mint a HD-jel, így negyedannyiba is kerül.)"

(#6633) nfsu17 válasza g0dl (#6630) üzenetére


nfsu17
veterán

most is van ilyen...nem programozod be sehova a csatornát...de én azért szeretném nézni az f1-et magyarul...bár m1 lenne jó, 16:9, stb...álmodj királylány....

(#6634) klaczi válasza azbest (#6631) üzenetére


klaczi
aktív tag

Másra gondoltam, de ez inkább műszaki topik nem idevaló

(#6635) azbest válasza nfsu17 (#6625) üzenetére


azbest
félisten

(#6636) lorenzen válasza azbest (#6635) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A lényeg itt van.
Ha az inflációt is figyelembe vesszük, akkor átlagosan közel 40 százalékkal kevesebb pénz költenek a hirdetők az országos adókon.

Csakhogy 2 lovat nem lehet megülni egy fenékkel. Ha fizetek, és mégis egyre hosszabb reklámblokkokat kapok, annyira sem érdekel a csatorna, mint eddig.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6637) csendes válasza lorenzen (#6636) üzenetére


csendes
őstag

Az RTL Klub piaci részesedése magas maradt: 30% körül a fontos 18-49 éves korosztályban fő műsoridőben. Akkor miért fizetnek ennyivel kevesebbet a hirdetők, amikor 40%-ot azért nem zuhant a GDP? Mert megnézték a reklámérzékenységet (reklámra költött pénz és az adott árucikk forgalma közötti kapcsolat), és szépen optimalizáltak. Mi derül ki ebből? Hogy hiába nézik sokan, ha a kis vásárlóerejűek nézik. Az RTL Klub egyszerűen a nézőszámra megy rá, a hirdetőknek ma már ez kevés. A nagyobb vásárlóerejű rétegnél bejönnek a prémium kábel- és műholdcsomagok, IPTV, internet, színház, étterem, utazás.
Persze így féloldalas a mérleg, mert a másik oldalon ott van vevői érték. Milyen értéket nyújt az RTL Klub a nézőinek? Erre nem tudom a pontos választ (a Forma 1-en kívül :D), talán valamiféle kábítószer jellege lehet, ami ugyan a stabilitást segíti (ha kenyér nincs, legalább cirkusz legyen), de egyébként a hasznossága negatív (tanulás vagy munka helyett az emberek "néznek"). Egy kulturális, ismeretterjesztő csatorna fejleszti a személyiséget, egy hírcsatorna felgyorsítja az információáramlást, egy sportcsatorna talán a testmozgást, egészségmegőrzést támogatja, közösségi élményt nyújt mondjuk egy válogatott meccs.
A kábeleseket egyébként nem hiszem, hogy meghatná a dolog, ha pénzbe fog kerülni az RTL Klub, nem kötelezhetőek a továbbítására. Ha nem tudnak megegyezni, majd beteszik egy külön csomagba és kész.
Viszont a földfelszíni sugárzás 2011-ben történő leállításának következményei talán jobban érthetőek azt olvasva, hogy "A földfelszíni sugárzást ugyanis a háztartások alig 25 százalékában nézik, ráadásul csak a szegényebb családoknak nincs kábel- vagy műholdas előfizetése" Ez egyszerűen szemétség ezekkel az emberekkel szemben, ráadásul úgy, hogy eközben a társadalom többi részének sem hozott a DVB-T semmi új tartalmat, mert a szolgáltatók (kereskedelmi tévék, kábel- és műholdas szolgáltatók, műsorszórók) saját rövidtávú érdekeivel szemben nem sikerült egy független állami szabályozást létrehozni (remélem elég diplomatikus voltam). Például a DVB-T-re miért nincsenek új országos kereskedelmi csatornák a láthatáron, ami ha mást nem, legalább árversenyt hozna a reklámpiacon vagy a szolgáltatói díjaknál?

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6638) azbest válasza csendes (#6637) üzenetére


azbest
félisten

Például a DVB-T-re miért nincsenek új országos kereskedelmi csatornák a láthatáron, ami ha mást nem, legalább árversenyt hozna a reklámpiacon vagy a szolgáltatói díjaknál?

azt hiszem az országosnak számító adókra más törvény vonatkozik... talán híreket meg hasonlókat kell adniuk... bár ezt lehet a külföldivé válással megoldotta a legtöbb adó

(#6639) lorenzen


lorenzen
aktív tag

0,8W DVB-S 11747 H 28000 5/6
FILMBOX+ (magyar hangal)

Kódolatlan, néhány napig biztosan nézhető. Valószínűleg tesztadás. Amint bekerül az előfizethető csomagba, rányomják a kódolást.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6640) Capella


Capella
senior tag

Használ valaki Alcor DTV Duo USB sticket TSReaderrel?
Milyen .dll-t kell az elején kiválasztani, mert egy hasonló sincs, illetve nem működik egyikkel sem. van amivel elindul valami, de semmit nem ér.
Ez AF9015 BDA eszköz volna, ITETech gyártmány.

Vagy milyen .dll-t és honnan kellene a Source mappába másolni?

(#6641) azbest válasza Capella (#6640) üzenetére


azbest
félisten

dvb-t bda compatible, azzal mennie kell

(#6642) Capella válasza azbest (#6641) üzenetére


Capella
senior tag

Csakhogy nem megy. :(
Erre volt állítva előtte is, de error loading and connecting receiver device a hibaüzenet.

Próbálkoztam .dll-ekkel a driver mappájából (AF15BDAEX.dll). Kitöröltem az összes többit a Source mappából addig, hogy tuti lássam. Sajnos nem jelent meg semmi.
Egyedül egy régebbi még Vista driverből kiszedettre volt reakció. Annyit írt a TSReader, hogy nem Windows alkalmazás. :U

(#6643) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!
Leadtek tuner topicban ajánlották, itt érdeklődjem, milyen digitális (lehetőleg szoba-) antennát vegyek, ha pl. ORF-et akarom fogni (persze a magyarokat is szeretném jó minőségben). Nyilván vmi erősítőset. Már csak az elviselhető F1-közvetítések miatt is, mert számomra az RTL Klub F1 közvetítéseinek nyilván csak szakképzésen tanítható dilettantizmusa (amelyen amely színvonalon palik távozása sem sokat emelt) roppant mód idegesítő, főleg az ORF-é ismeretében. Ha meg fizetős lesz, csesszék meg, viszont akkor még szar közvetítést sem látok. :(((
Azért tetőantenna javaslatokat is megköszönnék, ha csak az biztosítana jó vételt, ill. elfogadható árakat (mert errefelé ált. minden sokkal drágább, mint BP-n). Nem szeretnék valami vacakba belefutni, amivel semmit nem tudok normálisan nézni, de a boltban nem veszik vissza, merthogy nem hibás.
+1 kérdés: Ha valamilyen DVB-T adáshoz kódkártya kell, azt hogyan tudnám fogni? Ugyanis sem az antennába (gondolom), sem a tunerkártyába nem tudok kódkártyát dugni. Külön kóddoboz minden csomaghoz, vagy mifene? :F
Előre is köszönöm a javaslatokat. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6644) zhagyma válasza katt777 (#6643) üzenetére


zhagyma
őstag

Átolvasva a "küldő" topicba valami ilyesmire lesz szükséged a DVB-T DX vételhez:nagy antenna teszt ....

(#6645) katt777 válasza zhagyma (#6644) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm, átolvasom. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6646) katt777 válasza katt777 (#6645) üzenetére


katt777
félisten

Hát itt egy szobaantenna sincs (a drágább tetők meg az áruk miatt is kiesnek), de a cikk szerint azzal nem is mennék semmire. Tényleg ennyire szar a digitális világ ebben is? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6647) csendes válasza katt777 (#6646) üzenetére


csendes
őstag

Nem, Ausztriából felénk jobb a helyzet. Magasabban vannak az adók és az MPEG2 kicsit jobban tűri a hibákat. Milyen messze vagy az osztrák adóktól? Leginkább ez jöhet szóba: [link]. Közvetlen rálátásnál akár 40-50 km-ről elég lehet sima botantenna is. Az erősítős szobaantennák működnek (én kettőt vittem vissza a boltba, a harmadik működik, igaz, azt nem boltban vettem), de csodára nem képesek, mindenképpen szabályozhatót érdemes venni, a drágábbakban kevésbé zajos, és nagyobb teljesítményű az erősítő, de a háromezer Ft körüli hálós, nyakkendősek úgy 15-20 dB erősítésig megteszik, bár minden elektromos zajra érzékenyek. Figyelembe véve a csillapodást is úgy két-háromszoros távolságig biztosíthatnak vételt, mint a sima botantenna, vagy közelebbről, 10-20 km-ig kisebb akadályok (egy-két fal) esetén. A drága tetőantenna általában irányérzékeny, ezért kellene egy külön az osztrák és egy a magyar adóra. Mivel a fenti adó az UHF közepén sugároz (23. és 43. csatorna), ezért nem kell 40 fölötti elemszámú Yagi, egy 2000 Ft-os nagylepke (esetleg 100 km körüli távolságnál már erősítővel 3500 Ft-ért) elég, ha van rálátás.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6648) nfsu17 válasza Capella (#6640) üzenetére


nfsu17
veterán

Gondolom nem vígasztal, de én a Leadtekem nem tudtam működésre bírni, sem a bemásolós dll-el, sem semmivel.

Azért ha vkinek mégis összejött, szívesen venném, ha leírná. Mert akármit választok ki, mindig errort dob.

Ezért ezt tettem fel helyette, 21 napig mindent tud, utána kuka, de antenna beállításra jó, ha arra kell. A progi zhagyma érdeke, ő találta.

[ Szerkesztve ]

(#6649) Capella válasza nfsu17 (#6648) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. Virtuális gépen snapshot után feltéve biztosan jó lesz. Ha leketyeg az idő, dobom az egészet és visszaállítom a korábbi állapotra.

Végül is konkrét gondom nincs most a jellel, vagy valószínűleg nemigen lesz. Csak nem ártott volna beüzemelni ezt a TSReadert.
Szüleimnek vettem egy Ikushi Flash HD antennát vidékre. Ahogy látom a zhagyma által linkelt tesztet, ez valószínűleg ágyúval verébre dolog lesz kb. 21 km-re a toronytól teljes rálátással, még padlástérben is. Vagy úgy remélem.

Mellesleg kipróbáltam futtában a tescos szobaantennámmal összehasonlítva itt is, és elég érdekes volt, bár biztosan nem volt annyira tökéletesen belőve.
A tévén szinte nem változtak a jelminőségre utaló adatok, vagy azonos volt a Pre Viterbi, vagy inkább rosszabb, a COFDM AGC volt inkább jobb az Ikushival. Gondolom csak erősebb volt a jel valamivel. A kép meg persze egyformán jó.
Egy kicsit lehűtött ez, mert valami csodát reméltem szuperantennától, de úgy látszik ennyi épp elég, nagyon jobb nem lehet már a jel.
Az viszont megnyugtatott, hogy a kis tescos elég jól muzsikál nálam ezek szerint. nem volna értelme turbózni. Kár, hogy csak egyet vettem. ;)
Körbe van kábelezve a lakás valami összesen 40 m koaxszal talán, elosztó is van közte, és most a végén a PC-nél is fullon van az USB-s Alcor.

Azért van vele még valami gond. A Prohardver teszt szerint is fagyogat a kezelőprogram.
Szerintem nem annyira a TotalMedia 3.5 az oka, inkább a stick vagy a drivere lesz, mert más programnál is előfordult, és volt hogy az egész virtuális gépet lefagyasztotta, ha kihúztam az USB aljzatból.

[ Szerkesztve ]

(#6650) motoman528


motoman528
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy TechniSat Cablestar HD2 kártyát.
XV. ker. DIGI-s előfizetés.
A problémám, hogy akármit állítok, egy csatornát sem talál. Keresés közben a Signal jelzés néha felmegy egészen, de mindig 0 program(s) found...! :W
Azt hozzáteszem, hogy teljesen laikus vagyok a témában.
A gyári Digis KAON KCF S660HDCO beltéri fogja az összes csatornát, a jel erőssége 55-75% állandó.
Próbáltam ugyan azokat a beállításokat, amivel a KAON megtalálja a csatornákat, de így is 0 program(s) found...!
Egyszerűen fogalmam sincsen, hogy mit csináljak. :F
Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.