Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Rick4 válasza lorenzen (#6543) üzenetére


Rick4
félisten

Oksa, akkor ugye már tudjuk, hogy a kivétel erősíti a szabályt, de nézzük meg, hogy 10ezer műholdról sugárzott csatornából mennyi is cbr? Mert ez a TP lehet fixált (pl mert egy bizonyos csatornatulaj előírt egy minimum minőséget, és ezt teljesíteni kell, de ez csak kivétel...
Itt egy upc-s TP:

Meg itt a másik TP, bár én a digifilmet nem látom a listában:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6552) Geree


Geree
senior tag

udv,
melyik hibrid usb-s tunert ajanljatok?
(kene analog meg dvb-t is - gondolom olyan meg nincs ami ezek mellett dvb-c-t is tud :( )
jo ha van hozza hasznalhato szoftver, illetve nem tudom milyen antennakat adnak ezekhez, de jo lenne ha mukodne Bp 7. ker. -ben a hozzaadott antennajaval lakasban..
en a winfast dtv dongle h-t neztem ki eloszor.. errol van valakinek velemenye?

a friend in need is a friend indeed

(#6553) GBogyó válasza Geree (#6552) üzenetére


GBogyó
tag

Nekem ilyenem van.
Egész jó, a hozzáadott sw sem rossz (rádióadásokat nem veszi, mármint a DVB-T-n lévőket).
Linux alatt csont nélkül megy.
Van hozzá 64 bites windows driver.
Megy windows 7 media centerrel is, és minden egyéb szoftverrel, mivel BDA kompatibilis drivere van.
7. kerület lehet jó a saját antennával, de erősen rálátás függő. Vagy igen, vagy nem. Sokkal rosszabb nem lesz, mint bármi más vevővel, legfeljebb kiteszel az ablakba egy lepkeantennát.
Kis, kb. 3x3 cm-es lapos antenna van hozzá, ha körülnézel az lhsite.hu-n, akkor találsz ott tesztet is, és képet a készletről.
Általában azt szokták mondani, hogy vegyél külön egy DVB-C tunert is, jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#6554) nfsu17 válasza Geree (#6552) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem egy családtagja van (dongle gold) és teljes mértékben elégedett vagyok vele.

(#6555) zhagyma válasza Geree (#6552) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... kene analog meg dvb-t is - gondolom olyan meg nincs ami ezek mellett dvb-c-t is tud ..."

El kell szomorítsalak, de van Analóg / DVB-T / DVB-C tuner egyben, például:

Hauppauge HVR 930c
Terratec Cinergy HTC USB XS HD
TerraTec_H5

Igaz kicsit drágák ...

(#6556) tigrian válasza zhagyma (#6555) üzenetére


tigrian
csendes tag

Az az igazán szomorú, hogy ezek közül egyik sem megy Linux alatt. :O

"Végtelen sok ilyen szám van, de viszonylag kevés"

(#6557) zhagyma válasza tigrian (#6556) üzenetére


zhagyma
őstag

Valóban. Ezkeben a tunerekben alkalmazott demodulator chip firmware-t ("drx-k") a chipgyártó liszenszelési politikája miatt nem lehet használni linux alatt. Ennek ellenére a linuxtv repository-ban a fejlesztők bejegyzései szerint használják őket a fejlesztők linux alatt valószínűsíthetően a Sundtek-től származó információk / firmware segítségével ... Szóval működnek azok linux alatt csak nem nyilvános. :)

[ Szerkesztve ]

(#6558) Geree válasza zhagyma (#6555) üzenetére


Geree
senior tag

igazabol jobban belegondolva mire is jo nekem most (vagy a jovoben) a dvb-c tuner?
gondolom nem dvb-c2-esek es CI slot sincs hozza :U
eloszor azert irtam mert lehetoleg minel idotallobb megoldast keresek..

a friend in need is a friend indeed

(#6559) Geree


Geree
senior tag

lejart a szerk. idom de kozben talaltam megegyet...
AVerTV Hybrid Volar HD
jobban tetszik a csatlakoztathato cuccok miatt...valakinek tapasztalat errol esetle?
regen mintha jokat hallottam volna az avertv volar hx-rol..ez gondolom annak az utodja.

a friend in need is a friend indeed

(#6560) zhagyma válasza Geree (#6558) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... igazabol jobban belegondolva mire is jo nekem most (vagy a jovoben) a dvb-c tuner? ..."

Elég nehéz olyan tunert találni, amely Analóg, DVB-T/T2, DVB-C/C2, DVB-S/S2, CI/CI+ szabványokat támogatja "all-in-one" 5 USD-ért. Erre még várni kell egy "csöppet" ... :)

[ Szerkesztve ]

(#6561) gr89


gr89
csendes tag

Sziasztok!
én is beszereztem egy ilyen Ebay-es USB vevőt. Itt Debrecenben tökéletes a kis antennájával is. Otthon viszont nem megy(Mátészalka). Igazából az nem is érdekel, de itt Debrecenben tökéletes, igazából ezért is vettem, mert olcsóbb, mint a kábeltv, meg úgyis csak keveset nézek tv-t. Kipróbáltam pár programot, egy eddig elég jó. konkrétan Homesys ami megy tökéletesen eddig, ki lehet választani benne a toronyt, amiről venni akarom és akkor nem nyálazza át az összes frekit, hanem csak azokat nézi. A Media Center a mux A-t nem is találta meg, csak a mux C-t. A többi jónak tartott program meg vagy nem indult el, vagy a free verziónak hála nem lehetett semmit csinálni benne. :W
A kis gyári antenna a radiátorra van rátapasztva, így tökéletes az adás. Szóval boldog vagyok, hogy nagyon megérte az az 1800Ft-ot ez a kis vevő. :DD A HD adások is szépen jönnek.

(#6562) GBogyó válasza gr89 (#6561) üzenetére


GBogyó
tag

Nagyon köszönöm a tippet, ez a homesys egyelőre ígéretesnek tűnik. Én is kipróbáltam, és elsőre jól muzsikált akár full HTPC alapnak is.
Még kell olvasgatnom vele kapcsolatban, de pár dolgot megkérdek, hátha belefutottál.
- lehet-e valahogy képarányt állítani benne, ami főleg a tv adásoknál érdekes?
- mi az a funkció, amivel forradalmasítják a htpc és tv világot, amire googletv szerű, vagy valamilyen online tv tartalom nézését ígérik?

(#6563) zhagyma válasza zhagyma (#6557) üzenetére


zhagyma
őstag

Nocsak, nocsak. A Trident Microsystem BSD liszenszet adott a "drx-j" driverre (ATSC). Talán a "drx-k" (DVB) is hasonló sorsra jut és lesz nyilvános linux támogatás a Hauppauge / Terratec érintett tunereihez: [link]. :)

(#6564) opera11 válasza gr89 (#6561) üzenetére


opera11
tag

Már van 4.27-es Homesys is, azt szedjétek inkább.

Vicces aláírás helye

(#6565) Zippair


Zippair
aktív tag

sziasztok! Beruháztam egy Ebay-es cuccra, de az m1 m2 duna csatornák képe szaggat mind xp alatt(Bladze progival), mind win 7 alatt ugyanezzel a progival. Bocs, ha már korábban volt válasz erre a kérdésre, de nem birtam kihámozni az előzményekből....

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#6566) rakal válasza Zippair (#6565) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Ezek HD csatik!
Gond lehet codec-ekkel,de a géped kraftjával is(netbook esetleg???)

(#6567) Zippair válasza rakal (#6566) üzenetére


Zippair
aktív tag

szia! nem netbook, AMD Athlon 64 x2 4200+??? 2x1GB Geil ultra Gigabyte 8800GT.
remélem, ennek elégnek kell lennie. ha a jel esetleg gyenge, az is okozhatja a hd-s adásoknál a szaggatást? tudtok vmi progit amivel lehetne mérni a jelszintet?

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#6568) opera11 válasza Zippair (#6567) üzenetére


opera11
tag

A Leadtek tunerek gyári szoftverén, a Winfast pvr2-ön látszik a jel erősség, amivel frankón belehet lőni pl az antennát is. Azt nem tudom sajna, hogy más tunerrel is megy-e. Egyébként az előbb is említett Homesyst érdemes még kipróbálni.

Lásd a zöld pontokat:

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#6569) Zippair válasza opera11 (#6568) üzenetére


Zippair
aktív tag

köszi a válaszokat! a homesyssel tökéletesen megy a tv, nem értem, hogy a blaze-nak mi baja :F de hát ennyi pénzért mit várjon az ember ;]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#6570) gr89 válasza opera11 (#6564) üzenetére


gr89
csendes tag

Köszi, ki fogom próbálni, csak most itthon vagyok és itt nem tudom kipróbálni. Szerintem túl messze vagyok az adótól. Ha visszamegyek Debrecenbe, akkor megnézem, hogy miben is újabb ez a program.

(#6571) gr89 válasza Zippair (#6567) üzenetére


gr89
csendes tag

Hát ha ezen nem menne, akkor nekem még a programnak se kellene elindulni. :D (Athlon64 X2 1,2GHz, 3 giga ram, 512Mb videókari, ja és ez laptop, de legalább keveset fogyaszt :DD )

(#6572) Ooooo


Ooooo
csendes tag

Hali!

Szerintetek a Technotrend CT-3650CI-vel menne a mindigtv? Van valakinek ilyen?

Nagyon megköszönném ha valaki gyorsan tudna válaszolni!

Üdv!

(#6573) Rick4 válasza Ooooo (#6572) üzenetére


Rick4
félisten

Gyorsan mondom: Ennyiért az amit tud, nagyon kevés... Vagy fordítva, 30-35 ezerért nem valami ütős választás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6574) Ooooo válasza Rick4 (#6573) üzenetére


Ooooo
csendes tag

Köszi, de engem az érdekel, hogy lehetne-e ezzel a magyarországi DVB-T adásokat nézni?

Egyébként miért? DVB-T és DVB-C vevő egyben és képes CI modult fogadni. Az egyetlen vetélytársa, amit találtam a Terratec H7, és az drágább.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#6575) nrc válasza Ooooo (#6574) üzenetére


nrc
tag

Elvileg lehet olcsóbban is kapni hasonlót: Anysee DVB-T-C USB.

Mondjuk azt nem tudom, hogy milyen a driver támogatottsága ennek a kütyünek, de ami még nagyobb probléma, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ha megrendeled, akkor kapni is fogsz ilyet, mert azt az oldalt amit linkeltem, csak az árgépen keresztül tudtam előhozni, a weboldalon navigálva nem találom ezt a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#6576) Ooooo


Ooooo
csendes tag

Elmondom mi történt: én elolvastam a TT CT-3650CI specifikációit és a mindigtv oldalát és szerintem teljesen alkalmas lenne a vételére.

Már meg is rendeltem, de az eladó beparáztatott, hogy ez nem lesz jó. Ezért írtam most ide, hogy valaki erősítse meg, hogy jó-e vagy nem. Mert ha nem akkor sürgősen le kell mondanom, de mindenki csak másra akar rábeszélni, senki sem válaszol a kérdésemre. :W

Üdv!

(#6577) opera11 válasza gr89 (#6570) üzenetére


opera11
tag

A legfontosabb az, hogy hiba tűrőbb lett és ha nincs 100%-os jel, akkor nem kezd el szaggatni a kép folyamatosan, csak kicsit kockásodik, de megy tovább rendesen.

Vicces aláírás helye

(#6578) zhagyma válasza Ooooo (#6576) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem ne vegyél TechnoTrend cuccot. Nekem úgy tűnik felszívódott ennek a cégnek a tuner üzletága ... Tévedtem mégis megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6579) zhagyma válasza zhagyma (#6578) üzenetére


zhagyma
őstag

Szóval specifikáció alapján jó a mindigtv-re / mindigtv extrára. Mivel CI interface van benne ezért a mindigtv extra vételéhez kell bele venni egy Conax CAM modult is. Pédául: Technisat Conax CAM, ~ 10 eFt.

(#6580) ati2 válasza Ooooo (#6576) üzenetére


ati2
őstag

Hétvégén próbálok szerezni egy mindig kártyát kölcsönbe, és kipróbálom az anysee T-C tunerrel
De a helyedben a vételi viszonyok miatt aggódnák jobban, hogy van-e elég jel.

(#6581) Bogyó bá' válasza opera11 (#6564) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na én letöltöttem, telepítettem, regisztráltam, de nekem nagyon nem tetszik.
Baromi lassú, körülményes, csatornaváltás nyomorúságos.
Még kilépni sem egyszerű belőle.....röhej az egész!
A Gygabyte hibrid-kártyám távvezérlőjét sem kezeli.
Ablakban nem hajlandó futni, csak teljes képernyőn.
Sőt, mintha a képe is csúnyább volna a Win7-64bit MediaCenterénél....
Másnak persze beválhat, csak egy konfigon tudom tesztelni.

...erről ennyit... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6582) zhagyma válasza Bogyó bá' (#6581) üzenetére


zhagyma
őstag

Én is kipróbáltam, regisztráltam. Gondolom mivel a HybridBox front-end szoftverének készült, ezért van a teljes képernyős mód. A lassúság oka a csatornváltás esetén a csatornák előnézeti módjából ered (mindig hangolja a tunert). A DVBViewer-hez képest nagyon lassú ... Ennek ellenére "hülyeség álló" a program és szépen vezeti az elsőbálozó felhasználót.

Ui.: C2D T9400 2.53 GHz / 4 GByte DDR2 / Intel GMA X4500 MHD IGP / Win7_x64. Azt nem tudom egy HybridBox-n (Atom + ION) mennyire hasíthat.

(#6583) Rick4 válasza Ooooo (#6574) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, ha neked csak ez kell, fizess érte. De ennyiért nincsen értelme sem egy készülékben ezt a két dolgot használni, meg ennyi pénzt kifizetni érte. Akkor egy kábeltuneres stb és egy 2K-s usb-s tuner. egyszerre mennek két helyen, akár egy lakáson, akár 100 km-re is egymástól, árban meg lényegesen olcsóbb lenne...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6584) opera11 válasza Bogyó bá' (#6581) üzenetére


opera11
tag

Még szép, hogy a gyári programhoz képest kell reszelni, de:
Mi az, hogy nincs ablakos mód, akkor az alábbi kép, hogyan készült szerinted? Az F11 pedig mire való?

Távirányító: Leadtekhez direkt van egy távirányítós progi, amivel beállítható bármilyen program vezérlése, a legegyszerűbb a gyors gombokat megtanítani neki.

Vicces aláírás helye

(#6585) premete válasza zhagyma (#6582) üzenetére


premete
veterán

Én is letöltöttem, kíváncsiságból: Az egyetlen sw az eddig próbáltak között, ami ki tud fagyni, az ez. Mellette rém lassú, az ellenségeimnek sem kívánnám, hogy kipróbálják.
Mobilinternetről felment egy óra alatt, közben még lezabálta a keretemet is, mert újra letöltötte a gépen lévő .net 4 64 mellé a 32-est is.
Összehasonlításképpen a WMC 278 KB-ot töltött le új tunernél és megy, mint a parancsolat.
Tapasztalataim az aláírásban lévő hardverrel történtek, nem egy atomos netbookkal.
TV-nézés közben a cpu 2527 Mhz-en ment, 85 fokos cpu hőmérséklet mellett, ami a WMC esetén HD adásnál 1600 Mhz és 50 fok celsius.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6586) Bogyó bá' válasza opera11 (#6584) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elnézést, az F11-gyel igazad van. Én ikont kerestem, illetve ALT+ENTER kombóval próbálkoztam... :R

A lassú telepítést, csatornaváltást viszont fenntartom. A megjelenése meg olyan, mintha nem is Windows alá lenne fejlesztve (ez még akár igaz is lehet...)

Sajnos nem Leadtekem van, csak egy Gigabyte hibrid PCI, de annal a távvezérlő driverét simán viszi a MediaCenter a 64 bites Win7 alatt. Pedig a kártya vagy 3-4 éves típus (az én példányom egy éves, és a bolti hatezerpárszáz forintos ára miatt vettem csak meg, és azóta sem bántam meg, szeretem.... :B )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6587) zhagyma válasza premete (#6585) üzenetére


zhagyma
őstag

A .net 4 x64/x86 még elmegy mivel előbb-utóbb más is erre fog fejleszteni (egyébként nem szeretem, de a fejlesztésiu idő lerövidülése miatt költséghatákony). De amikor felinstallálta az MS SQL 3.5 SPx adatbázisszervert háttéradatbázisnak ... Szóval Windows alatt fejleszthették. Viszont a mai napig nem "vágom" miért kell adatokat tárolni ezeknek a programok egy SQL szerverben na meg a funkcionalítás egy részét egy windows service-be "gyömöszölni".

(#6588) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Biztos volt már szó róla, de nem nagyon van időm visszaolvasni. Jelenleg T-home digitális előfizetésem van STB-scart-TV. A kérdésem az lenne, hogy CI modullal problémamentesen (EPG működik-e rendesen)kiválthatom-e a STB-t? Ha igen tudtok ajánlani korrekt modult?
Előre is köszi!

(#6589) lorenzen válasza zhagyma (#6578) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Szerintem ne vegyél TechnoTrend cuccot. Nekem úgy tűnik felszívódott ennek a cégnek a tuner üzletága ... Tévedtem mégis megvan:

Szerintem ezek csak a megmaradt készletek árusították ki. Új terméket már nem állítanak elő.
A terméktámogatás végéig biztosítják a drivereket.
A legfrissebb driver is legalább 1 éves. A Windows 7 driverek is béta állapotban maradtak.

Kár a gyártóért, jó termékeket készítettek (régebben). De ma már nem, vagy csak nagyon olcsón érdemes, TT cuccot venni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6590) ati2


ati2
őstag

Sajnos nem jött össze a mindig kártya próba, mert Helo HD volt (combo T/S beltéri :W ).

Valakinek működik a DVB-C az MCE, MPC, vagy MPCHC alatt?
Vagy hogy lehet ezeknél megadni a simbolrate-et? A tunerhez adott virtuális DVB-C illesztőt az istenért nem akarják használni :W
Az utolsó beta MPCHC legalább látja a jelszintet keresés közben, de semmi mást.

(#6591) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Most olyan gondom van, hogy ha az előszobában felkapcsolják a villanyt (beépített spot lámpák, 14db 35W (de lehet, hogy 50W), akkor a szobámban (előszoba mellett vagyok) kicsit szétesik a kép és tei error keletkezik (vagy 20-30). Kb 1-2-3s-ig rossz a kép. Lekapcsoláskor már csak 1-2 tei error lesz, ez kevésbé zavar be. Távolabbi lámpák nem befolyásolják, a szobámban lévő plafon égő sem, viszont az asztalomon lévő kis lámpa az megint bezavar.

Gondolom nincs megoldás túrás, fúrás, komolyabb bontás, beruházás nélkül.

A mobil bezavarást megoldottam, hogy arrébb tettem az antennát és így erősebb jelet tud venni a toronyról a dvb-t, vagy csak egyszerűen messzebb van a mobiltól, de ez már nem probléma többé.

A villanyokkal nem tudok semmit kezdeni, plusz nem is tudom mit lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#6592) mezis válasza nfsu17 (#6591) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mekkora az előszobád, aminek bevilágításához 500-700 Watt kell ?

Felezd az égők számát mindaddig, amíg a zavar meg nem szűnik. Aztán térj át energiatakarékos világításra. (Véleményem szerint a spotlámpákat kell a legnagyobb körültekintéssel alkalmazni: sokat fogyasztanak és sokszor erősebb a vakításuk, mint a világításuk.)

A spotlámpák trafóról mennek ?

Ha van 3 fázisod, próbáld meg valamelyikőjüket másik fázisra kötni.

mezis

(#6593) nfsu17 válasza mezis (#6592) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi a tippeket. :R
Nem akarlak megsérteni, mert értékelem a segítséget, de sajnos nem tudom kivitelezni egyiket sem. Ha kiveszem az égőket, akkor ott maradnak üresen a lyukak? Ezek a plafonba vannak beépítve. Nem hinném, hogy trafóról mennek. 3 fázisunk van, de az átkötést ha lehet nem csinálnám meg, mert kb annyit értek hozzá, mint egy óvódás. :( ...nem, annyit se.
De tényleg mondom, köszönöm a segítséget, ne sértődj meg kérlek és fogadd el, ha azt mondom, hogy a megoldásod nem tudom kivitelezni. Megoldás híján maradt a "beletörődés", vagy szólni a többieknek, hogy felvétel alatt nincs lámpa.
Ami nem megy, ne erőltessük. Nincs mindenre megoldás. Peace. Köszönöm. :R

(#6594) nyisti


nyisti
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy minden USB-s DVB-T tuner stick tud HD-t is, vagy itt is vannak különbözők? Vagy ami ha tud DVB-T, akkor már csak szoftver függvénye a HD? Gondolok itt erre konkrétan: [link]. (Nem találtam normális leírást se angolul se magyarul.) Itt is lehet kódolt dolgokat "visszafejteni" mint a digit műholdas dolgoknál?

Köszi:
nyisti

(#6595) nfsu17 válasza nyisti (#6594) üzenetére


nfsu17
veterán

A visszafejtésre tudom a választ szinte biztosan, mégpedig nem a válasz. Legalábbis a mindigtv extrát nem lehet kimókolni ingyé, ha minden igaz kérdezték ezt már korábban.

(#6596) gabest


gabest
csendes tag

Hopp egy homesys-es diskurzus :) A csatornaváltásban még vannak tartalélok, szerviz és a kliens program közti timeshiftelés és az első keyframe várás miatt ilyen lassú. Hardveres h262 dekódolás intelen nincs engedélyezve, mert nem szabványosan oldották meg (eleve nem arra a GUID-ra rakták, ahová a többit) és nem is minden felbontásra működik rendesen (m1/m2 1440-es), legalább is nálunk. Normális core2-n vagy dxva-val 5% alatt van a két process hd adásnál is. SQL szerver meg nem szerver, hanem SQL CE, elsősorban mobilra csinálták, háttérben nem futtat semmit, olyat én se szeretnék a gépen. Hasonló az sqlite-hoz, ha ez mond valamit. Benne lehetne a telepítőben az a pár dll-je, de így a korrekt, ha magát telepíti. A .net 4 sajnos kikerülhetetlen volt, már csak ezt támogatja az új visual studio 2010 c++-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#6597) dane


dane
senior tag

Sziasztok!

Hauppauge WinTV HVR-1200 MC-Kit-el tudom a magyarországi dvb-t adást fogni?
Elvileg ez a kártya mpge2-es.

Köszi

(#6598) zhagyma válasza gabest (#6596) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Hardveres h262 dekódolás intelen nincs engedélyezve, ..."

Ha H264-ről beszélünk akkor az intel GUID mizériáról tudtam, de az egyes felbontások hibás kezeléséről nem. Nálam a Windows 7 x64 "beépített" codec-je fut GMA X4500 MHD felett ( m1HD / m2HD, 1440x1080i, (H.264) DXVA, CPU load ~= 5% ). Az tény, hogy Nálam az MPC-HC beépített H.264 / DXVA codec-je sem kezeli rendesen ezt az intel vezérlőt.

" ... SQL szerver meg nem szerver, hanem SQL CE, ..."

Így megnyugodtam. Amikor a telepítés során megjelent az MS SQL installálás, akkor nem figyeltem eléggé a feltörő rosszérzéstől elvakulva ... :)

" ... A csatornaváltásban még vannak tartalélok, szerviz és a kliens program közti timeshiftelés és az első keyframe várás miatt ilyen lassú. ..."

Reméljük a tartalékokat sikerül kiaknázni, akkor biztosan sok embernek örömet fog okozni ... Ezeket nem lehet valahol beállítani? Homesys-ben felületes elsőbálozó vagyok ...

[ Szerkesztve ]

(#6599) GBogyó válasza zhagyma (#6598) üzenetére


GBogyó
tag

Elsőre nekem is tetszik ez a HomeSys.

Jó lenne találni hozzá egy leírást. Egy fórumot találtam csak, FAQ-val, stb. de olyat, hogy felhasználói dokumentáció nem találtam.
A csatornaváltást hogy kell csinálni? Nem tudtam rájönni. EPG-ből megy, persze, de azt keresném, amikor megy a tv adás, és lapoznék előre-hátra.

(#6600) z00mhead válasza dane (#6597) üzenetére


z00mhead
tag

Helló!

Igen, feltételezve, hogy megfelelő szoftvert használsz, és van antennád meg rálátásod az adóra.

Az, hogy ezek hogy és mint, nos 6596 bejegyzés foglalkozik ezzel fentebb :)

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.