Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Egy kültéri DVB antennához az LCD-TV-vel való összekötésre megfelelő a kábelből "sima" 3-as szigetelésű hozzá v. spéci kell abból is?

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#6502) #65675776 válasza wlantal (#6500) üzenetére


#65675776
törölt tag

Túlárazott, ahogy az összes DVB-C képes hw...

Alex123: Nem "3-as szigetelésű", hanem háromszoros árnyékolású. Egyébként tökéletesen megfelel akár a szimplán árnyékolt is.

(#6503) Alex123 válasza #65675776 (#6502) üzenetére


Alex123
senior tag

:R

(#6504) ati2 válasza Alex123 (#6501) üzenetére


ati2
őstag

Elég a sima is csak sűrűbben kell cserélni, mert ledobja a külső fehér réteget.
Nem bírja a tartós napfényt sajnos.

(#6505) mezis válasza ati2 (#6504) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy 24-es napozókrém ? :F

mezis

(#6506) csendes válasza mezis (#6505) üzenetére


csendes
őstag

Vannak speciális PVC csövek ilyen célra. Többféle van, de csak az elektromos vezetékre valót érdemes használni. Például: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6507) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Komádiban lakom,és hát 2 hete cserélték le a Komádi TV torony tetejéről az antennát, méghozzá helikopterrel,mindegyis a lényeg hogy a toronytól kb 2 kilóméterre lakom,itt nincsenek panelek tehát nagy árnyékolás sincs.Sőt semmi tetőről tisztán látni a tv tornyot,meg az utcáról is.Ehhez kellene nekem egy DVB-T dekóder,és egy antenna,a lehető legolcsóbb,legegyszerűbben szeretném,ugyanis nagyszülőknek lesz.

Mit tudtok ajánlani?

Erről mi a véleményetek? ugyanis már régóta szeretnének dvd lejátszót és igy két legyet egy csapásra.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#6508) GBogyó válasza m0rd0k (#6507) üzenetére


GBogyó
tag

Nagyon nagy a valószínűsége, hogy a DVB-T része nem tudja az MPEG-4-et.
Antennából ilyen körülmények között tök mindegy ;-) Csak passzívat, erősítőset semmiképpen sem!

(#6509) gyuri86


gyuri86
tag

Hello.

Segítséget szeretnék kérni. Digi-s beltérit (Hyundai) szeretném a pc tv-tuner kártyájára kötni. A kártya típusa: [link]
Nem igazán értek hozzá hogy megfelelő-e a feladatra.
Driver fent van, Koax RF-out-ba dugva a másik vége a tunerbe.
Mégis azt írja ki a driver hogy NO-signal.
A vezeték jó mert ha tv-re dugom ott van kép.
Mit csinálok rosszul? Bocsi a kezdő kérdések miatt, most próbálkozom először ezzel.

(#6510) PeterPH válasza gyuri86 (#6509) üzenetére


PeterPH
senior tag

A kártya digitális műholdas vételre (DVB-S) való.
Ha a belérid koax kimenetét akarod használni mindenáron, akkor egy analóg tunerkártyára lesz szükséged.

(#6511) gyuri86


gyuri86
tag

Illetve még egy kérdés.
Ha sikerül a műholdas digi-tvs adást pc-re átvinni,és onnan HDMI/DVI kábellel LCD tv-re javul a képminőség? jelenleg elég homályos a kép a fos digi adás miatt.

(#6512) gyuri86 válasza PeterPH (#6510) üzenetére


gyuri86
tag

Nem akarom minden áron azt használni, csakhogy a tuneren nincs kaoxon kívül más bemenet. Akkor hogy máshogy? :F

(#6513) z00mhead válasza gyuri86 (#6511) üzenetére


z00mhead
tag

Biztosan nem, felesleges is próbálkozni. (Ha egy 128k-s MP3-at felkódolsz 320k-sba, az sem lesz jobb.)

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6514) z00mhead válasza gyuri86 (#6512) üzenetére


z00mhead
tag

Valami ilyesmivel vagy ilyesmivel lehetséges.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6515) PeterPH válasza gyuri86 (#6511) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha a beltérid eleve HDMI-vel van összekötve a TV-vel, akkor ne számíts javulásra. A Digi elég alacsony bitrátával dolgozik a műholdas adásnál.
Akkor lehetne a PC-be kötni a jelet, ha az előfizetői kártyádat is át tudnád tenni. Ehez kellene egy conax kártyaolvasó, és megfelelő szoftver. Ez is csak akkor járható ha az előfizetői kártya nics párosítva a beltérihez.

[ Szerkesztve ]

(#6516) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!

Ha végigolvasnám az egész fórumot biztos találnék választ a kérdésemre, ezért ne haragudjatok hogy mégis felteszem.

Van egy Avermedia usb-s tv tuner eszközöm. http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=501
Az lenne a kérdésem, hogy ezt tudom-e használni az USA-ban?
Illetve nekem azt mondták, hogy ez alkalmas mpeg-4 hez is, mert egy ujjabb videókártya az tudja kódolni.
Én sajnos nem értek hozzá, lehet átb@sztak?

[ Szerkesztve ]

(#6517) z00mhead válasza Radványi (#6516) üzenetére


z00mhead
tag

Az analóg TV és a rádió része működni fog. A digitális nem, mert ez DVB-T szabványú, az USÁ-ban pedig ATSC szabványt használják. Tehát csak egy kicsit b@sztak át.

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6518) PeterPH válasza z00mhead (#6517) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az analóg része sem sokáig, mert bár támogatja az NTSC-t, de az analóg adást hamarosan lekapcsolják, vagy már meg is tették nagyrészt.

(#6519) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Az Amos 4.0°W holdon most kódolatlanok a T-Home családi csomag csatornái.
Most meg lehet nézni a minőséget.
Akinek van lehetősége siessen, mert csak rövid ideig lehet potyázni a szolgáltatóknál.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6520) Radványi


Radványi
aktív tag

Köszi srácok a választ akkor asszem ki sem viszem magammal, hanem inkább kint veszek valamit.

(#6521) olajoszoli


olajoszoli
csendes tag

Nos, üdv mindenkinek. Az elmúlt néhány órában igyekeztem mindent végigolvasni a gondommal kapcsolatban de csak nem találtam megoldást. Ezért most kérdezek és remélem tud v.ki segíteni. Csak ne ügyfélszolg. legyen a vége, mert azok biztos nem...
Nos a helyzet a köv.: Budapesten vagyok, II. kerület. Vidám vidanet ügyfél. Bő 3/4 éve van nálunk digitális tv-adás. két készüléken, STB-on keresztül. Most jött a lehetőség, hogy ha a tv tudja akkor le lehet cserélni DVB-C kártyára a boxokat. Mit ad isten az egyik tv tudja ezt (LG32lf2510). Örömmel el is cseréltem. Rutinosan a saját kártyámmal menve az ügyf.szolg.-on leteszteltettem az ő készülékükkel, hibátlanul működött. Hazajöttem, ma kb. fél napja szívok. Elolvastam itt minden trükköt, átállítottam Finnre és Svédre is, beállítottam kézzel a frekiket. Ezeknek köszönhetően megtalálja az össz. digit csatornát, meg analógot is, sőt még 3 rádiót is pedig az a szolgáltatásban nálunk nincs is. Viszont hangolás után az összes adóra kiírja hogy kódolt program. Az analógok és a 3 rádió jön, de digi egy sem... Telefonos ügyf.szolg. először frissítést küldött ami azt eredményezte hogy bekapcsolás után az adott csatorna ami épp bejön működik kb. 5 percig, majd "eltűnik" az is. Marad a feketeség. Minden megoldás érdekel! Köszi előre is a segítségeteket!

(#6522) zhagyma válasza olajoszoli (#6521) üzenetére


zhagyma
őstag

Feltétetelezem, hogy a Vidanet hozzájárult az előfizetői kártya használatához a TV-ben és nem az STB-ből "kiemelt" párosított kártya / eszköz esetről van szó. Mert akkor tárgytalan amit írtam ... Három tippem van:

1. Feltételezem, hogy a kódolt adásokhoz a Vidanet-től kaptál a TV-be egy előfizetői kártyát (smartcard) valamint egy CAM-t (a CAM-t beszerezhetted magad is) s mindezket beledugtad a TV CI interface-be (5 percet ment). A kártya adminisztráción beállított jogosultságok nem azonnal lépnek "életbe", mivel a DVB-C adásba "jön" a kártyának az információ. Ez eltarthat egy darabig ... Ha egy-két óra múlva sem történik semmi, akkor ÜFSZ-t kell "zavarni".

2. Feltételezem, hogy a TV-ben CI interface van és a CAM / előfizetői kártya is CI kompatibilis. Nem keveredhet a "CI" a "CI+"-l bizonyos esetekben. Ezen kompatibilításról információt az eszközök gyári műszaki leírásaiban / kézikönyveiben találsz egy-egy mondat erejéig. Általában kisbetűs rész, vagy a műszaki specifikáció egy sora.

3. Amennyiben nem a szolgáltató adta a CAM-t hanem magad szerezted be, akkor lehet a CAM nem képes "rendesen" együttműködni az előfizetői kártyával (CAS számozás, inkompatibiítás, stb ...).

(#6523) beeeeerka válasza cigam (#6229) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia, egy kicsit kimaradtam ...

Mit gondolsz [erről] ?
15k alatt van, sztem már egész jó.

Esetleg van -e valakinek tapasztalata a készülékről ?

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#6524) lorenzen válasza beeeeerka (#6523) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem tapasztalat, csak megnéztem a linkelt oldalt.

Engem visszariasztana, hogy május óta egy szoftver update hibát nem tudtak orvosolni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6525) cigam válasza lorenzen (#6524) üzenetére


cigam
félisten

?? Milyen szoft update hiba? Ha valóban probléma lenne akkor hogy teszed fel a javított verziót ;)

Sztem meg pont hogy dícséretes, hogy adnak ki frissítéseket, de hát mit vársz tőle? Kb ugyanaz a kategória mint a divx-es játékosok.

Menj be az Auchan-ba, és figyeld le kik veszik. Aki megvette, azt letámadod, elkéred a telószámát, és pár nap múlva meginterjúvolod mennyire jött be.

Vagy a bikfang nyelvre fordított teszt is segíthet dönteni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6526) Rick4 válasza lorenzen (#6519) üzenetére


Rick4
félisten

Már nem az sajnos, csináltam volna pár képet csati bitrátákról, a konkurencia ellenében.. Így most csak egy példa:
Most az rtl-en megy a barátok közt, ezt mindhárom szolgáltatónál megnéztem, 30 másodpercig figyelt és átlagolt a beltéri.
Digi: video: 30 sec átlaga: 2485kbps, audio 128kbps,
Upc: video: 30 sec átlaga:1897kbps, audio 127kbps,
T-home: video: 30 sec átlaga: 2348kbps, audio 96kbps, és ugye ez mpeg4-ben megy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6527) zhagyma válasza Rick4 (#6526) üzenetére


zhagyma
őstag

DIGI kábel RTLKLUB: videó 5.2 Mbps, audió 192 kbps (fix sebesség MPEG2). Vajon ez mennyiben lehet "pariban" a T-home MPEG4 ~2.35 Mbps-sel? HD nem volt a kódolatlan időszakban?

[ Szerkesztve ]

(#6528) lorenzen válasza cigam (#6525) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A távirányítót teszi használhatatlanná a frissítés. (De csak az újabb készülékek estében.)

(#6526) Rick4
A potyázás csak rövid ideig lehetséges ezeknél a szolgáltatóknál. Ha 1 napig nyitottak a csatornák, az már örökkévalónak számít.

Belenéztem én is az RTL Klubba. Nekem szebbnek tűnt mint a MindigTV csatornája.

Ha minden igaz, az év utolsó napjaiban, HelloHD karácsony lesz. Minden saját feladású csatornája, beleértve a prémium csatikat is nézhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6529) Rick4 válasza zhagyma (#6527) üzenetére


Rick4
félisten

HD-t is tudok nézni (persze nem a képet, csak odakapcsolok, és nézem a bitrátát (tehát épp meg tudom nézni)

A bitráta ittkb ugyanaz, mint ha divx-et kódolsz egy mpeg2-es dd-ből, biztos van valami összehasonlító táblázat...
[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6530) ati2 válasza zhagyma (#6527) üzenetére


ati2
őstag

A T-Home IP TV-vel tudom összehasonlítani, az is MPEG4, a bitrate meg passz.
Az IP TV-n annyira kicsi a bitrate, hogy a részletek teljesen elvesznek, mintha össze lenne mosva a kép. Pl egész képernyős emberi fejen nem látszanak a borosta pöttyök, csak egy bőrszínű folt az arc. A korhatáros karika meg rendszeresen kockásodok az alsó sarokban.

A DIGI kábelen a tömörítés miatt nem tapasztaltam ilyet, és sokkal részletgazdagabb a kép.
A NAT Geo HD meg brutálul néz ki, ha éppen új készítésű filmet adnak :)

(#6531) zhagyma válasza Rick4 (#6529) üzenetére


zhagyma
őstag

Azért a szubjektív összehasonlítás eléggé nehézkes eltérő tartalom, kódolás (MEPG2/MPEG4), bitrate ( SBR / VBR ) mellett. Valahol olvastam egy videó minőségre vonatkozó "ökölszabályt": MPEG2 bitrate ~= 1/2 MPEG4 bitrate. A felsorolt egyébb tényezőkre talán nincs is ilyen "szabály" Egy ideig "irogattam" ilyen adatokat, de az előbbiek alapján úgy gondolom nem sok értelme lehetett. Azért továbbra is érdekel hogyan lehetne összehasonlítani a szolgáltatók által nyújtott tartalom minőségét és vajon mit is kapunk a pénzünkért?

ati2 Mivel Digikábel DVB-C-re vagyok berendezkedve, erről tudok nyilatkozni. A HD az egyértelműen jó, de maradjunk az RTL-KLUB-nál az összehasonlíthatóság érdekében:


DIGI RTL-KLUB

.
UPC RTL-KLUB

Mindkét szolgáltató ~5.2 Mbps MPEG2 fix videó bitrate és szubjektív megítélésem szerint "azonos" minőségben szórja az RTL-KLUB-t. Például a TV2-ről ezt már nem lehet elmondani. A DIGI olyan "műkoldas" agyontömörített minőségben adja, de hát jóval kisebb a bitrate. A fix alacsony bitrate miatt a gyors mozgások "kockaháborút" okoznak az élvezhetetlenség határát súrolva. Az is látszik, hogy a DIGI esetén MUX sávszélesség ~40%-a kihasználatlan (null packets). Mivel nincs VBR kódolás és statisztrikus multiplexing, ezért valószínűleg nem a kapacítással, hanem a forrással van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Rick4 válasza zhagyma (#6531) üzenetére


Rick4
félisten

a műholdas sugárzás vbr kellene hogy legyen, az én értékeim is 30 sec alatt átlagolt mérések, mert hogy ugye a képtartalomtól függően változik a ráta. Mikor a Barátok köztben Imi beszélget a csajával, akkor lemegy, amikor meg Géza támad az udvaron, és szinte minden képpont folyamatosan változik, akkor aztán felszalad... :-))

De a régi divx kódolós dolgokra visszaemlékezve mpeg4-ben 700MB voltaz, ami mpeg 2-ben 4GB.. Persze ki lett egy csomó sallang szedve, de akkor is 700MB vs 3.5GB....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6533) zhagyma válasza Rick4 (#6532) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... a műholdas sugárzás vbr kellene hogy legyen, ..."

Gondoltam, mivel időtartamot és átlag bitrate-t írtál korábban. Nyilván a MPEG4 vbr videókódolással jobb minőség érhető el mint MPEG2 fix bitrate-l. Emlékszem a divx-s időkre, de a divx MPEG4 nem azonos az MPEG4/AVC kódolással (ez jobb). Azon kívűl bárhogy is kódolnak van egy minimális / maximális bitrate, ami esetén szinte mindegy. Gondolom a szolgáltatók többsége a minimumra hajaz. Na majd felhajtok valami normális írást a témában. Például valahol olvastam, hogy 30 Mbps környékén / fölött az MPEG2-t jobbnak tartják az MPEG4/AVC-t, de lehet csak urban legend ...

(#6534) nfsu17 válasza zhagyma (#6531) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez a TS Analyzer ingyenes?
Olyasmi mint a TSDoctor? Csak mert az nem free és lejárt, így nem tudom megnézni, van-e hiba a felvételemben.
Köszi.

(#6535) zhagyma válasza nfsu17 (#6534) üzenetére


zhagyma
őstag

Jó kérdés. A TS Analyzer a TransEdit részének tűnik ami a DVBViewer előfizetéssel érhető el. Itt van egy demó, hátha: TransEdit MMC

[ Szerkesztve ]

(#6536) nfsu17 válasza zhagyma (#6535) üzenetére


nfsu17
veterán

Azt nem tudtam, hogy a dvbviewer része, bocsi.

(#6537) lorenzen válasza Rick4 (#6532) üzenetére


lorenzen
aktív tag

a műholdas sugárzás vbr kellene hogy legyen
Nem feltétlenül.
Az egykori kvázi FTA szolgáltató is szívesen alkalmazza prémium csatornáin, a CBR-t. Ezzel javítva látvány minőségét. (Gyors mozgásoknál amúgy is mosódik a kép, kevésbé érdekes a bitráta. Képváltásnál és robbanásnál meg megszokja a néző egy idő után. :((( )

De a régi divx kódolós dolgokra visszaemlékezve mpeg4-ben 700MB voltaz, ami mpeg 2-ben 4GB.
Összesem lehet hasonlítani a régi Divx-et, a mai h.264-el. Agy egy cédés divx rippek, amúgy is gyalázatos minőségűek voltak. A 2CD-s változatok már elfogadható minőséget adtak. (Néz rá egy régi koncertfelvételre, aminek kék a háttere. Szörnyű.)
A h.264 hardverigénye sokkal nagyobb mint a Divx. Ezért is sokkal jobb a képminőség, hasonló sávszélesség mellett.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6538) beeeeerka válasza lorenzen (#6524) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia,

Köszi a választ. Tudsz -e hasonló tudásút hasonló árban, ami "hibátlan" ?

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#6539) lorenzen válasza beeeeerka (#6538) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nézzd meg a következő linkeket.
MindigTV
DVB-T

Az első link talán jobb, de a másodikon is vannak készülék információk.
Amit ott jónak írnak, az biztosan jó.
A MindigTV indulásakor voltak problémák a készülékekkel. A magyar adásnak van néhány specialitása. A komoly gyártók csak Magyarországra érvényes szoftverfrissítéseket adtak ki a gondok orvoslására.
Mára a kisugárzott jel is szabványosabb lett. De például a magyar karakterek miatt ( EPG), most is érdekes a teljes kompatibilitás.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6540) cigam válasza lorenzen (#6528) üzenetére


cigam
félisten

Ezért kell elolvasni az apróbetüs részt is. Oda van írva. Aki meg klik klik next-el ész nélkül frissít...

Viszont még mindég nem jöttem rá mijaza dr hd sync ami olyan nagy gond, és próbálják kijavítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6541) Rick4 válasza lorenzen (#6537) üzenetére


Rick4
félisten

Tudom, hogy a h.264-nek mekkora a hardverigénye, de nem is erről beszéltünk, hanem arról, hogy ugyanolyan képminőségnél az mpeg2-ben sugárzott műsor és az mpeg4-ben sugárzott milyen bitrátával jön. Vagy megfordítva 5Mbit mpeg2 és 2mbit mpeg4 között milyen különbség lehet képileg. Ugye érted, hogy ehhez a hardvernek konkrétan nincsen köze.

Arról nem beszélve, hogy műholdon eleve nem létezhet cbr, mivel egy mpeg2 vagy mpeg4 adatfolyamba van bemultiplexelve 10-12 csatorna, ott minden csatinak kell valamennyi, meg ugye össze vissza, minden csatornánál jelenetfüggően amennyi még pluszban. Ha cbr lenne, akkor konstans módon közepes lenne, de mivel vbr, így az esetek 90%-ában jól mutat a kép. Főleg az álló.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6542) nfsu17


nfsu17
veterán

Azt vettem észre, de lehet hülyeség, hogy dvb-t-n (mindigtv) nem emeltek véletlenül mostanában (elmúlt hónapok) a videó bitrátáján?

Pl. Duna mintha 200kb/s-al több lenne (valami 7700 helyett, mintha most 7900 lenne), de főleg m1 szembetűnő nekem, pl. pár hónappal ezelőtti Magyarország története műsorban 5500kbit/s volt a ráta, most meg a 6000-et súrolja alulról.

Csak a VBR kódolás szórakozik velem, vagy van valóságalapja?

(#6543) lorenzen válasza Rick4 (#6541) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Arról nem beszélve, hogy műholdon eleve nem létezhet cbr, mivel egy mpeg2 vagy mpeg4 adatfolyamba van bemultiplexelve 10-12 csatorna,..

Miért?
Nézz rá a:
Intelsat 10-02 (1.0W) - 12608.00 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 (39.6 Mbps)
transporderre.
Az 1000 és az 1001-es PID a Digifilm1 és film2 csatornák videó pidjei.
Mindkettő, 3,66 Mbps sebességgel jön. Folyamatosan mert CBR.
Gyakorlatilag a teljes transporder CBR.
Feldobhatok egy képet a transporderről, ha akarod. De ez csak egy kép.

Vagy megfordítva 5Mbit mpeg2 és 2mbit mpeg4 között milyen különbség lehet képileg.
Elvileg nem tudom.
Ha a gyakorlati tapasztalatot kérdezed, az 5mbit mpeg2 szebb. A német műholdas csatornákat összehasonlítva a MindigTV SD adásaival. De ez nem csak a bitsebességtől függhet, a háttértechnika is sokat számít.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6544) ati2 válasza Rick4 (#6541) üzenetére


ati2
őstag

Az a baj, hogy az MPEG2 és MPEG4 csak egy szabvány. A kép minősége az alkalmazott codectől is függ nem csak a bitrate-től.

Az első DVD-k 6 Mbit-en kockásodtak, az mostaniak meg nem, és mindkettő MPEG2.
Az MPEG4 SP nél is írtó nagy különbség volt a tömörítők között, divx a legfosabb, a legjobb meg az XVID és a Nero Digital volt.

Az MPEG4 AVC-nél is ugyanígy van különbség, a DVB-T-n M1-M2 HD 7 Mbit-en oktávokkal rosszabb minőségű, mint a Nat Geo HD 8 Mbit-el a Digi kábelen.

Meg van egy trükk az MPEG2-ben, hogy 0-255 helyett 16-235 -ig adja vissza az RGB fényerőt lejátszás közben. Emiatt pl. egy csillagos éjszakai égbolt képen nincs sok szemét a csillagok körül MPEG2-nél + jobbnak látszik a kontraszt :)

Az eredeti kérdésre visszatérve, ha feltételezzük, hogy a lehető legjobb minőségű tömörítőt használják mindkét mpeg fajtánál, akkor kb. azonos lehet a 2 Mbit MPEG4 AVC és a 6 Mbit MPEG2 minősége SD adás esetén.

(#6545) zhagyma válasza nfsu17 (#6542) üzenetére


zhagyma
őstag

" ...em emeltek véletlenül mostanában (elmúlt hónapok) a videó bitrátáján ... Csak a VBR kódolás szórakozik velem, vagy van valóságalapja? ..."

Szerintem biztosan nem. A MindigTV platformon a szerződések fix bitrate-re köttettek ... Ha egy multiplexen az egyes adók videókódolása VBR, akkor a fix mulitplex bitrate-n osztoznak dinamikusan az egyes VBR kódolású videók. Ehhez statisztikus multiplexálásra van szükség az adó oldalon. Ez meg nincs.

(#6546) nfsu17 válasza zhagyma (#6545) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem. :R
És az nagy hülyeség lenne, ha én akkor amiatt hiszem "emelésnek", mert esetleg találtam egy jobb helyet az antennának és most stabilabb 100%-os jelem van? Mert eddig is 100% volt, csak most máshol van az antenna és így 100%.

Ha már szóba jött, akkor vki(k) még megnézhetné, hogy nála mennyi is a ráta, mert ha fix, akkor mindenkinél ugyan annyi, nem?

(#6547) zhagyma válasza nfsu17 (#6546) üzenetére


zhagyma
őstag

Az antenna beállítástól függetlenül konstansnak kell lennie bitrate-nek. Mivel központilag kódolnak ezért mindekinél azonos. Régóta nem "lógok" DVB-T-n, talán más megmondja ...

(#6548) nfsu17 válasza zhagyma (#6547) üzenetére


nfsu17
veterán

Én is így gondoltam, hogy nem ettől függ, pedig nem értek hozzá. Akkor maradjon ez számomra talány.

(#6549) zhagyma válasza nfsu17 (#6548) üzenetére


zhagyma
őstag

Elvileg a DIGI kábelen a stream a Magyar Teleivizíóból származik ~6.1 Mbps. Valószínűleg azonos az AH-val:

DIGI m1HD

(#6550) nfsu17 válasza zhagyma (#6549) üzenetére


nfsu17
veterán

Annak tűnik.

Jobban átnézve, valóban nem változott semmi, nem értem az újabb videóimnak miért magasabb a bitrátája, egyszerű véletlen lehet akkor csak.

Itt egy elemzésem, mostani:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.