Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19151) customer114 válasza ngáborz (#19150) üzenetére


customer114
senior tag

Mi az, hogy 2 csapat a 80ból? 10 ember jelentkezett idáig?

(#19152) ngáborz válasza customer114 (#19151) üzenetére


ngáborz
tag

Look so. Elég halovány a magyar community főleg, hogy általában mindig 1 team az esélyes a többi meg nem. De eddig soha nem maradt el szóval most sem fog nyugi :).

Annyival szerkeszteném az előző postom, hogy 50k/csapat és 10k/koponya.

(#19153) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdek el játszani a játékkal, bár korábban kb 2000 órát már játszottam az DOTA1-el. Azóta viszont inkább HON-oztam, de mivel már eléggé haldoklik gondoltam adok egy esélyt ennek. Tanácsokat szeretnék kérni hogyan tudnám elsajátítani az alapokat leggyorsabban (jó pár item build-re még emlékszek, de ahogy néztem azért azok is megváltoztak már). Videók, cikkeket stb szívesen vennék. Ahogy néztem itt is MM rendszer van esetleg erről is valamit, hogy a leggyorsabb a feljutás, azt leszámítva hogy nyerjek minél többet :D

(#19154) customer114 válasza ngáborz (#19152) üzenetére


customer114
senior tag

Innen nem akarunk összedobni egy csapatra valót? Én ráérnék vasárnap. (öreg rókákból természetesen)

(#19155) wikings2 válasza Petike168 (#19153) üzenetére


wikings2
őstag

Ennyi idő után feltételezem hogy nem vagy zöldfülű a mobákhoz tehát nagy gondod nem lehet az "átszokással". Az alapok már a kezedben vannak mivel a dota2 szerencsére nem sok mást hozott be amit ne tartalmazna a dota1, inkább csak kényelmi funkciókat amiket egy alapos options átrágás során értelmezni tudsz ha belépsz egy dota2 lobbyba vagy botmeccsbe.
Szerintem az lenne a legjobb ha először megpróbálnál adaptálni, mivel azért a dota1 és hon után meglepően intenzív és ingergazdag tud lenni egy dota2 meccs, és nehéz értelmezni, hogy mégis milyen spellek és események történnek 1-1 csata során. Ha ezzel megvagy az mm szinte mindig a metát követi amit a pro játékosok játszanak. A posztodon megfelelő, a metába beleillő és neked is komfortzónádba eső hősök metszete kihozza azt a 3-4 hőst amivel ha tényleg jó vagy simán felmászol a szintednek megfelelő rangsorolásra. Mivel most megy az international6 selejtezőszéria és lassan a verseny is kezdetét veszi, a hivatalos streamekből rengeteget tudsz majd tanulni ha elkapsz 1-1 meccset twitchen. Ilyen casual kezdőknek szóló guidekkal nem bombáználak 2ezer óra dota1 után :K
Természetesen ha kell további segítség Khealim néven megtalálsz, de bárki más aki aktív a csoportban képben van annyira hogy tudjon segíteni adaptálni vagy magyarázni okosságokat. :P

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19156) PitbullStyle válasza wikings2 (#19148) üzenetére


PitbullStyle
tag

Grat!! :)

Láttam streameltél egyszer az új monitorral, akkor várhatóak a jövőben streamek tőled?

With bones and spells I come!

(#19157) ngáborz válasza customer114 (#19154) üzenetére


ngáborz
tag

Nekem van teamem és az utolsó 2 ipont is mi húztuk be öreg wikingsel meg a bandával. :)

(#19158) wikings2 válasza PitbullStyle (#19156) üzenetére


wikings2
őstag

Próbálkozok heti 5 alkalommal amennyire az időmből tellik. Szeretnék komolyabban foglalkozni a témával, szóval próbálok valami rendszert vinni majd a dologba :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19159) _drk


_drk
őstag

VP Disband

Várható volt, főleg hogy pénzelték is már az egészet így már el is vártak valamit.

(#19160) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A kövi Treasure 1-es, 2-es és Collector's cuccok cserék:

Phantom Concord (PL immortal)
Adoring Wingfal (Omni immortal)
Peregrine Flight (Wr immortal)
The Family Values (Meepo szett)
Fortune's tout (Juggi ward)
Crown of Tears (Morp immortal)

1:1 arányban bármilyen más szettre, ami még nem lenne meg ezekből a ládákból. Privi, ha kell valami.

Köszi! :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#19161) ngáborz válasza la_cc (#19160) üzenetére


ngáborz
tag

Továbbra sem tradelhetők, giftelhetők az immortálok kivéve ami battle level bundle collector ládábóll esik.

(#19162) la_cc válasza ngáborz (#19161) üzenetére


la_cc
addikt

lol

Bocsi.

Csak a mapo szett csere akkor... ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#19163) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

Sziasztok!
Az international ranked mmr-t 40 meccs utàn ugye elvileg majd ki lehet cserélni a sima mmr-re ha vége van a ti6nak.

Lehet majd választani hogy csak a solot vagy csak a partyt akarom kicserélni? Vagy mindkettő módban kell jászani 40-40 játékot, és mindkettőt kicseréli?

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#19164) Petike168 válasza wikings2 (#19155) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszönöm, igen a verseny követése mindenképp hasznos ötlet, bár HON-ban is azért hiába néztem és alkalmaztam volna az ott látottakat, még magas ranking-be se voltak alkalmasak az emberek a kooperációra. Gondolom itt is az elején amíg low rankingbe vagyok inkább a fejem fogom fogni. :D Milyen rankingnél kezdődik itt a normális, élvezhető közeg? Vagy itt is úgy van, hogy legalább 3 emberrel kell együtt játszani hogy ne idegeljem szét magam?

(#19165) customer114 válasza Petike168 (#19164) üzenetére


customer114
senior tag

Magasabb rankingnél is foghatod a fejed. Mi általában 3an vagyunk, mégis beadja maradék kettőnek az esetek 80%-ában a legalja játékosokat. :DD

Próbálj arra törekedni, hogy ne kapj reportot, ne leavelj, és nyomjátok a commendet egymásra, így növelve az esélyt a fent említett emberek(?) elkerülésére. :K (match making rendszere katasztrófa a dotának)

[ Szerkesztve ]

(#19166) ZoPád válasza Inkv1zítoR (#19163) üzenetére


ZoPád
tag

Ez érdekelt engem is, de nem kaptam választ dev fórumon sem.

Valószínű, hogy lehet majd választani, mert kétlem hogy akarnak több tízezer panaszt lekezelni a nemlétező support részlegükkel.

Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor csak az egyikkel játszod le a 40-et.
Nekem pl. az international solo felesleges mert 4999-re korlátozták a kalibrálást, szal nem cserélném le semmiképp, ezért csak partyban játszottam le a 40 gamet.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#19167) wikings2 válasza Petike168 (#19164) üzenetére


wikings2
őstag

köszönöm mindenkinek a gratulációt :R

Hát ez nehéz kérdés :D Én 6.5k-7k avgben is találkozok olyan meccsekkel amiktől az életkedvem is elmegy, pedig ezeket a meccseket látod a Watch menüpont alatt mint legnagyobb átlagmmr meccsek. Szerintem 5k felett lehet azt mondani, hogy a retardáltak száma kezd fordítottan arányos lenni a nevedhez hozzárendelt kis számmal, de minden szintnek megvannak a maga díszpintyei. Hogy a saját példámon közelítsem meg a dolgot, a legjátszottabb hőseim broodmother, phoenix és tuskar, erős 39-40 % winrates 100th most picked hősök (phoenix most meta-support, de anno csak offlanerként játszotta mindenki) és ezeket spammelve mentem fel 6k ra először, szóval csak elkötelezettség kérdése a téma, pár ezer óra kelleni fog itt is ahhoz hogy otthon érezd magad minden szituációban.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19168) Иван


Иван
őstag

Szerintem simán lehet még egy bundle immortal 3 ládákkal. Nem véletlenül nem raktak ebbe bele. Azzal majd tudnak megint lökni a prizepoolon + 2 immortal3 ládáért nem kell 94387216764 levelt elérni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19169) ngáborz válasza ZoPád (#19166) üzenetére


ngáborz
tag

4999-et lehetetlenség kapni. Én 10ből 9 game nyertem, mindben core voltam a party mmem 6k erre it party rankedban meg kaptam 4492-őt. Másik srác 6.4k solo hasonló paraméterek mellet kapott 4487-et. Singsing 44xx szal eléggé unbalanced a történet.

(#19170) ZoPád válasza ngáborz (#19169) üzenetére


ZoPád
tag

Az az elméleti maximum.
Ha minden gameben 20/0/20 lennél, 1000+ gpm, X tower damage meg ki tudja miket számolnak még, akkor kapnál 4999-et.

Egy ideje ugyanezt megcsinálták a smurfökkel is, anno mikor először bejött a ranked Dendi 55xx-re kalibrált, ez ugye már lehetetlen

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#19171) ngáborz válasza ZoPád (#19170) üzenetére


ngáborz
tag

Hát igen... Elméletben Miracle vagyok gyakorlatban meg az akit leszopatott.. :D Régen zeussal toltál 10/10 gamet és kaptál 5400-at bármilyen mmről érkeztél. Aztánmeg kijött az individual skill különbség :/

(#19172) customer114


customer114
senior tag

Nem vagyok az a top player tudom, de kicsit túlzásnak tartom, hogy 90 évet kapjak a heti questem teljesítésére. :DD

kép

(#19173) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, van egy visszatérő jelenségem dotaba ami már eléggé zavaró.
Amikor játszok random fölad egy hibaüzenetet a windwos egy sik ablakba a sarokba hogy az nvidia driver nem válaszolt ezert leált, amint ezt kiirja a torpanás megszakad kép kimerevedve, hang van és hallom hogy megy a játék a többieknek is úgy jelzi hogy ott vagyok, viszont csak a játék újraindításával tudom visszanyerni az irányítást. Van mikor egy játékba 5x megcsinálja, van hogy napokig egszer se. Csak dotaba csinálja mindenhol máshol tökéletesen megy, régebben fekete képernyő volt és minden kifagyott és zúgó hangot adott ki, akkor csak a gép resetelésére reagált, amiota volt az international update azóta fagy ki csak a játék egy pillanatra ahogy leírtam, viszont a feketet volt hogy hónapokig nem dobta be... már zavar a rebornt előtt sose fordult elő ilyen... most win 10 pro 64bit van a gépemen egy zotac 780 amp legújabb driver i7-3770 el, volt benne 660ti phantom és 460 amp azokal is dett ezt csinálta... egy darabig egy régebbi drivert használtam akkor ritkábban dobta ki, de msot a legújabbal nagyon gyakori...

Van valami mód hogy kiküszöböljem ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#19174) Zaied válasza Zaied (#19173) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A 3770 igpujával sose fagyott ki egy 2 hét alatt...

(#19175) Pocok256 válasza Zaied (#19174) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez elég sok mindentől lehet attól kezdve, hogy rossz a driver valami fent maradt ergo win reisntall tuti megoldja odáig, hogy tápegységed kuka és képtelen etetni a vgat ezért hibázik. Elég valószínűtlen, hogy a dota hibája ez :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19176) xuldar válasza Pocok256 (#19175) üzenetére


xuldar
őstag

+1 a tápnak. Nekem 2 éve egyszer csak elkezdett random újraindulgatni a gépem. Tápcsere megoldotta. A tápok elfáradnak egy idő után, hiába nem gagyi. A monitorom 10 éves, 2 hónapja volt szerelőnél. Sosem volt baja, de már nehezen kapcsolt be. Elfáradtak a tápellátó alkatrészei.

Ha tudsz, kérj kölcsön másik tápot. Potens legyen, és ne túl régi, van pár cucc a gépedben.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19177) goodboy007 válasza Zaied (#19173) üzenetére


goodboy007
senior tag

Pucold ki a gépet sűrített levegővel, fújd ki a SATA/PCIe csatlakozókat, esetleg tedd át másikba a VGA-d!

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#19178) szilva01


szilva01
őstag

A vírusírtót és a tűzfalat kapcsolja ki, majd indítsa újra készülékét.

;]

(#19179) Zaied válasza goodboy007 (#19177) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Rendszeresen takarítom a gépet...
Tápegység szerintem jó ha bf 4be és cs go ba se dobta föl egyszer se...
460 amp 660ti es a 780 al is csinalja most, a rendszer viszonylag friss...

(#19180) ZoPád válasza Zaied (#19173) üzenetére


ZoPád
tag

> Van mikor egy játékba 5x megcsinálja, van hogy napokig egszer se.

Túlmelegedés / táp / háttérben valami

Böngészőbe alttabolgatsz játék közben? A Chromenak van egy olyan jó szokása, hogy kisajátítja a dvga-t..

Advanced settingsben keress egy "Use Hardware Acceleration When Available" pipát és vedd ki.

Egy próbát megér, vagy van ilyen registrys bütykölés is [link]

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#19181) Zaied válasza ZoPád (#19180) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Hát igen belegondoltam én is hogy a táp nem hülyeség, csak az zavar hogy semmi másban nem csinálja, semmikor máskor, csak dota közben... rengeteget photoshoppolok ott tökéletes, netezés közbe se volt még semmi baj, filmezés közbe is jó. Szóval mindenütt stimmel csak van hogy dotába nem... :) a táp tavaly nyáron lett vásárolva, el is gondolkoztam rajta, amúgy egy corsair, de ennyire nem emlékszem rá hogy azóta csinálja e, mert volt hogy hónapokig semmi baja se volt pl januar februarba emlekszem hogy 1x se csinalta :)

Megpróbálok venni eggyet, mivel kipróbálni nagyon nem tudom máshogy...

(#19182) Zaied válasza xuldar (#19176) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kölcsönkérni sajnos nem tudok, a gép nem áll le és nem is indul újra random... akkor én is ott keresgéltem volna elősör...

(#19183) Pocok256 válasza Zaied (#19181) üzenetére


Pocok256
veterán

Januárban hideg volt most meg meleg van ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19184) Zaied válasza Pocok256 (#19183) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A hűtéssel akkor és most sincs probléma, ha máshol is csinálta volna nyílván nem ide írok...
A neten láttam külföldi fórumokon hogy másnál is előfordult hasonló nvidia karival, nem a levegőből szedtem, és elhiheted nekem nem vicces főleg ha cserélni kell a tápot...
Azért irtam ide hátha itt találkozott már hasonlóval...

[ Szerkesztve ]

(#19185) ngáborz válasza Zaied (#19173) üzenetére


ngáborz
tag

A kollégák kb már minden hardveres okot felsoroltak, te pedig kizártad őket szóval próbáld meg hátha, hogy leszedsz egy HWinfót, elindítod és mellette gamelsz. Ez csak azért kell, hogy tényleg hardverikusan rendben legyél. A másik javaslatom pedig, megnyitod a steamet -> gamelist -> d2 -> jobb katt.> properties -> set launch options és beírod, hogy -high, -nod3d9ex, -dx11.

(#19186) Zaied válasza ngáborz (#19185) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ezeket végigpróbáltam már én is mielött kérdeztem, azért kérdeztem hogy hátha van valami jó ötlet amire én nem gondoltam. Tápra pl nem az is igaz hogy nem mai de sajnos másik tápot nem tudok bele rakni csak ha veszek és azt gondolom senki nem vállalná föl hogy biztos az és vegyek azonnal...

Köszi az infót megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#19187) xuldar válasza Zaied (#19182) üzenetére


xuldar
őstag

Csak ezért nehogy újat vegyél. Beszéld meg valami haveroddal akkor, hogy cseréljetek tápot 1 hónapra. Barátaid azért csak vannak, és manapság a PC sem luxus. Csak az a lényeg, hogy normális táppal rendelkező illetővel beszéld meg.

Illetve a windows eseménynaplójában nézegesd a kritikus eseményeket, mi okozza. Ha ott is nvidia driverhibát látsz, esélyes, hogy a VGA környékén lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19188) Zaied válasza xuldar (#19187) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A gép nem luxus viszont sokan laptopot használnak a többieknek meg nem biztos hogy van jó tápja :)

nvdia tdr hiba nem lehet?

(#19189) Pocok256


Pocok256
veterán

Amúgy, ha ennyire elmegyünk fiúk hardveres irányba azt már egy másik topikba tegyük, mert nem doto probléma ez 100%. Nagyon jó és becsülendő, hogy az itteni topik lakok segíteni akarnak, csak maradjunk a tematikánál :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19190) Zaied válasza Pocok256 (#19189) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

oké, bocsi...
átnyergelek, akkor ezek szerint félreértés volt...

(#19191) goodboy007 válasza Zaied (#19188) üzenetére


goodboy007
senior tag

Még egy utolsó ötlet a témában tőlem:

Különböző kártyákkal és különböző verziójú driver-ekkel elég kicsi az esélyes a TDR-nek, szinte 0.

nVidia Control Panel-en esetleg változtatgasd a beállításokat -élsimítás, ilyesmi-, meg csinálj Custom felbontást 59Hz-el (már ha alapból 60Hz-es a monitorod).

Valamint ne photoshop, meg film legyen a többi tesztprogram, hanem mondjuk a GTAV/Shadow or Mordor maxon. Ha ezekkel nem lép fel a hiba, akkor a VGA-d rendben van.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#19192) ngáborz válasza Zaied (#19190) üzenetére


ngáborz
tag

Valaki redditen hasonló témakörben ezt javasolta "Had similiar issues. For me, it was zombie wmplayer.exe that didtn terminate properly. I know it sounds strange, just check your running tasks and you will see of it is the same issue." Valaki pedig a HDD-t. A HWinfót azért javasoltam, mert kiírja a GPU max hőfökát és hátha ott a bibi. Legtöbben mellesleg a windows újrarakását javasolták.

(#19193) wikings2


wikings2
őstag

Nekem is volt annó hasonló problémám, és a deamon tools letörlése + vírusírtó gaming módban való pörgetése megoldotta aproblémát. :) Elég speckó lehet egyénenként a megoldás, de végérvényesen ha nem hardveres a hiba akkor egy windows újrarakás megkell hogy oldja azt.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19194) xuldar válasza goodboy007 (#19191) üzenetére


xuldar
őstag

Anno, amikor motort váltottak a dota alatt, problémát okozhatott, ha vga driverből volt kényszerítve az élsimítás és anizo szűrés. Az volt a megoldás, hogy a driverben az alkalmazásra bíztuk ezek beállítását.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19195) Zaied válasza goodboy007 (#19191) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

3d markot rengeteget futtattam 1x se volt semmi...

bf4 en se jött elő, azok a játékok amiket írtál azok nincsenek meg...

(#19196) Pocok256 válasza Zaied (#19195) üzenetére


Pocok256
veterán

Az új 3dmarknak van stress testje erezd rá 3-4 órán át, ha úgy se jön elő akkor az doto hiba és beszélgetünk itt róla tovább :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19197) customer114 válasza Zaied (#19195) üzenetére


customer114
senior tag

win volt újratelepítve? dota volt törölve vele együtt vagy csak detektáltad a fájlokat? steam mappa ugyan olyan elérési útvonalat kapott, mint win resi előtt volt?

(#19198) Zaied válasza Pocok256 (#19196) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

hát tegnap elég sokat ment és semmi, azért nem tudom hova rakni...

(#19199) Zaied válasza customer114 (#19197) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

nemrég újra volt telepítve előtte és utána is megmaradt a hiba, dotát mindig ugyan oda rakom

(#19200) Zaied válasza wikings2 (#19193) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

újrarakom gyorsan csak az lesz rajta ami kell és akkor gyorsan kiderül...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.