Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) haddent válasza stigma (#650) üzenetére


haddent
addikt

Nem kell választanod, mert mind másra van :D Sorozat, film, felirat ebben a sorrendben

(#652) stigma válasza haddent (#651) üzenetére


stigma
addikt

Akkor jöjjenek azok a konténerek :DDD
Első körben csak Sorozatokkal kipróbálom, felirat szerintem nem fog kelleni mert Coreelec-nél és Emby esetében is opensubtitles be van álltva igaz van hogy másik filmhez szed feliratot :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#653) gazso75 válasza stigma (#650) üzenetére


gazso75
aktív tag

igen a Jackett keres a megadott "virágboltok" között, és API-val összekapcsolódik a sonarr/radarr-al
A sonarr/radarr szól neki, hogy kellene ezvagyaz, szétnéz és a megadott nyelv/felbontás/méret alapján ajánlja a torrenteket, amit aztán a sonarr/radarr elküld a qbitt/transmission/deluge/stb-nek. Ha lejött odamásolja a megadott könyvtárba, elintézi a jogosultságokat, és kész.
a Sonarr sorozatokat, a Radarr a filmeket, a Bazarr a feliratokat intézi
Mindre szükséged lesz :D

(#654) gazso75 válasza stigma (#652) üzenetére


gazso75
aktív tag

Pont ezaz, a Bazarr ügyesen konvertál, szinkronizál, supersubtitles/hosszupuska/opensubtitles van nekem beállítva, 99% jó a felirat

(#655) stigma válasza gazso75 (#653) üzenetére


stigma
addikt

Király, akkor a napokban ha lesz időm szenvedek vele egy sort, vagyis nagyon nem kell mert elég sok youutbe video van fen, mit hogyan kell állítgatni.

Köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#656) gazso75 válasza stigma (#655) üzenetére


gazso75
aktív tag

ja kimaradt a Lidarr az meg Zene

(#657) gazso75


gazso75
aktív tag

Most találtam olyat, Readarr (ebook), bár még alfa állapotban van.

(#658) szuszinho


szuszinho
őstag

Bazarr a letöltött verzióhoz át tudja időzíteni a feliratot? Eddig Emby-t használtam a feliratok letöltésére, de akkor ez így jobbnak tűnik.

(#659) gazso75 válasza szuszinho (#658) üzenetére


gazso75
aktív tag

Szerintem inkább fps korrekciót csinál, meg be lehet állítani hány pontos egyezésnél töltse le.

(#660) gazso75


gazso75
aktív tag

Valami jóféle fájlszerver docker-t tudtok ajánlani ? Nem baj a GUI-s, szeretem a csillivillit, mégha hülyeség is :)
Vagy maradjak egy sima nginx/apache megoldásnál .htacces-el ?

(#661) stigma válasza gazso75 (#660) üzenetére


stigma
addikt

webszerverre gondolsz, hogy másikat mint a swag?

NginxProxyManager: Link
Traefik : ezt még most emésztem

NginxProxyManager esetén tudsz cert-et generálni, illetve, konténereket kiengedni netre.
ezenfelül tudsz állítani felahsználót ki, mihez férjen hozzá akár belső hálón akár csak egy megadott ip-vel.
van duckdns és cloudflare DNS autentikáció is.

Jó kis cucc most ezt használom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#662) gazso75 válasza stigma (#661) üzenetére


gazso75
aktív tag

áááá nem, ez nekem is megy régen már. webszerver ami fájlmegosztásra kellene néha

de igaz az NPM-el megoldottam a felhasználó kezelést. el is felejtetettem, hogy tud ilyet
Traefik-et néztem már, de itthonra kicsit overkill-nek érzem, az NPM pont megfelel erre.

köcce

[ Szerkesztve ]

(#663) stigma válasza gazso75 (#662) üzenetére


stigma
addikt

Esetleg cloudhoz használt konténerek jutottak volna még eszembe: Nextcloud,owncloud,filecloud

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#664) gazso75 válasza stigma (#663) üzenetére


gazso75
aktív tag

jaja a nextcloude lehetne még esélyes, de tényleg csak arra kell, hogy az a néhány telepítő ami szokott kelleni és a pendrive itthon marad, elérhető legyen

(#665) stigma válasza gazso75 (#664) üzenetére


stigma
addikt

Erre én nem dockereznék. NAS-on mindegy hogy mi fut(xpenoloogy,freenas,omv,...) megiosztanék egy mappát amiben csak ezeket tenném, majd minden gépen külön hálózati meghajtóként felcsatolnám.
Mindenkinek ott van a szeme előtt és tud belepakolni ha kell bármit.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#666) gazso75 válasza stigma (#665) üzenetére


gazso75
aktív tag

dockerben fut egy nginx, és ezt cloudflares subdomainnal érem el. Igazából csak nekem kell, NAS-on tárolom ami kell és fel is van csatolva ha kell

Más:
A Sonarr/Radarr/Bazarr/Lidarr/Readarr témához még annyit, hogy én még beállítottam mindhez egy-egy telegram bot-ot, így ha valami lejön, az szól, így tudom mihez kezdhetek neki. Sokszor volt már, hogy olvastam valami készülő pl. sorozatról, beállítottam a sonarr-ban, és meg is feledkeztem róla, és 1xcsak szól a sonarr bot, hogy lejött, a bazarr bot, hogy megvan hozzá a felirat, a plex bot, meg, hogy beolvasta, nézhetem.
Ha még nem használjátok, melegen (nem ereszcsatornásan) ajánlom.

(#667) instantwater válasza gazso75 (#666) üzenetére


instantwater
addikt

Ezek a *arr appok valami automata letöltők? :F

(#668) gazso75 válasza instantwater (#667) üzenetére


gazso75
aktív tag

Igen

(#669) haddent válasza gazso75 (#660) üzenetére


haddent
addikt

Ahogy mondták többen is, nextcloud. Én is pár hetente - havonta használom, de akkor tökre jól tud esni, hogy csak beírom böngészőbe és behúzom / kihúzom és igényes szép megoldás ami működik

(#670) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Egy Raspberry 4-en (4GB) futtatok docker-t, benne pár alap dolgot, pi-hole, transmission, plex, watchtower és portainer. Pár hete kipróbáltam plex-et, egész jó, de vmiért iszonyat zabálja a Pi-t. Elindítom és mind a négy mag közel 100%-on pörög, még akkor is, ha semmit nem nézek rajta. :F
Pár napja haddent említette meg a jellyfin-t, mint plex és emby alternatívát. Gondoltam kipróbálom. Viszont valamiért nagyon nem akar összejönni. :O

Portainer-ben látom, hogy elindul a dolog. Viszont, amikor beírom a böngészőbe a Pi címét 192.168.69.116:8096 konkrétan azt kapom, hogy a webhely nem érhető el, A http://0.0.0.0:8096/ weboldal ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.

Ellenben Transmission, ugyanezen az ip-n, csak más porton simán bejön.

A docker-compose fájlom így néz ki:

version: "2.1"
services:
  jellyfin:
    image: ghcr.io/linuxserver/jellyfin
    container_name: jellyfin
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=1000
      - TZ=Europe/Budapest
      - UMASK_SET=022
    volumes:
      - /media/WDHDD01/docker/jellyfin/config:/config
      - /media/WDHDD01/docker/transmission/downloads/complete:/data/movies
      - /opt/vc/lib:/opt/vc/lib #optional
    ports:
      - 8096:8096
      - 8920:8920
    devices:
      - /dev/dri:/dev/dri #optional
      - /dev/vcsm:/dev/vcsm #optional
      - /dev/vchiq:/dev/vchiq #optional
      - /dev/video10:/dev/video10 #optional
      - /dev/video11:/dev/video11 #optional
      - /dev/video12:/dev/video12 #optional
    restart: unless-stopped

Próbáltam devices nélkül, akkor se volt jó. Portainer-ben a log így néz ki:

[s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0.
[s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0.
[fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes...
[fix-attrs.d] done.
[cont-init.d] executing container initialization scripts...
[cont-init.d] 01-envfile: executing... 
[cont-init.d] 01-envfile: exited 0.
[cont-init.d] 10-adduser: executing...
-------------------------------------
          _         ()
         | |  ___   _    __
         | | / __| | |  /  \ 
         | | \__ \ | | | () |
         |_| |___/ |_|  \__/
Brought to you by linuxserver.io
-------------------------------------
To support the app dev(s) visit:
Jellyfin: https://opencollective.com/jellyfin
To support LSIO projects visit:
https://www.linuxserver.io/donate/
-------------------------------------
GID/UID
-------------------------------------
User uid:    1000
User gid:    1000
-------------------------------------
[cont-init.d] 10-adduser: exited 0.
[cont-init.d] 30-config: executing... 
[cont-init.d] 30-config: exited 0.
[cont-init.d] 40-gid-video: executing... 
[jellyfin-init] Pi Libs detected loading
[cont-init.d] 40-gid-video: exited 0.
[cont-init.d] 99-custom-scripts: executing... 
[custom-init] no custom files found exiting...
[cont-init.d] 99-custom-scripts: exited 0.
[cont-init.d] done.
[services.d] starting services
[services.d] done.

Van valamilyen ötletetek, hogy mit rontok el? A vicc az, hogy a pc-n virtualbox-ban létrehoztam egy debian-os vm-et, docker-rel jellyfin-nel és portainer-rel és ott simán megy. :Y

Előre is köszi a segítséget :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#671) haddent válasza aerol (#670) üzenetére


haddent
addikt

A devicesből csak azt mountold, amid van is, egyáltalán nem biztos, sőt valószínűtlen, hogy mind van. Illetve én azt javaslom, hogy amiből van official image, abból azt kell használni, jelen esetben nem linuxserver/jellyfin hanem jellyfin/jellyfin.

Ettől függetlenül, ha ugyanez a konfig más gépen megy, akkor ott nyilván a géppel lesz valami

(#672) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Még ismerkedő félben vagyok a dockerrel. Sokat olvastam a témában, de vannak még kérdéseim, és abban bízok, hogy itt hamarabb egyszerű választ kapok. :)

1. Adott egy spring alkalmazás, ami folyamatosan futtat linux parancsokat, és így kap információkat a rendszerről. Ha jól értem, akkor a docker teljesen izolálja az alkalmazást a rendszertől. Ebben az esetben lehetséges, hogy valamilyen módon kommunikálni tudjak a rendszerrel?

2. Eddig leginkább lxc-t használtam, ott sok szolgáltatás futhatott egy konténerben, de ha jól értem, itt egy konténer egy szolgáltatás. Igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#673) haddent válasza szoke12 (#672) üzenetére


haddent
addikt

1. Persze, pl. ssh vagy nem ismerem a Springet, de ha valami socketet használ azt be is mountolhatod

2. Alapvetően ez a best practice mindenféle konténerizálásnál, hiszen épp ez a lényege, más use-case -re ott a sima kvm/qemu. De ettől függetlenül úgy építed fel és azt raksz 1 kontlnerbe amit szeretnél, akár 10 szolgáltatást is

(#674) szoke12 válasza haddent (#673) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm a gyors választ!

Lényegében a spring egy java keretrendszer és java-ból adok ki / futtatok bash parancsokat. (Pl így tudom beállítani az időt, időzónát, rendszermódosítások, hálózatkezelés, stb.) Sok olyan dolgok is így oldottam meg, amire egyébként van dedikált java parancs, mert valami miatt nem jól működtek, vagy nem abban a formában kaptam információt, ahogy kellett volna.
A lényeg: jelenleg a gépen root-folyamatként kell fusson a java process, hogy ezeket a dolgokat el tudja végezni. Ha ezt én beteszem a dockerbe, akkor azzal elvágom ezt a lehetőséget?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#676) aicon válasza aerol (#670) üzenetére


aicon
senior tag

Itt egy példa embyre (régebbi, de kiindulni jó), értelemszerűen az elérési utakat átírod

export DOCKER_DATA=/root/docker-containers PGID=1000 PUID=1000
docker run -d \
--name=media-emby \
--hostname=nas-emby \
-e PUID=$PUID \
-e PGID=$PGID \
-e TZ=Europe/Budapest \
-e UMASK_SET=022 \
-p 8096:8096 \
-p 8920:8920 \
-v $DOCKER_DATA/emby/server:/config \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Sorozatok:/data/tvshows \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Film:/data/movies \
--restart unless-stopped \
linuxserver/emby
.....
update:
docker pull linuxserver/emby &&
docker stop emby &&
docker rm emby

reinstall (no data lost)
docker system prune --all --force --volumes

vagy az eredeti Emby:

export DOCKER_DATA=/root/docker-containers/ PGID=1000 PUID=1000

docker run -d \
--name=media-emby \
--hostname=nas-emby \
-e UID=$PUID \
-e GID=$PGID \
-e GIDLIST=100 \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 8096:8096 \
-p 8920:8920 \
-v $DOCKER_DATA/emby:/config \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Film:/mnt/Mozi/Film \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Sorozat:/mnt/Mozi/Sorozat \
--device /dev/dri:/dev/dri \
--restart unless-stopped \
emby/embyserver

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#677) szoke12 válasza #29736192 (#675) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm!

Ez alapból jól hangzik, hogy használom a felhasználóját. A cél az lenne, hogy építek egy olyan alkalmazást, ami konténerként cserélhető (a konténerben futna még pár kisebb szolgáltatás), viszont valamilyen szinten hozzáfér a host rendszerhez.
Elég hibrid dolog, és kissé erőltetettnek érzem...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#679) szoke12 válasza #29736192 (#678) üzenetére


szoke12
őstag

Értem, esetleg érdemesebb lenne az lxc irányba elindulni?
Olyan platformot keresnék, ami lehetővé teszi, hogy "bármilyen linuxon" tudjon futni a cucc, viszont könnyen mozgatható, cserélhető legyen, egyben.
Esetleg létezik olyan, ami kifelyezetten erre készült?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#681) Rimuru válasza szoke12 (#679) üzenetére


Rimuru
veterán

Virtualis gep (pl kvm), teljesiti az elvarasaidat es jobbnak tunik a te felhasznalasodhoz. :)

Vigyázat, csalok!

(#683) Rimuru válasza #29736192 (#682) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, ott a vm a "host". ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#684) szoke12 válasza Rimuru (#681) üzenetére


szoke12
őstag

Ez izgalmasnak hangzik :)

Mindjárt utána olvasok.... :R

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#687) aerol válasza haddent (#671) üzenetére


aerol
tag

Köszi a tippet, végül a jellyfin-es image-t használtam és most megy is viszonylag rendesen, csak a metaadatokkal van némi baj pár sorozatnál. Ha jól sejtem, fel kell építsek egy könyvtárstruktúrát és nem csak úgy ömlesztve (letöltve) kéne tárolni a filmeket. :B Asszem búcsut intek az nc-os 2000 alatti helyezésnek :DDD

Egyébként érdekel ez a Sonarr/Radarr/Bazarr/Lidarr/Readarr cucc, bár fene se tudja, lehet sok lenne már a jóból... :U

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#688) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,

ünnepek alatt gondoltam kicsit játszanék mail szerverrel.
Tudtok valami jó mail dockert ? gondolom valami postfix kellene.
Sose csináltam még ilyet, így mondhatni 0-ról kezdeném.

(#689) haddent válasza gazso75 (#688) üzenetére


haddent
addikt

Mielőtt nagyon beleásod magad ellenőrizd, hogy van -e tcp/25 tcp/587 nyitott portod a szolgáltató irányából. Pl. a linux szerveren: nc -lvnp 25 aztán [link] -on ip -d, 25.
Kb. minden szolgáltató blokkolja, akkor meg kár vele szenvedni, sajnos .. Évek óta próbálom kikerülni... van ilyen "ghettosmtp (google)" megkerülés, de akkor meg valaki más proxyzza a forgalmat, nekem az meg nem szimpi.. Elvileg mivel tls titkosított nem para, de.. akkor ennyi erővel ott a gmail...

(#690) gazso75 válasza haddent (#689) üzenetére


gazso75
aktív tag

El is vérzett a voda, köszi, hogy megkíméltél jó sok szívástól

(#691) aicon válasza gazso75 (#690) üzenetére


aicon
senior tag

postfix beállításainál fel tudsz venni egyéb smtp szolgáltatót relayhost alatt,
pl gmail, sendgrid, stb.
én így használom évek óta, nincs port gondom és nem kell vacakolnom a többi beállítással amit megkíván egy mail szerver,
még senki nem jelezte, hogy illetéktelen olvasgatta a levelezést,
ha már titkosított folyamatot használ...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#692) gazso75


gazso75
aktív tag

TVheadend dockerbe, hogyan tudnám belevarázsolni a saját xml-t ?

(#693) haddent válasza gazso75 (#692) üzenetére


haddent
addikt

Nem ismerem az alkalmazást, de a sima bind-mount nem megfelelő?
volumes:
- /itt/az/xmled.xml:/itt/meg/adockerben/ahelye.xml

(#697) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Egy bugyuta kérdés, létezik tévés műsorújság dockerhez?

(#698) aicon válasza Nagymelák (#697) üzenetére


aicon
senior tag

Webgrab+ enigma alapú műholdvevőkhöz, kodihoz, vagy bármihez ami le tudja kezelni, amennyiben ismered a világát
dockerben is futhat, de nem dockerhez kifejezetten

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#699) golya87 válasza aerol (#687) üzenetére


golya87
őstag

Nekem a fentiek használatával sikerült a 2k alatti besorolás, jelentsen ez bármit is. Tárhely kérdése...

(#700) haddent válasza golya87 (#699) üzenetére


haddent
addikt

Én meg -ha használnék ilyet vagy tudnám egyáltalán mi az az nc :U - akkor megvettem volna 1 évre a prémiumot most ünnepekkor 100% bónusszal 2 évre aztán nem izgatna a seed :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.