Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) stigma válasza oOKitsuneOo (#1400) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat viszont, viszont amiket linkeltél, az kb ugyanaz, mint amit manuálisan is meg tudok tenni: Portainer => stack =>kiválasztok egy konténert majd kimásolom txt-be vagy akármibe és elmentem.

2. megoldást kipróbáltam, viszont nem jó sajnos, mert a /config, image-n kívül még a Volume is fog kelleni szerintem, amiben sok adat van, amit nálam a Portainer az SSD-re ment.

A 3.-ik pontban írt válaszod nem igazán tudtam megérteni :DDD , mert a 2. pontomhoz semmiféleképpen nem kapcsolódott az egy totál másik felállás az Nginx Proxy Manager helyett.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1402) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok. Kezdő Dockeres jelentkezik. Remélem faaék egyszerű lesz nektek a kérdésem. Synology DS220+ 7.1. Dockerben telepítettem a Ubooquity-t. Képregény olvasó. Local hálózaton remekül működik. Viszont mobil nettel nem érem el. Merre kell milyen portot nyitnom, vagy szerintetek mi a megoldás? Köszönöm a választ ha lesz.

Holnapkészítést vállalok.

(#1403) szuszinho válasza forintuser (#1402) üzenetére


szuszinho
őstag

Reverse proxy után nézelőd. Nginx pl.

(#1404) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok.
elkészült a truenasom. feltettem a cups ot, de nem latja az usb-t
van valakinek értelmezhető leiras link, vagy barmi amin el tudnak indulni?
odáig jutottam h valahogy fel kellene mountolni :(

(#1405) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani jól bevált erőforrás monitorozó appot?
Arra esetleg van lehetőség, hogy ne csak monitorozzam, ha nem el is tudja osztani az erőforrásokat?

(#1406) stigma válasza DIEGO15 (#1405) üzenetére


stigma
addikt

Hi, monitorozásra én ezt használom: nicolargo/glances
Telepíteni nem vészes : Link

Erőforráselosztást passzolom, mert nekem van egy J5040-es ITX-es erős lapom + 16GB ram, amivel elvagyok és mindenre elég :DDD (OMV6+15-20 docker konténer)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1407) DIEGO15 válasza stigma (#1406) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm, ez szuper lesz.

Jelenleg arm alapú s905x vasam "lelke", véges erővel, de így is röhögve viszi azt a 7-8 konténert ami fontos nekem.
Most akarok költözni X86-ra, egy N4200+8gb ram lesz az új alany. Ezen viszont már 15-20 konténer a cél, amit azért szerettem volna monitorozni.

Más:
Van valakinek bevált streaming appja, ami nem erőlteti a transzkódolást és temészetesen free több felhasználó esetén is.
A jellyfin jó lenne, de kevés a vas hozzá, streama jó lenne, kicsit butácska. Automatikusan nem ad hozzá semmilyen media tartalmat és kézzel is csak akkor, ha be tudja azonosítani a movieDb alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1408) stigma válasza DIEGO15 (#1407) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nincsmit.

Hát én eddig az elmúlt pár évben igaz csak itthonra Plex/Emby/Jellyfin kombót használtam, helyi hálózatra, viszont jönne a kérdés, hogy a webes böngészőben akarod csak nézni, vagy egy másik helyen TV vagy TV+lejátszó mellett?
Ezt azért kérdezem, mert nekem jelenleg Plex fut a NAs-on semmit nem transzkódol, mert kikapcsoltam, csak smb-n ossza a lejátszóval amin Coreelec fut(Kodi) +PlexKodiConnect addon. PlexKodiConnect csak az adatbázist építi fel a Kodiban, nekem ez azért kellett mert 2 TV-m van (nappali és háló) így mindegyik szobában tudom onnan folytatni ahol abbahagytam.

Régebben J4105-ITX volt a NAS-ban(most J5040), de Plexet kiengedve a netre az 1080p-s filmeket még böngészőben le tudtam játszani, 4k-t már nem.

Amúgy még ezeket találtam neked: 15 BEST PLEX ALTERNATIVES

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1409) Elemental válasza stigma (#1408) üzenetére


Elemental
addikt

Szintén így használom. Plex a nason, coreelec boxok (4 darab. Ebből egy ugoos, amin megmaradt az android, azon maven kodi, amin szintén plexkodiconnect addon.) plexkodiconnect addon. Nagyon szeretem.

(#1410) DIEGO15 válasza stigma (#1408) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igen, elsősorban böngészőben használnám. Külön kodi boxot nem szeretnék csinálni, akkor marad a dlna/filebrowser konténer

(#1411) stigma válasza DIEGO15 (#1410) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ha nem lenne 4k akkor szerintem rendben is lennél az Emby/Plex/Jellyfin trió valamelyikével.
Annyi érdekesség még, igaz az xpenology fórumból beszétltem egy sráccal, aki most a tört DMS 7-es loadert tette fel egy J1900-as lapra, ahol Jellyfin esetében ment a 4k h264-es lejátszás a böngészőben.

#1409Elemental: Én is így használom, és örülök, hogy tökjól megy. Egyetlen hátrány, hogy CE-ben 9.2.8-on vagyok, mert PKC addon esetében nálam a feliratos filmeket elég szarul játsza le, de mondták ez az új 19-es Kodi + Phyton kódolás miatt van sajnos, hogy szar lett az addon.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1412) DIEGO15 válasza stigma (#1411) üzenetére


DIEGO15
őstag

Rendben. ez jó hír. Köszönöm.
Lehetséges, hogy máshol volt a szűk keresztmetszet. Vettem egy új routert is, azzal kezdem majd az upgrade-t.

Gondolkoztam xpeno-n is, de szerintem maradok debian alapon, és rajta a docker.

Azt esetleg tudod, hogy mire figyeljek, ha html5 kompatibilis kódolású filmet akarok betölteni?

[ Szerkesztve ]

(#1413) stigma válasza DIEGO15 (#1412) üzenetére


stigma
addikt

Hát, azt passzolom.
A lapot elcsesztem, de kb az az architektúra, mint J1900 esetében (N3150).
Ő Emby/jellyfin esetén az ffmpeg csomagtól függött, hogy jól vagy rosszul transzkódolt: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1414) Elemental válasza stigma (#1411) üzenetére


Elemental
addikt

Mind a négy boxon matrix van. Három 19.3, egy 19.5. Nem tapasztaltam semmilyen hibát.

(#1415) DIEGO15 válasza stigma (#1399) üzenetére


DIEGO15
őstag

Sikerült ezekre jó megoldást találnod?

(#1416) stigma válasza DIEGO15 (#1415) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát én így oldottam meg a dolgot:

1. Portainer - Stack: Itt a fontos stackeket txt-be kimentettem ami kellett, majd újra futtattam az új rendszeren
2. Docker Volume+konfig mentés:
/config mappában a fontos config fájlok megvoltak, így már csak kimentettem a konténereket kompletten (volume, image, stb)
Erre egy példa: Youtube
belépsz SSH-n majd az alábbi parancsokat adod ki:
docker ps paranccsal megkeresed a konténer ID-t
cd3a079524f6 linuxserver/plex:latest

sudo docker stop plex
sudo docker commit cd3a079524f6 plexbackup
sudo docker save plexbackup > plexbackup.tar
pwd

pwd-vel azt fogod látni hova ment, ebben az esetben nálam a /root-ba. Ezeket a tar fájlokat kimásoltam egy másik helyre, mert ugye a NAS-t újrahúztam.
NAS-t újrahúztam OMV6-ra, HDD-k be, felcsatoltam, jogosultságok, majd visszamásoltam a /root alá és lefutattam az alábbi parancsot:
docker load -i plexbackup.tar

3.Nginx Proxy Manager: Maradtam a régi megoldásnál, tunnel-el nem próbálkoztam, de páran már írták más-más fórumokba hogy tökéletesen megy.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1417) DIEGO15 válasza stigma (#1416) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szia. Teszteltem a tunnel megoldást. Remekül teszik a dolgát.
Egyelőre le is kapcsoltam a swag és a cloudflareddns konténereket.

(#1418) gazso75 válasza DIEGO15 (#1417) üzenetére


gazso75
aktív tag

Mi ez a tunnel megoldás ?

(#1419) DIEGO15 válasza gazso75 (#1418) üzenetére


DIEGO15
őstag

reverse proxy és ddns helyett lehet használni a cloudflare zero trust szolgáltatását. Telepíteni kell egy "conenctor"-t, utána pedig egyesével fel tudod venni az aloldalaid, lokálís cím megadásával. Mindent mást intéz a cloudlfrare, tehát nem kell port forwarding sem.

(#1420) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Portainerben futtatok qbittorrent klienst. Most hosszú idő óta kapcsoltam be a NAS-t, amin fut az egész OMV, rajta a docker és alatta a Qbit.

Érdekes módon futott cirka 30 torrent, 1-2t elkezdett seedelni, a többi missing files (?)

A fileok mind megvannak, nem lettek vÍrus áldozata vagy ilyesmi, semmi rendellenességet nem találtam.

Igazából nem hiányzik semmi, csak érdekel mi történhetett.

Ennek mi lehet az oka?

(#1421) jézusom válasza jézusom (#1420) üzenetére


jézusom
addikt

Újra indÍtottam a stacket, megjavult

(#1422) jézusom válasza DIEGO15 (#1419) üzenetére


jézusom
addikt

Ahhoz mi kell, hogy egy mappát elérjek cloudflarrel, ami OMV-n vagy esetleg Home Assistantban meg van osztva?
Home assistantot elérem cloudflarrel meg telefonos böngészövel is tudok feltölteni fileokat, de nagyon körülményes.
Leginkább az OMV egy mappájához lenne jó valami link, ahova tudnék feltöltögetni biztonságosan, de fogalmam sincs hogyan induljak el.
Az is jó lenne, ha mondjuk egy videómat, vagy fotóimat tudnám linkelni másnak, ne kelljen egyéb szolgáltatást használnom.

Köszi!

(#1423) DIEGO15 válasza jézusom (#1422) üzenetére


DIEGO15
őstag

Én ezt használom: Filebrowser

Fapados, de mindent tud és kicsi az erőforrásigénye.

(#1424) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Nemtom mennyire él a topic, de felteszem a kérdést itt :D
ismerősömnek segítek egy infrát összepakolni, ami abból állna, hogy 1, vagy több jenkins job, több workerrel működeni, dockerp luginnal.
No, a következő amit tudni szeretnék, hogy hogy kell elképzeljem a konténereket. Akarunk 4 podot, 1: java 9, 2: java 11 3: java akármi, 4: PHP. Van amire menne maven, van amire más, azaz minden környezetet lehetne vele tesztelni.
Ezt úgy kell, hogy: csinálod 1 podot, aminek a componenteknél felsorolom, hogy mi menjen rá? Vagy minden runner pod-nak kell egy java pod, meg egy maven, meg ami épp elvárás?

Ebben tudna valaki segíteni, hogy miből áll ez a része? VM esetében evidens, hogy át SSH-zgat a jenkins és a környezetbe futtatja, amit kérek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1425) szuszinho válasza tasiadam (#1424) üzenetére


szuszinho
őstag

Kubernetes clustert szeretnél?

(#1426) tasiadam válasza szuszinho (#1425) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát, elv már elkészült a POC, de olyasmit akartam. Én jobb örülnék ilyen esetekben a VM-nek, mert az reprezentálja a valós környezetet. Viszont 1 vCPU-s konténer és vCPU-s VM között különbség erőben nem kéne legyen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1427) szuszinho válasza tasiadam (#1426) üzenetére


szuszinho
őstag

Az erőforrás igény sok mindentől függ, főleg VM esetén. A konténerizáció nagyon "light weight".

[ Szerkesztve ]

(#1428) kzs


kzs
tag

Nem tudom, hova illene inkább ez a kérdés, de mivel dockert használok, talán nem tul nagy gond itt:
- van egy rpi4-em, amire felraktam egy pi-holet plusz dockerrel egy bitwarden (igazandibol vaultwarden-t), caddy webszerverrel. Helyi halozatrol , vw.local domain alatt el is érem, rendben... (pihole-ban megadtam a DNS-ben a vw.local cimeként a 192.x.x.x cimet)
- kivülre nem akarom elérhetövé tenni, csak vpn-n (jelen esetben tailscale-n keresztül...
- és itt jön be a tapasztalatlanságom: hogyan tehetem elérhetövé a tailscale hálozaton (ami 100.x.x.x cimeket használ) a vw.local domainemet?

Viszonylag biztos vagyok benne, hogy annak, aki tudja mit csinal, ez egy nagyon egyszerüen megoldhato dolog. Ötletek?

(#1429) szuszinho válasza kzs (#1428) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha jól értem mi a gond, akkor egy route kell a 2 subnet között.

(#1430) szpeti40 válasza kzs (#1428) üzenetére


szpeti40
addikt

Én wireguard-ot használok vpn-nek, csak simán beírom az elérni kívánt szolgáltatás IP címét, mintha otthon ülnék és megy is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1431) cSuwwi válasza szpeti40 (#1430) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

a tailscale is a wireguardra épül, csak felhasználóbarátabb és van benne pár extra feature
éppen ezért (mivel ráépül) minimálisan rosszabb a teljesítménye
a wireguard linuxon kernel modul, a ts csak userspacen fut
jelen esetben kb. mindegy is

[ Szerkesztve ]

(#1432) kzs válasza szuszinho (#1429) üzenetére


kzs
tag

Ez lesz az, akkor valoszinü subnet router beallitassal kell ügyeskednem. Köszi.

(#1433) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Pi1-en docker.io van fent és compose-al akarok csinálni 1 sandbox websiteot, wordpress + nginx, stb.
Elsőnek jól lefutott az nginx, nincs is vele gond. Utána hozzáraktam a következőt: (networks)



Ekkor elindul a deploy, ám meg is szakad az SSH kapcsolat. A gépem és a többi eszköz nem pingeli és nem lehet ssh kapcsolatot nyitni a pi-re, aminekegyébként saját ip címe van. Ha monitorral megnézem a pi-t, akkor ő látja a többi gépet, tudja pingelni, van net. Ha a route -n-nél megnézem az ifaceket, akkor van docker, plusz 2 egyéb. Ha ezeket kitörlöm, tökéletesen elérhetem újra a pi-t.

Milyen beállítás kell ahhozt, hogy ezt a problémát elkerüljem? a dockeres route törlése után újra próbálkoztam, újra raktam a dockert is, ugyan az az eredmény, amint kiadtam egy systemctl start docker-t.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1434) cSuwwi válasza tasiadam (#1433) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A hálózatkezelés nálam hasonló, csak nem kell idézőjel se a porthoz, se a subnethez.
Az eldobja a hálózatotból ütközésre gondolok. A subnet amit használsz az az otthoni hálózatod? Mert ha igen, akkor ez lehet gond, bridge-ként használd, ha publikus belső ip-t szeretnél.

(#1435) tasiadam válasza cSuwwi (#1434) üzenetére


tasiadam
veterán

az sem szavarna, ha a teljes subnetet használnák, nem akarok leszeparálni őket, mert el akarom érni minden gépről, csak abszolút fingom sincs, hogy műxik. Akkor nem kell emgadjak networks részt, hanem minden megy, ahogy és ahol tud?

Ahogy ebben van leírva, csináljak egyet és üssem át a saját 192.168.1.0-ra?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1436) tasiadam


tasiadam
veterán

fizikailag belépve, egy network prune megoldotta. Csak unalmas ki-be dugdosni a kábeleket ezek miatt

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1437) cSuwwi válasza tasiadam (#1435) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nem tudom szükség van-e erre egyáltalán (hálózat állítás).
A port átirányítás miatt elérhető lesz a host gép címéről máshonnan is.
A te példáddal élve: hostgepip:8081-re be kell jönnie más azon a subneten lévő gépen is az nginx által hostingolt oldalnak

Ha a stacked több dologból áll (nginx, mysql, php, ...) akkor inkább keress erre kész docker-compose configot, egyszerűbb mint a nulláról írni. Pl: [link]
Ha másra nem, a docker-compose fájlt vizsgálva megfejthető hogy működik.

(#1438) tasiadam válasza cSuwwi (#1437) üzenetére


tasiadam
veterán

Ezt neztem ki
https://www.hostinger.com/tutorials/run-docker-wordpress#Step_2_-_Set_Up_WordPress_Container_on_Docker
, de megprobalom azt is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1439) Thusor


Thusor
őstag

Új vagyok a docker használatában. HPC környezetben szeretném használni. Jelenleg a docker v4.15.0 amit használok. Szerettem volna az ubuntu hivatalos image-t használni de a futtatásakor leáll exit code 0-val. Ilyenkor mi a helyzet? Valamit én rontottam el?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1440) emvy válasza Thusor (#1439) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit jelent az, hogy használni szeretnéd? Hogyan?

while (!sleep) sheep++;

(#1441) stigma válasza Thusor (#1439) üzenetére


stigma
addikt

Hi, húha, inkább írd le mit akarsz :DDD , úgy egyszerűbb lenne.
HPC=Heandless PC akart lenni?

Dockerbe alkalmazásokat tudsz/lehet futtatni, rendszer OS-t nem, mint Ubuntu.
Ubuntu-t akarod rajta futtatni és dockeretni , vagy a mostani alap rendszer mellett akarsz virtualizálni (tehát most van egy Windows-od) és azt akarod, hogy párhuzamosan fusson egy Ubuntu rajta?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1442) AiRLAC válasza stigma (#1441) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy Home PC, vagy High Performance Computing (bevallom én az utóbbi gondoltam elsőre, de ez szakmai ártalom :DDD )

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1443) Thusor válasza stigma (#1441) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

High Performance Computing-ra gondoltam HPC környezet alatt. Mivel már több HPC gépen dolgozom egyszerre, eddig mindig mindegyik gépre fordítottam az adott programokat, így úgy gondoltam konténerben könnyebben vihetném a költöztetést.

Docker oldaláról leszedtem az ubuntu official image filet, gondoltam majd akkor ezt indítva mint egy VM-et a laptopomon (MacBook Air M1) terminálban fordítom a programokat és konfigurálom. Majd ezt vinném a HPC környezetre Singularity-ben futtatva.

Jelenleg ott akadtam el, hogy az image file nem futtatható úgy konkrétan mint egy VM terminállal bejelentkezve rá, hogy a programokat feltehessem rá. Nagyon kevés tudásom és információm van a docker konténerek létrehozásáról. Ezt szeretném tovább fejleszteni, hogy ebben az irányban tudjak majd dolgozni, leegyszerűsítve a költözéseket egyik HPC-ről a másikra.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1444) stigma válasza Thusor (#1443) üzenetére


stigma
addikt

Hi, így már nagyjából körvonalazódik a rendszer, de nem erre való a Docker, sajnos el kell hogy keresítselek. Docker egy virtuális környezet, melybe szeparáltan tudsz alkalmazásokat futtatni.
Ami neked kell az egy Server inkább, amire virtual machineban futtatsz más más imageket.pl: Ubuntu, Debian, Windows, stb ami kell.

Fejleszteni én még ilyeet sosem fejlesztettem, ötletem az alábbi lenne:
- Low Budget: Mostani gépeden futtatnál a szükséges imageket Virtualboxban pl.: Ubuntu
- Építenél egy szervert, ahol ezen az egy gépen széptosztanád az erőforrásokat és több VM lenne (VM=Virtual Machine)
- Használsz valami fizetős megoldást: Azure HPC

Nem tudom tudnak e segíteni, van egy home server topic, esetleg ott próbáld meg.

Dockerben nem tudom hogy kell alkalmazást fejleszti, viszont ez lenne a jó neked, mert Docker több gépen/NAS-on Virtual Machinben is tudsz futatni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1445) tasiadam válasza Thusor (#1443) üzenetére


tasiadam
veterán

Ahol dolgozom, minden külön OS-re (VM) fordítva van, akár ARM-re is és minden új OS release-n végig kell tesztelni. Ez rendesen fájdalmas, mondjuk egy 18.04-ről 20.04, esetleg 22.04re való átálással, mert teljesen máshol vannak csomagok és máshogy viselkedenek, meg más a python is. IIdőt ott tudnál spórolni, ha a serviceket külön konténerbe rakod és ezt cipeled, és nem lightweight vm-ként használod a konténereket, mint ahogy én barmoltam össze magamnak, itthon :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1446) tasiadam válasza stigma (#1444) üzenetére


tasiadam
veterán

Dockerben nem tudom hogy kell alkalmazást fejleszti, viszont ez lenne a jó neked, mert Docker több gépen/NAS-on Virtual Machinben is tudsz futatni.

Hasonlók miatt jó a homelab teszt céljából. Jelenleg nekem 3 teszt gépem van:
Pi1 model B arm32, Debian Buster, 1 mag 512 ram
Oracle cloud arm64, Ubuntu 22LTS arm, 2 mag Ampere, 4gb ram
Oracle cloud x86, Ubuntu 22LTS x86, 1 OCPU, 1GB ram

Szombaton jön ehhez egy Haswell intel thin client, később pedig ha visszakapom a régi laptopom, akkor egy i5ös laptop. Majdnem minden lehetséges architektúrát lefedtem eddig :D Lehet, hogy tudom még azure VM-et is csinálni 1 thread és 1-2gb raml meg 32gb hdd elég is lenne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1447) stigma válasza tasiadam (#1446) üzenetére


stigma
addikt

hi, köszi az infót, én csak segíteni próbálok.

Látom te is gépgyüjtő, igaz nekem csak 2db NAS van itthon.
Fő NAS OMV6+ Dockerben egy csomó alkalmazás, Backup gép Xpenology(Photos miatt) illetve itt még nem Dockerezek :DDD

Nálam itt kimerülnek az igények, és hála isten, hogy nem vagyok fejlesztő :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1448) tasiadam válasza stigma (#1447) üzenetére


tasiadam
veterán

Énsem vagyok fejlesztő, csak DevOps-os, de a konténereket eddig a hátam közepére sem kívántam. Ha megunom, megy a pi1-re a PiHole, a 2 oracle vm-et törlöm, a client lesz egy Plex host és megvan a haszna mindennek. Csak valszeg kell python2-3 konverziót csinálnom, és ezt automatizálnám, plusz meg akarom nézni, hogy mi a különbség akkor, ha egy python tesztet egy tróger lightweight vm-ként használt konténerben futtatok. Azaz ubuntu konténer, benne a teszt progi, és abban menne a python3 teszt, meg ugyan ez VM-en. Emléletileg nincs különbség, gyakorlatilag kitudja.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1449) Thusor válasza tasiadam (#1445) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Pontosan erre szeretném használni a dobkert, mint ahogy azt írod. Minden szolgáltatást (projektet) külön ubuntu image-be szeretném tenni. Az a gondom, hogy nem tudom, hogyan használható a docker ubuntu image terminálban, hogy a szükséges frissítési és telepítési folyamatokat le tudjam futtatni. Én azt hittem, hogy az adott konténerben futó ubuntu image futtatható és egy terminál ablakban tudom használni, mint akár egy ubuntu servert VM-ben.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1450) pelyib válasza Thusor (#1449) üzenetére


pelyib
tag

docker run -it ubuntu:22.04 bash es kapsz egy promtot

Ajanlom, h nezd meg, milyen parameterei, optionjei vannak a run parancsnak.

Dockerfile segitsegevel megismetelhetove tudsz tenni lepeseket (eloallitasz egy build kornyezetet, telepited a szukseges dependenciakat, amit irtal is: "a szükséges frissítési és telepítési folyamatokat le tudjam futtatni.").

docker compose akkor kell ha tobb kontenert egy "csomagban" akarsz kezelni, fontos, h ezek osszedolgoznak.

Aztan ha ennel tobb kell, akkor Kubernetes, Terraform, Helm, es a csillagos eg. Mely a nyul urege :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.