Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) donat_sz válasza footy (#497) üzenetére


donat_sz
senior tag

Javaslom próbáld ki a qbittorrentet a transmission helyett, ha már úgy is költözés közben vagy.
Nagyságrenddel nagyobb letöltési és feltöltési sebességet tudok én elérni vele. Transmissionnel 30-40 megabájt/seckel tudtam max letölteni, míg qbitnél 100+ megbájt/sec rendszeresen megvan.

(#502) aicon válasza donat_sz (#501) üzenetére


aicon
senior tag

mert ki tudja használni a processzor minden magját, míg a transmission csak egyet
én már rég áttértem

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#503) instantwater válasza footy (#497) üzenetére


instantwater
addikt

Én leírnám ezeket egy docker-compose fájlba külön stackenként, aztán egy docker-compose up paranccsal tudod futtatni bárhol.

(#504) footy válasza instantwater (#503) üzenetére


footy
addikt

Marmint az inspect parancs kimenetet egy compose-fileba?

(#505) stigma válasza footy (#504) üzenetére


stigma
addikt

Inkább valami ilyasmira gondol footy, hogy max az inspect paracsból kapott infók alapján az alábbit csinálod.

- Létrehozol egy qbittorent mappát abba egy docker-compose.yml fájlt
- megnyitod majd a konténerhez tartozó oldalról pl.: qbittorrent bemásolod a hozzá tartozó elérési utakat és portokat, melyeket az inspect -ben találsz...ezeket kiemelem neked, szerintem ezeket változtattad.

--- version: "2.1" services: qbittorrent: image: linuxserver/qbittorrent container_name: qbittorrent environment: - PUID=1000 - PGID=1000 - TZ=Europe/London - UMASK_SET=022 - WEBUI_PORT=8080 volumes: - /path/to/appdata/config:/config - /path/to/downloads:/downloads ports: - 6881:6881 - 6881:6881/udp - 8080:8080 restart: unless-stopped

Gondolom a PUID, PGID amit változtattál + az elréséi út max. Portokat gondolom nem bántotad és hagytad alapon.

Ez alapján majd az új rendszerben 2 dolgod lesz:
- A volumes alatt lévő mappáknak lehetőleg léteznie kell mikor futtatod, igaz nem kötelező,mert a rendszer is létrehozhatja, de inkább te csináld.
- belemész SSH-n a qbittorent mappába ahol a docker-compose.yml fájlod van és kiadod az alábbi parancsot: docker-compose up -d

Ezzel a paranccsal ugyanúgy mint a docker run.... lefuttatsz egy konténert.

Vagy B terv az hogy az általam bemásolt részt mivel 2.1 verzió és nem 3-al kezdődik Portainerbe is bemásolhatod és lefuttathatod ha azt akarod használni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#506) pelyib válasza footy (#497) üzenetére


pelyib
tag

Többen írták már, hogy docker-compose ezt egészíteném ki:
Ezen felül meg lehet aliast hozza létrehozni, h ne egy kilométer hosszú parancsot kelljen kiadni.
Ha alias nem elég akkor shell script.
De ami szerintem baromi fontos, hogy az összes config fájl legyen egy GIT repoba rakva. Github, Bitbucket stb. privát repo, és mindent bele.
Nem sokszor költözik az ember, de baleset bármikor történhet, és ahogy az adataidról is van backup ugy a configról is illene.

(#507) footy válasza stigma (#505) üzenetére


footy
addikt

Most azt neztem, hogy a Stack-eket lehet migralni portaineren belul. Mivel most sikerult hozzafuzni a regi NAS-t is az uj Portainerhez, elvileg tudnam mingralni regirol. Viszont ehhez valahogy Stack-et kellene csinalnom egy containerbol. Erre viszont nem talalok semmi okossagot. Valakinek otlet?
Egyebkent a compose file-ban hogy lehet megadni egy hostnak statikus IP-t? A macvlan-ra mar csinaltam egy semat, de nem fogadja el a networks parancsot sehogy. :F

Inspecttel ezt latom a unifi controlleremhez:
   "Name": "/unifi",
    "NetworkSettings": {
        "Bridge": "",
        "EndpointID": "",
        "Gateway": "",
        "GlobalIPv6Address": "",
        "GlobalIPv6PrefixLen": 0,
        "HairpinMode": false,
        "IPAddress": "",
        "IPPrefixLen": 0,
        "IPv6Gateway": "",
        "LinkLocalIPv6Address": "",
        "LinkLocalIPv6PrefixLen": 0,
        "MacAddress": "",
        "Networks": {
            "mynetwork": {
                "Aliases": [
                    "d8cd0db7bd00"
                ],
                "DriverOpts": null,
                "EndpointID": "6424c041cba93efc2e30b91459f8073f32f457bc8a9677a3a959f7d9addca789",
                "Gateway": "192.168.1.1",
                "GlobalIPv6Address": "",
                "GlobalIPv6PrefixLen": 0,
                "IPAMConfig": {
                    "IPv4Address": "192.168.1.120"
                },
                "IPAddress": "192.168.1.120",
                "IPPrefixLen": 24,
                "IPv6Gateway": "",
                "Links": null,
                "MacAddress": "02:42:c0:a8:01:78",
                "NetworkID": "1d06f5829248ffb56b4c5b3d40d0e446f357c5d14d79d673a493bb11a53e0c58"
            }
        },

nekem ezt valami ilyesmi formara kellene hoznom ha jol ertem:
networks:
    frontend:
        ipam:
        config:
            - subnet: 192.168.1.0/24

            networks:
                frontend:
                    ipv4_address: 192.168.1.120

Viszont az editor mar a networks parancsra is hibat ir ki...

[ Szerkesztve ]

(#508) donat_sz


donat_sz
senior tag

adott egy Asustor NAS és rajta docker+portainer, ahol egy qbittorrent (bridge) és egy unifi controller (macvlan) fut.
a mostani (ideiglenes) hdd kikerül és bekerülnek a végleges hdd-k. Van arra mód, hogy kiexportáljam a futó konténerjeimet és az új hdd-k beüzemelése ill. a docker+portainer telepítése után ott folytassam ahol az ideiglenessel abbahagytam?

mivel továbbra is felhasználó vagyok és nem szakértő ezért ha lehet inkább szájbarágósan segítsetek. köszi előre is.

(#509) instantwater válasza donat_sz (#508) üzenetére


instantwater
addikt

Lemezklónozás, majd partíció növelés szóba jöhet?

(#510) stigma válasza footy (#507) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát pár napig nem vagyok a gépnél ezért segiteni nem tudok.
Ilyasmit lehetne hogy a dockerhub oldalon lévő docker-compose paraméterekből amit ott ajálnak késziteni egy végleges stacket melyet tudsz használni. Itt a portok, volumes ilyesmiket kellene átirni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#511) donat_sz válasza instantwater (#509) üzenetére


donat_sz
senior tag

ezt a funkciót nem ismerem de ha van ilyen lehetőség, akkor az szimpatikusan hangzik
"clone hdd asustor" kulcsszavakra sajnos semmi hasznosat nem dobott google. ha tudsz segíteni kicsit akár csak linkel is akkor utána olvasok, de ha megmondod mi kell hozzá azt is megnézem.

(#512) instantwater válasza donat_sz (#511) üzenetére


instantwater
addikt

Ha van 2 USB rackked (vagy asztali PC ben 2 szabad port) akkor linuxon dd paranccsal át tudsz klónozni mindent, de biztos windowsra is vannak klónozó programok.
A NASsal szerintem nem lesz egyszerű, mivel arról fut a rendszer amit klónoznál, így sérült lehet az adat a célmeghajtón.

(#513) donat_sz válasza instantwater (#512) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ez így már nem is hangzik annyira jó ötletnek, mivel laptop+nas kombó mellett a szükséges eszközök nincsenek meg ehhez. :(
Más lehetőség?

(#514) instantwater válasza donat_sz (#513) üzenetére


instantwater
addikt

Esetleg USB pendriveról tud bootolni egy live linuxot a NAS amivel a klónozást el lehet végezni?

Lehet, hogy egy NASos topikban kellene feltenned a kérdést. Ez a Docker topik.

[ Szerkesztve ]

(#515) aicon válasza donat_sz (#508) üzenetére


aicon
senior tag

Clonezilla klónozáshoz, Gparted partició módosításhoz linux alatt
mindkettőnek van telepítés mentes változata
ezt a kettőt használom hasonló költözésekhez

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#516) instantwater válasza aicon (#515) üzenetére


instantwater
addikt

Neki az a baj, hogy nem tudja mindkét lemezt rákötni egy gépre.
A NASon pedig arról fut a rendszer amit klónozni akarna.
Pendriveos live Linux bootolás mennyire meholdható ilyen eszközökön?

(#517) aicon válasza instantwater (#516) üzenetére


aicon
senior tag

pendrive-ról inditható mindkettő, de kell egy másodlagos hordozó a mentésnek
nem tud önmagáról ugyanarra a lemezre menteni
gpartedhez nem kell másodlagos lemez

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#518) instantwater válasza aicon (#517) üzenetére


instantwater
addikt

Elbeszélünk egymás mellett.

A kérdezőnek nincs lehetősége mindkét lemezt olyan rendszerre kötni amire fel tudná telepíteni a clonezillát vagy tudná használni a dd parancsot vagy tudná bootolni pendriveról.

Csak egy NAS van neki 2 lemezzel és egy laptop.
Ebbőn én nem tudok főzni.

(#519) aicon válasza instantwater (#518) üzenetére


aicon
senior tag

a lehetőséget írtam le, ha nincs meg a feltétele, akkor más utat kell követni.
de másnak még jól jöhet, inkább így tekints a leírásra

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#520) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

konténerizálásnál a konténerek 1-1 folyamatként jelennek meg a host-on. Közös hálókártya interfészt használnak, annak ip-jével. Milyen flexibilitások vannak itt.. ? Gondolok arra, hogy futtatnék mondjuk két http szervert, mindkettőt nemigen tehetem akkor 80/443 portokra, egyiket máshova illik tennem, jól értelmezem a felállást ? (És akkor egy előtte lévő router külső lábán oldom meg azt, hogy a tényleges 80/443 kérések a mittomén, 81/444-re menjenek be például ?

Szóval hogy van ez a docker és konténer hálózatosdi ?

Illetve megoldható, hogy a konténerek ne lássák egymást ? (Default látják, nem?)
:R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#521) dabadab válasza Dißnäëß (#520) üzenetére


dabadab
titán

konténerizálásnál a konténerek 1-1 folyamatként jelennek meg a host-on

Nem. Annyi processként, amennyi process a containerben fut, ez nem virtuális gép, hogy elrejtse előled a dolgokat.

Közös hálókártya interfészt használnak, annak ip-jével.

Konfigurálható, hogy hogyan legyen, kaphatnak saját virtuális hálózatot is, meg van egy rakat opció, nézd meg a dokumentációt.

Gondolok arra, hogy futtatnék mondjuk két http szervert, mindkettőt nemigen tehetem akkor 80/443 portokra, egyiket máshova illik tennem, jól értelmezem a felállást ? (És akkor egy előtte lévő router külső lábán oldom meg azt, hogy a tényleges 80/443 kérések a mittomén, 81/444-re menjenek be például ?

Igen, az a szokásos megoldás, hogy kirakod a container portját valami magas portra és raksz elé egy szervert, ami reverse proxyt (meg SSL-t) nyom rá, hogy a http://localhost:9876 az mondjuk a https://localhost/dockerservice vagy a https://dockerservice.domain.com URL-en legyen elérhető.

Illetve megoldható, hogy a konténerek ne lássák egymást ? (Default látják, nem?)

A default bridge-es networkinggel nem látják egymást.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#522) Dißnäëß válasza dabadab (#521) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagyon jó, sokat segítettél. Nézem a doksit tovább.
Köszi. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#523) footy


footy
addikt

Sziasztok!
Qbittorrentet futtatok portainer alatt es szeretnem ha a letoltes vegeztevel lefutna egy script.
/sbin/fb_organize.sh meg van adva a megfelelo helyen a qbittorrentben.
Az /etc/sudoersben pedig betettem ezt:
#includedir /etc/sudoers.d
username ALL=(ALL) NOPASSWD:/sbin/fb_organize.sh

A script megsem fut le. Valakinek otlet?

[ Szerkesztve ]

(#525) gazso75


gazso75
aktív tag

Cső,
Miért van az, hogy bizonyos dockerek (jc21 féle nginx reverse proxy) önmagában tárolja a config, db, fájlokat ?
Volume-ban be va állítva a az útvonal a gazda gépen (mint a többi cirka 20 dockernél), létre is hozta a könyvtárakat benne, de nem ír bele.
Ha bemegyek a dockerbe, ott pedig ott vannak, olyan mintha ./xxxx-ként indulna el, és nem foglalkozna a volume paraméterekkel.
Csak azért zavar a dolog, mert ha mentem a docker könyvtáramat, akkor így ez nem ment semmit. Egy esetleges pl. HDD hibánál, nem tudom helyreállítani.

Ötlet ?

(#526) golya87 válasza gazso75 (#525) üzenetére


golya87
őstag

Írási jogok rendben?

(#527) gazso75 válasza golya87 (#526) üzenetére


gazso75
aktív tag

Minden olyan mint a többinél, de biztos ott lesz a gebasz, mert docker reboot után, mindent elfelejt :(

version: '3'
services:
  app:
    image: 'jc21/nginx-proxy-manager:latest'
    ports:
      - '80:80'
      - '81:81'
      - '443:443'
    volumes:
      - /mnt/docker_config/jc21npm/config.json:/mnt/docker_config/jc21npm/app/config/production.json
      - /mnt/docker_config/jc21npm/data:/mnt/docker_config/jc21npm/data
      - /mnt/docker_config/jc21npm/letsencrypt:/mnt/docker_config/jc21npm/etc/letsencrypt
    environment:
      # Uncomment this if IPv6 is not enabled on your host
      DISABLE_IPV6: 'true'
  db:
    image: 'jc21/mariadb-aria:10.4'
    environment:
      MYSQL_ROOT_PASSWORD: 'npm'
      MYSQL_DATABASE: 'npm'
      MYSQL_USER: 'npm'
      MYSQL_PASSWORD: 'npm'
    volumes:
      - /mnt/docker_config/jc21npm/data/mysql:/mnt/docker_config/jc21npm/var/lib/mysql
    ports:
      - '3306:3306'

Hol a bibi ?

[ Szerkesztve ]

(#528) stigma válasza gazso75 (#527) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ha így futtatod docker-comopse fájlként vagy portainerben akkor mivel nincs PUID és PGID emgadva tudtommal rootként írna bele.
A mappában (/mnt/docker_config) ezt kell csekkolnod kinek, milyen jogosultsága van.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#529) gazso75 válasza stigma (#528) üzenetére


gazso75
aktív tag

Minden ok, és mégsem :(

(#530) stigma válasza gazso75 (#529) üzenetére


stigma
addikt

Ha jogok rendben akkor logot nem tudsz kiszedni?
docker compose féjlként futtatod vagy Portainerben?
Portainerben egyszerűbb a log azt is kellene látjunk.
Maga a rendszer micsoda? X86 vagy rpi? Rendszer micsoda? swarm vagy stackként futtatod őket?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#531) gazso75 válasza stigma (#530) üzenetére


gazso75
aktív tag

x86 Ubuntu gazda
compose portainerrel felügyelve
A táblák már létrejönnek a db-ban, csak a config.json-t nem tudja felolvasni, ebből a hiba:

10/1/2020] [11:39:08 AM] [Global ] › ✖ error Cannot parse config file: '/app/config/production.json': SyntaxError: Unexpected token } in JSON at position 142 Error: Cannot parse config file: '/app/config/production.json': SyntaxError: Unexpected token } in JSON at position 142

at Config.util.parseFile (/app/node_modules/config/lib/config.js:794:11)
at /app/node_modules/config/lib/config.js:601:26
at Array.forEach (<anonymous>)
at Config.util.loadFileConfigs (/app/node_modules/config/lib/config.js:600:16)
at new Config (/app/node_modules/config/lib/config.js:116:27)
at Object.<anonymous> (/app/node_modules/config/lib/config.js:1441:31)
at Module._compile (internal/modules/cjs/loader.js:1200:30)
at Object.Module._extensions..js (internal/modules/cjs/loader.js:1220:10)
at Module.load (internal/modules/cjs/loader.js:1049:32)
at Function.Module._load (internal/modules/cjs/loader.js:937:14)

Innen telepítve: https://nginxproxymanager.com/

[ Szerkesztve ]

(#532) stigma válasza gazso75 (#531) üzenetére


stigma
addikt

Hát ennyit találátam róla: Link
Próbáld ezzel az image-el az adatbázist: jc21/mariadb-aria:10.4.12

Esetleg egy profibb megoldás ez lehet: Proxy manager
webes felület , kattingatós ha netre ki akarod engedni a konténerjeidet.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#533) gazso75 válasza stigma (#532) üzenetére


gazso75
aktív tag

Ez:
Esetleg egy profibb megoldás ez lehet: Proxy manager
webes felület , kattingatós ha netre ki akarod engedni a konténerjeidet.


A jc21-re épül, eddig ezt használtam, de a letsencrypt megújítás hibára
fut állandóan. A webes felületet is egy az egyben lenyúlta

(#534) stigma válasza gazso75 (#533) üzenetére


stigma
addikt

Hi ami nekem tutira működik az az alábbi: Link
Linuxserver\letsencrypt konténert hasznátam + reserve profy fájlokat (nginx mappa .conf kiterjesztések) , amiről kb 2 hete sikeresen áttértem swagra az új image-re.
Itt kb annyi volt a feladat hogy kicseráltem a nevet letsencrypt => swag , minden paramétert úyghagytam és visszamásoltam a kontenerneve.suddomain.conf fájlokat és máris működött minden.

Én már a Proxy Managerrel sokszor próbálkoztam de sajnos hiába, mert bármit beállítottam sosel siekrült legyártani az új SSL fájlt. Fizetős domain( .com kiterjesztés) + cloudflare-el vagyok, swagos megoldás pöccre ment , illetve volt egy Traefik-es megoldásom is de az még kezdetleges.

Itt is van egy swag +2FA-s megoldás, de ha ebből kihagyod a authelia mint autentikációt akkor is jól vagy szerintem: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#535) gazso75 válasza stigma (#534) üzenetére


gazso75
aktív tag

Láma vagyok..............

/mnt/docker_config/jc21npm/data:/mnt/docker_config/jc21npm/data
helyett:
/mnt/docker_config/jc21npm/data:/data
mertugye a bal oldal a gazda gépen a helye a fájloknak a bal oldal meg a belső tároló

Én meg azzal a megoldással nem boldogultam :)
A proxy managerrel akkor neked is az volt a gondod mint nekem.
Pont ezért akartam kipróbálni a forrást, ezzel tökéletes, ( ugyebár amíg nem volt egy gép restartom, és nem derült ki a mai kínlódásom tárgya) minden este megnézi, hogy áll a cert, és ha 30 napon belül van akkor befrissíti automatikusan.

Igen láttam, hogy swag-re átálltak, mivel a srác folyamatosan frissíti, gondolom hamarosan ebbe az image-be is beforgatja, az újjat.

Köszi, hogy segédkeztél :) :R

[ Szerkesztve ]

(#536) stigma válasza gazso75 (#535) üzenetére


stigma
addikt

Nincsmit, én is átsiklottam rajta, de lényeg hogy sikerült megoldani.
Igaz én csak felületesen olvastam át, melóban pár perc szünetet tartva. :DDD

Proxy Manager-es megoldást én ma kipróbálom, kíváncsi vagyok fog e működni, teszek egy utolsó próbát :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#537) golya87 válasza gazso75 (#535) üzenetére


golya87
őstag

Fel se tűnt, pedig ordít... :DDD

(#538) stigma válasza gazso75 (#533) üzenetére


stigma
addikt

Hát van egy jó hírem.
Nem vagyok nagy kattingatós, de szeretem a letisztult megoldásokat, és hát kb kellett pár hét/hónap mire megvilágosodtam, hogy rosszul csináltam/csinálhattuk a Proxy Manager-es dolgokat.
Hivatalos oldal: Link
Én mindig csak direktben futtattam, viszont most kipróbáltam egy megoldást.
- létrehoztam a config.json fájlt, majd a docker compose-t amit ír.
- routerben a 80:80 és 443:443 as portokat engedélyeztem

Ezenfelül tökéletesen átáltam a swagról a Nginx Proxy Managerre.
Első körben mivel mint írtam cloudflare-el nyomom + fizetős domain-el és nem duckdns-el ezért első körben DNS only módban kellett a Host-ot hozzáadni, majd ha elértem a host címet akkor átállhattam proxy módra.

Mivel OMV-ben nyomom ezért majd oda is és ide is linkelek egy megoldást.
Ezenkívül még egy jó Traefik-et is fogok csinálni, ami egy sokkal jobban menedzselhető megoldás lesz remélhetőleg, mint Proxy manager, viszont most ezzel is sokkal előrébb vagyok szerintem és letsencrypt-el.
Igaz átlagembernek mindegy mit ahsznál csak működjön, engem azért az IT-s háttér is érdekel mivel IT-s vagyok :DDD :DD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#539) gazso75 válasza stigma (#538) üzenetére


gazso75
aktív tag

Jaja, én voltam még így vele :)
Tényleg nagyon patent, és egyszerű, "hülyebiztos"
Tök jó, hogy neked is sikerült :C

(#540) stigma válasza gazso75 (#539) üzenetére


stigma
addikt

Hi, este még vissza kellett állnom mert elrontottam valamit :DDD
Nekem minden olyan kontáner, amit netre engedek van egy új network-je (bridge), melynek web a neve és ahhoz a konténerekhez van rendelve, amik a neten elérhetőek.
Namár most ráeröltettem a proxy managerre és széthullott :D , mert ott a saját generált nginx_proxy_manager_network -öt használta.(Ennek bajnak nem kellett volna lenni de mindegy)

Visszaállás másik problémája amit nem is értek, hogy proxy módban atomlassu volt az alkalmazások elérése melyeket a netre tettem (qbittorrent,nextcloud)

Így sajnos visszaálltam a DNS only módra + swagra, ami miatt minden felgyorsult és teljesen jól működik. Egyszar majd csak menni fog az átállás :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#541) gazso75 válasza stigma (#540) üzenetére


gazso75
aktív tag

hm...
Nekem is cloudeflare+.hu domain
Mindegyik CNAME proxy módban van, a domain beírás után kb. 1sec és az oldal betölt.
Mondjuk a proxy csak arra jó, hgy maszkolja a valós IP-t, ha ez nem fontos akkor maradhat a DNS only

(#542) stigma válasza gazso75 (#541) üzenetére


stigma
addikt

Hát igen de DNS only módról át akarok én is állni proxyra ami 1 kattintás valójában de akkor valamiért nem jó nekem.
Inkább nemsokára priviben kereslek, nem akarom a topicot szemetelni.(cloufflare miatt)
Amúgy proxymank előnye a DDOS támadás elleni végelem is, mivel akkor a cloudflare lesz aki elhárítja a támadást ha proxy modban vagy, DNS only modban eljuthatnak a gépemhez akár.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#543) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

létre szeretnék hozni egy jellyfin konténert az alábbi paranccsal:

docker create \
--name=jellyfin \
-e PUID=1000 \
-e PGID=1000 \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 8096:8096 \
-p 7359/udp:7359/udp \
-p 1900/udp:1900/udp \
-v /home/docker/jellyfin:/config \
-v /mnt/cryptmount:/movies1 \
-v /mnt/data1/video:/movies2 \
-v /mnt/data1/torrent:/torrent \
--device /dev/dri:/dev/dri \
--restart unless-stopped \
linuxserver/jellyfin

Ez lesz belőle: docker: invalid publish opts format (should be name=value but got '8096:8096').

Mi nem jó neki azon a porton? Számtalan egyébb konténert így rakok fel.

plata o plomo

(#544) aicon válasza code1005 (#543) üzenetére


aicon
senior tag

itt egy emby példa:

# -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
# Emby
# https://hub.docker.com/r/emby/embyserver
# -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
export DOCKER_DATA=/root/docker-containers/ PGID=100 PUID=65534

docker run -d \
--name=media-emby \
--hostname=nas-emby \
-e UID=$PUID \
-e GID=$PGID \
-e GIDLIST=100 \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 8096:8096 \
-p 8920:8920 \
-v $DOCKER_DATA/emby:/config \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Film:/mnt/Mozi/Film \
-v /srv/dev-disk-by-label-WD3TB/SMB/Mozi/Sorozat:/mnt/Mozi/Sorozat \
--device /dev/dri:/dev/dri \
--restart unless-stopped \
emby/embyserver

chown -R $PUID:$PGID $DOCKER_DATA/emby &&
chmod -R 755 $DOCKER_DATA/emby &&
find $DOCKER_DATA/emby -type f -exec chmod 644 {} \;

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#545) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Tegnap létrehoztam egy Docker konténert, és bele került ~90GB adat. Valami elszúródott a volume mappingnál, és nem oda rakta az adatot, ahova kellett volna - vagyis igazából fogalmam sincs hova rakta. Azóta újra létrehoztam a konténert, most jól működik ,de eltűnt ez az adat, és nem tudom hol van - ami nagyobb probléma, hogy foglalja is a helyet a rendszerpartíción.
Kerestem már mindenhol, de egyszerűen nem találom.
ncdu szerint a Total disk usage: 51,7 GiB (nagyjából ugyanezt kapom sudo du -sh /* eredményeként is), viszont a df -h 159G-t ír foglaltnak.
Hogyan találhatnám meg ezt az adatot? Próbáltam find-al a fájlnevekre keresni, de nem lett meg. Trash/lost+found mappákban nincs. sudo lsof | grep DEL ad vissza 99 fájlt, de egyiknek sincs köze hozzá. A docker system df szerint~25GB-ot foglal minden, ami reális. Reboot után se tűnik el.
Esetleg valakinek van tipp, hogy merre keressem őket?
Ubuntu Server 20.04.1, Docker 19.03.3, a konténert Portainer 2.0.0-val hoztam létre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#546) pelyib válasza LógaGéza (#545) üzenetére


pelyib
tag

Ha jol ertem akkor van egy nem hasznalt volume a host-n amit torolni szeretnel.
https://docs.docker.com/engine/reference/commandline/volume_prune/

Vagy: (de ezzel azert ovatosabban)
https://docs.docker.com/engine/reference/commandline/system_prune/

(#547) LógaGéza válasza pelyib (#546) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, mivel azokat már töröltem. Sőt, rávettem magam, és lefutattam a system prune-t is, és nem oldotta meg a problémát, nem törölt semmit, ami releváns lenne erre a problémára.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#548) Rimuru válasza LógaGéza (#547) üzenetére


Rimuru
veterán

Bootolj be livecd-t majd ott nezd meg ncdu-val, lehet egy mountpointtal felulcsapja a docker.

Vigyázat, csalok!

(#549) code1005 válasza aicon (#544) üzenetére


code1005
senior tag

Az enyém tök ugyan ez. Miért nem jó a port formátuma?

plata o plomo

(#550) code1005 válasza code1005 (#549) üzenetére


code1005
senior tag

Meg lett a hiba, ezt így nem lehet: -p 1900/udp:1900/udp. Csak így: -p 1900:1900

plata o plomo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.