Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#1000) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Az a lényeg hogy megvan.

És igen modemként, bridge módban ,minden kép használnod kell.

Viszont a későbbiekben gondold meg a szétválasztást 2 ok miatt,
1., Biztonság, én nem biztos ,hogy örülnék neki ha a szolgáltató (tudom elméletileg nincs ilyen :) ) hogy lásson bármilyen adatomat is.
2., ha veszel akár egy olcsóbb "gyári" routert, onnantól akár OpenWRT-vel vagy DD-WRT ével is futtathatod.

de ez kizárólag csak az én véleményem, és szigorúan nem is a tárgyhoz tartozik:)

Tisztelettel :R

(#1002) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Azt mondták jöjjek át ide, hátha itt kapok segítséget. Raspberry Pi400-on fut az alap raspbian. Arra leszedtem a dockert, ami működik is a hello world konténerrel ellenőriztem. Feltettem a portainert is. Szeretnék a raspberryn futtatni egyidejűleg volumiot és mondjuk qbittorrentet is. Esetleg még libreelecet vagy corelecet. De egyelőre még semmit nem tudtam a dockerre rátenni. Nem vagyok programozó, az egészet netes leírásokból hoztam össze eddig is. Tud valaki segíteni?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1003) DIEGO15 válasza weinmaker (#1002) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szia. A coreelec és a libreelec önálló operációs rendszer, őket ne akard feltelepíteni a raspbianra. Mindkettőnek a Kodi media player futtatása a fő feladata.

- Te kodit tudsz tenni a rendszeredre, akár dockerben is.
Futtasd ezt terminalban adminként:

docker create --name=kodi-headless \
-v path to data:/config/.kodi \ (ide tölti le, írd át)
-e PGID=100 -e PUID=1000 \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 8081:8080 \
-p 9090:9090 \
-p 9777:9777/udp \
lsioarmhf/kodi-headless-aarch64

Ha mindent jól csináltál,
akkor a a böngészőben a pi400IPcím:8081 címen fogod elérni

- Volumio arm64 image-t nem találok a docker image-k között, így lehet, hogy az nem fog menni.

- qbittorrenthez én ezt az image-t használom

Fel van telepítve a docker-compose is? Ha igen, akkor a portaineren belül a stack fül > add stack. Itt adsz neki egy nevet és bemásolod ezt:

version: "2.1"
services:
  qbittorrent:
    image: ghcr.io/linuxserver/qbittorrent
    container_name: qbittorrent
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Budapest
      - WEBUI_PORT=8080
    volumes:
      - /path/to/appdata/config:/config (írd át a címet)
      - /path/to/downloads:/downloads (írd át a címet)
    ports:
      - 6881:6881
      - 6881:6881/udp
      - 8080:8080
    restart: unless-stopped

Írd át az elérési utakat a volumes részen és nyomj rá a "deploy the stack" gombra. Ha mindent jól csináltál, akkor a a böngészőben a pi400IPcím:8080 címen fogod elérni

Én egyébként a helyedben dobnám a rasbian-t és helyette feltenném a dietpi-t. Ott választhatsz, hogy milyen grafikus felületet szeretnél, - ha szeretnél egyáltalán - és van egy remek menürendszere, amiből két gombnyomással -kódolás nélkül - fel tudod tenni a docker, docker-compose, portainer alkalmazást, vagy docker nélkül a qbitorrentet, kodit, media playert. Én is a dietpi-t használom.

[ Szerkesztve ]

(#1004) stigma válasza weinmaker (#1002) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ahogy DIEGO15 fórumtárs is írja, én is így járnék el, viszont 1-1 apróbb kiegészítés.

Coreelec Amlogic boxokra lehet feltenni, Libreelec-et pedig Raspberry-re.
Coreelec alatt otthon egy S905X2-es boxra megoldható a torrentezés dockerből qbittorrent-tel. Kb az 1000-es Diginek egy részét tudja csak kihasználni, max 70-90mbit/s amivel tudott tölteni, ami nem rossz szerintem. Egy külső WD házban lévő WD Purple 2TB-os HDD, ami lóg rajta folyamatosan. CE-ben dokcer 1 kattintással feltehető, illetve Portainer is, amibe már könnyebben másolgatod bele a stackeket.
Ha nagyon akarod ez egy eszközre megoldható,habár mennyire ééletképes az nem tudom.
Rpi-vel szerintem 1080p-ig tökéletesen menni fog minden.

volumio-ra asszem nincs ARM image, de ha hazaértem estefele elküldök neked egy docker-compose fájlt amivel próbálkozhatsz futtatni. Nekem x86-os gépre (épített NAS) ment tökéletesen, igaz csak kipróbáltam.

DietPi-ra adok énis egy csillagot, mert sok ARM board-ra én is már feltettem és nagyon lightweight, így pöpecül fut minden eszközön.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1005) weinmaker válasza stigma (#1004) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi srácok a tippeket. Megnézem majd ezt a dietpi-t. Amlogicos android boxom is van. Azon megy minden jól(horizon go, netflix, kodi). Ezt akartam volna kiváltani rpi-vel, de erre nem jó szerintem. Viszont a volumiora meg elméletileg fel lehet tenni a transmissiont (ezt ma fogom kipróbálni, és akkor nagyjából meg is van oldva minden, bár így nem sok értelme van api400-nak, mert erre bőven sok lenne egy pi 3-as is.

Közben ránéztem a dietpi-re és nagyon szimpi így leírás alapján. Meg legalább akkor tudok itt segítséget kérni. Én csak windowst használok, szóval nem semmi küzdelem volt eddig. :D

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1006) DIEGO15 válasza weinmaker (#1005) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mi volt célod a pi400 vásárlásakor? Miért szeretnéd leváltani a boxot?

(#1007) stigma válasza weinmaker (#1005) üzenetére


stigma
addikt

Hi, api400 jóval erősebb mint egy rpi3 mert egyrészt a 4-es verzió már gigabites + az usb hubja is jobban integrált ezért ha torrentezel egy rpi3-al akkor 3-5mb/sec-nél jobbat nem tudsz kihozni belőle.

Tranmission-t használtam 10 évig, Windows gui miatt, de sajnos mivel 1 szálat használ csak, ezért sokszor az megadott eszközt elég durván leterheli és használhatatlan lesz.
hosszutávra jobban ajánlom a Qbittorrent-et mely több szálat kezel, most már van hozzá windows gui is ha kellene, de a böngészőben megnyitva is tökéletes nekem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1008) weinmaker válasza DIEGO15 (#1006) üzenetére


weinmaker
őstag

Elsősorban azt hittem, hogy majd rpi-vel mindent elintézek egy füst alatt, és jobb lesz, mint a tv box. Kellene egy hifi lejátszó, mert van külső dac-om, és láttam, hogy a volumiot mennyien istenítik. Illetve gondoltam kipróbálom, hogy milyen ez a raspberry, mert még sosem volt, mire tudom használni. Ja igen a másik fontos a torrent volt, hogy ne kelljen az asztali gépemnek menni emiatt. Így jött ez az egész. Jelenleg ugye ott tart a dolog, hogy a tv, netflix, kodi megy az androidboxról a saját aplikációjukkal, és a raspberryt akarom hifi lejátszó+torrentre fogni. A nas-om is régi egy zyxel nsa310, akár még azt is ki lehetne váltani, de egyelőre tényleg nem tudom, hogy mit lehet kihozni a dologból.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1009) weinmaker


weinmaker
őstag

Feltettem a dietpit, de szétszívtam magam az elején, mert csak konzol jött be. Nagynehezen rájöttem, hogy hogy kell valami felületet feltenni és programokat hozzáadni :D

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1010) DIEGO15 válasza weinmaker (#1009) üzenetére


DIEGO15
őstag

a dietpi-launcher sorral tudod behozni a menüjét. Ott pedig a software rész kell neked első körben. Válassz egy gui-t, mondjuk a mate-t és telepítsd fel az install "gombbal". Ugyanott találod a docker-t és portainer-t is.

Akkor már megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#1011) weinmaker válasza DIEGO15 (#1010) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi, közben pont szerkesztettem az előző hozzászólást, mert rájöttem nagynehezen. Próbából beikszeltem a qbittorrentet, kodit és az lxde desktopot. Aztán próba.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1012) weinmaker


weinmaker
őstag

Minden szép és jó (lenne). Feltettem egy csomó zenelejátszót, hogy kipróbáljam, de mindegyiknél elakadok, hogy megadjam, hogy a nas-ról akarok lejátszani. A volumionál egyből hozzá tudtam adni, de itt az egész délután elb@sztam erre és semmi. Azon kívül szépen fut a kodi (sokkal gyorsabb, mint raspbianon), a qbittorentet is eléren böngészőből és a music playereket is (csak ezekkel semmit nem tudok kezdeni).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1013) stigma válasza weinmaker (#1012) üzenetére


stigma
addikt

Hi, esetleg az airsonic ami még jó lehet. => Link

Itt az alábbi sortban kell a NAS-on lévő zenéket megadni a docker compose-ban/stackben:
- </path/to/music>:/music
A path helyére lenne nekedbeírni a Zene mappa elérési útját => pl.: /srv/.../Zene

És akkorelvileg jónak kell lenni szerintem.
Az a gond, elsőre semmi nem fog menni, kicsi az esélye hogy a legjobb zenelejátszót megkapok és minden pöccre fog menni.
De minden elismerésem, hogy utánaolvasás után mindet életre tudtad kelteni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1014) gazso75


gazso75
aktív tag

Újra kellett raknom a dockeres gépet. Valamit nagyon benézhettem, mi lehet a baj ?
A 443-as címekhez nem tud kapcsolódni, a Jackett pl. nem tud semelyik trackerhez csatlakozni ami 443-ason kommunikál.
A sonarr logjában ez van:
System.Net.Http.HttpRequestException: Resource temporarily unavailable (bithumen.be:443)

[ Szerkesztve ]

(#1015) gazso75 válasza gazso75 (#1014) üzenetére


gazso75
aktív tag

Háttérinformáció:
Telekomos optikai router lett berakva még, bár a probléámától függetlenül.
szerintem az NPM reverse proxy nem tud kijutni.A port forwardnál a 80-as portal van problémája a 443 simán elmenthető.

(#1016) stigma válasza gazso75 (#1015) üzenetére


stigma
addikt

Hi, én az alábbiakat nézném meg:
- Dockeres gép belső IP-je fixálva van? nem változott a géped LAN IP-je véleglen? pl.: 192.168.1.10 helyett 191.168.1.11 lett?
- Publikus és belső IP-d azonos? nem lehet hogy Telekom NAT-ol téged?

Publikus ip: whatismyip
belső ip: router főoldalon ha belépsz akkor annak egyeznie kell a publikus ip-vel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1017) gazso75 válasza stigma (#1016) üzenetére


gazso75
aktív tag

Hi,

Ezeket a köröket már lejártam :(
Csak azt látom, hogy a 443as névfeloldással van baja !?
Nemtom, hol lehet a galiba :(
Sose volt ilyen nyűgöm még

(#1018) gazso75 válasza gazso75 (#1017) üzenetére


gazso75
aktív tag

Ellámáskodtam.
A pihole miatt a resolve.conf fájlt piszkáltam, és nem sikerült hibamentesen :)

(#1019) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Ismét én. Ismért egy probléma.

Próbálom használatba venni a macvlan-t, de valahogy nem szeretne működni.
Néztem yt tutorialokat, azok alapján portainer-en lőttem be, de az adott container amit macvlan-ra teszek nem lát ki a netre. (belső hálón elérem az osztott ip-n)

Ha jól sejtem akkor a subnet és az ip range részbe mindegy mit írok, a lényeg, hogy szabad címtér legyen. A gateway részhez pedig a routerem címet kell írnom (?).

Így állítottam be:
Subnet mask: 192.168.0.0/24
IP range: 192.168.0.2/16
Gateway: 192.168.0.1 (ő a routerem)

A macvlanra küldött pi hole mégsem lát ki a netre. Ötlet?

Más:
Teszteltem Rpi 3b+ lapot és pozitívan csalódtam. Közel azt hozza szintetikus teszteken dietpi rendszerrel mint az én s905x boxom. A konténerkedés is jól megy rajta. Qbittorrent-en tudja a 140mbit/s sebességet is usb 3.0 winyóra.

(#1020) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#1019) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Hagyd az ip-range részt.
[link]
És a stackbe oszd ki az IP-ét:
[link]
Ez a fontos rész:

networks:
      macv_lan:
        ipv4_address: 192.168.1.55 #IP fixe
 
networks:
  macv_lan:
    external: true


Megfelelő formázással ahogy írtam.
Így nem kell még a Portainerbe sem piszkálni.

Tisztelettel :R

(#1021) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#1020) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszi. Megnézem.

(#1022) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#1020) üzenetére


DIEGO15
őstag

Fél siker. Az ip range rész volt a gond, mert így most kilát a netre a konténer, amit macvlan-ra teszek. Viszont a fix ip részre nálam azt írja a portainer, hogy "page not found".

Más:
Pi-hole DHCP docker alatt nem annyira akar menni sajnos. Még mindig azzal szenvedek, hogy saját magának nem oszt címet. Már mindenhol rögzítettem a serverIP-t. Elkezdi kiosztani a címeket, addig minden jól is megy, amíg a saját címe le nem jár.

Van valami ötletetek?

(#1028) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Ezt még csak tesztelési céllal szeretném kipróbálni VM-ben, de ha a NAS-t újrahúzom akkor 2 dolog érdekelne.
Van egy csomó konténerem, türelmes voltam annó és minden stack külön van Portainerben :DDD , viszont ha újrahúznám őket, akkor ha lehetne 1-2 stackbbe tenném bele.

Tervezek létrehozni egy "net" nevű hálózatot, melyre azokat a konténereket akarok elérni, amiket a netre engedek ki a saját domain+cloudflare-en keresztül.
Illetve reklámblokkolónak létrehozok egy "macvlan" nevű hálózatot.(Pihole vagy adguard)

A stack-nél a szintaktikát írtam le, többit kitőltöm, csak a hálózat definiálás érdekelne.

1. stack: pihole vagy adguard
version: "2.1"
services:
pihole:
image:
container_name:
environment:
......
restart: unless-stopped
networks:
macvlan:
ipv4_address: #IP fixe

Kérdésem: Az első stackben ahol a pihole vagy adguard lenne, mivel nem akarom kintről elérni, elég ha így definiálom ugye?
Mivel kintről már nem kell a networks-ös external:true ugye?

2. stack: qbittorrent,transmisison,nextcloud,mariadb,photoprism,dns frissítő, nginx proxy manager, plex, stb

Itt minden hálózat a ,,net" nevű hálózaton klógna, kivéve a plex, mert annak saját host kell ha jól emlékszem.

version: "3.X"
services:
qbittorrent:
image: linuxserver/qbittorrent
container_name: qbittorrent
....
restart: unless-stopped
networks:
net:
transmission:
image: linuxserver/transmission:
container_name: transmission:
....
restart: unless-stopped
networks:
net:
networks:
net:
external: true
Kérdés: A 2. stack esetén, ha azt akarom, hogy a minden konténer a ,,net" hálózatot használja, és kintről elérhető legyen akkor így csináljam ugye?
Plex-et akkor ebből ki kell majd vennem, és áttenni máshova, mert annak asszem saját host kell.
Kérdés: A konténerek backupjához mit használtok? Duplicati ?
Itt arra gondolok ha bármi frissítés félremenne a NAS-on akkor a konténereimről egy backupt akarok, hogy visszatölthető legyen.

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1029) gazso75 válasza stigma (#1028) üzenetére


gazso75
aktív tag

Nálam is csoportban van, én nem csináltam nekik külön hálózatot, de ez simán mehet így.
Nekem ennyi van:
network_mode: bridge

(#1030) stigma válasza gazso75 (#1029) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen. :R
Én annó csináltam neki, igaz nem oszt nem szoroz semmit sem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1031) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy Synology DS720+-ra szeretnék Dockerrel qbittorrentet telepíteni, de nem igazán értek hozzá, eddig jutottam:
Mi lehet a gond?
- Routeren nyitva a 8080 és a 6881 port (tcp-udp)
- Dockerrel letöltve telepítve a qbittorrent
- docker/qbittorrent/config és docker/qbittorrent/downloads -mappák létrehozva
- docker > qbittorrent tároló > kötet: kép1
- docker > qbittorrent tároló > környezet: kép2
- tároló bekapcsolva
- nasip:8080 > 192.168.1.119:8080 > A kapcsolódás sikertelen...

(#1032) stigma válasza huan (#1031) üzenetére


stigma
addikt

Hi, később ki tudom próbálni ha akarod (18.00 fele), mert van Xpenology otthon, viszont ami fura nekem:
- Milyen image-t futtatsz/szedtél le? linuxserver féle qbittorrentet?
- Portokat célszerűl lenne definiálni ott is
- környezeti változókból egy kimaradt: WEBUI_PORT 8080

Első körben ezekkel próbálkozz, viszont ha nem adsz meg PUID és PGID értéket, akkor root userrel futtatod.
Célszerű lenne egy új usert létrehozni pl.: dockeruser amivel csak a dokcker konténereket futtatod. ssh-n kiadott tudod a dockeruser PUID és PGID értékeit lekérni : id dockeruser

Ha első próbálkozásaid és sosem fogod a dockeres konténereket netre engedni, akkor a PUID/PGID-s új usert hagyagolhatod, de ez lenne a szebb megoldás.
Viszont a dokceruser felhasználónak minden megadott volumes mappához kell írás/olvasási jogot adnod.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1033) huan válasza stigma (#1032) üzenetére


huan
őstag

- Lekértem az UID GID értékeket ez alapján: Find UID (userID) and GID (groupID) in 5 Seconds

- Ezt kerestem meg a Docker nyilvántartásban és telepítettem: linuxserver/qbittorrent

- A felajánlott portokat (49163,49157,49162) definiáltam a szerkesztés>portbeállításokban

- WEBUI_PORT 8080-t pótoltam.

Ugyan az:
http://192.168.1.119:49163 -A kapcsolódás sikertelen...
http://192.168.1.119:49157 -A kapcsolódás sikertelen...
http://192.168.1.119:49162 -Unauthorized

[ Szerkesztve ]

(#1034) stigma válasza huan (#1033) üzenetére


stigma
addikt

30 perc múlva kiderül, nálam hogy megy, de addig 2 infó:

1. Az oldal, ami hasznos lehet neked : Syno NAS install Docker Qbittorrent
2. Syno NAS-ra szedj le egy Porainert (Link), ezzel megkönnyítve az életed, mert sokkal egyszerübben tudsz docker-ben mozogni.

Én most inkább a 2.-ikvariációt próbálom ki, mert nem kell szenvedni vele sokat szerintem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1035) stigma válasza huan (#1033) üzenetére


stigma
addikt

Akkor jöjjön a megoldás:

Hosszútávon ha docker-t fogsz használni akkor célszerű lenne egy felhasználót deifniálni ,,akinek a nevében" futtatod a kontlnereket PUID és PGID-val.
0. lépés: Én definiáltam egy dockeruser felhasználót, aminek csak jelszót adtam meg, mert kötelező volt. Ezenkívül a user csoportba soroltam be.
Létrehoztam egy docker mappát amiben a docker konténerem adatai lesznek, viszont mivel több lesz majd később gondolom, ezért ott az alábbi mappákat hoztam létre:
Portainer adatoknak/confignak: /volume1/docker/Portainer
qbittorrent adatoknak/confignak /volume1/docker/Qbittorrent

/volume1/docker mappának a dockeruser felhasználómat hozzáadtam írás/olvasásra

1. lépés: Portainer telepítése:SSH-n belépsz, vagy sima parancssorban mint a linken és rootként kell futtatni a portainert.
rootkont futtatás : sudo su paranccsal

Eredeti Portainer futattás, de itt a /data elérést át kell írnod:
docker run -d -p 8000:8000 -p 9000:9000 --name=portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v /volume1/docker/Portainer:/data portainer/portainer-ce

A felületed a http://nasip:9000-el éred el.kb next-next-et kell írnod

2.Qbittorrent telepítés:
/volume1/Torrent mappának hozzáadtam a dockeruser felhasználót írás olvasásra
Portainer-ben a Stack/Add stack menüpontban ezt bemásolod, majd deploy to stack gomb (Volumes-részeket átírni, illetve neked a dockeruser felhasználóm 1028/100)
Ha itt a tördelés nem menne az eredeti oldalról kiszedheted: dockerhub - Qbittorrent
---
version: "2.1"
services:
qbittorrent:
image: ghcr.io/linuxserver/qbittorrent
container_name: qbittorrent
environment:
- PUID=1028
- PGID=100
- TZ=Europe/Budapest
- WEBUI_PORT=8080
volumes:
- /volume1/docker/Qbittorrent:/config
- /volume1/Torrent:/downloads
ports:
- 6881:6881
- 6881:6881/udp
- 8080:8080
restart: unless-stopped

Törtelésekre figyelj, mert szokott problémázni a Portainer.
Ha majd töltenélle mondjuk a /volume1/Torrent/Filmek vagy /volume1/Torrent/Sorozatok mappába akkor a Qbittorrentben /downloads/Filmek vagy /downloads/Sorozatok amiket meg kell adnod.

GUI felület esetén első belépéskor admin-adminadmin a belépés, ezt változtasd meg.
Élső letöltésre pár mb-os pdf-et betettem, problémamentesen leszedte.

Ha ez megy elsőre király, viszont a kéősbbiekben ha szintugy a 8080-as porton kellene más konténert futatni akkor azt át kell irányítani =>- 8081:8080, akkor a helyi hálón 8081-es porton fogod elérni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1036) huan válasza stigma (#1035) üzenetére


huan
őstag

:R

(#1037) kzs


kzs
tag

Sziasztok!

Meg lehet-e oldani docker-rel és traefik-kal a következöt: egy container (ugyanaz a szolgaltatas) elérhetö legyen két különbözö subdomain cimen?

(Tervem, hogy az egyik subdomain lenne amit csak én ismerek, a masik pedig amit megadok néhany embernek, hogy ök is hasznaljak. Viszont szükség esetén ezt a masodik subdomaint egyszerüen meg tudnam szüntetni (törölni). Ezt a masodik subdomaint korlatoznam ugy is, hogy csak bizonyos ip tartomanybol legyen elérhetö)

Elöre is köszi a tippeket.

(#1038) stigma válasza kzs (#1037) üzenetére


stigma
addikt

Hi, szerintem meglehet, viszont kérdés melyik konténert akarod megosztani másokkal, mert lehet elég lenne neked a konténeren belüli user kezelés is.

Mondok erre egy vagy több példát:
- Nextcloud: itt több userrel léphetsz be, ahol más és más mappákat láthattok
- Plex: itt is ha jól tudom akkor ez megoldható, mármint a userkezelés
- vagy bármely képnézegető konténer pl.: Photoprism

A műveletet bármilyen webszerverrel megoldhatod pl.: Traefik, Nginx Proxy Manager, Nginx, Swag, stb.
IP korlátozás megoldható, viszont erre több alternatíva is van, kérdés mi a NAS amin meg akarod valósítani.
pl: saját vásárol domain + cloudflare felcsatolással országok között tudsz engedélyezni, mi lássa és miket blokkoljon
Vagy esetleg Xpenology alatt tudsz rendszer szinten IP-re vagy épp országra blokkolást adni.

Problémám az albábbi lenne: Mivel nem tudom a kontéenrt mivől van szó, ezért max 2 db-ot futtatsz, egyet eredeti porttal, másikat átirányítással.
Viszont a tartalmat mindkettő esetén amit meg akarsz osztani, összhangban kell lennie.

Szóval, melyik konténered lenne amit kellene duplikálni, illetve ha kezdő vagy a témában akkor traefik-et nem ajánlom elsőre, nekem beletört a bicskám :DDD
Én vettem egy webbase traininget, mellyel az alapokat elsajátítottam, és pár dolog elsőre ment is, de mikor a subdomain-nak cert-et kellett gyártani egy csomót szívtam vele.
Helyettea kattingatós Nginx Proxy Managert ajánlom, vagy a swag konténert alias lestencrypt.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1039) kzs válasza stigma (#1038) üzenetére


kzs
tag

Köszönöm az infokat, és hogy segiteni probalsz.
Tudom, hogy meg lehetne oldani user kezeléssel is (amugy filebrowserröl van szo). Ennek ellenére külön domaint szeretnék, ha meg tudom (meg lehet) oldani.

Bár nem nagyon értek hozza, mar most is müködik egy docker container - egy domain viszonylatban. (tehat müködik docker - traefik - hozzaferes korlatozas, van sajat domain is, stb)

(#1040) golya87 válasza kzs (#1039) üzenetére


golya87
őstag

Pont ezért jó a Docker, használj külön konténert a két domainhez. És közös helyről, helyre dolgozzanak. (/nas/filebrowser/data)

(#1041) kzs válasza golya87 (#1040) üzenetére


kzs
tag

Köszi, ez jo ötlet, igy fogok tenni.

(#1042) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Nemsokára újrahúzom a NAS-t ezért VM-ben elkezdtem játszadozni gyorsan, mert eddig a konténerjeim külön-külön stackekben voltak, és nem akarok ennyit vesződni velük, ezért max 2-3 stack-be akarom sűrítani.
Sajnos már az elején leakadtam, mert 0. lépésnek az adblocker-t akartam telepíteni, de se pihole se adguard nem megy külön macvlan-on.

Ezeket csináltam sorban : (rendszer VM-ben egy OMV5-ös image)

0. lépés: macvlan:
A rputer címe a 192.168.50.1-es , parent mint hálókártya omv-ben ezen a néven fut (enp0s3) macvlan hálózat neve pedig ez lett: adblocker_net
docker network create -d macvlan \
--subnet=192.168.50.0/24 \
--gateway=192.168.50.1 \
-o parent=enp0s3 adblocker_net

Ezek után beállítottam a problémás resolv.conf fájlt ahogy kell: Link
Ez Pihole és Adguard esetén is írja a rendszer legyen rendben:

Az alábbi stackekkel próvbálkoztam: Pihole-t

version: "3"
services:
pihole:
container_name: pihole
image: pihole/pihole:latest
ports:
- 53:53/tcp
- 53:53/udp
- 67:67/udp
- 80:80/tcp
- 443:443/tcp
environment:
TZ: Europe/Budapest
WEBPASSWORD: Makaay_19861001
volumes:
- /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Pihole/etc:/etc/pihole/
- /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Pihole/dnsmasqd:/etc/dnsmasq.d/
dns:
- 127.0.0.1
- 1.1.1.1
cap_add:
- NET_ADMIN
restart: unless-stopped
networks:
adblocker_net:
ipv4_address: 192.168.50.91
networks:
adblocker_net:
external: true

Pihole-t a 192.168.50.91/admin alatt kellene elérnem de sárga "unhealty" feliratot kapok, lap nem jön be. Logban semmi extrát nem találtok, mint hiba.

version: "3"
services:
adguardhome:
image: adguard/adguardhome
container_name: adguardhome
ports:
- 53:53/tcp
- 53:53/udp
- 67:67/udp
- 68:68/tcp
- 68:68/udp
- 853:853/tcp
- 3000:3000/tcp
volumes:
- /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Adguard/workdir:/opt/adguardhome/work
- /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Adguard/config:/opt/adguardhome/conf
restart: unless-stopped
networks:
adblocker_net:
ipv4_address: 192.168.50.90
networks:
adblocker_net:
external: true

Adguard-ot pedig 192.168.50.90:3000-en kellene elérnem, de sajnos itt sem jön be az oldal, logban azt írja műkődik.

Pihole és Adguard-t külön-külön tesztelem, hogy egymásba ne akadjanak össze, mert úgyis csak egy lenne hosszútávon használva.

Mit ronthatok el? (Mappajogok rendben vannak)

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1043) tradeelek11 válasza stigma (#1042) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Szia! Annyit nézz meg légy szí ,hogy:
ipv4_address: 192.168.50.90
networks:

közé tegyél egy üres sort a többi jónak tűnik:

version: "2"
services:
  adguardhome:
    image: adguard/adguardhome
    container_name: adguardhome
    ports:
      - 53:53/tcp
      - 53:53/udp
      - 67:67/udp
      - 68:68/tcp
      - 68:68/udp
      - 853:853/tcp
      - 3000:3000/tcp
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Budapest
    volumes:
      - /nas/Docker/Config/Adguard/work:/opt/adguardhome/work
      - /nas/Docker/Config/Adguard/conf:/opt/adguardhome/conf
    restart: unless-stopped
    networks:
      macv_lan:
        ipv4_address: 192.168.1.60 #IP fixe 
 
networks:
  macv_lan:
    external: true

A végeredmény: [kép]

Ezt most csak próbából tettem be, a beállításokkal majd eljátszol , mert nekem a tűzfalon fut élesben:) de így telepíthető.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#1044) stigma válasza tradeelek11 (#1043) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem az lesz, szintaktika enter nélkül is jó, mert különben hibára futna.

Pihole-al szórakozom, 1-2 apróság módolsutl a 5.8+-os dockeresetén, github-on is írnak róla (Link), de 53-as porttal lesz/ban gondom.

Holnap majd megoldom, de köszi a segítséget.
Itt még annyi értekesség lehet VM-ben "Bridgel-t" a kártya, tehát lehet összeakadnak, mert úgy néz ki most, hogy :
192.168.50.12 => Fő Nas OMV-vel + pihole
192.168.50.96: Teszt Virutalbox OMV5-el.

Hiba az lehet inklább, hogy:
- Már fut egy pihole, ezért persze hogy nem enged mégegyet
- a VM és fő NAS-on is szintugy ezt a macvlan adatokat adtam meg, csak más lett a hálózat neve
- A gép amin a VM fut, használja a fő NAs Pihole blokkolóját így lehet azért szar :DDD

Szóval majd vagy élesben szívok :DDD , vagy a maradék 1-2 stackemre fogok koncentrálni, ami még hátra van :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1045) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Újra itt és egy régi téma, amiben segítséget kérek. :))
Olyan "RSS autodownloader"-t keresek, ami tud úgy keresni RSS-ben hogy:
- Egy adott alias névre
- egy megadott fix helyre szedne le, max egy adott minőségben
- az általam megadott RSS-t beolvasva dolgozná fel időközönként.

Problémám mint régen volt, hogy próbálkoztam a Jackett+Sonarr/Jacket/akármelyik torrenttel. Ha olyan sorozatot akarok leszedni ami imdb-n fennvan, szintúgy kerül fel ahogy leadják a Tv-ben telejsen jó. Pl.: Marvel Sorozatok, American Horror Story , stb..

Viszont 1 bajom van, hogy asszonynak van sok török sorozata(nemröhög, mert utálom egyesével leszedni :DDD ) nem tudom életre kelteni.

Flexgettel próvábálkoztam, de hamar feladtam mert valamiért nem szedi ls és néha-néaha találja csak meg :D (mondhatnám azt hogy ez a szar nem létezik :DDD )

Bajom az, hogy ezeket a sorozatokat akik feltöltik:
- más néven töltik fel pl.: török és/vagy magyar néven
- a sorozat hossza és az évadok tökmások, mint ahogy neten megtalálja őket. pl: feltöltve 40 perc van, hivatalosan duplarészek vannak: 90 perc
- csak HD-ben mennek hála istennek. ;]

Kérdésem az lenne, én már amit tudtam az elmúlt 2-3 napban kerestem, hogy Flexgeten kívül nincs nagyon más opcióm.

Van valakinek ötlete mit lehetne tennem/próbálkoznom, mert ha nincs más akkor Flexget-et kitanulom, mert más megoldást nem találtok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1046) golya87 válasza stigma (#1045) üzenetére


golya87
őstag

Rutorrent tud RSS-t olvasni, ott regex-szel elég jól elboldogulok a sporfelvételekkel. Szerintem a Sükül-sükül is menne neki. :DDD

(#1047) stigma válasza golya87 (#1046) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, mindenképp kipróbálom ma, vagy holnap. :R

Flexget + TM még a tuti, de ahhoz fejlődnöm kell sokat :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1048) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A natívan telepített qbittorrent.conf-ot és download_rules.json , feeds.json -eket átmásoltam a dockeres qbittorrentbe, és minden beállítás ugyan az, mint a régin.
Illetve csak majdnem.
- A routeren ki lett engedve ezek: 8999, 52000 (ezek lettek beállítva)
- Egy torrent betöltésekor azonban piros felkiáltójeles és csak "csordogál"
- Mit és hol kell azt beállítanom, hogy a már letöltött adatokat újraellenőrizve seed-be álljon?
- a Dockernek ki kell engedni valami portot a routeren?

[ Szerkesztve ]

(#1049) szuszinho


szuszinho
őstag

Urak,

Bazarr működik másnál?

(#1050) szuszinho válasza szuszinho (#1049) üzenetére


szuszinho
őstag

Tárgytalan :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.