Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Brogyi válasza pelyib (#1550) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi a választ, és ez igaz:
"Nem tudom most megnezni, de a Portainer szerintem pont jelzi ha invalid a yaml, nem is engedi menteni."
Csak az a bajom, hogy nem jelzi a kódban. Ha sok a sor akkor macerás keresni hol is a hiba. VS Code-ból van csoró/ingyenes vezió?

(#1552) pelyib válasza Brogyi (#1551) üzenetére


pelyib
tag

Csak ingyenes van. :)
plugin lehet fizetős.

(#1553) Brogyi válasza pelyib (#1552) üzenetére


Brogyi
senior tag

Megnéztem a VS Code-t, és tökéletes számomra. :R Köszi. Kedves kollégám azt mondta fizetős. Ezért nem akartam. Az F8 hiányzott a többi megoldásokból. A Portainer valóban jelzi, és nem is engedi feltölteni, de ez F8-ra odaugrik (a VS Code). :C .

(#1554) Fecogame


Fecogame
veterán

Nemrég találtam rá erre a srácra, nagyon szuperül magyaráz, és van közte Docker videó is. 18 perc alatt elmagyaráz mindent, amire egy kezdőnek (vagy akár haladónak) szüksége lehet.

Build YOUR OWN Dockerfile, Image, and Container - Docker Tutorial

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1555) Elemental válasza szpeti40 (#1538) üzenetére


Elemental
addikt

Adtam neki a nas memóriájából kicsit többet. Így megszűnt a a "buffer size too small" hibaüzenet, viszont továbbra is figyelmeztetés státuszban van. Na, majd figyelgetem.
Köszi!

(#1556) neo81


neo81
senior tag

Tud valaki ajánlani olyan CoreELEC 20.3-as vagy 21.0-ás nightly verziót, amelyben repoból lehet telepíteni a Dockerhez a Portainer kiegészítőt?

20.2-esben benne van a CoreELEC Add-ons/Kiegészítő tárolóhely/LinuxServer.io's Docker Add-ons-ban, de ezzel a verzióval lejátszási problémáim vannak néhány fajta videóval.

(#1557) cigam


cigam
félisten

Dockerben fut a Pi-hole, és a WEB oldal alján megjelent egy üzenet, hogy van frissebb.
A wtachtower-t ajánlották, hogy ez pont azt csinálja, hogy felfrissíti a többi konténert. Látszólag nem megy neki:

time="2023-11-17T11:38:56Z" level=info msg="Watchtower 1.7.1"
time="2023-11-17T11:38:56Z" level=info msg="Using no notifications"
time="2023-11-17T11:38:56Z" level=info msg="Checking all containers (except explicitly disabled with label)"
time="2023-11-17T11:38:56Z" level=info msg="Scheduling first run: 2023-11-18 11:38:56 +0000 UTC"
time="2023-11-17T11:38:56Z" level=info msg="Note that the first check will be performed in 23 hours, 59 minutes, 59 seconds"
time="2023-11-18T11:39:18Z" level=info msg="Session done" Failed=0 Scanned=2 Updated=0 notify=no
time="2023-11-19T00:13:54Z" level=info msg="Waiting for running update to be finished..."
time="2023-11-25T16:28:26Z" level=info msg="Watchtower 1.7.1"
time="2023-11-25T16:28:26Z" level=info msg="Using no notifications"
time="2023-11-25T16:28:26Z" level=info msg="Checking all containers (except explicitly disabled with label)"
time="2023-11-25T16:28:26Z" level=info msg="Scheduling first run: 2023-11-26 16:28:26 +0000 UTC"
time="2023-11-25T16:28:26Z" level=info msg="Note that the first check will be performed in 23 hours, 59 minutes, 59 seconds"

A "waitin for runing update" után leállt a futása. Most indítottam el megint. Mit csinálok rosszul? Miért nem frissített?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1558) g.gergo válasza cigam (#1557) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csak a pihole-lal csinálja ezt? Manuálisan tudod frissíteni? Gondolom ilyen docker restart, és hasonlókon túl vagy. Milyen restart opció van beállítva? Milyen parancssort használsz a watchtowerhez? Általában ez a watchtower által írt utolsó üzenet, és azt jelenti, hogy Docker azt mondta, hogy hagyja abba a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#1559) cigam válasza g.gergo (#1558) üzenetére


cigam
félisten

Csak az csinálja, mert csak ez fut Docker-ben. Egy TS233-as Qnap NAS-on belül fut, és csak a WEB-es felületen keresztül férek hozzá. Szóval igencsak korlátos a hozzáférésem.
Most beállítottam, hogy ha leáll akkor indítsa újra magát.
Amúgy nem is értem, miért nem futtatja le azonnal a frissítést, miért időzíti egy nappal későbbre.
Ja, és így néz ki a yaml kód:
version: "3"
services:
watchtower:
image: containrrr/watchtower
volumes:
- /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1560) Brogyi válasza cigam (#1559) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez a sor így van a docker-ben?
image: pihole/pihole:latest

(#1561) stigma válasza cigam (#1557) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ha van frissebb és Portainered is akkor van lehetőség manuális frissítésre is:

Konténer frissítés Portainerben:
a konténer nevére kattintva felül van egy Recreate és ott a ,,Pull latest image" legyen elhúzva a csúszka, mert azzal szedi le az új image-t.
Vársz egy picit és a rendszer megcsinálja.

Watchtower automatikusan frissíti a konténereket, de azokat amiket szeretnél.
Én sosem használtam, mert nem akarom, hogy probléma legyen ha új konténer nem jó, de tudtommal a frissítendő konténer LABEL-jébe még meg kell adni valami hasonlót:
Container selection - Watchtower (containrrr.dev)

Lehet szar aloldalt linkeltem, de itt szerintem megtalálod, hogy kell csinálni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1562) cigam válasza Brogyi (#1560) üzenetére


cigam
félisten

Nem,
image: pihole/pihole:2022.12.1
van benne. A Container Station-ben van pár előre beállított template.
Innen lett "telepítve".

stigma
Köszi! A Portainder túl bonyolult nekem. Köszi a linket, ránézek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1563) Ad@m válasza cigam (#1557) üzenetére


Ad@m
tag

Nálam a docker-composeos containereknel neha nem sikerult frissitenie, meg volt hogy belefutottam olyanba is, hogy a frissites bar sikerult a container nem ment jol (pl adott image megsem volt kelloen letesztelve minden enviromenten, vagy csak volt kozben egy db konvezio ami nem sikerult) igy nekem csak a watchtower notifyol hogy van frissebb, igy felugyelet mellett tudod a kontenert elinditani es tesztelni megfefeleloen mukodik e
ez a compse fileom hozza:
watchtower:
image: containrrr/watchtower
container_name: watchtower
volumes:
- /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock
environment:
WATCHTOWER_MONITOR_ONLY: 'true'
WATCHTOWER_NOTIFICATIONS: shoutrrr
WATCHTOWER_NOTIFICATION_URL: xxx
command: --interval 10800 yyy yyy
restart: unless-stopped

az WATCHTOWER_NOTIFICATIONS es a WATCHTOWER_NOTIFICATION_URL azt definialja hogyan tudsz ertesitest kapni (pl email, slack, matrix, discord) [link]
az yyy meg egy szokozzel elvalasztott lista melyik containereket figyelje

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#1564) cigam válasza cigam (#1562) üzenetére


cigam
félisten

Kijavítottam az image-t, de nem lett jobbb.
Ennek ellenére a WEBoldalán továbra is régi verzióra panaszkodik:
Docker Tag 2022.12.1 · Update available! Pi-hole v5.14.2 FTL v5.20 Web Interface v5.18

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1565) Brogyi válasza cigam (#1564) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem te összekeversz itt valamit. pihole/web, és a pihole/pihole, na, és a pihole/docker-pi-hole különbözőek, és a verziójuk is. Más társaságok tartják karban, és így más a verzió számuk. Tehát ami tetszik verziószám szerint, akkor azt ad meg a name alatt. Pl. pihole/pihole:latest legyen.
A nagyobb verziószámú januárban lett frissítve utoljára. A kisebb veziójú pedig ma.
Maradj a gyártónál az a pihole/pihole:latest.
Ha mégis rosszul látom akkor a profik kiigazítanak majd.

[ Szerkesztve ]

(#1566) cSuwwi válasza Brogyi (#1565) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A kép amit feltöltött az alapján az van, látszik az image neve.
Én inkább arra tippelnék, hogy az image outdated, és nem frissíti le valami ok miatt.

Cigam: Portainerben vagy terminálon lépj be, és töröld kézzel az imaget és a konténert is, majd generáld le újra és jó lesz.
Én is most frissítettem, portainerből szoktam kézzel, a piholeban pont nincs semmi olyan ami miatt érdemes állandóan updatelni, a listákat magától lehúzza.

Ez a legfrissebb: Docker Tag 2023.11.0 Pi-hole v5.17.2 FTL v5.23 Web Interface v5.21

(#1567) stigma válasza cigam (#1564) üzenetére


stigma
addikt

Hi, persze hogy nincs uj image , mert fixet használsz: 2022.12.1

cseréld erre : image: pihole/pihole:latest

majd újra kell Deployolni a konténert.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1568) cigam válasza stigma (#1567) üzenetére


cigam
félisten

Igen, erre rájöttem, és ebből lett az általatok is javasolt pihole/pihole:latest image, de ennek ellenére a pihole WEB-es felülete mégis azt írja, hogy a Docker Tag 2022.12.1, és villog a frissítés elérhető felirat.

Ami azért fura, és nem tudom honnan veszi, mert az image fülön a "Tag" át van írva latest-re:

Nem maga a pihole frissessége izgat, hanem kitanulnám a Docker frissítését, de úgy hogy az addig felhalmozott adatok/beállítások ne törlődjenek, de elég zsákutcának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1569) cSuwwi válasza cigam (#1568) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Vagy nem frissült le az image, és deploynál még mindig a régi 2022-esből építi újra.
Vagy nem lett a container újraépítve a letöltött új imageből.

Töröld a konténert, utána az összes pihole-os imaget amit látsz és utána deployold (akkor az imaget letölti ami a latest lesz, utána mennie kell).

az addig felhalmozott adatok/beállítások ne törlődjenek
nem fognak, minden beállítást külön tárol, törölheted az imaget és a konténereket bármikor, a compose fájl alapján újraépíthető a korábbi beállításaiddal

Én minden containerem kézzel frissítem, pont az említett okok miatt. Ha automatikus futással nem sikerül akármi miatt, az gond. Ha én indítom akkor ott vagyok és megoldom. Csak értesítés kell, hogy frissülni akar, erre is jó a watchtower vagy a korábban említett diun, ami nekem külön jó, mert pushovert használok pl. szerver alertekre is és jön pushban mit lehetne frissíteni, mit szedett le a radarr/sonarr, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1570) cigam válasza cSuwwi (#1569) üzenetére


cigam
félisten

Az a baj, hogy itt a WEB-es felületen ez nem működik, vagy nem találtam meg.
Amíg létezik olyan "app" ami használja az image-t, nem tudom törölni, csak akkor ha törlöm az app-ot (a yaml fájlból létrehozott konténer), ezután tudom törölni a konténert, és csak ezután az image-t.
Vagyis nincs olyan hogy egy működő konténer alól kirántom az image-t.
Végül mégiscsak létre kellett hozni egy új app-ot az eredeti yaml fájl módosított verziójával, ami új üres adatbázist hozott létre magának.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1571) stigma válasza cigam (#1568) üzenetére


stigma
addikt

Hi, már próbált segíteni cSuwwi fórumtárs, de ahogy olvasom nem sikerült.

Igaz nem kérdeztem, tippeltem és bejött a gondolatom, ez gondolom QNAP Dockeres gyári alkalmazás, amiben nem olyan egyszerű konténert létrehozni, igaz vannak template-k amiket én mondjuk sosem használnék.

Syno NAS-om van, ott sema gyári kliens-t használom (Container Manager) hanem Portainer-t mert jóval megkönnyíti az életemet.
Qnap esetén konténer frissítésre ezt találtam: Update Container Version in QNAP Container Station 2 - Brian Prom Blog (promincproductions.com)

Logout-ot írtam róla, ami száhjbarágós: Portainer alapok - LOGOUT.hu blogbejegyzés

Ha konténert teszel fel, nagyon fontos szabály, hogy sosem írsz verziót a végére ami nálad van, hanem ":latest" lesz a jó megoldás, ott majd mindig fog keresni új konténert watchtower, vagy manuálisan ha frissíted.

Nem leszólni akarlak, és a gyári klienseket, de nekem Portainerbe berakni a docker-compose fájl, vagyis stacket 10mp dockerhb-ról, átírni az elérési utakat + PUID/PID és egyéb váltózókat kb 1 perc, majd deploy és már megy is a konténer.
Frissítés kb 2 kattintás Portainerben.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1572) cSuwwi válasza cigam (#1570) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Működő containerből sehol nem lehet az imaget törölni, ez a portainerben és terminálról is így van. Nem is ezt írtam.
Hanem leállítod a containert első lépésként, majd utána törölöd az imaget. És ha ilyenkor deployolod és latest-en van akkor lehúzza a friss imaget és abból építi meg a containert.
Igen, arra az időszakra nem fog futni a pihole.

Ha container eldobható, újraépíthető, a konzisztens adatokat nem ott tároljuk, hanem külső volume-okon (ami itt a pihole adatbázisa, a configokat pedig a yaml fájlban). Ha konténer újrabuildelés után nincsenek meg az adataid korábbról, akkor nem jó a yaml fájlod.

Nálam ilyen a yaml, a volume részen látod hol tárolja a beállításokat. Ez a hivatalos pihole docker oldalról van.

version: "3"

# More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/
services:
pihole:
container_name: pihole
image: pihole/pihole:latest
# For DHCP it is recommended to remove these ports and instead add: network_mode: "host"
ports:
- "53:53/tcp"
- "53:53/udp"
- "9002:80/tcp"
environment:
TZ: 'Europe/Budapest'
WEBPASSWORD: 'nem-muszaj-de-akkor-nem-generalt-lesz-hanem-ez'
# Volumes store your data between container upgrades
volumes:
- '/home/pi/docker/pihole/etc-pihole:/etc/pihole'
- '/home/pi/docker/pihole/etc-dnsmasq.d:/etc/dnsmasq.d'
# https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities
restart: unless-stopped

[ Szerkesztve ]

(#1573) cigam válasza cSuwwi (#1572) üzenetére


cigam
félisten

Valószínűleg biztosra mentek, és a NAS kiadásakor elérhető verziót tesztelték, és azt a verziót tették bele. Így biztosra mentek, hogy véletlenül sem egy éppen valamiért problémás kiadást fog telepíteni.
Az nagyobb gáz, hogy ez később sem módosítható, pedig van rá menüpont, mutattam is képet róla.

Nálam picit bonyolultabb, mert bridge-en keresztül önálló IP címet kap
--
version: "3"
services:
pihole:
image: pihole/pihole:latest
networks:
qnet-network:
ipv4_address: 192.168.10.4
environment:
WEBPASSWORD: titok
TZ: Europe/Budapest
volumes:
- etc-pihole:/etc/pihole
- etc-dnsmasq.d:/etc/dnsmasq.d
restart: unless-stopped
networks:
qnet-network:
driver_opts:
iface: eth0
driver: qnet
ipam:
driver: qnet
options:
iface: eth0
config:
- subnet: 192.168.10.0/24
gateway: 192.168.10.1
volumes:
etc-pihole:
etc-dnsmasq.d:

Ez a duplázott "volumes" szekció is érdekes, mert szerintem újradefiniálja, "felülírja" az /etc/pihole és /etc/dnsmasq.d útvonalat, mivel a NAS-on eleve nem férsz hozzá az /etc-hez, ezért a ContainerStation felületén van egy külön "volumes" fül:

Szerintem erre hivatkozik a yaml második "volumes" bejegyzése, és a WEB-es felületen definiált útvonal fog hozzá tartozni.
Sajnos nagyon sokminden másképpen van mint egy mezei Docker esetén, hogy véletlenül se tudja elrontani az user 1.0. Sajnos ez sok hátránnyal is jár.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1574) cSuwwi válasza cigam (#1573) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nem duplázott az, hanem a services alatti egy label ez esetben, amit a végén definiálsz.
Csak egy írható könyvtár kell neki, semmi köze nincs az /etc-hez, csak ez lett a neve. Azt csatolja be a containerben a neki megfelelő helyre, esetünkben a /etc/pihole-ba.
Az én configomban is saját home-omban van könyvtár amit használok storagera.
Ha tudsz bármilyen könyvtárat írni, akkor azt ha megadod neki menni fog.

Igen elég korlátosnak tűnik, nekem ezért mennek a dockeres dolgok egy raspberry piről, mert nincs semmilyen korlátozás.

(#1575) cigam válasza cSuwwi (#1572) üzenetére


cigam
félisten

Hanem leállítod a containert első lépésként, majd utána törölöd az imaget.

Nem engedi. Hiába állítom le, meg van jelölve, hogy "in use", és szürke a remove menüpont.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1576) cSuwwi válasza cigam (#1575) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A konténert törölni kell nem leállítani :)
Utána szabadul fel és törölhető az image. De látszólag ez már a latest, ha most írtad át, jó lesz az az image.
Próbálj meg egy új containert deployolni (de töröld előtte a régit).
Jobban már nem tudom elmagyarázni, ha nem megy stigma kommentjében ott a szájbarágós gyorstalpaló. Kitartás, fog menni... idővel :C

(#1577) cigam válasza cSuwwi (#1576) üzenetére


cigam
félisten

A végére csak kitisztult a kép.
- Leállítom az app-ot (konténert)
- A menüjében van egy Recreate menüpont.
- Ez előhozza azt a yaml fájlt ami alapján létrejött. Itt kijavítom a dátumot latest-re( pihole/pihole:2022.12.1 -» pihole/pihole:latest)
- Rányomok az update-re, és megcsinál mindent. (Letölti az aktuális image-t, és módosítja(?) vagy lecseréli(?)az aktuális konténert az új paramétereknek megfelelően.
- Ezekután lesz egy régi "2022.12.1" image, ami unused, tehát törölhetős, és egy új "latest", ami nem csak a nevében az.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1578) Brogyi válasza cigam (#1577) üzenetére


Brogyi
senior tag

Próbálj meg Portainer-t használni. Sokkal egyszerűbb, és sokan tudnak segíteni majd. Amit mutatsz, az egy leegyszerűsített, egyedi valami.
Nálam ha Docker, akkor Portainer a második legfontosabb, amit feltelepítek, és működik még a leggyengébb PI-n is.

[ Szerkesztve ]

(#1579) cigam válasza Brogyi (#1578) üzenetére


cigam
félisten

Leegyszerűsített, egyedi, és nincs dokumentálva (vagy nem találtam rá hol van a menüpontok leírása, súgó nincs hozzá)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1580) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok
Portainert használok egy Pi4-en és eddig erről futott a transmission egy külső hdd-n. (/var/media/x csatlakozással)
Vettem egy NAS-t és azt szeretném, ha a továbbiakban oda dolgozna a transmission.
Mit és hogyan kellene átírnom a stack-ben, vagy esetleg még máshol hogy működjön?
Stack-ben Volumes résznél átírtam a címet az smb elérési útra, de hibát dob fel update-nél. invalid mount config for type bind: bind source path does bot exists de itt a régió /var-os elérési útra hivatkozik...szóval itt elakadtam

[ Szerkesztve ]

(#1581) pelyib válasza Dufresne (#1580) üzenetére


pelyib
tag

Pontoan hogyan adtad meg az elesi utat?

Tudtommal 2 opcio van:
host rendszer csatolja fel valahova a NAS megosztasat, a containernek azt adod meg ahova a host csatolta fel (ahogy kb eddig is tetted)
Vagy maga a dockerre bizod, h csatolja a NAS megosztast: https://docs.docker.com/storage/volumes/#create-cifssamba-volumes

(#1582) Dufresne válasza pelyib (#1581) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez esetben úgy látom a második opció lesz a nekem megfelelő.
Ezen a felületen úgy tűnik sikerült létrehozni a kötetet, IP cím, mappa és a többi megadásával, legalábbis nem írt hibát a hozzáadásnál.
Viszont a transmission beállításainál a volumes szekcióban itt mit kell megadnom, vagy hogyan?

(#1583) pelyib válasza Dufresne (#1582) üzenetére


pelyib
tag

Ugynevezett "named volume"-t csinaltal.
Ha atmesz a "Stacks" menupontba es ott szerkeszted a transmission-t akkor kene olyannak lennie hogy "volumes"
Nekem pl igy nez ki:
volumes:
- /srv/docker/transmission/config/transmission:/config:rw
- /var/lib/transmission:/downloads
# - /path/to/watch/folder:/watch

Neked az eleresi ut helyett csak a nevet kell hasznalnod amit elozoleg megadtal a "Name"-ben
Valahogy igy (/downloads csak egy pelda, lehet neked mashogy van beallitva, h default hova toltson):

volumes:
- amiNevetMegadtal:/downloads

[ Szerkesztve ]

(#1584) Dufresne válasza pelyib (#1583) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, de valamiért hibára futok...
Hogyan tudom megnézni/ellenőrizni, hogy a csatlakoztatott kötet az lett, amit akartam :F

[ Szerkesztve ]

(#1585) pelyib válasza Dufresne (#1584) üzenetére


pelyib
tag

Letrehozta a volume-t korabban biztos?
Latod a nevet ha bal oldali menuben a "Volumes"-t valasztod ki?

(#1586) Dufresne válasza pelyib (#1585) üzenetére


Dufresne
addikt

Ott a volume csak annyi van mögötte, hogy unused

(#1587) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Gyári Wordpress-t szeretném futtatni, nem vagyok Docker témában kezdő , de valahogy semmilyen módon nem tudom futtani, hogy jó legyen.
docker-compose fájlom az alábbi:

version: '3.1'
services:
  wordpress:
    image: wordpress
    restart: always
    ports:
      - 8085:80
    environment:
      WORDPRESS_DB_HOST: db
      WORDPRESS_DB_USER: exampleuser
      WORDPRESS_DB_PASSWORD: examplepass
      WORDPRESS_DB_NAME: exampledb
    volumes:
      - /volume1/Docker/Wordpress/html:/var/www/html
  db:
    image: mysql:8.0
    restart: always
    environment:
      MYSQL_DATABASE: exampledb
      MYSQL_USER: exampleuser
      MYSQL_PASSWORD: examplepass
      MYSQL_RANDOM_ROOT_PASSWORD: '1'
    volumes:
      - /volume1/Docker/Wordpress/database:/var/lib/mysql
volumes:
  wordpress:
  db:

Gyári Docker-compose: Link

Hibaüzenetem mely Portainer és Dozzlie által kinyerhő:
AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 192.168.16.3. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message
AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 192.168.16.3. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message
[Thu Dec 21 21:17:45.740565 2023] [mpm_prefork:notice] [pid 1] AH00163: Apache/2.4.57 (Debian) PHP/8.2.13 configured -- resuming normal operations
[Thu Dec 21 21:17:45.740713 2023] [core:notice] [pid 1] AH00094: Command line: 'apache2 -D FOREGROUND'

Probléma annyi, hogy a Wordpress image /config része lefut, mert a megadott mappában létrejönnek fájlok, viszont az adatbázissal lesznek gondok, mert ott üres a mappa.
Docker userem amivel futtatum, jogokkal rendben van. Próbáltam root userrel is hasonló probléma van.
Adatbázis nem áll fel az 100%

Wordpress-t 8085-ös potra átirányítottam, mert más alkalmazásom fut 8080-as porton.
A jelszókat kezdetben változatlanul hagytam, de ha próbálkoztam más generált felhasználónevekkel és jelszavakkal is sajnos sikertelenül.

Tudnátok ebbens segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1589) stigma válasza #79484416 (#1588) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ, problémát sikerült felfedni, idő hiányában még megoldani nem, mert csak úgy a full jogokat osztogatni nem szeretem :DDD
MySQL database error 17 lesz, szintúgy nem épül fel, viszont a probléma az alábbi:
Running as an arbitrary user -->link

Docker user esetében van egy felhasználóm, amivel futtatom a kontnereket (PUID és PGID), viszont wordpress image esetében 2db másik user nevében fut a wordpress konténer --> 33 és 82-es userek, ahol a 33-as lefut, a 82-es nem.

Ezeket ha kijavítom, vagy full jogot adok ssh-n a mappának akkor valszeg menni fog.

Köszi az infót, és egyben ha lesz végleges compose fájlom, benyomom ide is tanulságnak. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1591) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok. Torrentes kérdés. Container Manager nyilvántartásból felrakott QBitttorrent frissítést jelzett. Rányomtam, sikeresen lejazlott. Viszont belépve az összes torrent eltűnt. A beállítások is. Valamit rosszul állítottam be, vagy itt kell frissítés előtt backup-t nyomni?

Holnapkészítést vállalok.

(#1592) jézusom


jézusom
addikt

Hali!

OMV-ben szeretnék egy konténert, sajnos ami leÍrásom van(THX Stigma!) az stackben van. Az OMV composában meg csak url-ből lehetne, meg az examplesből, de az meg elég limitált.

Hogyan lehet stacket hozzá adni?

(#1593) Brogyi válasza jézusom (#1592) üzenetére


Brogyi
senior tag

jézusom
Próbálj hasznáni "portainer-ce"-t. Messze sokkal könnyebb stack-t használni. Kb. ctrl+c/ctrl+v, és egy ok. Az OMV konténer használatával másnak is gondja volt. Egyedi, nehezen található doksi, vagy nincs.
forintuser
Neked is jó ajánlat a portainer, de itt ajánlották a watchtower-t. Minden update-t megcsinál automatikusan. Nézd:

time="2023-12-26T00:30:17+01:00" level=info msg="Found new lscr.io/linuxserver/qbittorrent:latest image (f7a47f280bf7)"

time="2023-12-26T00:30:22+01:00" level=info msg="Stopping /qbittorrent (2866d829d2c4) with SIGTERM"

time="2023-12-26T00:30:33+01:00" level=info msg="Creating /qbittorrent"

time="2023-12-26T00:30:33+01:00" level=info msg="Removing image 97cef37edf66"

time="2023-12-26T00:30:34+01:00" level=info msg="Session done" Failed=0 Scanned=5 Updated=1 notify=no
Semmi backup, és minden működik, minden file ott marad a helyén az ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#1594) forintuser válasza Brogyi (#1593) üzenetére


forintuser
őstag

Köszönöm. Feltettem a watchtowert-t.

Holnapkészítést vállalok.

(#1595) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Ezt a watchtower már nekem is ajánlották. Csak feldobom egy konténerben és mindent intéz magától?

(#1596) Fecogame válasza Pulsar (#1595) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, pontosan :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1597) jézusom válasza Brogyi (#1593) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! Megfontolandó, de mégse raktam fel a portrainert, újrahúztam az OMVt. Most vettem észre hogy a mappa beállÍtásoknál van "owner" beállÍtás, szerintem ezt elhanyagoltam. Most 3 konténer van fent egyiknél volt hiba, de a sorrend nem volt mindegy, hogy up/check/pull.

(#1598) Pulsar válasza Fecogame (#1596) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, ma fel is dobtam egy konténerben. Kíváncsi leszek rá :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1599) Fecogame


Fecogame
veterán

Melyik app jeleníti meg így a konténereket?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.