Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) instantwater válasza haddent (#700) üzenetére


instantwater
addikt

Premiummal nem kell visszaseedelni?

(#702) haddent válasza instantwater (#701) üzenetére


haddent
addikt

Ugye egy ideje nem arány van, hanem h'n'r, és premiumnál nem számít

(#703) golya87 válasza gazso75 (#692) üzenetére


golya87
őstag

Attól függ melyik image-et használod. Linuxserver tartalmaz xmltv-t, vagy ahogy haddent említette bind mount és/vagy Webgrab++ egy közös mappába dolgozik.

(#704) instantwater válasza haddent (#702) üzenetére


instantwater
addikt

Korlátlan a h'n'r? Én úgy értelmeztem, hogy csak nullázza amikor megveszem.

(#705) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Pár kérdésben szeretnék tőletek segítséget kérni, melyek az alábbiak:
1. Photo management konténer:
- Profil alapú belépést szeretnék, felhasználónév jelszóval
- Képek rendszerezése (albumok, helyek) akármi alapján
- Feltöltéskor ne fájlonként hanem akár komplett mappákat is hozzá lehessen adni
- a feltöltött fájlokból generáljon thumbnail(kisképeket) is , mivel netre akarom kiednedni 10-20-30GB-nyi képet akarok majd megosztani.
Amiket találtam: Lychee, Piwigo, PhotoPrism.

Itt amit eddig kipóbáltam az a Lychee volt, sajnos egyenlőre csak újonnan tudok albumokat létrehozni, és a fájlokat beleömleszteni.
Legenerálni legenerálja, de így nem a legjobb.
A végén Nginx Proxy Managerrel majd kiengedem netre, mert a rokonoknak/barátoknak meg szeretnék osztani pár tartalmat, ezért kellene a felhasználó alapú kezelés.

Ki mit használ?

2. 1 hálózat 2 webszerver?
A mostani NAS-om-on már fut egy Nginy Proxy Manager, viszont van egy másolagos Backup-om (NUC) melyen Xpenology fut.
Ha az 1. pontban lévő Photo Management konténert nem találok, akkor Xpenology esetében a Photo Station vagy Moments lesz a befutó, melyet a netre engedek ki.
Ez esetben kell nekem egy második webservert telepítenem a NUC-ra ?
Itt csak azért gondolom, hogy igen, mert ugye havonta vagy 3 havonta az SSL-em újra generálódik, ahogy leját a Letsencrypt és mivel másik szereverem van ezért max úgy működne, ha a legyártott SSL tanusítványt mindig betölteném a másik szerverre.
Viszont én valami automatikusat akarok, így gondolom kelleni fog. Jól gondolom?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#706) haddent válasza stigma (#705) üzenetére


haddent
addikt

1. Pontra: nem ismerek vagy használok ilyet, csak a Nextcloudot. Az is tudja kb. ezt, meg van hozzá n+1 addon is, nézz rá esetleg

2. Ez nekem zavaros, de ami biztos, hogy kelleni biztosan nem kell 2 webserver. Oszd el subdomain, vagy folder szerint (photos.stigma.hu vagy stigma.hu/photos) az új alkalmazást és használj lehetőleg wildcard letsencryptet (*.stigma.hu), az a legegyszerűbb

(#707) stigma válasza haddent (#706) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen, én pontosan erre gondoltam:

1. pont: Nextcloud esetén ő az gondolom : Preview generator
Ezt ki kell próbálnom a napokban, mert smb-n felcsatolt mappák esetén nemtudom, hogy működik, de ha jól emlékszem akkor az oldlan lévő parancsot kell használnom.
2. pont: Wildcard cert-et használok (fizetps domain cloudflare alá csatolva) , cloudflare subdomain (cname) már elő van készítve.
Itt lehet túlgondoltam a dolgot, de azért gondoltam 2 webszervert mert a mostani NAS-on amin a komplett rendszer van, azon van Nginx Proxy Manager amivel a wildcard cert talállható + a domainehhez lévő cert, viszont a backup gépen amin a NUC , nem tudotam, hogy Xpenology esetén,ha netre kiengedném kell akkor kell e valami SSL-t tallózni a QuickConnet résszhez.
Picit zavarosan írtam le, még átgondolás alatt van az egész és még a Synology DMS-el még picit hadilábon állok. :DDD
De kipróbálom amit mondtál/írtál a napokban. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#708) gazso75 válasza stigma (#705) üzenetére


gazso75
aktív tag

Hi,

Én Piwigo-t hazsnálok, ftp-vel is tölthetsz fel, webes feltöltés is megy, bár a a mappa másolást még nem próbáltam, de biztos arra is tud megoldást.
A felhaszn./pw-t én is túlgondoltam anno, a vége az lett, hogy az Nginy Proxy Manager-el oldottam meg, van benne acces hozzáférés, így simán lehet beléptetős, bármely domain

(#709) stigma válasza gazso75 (#708) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen vagy élesben a NAs-on vagy VM-ben kipróbálom mindegyiket, ha tudom.
NPM esetén Access list-et ismerem, köszi szépen, viszont a bajom az, hogy ha ezt csinálom, akkor sajnos nem tudom szűrni, hogy én és ismerőseim mit lássanak.
Ahogy nézem van egy User Management és Perimssion Control-os rész a hivatalos oldalon, hogy ki mit láthathat/láthasson, ezt kipróbálom mindenképp.

Köszi a tippet. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#710) haddent válasza stigma (#707) üzenetére


haddent
addikt

Nincs mit :) 2. pont nekem még mindig zavaros, bár itt meg nekem vannak komoly hiányosságaim (azt se tudom mi az a xpenology pl :DDD ). Nyilván lehet 2 élő certed is 1 domainre, de szerintem felesleges. Ha mást nem, én úgy oldanám meg, hogy a mostani kiengedett proxy managered fogadja a xpenology felé menőt is, majd proxy_pass lan.ip.cime.xpenologynak:port és kész

(#711) gazso75 válasza stigma (#709) üzenetére


gazso75
aktív tag

A piwigonak van saját acces controlja most nézem

(#712) stigma válasza haddent (#710) üzenetére


stigma
addikt

Ok, lényegi része megvan, hogy mindent csinálhatok úgy ahogy van eddig is, függetlenül attól, hogy hány szerverem/backup egységem van, elég 1 webszerver.
Xpenology = > Synology NAS oprendszer melyet fel tudsz tenni x86-os SoC-ra, persze Lan-t figyelni kell, tehát NAS OS.
Napokban ha tudom kipróbálom a Photo Managereket, melyeknek a subdomain-t előkészítettem (photo.domain.com) illetve ezt az átirányítást is ki fogom próbálni.
Köszi a helpet. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#713) stigma válasza gazso75 (#711) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi.
Ahogy nézem van linuxserveres "verzsön", viszont ide még egy adatbázist alá kell pakolnom ami mariadb lesz, mert már nextcloud-hoz is ezt használom.
Megoldásban valami ilyesmi kell mint az itteni docker-compose file csak a heimdall és nginx helyett a piwigo-t kell beletennem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#714) gazso75 válasza stigma (#713) üzenetére


gazso75
aktív tag

nekem így néz ki a yml:

version: '3'
services:
piwigo:
image: ghcr.io/linuxserver/piwigo
container_name: piwigo
environment:
- PUID=1000
- PGID=100
- TZ=Europe/Budapest
volumes:
- /mnt/docker_config/piwigo/appdata/config:/config
ports:
- '92:80'
restart: unless-stopped
mariadb:
image: ghcr.io/linuxserver/mariadb
container_name: piwigo_db
environment:
- PUID=1000
- PGID=100
- MYSQL_ROOT_PASSWORD=xxxxxxxx
- TZ=Europe/Budapest
- MYSQL_DATABASE=album
- MYSQL_USER=xxxxxx
- MYSQL_PASSWORD=xxxxxxxxxx
- UMASK=022
volumes:
- /mnt/docker_config/mariadb:/config
ports:
- '3307:3306'
restart: unless-stopped

(#715) stigma válasza gazso75 (#714) üzenetére


stigma
addikt

Köszi szépen. :R
ghcr.io image-s részt kisezdem, mert akkor az ARM-es imageket is leszedi, ha jól emlékszem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#716) stigma válasza gazso75 (#714) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a tippet :R , piwigo fut rendesen, mellé felkakoltam a Lychee és a PhotoPrism konténert is.
Webes képfeltöltés működik, mappamásolósés FTP/hálózat átmásolás sajnos nem megy.
Lehet user error részemről , de a //.../dockermappám/www/gallery/upload alá dolgozik ahogy nézem, vagyis a webes részeket oda gyártja le.
Kb 50-100 mappám van amiben a képek vannak, szóval 1-2 napot elszenvedek vele, aztán ha nem tudom automatizálni akkor megyek toább.
User management, desing, kezelhetősége elég jó így elsőre, igaz a többit még ki fogom próbálni :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#717) stigma válasza stigma (#716) üzenetére


stigma
addikt

Útközben csak nem bírtam ki, találtam egy ilyesmit is : chevereto

Azért még ,,élvezkedni" ezekkel kell :DDD , melyik lesza befutó, de itt is van minden (user management, foldersync, stb)

Design-ban nem rossz, folder sync-et még annyira nem tudtam értelmezni, mert nem oylan egyszerű szerintem :D , de majd az idő megoldja ezeket a problémákat. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#718) haddent válasza gazso75 (#688) üzenetére


haddent
addikt

Közben tartozom egy vallomással :DDD Szilveszterkor éjjel 11 -kor írtam a ghettosmtp -nek, hogy jóhh, nézzük meg ... hát fél órán belül válaszolt a csávó, tök jófej, össze tudtuk hozni, megy. Kifele pedig smtp2go használok, a napokban sikerült véglegesíteni egy olyan setupot ami 100% free/opensource
Azt nem tudom mennyire jó ötlet... mert nem tetszik, hogy befele és kifele is 1-1 kézen átmegy rajtam és a címzetten kívül... De működik.

(#719) gazso75


gazso75
aktív tag

Van nekem egy régi weboldalam, amit megőriznék az utókornak. Mivel Joomla 1.5.26, Sql 5.0.27, PHP 5.2.6 az alap, ami egy win2003 32bit-es szerveren fut, a szerveren lévő egyéb dolgokat nem tudom frissíteni. Menne rá egy ubuntu és dockerbe szeretném beletolni az egész oldalt.
Gondolom egy alpine alapra fel lehetne építeni ezekből az összetevőkből egy image-et.
Csak sosem buildeltem még. Hogy néz ez ki ?

Alpine futtat "belelépek" feltelepítek mindent amit kell felépítem a weboldalt ?
Hogy lesz ebből dockerben futtatható dolog ?

(#720) haddent válasza gazso75 (#719) üzenetére


haddent
addikt

Nem! Ez az amit nagyon nem. A Dockerfile -ban írod le a "receptet", ami alapján buildelődik, futtattási időben már nem telepítgetünk, ez a lényege. :K
Én a helyedben egyébként az official Joomla image -t használnám. Mondjuk az 3.9 nél tart ahogy nézem :DDD Meg kéne frissíteni a jelenlegit egy backup után, majd migrálni a dockeresbe. Nem lesz triviális, mert ahogy nézem mindenből kb. 3 főverziót kell ugrani, de biztosan lehetséges.

A "B" terv az az, hogy replikálod valóban build -del ezt a régi felállást és kész

(#721) gazso75 válasza haddent (#720) üzenetére


gazso75
aktív tag

Hát ez az, az 1.5.26 óta olyan ugrások voltak, hogy upgradelni nem is lehet, sablonok, stb. már nem alkalmazhatók 2.x/3.x nél sem.
Mindenképpen maradni kell ezeken a verzókon.

(#722) haddent válasza gazso75 (#721) üzenetére


haddent
addikt

Valami ilyesmivel próbálkoznék:

docker-compose.yml:
version: '3.2'
services:
nginx:
image: nginx
ports:
- 96:80
volumes:
- ./nginx/config/nginx.conf:/etc/nginx/nginx.conf
- ./joomla:/joomla
php:
image: php:5.4.36-fpm
volumes:
- ./php/config:/config
- ./joomla:/joomla
command: php-fpm -c /config
db:
image: mariadb:5.5.46
volumes:
- ./mariadb/data:/var/lib/mysql
networks:
default:
driver: bridge
name: net_joomla_archive

./nginx/config/nginx.conf:
worker_processes auto;
events {
worker_connections 1024;
}
http {
server {
server_name _;
listen 80;
root /joomla;
index index.php index.html;
location ~ \.php$ {
try_files $uri =404;
fastcgi_split_path_info ^(.+\.php)(/.+)$;
fastcgi_pass php:9000;
fastcgi_index index.php;
include fastcgi_params;
fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
fastcgi_param PATH_INFO $fastcgi_path_info;
}
}
}

A ./joomla pedig a kicsomagolt https://downloads.joomla.org/cms/joomla15/1-5-26 joomla zip

Ez a legősrégibb mariadb és php-fpm ami fenn van hubon. Ha ezekkel nem megy (azért van rá esély, itt nincs óriási diffi), akkor viszont készítened kell egy php-fpm-5.2.6 és egy mysql/mariadb-5.0.27 image -t

(#723) gazso75 válasza haddent (#722) üzenetére


gazso75
aktív tag

valami php-s hiba lehet, mert 502 Bad Gateway jön vissza :( az oldal meghívásakor
logok meg nem mondanak semmit
ennyit mond a nginx docker logja:
2021/01/07 12:38:55 [error] 29#29: *1 connect() failed (111: Connection refused) while connecting to upstream, client: 10.75.10.3, server: _, request: "GET / HTTP/1.1", upstream: "fastcgi://172.20.0.4:9010", host: "10.75.10.5:96"

[ Szerkesztve ]

(#724) gazso75


gazso75
aktív tag

összeollóztam, szerkesztettem egy Dockerfile-t.
repoból ugye már nem jön le php5.2.6, meg mariadb5.0.27
hogyan tudnám ezt megoldani ?

FROM ubuntu
ENV DEBIAN_FRONTEND noninteractive
ENV JOOMLA_VERSION 1.5.25
RUN apt-get update && DEBIAN_FRONTEND=noninteractive apt-get install -y \
mariadb-server \
apache2 \
php5 \
php5-imap \
php5-mcrypt \
php5-gd \
php5-curl \
php5-apcu \
php5-mysqlnd \
supervisor
# Download joomla and put it default apache web root
ADD http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16026/69665/Joomla_1.5.25-Stable-Full_Package.tar.gz /tmp/joomla/
RUN tar -zxvf /tmp/joomla/Joomla_1.5.25-Stable-Full_Package.tar.gz -C /tmp/joomla/
RUN rm -rf /var/www/html/*
RUN cp -r /tmp/joomla/* /var/www/html/
# Put default htaccess in place
RUN mv /var/www/html/htaccess.txt /var/www/html/.htaccess
RUN chown -R www-data:www-data /var/www
# Expose HTTP and MySQL
EXPOSE 80 3306
# Use supervisord to start apache / mysql
COPY supervisord.conf /etc/supervisor/conf.d/supervisord.conf
CMD ["/usr/bin/supervisord", "-n"]

(#725) pelyib válasza gazso75 (#723) üzenetére


pelyib
tag

php-fpm tuti a 9010-n figyel? 9000 a default.

(#726) gazso75 válasza pelyib (#725) üzenetére


gazso75
aktív tag

Átállítottam, mert a portainer is a 9000-et használja
A php configja üres, nem lehet, hogy kellene oda még valami ?

[ Szerkesztve ]

(#727) haddent válasza gazso75 (#726) üzenetére


haddent
addikt

Compose -on / stacken / networkon belül vagy, nem baj, ha "kívül" foglalt a 9000, nem kell publikálni, attól még a belső (itt a belső nginx) látni fogja. Vagy alternatívként akkor tényleg átmappeled 9010 -re, de akkor viszont nem "php:9010" hanem "host.gép.ip.címe:9010"
Első körben ez a hiba, nginx log is ezt mondja, hogy az upstream ba*#ik válaszolni

Ha repobol nem jön le... hát passz... buildelsz valami botrány régi debian FROM base -ből (ha van ennyire régi), vagy hát ami biztosan működik, hogy source -ból fordítod a php -t is :DDD Na én ilyenekbe már biztos nem mennék bele, mert lefogadom, hogy nem fog elsőre se másodszorra fordulni a 10 éves php source

Érdemes lenne legalább annyit updatelni az őskövületen, hogy a legrégebbi docker php és mysql imagek verzióját elérje. Ez nem nagy, ahogy nézem, igazából 1-2 minorral vagy leégve

[ Szerkesztve ]

(#728) gazso75 válasza haddent (#727) üzenetére


gazso75
aktív tag

A Dockerfile-al lehet valami sikerült, már csak el kellene indítani

ehelyett, mivel nem csinált semmit és a conf. fájlban a lenti parancs van :
# Use supervisord to start apache / mysql
COPY supervisord.conf /etc/supervisor/conf.d/supervisord.conf
CMD ["/usr/bin/supervisord", "-n"]

ezt raktam a végére:
CMD ["/usr/sbin/mysqld"]
CMD ["/bin/bash -c "source /etc/apache2/envvars && exec /usr/sbin/apache2 -DFOREGROUND""]

a build elkészül, php5, meg régi mariadb úgy tűnik benne van, de nem indul el.

(#729) pelyib válasza gazso75 (#728) üzenetére


pelyib
tag

https://github.com/pelyib/joomla-1.5
Messze nem tokeletes, de gondoltam eljatszok vele, hajtott a kivancsisag. Kezdo Docker simogato vagyok, Joomlahoz meg semmi kozom, ezt vegyetek figyelembe.
Nekem sikerult az install mondjuk valamiert fapad design volt (pure HTML, meg gombok se), CSS, JSt elerte, nem azzal van a gond. configuration.php-t az install vegen nem tudja irni, gondolom jogosultsag miatt, azt mar nem javitom. Hagyok teret a tobbieknek.

Koszonet [(#722) haddent]-nek jar, en csak megneztem, h jot irt e :)

"docker-compose up" aztan mehet a moka
commit historyban latod mibe nyultam bele
Egy ideig hagyom a repo-t, aztan torlom, vagy ha van Github accod, akkor atadhatom az ownershipet is.

[ Szerkesztve ]

(#730) gazso75 válasza pelyib (#729) üzenetére


gazso75
aktív tag

visszaálltam a haddant álltal javasoltra.odáig sikerült eljutnom, hogy az install képernyő bejön, csak tele van php hibával, az alján ott css, gombok stb.
Majdnem jó de mégse.
Elkezdtem próbálgatni a upgrade-et. Arra jutottam, hogy ha szét is esik majd valahogy megmókolom a sablonokat, lehet az hamarabb meglenne.

(#731) pelyib válasza gazso75 (#730) üzenetére


pelyib
tag

Btw, miért szivsz az installal ha már van egy működő oldalad. Lement, és azt csatolod fel a frissen letöltött helyett. Db-ről egy dump, azt meg build során betolod a db-be.
Ez inkább arra volt jó, hogy lássad elindul e egyáltalán (el).

(PHP hibára: ha megnézed a github linken a commitokat lesz egy változtatás a framework.php-n, lehet az megoldja)

(#732) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Sonarr működik Nálatok? A letöltő kliensnek kiadja az új letöltendő sorozat részt, de utána nem tudja a sorozat könyvtárba importálni. Sonarr logban hiányzó, vagy nem hozzáférhető elérési útra panaszkodik. Eddig működött, Radarr is működik. Már minden mappa 777 jogosultságot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#733) szuszinho válasza szuszinho (#732) üzenetére


szuszinho
őstag

Töröltem, újra rákerestem az adott részre, és működik. A fájl, vagy a könyvtár neve változhatott meg, vagy megszűnhetett a torrent.

(#734) gazso75 válasza pelyib (#731) üzenetére


gazso75
aktív tag

Igen az indulást akartam tesztelni, a mentések már megvannak. Sajna az upgradek nem lesznek jók, a különböző add-on-ok miatt.
Úgy tűnik mindenképpen az eredeti állapotot kell belőni.

Köszi mindenkinek az eddigi segítséget. :)

Ha másra nem lesz jó ez a project, az biztos, hogy megint tanultam egy csomó mindent.

(#735) haddent válasza gazso75 (#730) üzenetére


haddent
addikt

Idáig jutottam hirtelen én is. Rákeresel a hibára, akkor ez valami bánatos php frissítés utáni hiba pont.. pont van valami breaking a 2 verzió közt.. De csak warning, nem error egyébként. Ki kéne kapcsolni php.ini -ben a figyelmeztetéseket

szuszinho ilyen hülyülést 1x nekem is csinált már, bár én :preview/nightly -n vagyok mert a régi nem tetszik :DDD

(#736) gazso75


gazso75
aktív tag

ez miért fut hibára Dockerfile build-nél ?
COPY /mnt/docker_config/10/supervisord.conf /etc/supervisor/conf.d/supervisord.conf

valami nem jó ?

[ Szerkesztve ]

(#737) gazso75 válasza gazso75 (#736) üzenetére


gazso75
aktív tag

ennek a végéről hiányzott egy .(pont)
COPY /mnt/docker_config/10/supervisord.conf
elkészült az image:
Dockerfile:

FROM ubuntu:14.04
ENV DEBIAN_FRONTEND noninteractive
ENV JOOMLA_VERSION 1.5.25
RUN apt-get update && DEBIAN_FRONTEND=noninteractive apt-get install -y \
mysql-server \
apache2 \
php5 \
php5-imap \
php5-mcrypt \
php5-gd \
php5-curl \
php5-apcu \
php5-mysqlnd \
supervisor \
phpmyadmin

RUN chown -R www-data:www-data /var/www
# Expose HTTP and MySQL
EXPOSE 80 3306
# Use supervisord to start apache / mysql
COPY supervisord.conf . /etc/supervisor/conf.d/
CMD ["/usr/bin/supervisord", "-n"]

yml:

version: '2'
services:
www:
image: gazso75/www:latest
volumes:
- /mnt/docker_config/10/www:/var/www/html
- /mnt/docker_config/10/mysql:/var/lib/mysql
ports:
- 80:80

El is indul a html alá másolt joomla hiba nélkül, csak.....
Abban segítsetek, hogy érem el az sql-t ?

(#738) gazso75 válasza gazso75 (#737) üzenetére


gazso75
aktív tag

ez is megvan, úgy tűnik sinen vagyok :)
bocs a spamelésért

(#739) szuszinho


szuszinho
őstag

Mindig kitalálok valamit, aztán szenvedek, mert nem jön össze :DDD

Az egyik compose fájlban habridge és domoticz van 1-1 macvlanon. Szeretném ebben a fájlban még, hogy legyen egy nginx, amibe egy konténereken kívüli könyvtár tartalmát (index.html stb.) adom meg. Erre azért van szükségem, mert alapból a domoticz nem futtat phpt.
Az nginx fut az adott porton, de amint a könyvtárat szoftlinkkel, vagy direkt bemásolom, hiba keletkezik, nem jön be a kívánt oldal.
Mit rontok el :F

(#740) pelyib válasza gazso75 (#737) üzenetére


pelyib
tag

Az elmondod, h vegul miert 1 containerbe raktad bele az osszer szolgaltatast?
Altalaban 1 container 1 service alapon szoktak.
Ebben az esetben is lenne legalabb 4 (HTTP server, PHP, DB, phpmyadmin(es akkor mehetne a legfrissebb belole)).

[ Szerkesztve ]

(#741) gazso75 válasza pelyib (#740) üzenetére


gazso75
aktív tag

Mert a 14.04 ubi repokban benne vannak azok a verziók amik kellenek, és nem akarom frissíteni. Olyan ősi a joomla oldal, hogy semmi friss alapon van valami hiba.
Igazából arhivumnak kell, jelen állapotban kell fagyasztani :)
A phpadmin-t végül kihagytam, nem szükséges.
Még az eredetit kell alátólni, most még csak egy üres joomlával demo-ztam.

[ Szerkesztve ]

(#742) teleguru válasza gazso75 (#614) üzenetére


teleguru
csendes tag

Igen ha van regisztraciod a hubra betudsz irni valami apicodeot még nem sikerült... Én korlátozom a friisitesek keresését 7orára

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#743) teleguru válasza szuszinho (#732) üzenetére


teleguru
csendes tag

Az uid es guid beallitva rootra? Nalam tökéletesen fut baren a linuxserver.iovaltozatat használom

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#744) teleguru válasza aerol (#687) üzenetére


teleguru
csendes tag

Csak ajanlani tudom, radarr, sonarr, jackett, transmission combokat! Lidarr vigyázz mert durvan sok resourcet hasznal nekem fagyasutotta a servert es zenet amugyis tidalrol hallgatok. :R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#745) teleguru


teleguru
csendes tag

Sziasztok,

Kérdeznék en is egy két containerrel kapcsolatban esetleg Ti hasznaljatok-e ezeket es hogyan sikerul őket beconfigolni:

https://github.com/samdbmg/dhcp-netboot.xyz

Ennel elindul, olyan hibat ad hogy a dhcp nem tud bindelni mert más hasznalja, host network van allitva, ubuntu serveren fut a docker, apt removeoltam mindent ami csak hasznalhatja a dhcp portot, tftpd lehet még maradt fent őt nem talalom hogy szedhető le.

https://hub.docker.com/_/traefik

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-use-traefik-as-a-reverse-proxy-for-docker-containers-on-ubuntu-18-04

Esetleg hasznalja valaki ezt a reverse proxyt? Ha jól értelmezem az ígérik automatikusan, dinamikusan felterkepezi docker containereket es webes felületen tudod allitani mi hol végződjön adott domainen... Gui megy nálam, de nem terkepez es semmit sehol... Log error nincs... Van bonyolultabb valtozata is ami lets encrypt tanúsítványt is tud de nem bonyolitottam még vele az életem :) Van benne valami swarn mode lehet azt kéne hasznalnom dockerben? Nem tiszta mit rontok el...
:R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#746) Rimuru válasza teleguru (#745) üzenetére


Rimuru
veterán

Docker eseten labelekkel mukodik a traefik, doc.

Vigyázat, csalok!

(#747) teleguru válasza Rimuru (#746) üzenetére


teleguru
csendes tag

Ezt nem is olvastam sehol, kerhetek olyan segitseget egy peldasort beirnal ide? Gondolom egyik oldal port mások oldal végződés. Köszönöm

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#748) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

A NAS-omon docker konténerekben futtatok 1-2 app-ot, pl. TM, plex. Tudtok ajánlani olyan szolgáltatást, amivel automatizáltan tudom frissíttetni a konténereket? Egy időben a watchtower-t használtam, de az hol működött, hol nem. Illetve egy idő után mindig megállt a konténerje is.
Ma kipróbáltam a portainer-t, a webes felület külön tetszett, de ott nem láttam egyáltalán automata image pull-t és container "recreate"-et.

Jelenleg kézzel nyomok "pull"-t, majd "up -d"-t docker-compose féle .yml-re. De ez elég körülményes.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#749) Rimuru válasza teleguru (#747) üzenetére


Rimuru
veterán

Most megneztem digitalocean linkedet, step3 errol szol.
Amugy a hivatalos (linkelt) docs nem a legjobb de azert boven el lehet indulni rajta.

Graylog peldara epitve egy egyszeru beallitas ip filterrel (igy van middleware is, kb mar csak a let's encrypt hianyzik), [link].

Vigyázat, csalok!

(#750) teleguru válasza Rimuru (#749) üzenetére


teleguru
csendes tag

labels: - traefik.enable=true - traefik.http.routers.graylog.middlewares=graylog-ipfilter - traefik.http.middlewares.graylog-ipfilter.ipwhitelist.sourcerange=192.168.1.1/24 - traefik.http.routers.graylog.rule=Host(`graylog.localhost`) - traefik.http.routers.graylog.entrypoints=web - traefik.http.services.graylog.loadbalancer.server.port=9000 - traefik.docker.network=traefik

Ha jól látom minden container amit létrehozok kéne labelt létrehoznom mint a greylognál? Nem vagyok benne még olyan gyakorolt... Köszi :R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.