Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) stigma válasza Elemental (#1297) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ahogy tradeelek11 fórumtárs is írta "no para", amíg zöldet látsz (healthy vagy running), mert addig fut.
Narancs és Pirosnál gond van.
Nekem val Plex-em majd felpakolom este, de lényegében ezzel azt Plex-et monitorozod rendszer/user és fogyaszás szinten ha gond van gondolom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1302) Elemental


Elemental
addikt

Köszi szépen!

(#1303) stigma válasza Elemental (#1302) üzenetére


stigma
addikt

Feldobtam gyosan, nekem is zöld és healthy, szóval nem gond, hogy az, ezt csak megrősítésnek szántam. :DDD

Viszont mutattál nekem újat is, köszi szépen, mert elég frankó ez a konténer :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1304) Elemental válasza stigma (#1303) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi, hogy kipróbáltad!
Jah, több infót ad, mint a plex dash alkalmazás. És elvileg plex pass sem kell hozzá, bár nekem van, ezt nem tudom megerősíteni.

(#1305) szuszinho válasza Elemental (#1304) üzenetére


szuszinho
őstag

★★ You'll need a Plex Media Server and an active Plex Pass to use this app ★★

Egyébként, mivel jobb egy Plex, mint egy Emby mondjuk? Utóbbit használom, de érdemes lenne áttérni? Pass-t nem tervezek venni :)

[ Szerkesztve ]

(#1306) Elemental válasza szuszinho (#1305) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor ezt rosszul tudtam.
Nálam a plex csak adatbázisként működik. Kodira plexkodiconnect addonnal.

(#1307) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene, megakadtam.
Xpenology szereveren DSM 6.1.7-15284 van fent. Docker fut. Portainer fut, ezen keresztül szedtem le a mariadb-t és a phpmyadmin-t. Maria db fut, de a phpmyadmin ezt írja ki: "Stopped for 8 hours with exit code 1".
Hálózati beállítás gondra tippelek, de nem nagyon jöttem rá, hogy mi a baja.
Nem vagyok ebben vérprofi, szóval ha lehet akkor ezt is vegyétek figyelembe. Köszi. :)

(#1308) stigma válasza Dexter74 (#1307) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pontosan mit szeretnél csinálni?
Egy meglévő adatbázisból az adatokat kiexportálni phpadminnal?
Szerintem lehet valami jogosultság gond lesz.
Dockeres konténereket csak olyan mappába telepítek, ahova mindenki ír/olvas.

De kéne pontos log, pontos telepítés.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1309) stigma


stigma
addikt

Szaisztok, picit visszacsatolok a régi hozzászólásomhoz, sajnos csak most vlt időm vele foglalkozni.

Adott egy frankón működő PiHole, csak, melyre egy macvlan-t már létrehoztam, viszont amit a régi hszben írtam nem engedett újat létrehozni, valszeg ip_range miatt( köszi szuszinho)

a régi hszben egy macvlan-t létrehoztam már, arra az általam írt Adguard-ot ott ahogy van konfiguráltam, és lássanak csodát pöccre ment, szóval virtualboxban volt a hiba amit szuszinho fórumtárs is írt....napokban kipróbálom az Adguard-ot milyen, mert fél éve próbáltam ki utoljára.

Lejenleg ezen a macvlan-on külön ip-re van elosztva a pihole és a Adguard:
- Pihole : 192.168.50.99/admin tehát 80-as port
- Adguard: 192.168.50.11-es port, ugye itt alapértelmezett port a 3000-es.

Routerben a Pihole van definiálva, de a napokban utánaolvasok és nézek pár videot (pl: dbtech), és kíváncsi vagyok mennyivel jobb vagy rosszabb mint a PiHole.

Legrosszabb esetben csak a routerben egy ip címet kell átírnom és minden frankón fog menni :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1310) szuszinho válasza stigma (#1309) üzenetére


szuszinho
őstag

Azt tudod, hogy főleg droidos eszközök (telefon, TV) figyelmen kívül hagyják az általad megadott DNS-t (PiHole, Adguard) és a "beléjük drótozott" címet használják? Ezt kiküszöbölheted, ha a routered tudja, a csomagok átirányításával.

[ Szerkesztve ]

(#1311) stigma válasza szuszinho (#1310) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót. Asus RT-AX82U a routerem, tudtommal tudja, mivel pihole esetén látom a telót, és az általa blokkolt címeket.

Annyi érdekeség amivel szívtam, ha okosTv esetén a dns-t a pihole címén hagyom, és nem írom át CF/Google-re akkor az általános szerződési feltételek kitöltésekor hiba van.
De ez csak akkor tudtam meg mikor tavaly a Samsung Tv-m beállításait újra kellett húzni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1312) cigam


cigam
félisten

Egy már létrehozott transmission konténer változóit (env) utólag tudom módosítani/hozzáadni a Portainer felületén?
Nem adtam meg a PGID, PUID értékét ezért 911-es csoport/user azonosítószámmal garázdálkodik a fájlrendszerben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1313) g.gergo válasza cigam (#1312) üzenetére


g.gergo
senior tag

Persze. Adott konténerre katt -> Duplicate/Edit -> majd ott env, és hozzáadsz vagy elveszel vagy amit szeretnél. Ha kész vagy Deploy the container.

(#1314) cigam válasza g.gergo (#1313) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1315) Dexter74 válasza stigma (#1308) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Tulajdonképpen csak egy phpmyadmin szervert akartam itthonra(munka miatt hasznos). Mivel nem a legújabb Xpeno DSM verzió fut a vas-on, ezért gondoltam, hogy a docker jó megoldás lesz egy viszonylag új verzió eléréshez. De sajnos a phpmyadmin nem fut valamiért. Pontosabban elindul, majd megáll.
Közben operáltam kicsit a csomagkezelőben is. Ott sikerült feltennem egy 7.2.29 php mellé egy 4.9.2 verziójú phpmyadmint. Mariadb 5 és 10 is fent van, induláskor választható melyiket használja a myadmin. Szóval próbálgattam a verziókat és ez a páros sikerült - működik. Az viszont zavar kicsit, hogy nem docker-ben, de majd lesz még időm, akkor kisérletezgetek vele. Azért köszi. :R

(#1316) stigma válasza Dexter74 (#1315) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Xpenology gond lesz, mert a Xpenology topicban hasonló problémája már volt valakiknek régebbi 6.1-es rendszeren ha jól emlékszem.

Docker-ben a Nextcloud általá használt mariadb 10.X verzió tuti jó, mert Nextcloudhoz ezt használom, majd még virtualboxban kipróbálom, ha lesz egy kis időm.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1317) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

megakadtam piciket . feltettem egy cups dockert, ami megy is, latja a szerver a primert, es megy a bonjur osztás is. a baj, hogy 2 hálózatom van, az egyiken a minden kütyü, ( kapcsolok, szerver, erzekelök, komplett okos otthon ( Homeassistant)
a másik a hagyományos hálózat : laptop tv telefon,
miutan a szerver az smart halon van ezért a megosztott bonjur ( AirPrint) csak azon megy. a telefonomon mar minden port at van engedve a másik halo szerver ip jere, de a printert nem latom . en hibázik , v ez ilyen ?

(#1318) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Home assistant host network+ adgouard home macvlan-al. Na mármost a gondom, hogy a home assistant nem éri el a macvlan hálózatot. Mi lehet a gond? Ugyanitt a wireguard von szerver se látja a külön macvlan hálózatot. Előre is köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#1319) szuszinho válasza gery2123 (#1318) üzenetére


szuszinho
őstag

Ugyanazon hoston minden? Ez a normális működés :) Nézd meg a macvlan hálózat topológiáját, működését. Csak is a macvlanon futó konténerek látják egymást.
Hoston is kell egy mcvlan bridge...

(#1320) gery2123 válasza szuszinho (#1319) üzenetére


gery2123
őstag

Ahh. Így már világos, akárhogy próbáltam keresni valahogy nem sikerül, de "host macvlan bridge" és már jön is a megoldás a Google. Köszönöm szépen! :R

-- PSN_ID: GerY2123

(#1321) szuszinho válasza gery2123 (#1320) üzenetére


szuszinho
őstag

Azt tudod, hogy az ip paranccsal nem lesz állandó, ha ezzel csináltad volna...

(#1322) gery2123 válasza szuszinho (#1321) üzenetére


gery2123
őstag

Még nem csináltam meg, de ha tudsz egy állandó parancsot/configot azt megköszönöm! ☺️

-- PSN_ID: GerY2123

(#1323) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok a témában. Docker Desktopot kezdtem el használni, egy UnifiControllert már futtatok, ami rendben működik. Következő konténer a [Cloudflare DDNS] lenne. Már ott elakadok, a konténer elindítása után, hogy létrehozzam / szerkesszem a config fájlt. :B Hogyan tudom ezt megtenni?

(#1324) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok
Raspi4-re Dockerből telepített Transmission beállításaiban szeretném megváltoztatni a letöltési útvonalat.
A telepítésre használt parancsot
docker run -d \
--name=9091-transmission \
--net=host \
-e PUID=0 \
-e PGID=0 \
-e TZ=Europe/Paris \
-e USER=transmission \
-e PASS=libreelec \
-p 9091:9091 \
-p 51413:51413 \
-p 51413:51413/udp \
-v /storage/.config/dockers/transmission/config:/config \
-v /media/nas/film:/downloads \
-v /storage/.config/dockers/transmission/watch:/watch \
--restart unless-stopped \
linuxserver/transmission

változtattam meg a transmission leállítása után erre
docker run -d \
--name=9091-transmission \
--net=host \
-e PUID=0 \
-e PGID=0 \
-e TZ=Europe/Paris \
-e USER=transmission \
-e PASS=libreelec \
-p 9091:9091 \
-p 51413:51413 \
-p 51413:51413/udp \
-v /var/media/duf_mypassport_2/torrent/.config:/config \
-v /var/media/duf_mypassport_2/torrent:/downloads \
-v /var/media/duf_mypassport_2/torrent/.watch:/watch \
--restart unless-stopped \
linuxserver/transmission

Ez után viszont egy invalid reference format hibaüzenetet kapok, amivel nem boldogulok. Az elérési útvonalak mind léteznek pedig és elérhetőek.
Mit rontok el?

(#1325) g.gergo válasza Dufresne (#1324) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csak tipp, de az alsó vonallal nem lehet baja?

(#1326) stigma válasza Dufresne (#1324) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ebben több hiba is van sajnos.
Helyedben ajánlok 2 olvasnivalót, amit ha átolvasol akkor előrébb leszel.
Portainer-t ahsználj inkább a futtatásra nem ssh-t : Link
Leírásom, melyben benne vannak a konténerek, hogy kell őket helyesen kezelni és futtatni: Link

Amit a hiba szerintem:
- config és watch részhez ne használj pontot, asszem az rejtett mappát jelent a linuxban, helyette legyen ez mondjuk: /var/media/duf_mypassport_2/torrent/config
- PUID és PGID értékek kellenének, mivel futtatod a konténert. ha root-al ami annyira nem ajánlott akkor: id root vagy id admin paranccsal megkapod az értékeit, miket kell oda beírni.

A jelszavad picit árulkodik, te akkor egy Libreelec-ben dockerezel amúgy?
Nem gond mert Coreelec-el én is csináltam, viszont jobb ha ezt is leírod, mert ez is nagyon fontos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1327) Dufresne válasza stigma (#1326) üzenetére


Dufresne
addikt

Szia
Igen Libreelec-el csinálom.
Köszi a leírást, ebbe akkor kicsit jobban bele kell merülnöm.

(#1328) stigma válasza Dufresne (#1327) üzenetére


stigma
addikt

Nincsmit.

SSH-ra ha : (ez kell majd a PUID és PGID-hoz)
rootként lépsz be: id root
libreelec felahsználóval: id libreelec

Amúgy jól sejtettem, nemcsak Coreelec-hez de Libreelec-hez is van repository amiből 1 kattintással szerkesztheted: thoradia repo

Ha jó neted van, ami > 200Mb/s és inkább Qbittorrent-et ajánlok, mert gyorsabban tudsz tölteni.
Ha Docker nem menne, akkor ezek beállítása és futtatása másik topicba szerintem tudnak segíteni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1329) Dufresne válasza stigma (#1328) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi mégegyszer
Portainer-t sikerült egy leírás alapján felraknom és azzal már az általad leírt metódussal ment a transmission telepítése és a megfelelő meghajtót is beállította.
Egyedül a külön felhasználókkal nem boldogultam, szóval maradt az alap... :B
Dockert-t még előtte felraktam repo-ból, viszont sajnos a thoradia repo az 10.x Libreelec-en nem működik. Eddig azt használtam és abból simán lehetett Transmission-t telepíteni, de úgy tűnik a verzióváltással ez egyelőre megszűnt.
Csak asszony mérgelődött, hogy megint minek nyúltam hozzá, mi lesz így a sorozatokkal, szóval utána kellett néznem a dolgoknak... :C

(#1330) stigma válasza Dufresne (#1329) üzenetére


stigma
addikt

Hi, örülök, hogy működik. :C
Asszonynak mindig valami kifogást kell mondani, sosem az igazat miért vagy a gép elött :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1331) g.gergo válasza Dufresne (#1329) üzenetére


g.gergo
senior tag

Felhasználóra reagálva, ha pl a pi felhasználóval szeretnéd futtatni a konténert, akkor őt hozzá kell adnod a docker csoporthoz.

sudo usermod -aG docker pi

Ez esetben a PGID és a PUID=1000. Nem a legcélszerűbb emelt jogosultságú felhasználóként futtatni, de kezdésnek elmegy, még meg nem tanulod. 0-ként rootként futtatod, az meg sehogy nem jó.

Fussd át. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1332) Dufresne válasza g.gergo (#1331) üzenetére


Dufresne
addikt

Ok, köszi

(#1333) bacus


bacus
őstag

Sziasztok, kezdő vagyok docker használatában, végig néztem egy oktató anyagot, nagyjából tudom mit szeretnék. Eddig 3 szervert (külön gépet) használtam a munkahelyen, most vettünk egy dell szervert, egyelőre korlátlannak tűnő erőforrás... :) , de hogy ez így is maradjon, szeretnék funkciókat docker-ben futtatni. (és persze könnyebb telepíteni, frissíteni, szeparálva van, stb)

A bajom, hogy túlkinálat van :), nekem meg időm nincs, hogy kipróbálgassam őket, illetve egy levelező szervernél, mondjuk nem is igen tudom 1 hétig tesztelni, mert felnégyelnek..

Szóval valami ilyesmi konténerek kellenének
-web szerver - apache (ezt megszoktam), php-val
-owncloud
-mail szerver - na itt már bajban vagyok olyan sok féle van
-ftp - eddig vsftpd -t használtam, kb 10 felhasználóval, a userek mysql adatbázisban voltak, de nem ragaszkodom hozzá, mivel úgyis konténerben lesz.., de eddig is voltak linkek, pl több user ugyanazt a könyvtárat látta a home könyvtár alatt
-node js - itt a fő oldalon egy bejelentkezés után jutott az ügyfél a saját neki szóló weboldalra, tartalomra.., vagy a meghívott oldal neve (pl owncloud.domainem.hu) akár a másik szerveren az owncloudra.. vagy egy statikusabb web oldalra (amit az apache szolgált ki)
-firebird konténerek, különböző verziók egymás mellett futtatva (2.5, 3, 4 -es verziók), ez eddig a legegyértelműbb

Van ezekre valami bevált / ajánlott valakinek? pl mail szerverre mailu, mailcow, docker mailserver - amit találtam, ebből az utóbbi tetszene, de ehhez akkor külön kell webmailt csinálnom, a mailcownak a felhasználói felülete idegen, nem szeretném, ha be lehetne jelentkezni adminként egy publikus felületen. :(

Nem célom a legegyszerűbb, legkisebb, legletisztultabb minimalista konténer, inkább elvárás lenne, hogy
- ingyenes legyen
- jól használható legyen

Ahol most tartok, szerveren fent a docker, docker-compose, hello-world :).

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1334) stigma válasza bacus (#1333) üzenetére


stigma
addikt

Hi, először is grat, hogy ekkora feladatnak nekiállsz, viszont picit kétségeim vannak, mert ugye új dologba kezdesz + elég nagy az időnyomás.
Én már régebb óta dockerezem, még mindig nem mondom magam profinak, és van sok újdonság amit még tanulok, viszont 1-2 apró kérdés:

1. Dell szerver: Pontosan milyen HW-ed van, milyen OS van rajta. Ez majd később lehet jó, ha esetleg valamira virtualizációra tesszük a hangsúlyt
2.Csak belső hálós/intranetes megoldás kell FTP-t kivéve vagy valami neten elérős, mert mindenki most home officeból dolgozik?

Nulladik lépésnek ajánlom a Portainer, mellyel könnyen futtathatsz és managelhetsz konténereket, látva mi a hiba. :DDD

-Webserver: Itt használhatod az általad megoadottat, de akkor apache + php-t majd 1 konténerbe tenném, tehát 1 stack/docker compose fájlod lenne.
- Owncloud-ot felejtsd el, mert fizetőes lett a 10.3.X óta. Helyette van Nextcloud, FileCloud, Seafile, attól függ mire kell. Csak sima tartalommegsztás, szinkronizáció megosztás stb.
- FTP/vsftpd : ezt passzolom, de egy jobb cloud miatt lehet nem is kell semmi sem. VPN-nek wireguard-ot szoktak javasolni ha szükséges lesz.
- node js: van dockerben is, habár nem néztem utána mi ez, csak rákerestem

Esetleg 1 érdekesség: mailszerver és sokminden egybegyúrt már a Nextcloud, melyet ha feltelepítesz akkor lehet kiválaszt vele sokmindent: Link

Amiket mi felsorolunk általában ingyenesek, mert otthon mi is ezeket ahsználjuk, de így sietve egy végleges sturuktúrát hát nem tudom mennyire egyszerű lesz kialakítanod, de hajrá :DD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1335) bacus


bacus
őstag

Ez nem egy otthoni szerver, minden szolgáltatás publikus.
Alap os centos 8 stream. Mikrotik router, 3 fix IP, két szolgáltatótól.

Emai: 5-6 domain 10 felhasználó rengeteg alias. Az elmúlt 10 évben sendmail-t használtam, ma minden postfix alapú, lehet jobb ?

FTP: muszáj, ide jönnek az ügyfeleimtől a mentések, egy név alatt, de belépve nincs listázási jog, pontosan ismernie kell az útvonalat ahova ment, olvasni nem tud.

Owncloud: notebookok ide szinkronizálnak, ez kiváltható, eddig jó volt.., nem gondoltam volna, hogy fizetős lett.

Kvm virtualizáció van, pár ügyfél adatbázis nálunk van, fizikai szerverek épp most költöznek be, kliensek vpn megoldva, wireguard nem jó, azt nem tudják ügyfelek beállítani, l2tp+ipsec 95%, pár openvpn. Nem a leggyorsabb, de bőven elég.

Webserver: saját és ügyfél honlap is fut

Node js: csak ügyfelek használják, belépnek és ezen keresztül tudnak lekérdezni a saját adatbázisukból.

Ez mind működik most is csak eddig több vason futott. Nem akarom mind az alap os-re tenni, illetve ezeket teljesen virtualizálni sem, nem gondolnám, hogy saját docker konténert csináljak, kész letesztelt konténereket keresek, amiket futtathatok a kezdeti beállítás után.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1336) szuszinho válasza bacus (#1335) üzenetére


szuszinho
őstag

Szerintem mindenre lesz megoldás :)
(Felhőnek Nextcloud-ot használom, webre Ngnix-et...)
Első körben azt kell majd még kitalálni, mit, hogy izolálj még el egymástól, tehát azonos stack-be, mely konténerek kerüljenek. Pl.: weboldalak külön; FTP külön...
Jól értem, hogy minden egy vason lesz? Akkor valahova sűrűn kell biztonsági menteni, egy esetleges hiba okán.
Egyébként, a több vasat preferálnám a skálázhatóság, megbízhatóság miatt. (lásd: Kubernetes)

(#1337) bacus


bacus
őstag

Mentés nem gond. Igen az a cél, hogy minden egy vason legyen. Ezek mind lehetnek izoláltak, kivéve web és node mert ezek között lehet átjárás.

A kvm virtualizáció miatt, ez ugyan egy vas, de látszódhat többnek is, pl a 3 ip cím miatt akár 3 gép is használhatja a 443 portot.., ezeket lehet nem csak külön konténerbe érdemes tenni, lehet külön virtuális gépre is, majd azon belül két konténerbe..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1338) bacus


bacus
őstag

Az ftp-s docker üzemel, sokkal egyszerűbb volt, mint gondoltam. Centos 7- alapra találtam egy vsftpd konténert, majdnem hibátlanul működik. :)

A hiba a restart-kor van, egyrészt felülír egy fájlt ahol a userek és jelszavak tárolódnak titkosítatlanul, de ez nem probléma, mert másik fájlba tettem, a user.db-t már nem írja felül.
A másik hiba, hogy minden restartkor hozzáfűz pár paramétert a konfig fájlhoz, amit nem kéne újra meg újra. Egy kész docker-hub ról leszedett konténerbe bele lehet javítani? A github-osoknak ott van a forrása, azt újra lehet buildelni, itt lehet valamit tenni ?
Nem igen találtam semmit, hogy kellene pl az eredeti készítőnek írni.. az email ezek szerint nem publikus..

Ha lesz időm, mégiscsak csinálok egy sajátot, tulajdonképpen sokkal könnyebb, mint gondoltam, akkor legalább meglesz a forrása :)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1339) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Valaki mostanában üzemelt be dockerben bitwardent? Néztem róla pár videót, de kb mindenhol a bitwardenrs imaget használják de ahogy néztem a docker hubon az már deprecated.
Mit lehetne használni helyette? Néztem a hivatalos bitwarden oldalt de ott nem találtam ilyen docker compose leírást.

Hello darkness, my old friend...

(#1340) pelyib válasza Horvi (#1339) üzenetére


pelyib
tag

Teszt jeleggel ezt hasznalom (meg nem volt idom atallni ra, de nekem minden mukodott, browser plugin, android app, web gui) vaultwarden/server
Ez egy alternativ implementacioja az APInak.

Néztem a hivatalos bitwarden oldalt de ott nem találtam ilyen docker compose leírást.
[Official telepites leiras]

(#1341) Horvi válasza pelyib (#1340) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ránézek akkor arra is. Úgy látszik rosszul fogalmaztam. A compose dolgot úgy értettem, hogy copy-paste jelleggel bemásolod a portainerben a stack-be és kész.
A hivatalos oldalon az általad linkelt leírás megvan.

Hello darkness, my old friend...

(#1342) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Szeretném ezt a konténert futtatni. Egyik rendszeremen probléma nélkül megy, a másikon viszont nem jutok vele dűlőre, egyszerűen hibákon kívül mást nem kapok... Itt a log, utolsó 2-3 sor folyamatosan ismetlődik. Frissítettem mindent, Docker 20.10.12-es verzió, up-to-date Ubuntu Focal a host, minden volume mappáján 777-es jogosultság.
Esetleg valakinek van tippje, hogy mi lehet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1343) AiRLAC válasza LógaGéza (#1342) üzenetére


AiRLAC
addikt

Permission denied sokszor, jogosultság gond lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1344) LógaGéza válasza AiRLAC (#1343) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mindenre amire tudtam 777-et adtam. Azt néztem, hogy nemrég lett frissítve a s6-overlay, valószinű azzal kapcsolatban van probléma.
Végül elengedtem, és felraktam natívban amit akartam, csak erre van használva a szerver, így nem feltétlen szükséges a Docker.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1345) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Eddig a NAS-ra PhotoPrism docker konténert ahsználok képnézegetőre, viszont azt vettem észre, hogy NAS restart esetén elhasal a konténer. Logban semmi extra nincs. Újratelepítés után is ugyanez a szitu, igaz NAS restart ritkán van.

PhotoPrism alternatívának ki mit ajáln?
Amiket eddig nézgettem azok az alábbiak voltak: pivigo, Chevereto, Lychee, stb.

Van más alternatíva, ami tudja:
- Trendi megjelenítés
- albummegosztás többfelhasználós belépés esetén.
- Esetleges Android/iOS app, de ez nem kimondott feltétel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1346) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok!
OMV alatt szeretnék backup-ot csinálni a qB -ról. Azt már kipróbáltam , hogy a teljes config mappáját manuál visszamásolom az működik. Van valami más opció is?

(#1347) szuszinho


szuszinho
őstag

Használja valaki a docker mailserver-t?

(#1348) gazso75 válasza szuszinho (#1347) üzenetére


gazso75
aktív tag

igen én használom

(#1349) cog777


cog777
senior tag

Megkoszonnem ha valaki tudna ra a valaszt:
Eddig docker-rel epitettem az image-t, atadtam a user es group id-t:
docker build -t blabla --build-arg USER_ID=$(id -u) --build-arg GROUP_ID=$(id -g) .
majd Dockerfile-ban felhasznalva azokat keszitettem egy juzert:
RUN addgroup --gid $GROUP_ID user
RUN adduser --disabled-password --gecos '' --uid $USER_ID --gid $GROUP_ID user
USER user

Ugyanezt most docker-compose-al probalom de nem megy. kb minden talatot kiprobaltam a kugliban, szoval:
docker-compose.yml (bocs de a behuzast eltori)
version: '3'
services:  

blabla:
build: .    
user: "${UID}:${GID}"    
command: bash    
Lebuildelem majd, ezzel futtatom:
UID="$(id -u)" GID="$(id -g)" docker-compose run blabla

root-ot kapok :/ es nem usert.

Kellene csinalnom egy build rendszert tartalmazo docker megoldast, de itt megakadtam.
Elore is koszi, ha valakinek van otlete. :R

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#1350) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Dockerben hogyan lehet manuálisan frissíteni egy képet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.