Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) teleguru válasza teleguru (#745) üzenetére


teleguru
csendes tag

dhcp-netboot.xyz
dnsmasq: failed to bind DHCP server socket: Address in use

erre esetleg vkinek ötlet? Host gépen már nincs dnsmasq daemon leszedve, kiírva mindenhonna... Tftpd esetleg tud portot foglalni ami kéne neki? :R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#752) teleguru válasza TheProb (#748) üzenetére


teleguru
csendes tag

Én ezt használom containrrr/watchtower tökéletesen fagyás nélkül teszi a dolgát. Portainerben írd be CMD részhez: --cleanup /törli a frissített containereket amit frissített, nem kell manualisan neked csinálnod
Env részhez hozz létre egy ilyen sor: WATCHTOWER_POLL_INTERVAL (=értéke) 1800 így naponta egyszer nézi meg van e valami frissítés. :))

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#753) lovi27 válasza teleguru (#752) üzenetére


lovi27
addikt

A POLL INTERVAL másodperc értéket vár, így az 1800 csak félóra. :))
De érték nélkül 86400 a default, ami 24 óra.

(#754) teleguru válasza lovi27 (#753) üzenetére


teleguru
csendes tag

Az jó... Az oldal ahonnan néztem M mint minute adta meg... Akkor sorry... Nekem defaulton 5 percenként nézte ezért dobtam feljebb és jelenleg ezzel a beállítással nem hisztizik a docker hub hogy 6 óránként max 100 requestet kuldhetek... Szóval valamit mégiscsak jobban csinált tőle :) :))

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#755) teleguru válasza lovi27 (#753) üzenetére


teleguru
csendes tag

Poll interval
Poll interval (in seconds). This value controls how frequently watchtower will poll for new images. Either --schedule or a poll interval can be defined, but not both.
            Argument: --interval, -i Environment Variable: WATCHTOWER_POLL_INTERVAL                 Type: Integer              Default: 86400 (24 hours)
:R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#756) lovi27 válasza teleguru (#755) üzenetére


lovi27
addikt

Érdemesebb inkább a forrást megadni, mert ott még van számos más hasznos infó is.
Én nem ajánlom automatán a frissítést, így nem is használom azt, hanem helyette a WATCHTOWER_RUN_ONCE opciót, ami frissítés után leállítja a WT-t.
Amikor úgy gondolom odaülök a NAS-hoz és manuálisan elindítom a konténert a frissítéshez.

#748 TheProb

Tessék, itt van a watchtower-hez hasonló, másik frissítési alkalmazás: ouroboros
A python-based alternative to watchtower
Hátha ezzel több szerencséd lesz.

[ Szerkesztve ]

(#757) szuszinho válasza teleguru (#743) üzenetére


szuszinho
őstag

Itt lesz a kavar, mert a Domoticz guid nem 1000, hanem 987 az uucp miatt. Nginx is menjen ezzel a 987-tel, vagy mi az elegánsabb megoldás? Esetleg, egy domoticz user, ami mind a két csoportnak a tagja?

[ Szerkesztve ]

(#758) gazso75


gazso75
aktív tag

szeretném Dockerfile-ban betolni az adatbázis.
mi a módszer?
ezekkel próbálkoztam sikertelenül.

1:
RUN /etc/init.d/mysql start
RUN mysql> CREATE DATABASE test;
ADD /home/gazso75/localhost.sql /tmp/joomlaRUN mysql -u root -p test < /tmp/joomla/localhost.sql

2:
ENV MYSQL_ROOT_PASSWORD testpw
RUN /etc/init.d/mysql start && \
mysql -u root -p${MYSQL_ROOT_PASSWORD} -e "CREATE DATABASE test" && \
mysql -u root -p${MYSQL_ROOT_PASSWORD} -D test < /tmp/joomla/localhost.sql && \
rm -rd /tmp/joomla

(#759) aicon válasza teleguru (#752) üzenetére


aicon
senior tag

automata frissítés nem nagyon ajánlott, de van helyette a diun, ami csak jelez ha van újabb verzió (crazymax/diun).
ezt sem kellene olyan sűrűn futtatni, legtöbbször automatán generált új image van fent, érdemi változás nélkül
nálam havonta egyszer lefut és eldöntöm, hogy akarok frissíteni vagy nem,
legtöbbször inkább nem
de van aki frissítés mániás, annak nem biztos, hogy ez kell

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#760) TheProb válasza lovi27 (#756) üzenetére


TheProb
veterán

ouroboros-t néztem én is, de EoL a main fork, így nem foglalkoztam vele.
WT-vel lehet futok majd még 1 kört, köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#761) pelyib válasza gazso75 (#758) üzenetére


pelyib
tag

Initializing a fresh instance

When a container is started for the first time, a new database with the specified name will be created and initialized with the provided configuration variables. Furthermore, it will execute files with extensions .sh, .sql and .sql.gz that are found in /docker-entrypoint-initdb.d. Files will be executed in alphabetical order. You can easily populate your mysql services by mounting a SQL dump into that directory and provide custom images with contributed data. SQL files will be imported by default to the database specified by the MYSQL_DATABASE variable.

Foras: https://hub.docker.com/_/mysql

(#762) gazso75


gazso75
aktív tag

Nagy küzdelmek és sok tanulás árán, sikerült összehozni :)
build-eltem egy ubuntu 14.04 alapu image-et, php-vel és apache-al
a compose-ban 3 service, ez az image, mariadb, phpmyadmin

Köszönöm a segítségeteket, türelmeteket.

(#763) haddent válasza gazso75 (#688) üzenetére


haddent
addikt

Erre visszautalva: azóta dolgozom az itthoni mailen. Mostanra összeállt, LDAP backenddel. Ha téged vagy mást érdekel, tudok segíteni, akár SMTP relayben is. A GhettoSMTP srác is nagyon jófej volt, de nem volt szimpi, hogy más kezén átmegy a levelezésem, meg ő Eximet használ ami elvileg nem túl biztonságos. Béreltem 1 VPS, így saját relayem is van, postfix. Ebben is tudok segíteni esetleg, hogy relayezek.

(#764) gazso75 válasza haddent (#763) üzenetére


gazso75
aktív tag

Azóta nekem is lett egy VPS :), ahol megy/menne a mail. Annyi csak a kérdés, hogy kellene beállítanom a cloudeflare-en a DNS-t, hogy a levelek a másik IP-n lévő mailserverre találjanak oda. Ha A recordot veszek fel másik IP-vel, megtalálja és minden megy rendesen, viszont a subdomain-ek nem találnak oda az eredeti szerverre.

(#765) szuszinho


szuszinho
őstag

Mi az oka, hogy ha a Domoticz puid=1000, pgid=1000, akkor nem fér hozzá az USB eszközhöz (RFLink Gateway), hiába tagja a felhasználó az uucp csoportnak? pgid=987 a jó csak.

(#766) teleguru válasza aicon (#759) üzenetére


teleguru
csendes tag

Tisztában vagyok vele. Korábbi kérdező volt akinek válaszoltam, otthoni szerveren alkalmazom. Eleve éles rendszert én is kb 6 havonta frissítek. Volt már nekem is hogy Docker frissülés okozott már hibát az új verzió amit leszedett nem működött megfelelően ( plex server )

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#767) teleguru válasza gazso75 (#660) üzenetére


teleguru
csendes tag

+1 Nextcloud... WebDAV ként is feltudod csatolni a fiókod ha esetleg TCből is akarnál filet mozgatni...

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#768) haddent válasza gazso75 (#764) üzenetére


haddent
addikt

Nem teljesen értem a kérdést, de ha mégis jól értem, akkor az van, mint nálam is:

A @ otthoni.ip.cím
CNAME cloud @
CNAME media @
A mail vps.ip.címe
MX @ mail.domainem.org

Tehát a @ (domained.tld) mutat az otthoni címedre, az öszes subdomain (ami otthonra kell mutasson) az CNAME és mutat a @ -ra, a mail (v amit tetszik) az egy A rekord és mutat a vps ip címére, az MX rekord @ -hoz pedig mutat a mail.domained.tld -re

(#769) gazso75 válasza haddent (#768) üzenetére


gazso75
aktív tag

jól értetted :)
és közben sikerült is összehozni
danke

(#770) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Tiszteletem NagyUrak!

Jelenleg is futtatok konténereket(köszönet többek között lovi27 és stigma kollegáknak :R ):
Az alaprendszer OMV(Debian) és a következő kategóriákra bontottam szét:
1., A NAS funkciók (ezt megoldja az OMV)
2., Cloud (Nextcloud)
3., Otthon automatizálás (Hassio Supervisor)
4., Automated Home Media Server(Qbit, Radarr, Sonarr, Lidarr, Emby. stb...)
(Engem azért érdekelne haddent leírása a témában, vagy elkerülte a figyelmemet?)

Ez most működik is ahogy szeretném, egy kis finom hangolásra lesz majd szükség,
akkor kérdeznék de erre most sajnos nincs időm :)

Amiben most a tanácsotokat szeretném kérni:
Mail+Web szerver

Az itteni hozzászólásokból, illetve böngészve ebben a témában
lejött ,hogy célszerű VPSre tenni ezt a kettőt.(Ami az én ötletem, de ajánljatok nyugodtan mást, vagy ha valamit rosszul gondolok nyugodtan tegyetek helyre :) )

Webszerver itt én a Wordpressre gondoltam.
Itt egy oldal lenne meg egy blog.
egy .com és egy .hu-s domainnel.

Mail itt a Mailcow-ra gondoltam.
Ennek kezelni kellene az
info@"wordpressdomain".com
illetve pl.
apa@családimagánmail.akármi
anya@családimagánmail.akármi
lányom@családimagánmail.akármi
fiam@családimagánmail.akármi
stb.

Vps szolgáltatón, illetve tárhelyen amin gondolkodom:
[link] [link]
Itt a fenti paraméterek mellett melyiket válasszam?
Vagy tudtok e megbizható VPS szolgáltatót,
nem fontos ,hogy magyar legyen, sőt.....

Debian v. Ubuntu?
A 2 konténer elé egy Reverse Proxyn
kívül kellhet még valami?

Nyugodtan jöhetnek az ajánlások, ez még csak terv.

Tisztelettel és Köszönettel :R

(#771) haddent válasza tradeelek11 (#770) üzenetére


haddent
addikt

VPS a mail miatt mindenképp kelleni fog, az, hogy a webszervert és magát a mail szolgáltatást is ott oldod meg, vagy csak "hazaküldöd", az rajtad múlik. Mindkettőnek van előnye-hátránya, ezt most nem kérdezted így nem fejtem ki, gondolom eldöntötted és rendben is van
VPS szolgáltató: én hostingbazis.hu -n vettem, 1 év / 10.000Ft, dedikált Gbits, perceken belül válaszolnak, jó reputációs, magyar IP címet adtak, PTR rekordot beállítják ha kéred stb.. én javaslom őket
A mailcow -t nagyon sokat dícsérik, én az ellentábort szaporítom. Szerintem iszonyatosan összetett, sok helyen eléggé gányolt, különböző felületek, lassú a többi megoldáshoz képest,s tb.. Ettől függetlenül működik, én másfelé néznék, pl.: Mailu vagy poste.io. Ha pedig nem fontos az open source, akkor én bevallom, kipróbáltam az Axigen -t. Van ingyenes verziója és egyértelműen a legöszeszedettebb, hiszen konkrét modell, vállalkozás épül rá.

Debian / Ubuntu kérdésre teljesen mindegy a válasz, ami szimpi, én Debiant használok (ahol nem Archot)

A 4. pontra nem kerülte el, nem készült még el, sok a meló mostanában :DDD

[ Szerkesztve ]

(#772) teleguru válasza tradeelek11 (#770) üzenetére


teleguru
csendes tag

Mail servernek nem ajánlom csak ötletnek: iRedMail

VPS: JZT rugalmasak és segítőkészek. Elég jó tűzfaluk van.. Millitary Grande... :)

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#773) haddent válasza teleguru (#772) üzenetére


haddent
addikt

Azt tudni, hogy mi az tűzfal? Nem kötekedés, csak érdekességképp. Munkából adódóan ilyen szemétdombokat (is) nyomogatok naponta és egy pfsense kenterbeveri őket :DDD Csak nyilván neki nincs nátó plecsnije ezért fos ;]

(#774) tradeelek11 válasza haddent (#771) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

"VPS a mail miatt mindenképp kelleni fog, az, hogy a webszervert és magát a mail szolgáltatást is ott oldod meg, vagy csak "hazaküldöd", az rajtad múlik"

Megtisztelnél vele, ha kifejtenéd ezzel kapcsolatban a meglátásaidat :R

Köszönöm neked és teleguru kollégának is az információkat :R

(#775) gazso75 válasza haddent (#771) üzenetére


gazso75
aktív tag

A mailu-val én is szemezgettem, de aztán ez lett jeboehm/docker-mailserver nemtom miért.
Lehet a Traefik miatt engedtem el a Mailu-t, nekem az elég overkill-nek tűnik (már a Traefik)
Az NginxProxyManager szépen teszi a dolgát

(#776) teleguru válasza haddent (#773) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nem tudok a cég nevében nyilatkozni. Az egyik tulaj srác dolgozott külföldön ilyen területen és itthon kamatoztatja tudását. Nem hinném pfsenseről beszélt, de DDOS ellen kihangsúlyozta elég jó megoldásaik vannak. Nem mennék bele szakmai vitába Veled nem állítottam semmit! Ha gondolod megszervezek neked egy személyes eszmecserét az illetéskessel a cégtől. Elmondja miben merül ki náluk a tűzfalazás bizonyos keretek közt. :R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#777) aicon válasza teleguru (#776) üzenetére


aicon
senior tag

DDoS vedelem része lett ujabban a tuzfalnak?
Hmmm
Military grade, jó fantazia név, csak nem mond szakmailag semmit...
De valamivel el kell adni a portékát :)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#778) haddent válasza tradeelek11 (#774) üzenetére


haddent
addikt

Igazából két részből áll (legalább) szerintem a kérdés:
- valamiért saját email szervert szeretnél. Léteznek "email hosting" szolgáltatások, ahol a @teneved.hu domaineddel ők hosztolják, neked nem kell a szerverrel bajlódni, tehát nem a saját név az oka. Akkor marad a biztonság / privát, senki ne férjen hozzá téma. Ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy "mikor elég?". Elég, ha egy VPS -en tárolod az adataid? Ekkor csak te és a VPS szolgáltató férhet hozzá. Nyilván nem túl valószínű, hogy említett másik félt kicsit is érdekelné a levelezésed, de eleve a "privacy" kulcsszó alatt álltál neki feltehetőleg, így ez ilyen "hitvallási kérdés", Neked kell döntened
- E mellett ott a technikai háttér kérdése. Alapvetően, papírforma szerint ha a VPS -en van a szerver, akkor garantált a 99.9% uptime, a backup, redundancia, stb stb stb.. Tehát az elérhetőség adott, az adatvesztés kizárt. Otthon ezeket csak nehezen tudod közelíteni és elég komoly projekt, szvsz. Na ez a papírforma, így egyérteműen a VPS -re kell szavazni. Aztán azért felmerülhet a kérdés, hogy oké, és mivan ha holnap becsődöl ez az említett hosting és a NAV elviszi a gépeket kész vége. Vagy bármi egyéb.

Így én, ha az abszolut privát szféra, biztonság a kérdés, azt gondolom, hogy otthon kellene tárolni és titkosított formában lehet szépen backupokat is küldözgetni a felhőbe vagy akár magára a VPS -re vissza. Ezek elég egyszerű kérdésnek tűnnek, de implementálni azért nem felltétlen triviális. :R

teleguru dehogy, nem kötekedésnek szántam és nyilván túlzás is volt az összehasonlítás. Nem lenéző hangsúllyal értettem, sokkal inkább "ahh, ismerős, egy cipőben járhatunk.." öniróniával :DDD

aicon hát ma már minden a mindennek is a része. Szigorúan véve az ips/ids, vpn, stb. sem a tűzfal részét képezik, sem a dhcp, dns egyéb szerverek. Ezeket már megszoktuk, majd ezt is megszokjuk idővel :DDD Eladni meg szép színes tanúsítvány plecsnikkel lehet, ilyenekből van ennek a 2 gyártónak is akikkel én állok kapcsolatban napi szinten. Hogy hogy kapták meg azt ne firtassuk, mert szánalmas bugok vannak nevetséges árakon :DDD De egy szervezetnek a funkcionalitásnál csak egy dolog fontosabb: legyen kire hivatkozni, kit hibáztatni és kire önteni a fostengert, ha egyszer kiborul a bili. Na ezek pont ezek

[ Szerkesztve ]

(#779) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Pi4-en futtatok pihole-t, konténerben, hibamentesen, 8080:80-as paraméter beállítás mellett. Nginx-et szeretnék, azonban ő is a 80-as portot használja (80:80). Ebből gondolom összeütközés lesz. Hogy lehetne ezt megoldani? Neten vannak erről leírások, de a tudásom kevés hozzá, h pontosan értsem miről is ír, és mit is kellene tenni. Valaki, aki ezt már megoldotta, vagy úgy szimplán tud segíteni, tanácsot adni? Köszi

(#780) szuszinho válasza g.gergo (#779) üzenetére


szuszinho
őstag

Én ezeket az ütközéseket macvlan-nal oldottam meg.

(#781) tradeelek11 válasza haddent (#778) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Minden tiszteletem a tiéd :R

Idáig is leborultam a tudásod előtt,
de most már gondolkodásmód miatt is,
igen a privát szféra, és a biztonság volna a célom!!!
Mint ahogy egyszer az OMV fórumban már említettem
a nejem szerint "paranoiás" vagyok :)

Az OMVén snapraid+mergerfs, van még pár Tb tehát oda is
mehetne a backup, illetve ez az egész kettős titkosítással backupol Gdrivera(más googlet
nem is használok)
Ha megteszed ,hogy erről a backupolásról írnál pár gondolatot?

Tisztelettel és Köszönettel :R

(#782) gazso75


gazso75
aktív tag

linuxserver/webgrabplus-t használ valaki ?
hogy az istenbe lehet életet lehelni bele ?
bárhogy állítom a config xml-t, nem hajlandó legenerálni az xml-t.

(#783) aicon válasza gazso75 (#782) üzenetére


aicon
senior tag

Natívan használom, a linuxserveres nem jött be,
melyik xml-t nem generálja le?
lehet segít, ha leírod mit, hogy csinálsz, meddig jut el a program, logok, stb.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#784) pgknokia válasza g.gergo (#779) üzenetére


pgknokia
csendes tag

8080 a konténer külső portja elvileg nemtud osszeakadni a 80:80nal...

(#785) pgknokia válasza gazso75 (#782) üzenetére


pgknokia
csendes tag

https://guidex.ml/
Itt van magyar epg xml... Nekem tökéletesen megeszi a tvheadend. Remélem tudod használni. Egészségedre :R

(#786) gazso75


gazso75
aktív tag

Nem szorosan ide kapcsolódik a kérdésem..
A "rejtőzködéssel " hogy álltok?
Pl. Qbit. Vpn mögött, Proxy mögött, vagy sehogy?

(#787) szuszinho válasza gazso75 (#786) üzenetére


szuszinho
őstag

Reverse proxy

(#788) gazso75 válasza szuszinho (#787) üzenetére


gazso75
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a torrent pl. ne a public IP mögött legyen. A reverse proxy ez ellen nem véd.
Arra gondoltam hogy, pl. a NordVPN-be terelem a qbit dockert, és így nem "hallgatják" le a forgalmát. Érdemes e ezzel foglalkozni....

(#789) aicon válasza gazso75 (#788) üzenetére


aicon
senior tag

Ha nemetorszagban vagy akkor igen, kishazankban még nem foglakoznak a torrentezesel.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#790) tradeelek11 válasza gazso75 (#788) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én így használom, Sőt alá van "terelve" az összes olyan docker ami kifele keres vagy tölt.
Igaz nem a Nord-ot, hanem egy másikat de ez most lényegtelen is :)
Ha a részletek érdekelnek leírom szívesen.
Látom azért van rajtam kívül más, paranoid is :)

(#791) teleguru válasza gazso75 (#788) üzenetére


teleguru
csendes tag

2 projectet ajanlanék:
Toroxy ha szimpi írj rám van ennél komolyabb is ami egyszerre akár 10 csomóhoz kapcsolódik es 2 percenként új ipről leselkedsz...

Wireguard - ezzel 2 távoli server között Magyarországon belül gigabites hálón sikerült 800-850Mbittel másolnom... Ami elég jó teljesítménynek mondható ha osszehasonlitjuk mondjuk egy openvpn es hasonló titkositott kapcsolat között...
Container is ha jól emlékszem 150MB es alpine linux alapú nem fogja meg a gyengébb vasakat sem. Viszont ide még nem talaltam public servert amin keresztül tudsz csatlakozni nethez. Biztos lesz majd ilyen is...

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#792) teleguru válasza tradeelek11 (#790) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nagyjából leirnad milyen módszerrel terelted ossze a containerek forgalmát? Köszönöm

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#793) tradeelek11 válasza teleguru (#792) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Priviben már gazso75 már rám írt, utólagos engedelmével kimásolom ide.
Egyetlen egy kérésem van, aki tovább "cifrázza" akár kipróbálja Nordlinxen vagy más
Wiregard képes szolgáltatóval, legyen kedves vissza osztani az infót!


"Azt Majd eldöntöd hogy Qbit v. Transmission.
A lényeg ez és ez alapján tudsz elindulni:
[link] [link]
Az első hozzászólásokban van a stack leírása.
Trans+VPN-nél a varázs sor:
"cap_add: - NET_ADMIN"
Illetve ugye az összes többi konténernek a portja is.
Míg a dockereknél a varász sor:
network_mode: "service:transmission-openvpn"

Ha Qbit raksz fel: [link] itt egy link valahol benne van a stack is.
annyi hogy bele írod:
"cap_add: - NET_ADMIN"
A többit a másik alapján meg tudod szerkeszteni.
Lehet még cifrázni is, valaki felrakta a Transmission VPN-t
alá meg a sima QBittet csak ugye akkor abban is felvette:
network_mode: "service:transmission-openvpn"
A lényeg amit felveszel így a stackben az VPNen keresztül megy ki.
Ami még érdekes lehet ha neked Nordod van azt hiszem mind a 2
torrent kliensből van olyan aminél állíthatod a protokolt
és azt hiszem a Nordnál van Wireguard protocol érdemes azt
használni mert gyorsabb.
De ebben nem tudok segíteni mert a Surfshark még linuxra nem adja
a Wireguardot.
Remélem nem hagytam ki semmit, illetve remélem hogy érthetően írtam le :)
Ha kérdés van nyugodtan, most egy kicsit elfoglalt vagyok,
de 1 napon belül próbálok válaszolni."

És itt van egy Qbit ami Wireguard (is) VPN: [link]
De szerintem van ilyen Transmissionra is.

(#794) gazso75 válasza tradeelek11 (#793) üzenetére


gazso75
aktív tag

Azon gondolkodtam, hogy ha pl. bubuntux / nordvpn , ami gyakorlatilag egy Nord kliens, betenném qbit-el azonos stack-be( nekem ott vannak a *arr-ok is), és a network_mode: "service:nordclient" + bridge is lenne a qbit-nek, akkor működhetne a dolog ?
és így nem kellene módosítanom a belakott rendszert.

(#795) tradeelek11 válasza gazso75 (#794) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

A puding próbája, az evés! Próbáld ki :)

network_mode: -hoz meg azt kell beírni, amit a vpn-es docker létre hoz.
Ha ez nálad "nordclient" akkor azt, ha nem tudod akkor csak probából
létrehozod megnézed milyen hálózatot hoz létre, és a stackbe már azt írod.

Viszont ha csak a Torrent kliens akarod VPN mögé rakni,
akkor szerintem egyszerűbb a dbTeches videó alapján megcsinálni,
de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#796) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Viszont ha már feljött a VPN téma akkor:
[link]
Ha erre lesz megoldás akkor tovább nem "hegesztgetnék",
hanem az összes forgalom csak azon keresztül mehetne ki.

(#797) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Dockerben fut nálam a Wireguard VPN, mindent elérek távolról amit akarok, kivéve annak a gépnek a webes felületét amin a docker fut (omv), pl a 192.168.1.150 nem jön be, de a 192.168.1.150:8181 meg bejön :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#798) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy NUC-om amin futnak a konténereim, van saját Google domainem is, valamint az egyes konténereket subdomain.sajatdomain.tld címen érem el egy általam bekonfigolt nginx reverse proxy konténer segítségével. Minden nagyon szuper, csak ugye a letsencrypt által generált certek bizonyos idő után lejárnak így utána néztem hogy lehetne ezt automatikusan megoldani. A linuxserver/swag konténer teljesen jó megoldás lenne viszont az csak Google clouddnst támogat, sima google domains megerősítést nem. Itt jön képbe a cloudflare, viszont ami tovább bonyolítja a dolgot, hogy nincs fix Ip címem. Éppen ezért a Google domainsen bevan állítva egy dinamikus DNS rekord is. Az lenne a kérdésem, hogy lehetne ezt cloudflaren keresztül elérni?

(#799) szuszinho válasza .wantííd (#798) üzenetére


szuszinho
őstag

Szia,

Jómagam ezt használom.

(#800) tradeelek11 válasza .wantííd (#798) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én meg ezt:
[link]
Létre hozol egy API-t a Cloudflaren és azt kötöd hozzá.

Van valami különleges ok amiért a Swag-ot teszed fel?
Ajánlom figyelmedbe ezt: [link]
De ez alapján talán még könnyebb is feltenni: [link]
(Attól hogy Syno NASra írta a srác, ugyanúgy Portainerben futatja ugy hogy nekem is simán megedte :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.