Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#948) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

https://omvipcímed:444

(#952) tradeelek11 válasza tradeelek11 (#951) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

így sem?

(#953) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#952) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem. Bezavar a swag. Ez még egyelőre nem tiszta, hogy ha "gyárilag" két konténer ugyanazt a portot használja, akkor hogyan tudom az egyikek átirányítani?

(#954) tradeelek11 válasza tradeelek11 (#952) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Akkor hibáztam, tavaly az RPI-hez ez volt a jó,
ha jól emlékszem a mariadb-vel volt gond:
Próbáld ki ezt légy szíves:
[link]

(#955) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#953) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

valami más is használja a 444-es portot?

(#956) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#955) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem. A 443-at használja a swag. A mariadb-t elérem.

[ Szerkesztve ]

(#957) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#956) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Akkor ne haragudj de nem értem a problémád, mert az NC a 444-et :)

(#958) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#957) üzenetére


DIEGO15
őstag

Én se :D

(#959) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Most meg működik, pedig nem csináltam semmit :W
A stack futtatása után kell esetleg várni gyengébb hardver esetén?

(#960) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#959) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Az a a lényeg hogy működik :)
Én telepítés után akkor indítok ha valami hasonló logot kapok:
[kép]
Amire figyelj port ne ütközzön, szinte mindegyiket átlehet írni
(ugye itt a 443, 444-re)
Ha pedig mégsem lehet akkor jön a VLAN.

(#961) stigma válasza DIEGO15 (#948) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs hogy eltűntem útközben és csak most kerültem elő, de pár dolgot ajánlanék, ha elfogadod:
1. Portainer-t tedd fel, vagy már asszem fennvan neked: olvasnivaló
2. figyelj a tagolásra és minden konténernek saját portjának kell lenni, nem lehet azonos.
Azonos portokat használó konténereket külön hálózattal(macvlan) kell megoldani.
3. Portainer-ben asszem 3-as verziókig kezel mint írtam, de már lehet 3-as fölött is, viszont itt ha valami gond lenne a leírásban látni fogod mi okozza a hibát.
4. Portainer-ben csekkold a Images menüpontot és mivel 2 fajta image-t szedsz le, ahol ,,unused" felirat van az nincs használatban csak a helyet foglalja.
5. konténer adatainak elkülönítése
Te valami ilyesmit csinálsz hogy mindent egy helyre pakolsz

volumes:
      - /media:/config
      - /media/:/data

Én inkább olyasmit csinálnék, hogy:
Ez mondjuk egy transmission stack
volumes:
     - /media/Docker/Tranmission:/config

nextlcoud stack
nextcloud
volumes:
     - /media/Docker/Nextcloud:/config
      - /media/Nextcloud:/data
mariadb
volumes:
     - /media/Docker/mariadb:/config

Amúgy grat hozzá, hogy hamar tanulsz, még 1-2 apróságot kell elsajátítani és minden menni fog mint kés a vajon :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#962) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok. Megakadtam a vpn konténerrel, openvpn-as volt a kiszemelt a videók alapján megcsináltam mindent, de egyszerűen a beállításait nem jutok el. Valamilyen más vpn amihez van normális leírás van valakinek? A wireguardot is próbáltam de az sem lett sikeres, pedig jónéhány konténert megoldottam már, de ezek nem mennek.

(#963) DIEGO15 válasza stigma (#961) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszi a tanácsokat. Portainert használok, nekem egyszerűbb és átláthatóbb.
Azt hiszem mégis szükségem lesz egy nginx manager-re, de ebből még nem találtam compose telepítőt.

Most újrakezdtem az alapoktól. Dobtam a coreelec-et (legalábbis egy időre). Feltettem a boxra egy armbian stretch-t és azt alakítottam át dietpi-ra. Ahogyan írja is, ultra lightweight és frankó launcher van hozzá, amivel minden hasznos progit fel lehet telepítni néhény lépésben. Kicsit még reszelem, aztán megy rá a docker és folytatom a konténerezést :D

(#964) stigma válasza DIEGO15 (#963) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pedig ott van : parancsolj

HA CE-nek nem volt semmi feladata a boxon, mert úgyis NAS lenne, akkor jobban jársz az armbian-al. Amúgy még ami jó lehet asszem, de nézz utána, hogy mivel sima S905X-es boxod van armbian-ra még OMV-t lehet rátenni , habár nem kötelező, ha úgyis dockerezel. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#965) DIEGO15 válasza stigma (#964) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igazad van, ezt megtaláltam én is. Viszont azt írta a portainer, hogy csak ver 2--es futtathattok. Lehet, hogy a coreelec repóban régi van fent és frissítenem kellett volna csak. Majd most kipróbálom.

Ez egyébként együtt tud működni a swag-el, vagy ehhez csak egy pucér nginx server kell? Mert látom, hogy a manager-ben van letsencrypt is.

Csak nasnak akarom használni, tartalomfogyasztásra ott lesz a jellyfin és a dlna. Próbáltam az omv-t armbianra telepítve. Sajnos a 3,5" külső HDD-t eszméletlen lassan tudtam csak elérni rajtuk keresztül. Nem kerestem a hibát, de igazából nekem nem is kell omv, elég lesz csak a docker, sőt talán még sok is.

[ Szerkesztve ]

(#966) stigma válasza DIEGO15 (#965) üzenetére


stigma
addikt

Hi, omvs topivban segítenek ha gondolod, viszont a lassú elérésnek az volt a nyűgja baja hogy a hálózatnál ip címet fixálni kellett volna + alhálózati maszot megadni + átjárót és akkor már pöccre ment volna szerintem. Nekem annó szintugy ez volt a bajom, hogy 10mp volt betallózni bármit is, igaz nekem nem armbian-om van.

Akkor egy kis új dolog :DDD
A dockeres mappádba vagy bárhova, ahol a többi konténered van, pl emby csinálj egy mappát amibe 1 fájlt kell létrehoznod, docker-compose.yml néven.
Ebbe a fájlba amit itt találsz másold bele és mentsd el.
Ezek után irány SSH majd elmész a mappádig ahol ezaz 1 szem fájl van benne és lefuttatod ezt a parancsot: docker-compose up -d

Ezel tudsz fájl szinten stack-et futattni. Egy hátráyna van, hogy nem szerkeszthető Portainerből, viszont SSH-n újra megnyitod a fájlt és lefuttatod. Ennyi az egész.

Másik módja hogy ha a 3-as verziót 2-re átírod lehet benyelni a Portainer és le tudod futtatni :DD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#967) DIEGO15 válasza stigma (#966) üzenetére


DIEGO15
őstag

Megnézem. Köszi.

(#968) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#965) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

[link]

de akkor beteszem a stackset:

version: '2.4'
services:
  app:
    image: jc21/nginx-proxy-manager:latest
    ports:
      - 8383:80
      - 8181:81
      - 4443:443
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Budapest
    volumes:
      - /nas/Docker/Config/Nginx/config.json:/app/config/production.json
      - /nas/Docker/Config/Nginx/data:/data
      - /nas/Docker/Config/Nginx/letsencrypt:/etc/letsencrypt
    restart: unless-stopped

A lényeg én - nas/Docker/Config elérési úton létrehoztam egy Nginx mappát.
Letöltöd a gépedre és felmásolod abba a mappába ezt: [link]
De létre is hozhatod nano-val csak tedd futtathatóvá.
Különben ezt tartalmazza: [link]

Természetesen az elérési utat szerkeszd ahogy neked jó, az mehet a volumes-hez.
majd futtasd a stackset. A routerben a külső 80-as és 443-as portot irányítsd át.
illetve: nasip:8181-en éred el a kezelő felületet.

[ Szerkesztve ]

(#969) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#968) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Efelett elsiklottam :B

Kezd összeállni a rendszerem :DDD

Egyelőre szigorú erőforrás menedzsmentet hajtok végre, mert finoman szólva is véges a boxom teljesítménye. Ezért bütykölöm most a dietpi-t is és ezért nem használtam eddig az nginx-managert sem.

(#970) scream


scream
veterán

Hali!

Olyan problémám volna, hogy valamiért Sonarr/Radarr/Lidarr nem igazán akarja átmozgatni - vagyis nem mindig :F - a letöltött file-okat a "downloads"-ból a "tv"-be (tv folder -> Location of library on disk) és nem tudok rájönni, hogy mi okozza ezt.

Azért probléma, mert TV-n a Plex kliensben így a különböző sorozatok "feldarabolódnak" egy folder ugye a library-ben ahol van pár rész és egy másik (ami "beragadt") a letöltési folderben és van, hogy 2 rész között kell navigálni, stb, nem túl kényelmes.

Van valami ötletetek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#971) scream válasza scream (#970) üzenetére


scream
veterán

Tegnap este még sikerült kideríteni, az volt a gond, hogy az NFS shared folder mount nem volt meg, így nem látott rá, ahova át kellett volna mozgatni. :B

(#972) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Tegnap végre volt időm rendbe szedni a boxomat. Ment rá a dietpi, hasít mint a szél. Ilyen gördülékeny soha nem volt előtte, szóval tudom ajánlani mindenkinek.

Dobtam a jellyfin-t, "helyette" a filebrowser-t használom. Amolyan szegény ember média szervere :D Most a következők futnak atom stabilan: samba, minidlna, qbittorrent, filebrowser, swag.

stigma Köszönöm a qbittorrent tanácsot. Tegnap azt is leteszteltem alaposan. Átlag 120 mbit/s a letöltés,de gyakran elértem a 150mbit/s sebességet. Ég és föld a transmission-hoz képest, azzal 60mbit/s fölé nem tudtam menni.

Szendvedtem egy sort a wireguard-al is. Kővé fagyasztotta a boxomat. Teljes reinstall kellett utána, ezért egyelőre napolom a vpn témát :D

Volna egy kérdésem is. Frankón megy a swag duckdns-el, de kicsit zavaró, hogy minden böngésző reklamál, hogy az ssl tanúsítvány önaláírt. Van arra ingyenes mód, hogy másképp oldjam meg az ssl tanusítvány? Pl a cloudflare szóba jöhet? DDNS-re nincs feltétlen szükségem, mert statikus ip-m van.

[ Szerkesztve ]

(#973) DIEGO15 válasza DIEGO15 (#972) üzenetére


DIEGO15
őstag

Megoldottam a domain dolgot. Vettem egyet :D Cloudflare-el együtt remekül muzsikál.

(#974) stigma válasza DIEGO15 (#973) üzenetére


stigma
addikt

Hi, örülök, hogy megy és annak is hogy rákaptál :D
Cloudflare alá bepakolt domain azért jobb, mert külső támadás + behatolás ellen véd pl.: DDoS, vagy akár tudsz ország szintű szűrést is megadni.
Igaz ez csak akkor van, ha Cloudflare-ben proxied módban vagy (sárga felhő)
Proxied móddal én nagyon sokat szívtam, annak ellenére hogy 1 kattintás, nekem valamiért nem ment, de aztán hosszasz szívás után megy háls istennek.
Cloudflare és normális domain előnye, hogy akármennyi CNAME (előtag) sort megadhatsz ezáltal a konténerjeidet normális domain alatt eléred + lesz normális SSL certed.

Swag helyett a Nginx Proxy Managerrel hazsnálok, mely kattingatós és sokat fejlődött.
Illetve tudod kikényerszíteni azt is hogy mindent a biztosnásgos https protokoll alatt érj el.

Qbittorrent tudja használni a többszálas letöltést is, ezért jobb mint a tranmission, viszont nincs Qbit esetén nincs Windows Gui ami Transmission-nél megszokott.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#976) DIEGO15 válasza stigma (#974) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igen, a biztonság miatt döntöttem végül így. Kezdésnek maradtam a swag-nél. Szerencsére elsőre ment minden, a swag mindig írta, hogy épp mi a baj :DDD

Később lehet, hogy kipróbálom majd az Nginx Proxy Managert. Most a Pi-hole-t bütykölöm :D

Már van Windows Gui Qbittorrenthez is :)) Electorrent

[ Szerkesztve ]

(#977) stigma válasza DIEGO15 (#976) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a windows kliens-t , meló után kipróbálom.

PiHole- külön hálózatra telepítsd (macvlan) mivel a 80-as portot használja.
Pihole-on kívül az Adguard az ajánlott program/konténer, mely szintúgy reklámszűrő.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#979) DIEGO15 válasza stigma (#977) üzenetére


DIEGO15
őstag

Átirányítottam a 81-es portra és így is működik. Ismerem az Adguardot, bár ilyen formában még nem használtam. Kipróbálom azt is.

(#981) stigma válasza DIEGO15 (#979) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igaz ez is jó megoldás, de én inkább elszeparáltam egy másik hálózatra, hogy ne kavarjon be a webszerver szerepébe, ami a 80-as és 443-as portokat használja.
Adguard és PiHole-ról megoszlanaka vélemények, én is kíváncsi voltam 1-1 hónapig használtam, de aztán visszaálltam PiHole-ra.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#990) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Docker állapot, Docker frissítés Telegram notification.
[link]

Az első két bekezdés docker, a harmadik csak az OMVéseknek.

Tisztelettel :R

(#991) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#990) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szuper. Köszi.

(#992) barnam_


barnam_
nagyúr

Az alábbiakban kérném a véleményeteket, jó irányba tapogatózok-e?

A cél BI/Riporting scriptek/programok futtatása lenne Python alapon. Ezt az előző munkahelyemen is Linux-al oldottuk meg, de ott volt egy DevOps emberke aki nagyon aktívan kivette a részét a szerver oldali megvalósításból (értsd: minden úgy volt ahogy ő akarta).
Itt viszont szabad kezet kapok a megvalósításra, ezért nem csak a kód megírásán, hanem az üzemeltetésen is gondolkoznom kell.

Egyik legfontosabb szempont számomra a hordozhatóság lenne: most ez egy sima asztali gépen fog elindulni, később viszont ha tetszenek nekik az automata riportok akkor lehet hogy kap egy rendes szervert vagy felhőt. A másik pedig a több szolgáltatás futtatása egy fizikai vason:
- mindenképpen kellene egy verziókövető rendszer, pl. Git szerver
- egy Linux rendszer ahol futnak a Python scriptek crontab-al időzítve
- jelenleg nem követelmény, de lehet szeretnénk egy saját adatbázis szervert is

Én ezt úgy képzeltem el, hogy lenne egy Docker konténer a Git-nek, meg lenne egy a riportok futtatására.
Merre érdemes elindulnom ezzel? Egyszer próbáltam már a Docker-t, bár "élesben" sosem használtam még.

(#993) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Próbálta már valamelyikőtök a Pi-hole-t DHCP szerverként használni?

A vodás routeremben nem lehet DNS szervert állítani, ezért szeretném a DHCP szerepet is átadni a Pi-hole-nak, de valami még nem kerek.
- Feltettem a Pi-hole-t, multistackban a Ubound-dal. A konténer logok nem írnak hibát. Már az fura volt, hogy ha beállítottam, hogy az interface: eth1, a ServerIP: 192.168.0.150 legyen, - ez a szerverem IP-je és ezen az etherenet csatlakozom a routerhez vele - akkor nem látott ki a netre.
-Töröltem ezt a két sort a stack-ből. A Pi-hole webuin eth0-t írt, és a szerver IP-hez semmit, de már működött DNS szerverként. :F
- Lekapcsoltam a routerben a DHCP-t és engedélyeztem ugyanezt a Pi-hole-nak. Szépen kezdte kiosztani az IP-címeket, míg nem a szerver maga jött. A szerver - amin a pi-hole is fut - nem kapott IP-t, annak ellenére sem, hogy már előre rögzítettem hozzá a 150-es címet, amit eddig is használtam.
- Routerben DHCP vissza, hogy újra elérjek mindent, Pi-hole restart és törötlem a 150-es cím rögzítését. Ezután már senki nem kapott IP-t, a Pi-hole-tól, pedig azon be volt kapcsolva a DHCP :W :D

Egyelőre, visszakapcsoltam a routerben a DHCP-t és leállítottam a Pi-hole-on.

Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#994) DIEGO15 válasza barnam_ (#992) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nincs nagy tapasztalatom ilyenben, de szerintem ezt ma már általában bérelt VM-el (droplet) szokták megoldani. Annál hordozhatóbb nem igazán van. Skálázható, bárhonnan eléred, ha van net, biztonságos és megbízható. Én a DigitalOcean-t használtam, amikor DataScience-t tanultam.

- Ha saját verziókövetőt szeretnél, akkor a gitea kell neked.
- SQL szervernek a PostrgeSQL-t javaslom (Ehhez jó a kliensen a Workbench)
- python scriptekhez a Jupyter notebook és bash

Ha szeretnéd, ezeket mind teheted dockerbe, bár nem feltétlen szükséges, de szerintem jobban átlátható lesz és - nekem legalábbis - könnyebben kezelhető egy portainer, mind, ha terminálba kell gépelni.

docker nélkül:
Szerver bérlés, bash, sql, python telepítés, gitea telepítés

dockerrel:
docker, és compose telepítés, portainer telepítés, gitea stack, postgres stack, python

(#995) tradeelek11 válasza DIEGO15 (#993) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

"A vodás routeremben nem lehet DNS szervert állítani"

Van valami különösebb oka ,hogy szolgáltatói routert használsz?

(#996) zsamiatt válasza tradeelek11 (#995) üzenetére


zsamiatt
őstag

Meg a kozepesekben is eleg ritka a dhcp dns beallitasa.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#997) tradeelek11 válasza zsamiatt (#996) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Azért egy edgerouter x, [link] nem nevezném felsőkategóriásnak :) (legalább is árban,
oké nincs benne wifi, de ideiglenesen rá lehet akasztani egy olcsó wifi routert, számomra tartaléknak tökéletes)

Részemről egy ilyen [link] (illetve ez), egy 4 portos Intel 1gb LAN kártya ha jól emlékszem 7K+ szállítás, +4 GB Ram (az volt, összesen 8) rendszernek [link]
Fogyasztásom? Nem sok (tizen pár W)
Igaz nem új, de a beszerzési ár még mindig csak középkategória.
Tudásban funkciókban? Mindenki döntse el.

DIEGO15
Azért nem tudok segíteni, mert az opnsensre van Ubound plugin, illetve pi-Hole helyett van Adguard plugin. Ezeket meg még pár dolgot így én meg tudok oldani Opnsensel.
Valaki biztos tud segíteni.

Viszont én részemről nem használnék szolgáltatói routert, illetve ha lehet
akkor a routerre bíznám a dhcp szervert.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#998) zsamiatt válasza tradeelek11 (#997) üzenetére


zsamiatt
őstag

jó ennyi erővel lehetne mikrotik is...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#999) tradeelek11 válasza zsamiatt (#998) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Akár :)

Oké csak, nem tudom mi a közép kategória :)

Én inkább úgy fogalmaznék hogy a "mindent egybe"
routerekkel ezt sokkal nehezebb megoldani mint
a tűzfal/router+switch+AP(ék) 3-assal.
Az meg hogy melyik gyártó? Az már inkább "hit életi" kérdés :)

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#1000) DIEGO15 válasza tradeelek11 (#995) üzenetére


DIEGO15
őstag

Modemként mindenképp használnom kell. Egyelőre kielégíti az igényeimet. Van egy TP-Link AC1200 routerem, de annak sokkal gyengébb a jelerőssége mint a szolgáltatóinak.

Úgy tűnik sikerült megoldanom a problémát, bár este már nem volt kedvem élesben tesztelni. Konkrét okot nem kerestem meg, de ezzel a klutchell/unbound image-el most szépen működik. A network fülön most látja az összes felcsatolt eszközt, amit eddig nem. Az interface és a serverip ip is már a valós értékeket mutatja. DNS szerverként próbáltam és működik.

Valamit biztosan nem adtam meg neki korábban. A hálózat host-olása a tippem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.