Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) stigma válasza daninet (#1100) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor írom.

PGID és PUID tiszta, akkor legyen nulla.
- /mnt/dockermappaneve:/work/IDriveForLinux/idriveIt
- /mnt/Backupmappaneve:/home/backup:ro

Jobb oldali rész amit kiemeltem fix,azt sosem bántsd.

Eredetileg ugy ez van benne:
$DOCKERDIR/idrive/config:/work/IDriveForLinux/idriveIt

$DOCKERDIR/idrive/config vagy /mnt/dockermappaneve : ez annak a mappának az elérési útja ahova maga a program adatokat menti, ahonnan a program fut. pl .: Ha játékot telepítesz akkor a c:/program files

/mnt/Backupmappaneve vagy $BACKUPDIR: Ez az a mappa ahonnan az adatokat majd fel akarod tölteni. Tehát ha van egy backup mappád azon belül egy csomó almappa akkor a külső gyökér mappát add meg benne.

Unraid esetén mi a mappa elérése azt nem tudom, neked kell tudod.

Segíteni ma már nem tudok majd talán holnap délután.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1102) daninet válasza stigma (#1101) üzenetére


daninet
veterán

köszönöm :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1103) huan válasza stigma (#1097) üzenetére


huan
őstag

Ez alapján csináltam, de ez nem portaineres.
Tudnál linkelni egy portainerben készíthető leírást?

(#1104) stigma válasza huan (#1103) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ezen az oldalon minden van. Parancsolj: link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1106) huan válasza stigma (#1104) üzenetére


huan
őstag

Teljesen új telepítés, csak docker és qbittorrent. semmi más.
A qbit belső portja 6881 routeren nyitva. a docker helyi port 6881, mégis sárga a kapcsolatjelző...
sőt az openport weboldalak is nyitva látják a 6881-et… :((( :o
Miért?

(#1107) stigma válasza daninet (#1102) üzenetére


stigma
addikt

Hi, kipróbáltam neked a stack-et ez nálam fut, de részemről itt feladom a segítséget

version: "3.5"
services:
idrive:
image: baroka/idrive
container_name: idrive
volumes:
- /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Docker/iDrive:/work/IDriveForLinux/idriveIt
- /srv/dev-disk-by-label-WDP2TB/Backup:/home/backup:ro
environment:
- TZ=Europe/Budapest
- PGID=1000 #ez az én docker felhasználómé
- PUID=100 #ez az én docker felhasználómé

Itt magának létrehoz egy hálózatot sokat nem foglalkoztam vele.
Baj annyi van, hogy konténer fut, semmi portom nincs ahol elérhetek egy oylan felületet amit látnék, hogy mit is csinál.
Viszont ugye ide még kellene egy csomó minden pl.: lásd itt , mert még meg kellene adni account és password-öt meg istentudja mit.
Részemről ez a konténer használhatatlan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1108) stigma válasza huan (#1106) üzenetére


stigma
addikt

Hi, rossz portot engedélyeztél, szerintem ez lesz a gond.
Nem szupertitkos a stack-em ezért megosztom neked, én így futtattam:

version: "2.1"
services:
qbittorrent:
image: linuxserver/qbittorrent
container_name: qbittorrent
environment:
- PUID=1000
- PGID=100
- TZ=Europe/Budapest
- UMASK_SET=022
- WEBUI_PORT=8081
volumes:
- /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Docker/qbittorrent:/config
- /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Torrent:/downloads
ports:
- 6881:6881
- 6881:6881/udp
- 8081:8081
restart: unless-stopped

Akkor nézzük sorba:
- WEBUI_PORT=8081 és a portban megadott 8081-es azok a portok ahol elérem a qbittorrentet böngészőben
- routerben azt a portot kell kinyitnod, amit a a webes felületen ha besmész, a Beállítások/kapcsolatok alatt látsz.
- pluszinfó: Beállítás/webes felület:
Hitelesítés mellőzése a helyi gépen lévő klienseknél: Pipa
Hitelesítés mellőzése a fehérlistára tett IP alhálózatokban lévő klienseknél: Pipa
192.168.1.21/32

Alatta, ha megaadod azoknak a gépeknek az ip-jét amin belépsz, akkor nem kell mindig bejelentkezned az eszközökön.

Nekem a 64bites változat Qbittorrent v 4.3.3 fut, amit 1-2 havonta szoktam frissítgetni.
Ha így is gond van a portokkal , portátirányítás után router, gép,NAS restart, ha szintugy gond van vele, akkor valami más bajod lesz, mert mennie kell.
Más baj lehet, ha netváltás volt és mondjuk NAT-olt az ip címed.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1110) huan válasza stigma (#1108) üzenetére


huan
őstag

Köszi, de:
Nekem majdnem ugyan ez, csak 8080-al, amin elérem a webes felületet.
A webes felület beállítások/kapcsolatokban ez a port: 6881, ami routeren nyitva és az openportok szerint is.
Már mindent újraindítottam többször. A le és feltöltések mennek, csak sárga a kapcsolat, azaz passzív vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#1111) zsamiatt válasza huan (#1110) üzenetére


zsamiatt
őstag

8080-t engedd el
tedd át másra

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1112) zsamiatt válasza huan (#1110) üzenetére


zsamiatt
őstag

biztos hogy jó puid és pgidet adsz meg? Nekem pl a marius hostingos leírás jól megszívatott vele amit ott mutatott

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1113) huan válasza zsamiatt (#1112) üzenetére


huan
őstag

már erre is gondoltam, most megcsináltam újból, de csak marius leírásom van. van linked máshonnan?

(#1114) huan válasza zsamiatt (#1111) üzenetére


huan
őstag

áttettem 8081-re, be sem jön, vissza 8080-ra már ott sem... :O :((( (Unauthorized) valami nagyon szórakozik velem. mobilon bejön :Y a nat lehet? Telekom net amúgy

[ Szerkesztve ]

(#1115) huan válasza huan (#1114) üzenetére


huan
őstag

külső hálózatról elérem... akkor ez natolt hálózat :O

[ Szerkesztve ]

(#1116) zsamiatt válasza huan (#1115) üzenetére


zsamiatt
őstag

Admin usereddel próbálod? nekem nem azzal a pgiddel kellett hanem az adminisztrátor csoport pgidjével!
A userem benne van az admin csoportba. A pgid viszont amíg kiírt az a user csoport és gáz volt. Viszont a 3 oszlopban kiírta hogy milyen csoportok vannak és milyen pgiddek.
Ha nem éred el a beengedett portokat kívülről akkor NATvan. Szolgáltatónál kapcsoltasd ki. A 8080-t engedd el. Másra is használhatják.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1117) huan válasza zsamiatt (#1116) üzenetére


huan
őstag

Igen, admin userrel.

(#1118) huan válasza zsamiatt (#1116) üzenetére


huan
őstag

A webes felületet átállítottam a 8081-re. Elérem kívülről.
A telekommal is beszéltem, nem natolt a hálózat.
Már csak a kapcsolat sárga, amire nem tudok rájönni, mert a 6881-van tcp és udp-re kiengedve:

[ Szerkesztve ]

(#1119) stigma válasza huan (#1118) üzenetére


stigma
addikt

Hi, inkább a beállításokat majd a Bittorrent topicban kérdezd meg mert azzal lesz gond.
Megnyugtatásként, NAS-t restartoltam és most nekem is sárga mint neked, és nekem is minden be van állítva:
- Nem NATolnak, külős és belső WAN IP-m egyezik
- Portok a routerben be vannak állítva.
- Qbittorrent rendesen ebe van állítva: bittorrent topic alapján.

Érdekesség ha port checkerrel ellenőrzöm melyik portom van nyitva vagy zárva, akkor qbittorrentre azt írja zárva, ha TM-et nézek arra azt írja nyitva.

Szóval ez már csak valami beállítás gond lesz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1120) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Akad egy újabb gondom. Ha docker konténerben fut egy programom (radarr, sonarr stb.) szeretném egy domain-el elérni. Minden konténerben egy ilyen program fut, mindegyiknek saját IP címe van.
Viszont ezek az applikációk mind IP:port kombinációval érhetőek csak el, pusztán IP alapon, hogy domain-t rendeljek hozzá nem.
Mit kell tennem, hogy az IP-t beírva a konténerben levő applikációt elérjem?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1121) stigma válasza daninet (#1120) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ilyesmi pontosan nem kivitelezhető, inkább javítom mit lehet mit nem.
1. megoldás: subfolder-ek/ utótagok használata. Ebben az esetben adott egy domain és annak tudsz definiálni alcímeket ahol az alkalmazásokat eléred pl.: domaincimem.hu/tranmission
Ezen a címen akkor a belső hálós 192.168.xx.xx:portszám alkalmazásod fogod elérni kintről.

2. megoldás: aldomainek /CNAME-ek ahsználata.
Ebben az esetben a domaincímed kap egy előtagot és úgy éred el pl: tranmission.domaincimem.hu

IP-cemet felejtsd el , mert változhat és szolgáltatófüggő. A te megoldásodban rosszul fogalmaztál mert egyetlen domainre átirányítani nem tudsz.
Ingyenes domain: duckdns vagy no-ip vagy van sok más, akkor az 1. megoldást alkalmazhatod, duckdns esetén tudsz 5 aldomain definiálni.
Fizetős domain esetén szinte akrámennyi CNAME/előtag megadható. Én magyar oldalon lévő domaincímet csatoltam be cloudflare (DDNS service) alá és az egyes alkalmazásaimat így érem el.

A netes eléréshez kell webszerver, ami lehet: Swag, Nginx Proxy Manager, Traefik(kezdőknek nem ajánlom)

Ezekre ha youtube-on rákeresel elég sok video-t találsz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1122) daninet válasza stigma (#1121) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem félreértetted vagy nem jól fejeztem ki magam. Gondolom inkább az utóbbi. Minden konténernek saját IPje van a hálózatomon. Van saját dns szerverem (pihole). Így szeretném a saját hálózatomon elérni pl a radarr-t úgy, hogy radarr.local de nem tudom, mert annak az a teljes elérési útja, hogy 192.168.1.205:7575. Ha csak az IP-vel hívom meg nem jön be semmi.
De pl az unraid admin felülete bejön IP-re és a unifi controller is bejön IP-re ezért azoknak már tudtam saját dns-t adni, unraid.local és unifi.local

Nekem nincs publikus IP-m, a távoli elérésről csak álmodhatok sajnos :(
Egyébként igen, néztem NetworkChuck videóját a load balancerről meg cloudflare dns-ről, de az más téma mint ami nekem kell.
Valamit a konténeren belül kell csinálni, hogy az IP cím átirányítson az IP:port címre, és ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1123) stigma válasza daninet (#1122) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor mást szerettél volna mit írtál, amiben csak részben tudok segíteni.
Ezekre az általad definiált tartományokra/elérésekre konkrétat nem tudok sajnos.
OMV5 menüben van olyan, hogy Hálózat/Általános:
- gépnév: bármilyen nevet adhatsz
- tartománynév: omv5.local

NAS-nak legyen az IP címe mondjuk 192.168.1.10, akkor ebben az esetben én a böngészőben beírva elérem az OMv felületét.
Ha qbittorrent-et akarok ami a 8081-es porton van, nem a belső IP-t adom meg, hanem omv5.local:8081 és be is jön a qbittorrent.

Első körben ennyit tudok.
Ami neked inkább segítség lehet, hogy ne kelljen portokkal szórakozni:
- linuxserver/heimdall : Link
- linuxserver/organizr : Link

A konténerekhez tudsz ,,parancsikont" definiálni így elég csak 1 fix portot meghegyezni, ahonnan ki tudod választani a neked megfelelőt.

Ha azt szeretnéd amit írod pl.: radarr.local vagy tranmission.local azt amire a konténerjeid bejöjjenek, szintúgy webszerverrel oldod meg, viszont abban nem vagyok otthon, mert külön php kókot kellene írni, hogy ezeket ha böntésőbe beírod lefussanak. Nem tudom támogatja az Nginx Proxy Manager ezt avgy sem.

Docker belső IP-s részét felejtsd el, mert a virtualizációs környzetben másak az ip címek pl: 172.xx.xx.xx, amivel egy belső hálós konténert elérsz/menedzselsz.

"Nekem nincs publikus IP-m" => ilyen csak akkor van ha nincs neted :DDD , márpedig van.
Valszeg NAT-olva vagy, ami annyit takar, hogy a publikus IP-d nem egyezik meg a WAN IP-vel ami Telekom szokott vagy esetleg Digi is. Diginél 1 telefonhívással el lehet rendezni, Telekomnál asszem nem.

Távoli elérés nem bonyolult, de először Dockerrel és otthoni hálózattal legyél tisztában, sorban haladj. Csak olyan portot szabad kiengedni netre, ami muzsály, különben hátrányod lehet pl.: SSH/telnet porton szoktak hekkelni embereket.

Hja és csak javítom: Pihole nem dns szerver hanem reklámblokkoló :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1124) daninet válasza stigma (#1123) üzenetére


daninet
veterán

Mikrós netem van, sokszor vagyok NAT-olva. Azért hívom saját publikus IP-nek mert a szolgáltatók így árulják a fix dedikált IP szolgáltatást. Nyilván helytelen, de kb 200 emberrel osztozok egy publikus IP-n így nem tartom sajátomnak. 14 hop van köztem és a bix között, ebből 10 a saját szolgáltatómé és nagy része nem transzparens IP forgalom szempontjából hanem nat-olt.

De ez mind lényegtelen igazából, mert csak LAN-on gondolkozok :)
Heimdall van, az bejön csak IP címmel, be is állítottam, hogy start.local
De nem használok start oldalakat megszokásból sok-sok éve, mindent gépelek ezért ha lenne mód elérni jó lenne persze nem a világvége. Plusz sokszor kell beállításoknál beírni más szolgáltatások IP-jét (pl plexre sok dolog épül, tautulli, overseer, scrobbler stb.) és tök jó lenne ha csak annyit kellene beírogatni, hogy plex.local

Pedig a pihole dns szerver. Csak így tud reklámot blokkolni. Van DNS record és CNAME record kiszolgálása is egyedi értékeknek. Ráadásul ha már hasznod reklámblokkolóként és a routered dns címe rá van irányítva (már csak ezért is kell benne legyen egy dns szerver), kényelmes ezt használni házi dns-hez. Csak ugye a dns nem kezel portokat.
De akkor marad a startoldal. Viszont heimdall nagyon fapad, nincs semmi beállítása szinte keresek mást.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1125) stigma válasza daninet (#1124) üzenetére


stigma
addikt

Hi, heimdall helyett van sok más csak 2 példát írtam.

Nginx Proxy Managerrel általában netes elérést szoktunk használni + tanúsítványt gyártani, de lehet local átirányításra is jó lehet. Majd a napokban valamikor, ha lesz időm kipróbálom, de próbálkozhatsz te is. NPM-es videok van egy csomó youtube-on.

Ha nem lenne jó akkor sima Nginx-et kell feltenni és ott kell 1-1 config fájlt módosítani, de passzolom, hogy hogyan , mert ehhez ilyen szinten nem értek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1126) tradeelek11 válasza daninet (#1124) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Igaza van stigma kollégának #1125 az NPM
lehet a te utad ezt olvasd végig légy szi:
[link]
Itt pont erről beszélgetnek :)

Tisztelettel :R

(#1127) pelyib válasza daninet (#1124) üzenetére


pelyib
tag

Ahogy irtak egy par soros NGINX config megoldja.
De akar a "hosts" fajl szerkesztese is, ha csak 1-2 gepen kell. Lehet nem allnek neki erre szervert configolni.

(#1128) golya87 válasza pelyib (#1127) üzenetére


golya87
őstag

Lehet hülyeséget írok, de az nginx reverse proxy a docker stack-ban nem erre való?

(#1129) stigma válasza daninet (#1124) üzenetére


stigma
addikt

Hi, gyorsban kipróbáltam Nginx Proxy Manager-t de localhost-on nem ment nekem elsőre, igaz sokat szórakozni vele nem tudok.

Amit találtam neked és 1127pelyib is írta, tényleg csak pár sor az egész. => Megoldás

Itt már csak egy webszervert (Nginx vagy swag) kell feltenni és a nginx.conf-ban átírni a portokat és az example.com-os címet amire akarod. Szerintem működhet, de ezt majd kipróbálod.

Viszont fontos! => ha Unraid webes felületet a NAS ip-jén éred el és a sima 80-as porton akkor a telepített webszervered kell átteni másik portra vagy az unraid felületét, mert a kettő üti egymást.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1130) pelyib válasza golya87 (#1128) üzenetére


pelyib
tag

De-de, jol irod, ahogy Stigma is, tok jo a linkje!

@daninet: neked konkretan a 9. pont kell.

(#1131) daninet válasza stigma (#1129) üzenetére


daninet
veterán

köszönöm a tippeket :R :R

tehát ha jól értem az összes domain-t az nginx IP-jére kell irányítanom, igaz?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1132) stigma válasza daninet (#1131) üzenetére


stigma
addikt

Ahogy pelyib is írja, egy Nginx feltétele utána fájlban az alábbi sorokat kell átírni:

szerintem maradhat a localhost is (127.0.0.1) de ha nem működne akkor a rendes belső hálós IP-vel próbálkozz(192.168.XX.XX)
Csak példának írom:
server {     listen       80;     server_name  qbittorrent.local;     location / {         proxy_pass http://127.0.0.1:8080;     } } server {     listen       80;     server_name  transmission.com;     location / {         proxy_pass http://127.0.0.1:9091;     } }

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1133) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! Syno DS220+-on dockerben futtatnék syncthinget. Ez az első docker konténerem és nem jövök rá mi lehet a hiba. Ezen leírás alapján beállítottam az alább látható módon, de sajnos: "WARNING: Failed to create folder root directory mkdir /Sync: permission denied"

Nem tiszta, hogy hol kellene még jogsultságot adnom? :F

(#1134) stigma válasza CortezX (#1133) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát ezekhez a 3 mappához kell jogot adnod annak a felhasználónak, akinek a nevében futtatod a konténert(PUID és PGID).
PUID és PGID azonosítja a felhasználót, aki mondjuk nevezzek dockeruser-nek, mint Synology felhasználó. Ennek a nevében futtatod a Docker konténered.

Neki kell a képen látható 3 mappához kell jogot adnod Synology Dashboard-on, ha jól emlékszem akkor a megosztott mappáknál tudod ezt megtenni.(ez nem 100%)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1135) CortezX válasza stigma (#1134) üzenetére


CortezX
aktív tag

Értem, a dockert a webes felületről indítom (a saját felhasználómmal belépve), a mappához és az almappákhoz pedig teljes hozzáférése van a felhasználómnak. A naplóban user uid 911 és gid 911-et látok, de ez így nekem nem sokat mondd.

(#1136) stigma válasza CortezX (#1135) üzenetére


stigma
addikt

Így még sosem futtattam konténert, de parancsolj : [link]

Amúgy a 3rd party communitiből is telepíthető 1 kattintással a syncthing.
3rd party appos communityhez linket neten találsz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1137) CortezX válasza stigma (#1136) üzenetére


CortezX
aktív tag

Köszi szépen, este ránézek. Communityről még nem is hallottam (Syno topicban sem ajánlották). :R

(#1138) stigma válasza CortezX (#1137) üzenetére


stigma
addikt

Hát ez egy nem hivatalos appcsomag, ami elég sok appot tartalmaz. Pl syncthing vagy qbittorrent.
Ezeket nem syno fejlesztők készítették, ha a feltett app nem működik megfelelően akkor ez van.
Lehet ezért nem hangsúlyozták a topicban.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1139) cigam


cigam
félisten

Próbáltam menteni az image-t, de hibára fut:
docker save pihole/pihole:latest > pihole.tar
Error response from daemon: file integrity checksum failed for "var/cache/debconf/templates.dat-old"
Hogyan lehetne kijavítani?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1140) stigma válasza CortezX (#1137) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Syno NAS-on kipróbáltam a Syncthing appot , Dockerből és alkalmazás listából is tökéletesen megy. Hasonló hibám nekem is volt,amikor sima csomaglistából tettem fel, de az alábbi pár kattintás megoldotta nekem a problémám: Link
Én a SSH-t is engedélyeztem, mert kell nekem, illetve a Mappamegosztásoknál engedélyezni kellett rendszer szintű usereknél az írás/olvasást a Syncthing usernek(nekem valami rlsync néven volt a usnernév)

Kb 200-300GB-ot másoltam át egyik NAS-ról a másikra és tökéletesen ment.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1141) CortezX válasza stigma (#1140) üzenetére


CortezX
aktív tag

Köszönöm! ;) A communitys verzió már nekem is hibátlanul megy, igaz többször újra ki kellett osztanom rekurzív módon a jogokat az sc-syncthing felhasználónak. A gui-ból telepített dockeres változatnál pont ezt nem tudtam megtenni, mert nem volt ilyen rendszer user.

(#1142) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Van köztetek aki állitot már be fel weboldalt hugoval dockerben, gitea-val cloudban?

Egy új önfejlesztési projektem kertében arra gondoltam, hogy csinálok 2 statikus weboldalt ( ez ugye gyorsabb, biztonságosabb, csak statikus content van rajta) egy droplet( webserver) alatt, különböző conterekben biztonsági szempontból, illetve ezt egyszerübb, gyorsabb lehet majd felálitani a backupból.
Raknék alá giteát is, bár még nem használtam)

Egyszer már nekifutottam fél éve, de feladtam féluton, rengeteg issueval küzdöttem és nem volt kitöl kérdezni,de most eszembejutott hogy biztos van dockerre is topic)

Szóval ha van ebben járatos kolléga, és lenne ideje és ereje és türelme ;] segiteni azt nagyon meghálálnám, nyugodtan irj PM-et), ezer hála! :R

[ Szerkesztve ]

(#1143) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretném félteni a mopidy irist synology dockerbe. [link]
Az a problémám, hogy hiába adok meg environment-ben puid és pgid-t a docker mappán kívül az istenért nem lát ki. A /volume1/music mappába nem akar belátni se enélkül se ezzel. Permission denied van. Van esetleg ötlet, hogyan tudnék jogot adni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1144) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Használja valaki a Whats-up-docker progit?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1145) pelyib válasza cigam (#1139) üzenetére


pelyib
tag

Esetleg [ez]

(#1146) cigam válasza pelyib (#1145) üzenetére


cigam
félisten

Mégtöbb hibaüzenet, de nem lettem tőle okosabb: docker info

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1147) cigam válasza cigam (#1146) üzenetére


cigam
félisten

A pihole docker paramétereit le tudom menteni valahogy, hogy azokkal a paraméterekkel (portkiosztás, enviroment, volumes) újra létre tudjam hozni?
Amúgy fura, hogy csak a pihole mentésénél problémázik, a watchtower, és a portainer menése hibajelzés nélkül lefut.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1148) pelyib válasza cigam (#1147) üzenetére


pelyib
tag

https://docs.docker.com/compose/ pl ezzel eleg kenyelmes lehet.
De eleg lehet a command is amivel inditottad ha meg benne van a historyban.

(#1149) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Docker tárolót lehet időzítve leállítani, újraindíttatni? (vagy portainerrel)

(#1150) pelyib válasza huan (#1149) üzenetére


pelyib
tag

Marmint futo containert?
Linuxon en siman [crontab]-t hasznalnek. De lehet mondanak ra elegansabb megoldast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.