Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szpeti40 válasza stigma (#350) üzenetére


szpeti40
addikt

A ServerIP-nek azt add meg, amit szeretnél a Pi Hole-nak hogy legyen a címe:K

kép link

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#352) stigma válasza szpeti40 (#351) üzenetére


stigma
addikt

ok, sajnos majd 4 után jelentkezem, mert addig nem tudom kipróbálni. :R

Képet/szemlétetést köszi.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#353) stigma válasza szpeti40 (#351) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a PiHole , megy de egy picit küzdenem kell vele, mert ha a NAS-t újraindítom akkor elhal a konténer.
Mappákat ellenőriztem létreznek, és a fájlok létre is jönnek, jogosultsága van az adott a docker-nek az adott mappához.
Próbáltam azt is hogy egy adott felahsználót állítok (PUID,PGID) , azzal is tökéletesen megy.
Pár apróbb warning és hiba logból.

 ::: Starting docker specific checks & setup for docker pihole/pihole,
WARNING Misconfigured DNS in /etc/resolv.conf: Two DNS servers are recommended, 127.0.0.1 and any backup server,
WARNING Misconfigured DNS in /etc/resolv.conf: Primary DNS should be 127.0.0.1 (found 127.0.0.11),
 
chown: cannot access '': No such file or directory,
chmod: cannot access '': No such file or directory,
chown: cannot access '/etc/pihole/dhcp.leases': No such file or directory,
::: Pre existing WEBPASSWORD found,
Existing DNS servers used (unset & unset),
DNSMasq binding to default interface: eth0,
Added ENV to php:,
   "PHP_ERROR_LOG" => "/var/log/lighttpd/error.log",,
   "ServerIP" => "0.0.0.0",,
   "VIRTUAL_HOST" => "0.0.0.0",,

Egynlőre köszi a segítséget, mert az általad említett macvéan-os módszerrel működésre bírtam , ez már csak megint a ,,user error" lesz megint részemről. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#354) stigma válasza stigma (#353) üzenetére


stigma
addikt

Hát kb 2-3 órája amit lehet mindent beállítok, de ha a NAS-t resetelem akkor a pi-hole leáll.
A felsorolt hibaüzenetek ezek, melyeket már betettem:

A beállítások:
docker network create -d macvlan \
--subnet=192.168.50.0/24 \
--gateway=192.168.50.1 \
-o parent=enp3s0 pihole_net

Pihol/pihole konténert használom
- Portok hozzáadva: 53,53,67,80(180),443(543)
- Elérési út megfelelő
- Network:
Network: pihole_net
Hostname: pinet
ipv4:192.158.50.99
Primary: 127.0.0.1
Secoundary: 1.1.1.1
- Env:
ServerIP: 192.168.50.99
TZ és WEBPASSWORD beállítva

Ezenfelül a NET-ADmin-t is bekapcsoltam az utolsó menüpontban, viszont erre nem tudok magyarázatot adni, miért kever be a openmediavault-gui-s felhasználó:

PI-hole Root könyvtár (etc és dnsmasq) mappák

Pihole / etc:

Akár új mappát hozok létre akár törlöm ezt és újra beállítom a jogokat ugyanezt kapom.
Előny, hogy megy, és működik, hátrány hogy restartnál újra kell elindítanom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#355) stigma válasza stigma (#354) üzenetére


stigma
addikt

Mindegy, resetet ugsem szoktam nyomni, egyenlőre megfelel ez a fajta működés.

A sok keresgetés eredménye ez lett, hogy omv forumban is valaki csinált egy docker compose fájlt, melyet ha stack-ként hozzádok, akkor ugyanezt eredményezi, mint amit összekattingattam:

https://forum.openmediavault.org/index.php?thread/32283-howto-install-pihole-on-omv5-using-portainer-webgui-on-a-macvlan/

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#356) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ha 2 olyan konténerem van, ahol mindkettőnek muszáj ua. a portot használnia, akkor a macvlan jó megoldás lehet? Már próbáltam, hogy egy ilyen hálózatra tettem konténert, de nem értem el böngészőből.

(#357) szpeti40 válasza szuszinho (#356) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, nekem is vannak olyan konténereim amik azonos portot használnak és macvlan-al használom őket és elérem őket (igaz omv4).

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#358) szuszinho válasza szpeti40 (#357) üzenetére


szuszinho
őstag

Na, akkor erre jól jönne egy útmutató. Nem omv alá :)

[ Szerkesztve ]

(#359) szpeti40 válasza szuszinho (#358) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát sajnos Portainer-t és társait nem használtam még, csak az omv alá elérhető Docker Plugint, ott minden tök átlátható, nekem a Portainer egy katyvasz.
Nem is tudom mit csinálok, ha váltani kell omv5-re. :O

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#360) szuszinho válasza szpeti40 (#359) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem nagyon használom én sem a portainert. Terminálban pötyögök :)

(#361) szuszinho


szuszinho
őstag

Jól gondolom, hogy valahogy routolni kellene a 192.168x.x macvlan címet a docker 172.18.x.x címekhez?

(#362) stigma válasza szuszinho (#361) üzenetére


stigma
addikt

Hi, én pihole-hoz macvlan-os hálózatot így hoztam létre: (routerem 192.168.50.1-es címmel rendelkezik)
docker network create -d macvlan \
--subnet=192.168.50.0/24 \
--gateway=192.168.50.1 \
-o parent=enp3s0 pihole_net

parent=> a hálókártyám neve OMV-ben, neked lehet eth0 lesz

Ezt szintúgy Portrainer-ben, be tudtam kattingatásokkal állítani.
PI-Hole-t meg utána Portrainer-be összekattingattam.
Természetesen ott a networknél macvlna néven szereplőt állítottam be neki (pihole_net)

szpeti40 kollégának köszönet érte mégegyszer  

Arra figyelj esetleg, kezdetben volt még nekem vele ilyen bajom, hogy Potrainer nem szereti a macvlan-t , néha úgy tudtam csak összehozni, hogy docker-comopse fájlt futtatok.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#363) szpeti40 válasza szuszinho (#361) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem a macvlan címek, azok az otthoni alhálózatommal megegyező tartományból vannak címezve, így nem kell routolgatni.
Pl.:
Otthoni háló - 192.168.1.0/24 (a macvlan is ebből a tartományban van)
Szerver - 192.168.1.150/24
Konténerek:
Pi Hole (macvlan) - 192.168.1.151/24
LibreSpeed (macvlan) - 192.168.1.153/24
Unifi Controller (macvlan) - 192.168.1.154/24

A konténer létrehozása után és miután elindultak el is lehet őket érni a megadott IP címeken.

(#362) stigma: :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#364) szuszinho válasza szpeti40 (#363) üzenetére


szuszinho
őstag

Na, nekem nem így van. :)
Minden konténer egy docker bridge hálózaton van: 172.18.x.x
Belső hálóm: 192.168.200.x
macvlan: 192.168.200.x

Macvlan-t nem érem el sem böngészőből, sem másik konténerből nem pingelhető.

[ Szerkesztve ]

(#365) szpeti40 válasza szuszinho (#364) üzenetére


szpeti40
addikt

A netmaszkok jól vannak megadva mindenhol?
Más ötletem sajnos most nincsen hirtelen :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#366) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Készítettem egy ,,Portrainer alapok" blogos cikket, melyet itt olvashattok.
https://logout.hu/bejegyzes/stigma/portrainer_alapok.html

Aki nagyon kezdő annak próbáltam szájbarágósan leírni mit kell csinálni illetve hogy működik egy Stack-es vagy egy docker-compose fájl futtatása.

Jó olvasgatást. (hibákért elnézést, de szóljatok nyugodtan, ha bármit észrevesztek)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#367) batagy válasza stigma (#366) üzenetére


batagy
őstag

Köszi! Megnézem én is.

(#368) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok!

Úgy alakult, hogy docker és virtualbox is kellene nekem egyszerre egy adott gépen. Ahogy néztem, a virtualbox akkor megy, ha a
bcdedit /set hypervisorlaunchtype off
a docker pedig akkor ,ha a
bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto
van bekapcsolva. Valaki tud esetleg olyan megoldást akár docker, akár virtualbox tekintetében amivel megoldható, hogy egyszerre mehessen mindkettő? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#369) golya87 válasza vtechun (#368) üzenetére


golya87
őstag

Windows-ról van szó? Hyper-v?

(#370) stigma válasza vtechun (#368) üzenetére


stigma
addikt

Hi, virtualizációt Intel cpu esetén biosban némely prociknál tiltva van, ott kell engedélyezni.
Intel virtualization Technology néven van általában az Advanced vagy valami Cpu menüpontban.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#371) vtechun válasza golya87 (#369) üzenetére


vtechun
veterán

igen, vagy az egyik megy, vagy a másik, de egyszerre mindkettő nem tud menni

(#372) golya87 válasza vtechun (#371) üzenetére


golya87
őstag

Így kicsit világosabb számomra, de ezért kérdeztem, hogy Hyper-v nem jó Virtualbox helyett?

(#373) donat_sz válasza stigma (#366) üzenetére


donat_sz
senior tag

Szerintem szuper lett köszi! Milyen jó lett volna, ha 1-1,5 hónappal ez előtt belebotlok ebbe, azt gondolom sokkal könnyebb dolgom lett volna.

mivel most friss az élmény pár apróság:
* A legfontosabb menüpontoknál a Natwork alatt és fölött is van Images, gondolom az alsó a Volumes.
* konténer futásra a contaier menü alatti add container opciót szándékosan nem ajánlottad? Nekem aki windows háttérrel jön ez volt a legotthonosabb, valahogy a parancssor használatától tartok.

20+ évvel ezelőtti tanulmányaimat kivéve nekem nem volt szükségem  még hasonlóra se, de most hogy a hálózat fejlesztés okán az Unifi Controllert a NAS-on a legésszerűbb futtatnom bele kellett vágnom ebbe is. Itt szükségét érzem, hogy a Controller ne bridge módban legyen elérhető és ezzel kapcsolatban keresgélve jutottam el a macvlanig és ezen topicig (úgy látom ez lesz az amire szükségem van, hogy ha más containert is futtatnék az Asustor NAS-on - pl.qBittorrent - akkor az azonosan használni kívánt portok ne akadjanak össze. Ehhez kérnék segítséget, iránymutatást.
Illetve ezennel fel is iratkoztam a témára, azt hiszem még sok hasznos fejlesztéshez lehet ez forrás számomra.

(#374) stigma válasza donat_sz (#373) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Hát én jelenleg OMV (openmadiavault) alatt vagyok Portainerrel, viszont ott pár szándékos menüpontot kihagytam, igaz az Images menüpontban csak az imageket tudod törölni kb, azért nem írtam be.
szpeti40 kolléga jóvoltából egy magyarázat a Portaineren belüli hálózatokra : Link

Unifi Controller: Itt a megoldás a Macvlan hálózat hozzáadása lesz, de ezzel való konfigurálásról nem tudok nyilatkozni.
add container menüpont: Nem használom én is csak sokkal gyorsabb egy már meglévő stack-ként vagy docker-compose fájlként futtatni a már meglévő konténereket.

Erre a legjobb példa az az volt, NAS-t újrapakoltam, a stack Editorból kimásolt szöveges részeket újra bemásoltam egyesével és kb a 5-6 konténerem működik tökéletesen, viszont összekattingatva húzosabb lett volna ezzel foglalkozni.

Ismét csak szpeti40-nek köszönhetően összejött a Pi-Hole telepítés is, ami egy reklámszűrő app/konténer és az elég idegesítő reklámoktól szabadulsz meg a böngészőben.

Ehhez infó itt van: Telepítés | ált. infó | ált. infó 2

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#375) donat_sz válasza stigma (#374) üzenetére


donat_sz
senior tag

nagyon köszi!
a hálózatokról szóló magyarázat megerősíti amit gondoltam, tényleg macvlan amit szeretnék.

Biztosan úgy lehet, hogy ha már szerez a felhasználó némi tapasztalatot, akkor már gyorsabbak ezek a megoldások, mára már minden gépen amit használok került putty szóval a pancssor is egyre otthonosabb, de előtte kellett pár kör a vizuálisabb módban nekem. Gondolom azoknak akiknek ez a környezett ismerősebb ez gyorsabban megy.

Ennek a Pi-Hole-nak és a telepítésének utána olvasok, lehet nekem is jól fog jönni. Köszi a linkeket!

(#376) donat_sz válasza donat_sz (#375) üzenetére


donat_sz
senior tag

Sikerült a macvlan, [ennek] a segítségével csináltam. A unifi Controllert el is költöztettem úgy tűnik minden szépen fut. Így hogy macvlanra teszem még a port fordításokkal se kell játszani nagyon egyszerű egy új indítása.
Így most az a kérdés jár a fejemben, hogy miért nem macvlan-on futnak a konténerek általánosságban? Saját IP-vel nem jönnek elő az azonos portokat használnánk problémák, mi szól ellene akkor?

(#377) szuszinho


szuszinho
őstag

Urak,

Hogy lehet megoldani netplan segítségével, hogy a macvlan alatt levő konténerek lássanak mindent a host-on?
Létrehoztam egy bridge-t, illetve a macvlan-t, aztán elfogy a tudomány. Az ip parancsokkal megoldható, de ha lehet, akkor csak netplan által oldanám meg.

(#378) donat_sz válasza szuszinho (#377) üzenetére


donat_sz
senior tag

netplan-t nem tudom micsoda, de portainernél ha jól értem mit szeretnél akkor a volumeot bindinggal tudom a hostnak elérhetővé tenni. Gondolom ez is hasonló elven működhet.

(#379) szuszinho válasza donat_sz (#378) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben olvasom, hogy egy bug miatt nem oké teljesen a netplan.
Macvlan esetén az ott lévő konténerek nem látják a hostot. Azt szeretném, hogy mégis :)

(#380) donat_sz


donat_sz
senior tag

Ahogy haladok a konténerekkel előre sajnos megjelent egy hiba, ami korábban nem volt jelen. Mivel más változás nem volt ezért első körben arra gondolok, hogy a macvlan-os konténerekből fakadhat a probléma.

A hiba hogy a nas pár percre elérhetetlenné válik és mikor visszatér azt látom a logokban hogy a Lan csatlakozó ki lett húzva majd vissza dugva (persze ilyen nem történt fizikailag). Ezt az elmúlt egy napban többször is produkálta, pl. pont eme sorok írása közben is :(

Találkozott valaki hasonlóval? Van valakinek ötlet a probléma megszüntetésére?

Nas= AS5304
Lan nálam round robinban csatlakozik.
Containerek amik a Portainerben futnak, mind macvlan segítségével saját külön ip-vel.
- Unifi Controller
- qBittorrent
- pihole

u.i. a pihole beállításán még reszelnem kell, mert egyelőre nem hozta a kívánt eredményt, de az is fut már (már amikor nem jön a fenti hiba).

(#381) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Van ez az egész jó leírás docker-hez.

Megcsináltam vele ezt a static site-ot.

Valamint ezt a macskás gif-et mutató másik webszervert.

Mindezt egy raspbian virtuális gépben, ip címe: 192.168.0.242

A jelenség az, hogy a macskás cucc megnyílik más helyi hálózatos gépen is, a static site pedig csak a 242-es ip című gépen.

Ötlet, hogy mi okozhat ilyesmit?

Portainerben nézve, mindkettő Bridge, ill egyiknek 172.17.0.4 a másiknak 172.17.0.3 az ip címe.

(#382) szpeti40


szpeti40
addikt

Valaki csinál szép grafikonokat UPS-ről itt pl Grafanával?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#383) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Egyenlőre csak drive-ba de elkészítettem egy leírást szinte a nulláról (OMV+ Portrainer)
Aki akar olvasgatni csak nyugodtan:
https://prohardver.hu/tema/openmediavault_ingyenes_nas_kezelofelulethez_hason/hsz_12893-12893.html

(#382) szpeti40
Hi, az internet ezt dobta: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#384) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,

új vagyok a témában.
Egyenlőre néhány dolgot akarok dockerben futtatni-
(sonarr,radarr,bazarr,jackett,qbit,wireguard,pihole)
Majdnem jó, de a son/rad/baz trió, nem látja a felmountolt drive-okat
Multiple root folders are missing: /mnt/UHDD/Sorozatok
hol keressem a hibát ?

[ Szerkesztve ]

(#385) szuszinho válasza gazso75 (#384) üzenetére


szuszinho
őstag

A compose fájlban add meg mindegyiknél ezt az elérési utat.

(#386) donat_sz válasza gazso75 (#384) üzenetére


donat_sz
senior tag

vagy ha konténert futtattál akkor konténer kiválasztása-edit-volume opció. Itt lehet hogy újabbat kell hozz adnod, vagy a meglévőt szerkesztened. én pl qbitnál a download mappát bindindgal tettem a host donload mappájába.

(#387) gazso75 válasza donat_sz (#386) üzenetére


gazso75
aktív tag

szuszinho, donat_sz,

Próbáltam, ezek mountolt Gdrive, onedrive fiókok

(#388) gazso75


gazso75
aktív tag

Más:
A sonarr szépen átadja a qbit-nak a kérést, de ott elakad indulás helyett a letöltés.
Ez qbit jogosúltság probléma lehet a downloads könyvtárra ?
Már 777-en van próbából, de úgy sem akarja az igazságot, meg 1000/100 az owner,
minden common 1000/100-al indul

(#389) golya87 válasza gazso75 (#388) üzenetére


golya87
őstag

Ugyanaz a mappaszerkezet a Sonarr és a qBit-nál is?
pl: /strg/dwn/ és /strg/ser/

(#390) gazso75 válasza golya87 (#389) üzenetére


gazso75
aktív tag

Jaja, igazából a hoston ment minden, onnan költöztettem át docker alá mindent. Az érdekes amit most vettem észre, hogy a qbit nem látja a csatolást, hiába van felcsatolva. Az alsó sávban a szabad hely "ismeretlen"
Így néz ki a commonban:
- /mnt/UHDD2/torrent/download :/downloads

[ Szerkesztve ]

(#391) gazso75 válasza gazso75 (#390) üzenetére


gazso75
aktív tag

Megoldva, elérések nem passzoltak

(#392) gazso75


gazso75
aktív tag

Lenne néhány kérdésem:
- mire jó a Letsencrypt
- miért kell a reverse-proxy ( nem ugyan azt csinálja mint a letsencrypt )
- azt írtátok, hogy többen docker-compose pull up -el frissítettek egyszerre minden konténert.
a portainer/stacks-ban lévő külön compose fájlokal hogyan frissítem ?

vagy akkor, hogy mi ?

Üdv

(#393) gazso75 válasza gazso75 (#392) üzenetére


gazso75
aktív tag

ja mégvalami:
- hogyan tudnám elkerülni a portolgatást, ha több container is 80-as portot használ mi a teendő ?

(#394) stigma válasza gazso75 (#392) üzenetére


stigma
addikt

Hi, próbálom megválaszolni neked, de neten elég sok mindent megtaláltasz:

Letsencrypt: titkosítástért felelős konténer, szerintem a mai világban elengedhetetlen
reverse-proxy: fordított proxy a magyar neve, mellyel egy adott domain címethez(interneten elérhetőt) tudsz otthoni programokat/honlapokat és egyéb más dolgokat átirányítani és elérni pl: Torrent, cloud, stb.
Ezt megteheted 2 formában:
- Aloldalon (subfolder): domaincimed.com/program
- CNAMEe értéken(subdomain) : program.domaincimed.com

portainer/stacks menüpontban amit lefutattsz ott bármikor tudsz frissíteni az Edit gombbal.
Írásom egy nagyon alap bevezető: Portainer alapok
Portrainer-ben amiket a stack-be másolsz verzio 2-ig kompatibilis, viszont már vannak 3-as verziós fájlok is amelyeket úgy tudsz csak futattani, hogy létrehozol egy docker-compose.yml fájlt és lefuttatod SSH-n a parancsot: docker-compose up -d
Ezenkívül a docker-compose.yml fájlt 2 módon tudod szerkeszteni:
- ssh-n
- hálózaton jegyzettömbbe vagy Notepad++-ban

portolgatás:
Mikor a portot megadod akkor ott nem kimondottan a 80:80as porot használod mondjuk hanem 88:80-ast így a belső hálón majd http://IP:88-as porton éred el.

Elég sok mindent itt megtalálsz: https://dbtechreviews.com/

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#395) szuszinho válasza gazso75 (#393) üzenetére


szuszinho
őstag

Pl.: macvlan

(#396) gazso75 válasza szuszinho (#395) üzenetére


gazso75
aktív tag

És a macvlan-ban hogy ? oké lett egy "hálókártxa", ami közvetlenül a routertől kap IP-t, de az aliasokat mi módon lövöm oda ?

(#397) gazso75 válasza gazso75 (#396) üzenetére


gazso75
aktív tag

ááááá nem boldogulok. hogy kellene kinézni egy ilyennek?
- letsencrypt
- 2 weboldal mindekttőt 80porton szeretném, mintha virtualhost le az apacheban
- van domain
- router portforward hogy
Nem vagyok láma, de ez valahogy nem áll össze a fejemben :(

(#398) Rimuru válasza gazso75 (#397) üzenetére


Rimuru
veterán

1 gepen csak 1 valami foghat 1 portot, ezert kell reverse proxy.
A te esetetben tehat vagy csinalsz egy harmadik servicet (apache/nginx/traefik/stb) ami figyeli a 80(https miatt +443)-as portot es tovabb iranyit megfelole webserverhez vagy a mar egyik letezot aldozod be erre a feladatra.
Ha eldontotted hogy mit hasznalsz erre akkor azon kell beallitani a letsencrypt-ot es a router port forward is ennek megy.

Vigyázat, csalok!

(#399) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Van köztetek olyan, aki esetleg használ Transmission-t és mondjuk költözött már át router-ről (Xiaomi Mi3 padavan-nal) raspberry pi-re transmission-nal és a pi-n docker-ből futtatja a TM-et?

Mi a legegyszerűbb módja a költözésnek adatvesztés nélkül? Ahogy nézem a routeren 2.92 a pi-n 3.0-ás verzó van fent. Ez okozhat problémát?

Előre is köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#400) haddent válasza aerol (#399) üzenetére


haddent
addikt

Ez igazából nem Dockeres kérdés :D Szerintem egyébként nem okozna gondot, de ha valóban fontos, hogy ne történjen adatvesztés (bár ez kicsit fura egy torrent kliens esetén nekem), akkor talán frissítsd meg előbb a jelenlegit, hogy azonos verziók közt migrálj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.